header imageheader imageheader image
{Media}
Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Autor: wEKToR, Data: 06.02.2011, 11:45:35, Źródło: TVP Kultura
Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP KulturaAnimacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura:


7 lutego

emisja: 20:00

Nausicaa z Doliny Wiatru – reż. Hayao Miyazaki (1984) PREMIERA

Tysiąc lat po "Siedmiu Dniach Ognia", czyli wojnie zakończonej wielkim ekologicznym kataklizmem, Ziemia porośnięta jest toksyczną dżunglą, pełną ogromnych owadów - mutantów. Oddychanie bez maski tlenowej grozi śmiercią w ciągu kilku minut. Jedną z ostatnich zamieszkałych przez ludzi oaz jest królestwo zwane Doliną Wiatru. Wieje tam "wiatr bogów", odpędzający trujące opary. Następczyni tronu, księżniczka Nausicaä, razem z mistrzem Yupą próbują zrozumieć mechanizmy, rządzące przyrodą i znaleźć ... sposób, który zapewni ludziom bezpieczeństwo. Delikatna równowaga zostaje zachwiana, gdy nieopodal rozbija się samolot przewożący potężną broń. Sąsiedzi Doliny Wiatru planują użyć jej, by zniszczyć owady i dżunglę, nieświadomi, że ściągną w ten sposób zgubę na resztę ludności.

9 lutego

emisja: 20:00

Laputa podniebny zamek – reż. Hayao Miyazaki (1986) PREMIERA


Sheeta jest sierotą. Nie znała swoich rodziców, a jedyną rzeczą jaka jej po nich pozostała jest tajemniczy kamień. Pewnego dnia Sheeta spotyka na swojej drodze Pazu, chłopca, który od tej pory towarzyszył będzie w jej przygodach. Dzieci wspólnie będą musiały stawić czoła podniebnym piratom i tajemniczej rządowej organizacji, które za wszelką cenę będą chciały zdobyć tajemniczy kamień Sheety umożliwiający lewitację...

10 lutego

emisja: 20:00

Mój sąsiad Totoro – reż. Hayao Miyazaki (1988) PREMIERA

Jeden z najpopularniejszych filmów w historii japońskiej kinematografii i zdaniem wielu najlepszy film w karierze Miyazakiego. Historia dwóch dziewczynek: Satsuki i jej młodszej siostry Mei, które wraz z ojcem przeprowadzają się na wieś aby być bliżej swojej chorej na gruźlicę matki. Dziewczynki szybko odkrywają, iż pobliski las zamieszkały jest przez magiczne stworzenia - tytułowe Totoro. Satsuki i Mei zaprzyjaźniają się z nimi i wspólnie przeżywają wiele przygód.

14 lutego

emisja: 20:00

Podniebna poczta Kiki – reż. Hayao Miyazaki (1989) PREMIERA

Film opowiada o przygodach młodej czarownicy Kiki. Dziewczynka poszukuje miasta, w którym mogłaby zamieszkać i być tam jedyną czarownicą. Aby zdobyć pieniądze na opłacenie pokoju i na życie otwiera firmę kurierską.

16 lutego

emisja: 20:00

Szkarłatny pilot – reż. Hayao Miyazaki (1992) PREMIERA

Włochy, lata 30. ubiegłego wieku. Przestworza opanowane są przez piratów, którzy porywają co znamienitszych obywateli dla okupu. Przeciwstawia im się Szkarłatny Pilot, mężczyzna z głową świni. Pilot stara się zdjąć z siebie klątwę walcząc z piratami i ratując osoby przez nich porwane. Ciekawostka, we francuskiej wersji językowej filmu głosu Szkarłatnemu Pilotowi użyczył Jean Reno.

17 lutego

emisja: 20:00

Szopy w natarciu – reż. Isao Takahata (1994) PREMIERA

Tanuki, czyli Jenoty według japońskich legend potrafią zmieniać kształt swojego ciała, również na ludzki. Właśnie pod postacią ludzi często płatają przeróżne figle. Tanuki (z tej anime) mieszkają obok rządowego projektu, który może zniszczyć ich naturalne siedlisko. Poszukując pomocy od innych plemion, postanawiają wykorzystać swoje niezwykłe zdolności zmiany wyglądu i zrobić sabotaż tej konstrukcji...

21 lutego

emisja: 20:00

Rodzinka Yamadów – reż. Isao Takahata (1999) PREMIERA

Poznajmy rodzinę Yamadów: Takashi (głowa rodziny, typowy przedstawiciel klasy średniej), Matsuko (zwariowana pani domu, która nie do końca radzi sobie z prowadzeniem tegoż domu), Shige (babcia o niewyparzonym języku), Noboru (syn, który chciałby, żeby jego rodzice byli bardziej cool), Nonoko (córka, mała dziewczynka o dużym głosie) oraz Pochi (dość kłopotliwy piesek). Yamadowie mieszkają w Tokio i starają się dzielnie stawiać czoła problemom życia codziennego w wielkim mieście. Ranga tych problemów jest zróżnicowana, a chwile komiczne przeplatają się z dramatycznymi. Zacięta walka o telewizyjnego pilota, pierwszy telefon od dziewczyny Noboru, konfrontacja taty z groźnym motocyklowym gangiem..

23 lutego

emisja: 20:00

Narzeczona dla kota – reż. Hiroyuki Morita (2002) PREMIERA

Animowana komedia fantasy ze studia Ghibli, której producentem wykonawczym jest sam Hayao Miyazaki (reżyser takich filmów, jak "Mój sąsiad Totoro" czy "Spirited Away: W Krainie Bogów"). Haru Yoshioka jest przeciętną japońską nastolatką. Na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od swoich rówieśniczek. Nie jest szczególnie ładna, często spóźnia się do szkoły, chłopiec, który jej się podoba, nie zwraca na nią uwagi, a ukochana matka i najlepsza przyjaciółka nie traktują jej zmartwień poważnie. Życie Haru jest nudne, nieskomplikowane, pozbawione niespodzianek. Ale tylko do czasu... Pewnego dnia dziewczyna ratuje życie kotu, który gdyby nie ona dostałby się pod koła rozpędzonej ciężarówki. Nieoczekiwanie zwierzę przemawia do niej ludzkim głosem dziękuje za ratunek i obiecuje się odwdzięczyć. Wkrótce też Haru odkrywa, że w równoległym wymiarze istnieje królestwo zamieszkane tylko przez koty, a ten, któremu ocaliła życie to sam książę Lune, następca tronu. Zdziwaczały koci król w podzięce za dobre serce okazane jego jedynakowi ogłasza Haru bohaterką narodową i (w ramach zadośćuczynienia) postanawia uczynić ją swoją... synową.

24 lutego

emisja: 20:00

Ruchomy zamek Hauru – reż. Hayao Miyazaki (2004)

Sophie zostaje zamieniona przez demoniczną Czarownicę w starą kobietę. Zrozpaczona próbuje odzyskać swoje ciało i wyrusza w magiczną podróż pełną niebezpieczeństw. W poszukiwaniu samej siebie Sophie trafia do dziwnego Ruchomego Zamku należącego do czarodzieja Hauru. Spotyka w nim demona ognia Karushifa, który przedstawia jej propozycję. Jeśli Sophie uwolni go spod mocy Hauru, on w zamian przywróci jej 18 - letnie ciało. Co stanie się z Sophie w Ruchomym Zamku? Czy wszystkie części magicznej układanki znajdą swoje miejsce?

28 lutego

emisja: 20:00

Opowieści z Ziemiomorza – reż. Goro Miyazaki (2006) PREMIERA

Japońska produkcja animowana na podstawie cyklu powieści Ursuli Le Guin, "Ziemiomorze". Bohaterem filmu jest Ged, Mag, który staje przed wyzwaniem znalezienia przyczyn tajemniczych wydarzeń dziejących się wokół. Wszyscy bowiem zachowują się w sposób niezrozumiale dziwny; Królestwo pogrąża się w chaosie, a do świata ludzi przenikają smoki, które dotąd nie miały tam dostępu. Ged wyrusza w podróż, która ma doprowadzić go do rozwiązania tych tajemniczych zdarzeń. Wyprawa ta przyniesie mu wiele przygód, ale i niebezpieczeństwo utraty mocy.

2 marca

emisja: 20:00

Ponyo – reż. Hayo Miyazaki (2008) PREMIERA

Pewnego dnia pięcioletni Sosuke odnajduje nad brzegiem morza morskie stworzenie, z którym szybko się zaprzyjaźnia. Ryba otrzymuje imię Ponyo. W tym czasie mag zamieszkujący głębiny morza wyrusza na poszukiwanie jednego ze swoich dzieci. Gdy udaje mu się odnaleźć i sprowadzić Ponyo do domu, stworzenie dzięki swoim magicznym zdolnościom zmienia się w dziewczynkę i ponownie wydostaje się na powierzchnię.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Ghibli.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 43 dodaj

[1] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Gotenks [84.38.95.*], 06.02.2011, 13:50:18, oceny: +4 -1
GotenksAle o co chodzi jakby? Przecież już był o tym news...
[6] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Tassadar [*.adsl.inetia.pl], 06.02.2011, 14:56:03, odpowiedź na #1, oceny: +5 -0
TassadarDodatkowe przypomnienie pewnie, plus opisy dla mniej zorientowanych. Niech dają, takie inicjatywy powinny być promowane.
[2] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Karo [*.aster.pl], 06.02.2011, 13:56:53, oceny: +0 -0
Trzeba w kalendarzu zapisać i przypomnienia na telefonie xD
[3] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Gościu [*.internetdsl.tpnet.pl], 06.02.2011, 14:05:42, oceny: +0 -1
Filmy bedą puszczane wg dat produkcji, więc chyba są to już wszystkie pozycje, po 2 marca nowych raczej nie będzie np. Spirited Away czy księżniczka Mononoke.

Super, że w końcu puszczą te animacje.
W tv już nic nie leci z Anime jedynie na cplus i hyper, zawsze leciały jakieś seriale na innych stacjach, a już od około roku bieda w końcu cos się dzieje.
[4] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
AtoMan no ba [*.internetdsl.tpnet.pl], 06.02.2011, 14:45:20, odpowiedź na #3, oceny: +1 -1
> W tv już nic nie leci z Anime

Nie do końca. Na AXN Sci-Fi - "Romeo i Julia", po 2 odcinki w soboty i niedziele o 2 w nocy. Na Disney XD Pokemony (szykują się maratony), na CN będzie sporo nowych Bakuganów (koniec 2 serii i początek 3), do tego odpadki na Polonii 1 i Sindbad w TVP1 ;-)
[7] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
graczykij [213.186.90.*], 06.02.2011, 15:44:21, odpowiedź na #4, oceny: +2 -0
graczykijA na Canal + leci Sengoku Basara w każdą środę o 22:50 ;)
[9] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Mroczus [*.adsl.inetia.pl], 06.02.2011, 16:34:57, odpowiedź na #7, oceny: +4 -0
MroczusI jeszcze Pszczółka Maja na tv Puls ku poprawnemu wychowaniu dzieci xD
[19] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
gościu [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.02.2011, 21:35:58, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
Jeszcze Stich! na Disney Chanel, produkcji japońskiej, ale wszystko co wymieniacie są to powtórki powtórek :)
W tej chwili tylko Canal plus ma premierowe odcinki no i teraz TVP kultura to niestety wszystko.
[5] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Tassadar [*.adsl.inetia.pl], 06.02.2011, 14:55:08, oceny: +0 -0
TassadarNic tylko oglądać po kolei jak leci :) Nawet jak się nie da na żywo to zawsze można sobie nagrać. To świetna okazja do nadrobienia kilku tytułów, a może jak widownia się uzbiera spora (proporcjonalnie oczywiście do zwyczajowej w TVP Kultura) to kiedyś znowu coś w tym stylu zrobią.
[8] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
tanaka [*.dynamic.chello.pl], 06.02.2011, 16:13:30, odpowiedź na #5, oceny: +0 -1
Będą też powtórki, następnego dnia po seansie, około godziny 16.
[11] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Madao [*.warszawa.supermedia.pl], 06.02.2011, 17:19:29, odpowiedź na #5, oceny: +3 -0
A skąd będą wiedzieć, czy widownia duża? Szansa, że w sondarzówkach zadzwonią akurat do kogoś, kto to oglądał jest prawie żadna. Inna sprawa, jeśli do TVP powysyłamy maile z pochwałą inicjatywy. Co wy na to?
[15] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Tassadar [*.adsl.inetia.pl], 06.02.2011, 18:55:34, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
TassadarBadania oglądalności prowadzi się też za pomocą telemetrów i pewnie czegoś tam jeszcze więc nigdy nie wiadomo.

A maile to niezły pomysł, ale poczekajmy aż zobaczymy jakość tłumaczenia ;)
[10] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.02.2011, 17:00:40, oceny: +1 -0
W końcu wieczorem coś z młodszym rodzeństwem obejrzę.

BTW, Szopy nie leciały już kiedyś w TVP1?
[12] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.02.2011, 17:36:41, oceny: +1 -0
RyujiŚwietna wiadomość, szkoda tylko, że nie będzie 'Spirited Away' czy 'Mononoke Hime':/
[13] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Gotenks [84.38.95.*], 06.02.2011, 17:54:54, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
GotenksMononoke Hime to moje ulubione anime od Ghibli. Marzy mi się wydanie na bluray, tak żebym mógł w końcu obejrzeć to anime z japońskim dubbingiem, bo na razie widziałem jedynie z angielskim.
[14] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
HΛЯPΛGŌN [*.183.237.176.dsl.dynamic.eranet.pl], 06.02.2011, 18:27:38, oceny: +4 -1
HΛЯPΛGŌNJa piernicze, ale tego jest. A jeszcze niedawno mówiłem, że w telewizja olewa anime :P
[16] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Tassadar [*.adsl.inetia.pl], 06.02.2011, 18:56:11, odpowiedź na #14, oceny: +3 -0
TassadarWyjątek potwierdza regułę niestety.
[21] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Chudi X [*.nsystem.pl], 07.02.2011, 12:39:28, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
Chudi XNiekoniecznie, bo w ogólnodostępnej TV leci tylko Pszczółka Maja, wszystko inne na platformach cyfrowych i kanałach, które nie wszyscy mają.
[25] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
AtoMan [*.dynamic.chello.pl], 07.02.2011, 14:20:58, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
AtoManTVP Kultura jest ogólnodostępne na satelicie i w TV cyfrowej naziemnej, więc niemal tak samo dobrze jak TV Puls.
[17] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Bela [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.02.2011, 19:42:37, oceny: +0 -0
BelaNo i po raz pierwszy żałuję że nie mam tv na stancji ;( Załapię się na pierwsze 5 emisji jedynie podczas ferii.
[18] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Shi~ [*.dynamic.chello.pl], 06.02.2011, 21:22:39, oceny: +0 -0
Shi~Woooow... No to już wiem co będę robiła w ferie wieczorami :p
[20] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
AvantaR [194.9.53.*], 07.02.2011, 10:55:15, oceny: +0 -0
AvantaRSuper, dzieki za przypomnienie! Nastawialem sobie nagrywanie :3
[22] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Pottero [*.146.139.77.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 07.02.2011, 12:50:31, oceny: +5 -2
PotteroRaz, że news już był, a dwa – filmy będą wyświetlane z tym przeokropnym lektorem, który był na DVD, bo TVP nie miało kasy, więc po prostu odkupiło wersje od Monolithu. Wygląda na to, że jedynym wyjątkiem będzie Ruchomy zamek Hauru, który pójdzie z dubbingiem. Żenada, żeby filmy dla dzieci (do tej kategorii należy większość tych, która zostanie wyświetlona) wyświetlać z takiej zjebanej wersji. Poza tym żal, że kupili jedynie prawie wszystkie filmy, na których licencję posiada Monolith, bo brak Księżniczki mononoke, Grobowca świetlików i Spirited Away: W krainie bogów to poważne niedopatrzenie.
[24] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Gotenks [84.38.95.*], 07.02.2011, 13:31:04, odpowiedź na #22, oceny: +1 -0
GotenksMyślałem, że zapuszczą właśnie wersje z dubbingiem. Szkoda, no ale nie będę wybrzydzał :P
[26] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Arwena [*.sm-rozstaje.pl], 07.02.2011, 18:10:48, odpowiedź na #22, oceny: +2 -3
Arwenanie ma co... najpierw narzekają że nic nie puszczają w TV a później jak jednak coś puszczą to wszyscy marudzą...
pamiętam czas, jak byłam mała i oglądałam sailor moon z tym okropnym lektorem i nie marudziłam xP
[27] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Pottero [*.146.143.215.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 07.02.2011, 18:49:50, odpowiedź na #26, oceny: +5 -1
PotteroTeż nie narzekałem, bo było to w czasach, kiedy na siłę lektorowano niemalże wszystko, a dubbing był rzadszy, niż za komuny. Ale dziś wydawać filmy dla dzieci z lektorem to wstyd, bo dubbinguje się je bez wyjątku nawet w krajach stosujących wyłącznie napisy bądź naprzemiennie lektora i dubbing. Polacy jako jedyni skąpią kasy, więc nawet animacje dla dzieci wydają z lektorem. Poza tym, dziś dzieciarnia jest przyzwyczajona do dubbingu, a to za sprawą m.in. Cartoon Network, Jetix, Nickoledeon i kanałów Disneya, które dubbingują wszystko bez wyjątku, więc bajka z lektorem dla wielu z nich jest nudna i nie chcą jej oglądać (jak to ma miejsce chociażby w przypadku pięcioletniej córki mojej kuzynki).

A zarzut, że ludzie narzekają, że nic nie ma, a jak już jest, to dalej narzekają, w moim przypadku nie ma racji bytu – posiadam na DVD wszystkie wydane w Polsce filmy Ghibli, w tym Grobowiec świetlików i Księżniczkę mononoke. Tę ostatnią nawet w dwóch wersjach – druga to wydanie anglojęzyczne, zawierające japońską ścieżkę, której zabrakło w rodzimym. Tak więc na TVP obejrzałbym je tylko i wyłącznie wtedy, gdyby posiadały polski dubbing, którego zabrakło na DVD. A tak cwaniaczki nie postarały się nawet o odkupienie od Canal+ dubbingu do Mojego sąsiada Totora i Szkarłatnego pilota, zasłaniając się brakiem pieniędzy.
[29] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
AtoMan [*.dynamic.chello.pl], 07.02.2011, 21:49:04, odpowiedź na #27, oceny: +4 -0
AtoManJednak należy pamiętać, że TVP Kultura osiąga raczej niskie wyniki oglądalności, a i budżet ma malutki w stosunku do głównej stacji, która swego czasu szarpnęła się na alternatywny dubbing do kinowych Wojowniczych Żółwi Ninja.
[23] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Olazu [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.02.2011, 13:13:30, oceny: +2 -0
OlazuOho, dobrze że się news z przypomnieniem pojawił, bo byłbym zapomniał.
Wielkie dzięki!
[28] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Adi-san [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.02.2011, 20:40:23, oceny: +0 -0
Adi-sanLektor w Narusicaa mnie powalił... Już nie mogli dać gorszego chyba.

Wiem, wiem, narzekam. >
[30] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
3e [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.02.2011, 22:27:35, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
napisy gdzie ?

lektor mnie usypia
[31] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Darkmaya [*.icpnet.pl], 08.02.2011, 01:58:58, odpowiedź na #28, oceny: +0 -2
DarkmayaWkurzające było też, że użyli 'podkładu' francuskiego XD ( przypomniały się czasy Dragon Ball'a na RTL7 )
[32] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Gotenks [*.tvkdiana.pl], 08.02.2011, 09:49:52, odpowiedź na #31, oceny: +1 -0
Gotenksfrancuskiego? oO To chyba oglądaliśmy inną TVP Kulturę...
[34] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Adi-san [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.02.2011, 09:57:03, odpowiedź na #32, oceny: +1 -0
Adi-sanJa nawet nie słyszałam tego podkładu, tylko lektora... D< A gdzie muzyka? Wycięło. Tak cicho dali...
Bolesne, bo słuchowcem jestem. Wolę swoją miniwersję z napisami angielskimi.
Wiem, narzekam XD
[36] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
AtoMan [*.dynamic.chello.pl], 08.02.2011, 16:11:59, odpowiedź na #31, oceny: +1 -0
AtoManZ Hyperem chyba mylisz...
[33] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Gotenks [*.tvkdiana.pl], 08.02.2011, 09:53:10, odpowiedź na #28, oceny: +0 -1
GotenksTen lektor jest okropny!! Ale anime dalej bardzo mi się podoba i warto było się pomęczyć. Jednak następnym razem jak będę oglądał to anime, to będzie to w jakości 1080p (widziałem ripy od Thory i wygląda to rewelacyjnie).
[35] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Pottero [*.146.76.109.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 08.02.2011, 10:30:33, odpowiedź na #28, oceny: +1 -1
PotteroA nie mówiłem, że ten odkupiony od Monolithu Bożydar Murgan jest ultrachujowy? Nie będzie go tylko w Ruchomym zamku Hauru, bo tam powinien być dubbing, w Narzeczonej dla kota i Opowieściach z Ziemiomorza, gdzie dali innych, ale równie beznadziejnych lektorów, i w Ponyo, gdzie będzie dwulektor w postaci Joanny Pach i Tomasza Kozłowicza.
[37] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Yashi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.02.2011, 18:01:11, odpowiedź na #35, oceny: +1 -1
YashiJa nie narzekam. Po kilku minutach przyzwyczaiłam się do lektora.~ Było fajnie bez reklam, u mnie na plus.
Cóż, to ,że nie ma Spirited Away, to trochę dziwne, bo to właśnie TVP1 wyemitowało to anime swego czasu w sobotę rano o0'
[38] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Pottero [*.147.237.249.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 08.02.2011, 19:01:49, odpowiedź na #37, oceny: +1 -0
PotteroSobota rano to pryszcz – parę lat temu wyświetlili ten film wcześnie rano w Nowy Rok, a chociaż dopiero co z sylwestra wróciłem, to wytrzymałem do połowy. Potem pierdolnąłem się spać. Poza tym, Księżniczkę mononoke też kilkakrotnie wyświetlali o jakichś nieludzkich porach. Co ciekawe, z lektorem nałożonym na oryginalną japońską ścieżkę, a nie angielską, jak w przypadku Visionowego wydania DVD.
[39] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Damian [*.centertel.pl], 16.02.2011, 19:25:13, oceny: +1 -1
Dowiedziałem się o tym po projekcji pierwszego filmu od kumpla. Od razu zainwestowałem w tuner dvb-t (cyfrowa telewizja naziemna) z funkcją pvr (nagrywania - premiery, jak i powtórki wyświetlane są w czasie gdy jestem w pracy). Jak narazie jestem bardzo zadowolony z TVP Kultura, tj dzięki studiu Ghibli :)
[40] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Gościu [*.internetdsl.tpnet.pl], 18.02.2011, 09:59:53, oceny: +0 -0
Po obejrzeniu kilku pozycji, wymienionych powyżej na TVP kultura, stwierdzam, że wszystko jest OK, a nawet super.

Lektor jest w porządku, nie wiem dlaczego się go czepiacie, ścieżka oryginalna japońska. Moze faktycznie zbyt mocno wyciszona, ale jest japońska.

Do tego przed każdą emisją kilkuminutowe wprowadzenie do filmu, czego np. brakuje w dotakach na DVD, to zawsze jest wielki plus.

Animacje super w końcu je puścili, mam je na DVD, ale jakoś nie miałem czasu obejrzeć.
[41] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
KRAZ [*.dynamic.gprs.plus.pl], 06.03.2011, 17:25:53, oceny: +1 -0
KRAZPolskie udźwiękowienie Ponyo wymiata. Widzów z przed telewizora.
-Sosu~ke!
A ending to już w ogóle...
Mimo to nie ma czego żałować. Ogladałem.
[42] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
Toguro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.04.2011, 19:26:38, oceny: +0 -0
Jestem zauroczona Ponyo ^^
[43] Re: Animacja Studia Ghibli w lutym w TVP Kultura
tom-- [*.pila.vectranet.pl], 27.10.2011, 01:33:01, oceny: +0 -2
Dubbingowanie tych anime to głupota.

Musi być słychać oryginalny głos.
Powered by WashuOS