header imageheader imageheader image

Anime.com.pl jest jednym z najpopularniejszych, największych i najstarszych serwisów poświęconych mandze i anime w Polsce. Osobom chcącym wykorzystać potencjał reklamowy anime.com.pl dajemy do dyspozycji bannery, linki tekstowe i niestandardowe formy reklamy.

Informacje o serwisie
 • średnio 2-2,5 tys. unikalnych użytkowników na dobę
 • ponad 35-40 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie
 • ponad 7 tys. zarejestrowanych i aktywnych użytkowników (martwe dusze są usuwane)
 • serwis istnieje od 2002 roku
System emisji reklam
 • samoobsługowy: o każdej porze dnia i nocy możesz samodzielnie dodawać i usuwać reklamy
 • elastyczny: rozliczenia wg. ilości odsłon, kliknięć lub czasu emisji
 • precyzyjny: możesz określić limit odsłon na dobę lub jednego użytkownika (capping), limit kliknięć, wybrać dni w które emitowana jest reklama i nie tylko
 • tani: reklama u nas jest wielokrotnie tańsza niż w dużych sieciach reklamowych
 • płatności on-line kartami kredytowymi i przelewami elektronicznymi
 • płatność przez SMS

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z możliwościami naszego systemu reklamy jest wypróbowanie go w praktyce. Kliknij na poniższym linku, żeby przejśc do panelu reklamowego. To nic nie kosztuje. :-)

Rabaty

Nasze ceny są dość rozsądne, jednak by zachęcić reklamodawców do dłuższej współpracy oferujemy rabaty. Za każde 50 zł kwoty zamówienia otrzymasz 10% rabatu, maksymalny rabat wynosi 50%.

Niekomercyjne strony dotyczące mangi i anime oraz pokrewne inicjatywy mogą skorzystać ze zniżki 50% niezależnie od wielkości zamówienia. By z niej skorzystać wystarczy złożyć zamówienie i zapłacić za nie jak zwykle (byle nie SMS-em), a potem skontaktować się z podając numer zamówienia — zakupiony czas emisji reklam zostanie odpowiednio przedłużony. Bezpłatną reklamę zapewniamy w ramach patronatu.

Banner pozwala poinformować użytkowników anime.com.pl o twoim produkcie lub usłudze. Bannery są wyświetlane w górnej części każdej podstrony serwisu oraz obok komentarzy. Twój banner jest wyświetlany na przemian z innymi, ale wybierając rozliczenie wg. ilości odsłon lub kliknięć dostajesz dokładnie to, za co zapłaciłeś.

Emisja bannerów może być rozliczana wedle jednej z trzech metod:

 • odsłony — Banner będzie pokazywany określoną ilość razy. Czas emisji ani ilość kliknięć nie są limitowane.
 • kliknięcia — Banner będzie emitowany dopóki użytkownicy nie klikną w niego określoną ilość razy. Czas emisji oraz ilość odsłon nie są limitowane.
 • czas — Banner będzie emitowany przez określony czas. Ilość kliknięć ani odsłon nie są limitowane.

Koszt emisji bannera zależy od jego rozmiaru i miejsca na stronie:

TypWymiaryRozmiarStrefakliknięcie1000 odsłondzień
średni468 x 6040 KiBnagłówek0,20 zł1 zł2 zł
duży750 x 10080 KiBnagłówek0,30 zł1,50 zł3 zł
prostokąt352 x 28880 KiBkomentarze0,20 zł1 zł1 zł
wieżowiec160 x 60080 KiBkomentarze0,20 zł1 zł1 zł
Ceny nie uwzględniają rabatu, który może wynosić do 50%.

Dlaczego tak drogo? W dużych agencjach (Adnet, IDMnet) tysiąc odsłon bannera 468 x 60 kosztuje 60 zł. U nas ta sama usługa kosztuje 1 zł, a po uwzględnieniu rabatu 50 gr. Nadal sądzisz, że reklama u nas jest droga? Dlaczego tak tanio? Po pierwsze dochody z reklam nie muszą utrzymać dużej firmy, a jedynie umożliwić działanie fanowskiego serwisu. Po drugie zasięg naszej reklamy jest dużo mniejszy niż we wspomnianych sieciach, a mechanizm emisji mniej zaawansowany niż komercyjne adserwery. Po trzecie zdajemy sobie sprawę, że firmy związane z rynkiem mangi i anime nie mają tak głębokich kieszeni jak operatorzy komórkowi czy banki.

Kilka powodów, dla których warto się u nas reklamować:

 • System emisji i zamawiania reklam jest samoobsługowy: sam dodajesz i zmieniasz swoje reklamy. Dzięki temu możesz codziennie reklamować nową promocję w swoim sklepie.
 • Oferujemy trzy rodzaje rozliczeń, dzięki czemu płacisz mniej. Przykładowo, jeśli twój banner ma dużo kliknięć to wybierając rozliczenie wg. ilości odsłon płacisz mniej.
 • AdBlock i inne programy do blokowana reklam nie działają na nasze reklamy, o ile użytkownik sam nie doda odpowiednich reguł. Dzieje się tak ponieważ mamy własny system emisji reklam, który nie wykorzystuje ani pół ciuta JavaScriptu. Reklamy są intergralną częścią strony.
 • Reklamując się u nas wspierasz najbardziej nieortodoksyjny serwis o mandze i anime w Polsce. :-)

Ta forma reklamy pomaga wypromować twoją stronę w wyszukiwarkach. Wyszukiwarki przeważnie wyliczają pozycję strony na podstawie ilości i jakości linków prowadzących do niej. Umieszczając linki do swojej strony na innych dobrych stronach możesz sprawić, że będzie pokazywana wyżej w wynikach wyszukiwania.

Roboty wyszukiwarek odwiedzają anime.com.pl codziennie, więc link do twojej strony zostanie szybko dostrzeżony. W najpopularniejszej wyszukiwarce Google nasz serwis ma PageRank 4 i blisko 197 tys. zindeksowanych stron, co jak na polskojęzyczną stronę o mandze i anime jest przyzwoitym wynikiem. Dodatkowym atutem jest wiek domeny, która została zarejestrowana w roku 2000. Warto też dodać, że taka forma reklamy nie może być zablokowana przez oprogramowanie antyreklamowe.

Twój link będzie widoczny na każdej podstronie serwisu w bocznym panelu. Jednocześnie wyświetlamy nie więcej niż 8 linków. Wartość linku możesz zwiększyć wybierając opcje dodatkowe jak pogrubienie czy kursywa. Link możesz uzupełnić opisem, który będzie dodany w parametrze title znacznika <a>.

Cena za emisję linku przez 30 dni wynosi 20 zł. Każda z opcji dodatkowych (pogrubienie, kursywa, miganie) zwiększa koszt o 10 %. Bez dopłaty można wybrać kolor linku.

W chwili obecnej jeszcze nie można zamawiać linków tekstowych z poziomu panelu reklamowego. Osoby zainteresowane zamówieniem linku prosimy o kontakt z .

Wymagania techniczne:

 • maksymalna długość tekstu: 25 znaków (ze spacjami)
 • maksymalna długość opisu: 50 znaków (ze spacjami)
 • tekst nie może być pisany wyłącznie wielkimi literami

Reklama niestandardowa

Jesteśmy również otwarci na nieszablonowe formy reklamy. Może to być na przykład sponsorowany konkurs albo szablon strony zawierający elementy reklamowe. W sprawie reklam prosimy kontaktować się z .

Regulamin

 1. Reklamy muszą spełniać wymagania techniczne, których wykaz znajduje się w panelu reklamowym.
 2. Reklama ani reklamowana strona nie mogą zawierać:
  • treści sprzecznych z obowiązującym prawem ani naruszających dobre obyczaje; w szczególności dotyczy to udostępniania nielegalnych kopii filmów, muzyki i innych dzieł oraz namawiania do przemocy lub nienawiści
  • treści erotycznych i pornograficznych
  • informacji dotyczących udziału w programach partnerskich, piramidach finansowych i podobnych przedsięwzięciach
  • reklam typu pop-up i pop-under
 3. Reklamy naruszające regulamin będą wyłączane.

Zastrzegamy sobie prawo interpretacji powyższych warunków. Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoja reklama zostanie zaakceptowana podeślij adres reklamowanej strony i ewentualnie banner na adres .

Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań do reklamowania stron o podobnej czy tej samej tematyce.

Powered by WashuOS