header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 10228
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 8121
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 16977

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.201315791
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20126638
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201213925
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20128121
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20125726
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20115432
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.201110228
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20117631
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201116977
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20115622
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20114775
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20099195
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200916315
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20098710
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20097183
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.200911435
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.200910954
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20099167
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.200912404
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20086382
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200715203
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20077760
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20068439
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20057504
Na japonistykę!Arkard29.08.200530559
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.200510051
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200523424
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200512460
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200512207
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20058443
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200512555
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20055696
Czarne charakteryMizuniak24.07.200510201
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20059135
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200512073
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200514790
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200522146
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.200511056
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.200510299
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200513526
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20058828
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20048983
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.200411728
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.200410807
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.200410634
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046832
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200320844
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20035568
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.200311014
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200375628
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.200310501
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200313443
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20029019
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025815
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20028183
ZupkaMateusz Nowak24.08.20027053

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS