header imageheader imageheader image

Teksty

Polecane teksty

poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentowe
Data: 12.11.2011 Autor: Krzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja
Pierwotnie kwestię regulaminów konwentowych chciałem poruszyć na jakimś panelu, później rozpocząłem szybkie prace nad tym artykułem, gdy ujrzałem regulamin Niuconu PRL. Jednak z różnych względów (zwłaszcza celem uniknięcia niepotrzebnych w owym czasie dram) publikacja artykułu odwlekła się w czasie (regulamin ten omówię w dalszej części, jako przykład, jak nie pisać regulaminu). W związku z tym, iż poproszono mnie o napisanie regulaminu Magiconu, postanowiłem ten artykuł odświeżyć, wzbogacić i wreszcie opublikować.
Odsłony: 9433
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)
Data: 22.05.2012 Autor: Lord Raven
Magnificon - nazwa ta kojarzona jest nieodmiennie z największym polskim konwentem dla miłośników anime oraz mangi. Edycja która zakończyła się dziś po południu (20.05.2012), była szczególna dla firmy MiOhi z dwóch powodów. Po pierwsze była to dziesiąta edycja imprezy pod kierownictwem Mikos. Po drugie imprezie nadano nazwę "expo" i reklamowano jako pierwszą tego typu imprezę w Polsce. Jak wypadło to połączenie poczytacie poniżej.
Odsłony: 7565
Otaku otaku „o takiego!”
Data: 29.09.2011 Autor: Michał Durys
Co właściwie oznacza „od fanów dla fanów”? Jak pokazują ostatnie wydarzenia może to oznaczać, że fani, którzy dla fanów tłumaczą mangi, obrażają się na fanów, którzy dla fanów rozpowszechniają tłumaczenia tych pierwszych fanów i ogłaszają strajk, który ma uświadomić fanom, że ci drudzy fani są niefajni.
Odsłony: 16181

Wszystkie teksty

Sortowanie:
TytułAutorDataOdsłon
Magnificon XI - relacjaSlova27.05.201314929
Relacja z Podlaskiego Festiwalu AnimeSlova09.10.20126369
Różnica pokoleń, a przyszłość fandomu w PolsceKrakerus01.06.201213484
Magnificon eXpo (na miarę naszych możliwości)Lord Raven22.05.20127565
Magnificon eXpo - relacjaSulo21.05.20125329
Polski Street Fighteruczestnicy15.12.20115171
poPRAWNYM okiem – regulaminy konwentoweKrzysztof Stoigniew „Kolo_z_Wrocka” Sieja12.11.20119433
Testament DamoklesaMarcin Wełnicki19.10.20117241
Otaku otaku „o takiego!”Michał Durys29.09.201116181
Pierwszy Krakowski Cosplay WalkInalion23.08.20115321
London Anime Con 2011 (Inner World)mroczna_sarna21.04.20114514
Podsumowanie roku 2009 w animeGrisznak31.12.20098907
Mangadō czyli droga polskiego mangowcaDer08.11.200915887
Kiedy płaczą cykadyGaweł "Chaos" Ciepielewski11.10.20098347
Raport z Oblężonego FandomuGrisznak22.07.20096862
Polska mentalność a konwenty M&ADer21.07.200911119
Balcon — Oświadczenie Stowarzyszenia „Hikari”Michał "Lord Raven" Kumik20.07.200910417
Crossovery w mandze i animeDymek24.05.20098755
Wchodzić z butami w czyjeś życie, czyli japoński zwyczaj zmiany obuwiaSaiyuko19.04.200911767
Rola informacji w organizacjiCoach08.05.20086005
Krótka historia yuri w mandze i animeGrisznak31.12.200714683
Wywiad z Andrzejem WójcikiemMichał Durys14.04.20077419
Wywiad z Andrzejem KownackimAnka16.08.20068127
Świat z Papieru i StaliJan Godwod27.10.20057135
Na japonistykę!Arkard29.08.200530142
Niepełnosprawni w mandze i animeArkard29.08.20059656
Uczymy się japońskiego?Mariko28.08.200523024
Czy mówisz po japońsku?Danuta Kowalska30.07.200512225
Dlaczego Japonia jest modna?Michał "Drian" Goszczyński30.07.200511981
Portret Otaku XMayonaka Makoto27.07.20058196
Azjatycki plan opanowania ŚwiataYoghurt25.07.200512122
Z ichniego na naszeMizuniak25.07.20055447
Czarne charakteryMizuniak24.07.20059853
Matematyk w łóżkuHyoger i Krasnoludka24.07.20058790
Dubbing do de?Michał Durys23.07.200511670
Krajobraz po KawaiiMichał Durys01.07.200513907
Poradnik pomagiera acpMichał Durys24.06.200521722
Jak zrobić fanzin... w weekendJerzy "V2" Moskal09.06.200510762
Crystalicum: Kryształowa Gra KarcianaTomasz Z. Majkowski07.06.20059844
Matka, żona, kochanka czyli seksmisja po japońskuAleksandra Kaniewska05.04.200513059
Wywiad z Marcinem PodsiadłosONY05.02.20058587
Konwencja mangowa w CrystalicumsONY10.12.20048519
Martyrologia stosowanaYoghurt02.12.200411442
Pryncypia CrystalicumTomasz Z. Majkowski27.11.200410447
W głowie mam cygański zajebTomasz „Radagajs” Flasiński04.09.200410329
Ankieta 2K3 - wynikiKyo16.01.20046578
MANGAzyn vs Kawaii - walka rozpoczętaYoghurt01.11.200320471
Wczesne podsumowanie 2002/2003Demiqu23.08.20035359
Bunt japońskich lolitek wg. RenfriRenfri14.08.200310639
Uwaga! Pornograficzna mangaDżordż16.07.200374133
Podusmowanie konkursu haikuMichał Durys15.07.200310159
Jak Cudne Są WspomnieniaTomasz "Radagajs" Flasiński07.02.200313081
Kim jest Generał Niebieski?Tomasz „Radagajs” Flasiński21.11.20028702
Quo vadis EDA?Michał Durys03.11.20025616
Manifest powstańczyMichał Durys31.08.20027898
ZupkaMateusz Nowak24.08.20026715

Najnowsze telsty: nagłówki RSS RSS nagłówki RDF RDF nagłówki ATOM ATOM (szczegółowe informacje)

Powered by WashuOS