header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Gathering – konwencja i pierwsze informacje
Autor: Lord Raven, Data: 21.08.2011, 09:40:30, Źródło: Organizatorzy
Gathering – konwencja i pierwsze informacjeO tej porze dzielnica handlowa była z reguły spokojna. Nie tym razem. Huk zaklęcia za hukiem, wszyscy w okolicy wiedzieli co się święci. Część zerkała ostrożnie przez okna, inni udawali, że nic się nie dzieje. Nikt jednak nie ośmielił się interweniować – zdrowie było im miłe, a pojedynek magów gwarantował szybką jego utratę, nie tylko pojedynkującym, ale zwłaszcza niewinnym obserwatorom. Gdyby jednak ktoś się zainteresował, zobaczyłby, że przeciwnicy są stosunkowo młodzi. Wszystko byłoby jasne. Nieopierzeni, hardzi uczniowie, którzy tylko szukali okazji by teorię zdobytą w salach akademii przetestować praktycznie.

Tym razem jednak było nieco inaczej. Wątły młodzieniec w zdecydowanie zbyt długim szaliku, mdło-szarych spodniach i pulowerze z symbolem akademii – taki widok nikogo nie dziwił, od takich dzieciaków roiło się codzień na ulicach miasta, gdy kończył się dzień zajęć. Jego przeciwniczka – to dopiero egzotyka. Takiej to lokalni nie widzieli na własne oczy, ale słyszeli pewnie nie raz, w przekleństwach starych nauczycieli akademickich i kpinach studentów. Ubrana w kolorowy, bajkowy wręcz strój ze spódniczką, wstążkami, kokardkami… stanowiła spore widowisko. To Wybranka. Dużo za młode dziewczę obdarzone niewyobrażalną mocą przez zapomnianą przez bogów magiczną istotę. Tradycjonaliści i akademiccy kpili z takich, nie mniej niż z siebie nawzajem, może nawet i bardziej. Niebezpieczni amatorzy, przebierańcy bawiący się w magów – to tylko najłagodniejsze określenia jakim Wybrańcy byli raczeni od swoich, skupionych na studiowaniu ksiąg, kolegów po fachu.

Dzieciaki stały naprzeciw siebie na środku ulicy. Smutne pojękiwanie uszkodzonej okiennicy było jedynym dźwiękiem, który towarzyszył ich szybkim oddechom. Gdy dwóch magów spotyka się w pojedynku, o wyniku decydują najpierw umiejętności. Pod tym względem wszystko sprowadzało się do ostatniego strzału, najsilniejszego na chwilę obecną zaklęcia i nadziei, że przeciwnikowi nie uda się osłonić lub uniknąć. Teraz tylko ktoś musiał podjąć ostatni krok.

- Kryształowe Wstęgi Mocy! – wraz z okrzykiem koło dziewczyny pojawiły się cztery fioletowe, gładkie kryształy i praktycznie natychmiast wystrzeliły w stronę młodego maga zostawiając za sobą długie wyraźnie fioletowe smugi.

- Negato homini!

Młodzieniec skontrował przezroczystą falą energii, która zakrzywiając światło udała się na spotkanie kryształów i, miał nadzieję, rywalki. Jednak wynik pojedynku nie będzie taki jak się spodziewają. Idealnie na środku pojawiła się trzecia osoba. Odziany w długi płaszcz i spiczasty kapelusz mag, który spokojnie mógłby być dziadkiem obydwojga dzieciaków… zarówno pod względem wieku jak i mocy magicznej. Bez słowa wyprostował dłonie, jedną w stronę młodego studenta, a drugą w stronę Wybranki.

Przed dłońmi uformowały się dwie potężne tarcze, które bez trudu zatrzymały ataki młodych. Następnie, z nieprzyjemnym mruknięciem, czarodziej pchnął magiczne tarcze w stronę walczących. Nie mieli szans. Tarcze uderzyły w nich równie błyskawicznie co boleśnie, zwalając obydwoje z nóg. Pojedynek został zakończony.

- Najchętniej pozbył bym się Was obojga. Jednak Zgromadzenie nie spojrzałoby na to zbyt przychylnie. – Stary czarodziej miał donośny głos, niewątpliwie wzmocniony czarami. Nawet nie starał się ukryć pogardy jaką odczuwał dla tych niedojrzałych amatorów. Jemu podobni studiowali księgi, zwoje, eksperymentowali ze zdobytą wiedzą ryzykując często życiem. Nie chodzili w mundurkach do szkół, gdzie specjalnie dobrana kadra uczyła w bezpiecznych warunkach specjalnie spreparowanych zaklęć. Nie wielbili mistycznych istot, które obdarzały mocą o której nie było nic wiadomo. Oni studiowali magię w prawdziwy sposób.

Dziewczyna zupełnie nie wiedziała o co chodzi. Nie mogła wiedzieć, była zbyt niedoświadczona, jak wszyscy Wybrańcy na początku. Jednak jej młody przeciwnik również był bardzo zaskoczony nagłym obrotem spraw. Widząc ich wyraźne zagubienie, starzec kontynuował.

- Nie słyszeliście? Zwołano Zgromadzenie. Bez jedności nie przetrwamy, będziemy się wyniszczać, aż nie zostanie żaden adept magii. Dlatego koniec walk i konfliktów. Zgromadzenie musi wybrać wspólnego przywódcę. Naszego Cesarza...

***


Tym wstępem pragniemy przedstawić Wam zarys konwencji, oraz jednocześnie zaprosić wszystkich Was na konwent Gathering organizowany przez Stowarzyszenie HIKARI oraz grupę WWFF odpowiedzialną wcześniej za konwenty: BALCON, PROJECT 2011, Doubleback. Impreza została objęta patronatem prasowym przez Magazyn ARIGATO.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 03-04.03.2012 najpewniej na Śląsku, choć nie ukrywamy, że na tym etapie rozważamy też inne, być może ciekawsze, opcje. Finalną lokację poznacie w Listopadzie.

Impreza będzie obsługiwana przez system RAMIEL - rezerwacje rozpoczną się na początku grudnia, aczkolwiek przewidujemy również możliwość wcześniejszego zdobycia wejściówek, o czym poinformujemy już na naszej stronie. Koszt wejściówki względem roku 2011 nie ulegnie zmianom i wyniesie 40zł.

Aby nie spamować, za często portalu anime.com.pl o zmianach będziemy Was informować za pośrednictwem naszej strony WWW: www.gathering.com.pl (która pełną funkcjonalność uzyska 8 września), profilu na portalu Facebook, Twittera, oraz okazjonalnie poprzez blog Cosyhell.pl. Pierwsze informacje można uzyskać już teraz pisząc na adres info@gathering.com.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Zgromadzenie

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Gathering, WWFF.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 36 dodaj

[1] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
❤Tuminure❤ [*.rudaslaska.vectranet.pl], 21.08.2011, 11:41:06, oceny: +2 -2
❤Tuminure❤Żeby to przeczytać, trzeba wszystko skopiować np. do notatnika. Inaczej niestety nie da rady, przez (nieuzasadnione) użycie nieczytelnej (w dużych ilościach) kursywy.

Aby nie spamować, za często portalu anime.com.pl
Troszkę kiepska reklama, skoro już na wstępie przyznajecie, że spamujecie.
[3] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
hun [*.adsl.inetia.pl], 21.08.2011, 12:00:55, odpowiedź na #1, oceny: +0 -1
Na księżyc może się przenieście. W każdym razie ja tam mam zakaz wstępu.
[8] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Lord Raven [*.146.185.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl], 21.08.2011, 12:53:02, odpowiedź na #3, oceny: +1 -0
Planowaliśmy, ale to znacznie utrudnia logistykę. Przykro nam...
[19] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
hun [*.adsl.inetia.pl], 21.08.2011, 20:07:48, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
To nie ma sprawy. Dostaniemy tylko nieosiągalne pozwolenie na brak logiki. I będziemy wolni, bracia. Wszyscy.
[9] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
❤Tuminure❤ [*.rudaslaska.vectranet.pl], 21.08.2011, 13:00:16, odpowiedź na #3, oceny: +3 -0
❤Tuminure❤Spaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaccee!
[7] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Lord Raven [*.146.185.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl], 21.08.2011, 12:51:21, odpowiedź na #1, oceny: +1 -0
Oczywiście że w swoim czasie spamowaliśmy ACP. Tego nie da się ukryć, chyba że ktoś chciałby negować rzeczywistość. Ja w każdym razie zdecydowałem się skończyć z tymi praktykami stad to stwierdzenie. Oczywiście można czepiać się słów, ale w końcu to ACP. :)
[15] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Vulcan [*.play-internet.pl], 21.08.2011, 15:26:33, odpowiedź na #1, oceny: +7 -0
VulcanWalenie konia przyczyną ślepoty.
[18] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
❤Tuminure❤ [*.rudaslaska.vectranet.pl], 21.08.2011, 16:40:50, odpowiedź na #15, oceny: +2 -0
❤Tuminure❤I włosów na dłoniach.
[2] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
lady_magma [*.21.rev.vline.pl], 21.08.2011, 12:00:10, oceny: +0 -0
lady_magmaładny plakat, ale kursywa w tak długim tekscie...moje biedne oczy
[14] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Vulcan [*.play-internet.pl], 21.08.2011, 15:23:09, odpowiedź na #2, oceny: +1 -2
VulcanChyba czas wybrać się po okulary.
[16] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
lady_magma [*.21.rev.vline.pl], 21.08.2011, 15:43:27, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
lady_magmaAlbo wydrukowac sobie tekst?Bo tylko monitor mnie męczy.
[4] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Shin® [*.play-internet.pl], 21.08.2011, 12:28:19, oceny: +0 -0
tak się zastanawiam, czy po tym jak b-team zastosował bardzo rozbudowaną konwencję przy b3ginningu, taka rozbudowana konwencja stanie się zjawiskiem powszechnym tudzież normą na polskich konwentach? oczywiście nie wiem czy i przy gathering tak będzie, ale taki rozwinięty (i ciekawy) wstęp może na to wskazywać; tak czy siak zapowiada się nieźle :)
[6] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Lord Raven [*.146.185.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl], 21.08.2011, 12:47:36, odpowiedź na #4, oceny: +4 -0
Stanowczo podoba mi się podejście B-Teamu do tematu opisywania konwencji. Oczywiście nie mogę zaprzeczyć, że w jakimś stopniu zmotywowało nas to do napisania tego wstępu, ale rozbudowana konwencja to żadna nowość - po prostu dopiero teraz zaczeliście zwracać na to uwagę.
[20] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 21.08.2011, 20:17:12, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
AvantaRGeneralnie to na naszych konwentach praktycznie zawsze dbaliśmy o solidną konwencję :)
[21] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Deru [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.08.2011, 21:06:22, odpowiedź na #4, oceny: +4 -0
DeruSzczerze jak mangowiec i org w jednym.

W mojej skromnej opinii B-Team tworząc taką, a nie inną konwencję konwentu B-3ginning stworzył coś niespotykanego we fandomie M&A w Polsce i zrobił kawał dobrej roboty, rozbudowywując konwencję do niespotykanego rozmiaru.
I nie ma dla Nas w tym nic dziwnego, gdyż grupa, która się przykłada do konwentu, chce zrobić coś więcej, niż "postawić sale z lapkami" jeśli rozumiesz o czym piszę.

Jednocześnie B-Team rok temu (B-2) konwencję miał słabą, choć chcieliśmy ja stworzyć fajną, ale "dobre nawyki" wobec robienia silnej konwencji po części załapaliśmy od WWFF, gdyż to oni robili Balcony na szeroką skalę pod względem konwencji. Każdy, od kogoś, coś bierze i nie ma w tym nic złego, szczególnie, że nie ma też rzeczy nie wiadomo jak oryginalnych.

Czy jeśli zjesz zupę, na świecie, gdzie nie je się zupy i ktoś stwierdzi, że zje ją też (po Tobie), bo jest dobra, to oznacza to, że zrzyna od Ciebie pomysł? Nie...
...bo zupa jest dobra... pomidorowa :)
[22] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Shin® [*.play-internet.pl], 21.08.2011, 21:25:56, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
mi właśnie chodziło o to co podkreśliłeś - konwencja na tak szeroką skalę, z własnym, dopracowanym światem; i w życiu też bym nie nazwał powielanie takiego wzorca zżynaniem i nie widzę w tym nic złego :)
[26] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Spirit of Coach [*.tys6.1000lecie.pl], 22.08.2011, 09:24:38, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
Spirit of CoachNie ma nic, czego by nie zrobili starożytni Chińczycy.

Rozbudowane opisowo i graficznie konwencje były od dawien dawna, za to pewnego rodzaju nowością jest wkraczanie konwencji na cosplaye (invitki sceniczne P2011 oraz B3gining).
Na P2011 dosyć pozytywny feedback otrzymała konwencja zdolna wpływać na inne atrakcje.

Powoli zbierają się elementy pozwalające przeprowadzić ogólnokonwentowy Quest, czyli takie MMO na żywo.
Coś, co mnie męczy od 10 lat i z różnych przyczyn opiera się realizacji.
[34] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Deru [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.08.2011, 23:15:37, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
DeruCo do zdania, że nie ma nic, czego by nie zrobili starożytni Chińczycy.. W 100% się zgadzam i popieram. Uwielbiam starożytnych Chińczyków! :) Dynastia Qin RULEZ!

Co do reszty. Myślę, że istotne jest to, że ostatnimi czasy, konwenty mają słabe konwencje (i B-2 się jak najbardziej do tego szeregu zalicza), więc tym bardziej cieszy, że jest pare, które robi tą konwencje.
[27] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Vulcan [*.play-internet.pl], 22.08.2011, 19:17:38, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
VulcanOby konwencja była w końcu widoczna :)
[5] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
KameSama [*.dynamic.chello.pl], 21.08.2011, 12:31:27, oceny: +4 -0
KameSamaPrzeczytałam to bez okularów na nosie, a powinnam, by mieć lepszą ostrość i niespecjalnie mi kursywa przeszkadzała. Jednakże każdy jeżeli chce może się doczepić.

Wprowadzenie ciekawe, czekam na więcej :) Chyba czas zacząć obmyślać strój w konwencji ^^
[10] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Athis [*.pl], 21.08.2011, 13:17:34, oceny: +4 -0
AthisPoczuje sie jak w Hogwarcie :D
[29] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Pobe [*.adsl.inetia.pl], 22.08.2011, 20:40:52, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
PobeOd pewnego czasu się nad tym zastanawiałem... Czy w Hogwarcie jest wi-fi?
[32] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Spirit of Coach [*.tys6.1000lecie.pl], 22.08.2011, 22:30:35, odpowiedź na #29, oceny: +2 -0
Spirit of CoachOczywiście, przy czym wirusy mogą realnie skrzywdzić użytkownika.
[11] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
HRG [*.stk.vectranet.pl], 21.08.2011, 13:28:51, oceny: +0 -0
HRGCzy ja mówiłam już, że was kocham? ^^

Konwencja jest świetna *przypomina sobie akcję na Balconie 2011*. Oczywiście i tym razem wezmę udział w zabawie. :)
[12] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Vampircia [*.dynamic.chello.pl], 21.08.2011, 13:47:03, oceny: +0 -0
VampirciaOby 03-04.03.2012 nie było żadnego zjazdu:)
[13] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Kamey [*.olsztyn.vectranet.pl], 21.08.2011, 13:54:14, oceny: +1 -0
Do konwentu zostało tylko 7 miesięcy, spam trzeba zacząć :)
[17] Re: Gathering - konwencja i pierwsze informacje
Jeyka [*.181.170.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl], 21.08.2011, 16:34:46, oceny: +0 -0
MUST BE!
A termin świetny, będzie już po sesji :)
[23] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
Ryoko Yuki [*.dynamic.chello.pl], 21.08.2011, 23:59:01, oceny: +0 -0
Ryoko YukiHeeeh znowu szykują się do sprzątania nawiedzone łazienki...
[24] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
Kwak [*.dynamic.chello.pl], 22.08.2011, 01:06:43, odpowiedź na #23, oceny: +1 -0
KwakTym razem będą pod konwencję :)
[31] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
Ryoko Yuki [*.dynamic.chello.pl], 22.08.2011, 22:23:48, odpowiedź na #24, oceny: +1 -0
Ryoko YukiOK. Ale wszelakimi irytkami sam się zajmiesz. Jakby nie było - jesteś Naczelnym Prefektem, więc Ciebie zapewne usłuchają XD!
[25] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
AceMan [*.rejtana20.pl], 22.08.2011, 08:28:34, oceny: +0 -0
AceManO, Gandalf.
[28] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
Pobe [*.adsl.inetia.pl], 22.08.2011, 20:37:31, odpowiedź na #25, oceny: +1 -0
PobeOd kiedy to Gandalf był czarodziejem?
Co najwyżej Elminster ;-)
[33] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
Deru [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.08.2011, 23:09:48, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
DeruBaldurrrrrrrrrr!!!!!!1
[35] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
AceMan [*.rejtana20.pl], 23.08.2011, 12:12:37, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
AceMan >> Od kiedy to Gandalf był czarodziejem?

Co?
[30] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
Guile [*.home.aster.pl], 22.08.2011, 22:22:09, oceny: +0 -0
GuileMam wrażenie, że z nazwy zniknęło "The"? Tak poza tym to postaram się wpaść, ale raczej może być ciężko w marcu...
[36] Re: Gathering – konwencja i pierwsze informacje
❤Tuminure❤ [*.rudaslaska.vectranet.pl], 24.08.2011, 22:58:46, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
❤Tuminure❤Zniknęło ;).
Powered by WashuOS