header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Hachi Hachi Taikai - międzynarodowy turniej riichi mahjonga
Autor: Hidetoshi, Data: 27.09.2012, 00:40:03, Źródło: www.mahjong.waw.pl
HidetoshiStowarzyszenie Polska Liga Mahjonga, Koło Gier Japońskich Uniwersytetu Warszawskiego „Yorozu” oraz Koło Gier Japońskich Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych „Tenchu” mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju japońskiego mahjonga – Hachi Hachi Taikai 2012.

Turniej odbędzie się w dniu 08.12.2012 r. w godzinach 09:45-19:00 w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie.

Hachi Hachi Taikai jest pierwszym oficjalnym turniejem w Polsce, którego wyniki zostaną włączone do rankingu European Mahjong Association. Turniej ten kontynuuje tradycję organizowania ogólnopolskich turniejów zapoczątkowaną przez studentów Japonistyki UW w latach 80. XX wieku, a reaktywowaną w 2009 roku. Od tego roku Polska Liga Mahjonga będzie się starała organizować dwa turnieje rocznie: dotychczasowy Warsaw Mahjong Taikai – przeniesiony na okres wakacji, w nowej, dwudniowej formule – oraz rocznicowy turniej na przełomie listopada i grudnia. Chcemy w ten sposób uczcić 88. rocznicę pojawienia się mahjonga w Polsce (22.11.1924 r.). Nawiązaniem do tego wydarzenia jest nazwa turnieju (Hachi Hachi oznacza 88). Poprzez regularne organizowanie tego typu imprez, mamy nadzieję ponownie uczynić tę grę popularną w naszym kraju.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.mahjong.waw.pl.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS