header imageheader imageheader image

Kulturalny Tygiel

Tygiel — sprzęt laboratoryjny, który służy do wykonywania operacji na substancjach stałych wymagających stosowania wysokiej temperatury.

Filmy, gry, anime, filmy, komiksy, książki, zachód, orient i co tylko wpadnie mu w ręce w tytułowym naczyniu wymiesza, wygotuje i rozłoży na części pierwsze Feanor. W tym programie znajdzie się miejsce zarówno na akademickie analizy jak i lekkostrawne recenzje. Emisja w co drugą sobotę o 19:00.

Poprzednie audycje

 • Kulturalny Tygiel - Makoto Shinkai & Bokurano
  Saturday, 8 May 2010, 20:30
  W tym odcinku zapomnianego już programu kulturalnego będę trajkotać o nowych produkcjach noszących znamię marki Makoto Shinkai, a także roztrząsać dlaczego tak zachwalane Bokurano uważam za anime słabsze od Gantza.
 • Kulturalny Tygiel
  Saturday, 21 November 2009, 19:00
  Czwarta odsłona programu, za którym garstka osób tęskniła, a o którym całe masy nie wiedziały że istnieje. Dla tych drugich małe wprowadzenie: za mikrofonem przez blisko 2 godziny Feanor smęci o czymkolwiek, co w jego mniemaniu zalicza się do Sztuki przez duże "S".
 • Kulturalny Tygiel
  Saturday, 9 May 2009, 19:00
  Czwarte wydanie Kulturalnego Tygla niestety z przyczyn technicznych nie może odbyć się w terminie. DJ'owi padł komputer i zanim nie uda mu się zmusić do działania nowego systemu audycje nadawane przez niego nie będą mogły się odbywać.
 • Kulturalny Tygiel
  Saturday, 25 April 2009, 19:00
  W trzeciej audycji z cyklu kontynuowany będzie wątek inspiracji japońskich twórców filmowych, a program rozpocznie podsumowanie kinowych nowości.
 • Kulturalny Tygiel — Watchmen i Battle Royale
  Saturday, 28 March 2009, 19:00
  Kulturalny Tygiel — Watchmen i Battle Royale
 • Kulturalny Tygiel — Gwoemul i dlaczego japońskie filmy są jakie są
  Saturday, 14 March 2009, 19:00
  W pierwszym odcinku co nieco o filmach „Gwoemul”, „My Life” i „Battle Royale”, nowym albumie grupy The Prodigy oraz dość obszernie o tym dlaczego współczesna sztuka orientalna, a w szczególności japońska, jest dla odbiorcy wychowanego w zachodniej cywilizacji tak specyficzna.
Powered by WashuOS