header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Mokonowy Console Room — arena walk i chilloucik
Autor: Zell, Data: 10.12.2008, 13:59:07, Źródło: Inner World - Polski Portal jRPG
ZellMokonowy Console Room — arena walk i chilloucikEkipa portalu Inner World potwierdziła listę atrakcji, które odbędą się w dwóch (!) salach konsolowych konwentu Mokon 2008 — CLAMP Festival. Jest też pewne, że wypali planowany przez nas eksperyment (nie, nie tworzymy żadnego frankensteinowego potwora) stworzenia na konwencie dwóch konsolówek, czyli sali Battle Arena (arena dla wojowników, czyli dla miłośników gier z gatunku bijatyk) oraz sali Chillout Zone (część konsolówki dla casualowych, „niedzielnych” graczy, którzy nie trawią bijatyk i naprawdę na konwencie chcieliby zagrać w coś innego niż Tekken). Mamy nadzieję, że to rozwiązanie zachęci do zajrzenia do konsolówki uczestników, którzy do tej pory tradycyjnie omijali console room.

Konsolówka na Mokonie ma też szansę zaprezentować dość ambitne jak na polskie konwenty założenia. Sale mają być wyposażone, poza zwykłymi „pudłami”, w cztery telewizory high definition (32" i 37"), projektor oraz monitory LCD oraz zarówno w maszynki najnowszej generacji (PlayStation 3, Xbox 360, czy Wii), jak i w konsole retro (NES, Super Nintendo, Nintendo 64, czy PSX). Druga zmiana to program atrakcji, który na obydwu salach jest wypełniony po brzegi i przez cały czas trwania konwentu (poza czasem kiedy odbywa się cosplay) będzie się coś działo — jak nie turniej, to konkurs wiedzy, czy panel związany z grami.

Poniżej pełny program obydwu sal:

CHILLOUT ZONE (prowadzi ekipa Inner World):
- sobota, godz. 11:00 — Czas pogardy dla zwykłych śmiertelników, czyli wiedzówka z Sagi o Wiedźminie (prowadzi: Grisznak, główna nagroda: Gra „Wiedźmin”, specjalna amerykańska edycja rozszerzona z podpisami twórców ufundowana przez firmę CD Projekt RED). UWAGA! Ponieważ atrakcja została ogłoszona w ostatniej chwili, nie będzie wymieniona w konwentowym informatorze.
- sobota, godz. 12:30 — Poranek jRPG-owca: panel/prezentacja gry „Eternal Sonata” (prowadzi: Resil)
- sobota, godz. 13:30 — Popołudnie jRPG-owca: panel/prezentacja gry „The Last Remnant” (prowadzi: Serfer)
- sobota, godz. 14:30 — Turniej konsolowy „The Last Remnant” (prowadzi: Serfer, główna nagroda: gra „The Last Remnant” ufundowana przez firmę Cenega Poland)
- sobota, godz. 16:30 — Konkurs wiedzy o jRPG (prowadzi: Resil i Grisznak, główna nagroda: gra „Eternal Sonata” ufundowana przez firmę CD Projekt)
- sobota, godz. 18:00 — Turniej konsolowy Buzz! (prowadzi: Resil, główna nagroda: gra „Little Big Planet” ufundowana przez portal Inner World)
- sobota, godz. 22:00 — MGS jakiego nie znacie! — panel o „Metal Gear Solid” (prowadzi: Johny, portal MGS — Zanzibar)
- sobota, godz. 23:30 — Turniej konsolowy „Guitar Hero III” (prowadzi: Resil, główna nagroda: płyty Twoich ulubionych zespołów :P)
- niedziela, godz. 2:00 — Syrena o drugiej w nocy, Alessa Gillespie zaprasza do własnego świata... — panel „Silent Hill” (prowadzi: Resil)
- niedziela, godz. 8:30 — Konkurs i panel „Kingdom Hearts” (prowadzi: Kairi)
- niedziela, godz. 10:00 — Z jakiej gry pochodzi ten screen? — Konkurs dla konsolowców (prowadzi: Grisznak, główna nagroda: artbook japońskiego artysty Yoshitaka Amano pt. „Amano” w twardej oprawie)
- niedziela, godz. 11:00 — Turniej konsolowy Wii Tennis (prowadzi: AvantaR, portal Konwenty.net, główna nagroda: gra „Moto GP 2008” ufundowana przez firmę CD Projekt)

BATTLE ARENA (prowadzi Soul Calibur Poland):
- sobota, od godz. 14:00 do godz. 11:30 w niedzielę: turniej konsolowy „Soul Calibur 4” (prowadzi: Di i Adi)
- sobota, godz. 16:00 — turniej konsolowy „Guilty Gear: Accent Core+” (prowadzi: Di i Adi)

PS. Więcej informacji o konsolówce usłyszycie w audycji "Inner World of jRPG" (zapraszamy dziś o godz. 20:00 wieczorem) w radiu acp. Tylko proszę się nie śmiać, sam akurat nie mam doświadczenia radiowego. Oby Feanor te moje wypociny dobrze zmontował. ;)

PS2. Chciałbym podziękować za pomoc zarówno naszym sponsorom CD Projekt, Cenega Poland, dzięki którym jesteśmy w stanie aktywnie promować tematykę gier w polskim fandomie M&A.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Mokon.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 6 dodaj

[1] Re: Mokonowy Console Room — arena walk i chilloucik
Renor Mirshann [*.gemini.net.pl], 10.12.2008, 18:58:02, oceny: +0 -0
Renor MirshannHmm, w niektórych konkursach może i bym miał szanse wygrać, nagrody kuszą. Ze mnie materialista, jeszcze trochę i będę miał powody żeby jeździć na konwenty ;P
[2] Re: Mokonowy Console Room — arena walk i chilloucik
-Zombik- [*.chello.pl], 10.12.2008, 19:49:54, oceny: +0 -0
-Zombik-Czyżby Resil zrezygnował z tego, co miał prowadzić w nocy?
[5] Re: Mokonowy Console Room — arena walk i chilloucik
Zell [*.centertel.pl], 11.12.2008, 00:17:38, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
ZellCholera, wiedziałem, że o czymś zapomnę... Yuki, dopiszesz to co wypisałem poniżej do mojego newsa? Bo na acepie chyba nie ma opcji edycji newsów...

Do atrakcji niedzielnych na Chillout Zone należy jeszcze dodać:

- Niedziela, godz. 2:00: Syrena o drugiej w nocy, Alessa Gillespie zaprasza do własnego świata... - panel Silent Hill (prowadzi: Resil)
- Niedziela, godz. 8:30: Konkurs i panel Kingdom Hearts (prowadzi: Kairi)
[3] Re: Mokonowy Console Room — arena walk i chilloucik
Evil Yuki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.12.2008, 20:17:48, oceny: +0 -0
Evil Yukina te pierwszą atrakcje to sama bym poszła *q*
[6] Re: Mokonowy Console Room — arena walk i chilloucik
Zell [*.centertel.pl], 11.12.2008, 00:52:04, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
ZellJeśli chodzi o Twój udział Yuki to chyba nie ma problemu. Nagrody na turnieje i konkursy na konsolówce są w całości fundowane przez IW oraz naszych sponsorów więc tylko ekipa redakcji IW nie może brać udziału w konkursach.

Parę z tych sobotnich turnieji opatrzymy też dodatkowymi plakatami by zachęcić więcej osób do wzięcia udziału :)
[4] Re: Mokonowy Console Room — arena walk i chilloucik
xionacz [*.c192.msk.pl], 10.12.2008, 22:12:07, oceny: +0 -0
xionacz*trenuje nadgarstki na turniej tenisa*
Powered by WashuOS