header imageheader imageheader image
{Wydarzenie}
Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Autor: WANEKO, Data: 12.08.2013, 16:45:15, Źródło: Waneko
WANEKOSilver Spoon - nowa manga od WanekoNową mangą którą będziemy wydawać będzie SILVER SPOON autorstwa Hiromu Arakawy (Fullmetal Alchemist)

Zapewne cześć z Was zadaje sobie teraz pytanie czemu wybraliśmy do wydania akurat ten a nie inny tytuł. Dlaczego porwaliśmy się na wydawanie mangi opowiadającej o nauce w technikum rolniczym?

Odpowiedź jest prosta: Silver Spoon jest bardzo dobrą mangą, komedią których od jakiegoś czasu był niedobór na polskim rynku, tytułem który podoba się zarówno tym, którzy nie wiedzą nic o rolnictwie jak i mieszkańcom wsi. Historia Hachikena Yugo, chłopaka z miasta i zarazem głównego bohatera tej mangi który postanawia zapisać się do technikum rolniczego z internatem aby uciec od swojej rodziny jest naprawdę dobrze napisana (w końcu autorką jest nie kto inny jak sama Hiromu Arakawa, autorka FMA) zresztą fakt, iż manga otrzymała w Japonii sporo prestiżowych nagród a jej anime jeszcze przed końcem pierwszego sezonu doczekało się zapowiedzi drugiego tylko potwierdza to, co tu piszemy.

Oczywiście znajdą się tacy, którzy nadal będą nieprzekonani do tej mangi, ale większość osób które jednak daje jej szansę nie może się potem od niej oderwać (przed premierą opublikujemy ja naszej stronie przykładowe strony z pierwszego tomu, więc każdy będzie miał okazję przeczytać kilka stron i stwierdzić czy warto się zainteresować tym tytułem)

A teraz garść informacji:

- Pierwszy tom ukaże się w grudniu 2013 roku. Na obecną chwilę w Japonii jest 8 tomów i powstają kolejne, lecz plotki sugerują, że historia zamknie się w 10-11 tomach.
- Manga wydana będzie w formacie 135×195 mm, czyli takim jak Battle Royale, NHK czy DOGS. Cena okładkowa: 19,99zł.
- Przedpłaty na pierwsze 8 tomów można nabyć w naszym sklepie internetowym. Każdy tom kosztuje tylko 18 zł i w tą cenę wliczona jest już darmowa wysyłka Pocztą Polską oraz opakowanie z folii bąbelkowej.
- Macie coś ciekawego do powiedzenia o tej mandze? Chcecie wyrazić swoją opinie na temat wydania, tłumaczenia itp? Macie już gdzie, bowiem o Silver Spoon’ie można też już dyskutować na naszym forum.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 35 dodaj

[1] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 15.08.2013, 11:46:31, oceny: +16 -5
Jakim cudem news ten przeleżał tyle dni, a news Kotori jakoś przeszedł? I z jakiej paki jest niżej niż news Kotori choć pojawił się 2 dni później (a co za tym idzie zniknie szybciej z głównej). Pedalskie/pedofilskie lobby jest wśród redakcji acepa, Waneko ma tu swoich wrogów, Kotori "agentów" czy o co chodzi?
[3] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Fenek Alfa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 15.08.2013, 15:55:10, odpowiedź na #1, oceny: +1 -4
Fenek AlfaJeden

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[6] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Mianda [*.dynamic.chello.pl], 15.08.2013, 18:12:14, odpowiedź na #5, oceny: +2 -0
MiandaRaczej nie, bo dalej jest na samej górze.
[17] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Wojtini [*.ennet.pl], 16.08.2013, 13:20:19, odpowiedź na #6, oceny: +0 -1
WojtiniAle nie jest w oczekiwanych i teraz jest nadzieja, że zniknie :)
[25] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
KRAZ [*.cdma.centertel.pl], 17.08.2013, 11:06:16, odpowiedź na #17, oceny: +4 -0
KRAZJednak po 16 komentach jest na 1 miejscu w "gorących niusach", a Gin no Saji po 24 - na 4. Patrz po lewej.

Edit: właśnie wepchnąłem go na trzecie.:)
[28] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Hudini [173.224.125.*], 17.08.2013, 12:08:56, odpowiedź na #25, oceny: +1 -0
Po prostu mało osób klika, bo mało osób zauważyło, że taki news się pojawił. Jak ktoś jest mało spostrzegawczy to mógł nie zauważyć, że nic nowego od czasów Kotori się nie pojawiło. Co więcej jest mało komentujących, właściwie parę osób na krzyż, tylko, że spamują i piszą po kilka komentarzy naraz.
[32] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
KRAZ [*.cdma.centertel.pl], 19.08.2013, 13:47:30, odpowiedź na #25, oceny: +6 -0
KRAZAle "gorący nius" z miejsca drugiego to cokolwiek gorący suchar. Z 2010r!
Chyba, że to tylko u mnie tak.

"Patrz po lewej" - zapomniałem, że "Ogrodnik Pankracy" wyświetla po prawej.
[34] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Kanimir [*.cm-5-6d.dynamic.ziggo.nl], 19.08.2013, 16:50:35, odpowiedź na #1, oceny: +2 -2
KanimirRany, ale Ty pierdzielisz, aż się wierzyć nie chce.
[2] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 15.08.2013, 11:48:08, oceny: +7 -5
I właśnie to różni Waneko od JPF-u – to pierwsze wydaje zróżnicowane mangi tak by każdy znalazł coś dla siebie, a to drugie skacze na łatwą kasę wydając klony Naruto. Shingeki no Kyojin też się do tego zalicza, bo choć to jeden z ciekawszych bitewnych shounenów to tak naprawdę mechy z nałożoną skórą i mięśniami, nic czego wcześniej już bym nie widział. Wydanie SnK w mojej opinii miałoby sens 5 shounenów temu, ale teraz? Silver Spoon to znacznie lepszy wybór, w końcu coś czego jeszcze nie było na polskim rynku (w sensie "nic podobnego"). I to naprawdę świetna manga pod warunkiem, że ktoś ma choć odrobinę inteligencji.

Bardzo możliwe, że będzie to pierwsza prenumerowana przeze mnie manga, Waneko ma ode mnie wielkiego plusa (a JPF dalej jest na shitliście).
[4] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Fenek Alfa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 15.08.2013, 15:55:26, odpowiedź na #2, oceny: +5 -2
Fenek AlfaKomentarz
[7] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 15.08.2013, 20:11:32, odpowiedź na #4, oceny: +2 -3
Ścian tekstu nikomu nie chce się czytać i co ważniejsze oba komentarze poruszają zupełnie inne tematy. Niewiele to się różni od tego co robisz ty i większość komentujących, czyli odpowiadania na poszczególne tematy/posty i dodawanie czegoś od siebie zamiast zaczekać chwilę i wszystko wrzucić do jednego posta pisząc:

@#3
Bla bla bla...

@#14
Ple ple ple...

A o samym newsie sądzę bla bla bla...

A dodający newsa musiał mieć zryty gar.
[10] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Fenek Alfa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 15.08.2013, 23:52:15, odpowiedź na #7, oceny: +4 -2
Fenek AlfaWystarczy
[8] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
AtoMan [*.dynamic.chello.pl], 15.08.2013, 21:46:43, odpowiedź na #4, oceny: +5 -4
AtoManCięta riposta pod publiczkę tumblera fandom-dupa
[11] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Fenek Alfa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 15.08.2013, 23:52:50, odpowiedź na #8, oceny: +1 -5
Fenek AlfaNie, to nawiązanie do jednego z klasyków acepa.
[31] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
KRAZ [*.cdma.centertel.pl], 18.08.2013, 14:38:09, odpowiedź na #8, oceny: +2 -0
KRAZFuj! Żeby dla podlizu narażać twarz zniżając się do poziomu Dupy?!
[9] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Natcian [*.adsl.inetia.pl], 15.08.2013, 23:40:39, odpowiedź na #2, oceny: +4 -0
NatcianNie uważam, by wydanie Shingeki nie miało teraz sensu, bo mimo wszystko to nie jest taki typowy "bitewny shounen". Fanów tego tytułu nie brakuje, a skoro coś miałoby zarobić to nie wiem czemu tego nie wydać tylko dlatego, że ktoś ma na biedne Shingeki hejta. No ale o czym my w ogóle rozmawiamy, na razie nawet w zapowiedziach nikt tego tytułu nie ma (choć pewnie niejedno wydawnictwo ostrzy na niego ząbki), więc whateva. Nie ukrywam jednak, że ta manga wciągnęła mnie na tyle, że czytam na bieżąco skanlacje (czego zwykle unikam jak ognia, bo nienawidzę skanów) i nie mogę się doczekać dnia, w którym postawię pierwszy tom tej serii na swojej półce :) Wybaczam nawet niezbyt ciekawą kreskę i pewne niedociągnięcia fabularne.

A Łyżeczki się absolutnie na naszym rynku nie spodziewałam, dlatego baaardzo mnie ta wiadomość uradowała, bo faktycznie jest to coś, czego u nas jeszcze nie było. Fanów tego tytułu (i/lub tej autorki) w naszym kraju nie brakuje, dlatego liczę na dobrą sprzedaż, co z kolei będzie stanowiło motywację dla innych wydawnictw, by pójść w stronę czegoś "innego". W mojej biblioteczce Silver Spoon z pewnością zajmie honorowe miejsce ^^ Aczkolwiek nie mieszałabym inteligencji do kwestii lubienia/nielubienia tego tytułu, bo bądźmy szczerzy - przerażająco wielkiej głębi (wymagającej IQ 150 do jej odkrycia) ten tytuł nie wymaga. Po prostu albo komuś pasuje oglądanie codziennej pracy rolników (okraszony niesamowitym humorem Arakawy), albo nie. Kwestia gustu :P
[12] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 16.08.2013, 06:42:14, odpowiedź na #9, oceny: +1 -1
Żeby dostrzec "głębię" nie trzeba być inteligentnym, czasem jest wręcz przeciwnie, a czasem wystarczy mieć zryty gar. Niektórzy dostrzegają ją w starym ręczniku który ktoś oprawił w ramy i powiesił na ścianie, inni w bohomazach, a jeszcze inni w One Piece. Ja nie pisałem o tym, to ty wyciągnęłaś taki dziwny wniosek. Poza tym pisałem o "odrobinie inteligencji", która w ogóle nie jest wymagana przy mangach pokroju Bleach/Naruto/One Piece gdzie najistotniejszym elementem są wybuchy albo nowe, coraz bardziej zwariowane moce bohaterów.

W Silver Spoon natomiast nie tylko mamy humor na poziomie (który niekoniecznie musi śmieszyć, jednak by móc go docenić odrobina inteligencji jest koniecznie potrzebna, co nie ma miejsca w przypadku "żołnierskiego" humoru serwowanego w większości shounenów), ale przede wszystkim dialogi jak i cała fabuła tworzą logiczną całość. Czegoś takiego nie znajdzie się w prawie żadnym shounenie (wyjątkiem jest tutaj FMA i...?). Do tego postacie są ciekawe i realistycznie nakreślone, do czego zresztą pani Arakawa zdążyła już swoich czytelników przyzwyczaić.
Nie ma tu fanserwisu, nie ma wybuchów/walk, a na jedyne na co może liczyć czytelnik to inteligentna rozrywka o oryginalnej tematyce. Jednak właśnie to potrafi wiele osób zniechęcić i jest dla nich niepojęte, że manga w szkole rolniczej może być ciekawa. Sęk w tym, że nieważny jest motyw przewodni, ale sposób w jaki autor go przedstawia. Stąd mangi o karucie (Chihayafuru), go (Hikaru no Go) baseballu (mangi Adachiego, One Outs) czy o hazardzie (Kaiji, Akagi) nie cieszą się zbyt dużą popularnością, choć często mają lepiej skonstruowane historie niż zdecydowana większość hitów.
[13] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Natcian [*.adsl.inetia.pl], 16.08.2013, 07:46:49, odpowiedź na #12, oceny: +3 -0
NatcianTo ja bym raczej nie użyła stwierdzenia "inteligencja", lecz pewnego rodzaju "dojrzałość". A ponieważ to jest bardzo specyficzna manga, gust ma tutaj bardzo wiele do gadania, bo można po prostu zwyczajnie nie chcieć oglądać zabijania zwierząt w celach konsumpcyjnych, trzymania kur w ciasnych klatkach czy patrzenia skąd się biorą jajka, mimo że taka jest rzeczywistość. Nie lubię stwierdzenia, że coś jest "świetne", bo w 99% o świetności decyduje gust czytającego/oglądającego/ słuchającego itp. Nie ma z góry ustalonego czegoś takiego, jak kryterium świetności, więc obiektywnie nie da się stwierdzić czy coś jest świetne, czy nie.
Mangi typu Naruto czy Bleach są czystą rozrywką, przy której faktycznie nie trzeba szczególnie dużo się wysilać, dlatego takie SS nigdy z nimi nie wygra, bo większość ludzi kupując komiks chce mieć czystą rozrywkę. No i z tego co się orientuję SS posiada ściany tekstu, a ponieważ niektórym ludziom zwyczajnie nie chce się czytać, manga ta odpada dla nich w przedbiegach i nawet nie próbują się zapoznać z jej treścią. Rośnie nam niestety społeczeństwo wtórnych analfabetów.

Mnie SS urzeka realizmem nie tylko postaci, ale całości ogółem - sama pochodzę z "wiejskiej wsi" i rodziny rolniczej, znam tą scenerię od kuchni, a Arakawa przedstawia to wszystko tak, jakby sama od dziecka pracowała na roli. Fajne jest też to, że podczas gdy u nas jest szał na ekologiczne rolnictwo, Arakawa przedstawia zwykłą farmę nastawioną na masową produkcję. Nie wiem czy eko-boom dotarł już do Japonii, ale cieszy mnie to, że nie dotarł do Arakwy.
[14] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 16.08.2013, 08:42:54, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
SS posiada ściany tekstu, a ponieważ niektórym ludziom zwyczajnie nie chce się czytać, manga ta odpada dla nich w przedbiegach i nawet nie próbują się zapoznać z jej treścią.

No właśnie, to kolejny problem nie do przeskoczenia dla niektórych, choć i tak nawet w najbardziej kobylastej mandze tekstu jest znacznie, znacznie mniej niż w przeciętnej powieści. Wg mnie to jednak wiąże się z inteligencją tym bardziej, że w SS nie ma lania wody i Arakawa ma zawsze coś interesującego do przekazania.
[16] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Darya [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 16.08.2013, 13:16:31, odpowiedź na #13, oceny: +2 -0
Daryatak, jakby sama od dziecka pracowała na roli.
Dyć, przecież Arakawa ze wsi pochodzi i na rodzimej farmie całkiem długo pracowała :D

SS urzekło mnie z tych samych powodów co ty i uważam je za najlepsze (i jedne z najśmieszniejszych!) okruchów życia, jakie czytałam :D
[18] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Natcian [*.adsl.inetia.pl], 16.08.2013, 13:44:06, odpowiedź na #16, oceny: +2 -0
NatcianAaaa, tego nie wiedziałam. Jakoś nigdy nie interesowałam się biografią mangaków. To wiele tłumaczy, bo czytając SS po prostu czuć, że autorce rysowanie tego sprawia frajdę. Dobrze jest robić w życiu to, co się lubi ^^
[33] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
RonJeremy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.08.2013, 16:01:52, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
Jak zobaczysz kilka najbliższych zapowiedzi Waneko i JPF to Twoja ocena może się diametralnie zmienić. I nie zapominaj, że to JPF wydaje Mega Mange.
[15] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 16.08.2013, 10:56:10, oceny: +16 -0
Góralu, czy Ci nie żal?
[19] Re: Silver Spoon - nowa manga od Waneko
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 16.08.2013, 15:14:15, odpowiedź na #15, oceny: +1 -1
Zapytaj gdy JPF ogłosi wydanie Shingeki no Kyojin (co nastąpi prędzej niż później).
[20] Waneko ma muchos jajos
ACDC [193.200.150.*], 16.08.2013, 19:58:29, oceny: +4 -0
Miła niespodzianka, która zadowoli każdego znudzonego kolejną mangą o tym samym. Dzięki Hanami, Studiu JG i Waneko (w szczególności Waneko) na polskim rynku w końcu można znaleźć coś wartościowego.
[21] Re: Waneko ma muchos jajos
Mononono no Fono [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 16.08.2013, 20:29:31, odpowiedź na #20, oceny: +3 -4
>JG
O kurwa, jebłem. To już Yumegari ze swoim sklepem ze słodyczami robi więcej.

P.S. Pisze się "muchos cahones", tak na przyszłość.
[22] Re: Waneko ma muchos jajos
YKW [37.128.154.*], 16.08.2013, 23:03:49, odpowiedź na #21, oceny: +4 -0
Też jebłem z JG, a potem pomyślałem o Otoyomegatari i posmutniałem, że akurat oni to wydają.
[23] Re: Waneko ma muchos jajos
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 17.08.2013, 07:05:52, odpowiedź na #22, oceny: +2 -2
Otoyomegatari, Spice an Wolf, a wkrótce Emma. Znacznie lepiej niż JPF.
[26] Re: Waneko ma muchos jajos
Typr [*.tktelekom.pl], 17.08.2013, 11:27:18, odpowiedź na #23, oceny: +3 -5
Spice and Wolf? Gdzie? Kiedy? Przecież to jedynie mangowa adaptacja...
[27] Re: Waneko ma muchos jajos
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 17.08.2013, 11:53:20, odpowiedź na #26, oceny: +0 -4
A czy ja twierdzę inaczej? I tak jest to lepsza pozycja niż dowolna manga aktualnie wydawana przez JPF.
[35] Re: Waneko ma muchos jajos
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.08.2013, 18:42:24, odpowiedź na #26, oceny: +5 -3
JEBANE LIGHT NOWEL NIE MAJĄ TAK WYKURWISTYCH ILUSTRACJI OD TAK WYKURWISTEGO AUTORA TAK WYKURWISTYCH DOUJINSHI
Płacę za obrazki, treść mnie jebie.
[24] Re: Waneko ma muchos jajos
ACDC [193.200.150.*], 17.08.2013, 08:18:29, odpowiedź na #22, oceny: +1 -1
A widziałeś chociaż wydanie w ich wersji? Bardzo dobre i nie ma nad czym płakać.
[30] Re: Waneko ma muchos jajos
YKW [37.128.154.*], 17.08.2013, 21:27:41, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
nie tak może
[29] Re: Waneko ma muchos jajos
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 17.08.2013, 12:32:04, odpowiedź na #21, oceny: +3 -0
Jak już to "cojones" albo "huevos", "cocos", "pelotas o bolas". Przynajmniej tak twierdzi Łykipidia.
Powered by WashuOS