header imageheader imageheader image

Księga wiatru

Data wydania:Piątek, 20.03.2009
Strona WWW:www.wydawnictwo.hanami.pl/ksiega_wiatru.php
Wydawca:Hanami
ISBN:ISBN 978-83-60740-21-7
Cena:32,90 zł
Polska premiera mangi „Księga wiatru” autorstwa Jirō Taniguchiego i Kany Furuyamy. Głównym bohaterem tej samurajskiej opowieści jest Yagyū Jubee. Komiks będzie miał trzy kolorowe strony (których nawet w wydaniu japońskim wydrukowano w odcieniach szarości). Poniżej prezentujemy opis ze strony wydawcy.

Era Meiji – czas wielkich przemian w Japonii. Wyspy ponownie otwierają się na świat, a na ulicach coraz częściej widać panów, którzy kimona zamienili na elegancko skrojone garnitury. Władcą Kraju Kwitnącej Wiśni już nie jest shō gun, ale znów cesarz.

W dzielnicy Akasaka w Tokio spotykają się czterej mężczyźni, by wspominać dawne dni. Gospodarz, niegdyś należący do obozu shō guna, snuje niesamowitą opowieść o dokumentach zwanych „Tajnymi zapiskami Yagyū”. W jego opowieści polityka pełna jest intryg oraz nieczystych zagrywek, a zbrodnia i kradzież to najczęstsze metody zdobywania władzy. Głównym bohaterem wydarzeń staje się jeden z najsłynniejszych japońskich samurajów, mistrz miecza Yagyū Jubee.

Format: 150 x 210 mm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Papier: Kredowy

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Hanami, Księga wiatru.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 0 dodaj

Powered by WashuOS