header imageheader imageheader image

Co zrobić z shitstormem małopolskim?

Fenek Alfa

Czytelniku, widząc ogólnie panujący „shitstorm małopolski” pewnie zastanawiasz się, czy w ogóle da się tą całą sytuację jakoś ogarnąć. Odpowiedź brzmi: „Nie, ale można zahamować jej eskalację”. Jak? Jest więcej opcji, niż się wydaje. Postaram się w tym artykule pokazać kilka z nich.

Aleosochoci?

Jak wiecie lub zaraz się dowiecie, organizatorzy konwentu Love 3 musieli przezwyciężyć spore problemy spowodowane donosami do szkoły konwentowej, Małopolskiego Kuratorium Oświaty (Love odbył się w Wrocławiu) oraz prokuratury od pani G-N z ekipy pewnej gazety katolickiej, która opublikowała artykuł „Armagedon nadchodzi”. Szkoła odstąpiła od umowy bodajże dziewięć dni przed konwentem, a sam kon ledwo się odbył, do tego w ciaśniejszej szkole i bez możliwości rezerwacji sleepów. Niektórzy mówią też o nasłaniu jakiejś kontroli na samą imprezę, ale pisząc ten artykuł nie znalazłem żadnego potwierdzenia tej informacji.

Na kogo którym orężem

Pierwszym, jak i najważniejszym zadaniem jest podział na katolików i skrajnych katoli. Do tych pierwszych zalicza się cała masa dobrych osób, które stawiają na przestrzeganie przykazań, szerzenie dobra i pokojową postawę. Ba, spora część fandomu się w to wlicza (nie żeby niewierzący byli gorsi, ale faktycznie większość jest katolikami, nawet jeżeli niepraktykującymi). Tym drugim natomiast zawdzięczamy krucjaty, inkwizycję i sporo innych okrucieństw, i agresji, w tym ową sytuację. I tak wiem, że ktoś na pewno odpali ten fragment przeciw mnie, ale to jest zbyt ważne, żeby to pominąć. Pierwsi są środkiem mimowolnego przekazu, a drudzy są nadajnikiem. Normalnemu katolikowi najlepiej jest pokazać jakiś tytuł niezawierający oczywistych treści (nie jest trudno takowy znaleźć, chociażby „Clannad” czy „Mój sąsiad Totoro”) lub przypomnieć parę ogólnie znanych („Pszczółka Maja” chociażby) japońskich dzieł. Z ekstremistami natomiast możemy sobie poradzić innymi sposobami.

Próżnia

Z ekstremistami nie da się polemizować, więc należy zmniejszyć ich siłę głosu. Głosy to dźwięki, nie? A dźwięki potrzebują czegoś, by mogły się rozchodzić. Dlatego w kosmosie, gdzie jest próżnia, nic nie słychać. Ale w hełmach astronautów już tak, bo jest tam powietrze (dość zmodyfikowane, ale jednak). Tym powietrzem jest każda wypowiedź niepoparta argumentami. Wszelkie durnowate wrzaski są paliwem do machiny zniszczenia fandomu. Nie, nie mówię tutaj, żebyśmy siedzieli cicho i dawali po sobie bezkarnie jeździć, ale for fuck's sake, pomyślcie zanim wejdziecie na stronę wspomnianego pisma i zrobicie z siebie, jak i z innych, bandę niedorozwojów. Dobrym pomysłem jest też niepodbijanie ilości odwiedzin, zwłaszcza jeżeli to jakaś strona odwiedzana tylko przez konkretną grupę społeczną. Widzisz jakiś artykuł mówiący o tej sprawie? Zacytuj, lub skopiuj cały tekst wraz ze źródłem i autorem, i gdzieś wrzuć. Albo zrób screeny.

Interferencja fal

Będąc już przy sonicznych analogiach, dochodzimy do zjawiska interferencji. Jedna fala nachodzi na drugą falę, dając inny efekt. To akurat jest prostsze – pokażcie jakieś niepotwierdzające ich argumentów tytuły. Lub też zbierzcie się, zróbcie coś dobrego na dużą skalę i pokażcie, że nie jesteśmy bandą złych ludzi/pomóżcie rozgłaszać o rzeczach już dokonanych. Na przykład Tyska Ini... Sorry, zapomniałem, że Owsiak teraz też jest wrogiem religii. No ale wiadomo o co mi chodzi – nadanie rozgłosu jednoznacznym przykładom na to, że oni nie mają racji twierdząc, że jesteśmy źli. I to zdanie jest kolejnym kandydatem do „wolnej interpretacji”, ale jak Yuyuko Saigyouji z Touhou strzelam motylkami i mam na to wyjebane.

Jak do ściany

Mówiąc już o nieprzejmowaniu się czymś, mamy kolejne zjawisko: odbicie fali. I wy też nie powinniście się przejmować bardziej niż potrzeba. Te oskarżenia były, są i będą ciągle rzucane, i prędzej Syzyf dostanie fajrant, niż one znikną. Każdy przecież ma własne sprawy, czy też po prostu chce porobić w spokoju coś związanego z m&a. I tu zataczamy koło. Jesteśmy po prostu fanami i chcemy w spokoju robić to, co lubimy. Dlaczego na przykład po fantastach tak nie jeżdżą? Tam są przecież mistyczne kreatury, z którymi Kościół dość ostro walczył w czasach średniowiecza. Właśnie dlatego. Fantastyka nie jest aż tak nowa, obca, nieznana jak (pop)kultura Japonii. A zamiast się przekonać, większość po prostu leminguje za autorytetami mającymi niepełne pojęcie o sprawie. Nie mówię, że zaskarżanych rzeczy nie ma, tylko że to nie jest cała mapa. Kultura japońska jest bardzo różnorodna, w dobrym jak i niezbyt dobrym tego słowa znaczeniu. A które znaczenie kogo interesuje, to już prywatna sprawa, dopóki nic złego z tego nie wynika.

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
2,53/10 (36 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 145 dodaj

[1] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kriss_Hietala [*.ds.pap.edu.pl], 07.03.2012, 01:04:08, oceny: +9 -4
Kriss_HietalaCzytelniku, widząc ogólnie panujący „shitstorm małopolski” pewnie zastanawiasz się, czy w ogóle da się tą całą sytuację jakoś ogarnąć. Odpowiedź brzmi: „Nie, ale można zahamować jej eskalację”. Jak? Jest więcej opcji, niż się wydaje. Postaram się w tym artykule pokazać kilka z nich.

Wiesz jak moznaby to zahamowac? powstrzymać się od komentarza i nie rozpowszechniac tych żałosnych bzdur. O ile tygodnik katolicki to niszowa gazeta, to jeśli każdy naokoło zacznie roztrząsać temat, to niedługo jakiś polaczek- biedaczek- ultrakatolek podrzuci to do tvn24, oni zweszą fajny materiał na troll-sensacje i będzie pozamiatane.
[2] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kriss_Hietala [*.ds.pap.edu.pl], 07.03.2012, 01:05:44, odpowiedź na #1, oceny: +4 -3
Kriss_Hietala"(Love odbył się w Krakowie)"

Albo tu była jakaś aluzja, której nie zrozumiałem ,albo ewidentny byk wynikający z przeoczenia lub niekompetencji.
[3] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kriss_Hietala [*.ds.pap.edu.pl], 07.03.2012, 01:09:44, odpowiedź na #2, oceny: +8 -4
Kriss_HietalaKolejna sprawa, to uwazam, że ten artykuł jest zbędny i tylko szkodzi, jest obraxliwie sformulowany i prowokuje do ekstremicznych i obraxliwych komentarzy. Zauwaz, że Ci tzw. "ultrakatole" (jak sa nazywani Ci, którzy działają na szkodę konwentów w Polsce) mają dostep do acepa i skrupulatnie wybierają artykuły, fragmenty, oraz komentarze, które moga wykorzystac przeciwko nam. A wierz mi, jest tego tutaj sporo. Sami kopiemy sobie dołki. Nie tędy droga.
[6] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
CELL767 [*.dynamic.mm.pl], 07.03.2012, 02:52:34, odpowiedź na #3, oceny: +50 -1
CELL767Jeden
[7] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
CELL767 [*.dynamic.mm.pl], 07.03.2012, 02:52:47, odpowiedź na #6, oceny: +50 -1
CELL767Komentarz
[8] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
CELL767 [*.dynamic.mm.pl], 07.03.2012, 02:53:03, odpowiedź na #7, oceny: +50 -1
CELL767Wystarczy
[135] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kei B2 [86.14.75.*], 13.03.2012, 17:26:29, odpowiedź na #8, oceny: +2 -0
tl;dr
[27] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
AvantaR [195.222.103.*], 08.03.2012, 12:57:53, odpowiedź na #3, oceny: +13 -3
AvantaROpcji edytuj na oczy nie widział?
[4] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Mev [*.dynamic.chello.pl], 07.03.2012, 02:21:43, oceny: +30 -10
MevNazwanie tego czegoś "artykułem" jest poważnym nadwyrężeniem nawet pojęcia [szalenie] luźnej interpretacji słowa artykuł.
Powyższego tekstu nie można nazwać przemyślanym, poprawnie skonstruowanym, w końcu rzetelnym.
Pominę fakt że powyższe wypociny nie posiadają żadnych cech formalnych artykułu - to nawet nie ocierają się o naśladowanie go.
Cały tekst brzmi jak nieprzemyślany komentarz do sytuacji do której autor podchodzi bardzo emocjonalnie i przez to zapewne nierozsądnie.

Wyjątkowo zwrócę się do Administracji i Moderacji serwisu : Kto u diaska przepuścił ten tekst?! Panowie (i Panie, by nikogo nie pominąć), każdego z administracji mam za na tyle rozsądnego by zrozumieć że pseudo-artykuły takie jak ten NIGDY NIE POWINNY TRAFIĆ NA ŁAMY WASZEGO SERWISU.

Ten tekst jest WYŁĄCZNIE SZKODLIWY dla całego naszego mangowego/(Pop)-kulturowego środowiska ludzi interesujących się Japonią czy Dalekim Wschodem.
Tekst jest ksenofobiczny, zawiera przejawy nietolerancji religijnej, napiętnowania, podburzania do agresji. Mimo że autor stara się stawiać siebie w pozycji "uspakajającego tłum", w praktyce swoimi osobistymi wstawkami jest jednym z ogniw zapalnych.

Tekst jest nieprzemyślany i podobny do komentarzy pod stroną Tygodnika Katolickiego, gdzie ludzie sfrustrowani atakami wyżalali się jak to są pokrzywdzeni, nie zawsze w rozsądny sposób, bardziej szkodząc niż naprawiając.
Doskonale rozumiem potrzebę wypowiedzi i protestu jaka rodzi się w wielu z nas, ale w pierwszej kolejności należy kierować się rozsądkiem!

Nie mam w zwyczaju brać udziału w podobnych dyskusjach, bo z zasady pamiętam że mowa jest ledwie srebrem, a milczenie złotem. Zawsze dyskusją podsuwamy kolejne punkty zaczepienia dla atakujących. Autor tego "tekstu" sam nawołuje do milczenia, rozdmuchując sprawę która powolutku stara się przycichnąć. Uzyskuje efekt odwrotny do pierwotnie zamierzonego.

Co więcej "rzuca kamieniem" i stara się definiować "ultrakatoli" i "dobrych katolików". Bezpośrednio do autora tekstu:
- naprawdę radzę nadrobić lekcje historii, szczególnie kościoła chrześcijańskiego i przestać głosić herezje w postaci "ultrakatole zmajstrowali stosy, inkwizycję oraz wyprawy krzyżowe". Jest to stek bzdur nie podpartych ŻADNYMI RACJONALNYMI ARGUMENTAMI, dodam więcej - totalnie sprzeczny z rzeczywistą historią dziejów. Błagam, nie zaprzeczajmy faktom - kościół miał wiele momentów mało chlubnych ale za większość z nich odpowiadają wszyscy członkowie tej wspólnoty. Choćby ze względu na swoją pasywność czy zaślepienie w czasie gdy rodziła się i działała inkwizycja.
Nie odbiegając jednak od tematu - błagam, nie twórzcie sztucznych podziałów.

Przestańmy w dodatku stosować tak idiotyczne zabiegi jak "fandom składa się z tych dobrych katolików, ale walczą z nim ultrakatole którzy są źli". Ciężko o większą bzdurę i aż słabo mi się robi gdy czytam teksty w których autorzy kierują się taką logiką.

Ale tu wracamy do punktu wyjścia czyli 2 kwestii które należy wyraźnie powiedzieć :
1) Kto dał ciała i puścił te wypociny jako "oficjalny artykuł?"
2) Przestańmy wkładać kamienie i broń w ręce naszych przeciwników.

Ad.1
Rozumiem pojęcie wolności słowa, ale WSZYSTKO ma jakieś granice. Nawet jeśli celem było przedstawienie odczuć wielu młodszych czy bardziej zapalczywych członków fandomu - to wciąż ten tekst nie jest odpowiednim narzędziem.
Jeśli miała być to krytyka obecnej sytuacji - to wyszedł z niej ośmieszający nas wszystkich pseudofelieton o poziomie rzetelności jeszcze niższym niż twory Szanownej Autorki, którą pozdrawiam i gratuluję wyboru ścieżki kariery w roli eksterminatorki kultury Dalekiego Wschodu z Polskich szkół, a najlepiej z całego polskiego społeczeństwa. Kultury której Pani Autorka NIE ROZUMIE, nigdy nie próbowała zrozumieć i o której nie ma pojęcia. I nie mówię tu o mandze czy anime, ale o kwestiach kodu kulturowego, który jest Pani Autorce zupełnie obcy czego dowiodły wszystkie Pani publikacje dotyczące tematu mangi/anime. Zadziwia mnie jak ktoś uznający się za dziennikarza może posiadać tak niskie kompetencje międzykulturowe i niemal zerową zdolność rozumienia czy dostrzegania istnienia kultur odmiennych niż cywilizacja kręgu europejskiego.

Powyższy tekst jednak nie miał prawa trafić na anime.com.pl.
Czy to się komuś podoba czy nie, można się z tym zgadzać albo nie, ale jak dowodzą kolejne twory Pani Autorki, serwis acp jest uznawany za "oficjalny serwis mangowców w Polsce". Patrząc na to nasze trollowisko i jego często pusto-wulgarną twórczość załamuję ręce.

Ad2. Wiele osób błędnie sądzi że ich opinie, bluzgi i oszczerstwa pod adresem "ultrakatoli" czy Pani Autorki nie będą przeczytane przez kogokolwiek poza "współbraćmi prześladowanymi mangowcami". To błędne myślenie.
Podobnie jak komentarze pod poprzednim artykułem oraz odniesienia do tego artykułu na anime.com.pl posłużyły do stworzenia kolejnego oszczerczego artykułu tak i powyższy tekst, który krytykuję w chwili obecnej, będzie idealnym materiałem do analizy i teraz tylko pozostaje czekać na artykuł będący podsumowaniem powyższych treści.
A są one nietolerancyjne, ksenofobiczne i po prostu obraźliwe. Dla każdego. Czy jest katolikiem, ateistą, buddystą czy taoistą - każdy może poczuć się obrażony.
Ten tekst uderza brakiem dojrzałości i rozsądnego myślenia ze strony autora. Gaszenie pożaru przy użyciu cysterny benzyny to nie jest zbyt inteligentny pomysł, a w tej chwili właśnie z tym mamy do czynienia.

Jeśli dalej będziemy podsuwać argumenty ludziom którzy chcą konwenty wyeliminować, dowodząc swojej niedojrzałości to strach mi o tym myśleć, ale powiem to głośno, bo część z nas tego nie rozumie - konwenty przestaną funkcjonować w obecnej formie - bo będzie to niemożliwe. Kogo będzie stać na wejściówki po 200+ zł od osoby (bo tyle może będzie potrzebne na opłacenie budynków prywatnych, jeśli się ktoś nawet tego podejmie)?

Błagam, drodzy Acepowicze, mangowcy, bracia w pasji trwający - przestańcie dawać preteksty tym, którzy chcą zniszczyć to co kochacie/uwielbiacie/co daje Wam na co dzień siłę.

Nie pozwólmy by w tym konflikcie reprezentowały nas "autorytety" takie jak autor tekstu, ludzie młodzi i często impulsywni, którzy choć chcą dobrze, nie zawsze wszystko zgrabnie potrafią przekazać. Jeśli nie chcemy wrócić do Ciemnych Wieków, to pozostawmy wypowiedzi osobom, które potrafią wykazać się rozsądkiem i doborem odpowiednich słów czy argumentów w dialogu z tymi, którzy rozumieć nas nie próbują. Pozostawcie to osobom pokroju Mr Jedi'ego czy innym, których nie będę wymieniać z nicku czy imienia. Po prostu wstrzymajmy się, czy brzydko mówiąc zamknijmy swoje buzie.

Bo zamiast sobie pomagać - ostatnio ciągle sobie szkodzimy.
[52] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kriss_Hietala [*.ds.pap.edu.pl], 08.03.2012, 19:51:05, odpowiedź na #4, oceny: +5 -4
Kriss_HietalaChciałem dokładnie to samo napisac, ale się obawialem, że wyjdzie mi zbyt agresywny przekaz oraz,że przyjdzie taki jeden z drugim nazwie mnie trollem(i tak to zrobią) po czym zawoła kolegów i będą się bawic w kto da więcej z minusami.
[143] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Van Hentai [*.0.199.109.static.rdi.pl], 13.04.2012, 21:22:22, odpowiedź na #4, oceny: +0 -1
Van HentaiOko za oko ząb za ząb. Oni atakują nas swoją obrzydliwą wizją i wpływają na nasze życie, to niech jedni z nas tłumacza opinii publicznej czemu jesteśmy niewinni, a drudzy niech śmieją się ze smoleńska i żyda na patyku. Bo mamy moralne prawo do zemsty. Ktoś przekracza czerwoną granicę, wychodzi do nas z agresją (nie przemocą - agresją, czyli siłowym naruszeniem naszej przestrzeni życiowej) to my mamy pełne prawo i nawet powinniśmy atakować ich (tak jak człowiek walczący o własne prawo do. np aborcji, ma np. pełne prawo nosić koszulkę ze zmasakrowanym martwym noworodkiem. Gdy ktoś atakuje nas i nasze emocje, my nie powinniśmy szanować jego emocji). Starając się jedynie nie obrazić tych katoli, którzy nie wtrącają sie w nasze życie.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[18] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2012, 00:53:32, odpowiedź na #5, oceny: +18 -2
Ciebie tam nie ma, więc chyba wszystko jest w jak najlepszym porządku, nie?

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[9] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2012, 07:36:20, oceny: +9 -1
To jest bardzo zły, wręcz szkodliwy tekst. Jestem zaskoczony, że trafił do publikacji.
[12] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Tuminure [*.play-internet.pl], 07.03.2012, 08:39:21, odpowiedź na #9, oceny: +6 -2
TuminurePrzede wszystkim artykuł jest bez sensu + pewnie ultrakatole się nim zaopiekują.
[144] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Van Hentai [*.0.199.109.static.rdi.pl], 14.04.2012, 11:34:14, odpowiedź na #12, oceny: +0 -1
Van HentaiTak, najlepiej pozwolić by pluto nam w twarz i siedzieć cicho -.- NIEEEE BĘĘĘĘĘĘDZIE KAAATOLLLL PLUUUUUUŁ NAM W TWAAAARZ ♫
[10] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
AvantaR [195.222.103.*], 07.03.2012, 08:13:50, oceny: +7 -1
AvantaRPrzepraszam bardzo, ale to są jakieś jaja? Ściągnijcie to szybko bo jeszcze ktoś pomyśli, że to "głos" fandomu.
[11] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Tuminure [*.play-internet.pl], 07.03.2012, 08:35:01, oceny: +3 -2
Tuminurewiększość jest katolikami, nawet jeżeli niepraktykującymi
A chwile wcześniej piszesz o przestrzeganiu przykazań - troszkę bez sensu, ponieważ niepraktykujący katolik nie przestrzega przykazań. Samo niechodzenie do kościoła nie oznacza bycia katolikiem niepraktykującym. Warto mieć świadomość, że to zaledwie jedno z iluśtam przykazań, które nie jest nawet w dekalogu.
[31] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
AtoMan [*.dynamic.chello.pl], 08.03.2012, 14:25:07, odpowiedź na #11, oceny: +3 -1
AtoManA mnie uczyli, że właśnie tak jest - niepraktykujący nie chodzi do kościoła i nie uczestniczy w sakramentach. Masz inne źródło? Chciałbym je poznać.
[48] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Hitsu Mayuki [194.36.168.*], 08.03.2012, 19:29:46, odpowiedź na #31, oceny: +2 -4
Hitsu Mayukiwedług wielu praktykujących katolików, nie ma czegoś takiego jak niepraktykujący katolik - takie osoby określa się słowem "wierzący" (choć i tak znam wiele osób, dla których wiara bez praktyki nie istnieje, ja sam znam parę osób, które mimo tego, iż nie pochwalają wielu poczynań współczesnego KK, chodzą na mszę z pobudek duchowych, a więc praktykują)...
[54] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kriss_Hietala [*.ds.pap.edu.pl], 08.03.2012, 19:57:17, odpowiedź na #48, oceny: +0 -3
Kriss_HietalaNiepraktykujący katolik może wbyc wirzacy, ale może npa wcale lub rzadko chodzic do kościoła, nie przyjmowac komunii i spowiedzi oraz sakramentów religijnych. Ale o dziwo może przyjąc księdza na kolede.
[61] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
AtoMan [*.dynamic.chello.pl], 09.03.2012, 00:08:38, odpowiedź na #54, oceny: +5 -1
AtoManNiepraktykujący katolik może też, o dziwo, czcić ojca swego i matkę swoją.
[72] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Seliath [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 10:00:17, odpowiedź na #61, oceny: +4 -5
Bullshit. Szanujesz swoich rodziców, ponieważ ich kochasz za to, co dla Ciebie w życiu zrobili, czy dlatego, że tak jest w dekalogu?
[71] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Tuminure [*.play-internet.pl], 09.03.2012, 08:12:56, odpowiedź na #54, oceny: +3 -1
Tuminureo dziwo może przyjąc księdza na kolede
Co w tym dziwnego? Ksiądz w rozmowach 1 na 1 gada zupełnie inaczej niż w kościele.

Chyba nie sądzisz, że wpuszczam go dlatego, żeby mi popisał drzwi, czy pokropił lustro w przedpokoju.
[70] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Tuminure [*.play-internet.pl], 09.03.2012, 08:08:55, odpowiedź na #48, oceny: +0 -2
TuminureCzy w takim razie jestem niepraktykujący, odczuwając Boga każdego dnia? Jak można się domyśleć po poprzednich komentarzach - nie uczęszczam we mszy świętej.
[106] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Hitsu Mayuki [194.36.168.*], 10.03.2012, 17:57:00, odpowiedź na #70, oceny: +0 -3
Hitsu MayukiA jeżeli ja odczuwam szatana, jestem satanistą ?
[69] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Tuminure [*.play-internet.pl], 09.03.2012, 08:06:40, odpowiedź na #31, oceny: +2 -2
Tuminuremnie uczyli
Kto uczył? Ksiądz pracujący w kościele, czy może rodzice nauczeni przez księdza pracującego w kościele lub katecheta nauczony przez księdza pracującego...? Przecież logicznym jest, że taki ksiądz zrobi wszystko, byś przyszedł do niego (i wrzucił na tace). Niestety przez księdza brak uczestnictwa we mszy świętej jest uważany za grzech najcięższy.

Nie rozumiem jednak jak taka osoba jak ksiądz, może mieć czelność obrażać dobrych, wierzących i praktykujących (surowo przestrzegających dekalogu), a zarazem nie uczęszczających w mszach świętych.
[84] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
AtoMan [*.dynamic.chello.pl], 09.03.2012, 14:10:30, odpowiedź na #69, oceny: +1 -0
AtoManMam wrażenie że twoja odpowiedź ma niewiele wspólnego z moim postem, a już szczególnie dorobiona ideologia na temat tego, co ksiądz ma na myśli.
[13] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Dajmos [*.centertel.pl], 07.03.2012, 08:53:10, oceny: +17 -0
DajmosTekst bardzo niefortunny. Bardzo.
[14] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Ramroyd Deloro [*.adsl.inetia.pl], 07.03.2012, 08:55:12, oceny: +10 -1
Ramroyd DeloroRelacji z konwentu nie wrzucą, bo ma "za mało konkretów", a taki bullshit wbijający kolejną strzałę w kolano fandomu wrzucą. Brawo ACP i nie chodzi tutaj tylko o tego, który zamieścił ten tekst na stronie, ale całą redakcję, która może ten tekst zobaczyć i go wywalić, albo skontaktować się z wrzucającym żeby go sam wywalił.

Czekamy, aż w następnym artykule przeczytamy, że szanowna Pani Redaktor "wyrobiła sobie opinię o fandomie na podstawie komentarzy z anime.com.pl"
[15] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Lord Raven [*.204.48.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl], 07.03.2012, 09:10:55, oceny: +24 -0
Joe puszczając takie paszkwile szkodzisz fandomowi. Obawiam się, że wiele osób w tym część redakcji zgodzi się że mną.
[16] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kolo_z_Wrocka [*.adsl.inetia.pl], 07.03.2012, 23:55:41, oceny: +8 -0
Kolo_z_WrockaA ja czekam, aż ktoś konstruktywnie odniesie się do tego, co wyprodukował Mr Jedi, bo chętnie bym podyskutował, a nie chce mi się całego artykułu pisać :p
[22] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
pisze z komorki [83.142.184.*], 08.03.2012, 08:51:14, odpowiedź na #16, oceny: +1 -0
masz na mysli ten filmik na YT?
[44] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kolo_z_Wrocka [*.adsl.inetia.pl], 08.03.2012, 18:50:42, odpowiedź na #22, oceny: +2 -0
Kolo_z_WrockaMam!
[123] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
marcinm [*.kopnet.pl], 11.03.2012, 16:27:17, odpowiedź na #44, oceny: +1 -0
marcinmIMO jest infantylny, lepiej by trochę wyglądał, gdyby Jedi darował sobie używania słowa "katolicki" jak epitetu co drugie zdanie. Nie powinien wyjść poza fandom.
[25] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 08.03.2012, 12:02:47, odpowiedź na #16, oceny: +1 -0
No właśnie niby było ok, ale primo pierwsze: w końcu nie powiedziano, co było w tych filmikach na YT, co sprawia wrażenie, że jednak mamy coś do ukrycia. Primo drugie: Jedi nieco przedramatyzował.

I takie jeszcze jedno primo: nie, Jedi, wcale nie masz racji, że fandom jest tolerancyjny.
[45] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kolo_z_Wrocka [*.adsl.inetia.pl], 08.03.2012, 18:52:05, odpowiedź na #25, oceny: +4 -0
Kolo_z_WrockaCo do filmików na YT - najlepsze było, że w tym "programie" Miohi twierdziło, że na ich konwentach nie ma atrakcji typu yaoi. Wiedziony ciekawością, tego samego dnia wpisałem na YT "praktyczny konkurs yaoi" - wyskoczył m.in. filmik z Magni 2k11 ^^"
[58] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
... [178.33.53.*], 08.03.2012, 20:09:15, odpowiedź na #45, oceny: +0 -1
Mi ta wypowiedź raczej wygląda na niezbyt precyzyjne wysłowienie się niż na kłamstwo (które w tym wypadku miałoby bardzo krótkie nóżki). Chyba chodziło jej o to, że w zestawie, który poszedł do dyrekcji szkoły były same filmiki z konwentów, których Miohi nie robiło.
[28] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
AvantaR [195.222.103.*], 08.03.2012, 13:00:53, odpowiedź na #16, oceny: +4 -0
AvantaRNie obejrzałem całego tego filmiku, bo akurat w robocie byłem. Ale ogólnie miałem wrażenie, że oglądam Uwaga! czy inne gówno na poziomie Faktu i SE.

Jedi niestety nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, szczególnie sugerowaniem odpowiedzi w pytaniach :S
[46] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kolo_z_Wrocka [*.adsl.inetia.pl], 08.03.2012, 18:54:03, odpowiedź na #28, oceny: +3 -0
Kolo_z_WrockaNie masz co oglądać całości, strasznie niski poziom, nie wiem, co on chciał tym osiągnąć :(
[75] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
shuichi [*.bater.net.pl], 09.03.2012, 10:50:08, odpowiedź na #46, oceny: +3 -0
shuichiPewnie to samo co panie z pewnej gazety. Dla mnie filmik był ok, jeśli chcemy wojować takim samym orężem jakim nas atakują. Poziom manipulacji w obu przypadkach jest chyba taki sam, dodatkowo nie odbiegający od tego co można zobaczyć w telewizji czy reklamie.
[77] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kolo_z_Wrocka [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 11:17:42, odpowiedź na #75, oceny: +2 -0
Kolo_z_WrockaNiby tak, ale tym samym orężem Dawid nie wygra z Goliatem, a jeszcze się pogrąży ;p
[17] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2012, 00:24:11, oceny: +8 -0
To jest to coś, co zostało usunięte?
Emmm... serio. Chyba poważnie nie było powodu, by trzymać na serwerze, no, ale moja ciekawość jest przynajmniej zaspokojona.

Szczerze, to sam chciałem napisać coś na temat, ale... nieco inaczej.

No i... matko... już porzućmy samą wartość merytoryczną tego tekstu, to używanie wulgaryzmów w felietonie? Serio? I to dwa razy, w tym jeden po angielsku? Luuudzie, bez przesady. Już pomijam to, że autor plecie trzy po trzy i zastosował zasadę strumienia świadomości typu "coś tam zasłyszałem, więc wiem o co się rozchodzi".
Nie, panie Autorze, pan nie wie o co chodzi. A już zdanie typu
"pomyślcie zanim wejdziecie na stronę wspomnianego pisma i zrobicie z siebie, jak i z innych, bandę niedorozwojów"
To już kompletne nieporozumienie. Znaczy, że co? Zrobiłem z siebie człowieka opóźnionego w rozwoju? Bo skorzystałem do wolnościowego prawa wypowiedzi i komentowania działań "prasy"?
Tak, wiem, do czego ta wypowiedź się odnosiła, ale to jest tak nieprecyzyjne, że krzywdzi wszystkich.

A jeszcze to stawianie katolików w jakiejkolwiek formie za wroga... Baba podrzuciła Wam hasło "ultrakatol", żebyście go używali, a ona mogła to potem wypominać. Brawo, kurwa, brawo.
[20] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rep [*.hkidnt01.ap.so-net.ne.jp], 08.03.2012, 06:44:13, oceny: +6 -0
repProblem polega na tym, że jest to JEDYNY tekst na ten temat na acepie, w dodatku wisi na głównej, podczas gdy winien tam wisieć jakiś lepszy merytorycznie i przede wszystkim lepiej napisany artykuł, raczej tonujący nastroje niż je podgrzewający. Każdy ma swoje zdanie i niech takie, jak to powyżej, też sobie gdzieś będzie, ale przydałoby się też coś na, powiedzmy, wyższym poziomie.
[21] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2012, 08:32:50, odpowiedź na #20, oceny: +12 -0
>>Problem polega na tym, że jest to JEDYNY tekst na ten temat na acepie,

Spoko, jestem w trakcie naprawiania tego faktu.
[55] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kriss_Hietala [*.ds.pap.edu.pl], 08.03.2012, 20:00:24, odpowiedź na #20, oceny: +1 -0
Kriss_HietalaWtajemniczeni znaja sprawę dokładnie i to oni powinni sie męczyc. Reszta nie wiem po co się meisza i snuje neistworzone teorie.
[23] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
pisze z komorki [83.142.184.*], 08.03.2012, 08:53:32, oceny: +9 -0
Not sure if Troll

*Fry Face*

Or Troll?
[24] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 08.03.2012, 11:27:07, oceny: +16 -0
GrisznakSłaby, szkodliwy i po prostu głupi tekst. Joe, wywal to, zanim narobi nam jeszcze więcej kłopotów.
Pozostaje nadzieja, że zainteresowanie osoby jeszcze tu nie zajrzały.
[26] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 08.03.2012, 12:03:46, odpowiedź na #24, oceny: +9 -0
O, Grisznak na acepie ?
[29] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
AvantaR [195.222.103.*], 08.03.2012, 13:01:56, odpowiedź na #26, oceny: +16 -0
AvantaRPolacy potrafią się zjednoczyć w najcięższych chwilach. Do tego stopnia potrafią, że aż Grisznak nas swoją obecnością zaszczycił :D
[30] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Dairi [*.net.autocom.pl], 08.03.2012, 13:53:49, oceny: +16 -0
DairiNie, nie mówię tutaj, żebyśmy siedzieli cicho i dawali po sobie bezkarnie jeździć, ale for fuck's sake, pomyślcie zanim (...) i zrobicie z siebie, jak i z innych, bandę niedorozwojów.

cytat dedykuję autorowi
Ktokolwiek to puścił na ACP powinien iść na karnego jeżyka na tydzień.
[32] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2012, 14:53:35, oceny: +6 -0
DoliNie ogarniam... najpierw ten tekst poleciał, a potem ktoś go przywrócił. Co jest grane? Wywalcie to "coś".
[33] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 08.03.2012, 15:47:56, odpowiedź na #32, oceny: +1 -0
Może Joe szuka sensacji ?
[34] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2012, 16:03:14, odpowiedź na #33, oceny: +1 -0
DoliNa pewno Joe to wrzucił? Może zrobił to ktoś inny z redakcji?
[35] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Joe [217.111.201.*], 08.03.2012, 16:18:31, oceny: +8 -12
JoeSpróbuję w kilku zdaniach zaspokoić ciekawość komentatorów.

Powyższy tekst pojawił się w dziale „Felietony”, a te z definicji są bardzo subiektywne. Nie jest to oficjalne stanowisko redakcji lecz jedynie przemyślenia jednego z czytelników. Można mu wiele zarzucić, np. to, że zarówno diagnoza problemu jak i sugerowane rozwiązania są infantylne, czy też to, że od strony stylistycznej pozostawia wiele do życzenia, ale nie zgodzę się z tym, że jest to tekst szkodliwy. Nie widzę problemu w tym, że przeczyta go ktoś nieprzychylny konwentom, taka osoba w najgorszym razie utwierdzi się w przekonaniu, że mangowcy to niedojrzała tłuszcza. To nie boli.

Z mojej perspektywy większym błędem jest to, że ostatnimi czasy nieoficjalna polityka redakcji zakłada przemilczanie wszelkich kontrowersyjnych tematów z obawy przed rozpętaniem burzy w komentarzach. Z tego powodu nie ukazała się informacja o pierwszym artykule w „Przewodniku katolickim”, potem utrąciliśmy news o jakimś programie w telewizji.

Owszem, najlepiej by było, gdyby zaraz po publikacji w „Przewodniku katolickim” i zamiast tego tekstu na anime.com.pl ukazała się błyskotliwa polemika oddzielająca fakty od mitów i incydenty od reguł, ale niestety nikt takowej nie napisał. Szkoda, bo mógłby to być dobry początek dyskusji o tym jak mają wyglądać konwenty. Nie sądzę jednak, by w tym wypadku „milczenie było złotem”, a autor „zmarnował okazję by siedzieć cicho”. Nawet jeśli przyjąć, że artykuł jest bezwartościowy to wartościowe są komentarze wskazujące słabość tekstu i stawiające lepszą diagnozę. Jeśli nasz hipotetyczny szpieg z drugiej strony barykady pofatyguje się do lektury komentarzy, być może ocieplą one wizerunek mangowców w jego sercu.

Tekst został opublikowany przeze mnie, a następnie zdjęty przez innego członka redakcji bez konsultacji ze mną. Odbyliśmy wewnątrz redakcji krótka dyskusję na temat tego tekstu, a ponieważ argumenty przeciw publikacji nie przekonały mnie zdecydowałem się go przywrócić.
[36] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 08.03.2012, 16:35:30, odpowiedź na #35, oceny: +18 -0
GrisznakPrzykro mi, Joe, ale jest dokładnie na odwrót. Publikując taki tekst wcale nie ruszasz sprawy do przodu - co najwyżej zaogniasz ją. Bo myślisz, że publikacja tego bełkotu powyżej coś komuś da (poza kilkoma pageviewsami tobie)? Tekst jest napisany słabo, bełkotliwie, językiem o kilka poziomów nawet gorszym od tego, co napisano w Przewodniku Katolickim. Zostanie zaś zapewne potraktowany jako oficjalny głos fandomu (mimo, że napisał go jakiś anonymous).
Zwróć uwagę - w tej sprawie wypowiedzieli się powyżej ludzie, którzy siedzą w fandomie od lat wielu. Oni czują, że nic dobrego to nie da. Chyba, że liczysz, iż publikacją tego bubla uda ci się skłonić kogoś do napisania sensownego tekstu. Jest to jakaś taktyka, kłopot w tym, że panie z Przewodnika... chcąc znów pokazać, jacy to fani mango i animu są źli, wezmą ten tekst, jako idealny do zaprezentowania niskiego poziomu intelektualnego przedstawicieli tejże grupy.
Tak, acep to twoja, prywatna strona, więc możesz tu publikować co ci się żywnie podoba, nie zamierzam wyskakiwać z górnolotnymi tekstami o poczuciu solidarności grupowej. Weź tylko proszę poprawkę na to, że takie gnioty uderzają także w Ciebie, jako we właściciela strony. Potrzebne ci to?
[37] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Ritsu [178.73.48.*], 08.03.2012, 16:51:23, odpowiedź na #35, oceny: +5 -1
RitsuPo pierwsze: Już sam fakt, że tekst jest infantylny i kiepski stylistycznie sprawia, że jest szkodliwy, bo przyczynia się do wizerunku fana anime jako osoby potrafiącej tylko pluć żółcią i niezdolnej do konstruktywnej krytyki.
Po drugie: Co innego pominąć news, a co innego tekst, który nic nowego do sprawy nie wnosi.
Po trzecie: Z całym szacunkiem, ale "opublikowaliśmy ten tekst, bo nikt lepszego nie napisał" to kiepski argument.
Po czwarte: Nie wydaje mi się, żeby bezwartościowy tekst mógł wyprodukować wartościowe komentarze. Zamiast na prawdziwym problemie większość osób skupiła się na tym, jaki tekst jest beznadziejny, i nic dziwnego.
[40] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
MangowyBebech [127.0.0.*], 08.03.2012, 17:27:11, odpowiedź na #37, oceny: +5 -0
MangowyBebech>Po pierwsze: Już sam fakt, że tekst jest infantylny i kiepski stylistycznie sprawia, że jest szkodliwy, bo przyczynia się do wizerunku fana anime jako osoby potrafiącej tylko pluć żółcią i niezdolnej do konstruktywnej krytyki.

No to chyba się akurat zgadza w przypadku większości fandomu.
[64] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rozencwajgowa [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 05:53:09, odpowiedź na #37, oceny: +4 -5
1) a to nieprawda? jak nieprawda, to niech fan anime napisze lepiej.
2) no przecież właśnie o to Joemu chodzi, coby nic nie kasować. poprzednio jakoś tak wyszło, że się wtrącała redakcja. niby w słusznej sprawie, ale patrząc wstecz najwyraźniej Joe stwierdził, że to zły pomysł. ja się zgadzam.
3) a dlaczego niby? Joe widocznie chce mieć na acepie jako-taką wolność, a to oznacza między innymi niebanowanie za trollposty i brak opiniofiltrów na artykułach czy newsach. osobiście bardzo go za to szanuję, bo trzeba mieć jaja do takiej decyzji. nie znam innego miejsca w polskim internecie, w którym panuje jednocześnie wolność poglądów i względna kultura. a że Tobie się któryś z tych poglądów nie podoba, to Twój problem.

a wracając jeszcze do wizerunku fana na acepie - stronie, która podobno jest najbardziej reprezentatywna - zerknij sobie na logo i zobacz, co jest napisane mniejszym fontem. jeśli, posiadając tę świadomość, nadal uważasz, że mamy tu miejsce na poważną polemikę między dwoma środowiskami, to coś Ci chyba szwankuje w neuronach.

jasne, artykuł jest denny, ale zdejmowanie go to przesada, jest przecież napisany w miarę poprawnie gramatycznie i ortograficznie. jak uważasz inaczej - napisz swoją wersje, a sam odejdzie w niebyt. prędzej bym się skłaniał do zdjęcia felietonu Wełnickiego, bo nie dość, że denny, to jeszcze nie w temacie strony.

od radzenia sobie z tym problemem tak naprawdę jest droga sądowa, a nie artykuły na stronie dla łibusów. z kolei uważanie, że takim lokalnym artykułem przechylisz cokolwiek w jakąś stronę jest przejawem jakiejś chorej megalomanii albo paranoi. trochę pokory wobec własnego miejsca na świecie i mechanizmów społecznych czy prawnych proponuję.
[85] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Mitsune Haku [*.interkar.pl], 09.03.2012, 15:07:18, odpowiedź na #64, oceny: +2 -2
Mitsune HakuMiałem wczoraj podobne odczucia w nocy, tylko już mi się nie chciało pisać, ale i tak bym tego tak ładnie nie ujął.

Ogólnie szacun dla Joego za trzymanie się wizji wortalu bez jako-takiej cenzury. Osobiście widzę to tak, że jeśli ktoś tu wejdzie, ma rozum i przeczyta te wszystkie komentarze które jednoznacznie negują taki felieton, to sam sobie wyrobi jakąś opinię na temat tego całego fandomu. Jak nie to nie. Przeciwnicy felietonu też mają prawo do komentarza i nikt tych komentarzy nie kasuje - można w nich napisać że artykuł jest 'be', można napisać dlaczego, można napisać swój własny i wszystko się kręci. Na PRA było podobnie - nie było kasowania, ew. plonk, kołacz żarł się z blackiem i wsio było ok.

W ogóle o co kaman z tymi petycjami o usunięcie arta? Z jednej strony poważny ton, z drugiej oh hey, piszecie to w komentarzu na ACPie. Dla osób z zewnątrz to może wyglądać dość niepoważnie - anonimowa osoba z sieci z ikonką narysowanej dziewczynki w avatarze podpisuje się imieniem i nazwiskiem. (A gdzie PESEL, ew. podpis cyfrowy? xD) No ale taki urok tego "reprezentatywnego" wortalu.
[94] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Ritsu [178.73.48.*], 09.03.2012, 19:18:52, odpowiedź na #64, oceny: +1 -0
RitsuCo do cenzury - chodziło mi raczej o to, że można za nią uznać niepublikowanie kontrowersyjnych newsów, bo wtedy zataja się celowo pewne informacje. Natomiast o sprawie, o której traktuje ten tekst wszyscy wiedzą, a sam tekst jak już powiedziałam, niewiele wnosi do sprawy.
Ja wiem, że cynizm teraz jest w modzie, ale naprawdę nie rozumiem opinii, że fandom jest bandą idiotów, bo w ten sposób właściwie przyznajesz rację autorom tych szykanujących artykułów. Jest jednak w fandomie trochę rozsądnych ludzi, nie zrównujmy wszystkich do jednego (niskiego) poziomu.
Co do wolności na acepie to w zasadzie się zgadzam, ale każdą wolność trzeba choć trochę ograniczać, bo inaczej robi się szambo.
[98] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rozencwajgowa [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 19:59:28, odpowiedź na #94, oceny: +1 -0
od kiedy brak cenzury czy bezwzględnej linii programowej jest równoznaczny ze zgadzaniem się z wszystkimi publikacjami? jak ktoś napisze, że manga jest cacy, a ktoś inny, że be, oba felietony będą sobie leżały, a ja nie będę za zdjęciem żadnego, to podług Twojej interpretacji automatycznie uważam, że manga jest jednocześnie cacy i be.

dopuszczenie do publikacji nie implikuje ani wartościowania, ani zrównywania, od tego są komentarze i oceniarka. fakt publikacji jak dla mnie oznacza właściwie tylko tyle, że tekst jest po polsku, da się go w miarę czytać, nie łamie prawa i nie jest ekstremalnie prostacki.

nawiasem, większość felietonów niewiele wnosi do sprawy, ale to nie jest powód do zdejmowania ich. acep nie jest opiniotwórczym periodykiem, jeżeli jest tak postrzegany, to tylko dlatego, że osoba postrzegająca sobie tak ubzdurała. zbyt wiele różnych podejść się tutaj ściera, żeby opiniotwórczóść mogła stabilnie zaistnieć.
[39] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2012, 17:13:07, odpowiedź na #35, oceny: +2 -0
DoliA linki w komentarzach kiedy będzie można wstawiać? :)

Slova zobowiązał się do napisania własnego felietonu, więc ten artykuł możesz wywalić. Myślę, że nie stanie się nic złego jak poczekamy parę dni na coś sensowniejszego.

Swoją drogą, skoro redakcja boi się flejmu w komentarzach, to czemu nie wymusi wprowadzenia moderacji?
[41] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2012, 17:28:35, odpowiedź na #39, oceny: +3 -0
W sumie, to już kończę, ale muszę ochłonąć i przejrzeć treść na spokojnie.
[42] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Mianda [*.adsl.inetia.pl], 08.03.2012, 17:47:00, odpowiedź na #35, oceny: +1 -1
MiandaPowyższy tekst pojawił się w dziale „Felietony”, a te z definicji są bardzo subiektywne.

W całym tekście nie widzę słowa o tym, że to jest felieton.
[53] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Spirit of Coach [*.1000lecie.pl], 08.03.2012, 19:56:53, odpowiedź na #35, oceny: +15 -0
Spirit of CoachNa forum tygodnika katolickiego Rep zadał bardzo konkretne pytanie - kto u nich puszcza takie teksty.
To była bardzo celna uwaga - bo puszczanie tak złych i szkodliwych tekstów szkodzi Przewodnikowi Katolickiemu, jak i ogólnemu wizerunkowi środowika Katolickiego.

I TO DZIAŁA W OBIE STRONY MAĆ.

W momencie gdy w komentarzach ktoś wypisuje brednie, to jest to wolność słowa. Ale w momencie gdy puszczasz taki tekst, to podpisujesz się pod nim imieniem i nazwiskiem. Czy to jest felieton, czy nie.

Sugeruję też posłuchać głosu sprzeciwu z komentarzy.
Bo bardzo źle kiedy rednacz przestaje słuchać rozsądnych osób, i żyje oderwany od rzeczywistości i odpowiedzialności.
Przypadki takie są w fandomie znane i kończyły się źle.

Jak chcesz ratować ten zdychający serwis, to nie metodą taniej sensacji. 'Zesraj się a nie daj się' na razie jest skróconą instrukcją pisania komentarzy na ACP. Nie rozciągaj jej na teksty redakcyjne, proszę.
[60] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2012, 21:56:46, odpowiedź na #53, oceny: +2 -0
Coach, możesz zarzucić linkiem do wspomnianego forum?
Znaczy, jakoś tak, by nie robić niezamierzonego trollswarmu.
[65] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rozencwajgowa [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 06:51:33, odpowiedź na #53, oceny: +3 -2
toć taki tekst nie zepsuje bardziej wizerunku mangowca, zwłaszcza, że leży sobie tutaj, a nie jest czytany przez Bogusława Lindę w TVN, choć nawet wtedy nie miałoby to znaczenia. chyba, że dla nieletnich mangowców, bo tatuś czy mamusia usłyszeli przypadkiem przy prasowaniu, skorelowali i pas poszedł w ruch.

pomijając kim jesteśmy - takie prostackie pojazdy są bez znaczenia, póki nie mają realnych konsekwencji. obrzucać się błotem w mediach każdy potrafi, ale zazwyczaj faktycznie odbija się to tylko na politykach albo dużych biznesach, i to w przypadku naprawdę mocnej kampanii wyciągania brudów.

ale my? my jesteśmy konsumentami konkretnego wycinka kultury, którzy lubią sobie podyskutować w swoim gronie na tematy okołokonsumpcyjne i ewentualnie zebrać w większej grupie w jakiejś szkole. uważanie, że jesteśmy czymś więcej, ba, porównywanie zasad, które rządzą czymś tak potężnym jak katolicyzm i ichnimi publikacjami (nawet niedużymi) do czegokolwiek, co może zaproponować nasza fandomowa nisza, zakrawa o chorobę psychiczną. przypominam, że u nas katolicyzm to nie wyznanie (bo w ostateczności bycie otaku dałoby się podpiąć), a właściwie państwo w państwie.

jasne, obiektywnie tego typu felieton nie jest dobry dla wizerunku, możnaby go zdjąć tłumacząc się dobrym smakiem, ale po co? trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - osiągnęliśmy homeostazę mangową. nikogo statystycznie istotnego nie obchodzi kim jesteśmy ani co robimy. bez mocnej, komercyjnej osobowości nie zmienimy myślenia nikogo, poza tymi, którzy i tak przejawiają sympatię. jakiś szmatławiec w ramach sezonu ogórkowego coś czasem skrobnie, ale właśnie tym jesteśmy - wypełniaczem z braku laku i tak jak napisał Joe - opinii nikogo to nie zmieni, hejterzy będą hejtować, niezainteresowani oleją, a my jak zwykle będziemy się wkurzać na ignorancję ludzką.

jak dla mnie, to Joe mógłby nawet napisać na stronie głównej na cały ekran wielkimi literami "katole psychole", a i tak nie zmieniłoby to sytuacji fandomu.

a skoro Joe chce robić wolną amerykankę w felietonach, to czemu nie? nie sądzę, żeby to był zły pomysł, ba - odważny, a wszystkie komentarze "dobrych, zatroskanych fandomowców" świetnie pokazują determinację Joego, bo pierwszy lepszy admin już by się dawno ugiął z 10 razy.

u nas zwyczajnie nie ma co psuć (chyba, że powietrze w komentarzach na acepie), bo nie jesteśmy nawet stroną rozgrywki. jak zły katolik z braku innych rzeczy do atakowania zmusi nam szkołę do wycofania się z konwentu, to nasza w tym głowa, żeby mieć wszystko na papierze i wykonać odpowiednie kroki prawne. jak nie mamy na papierze - nasza wina i tylko nasza. świat nie będzie nam rzucać kwiatów pod nogi, a ludzie nie są zawsze życzliwi, pogodni i bezinteresowni. pojedyncze przypadki ataków będą się zdarzać zawsze, bo znudzonych "życzliwych" jest pełno na świecie, ale stawki są na tyle bliskie zeru, że afera z tego nie ma prawa wyjść.

zresztą, nawet niech będzie afera. będzie okazja do załatwienia tego w sądzie z przytupem, a bardzo ciekaw jestem, jak taka sprawa by się potoczyła.
[66] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
coach_ [*.232.140.93.rudna-net.pl], 09.03.2012, 07:20:28, odpowiedź na #65, oceny: +2 -0
Wszystko fajnie, pozatym, że jedni z odwagą wrzucają zaschnięte gówno w wentylator, a na drugich się 'piegi' pojawiają.
Konsekwencje tego artykułu poniosą organizatorzy, bo to oni przyjmą na klatę ripostę wkurzonych pseudo-katolików.
A w momencie, gdy się coś robi w ramach wolontariatu, to wystarczająco wiele roboty jest ze złożeniem samej imprezy, bez marnotrawienia sił na użeranie się z oszczerstwami i tłumaczenie, że nie jest się wielbłądem.
Przypominam też, że profesjonalne zabezpieczenia prawne są kosztowne.
Obiekty wynajmowane z dobrym zabezpieczeniem prawnym liczą sobie za to profesjonalne stawki. A konwentowe budżety do poziomu profesjonalnego są co najmniej o jedno zero za krótkie.

Jedyna korzyść, jaka przyjdzie z tego felietonu i nakręcania spirali nienawiści, to wzrost ilości odsłon obu serwisów.
Chwilowa zresztą, bo jak serwis sięga dna, to potem ciężko się podnieść, a i ludzie w ramach protestu adblocki włączają...
[68] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rozencwajgowa [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 07:52:07, odpowiedź na #66, oceny: +1 -3
no to napisz swój felieton, skoro tak się przejmujesz. ten zniknie z czołówki, a wraz z nim problem. i po raz kolejny - przykładasz zbyt dużą wagę do istotności acepa. co innego, jakby to był filmik z panelu yaoi, gdzie jakieś dzieciaki udają, że się ruchają. ale z tego, co jest w tym felietonie, nawet Salomon nie naleje zamkniecia szkoły. jeśli już, to znów powoła się na pierwotny artykuł i tyle, a tego nie zdejmiesz.

ja rozumiem, że chodzi Ci o zminimalizowanie szansy na to, że wejdzie do nas (w pierwszej kolejności!), powiedzmy, jakiś rodzic, zauważy artykuł, zdziwi się, że tak jeżdżą tutaj po biednych bogobojnych ludzikach, w dodatku myląc fakty, zerknie na tamten artykuł i będzie "COOO?! W NASZEJ SZKOLE?! NIE ODPUSZCZEU!". ale spójrz w lustro i powiedz sobie w oczy, że to jest choć trochę prawdopodobne. prędzej w drugą stronę właśnie, ale taki co tu wchodzi z okolic Tygodnika ma już ukształtowaną opinię, a my jej i tak nie zmienimy.

podsumowując, artykuł jest słaby, nawet bardzo, ale nie stanowi bezpośredniego zagrożenia. może być jakimś zapalnikiem wstępnym, ale serio - ilu rodziców wchodzi na acepa tak po prostu, a jednocześnie mogą być podatni na propagandę Tygodnika?

w gruncie rzeczy to nie jest problem tego artykułu, tylko tego czy acep powinien filtrować opinie w felietonach na jedną modłę. Joe uważa, że nie, a skoro nie - to nie może tego felietonu odrzucić. każda prośba, groźba czy inny terroryzm dotyczące bezpośrednio artykułu nie mają racji bytu, bo problem leży nie w nim, a w założeniach serwisu. można o tym podyskutować podejrzewam, a ten artykuł wykorzystać jako przykład, ale nie na odwrót. jeśli już ma być wolność, to skasowanie tego artykułu byłoby hipokryzją, nieważne jak szczytny jest cel. trzebaby pomyśleć, czy cenzura jest dopuszczalna w przypadku, kiedy może (ale nie musi) pośrednio pomóc fandomowi. osobiście nie stawiałbym tego pytania na z góry przesądzonej pozycji.
[62] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rep [*.hkidnt01.ap.so-net.ne.jp], 09.03.2012, 00:52:06, odpowiedź na #35, oceny: +4 -0
repNiestety, smutna techniczna prawda jest taka, że tekst wydaje się nie felietonem, a artykułem z mainstreamu. Gdyby wyskakiwał wśród wielu po kliknięciu na dział "felietony" - ok, niechby i był, chociaż marny, to powiedzmy, że, przy prawidłowym otagowaniu, notce, że nie jest to oficjalne stanowisko redakcji ani fandomu itd., byłoby to jeszcze może do przyjęcia. A tak wisi na głównej i straszy. Pewnie, nie ma co udawać, że nie ma takich głosów w fandomie, ale siła acepa polega na tym, że jest przez wiele osób, również tych niezwiązanych z tematem, traktowany jako oficjalna tuba fandomu. Nie twierdzę, że z automatu czuję się podpisany pod każdym tekstem, który się tu pojawia, ale najzwyczajniej w świecie żal, że takie coś ma nas reprezentować.
[137] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Gargu [*.154.246.94.ip4.artcom.pl], 14.03.2012, 12:41:27, odpowiedź na #35, oceny: +3 -2
GarguA wiesz ze kiedys mialem cie za rozsadna osobe?
[38] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Sakuya [*.dynamic.chello.pl], 08.03.2012, 17:02:11, oceny: +8 -1
SakuyaMimo że w każdej głupocie jest ziarno prawdy, to powiem krótko: "do własnego gniazda się nie sra". Skończyłam.
[43] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Mesiaste [*.dynamic.chello.pl], 08.03.2012, 18:44:23, oceny: +9 -0
MesiastePierwszy raz widzę, aby redakcja konkretnego serwisu sama się trollowała >> Gratuluję głupoty.
[47] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Hitsu Mayuki [194.36.168.*], 08.03.2012, 19:16:23, oceny: +6 -4
Hitsu Mayukiwiększość fandomu to katolicy ? pierwsze słyszę :D
[124] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
marcinm [*.kopnet.pl], 11.03.2012, 16:36:39, odpowiedź na #47, oceny: +4 -0
marcinmw tamtym roku była sonda na acepie. Słabo słuchasz.
[128] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Hitsu Mayuki [194.36.168.*], 11.03.2012, 23:45:34, odpowiedź na #124, oceny: +0 -3
Hitsu MayukiWątpię, że wszyscy odpowiadali zgodnie z prawdą ;)

Komentarz ukryty przez moderatora. pokaż

[51] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Vampircia [*.dynamic.chello.pl], 08.03.2012, 19:45:04, odpowiedź na #49, oceny: +4 -4
VampirciaNa ACP pojawiają się głupsi.
[56] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kriss_Hietala [*.ds.pap.edu.pl], 08.03.2012, 20:03:57, odpowiedź na #51, oceny: +1 -0
Kriss_HietalaNiestety ale komentarze na acepie służa tylko trollom. Znam mase osób, które jeżdza czesto na konwenty a acepie nawet nei słyszeli. Sam jexdziłem na konwenty przez 2 lata mając konto widmo naacepie, zarejestrowałem sie i potem zalogowalem codopiero za rok.
[50] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
coach_ [*.1000lecie.pl], 08.03.2012, 19:38:21, oceny: +0 -0
fandemonium.pl/13272 Nie_pokazuj_JAK_cie_szkaluja
[57] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Spirit of Coach [*.1000lecie.pl], 08.03.2012, 20:08:59, oceny: +33 -1
Spirit of CoachJako wieloletni działacz fandomu mangi, anime oraz kultury Japonii, pragnę złożyć publiczny protest przeciwko publikowaniu tego typu tekstów na portalu, który przez laików może być uznany za reprezentatywny dla środowiska.

Tekst ten oceniam jako ksenofobiczny, tendencyjny i nawołujący do zbędnego konfliktu, a jego publikację jako kompromitację redakcji.

Stawiam oficjalny wniosek o usunięcie tekstu, jako szkodliwego dla wszystkich.

Michał 'Coach' Tenerowicz
[59] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
HERUBIM [*.dynamic.gprs.plus.pl], 08.03.2012, 20:56:01, odpowiedź na #57, oceny: +3 -0
Moze szkodliwosc wynika z tego ze acep jest najwiekszym (jak nie jedynym) tego typu serwisem i nie ma (i pewno miec nie bedzie) zadnej alternatywy.
A panie Katolickiej prasy o tym nie wiedzą i tylko czekają na kolejne "materiały prasowe"
[63] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Mev [*.dynamic.chello.pl], 09.03.2012, 02:22:12, odpowiedź na #57, oceny: +4 -2
MevMichał "Coach" Tenerowicz wypowiedział się niemal dokładnie tymi samymi słowami którymi sam wypowiedziałem się wcześniej i w pełni podpisuję się pod jego protestem.

Uważam tekst za obraźliwy, tendencyjny, przepełniony stereotypami, ksenofobiczny i nawołujący do agresji w stosunku do środowisk o odmiennych poglądach. I te cechy tekstu należy podkreślać i powtarzać aż do skutku.

Ponad wszystko tekst uznaję za szkodliwy na równi dla polskiego fandomu kultury Japonii, mangi i anime, ale również i środowiska katolickiego - które w tym tekście jest sztucznie dzielone.

Dołączam się do oficjalnego wniosku o usunięcie powyższego "felietonu".

Marcin "MeV" Chludziński
[67] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rozencwajgowa [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 07:23:24, odpowiedź na #57, oceny: +3 -6
to ja jeszcze tutaj się wbiję.

po kolei - oficjalna forma całości + "reprezentatywny dla środowiska", a na górze strony "zesraj się, a nie daj się". cudna kombinacja.

no ale mniejsza. acep nie jest ambasadorem królestwa mangowego w polsce. przedstawiasz jakąś swoją projekcje na temat tego, czym acep jest poza środowiskiem mangowym, ale ta projekcja przecież nie jest niczym poparta. masz jakieś statystyki może? ankiety przeprowadzone wśród niemangowców?

no i przedstawiłeś tę reprezentatywność acepa jako coś na tyle prawdopodobnego (mimo braku w/w statystyk), że wymaga podjęcia natychmiastowego działania wbrew woli admina. to jest czysta fabrykacja przecież, a nie wiem czy w połączeniu z formą nie wchodzi w populizm. a to chyba nawet gorsze od artykułu, bo opakowałeś to w zgrabny intelektualizm, a felieton jest paskudny i od razu widać, jaki koń jest.

do tego piszesz całość jako opinię ("może", "uważam", "wniosek"), co jest dobre, o ile jest jakoś pokorne. jednak jakimś cudem ten komentarz bardziej przypomina szarżę jedynej prawdy z opinią domalowaną w bonusie.

możesz nie zgadzać się z Joem, ale wyciąganie takiej grubej armaty jak wyciągnąłeś jest już niesmaczne. bycie wieloletnim działaczem nie daje Ci prawa do decydowania czym acep być powinien, a używanie oficjalnego tonu w tym przypadku bardziej zakrawa na jakiś niszowy dowcip czy trolla niż faktyczny wniosek.
[73] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Seliath [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 10:28:41, odpowiedź na #67, oceny: +4 -1
Może odstąp od Coacha na chwilę i odpowiedz mi na proste pytanie: Jaką inną polską stronę o mandze oraz anime znajdziesz w internecie?

Zawitałem z ciekawości do wujka google i wpisałem "Manga". Pierwsze 3 znalezione strony:
1. Artykuł na wikipedii
2. ACP
3. Manga Library - Skany mang

Następnie wpisałem "Anime". Co mamy:
1. Artykuł na wikipedii
2. Anime Shinden - odcinki anime online
3. ACP

Jak widać osoba szukająca wiedzy prędzej czy później zawita do miejsca, które "nie jest ambasadorem królestwa mangowego w polsce".

A nawet jeśli faktycznie nie jest, to odsyłamy do drugiego artykułu niesławnej wśród mangowego świata pani redaktor. Dla leniwych podrzucam jeden cytat:

"Powyższe wypowiedzi pochodzą z forum www.anime.com.pl. Wszystkie dokładnie przeczytałam."

Po prostu ACP jest głównym źródłem informacji i punktem zbioru największej ilości społecznośi fandomowej. Nigdzie indziej (poza facebookiem, ale to nie strona mangowa) nie wypowiada się tyle osób, zarówno mało rozpoznawalnych randomów, jak i działaczy konwentowych, a nawet organizatorów. Osoba, która będzie chciała bardziej zaszkodzić konwentom zajrzy tutaj i wyłowi co ciekawsze teksty "reprezentujący nasz niski poziom" i nagłośni w kolejnym ambitnym artykule.

Zresztą... kontynuowanie tego tematu jest jak nasz pan premier i ACTA - "Nie ugnę się przed szantażem".
[93] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rozencwajgowa [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 18:37:54, odpowiedź na #73, oceny: +2 -0
> Osoba, która będzie chciała bardziej zaszkodzić konwentom
> zajrzy tutaj i wyłowi co ciekawsze teksty "reprezentujący
> nasz niski poziom" i nagłośni w kolejnym ambitnym artykule.

ale to oznacza tak naprawde, że jedynym lekarstwem byłoby wprowadzenie na acepie pełnego profilu programowego, cenzura w komentarzach, bany i tak dalej. bo naprawdę nie trzeba niczego wyławiać, wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego "gorącego tematu" z listy i zerknąć w komentarze. jak ktoś będzie chciał zaszkodzić, to nie będzie miało znaczenia, czy paliwo sobie weźmie z niby-oficjalnego felietonu, czy po prostu z flejmów w komentach.

> kontynuowanie tego tematu jest jak nasz pan premier i
> ACTA - "Nie ugnę się przed szantażem".

nie, zupełnie nie. trzebaby się poważnie zastanowić, czy cenzura i kontrolą są w jakimkolwiek stopniu zasadne w wypadku, kiedy osoba/zbiór osób z ewidentnie zakrzywionym postrzeganiem rzeczywistości może wykorzystywać teksty znajdujące się na stronie do robienia smrodu.

jak dla mnie to całkiem inna bajka niż Tusku vs ACTA i raczej w drugą stronę.

to jest trudne i ważne pytanie - czy poświęcenie wolności wypowiedzi dla świętego spokoju nie stawia nas czasem niżej niż byliśmy wcześniej i czy taka deewolucja jest długoterminowo warta profitów.

nie jesteśmy przecież niczemu winni, to wszystko jest do wybronienia za pomocą faktów. zgadza się, jesteśmy malutką niszą, nie stać nas na prawników i zabezpieczenia, ale czy z tego powodu powinniśmy ustępować większym, którzy zwyczajnie majaczą? jeśli tak, to nie chcę już żyć na tej planecie.
[97] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Seliath [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 19:54:37, odpowiedź na #93, oceny: +1 -2
Problem polega na tym, że tutaj cała ta "wolnośc słowa" doprowadzi do odpowiedzialności zbiorowej - Ktoś napisał ten felieton i baty mogą zebrać wszyscy, którzy jeżdżą na konwenty, bo sytuacja się pogorszy.
[99] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rozencwajgowa [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 20:13:01, odpowiedź na #97, oceny: +1 -2
jaka odpowiedzialność zbiorowa? konsekwencje zbiorowe - tak, ale nie odpowiedzialność. jeżeli chcemy zrezygnować z przywileju, bo ktoś pod fałszywym pretekstem zdecydował się uprzykrzyć nam życie, a w dodatku czujemy się za to [i]odpowiedzialni[/i], to powinniśmy sami się spoliczkować za brak jaj. w żadnym wypadku nie jesteśmy odpowiedzialni za to, co ktoś sobie ubzdurał.

jeżeli praktyczność zaczyna przesłaniać zasady etyczne, to znaczy, że coś jest nie tak.

strach rodzi wiele dziwnych zachowań, ale przypominam, że do zmiażdżenia tego dziwnego wykwitu brakuje nam tylko jednej rzeczy - pieniędzy. a stawiam dolary przeciw orzechom, że zrzutka na oficjalne prawne skontrowanie Tygodnika, a nawet sąd, byłaby całkiem udana.
[86] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Premier 3RP [78.133.245.*], 09.03.2012, 15:14:02, odpowiedź na #57, oceny: +5 -2
Też się zgadzam. Precz z ACTA.

Donald "Donaldu" Tusk

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[76] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 11:16:19, odpowiedź na #74, oceny: +22 -0
KIEDYŚ BYŁAM W FANDOMIE
Ale postrzeliłam fandom w kolano.
[78] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
MangowyBebech [127.0.0.*], 09.03.2012, 12:08:48, odpowiedź na #74, oceny: +2 -0
MangowyBebechMyślę że wystawienie przeciętnego przedstawiciela fandomu przed kamerę będzie niszczące.
W sumie, nawet wystawienie takich "szych" jak ludzie który prowadzą magazyny czy prowadzą mangowe serwisy będzie na tyle druzgocące że fandom się przez lata nie pozbiera.
[79] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Isami [*.internetdsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 12:28:00, odpowiedź na #74, oceny: +0 -1
Isamicóż, na razie prosili o kontakt telefoniczny. W to już nie brnęłam, bo do kamer się nie nadaję. W każdym razie zdaje się, że moje obawy mogą być słuszne, niedobrze, chociaż może gdyby to dobrze rozegrać, może coś by się poprawiło. Może.
[80] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rep [*.5.kyb.panda-world.ne.jp], 09.03.2012, 12:39:18, odpowiedź na #79, oceny: +8 -0
repMy to sobie możemy koncertowo rozegrać, pytanie, co zrobi telewizja. Zastanawiam się, czy poslucha opowieści fanów pt. "to my powiemy, jak to jest naprawdę", czy raczej zrobi pare cięć tu i ówdzie, pokaze spoconego randoma mówiącego, ze "mangi są, ee, fajne", a z reszty sporzadzi bajkę o krwiozerczych, a w dodatku homoseksualnych pokemonach.
[81] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Malyszeq, a nie chce mi sie logować [*.piotrcentrum.pl], 09.03.2012, 12:57:19, odpowiedź na #80, oceny: +8 -0
Brawo. FATALITY! :/
[82] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
MangowyBebech [127.0.0.*], 09.03.2012, 13:15:25, odpowiedź na #80, oceny: +5 -0
MangowyBebechZrobi co trzeba, czyli pokaże fandom jako grupę idiotów. Zastanawiam się czego koleżanka się spodziewała pisząc do tv.
[83] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Isami [*.mobile.project4.pl], 09.03.2012, 13:42:00, odpowiedź na #82, oceny: +3 -1
Isamidziałała impulsywnie. Tłumaczenie się nic nie zmieni:. Już w to nie brnę. Oby tylko rozeszło się po kościach.
[95] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Ritsu [178.73.48.*], 09.03.2012, 19:23:28, odpowiedź na #82, oceny: +1 -0
RitsuOstatnio media promują otwartość na świat i przedstawiają egzotykę w pozytywnym świetle, więc byłaby szansa, że nie uznaliby fandomu za stado degeneratów. Chociaż pewnie zależy jaka stacja by się za to wzięła. Ale podejrzewam, że telewizja ma lepsze rzeczy do roboty ;)
[103] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
MangowyBebech [*.co.jp], 09.03.2012, 23:00:34, odpowiedź na #95, oceny: +7 -0
MangowyBebechMam obawy co do przedstawiania w pozytywnym świetle grupy wybadzikowanych mangotardów krzyczących "OHAYOOOOO" do kamery.
[87] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kolo_z_Wrocka [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 16:04:28, oceny: +8 -1
Kolo_z_WrockaTymczasem w Rzeszowie...
http://pokazywarka.pl/ynuuxn/
[88] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 16:30:12, odpowiedź na #87, oceny: +3 -0
Brilliant.
A w sumie, to jaki kon miał być w Rzeszowie? Bo nie orientuję się w tamtych rejonach.
[90] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kolo_z_Wrocka [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 17:24:16, odpowiedź na #88, oceny: +1 -0
Kolo_z_WrockaReUnicon - ale może się jeszcze odbędzie ;p
[92] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 17:31:41, odpowiedź na #88, oceny: +0 -0
DoliPrzecież to jest w linku napisane... ("Niestety i Reunicon znalazł się pod obstrzałem fanatycznych katolików").
[89] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Villemo - chan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 16:40:36, odpowiedź na #87, oceny: +1 -0
Villemo - chanczekam i czekam na twój artykuł Kolo...
[91] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Kolo_z_Wrocka [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2012, 17:25:04, odpowiedź na #89, oceny: +1 -0
Kolo_z_WrockaJak się przez weekend pojawi, to będzie dobrze ;p

Anyway - wraz z powyższym linkiem, mój artykuł nieco się zdezaktualizował - no ale trudno ^^"
[104] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Malyszeq [*.piotrcentrum.pl], 10.03.2012, 16:10:19, odpowiedź na #91, oceny: +11 -0
MalyszeqO rety. Dawno nie pisałem ścian tekstu, ale tutaj chyba zrobię wyjątek, bo nie chce mi się komentować sprawy kolejnego konwentu z problemami osobnym artykułem.

Stawiam tezę. Obecny konflikt między bardzo konserwatywną częścią społeczeństwa, a fandomem jest faktem. Możemy udawać przed sobą, że nic się nie stało, czy potraktować to jako jeden z objawów sezonu ogórkowego. Nie zmieni to jednak tego, że ten konflikt nasza strona przegrywa na całej linii. Fandom całościowo będzie teraz płacił za konwentowe wybryki ludzi, którzy wyrobili nam opinię demoralizatorów polskiej młodzieży, za konkursy i panele, które nie powinny nigdy znaleźć się w spisie atrakcji konwentowych.

Dalej, jestem zdania, iż należałoby określić MINIMALNY wiek od którego można wpuszczać ludzi na konwenty: powiedzmy od 16 roku życia. Owszem, to może się wydawać restrykcyjne, ale nie jest pozbawione głębszego sensu - 16 lat to optymalny kompromis między niezwykle restrykcyjnym 18+, a straszliwie liberalnym "wszyscy jak leci".

Wspomniałem wcześniej iż fandom przegrywa ten swoisty konflikt. Dlaczego? Ano, chciałbym tu odesłać do artykułu będącego kontynuacją legendarnego "Nadchodzi Armageddon" czy jakoś tak. Autorka próbuje się tam tłumaczyć, ale bardziej istotne są komentarze. Oczywiście jest tam kilka obraźliwych komentarzy ze strony "obrońców fandomu", są przychylne autorce komentarze "zatroskanych rodziców" (w sumie niewiele, co jednak może o czymś świadczyć), ale jest za to mnóstwo spokojnych, rzeczowych prób nawiązania polemiki na racjonalne argumenty, bądź dyskusji ze strony bardziej ogarniętych przedstawicieli fandomu. Redakcja "TK" odniosła się jednak tylko do jednego komentarza - do jednego z rodzicielskich komentarzy, gdzie zszokowany ojciec przesyła więcej. Oto cytat: "Chciałbym przy okazji powiadomić redakcję, iż dysponuję dość szokującym, przyznam, materiałem dotyczącym prezentowania nieletnim, i to już od najmłodszych klas podstawówki, treści o niezwykle drastycznym charakterze, mianowicie - wizerunków ofiar niezwykle brutalnych tortur." Oczywiście redakcja odpowiada na ten komentarz i obiecuje, że zajmie się tą sprawą. Co do odpowiedzi na resztę argumentów - cisza i głuche pole... Tyle, jeśli chodzi o rzetelność i obiektywizm pracujących tam ludzi. Konflikt interesów "my-społeczeństwo", przez takich ludzi przegrywamy. Nikogo bowiem nie będzie interesować "Grobowiec Świetlików", czy inne wartościowe produkcje, skoro można straszyć społeczeństwo nagimi, o zgrozo, piersiami w produkcji dla dorosłych. Zaś konwenty staną się w masowej świadomości zlotami dla pedofili i zboczeńców różnej maści. Z początku spodziewałem się, że to tylko jednorazowy problem, ale obecnie widzę, że sprawa jest coraz bardziej niepokojąca...
[109] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
CainSerafin [194.181.194.*], 10.03.2012, 18:37:00, odpowiedź na #104, oceny: +2 -3
CainSerafinOj ludzie... Nie ma żadnego konfliktu. Ot, zwykła dziennikarka trafiła na Youtube na filmiki z konwentów na których mangowcy wygłupiali się np. odgrywając ponoć wyjątkowo ostre scenki yaoi. A potem napisała krytyczny, choć niezbyt wdający się w szczegóły, artykuł o szkodliwym wpływie konwentów i anime na młodych ludzi. W efekcie w mangowcach znowu odezwał się syndrom oblężonej twierdzy i zrobiła się wielka drama.

Tak naprawdę jednak dobrze, że autorka potraktowała temat po łepkach. Nawet ja jestem mocno zdegustowany jak widzę rozpiski nowych sezonów obfitujących w borderline hentaie, sztampowe haremówki i przeciętniactwo. Wystarczyłoby żeby pogrzebała głębiej i pewnie wybuchłaby większa afera niż ta towarzysząca Chopin new romantic.
[111] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Mam_różową_koszulę [*.wtvk.pl], 10.03.2012, 18:43:20, odpowiedź na #109, oceny: +6 -0
Problem nie wynika z tego, że jakaś tam pani redaktor walnęłą tekścik o szkodliwości konwentów, a na tym, że ten tekścik i parę jego pociotków uciął miejscówkę Love i udupił ReUnicon, stawiając pod znakiem zapytania bezpieczeństwo wynajmowania placówek oświatowych na konwenty.
[112] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 10.03.2012, 22:27:04, odpowiedź na #109, oceny: +0 -0
Z takim podejściem to i kina można się przywalić, w końcu ile beznadziejnych filmów wychodzi rocznie, hę ?
[118] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Spirit of Coach [*.1000lecie.pl], 11.03.2012, 07:25:00, odpowiedź na #104, oceny: +8 -2
Spirit of CoachTen komentarz to była jawna prowokacja, która skompromitowała redakcję PK. Bo odpowiedzieli tylko na to, po czym autor odpowiedział, że dzieciom prezentowane są sceny bolesnej śmierci na krzyżu.

Co do reszty - winą fandomu jest to, że w momencie gdy było kilka lat spokoju, nie zadbaliśmy o to, by zaznajomić z tematyką kuratorium oświaty i inne instytucje do których pismaczą pseudo-katole.
Bo teraz, jak toś im napisze, że zjadamy świńskie serca i podkładamy islamskie bomby pod pisuary - to uwierzą, bo nie mają innych źródeł informacji.

Nie sądzę, by 16+ rozwiązało jakikolwiek problem.
Bo pseudo-katole mają głęboko w dupie jaki jest program imprezy, czy jest tam cokolwiek kontrowersyjnego, czy nie.
Oni są aktualnie w trybie polowania na czarownice, i wypalą świętym ogniem wszystko co wygląda jak konwent, bez zawracania sobie głowy takimi drobiazgami jak zasadność.

Dlatego nasza obrona musi polegać na otwartości i transparentności działań, celów, programu.
Rzeczowym informowaniu wszystkich, u których można nas oszkalować.
Nawiązać też współprace z normalnym środowiskiem katolickim.
Bo są normalne środowiska katolickie, z którymi się da działać i współpracować.

Bo oszołomy będą nakręcać spiralę nienawiści i tak, i tak.
Czy to pesudokatolickie, czy pseudomangowe.
[120] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rep [*.hkidnt01.ap.so-net.ne.jp], 11.03.2012, 08:19:48, odpowiedź na #118, oceny: +6 -1
repDzięki, Coachu, już się bałem, że nikt tej mojej mini-prowokacyjki nie łapnął : )
[121] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Malyszeq [*.piotrcentrum.pl], 11.03.2012, 09:28:31, odpowiedź na #120, oceny: +1 -1
MalyszeqHa, nie zwróciłem uwagi! Ale gratuluję pomysłowości. 10/10 :)
[125] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
borek [*.adsl.inetia.pl], 11.03.2012, 16:58:11, odpowiedź na #121, oceny: +1 -1
borekTo już nawet nie jest 10/10. Taki majstersztyk zasługuje na 11/10. Czyste mistrzostwo.
[126] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Tuminure [*.play-internet.pl], 11.03.2012, 22:42:11, odpowiedź na #125, oceny: +2 -0
TuminureCo w tym mistrzowskiego?
[127] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Sfierszczyk [*.internetia.net.pl], 11.03.2012, 23:43:23, odpowiedź na #126, oceny: +3 -1
Dzieciaczki się śmieją bo to taki żarcik kosmonaucik, hehe jak śmiesznie daliśmy katolom popalić bo hehe jezus umarł na krzyżu. ;)

Wy dzieciaczki jeszcze nie wiecie co to prowokacja, oj nie. :)
[136] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
rep [*.hkidnt01.ap.so-net.ne.jp], 14.03.2012, 05:33:38, odpowiedź na #127, oceny: +2 -0
repNo właśnie nie do końca o to chodziło. To był tylko pretekst, by pokazać, że redakcji PK nie chodzi wcale o poznanie zdania osób z drugiej strony barykady, a tylko i wyłącznie o opakowaną religijnie sensację w tanim wydaniu. Obudzili się na jeden komentarz, kiedy zwęszyli nowy skandalik, a kiedy okazało się, że nowego super-tematu nie będzie, wrócili sobie w niebyt. O jakiejkolwiek dyskusji, nie mówię już nawet ze strony redakcji, ale choćby samej autorki, nie ma mowy. Trochę siara, gdybym napisał kontrowersyjny artykuł, tym bardziej chciałbym o nim podyskutować, zwłaszcza, że wiele komentarzy zawierało całkiem logiczną argumentację. Wyszło, że tekst był pisany jednostronnie i z założeniem udowodnienia przekonań autorki. Było to niby jasne, ale redakcja w dobitny sposób to udowodniła.
[141] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Gargu [*.154.246.94.ip4.artcom.pl], 16.03.2012, 07:33:02, odpowiedź na #127, oceny: +4 -0
GarguOj oj, ty Januszu Kuczyński, ty.
[142] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
LOL ZAKLADAM FALSZYWE KONTA NA WP [78.133.245.*], 16.03.2012, 11:44:23, odpowiedź na #127, oceny: +2 -1
Z Białegostoku.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[100] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 20:16:07, odpowiedź na #96, oceny: +17 -1
Durniejszych od Ciebie i tak się tam nie znajdzie.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[102] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2012, 20:43:01, odpowiedź na #101, oceny: +17 -2
wwwwwwwwwwwwwwwwwwwww~
[139] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
tom-- [*.pila.vectranet.pl], 15.03.2012, 18:39:05, odpowiedź na #102, oceny: +0 -2
Bleeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[108] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Nosze_muszke [*.wtvk.pl], 10.03.2012, 18:36:31, odpowiedź na #105, oceny: +5 -1
Hm...może tomeczek sugeruje, że najlepszym sposobem poradzenia sobie z tym problemem, byłoby pokazania naszym oponentom Elfen Lied?
[110] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
CainSerafin [194.181.194.*], 10.03.2012, 18:41:43, odpowiedź na #108, oceny: +6 -2
CainSerafinBa! Najlepiej byłoby zaprosić tomka do telewizji i pozwolić mu opowiedzieć o ulubionych seriach! Wyobraźcie sobie jak opowiada o Elfen Lied w swoim bełkotliwym stylu i atakuje każdego komu nie spodoba się fontanna krwi lub okaleczanie postaci. W ciągu jednego dnia bycie mangowcem stałoby się taaakim obciachem.
[114] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 10.03.2012, 22:29:02, odpowiedź na #110, oceny: +3 -1
A juz nie jest ? :P

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[133] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
HERUBIM [*.dynamic.gprs.plus.pl], 12.03.2012, 16:38:58, odpowiedź na #132, oceny: +2 -2
Higurashi takie harde...
[140] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
tom-- [*.pila.vectranet.pl], 15.03.2012, 18:39:48, odpowiedź na #110, oceny: +0 -5
CainSerafin nie wiesz, że krew, nagość i przemoc to największe zalety anime. Nie wiedziałeś o tym odmieńcu ? Żałosny jesteś.
[107] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
sekszabawy [64.120.210.*], 10.03.2012, 18:18:07, oceny: +4 -2
Dobrze, że nie zabrali się za polskie konwenty jak było na nich picie alkoholu, palenie papierosów i seks, i to wszystko robione przez nieletnich. Teraz tam takich "niewinnych" zabaw sie uczepili to niedługo ucichnie.
[113] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 10.03.2012, 22:27:57, odpowiedź na #107, oceny: +2 -0
Z tym pierwszym to można jakichś fantastów załatwić.
[115] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Karoty [*.adsl.inetia.pl], 11.03.2012, 00:30:04, oceny: +1 -1
KarotyMnie zaś dobija proponowane rozwiązanie, aby ten idiotyczny tekst kopiować, cytować, robić mu screeny i wrzucać na inne portale. No jeszcze, róbmy im darmową reklamę i rozpowszechniajmy te bzdury! Niech dotrą do jak największej liczby odbiorców! Brawo! =.=
a co jeśli autor tekstu to zamaskowany 'ultrakatol' który chce nas przedstawić w złym świetle i zachęca nas podprogowo do propagowania tych treści? xD rzecz jasna żartuję, ale mam wrażenie że niedługo popadniemy w paranoję doszukując się szpiegów gdzie tylko się da.
Swoją drogą nie zdziwiłabym się gdyby za jakiś czas zbuntowani otaku wyszli w skąpych strojach na ulicę i złośliwie przed szkołami zaczęliby odgrywać homoerotyczne scenki, a potem zwiewaliby przed policją. Polacy to naród przekorny, a fandom jak się wkurzy to robi dramę i jest skłonny do zaciekłej walki o swoje. Coś w stylu - 'nie dajecie nam konwentów, to będziemy robić swoje gdzie się da, a co, nie zrezygnujemy z pasji etc.' Już widzę te transparenty i strajki, zablokowane ulice... Jakby ktoś nie wyczuwał - tak, kpię sobie nieco, nie piszę tego na serio.
Zaraz pewnie posypią się trolliczne złośliwostki na temat tego, co to ja proponuję i po co podsuwam takie pomysły fanom, że wzywam do rebelii itp. ale szczerze mówiąc - mam to gdzieś.
[116] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
HERUBIM [*.dynamic.gprs.plus.pl], 11.03.2012, 01:02:29, odpowiedź na #115, oceny: +3 -1
Jak jestes na gatheringu to podbij na dół to stokrotki (tam gdzie ochrona siedzi.)
Porozmawiamy.
Urzekła mnie twoja historia.
[117] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Geru [*.multi.internet.cyfrowypolsat.pl], 11.03.2012, 01:15:29, odpowiedź na #116, oceny: +2 -0
Gerujak podejdzie dajcie znać bo siedzę w herbaciarni
[122] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Karoty [*.adsl.inetia.pl], 11.03.2012, 09:39:43, odpowiedź na #117, oceny: +1 -1
KarotyTyle że nie ma mnie na Gatheringu, ostatecznie zawsze można było sprawdzić na moim profilu czy na ten konwent się wybrałam lub czy zapisałam się na listę obecności. Z drugiej strony mogłam tego z czystego lenistwa nie zrobić, ale to już inna bajka xD
jednakowoż dziękuję za zaproszenie, z którego nie miałam jak skorzystać.
[119] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Spirit of Coach [*.1000lecie.pl], 11.03.2012, 07:31:37, oceny: +4 -2
Spirit of CoachZ kolejnych głupot - autor wnioskuje o nie tworzenie linków do artykułu, jednocześnie dając go z silnego w rankingach wyszukiwarce ACPa. Brawo.
[129] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
SStefania [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 12.03.2012, 13:46:42, oceny: +9 -0
SStefaniaCo zrobić z shitstormem acepowym?
[130] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
HERUBIM [*.dynamic.gprs.plus.pl], 12.03.2012, 14:14:16, odpowiedź na #129, oceny: +12 -0
alt f4
[131] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
AvantaR [195.222.103.*], 12.03.2012, 16:17:10, odpowiedź na #130, oceny: +4 -0
AvantaRfor the win
[134] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Vulcan [*.dynamic.mm.pl], 12.03.2012, 21:20:42, oceny: +7 -0
VulcanJak każda burza, ta też w końcu się skończy. Wystarczy przeczekać, nie ma sensu się bez powodu ustawiać w samym środku ulewy. Ja pamiętam takiego jednego co nas szkalował na łamach prasy...a potem się okazało kim jest...
[138] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Gargu [*.154.246.94.ip4.artcom.pl], 14.03.2012, 12:52:12, odpowiedź na #134, oceny: +2 -1
GarguTo ten narkoman, czy cos?
[145] Re: Co zrobić z shitstormem małopolskim?
Vulcan [*.mielec.mm.pl], 28.05.2012, 23:00:28, odpowiedź na #138, oceny: +0 -0
VulcanDokładnie Gargu, dokładnie.
Powered by WashuOS