header imageheader imageheader image

Balcon 2010

Dorota Orzechowska

Na Balcon 2010 miałam nie jechać. Nie dlatego, że pierwsza edycja mi się nie podobała, wprost przeciwnie – wspominam ją bardzo dobrze. Nic nie stało na przeszkodzie, aby rezerwować wejściówkę. Niestety, nasycenie imprez w obrębie centrum Polski sprawiło, że w pierwszej chwili odrzuciłam te, które były nieco dalej. Decydując się na powrót do chorzowskiej szkoły, nie byłam pewna, czy robię dobrze, ale postanowiłam zaryzykować. I już na wstępie napiszę, iż to był doskonały pomysł, bo Balcon 2010 uplasował się całkiem wysoko na mojej osobistej liście konwentów.

Ciężko nie porównywać drugiej edycji z pierwszą, zważywszy na to, że miejscówka była ta sama, czyli AZSO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. Moim skromnym zdaniem, nie tylko spory, przestronny budynek z dużą salą gimnastyczną, ale też jego okolice nadają się na konwent doskonale. Dojazd z dworca zajmuje pół godziny jednym tramwajem. Bardzo blisko conplace znajduje się coś w rodzaju deptaku, wypełnionego po brzegi sklepami, restauracjami i punktami usługowymi. Jedyną wadą jest chyba tylko zła sława Chorzowa. W zeszłym roku zdarzył się akt kradzieży, a orgowie przestrzegali nas przed samotnymi, wieczornymi wycieczkami. Tym milej było zobaczyć na miejscu konwentu profesjonalną ochronę oraz działający monitoring, przy którym zawsze ktoś czuwał i obserwował, czy w okolicach szkoły i na dziedzińcu nie dzieje się coś złego.

Akredytację ułatwiał system Ramiel, a uczestnicy na miejscu dostawali pakiet, złożony z identyfikatora, dość podatnego na zgubienie czy zniszczenia, konwentowej smyczy, przypinki – z przystojnym towarzyszem bądź też urodziwą towarzyszką – oraz informatora wraz z rozpiską. Ta ostatnia nosiła tytuł „Imperialny Pudelek” i była stylizowana na gazetę z krótkimi, zabawnymi wzmiankami prasowymi na temat organizatorów. Z resztą, od strony przygotowania grafik czy wydruków nic Balconowi zarzucić nie można – ludzie zachwyceni byli nawet tak nieistotnymi drobiazgami jak plakaty propagandowe w łazienkach, które krok po kroku instruowały jak dbać o higienę osobistą. Już przed konwentem było wiadomo, że organizatorzy są bardzo zaangażowani w to, co robią. Wystarczy spojrzeć na ilość invitek, plakatów, newsów, czy aktywność poszczególnych członków ekipy na różnych forach.

Kolejka posuwała się szybko, konwentowicze z identyfikatorami na szyjach, niczym medalami zwycięstwa, mogli już zająć miejsca w sleepach i rozpocząć życie towarzyskie. Niestety – tutaj część osób musiała się pogodzić z okrutną prawdą – na Balconie było dość mało miejsca, a przynajmniej wydawało się, że jest go mniej niż rok temu. Niemniej jednak, fandom miał okazję widzieć o wiele bardziej zatłoczone imprezy. Mnie zszokował tylko niedzielny poranek, gdy widziałam dwóch chłopców, którzy przenosili swojego niepełnosprawnego przyjaciela nad jednym konwentowiczem, który postanowił położyć się w poprzek korytarza, zamiast wzdłuż. Niestety, nie będę w bliskiej przyszłości miała okazji prowadzić zajęć na temat zachowania w grupie, więc uwagi na temat życia w taki sposób, aby nie robić sobie problemów nawzajem, zostawię dla siebie.

Prócz sal z atrakcjami, było wiele miejsc, do których konwentowicze mogli się udać. Fotostudio prowadzone przez Edka i Bahamuta działało jak zwykle sprawnie, obsługując mnóstwo ludzi. Zdjęcia robili sobie nie tylko cosplayowicze, lecz też grupy z forów, które chciały uwiecznić swój udział na konwencie, bądź każdy, kto miał ochotę na pamiątkę. Oczywiście nie zabrakło sali konsolowej, miejsca dla Ultrastara czy DDR. Zmęczeni mogli udać się do Strefy H, czyli kawiarenki prowadzonej przez Hidoi, aby napić się herbaty bądź zjeść coś ciepłego. Szczególnym powodzeniem cieszyły się chińskie ciasteczka z wróżbą.

Z poziomem atrakcji z działu paneli i konkursów bywało różnie, ale nie odchodził jakoś znacząco ponad to, co mają nam do zaoferowania konwenty. Znalazło się co nieco dla amatorów kultury japońskiej, ludzi, którzy chcą się czegoś nauczyć, ale nie zabrakło również typowo rozrywkowych rzeczy. Dzięki Bogu, jeśli zawartość merytoryczna kulała, prowadzący nadrabiali poczuciem humoru, więc nikt nie wychodził z sal niezadowolony. Zastanawiający jest jednak fakt, że Balcon wyłamał się z ostatnio modnej tendencji do używania konwentowej waluty i prowadzenia sklepiku z nagrodami. Warto też wspomnieć o tym, iż każdy zwycięzca otrzymywał dyplom za zajęte miejsce, który na pewno zostanie miłą pamiątką po konwencie.

Ze względu na kiepską pogodę, nie mogło odbyć się kilka atrakcji polowych. Ekipa jednak dość szybko wybrnęła z tej sytuacji, organizując namiot na dziedzińcu szkoły, gdzie odbyło się jeszcze sześć paneli. Mimo niskiej jak na tę porę roku temperatury, w okolicach wieczornych rozstawiono basen, zakupiony na potrzebę uprzyjemnienia upałów – i o dziwo, znaleźli się chętni do kąpieli.

Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że cosplay na Balconie 2010 był najlepszym widowiskiem tego typu, jaki kiedykolwiek widziałam na żywo. Pieczę nad nim objęła Bell, wraz ze wsparciem WTF Productions i XDLOL. Stroje na Balcon przechodziły wstępną selekcję i być może tylko dzięki temu, ich poziom był tak wysoki. Wszystkie kostiumy wykonane były bardzo dobrze, prezentacje wyglądały na przemyślane, widz zaś nie miał czasu na nudę. Nawet zmiatanie ryżu ze sceny, który posypał się jako rekwizyt prezentacji wyglądało na zaplanowane, odtańczone w rytm muzyki. Nie zaoszczędzono również na nagrodach i wyróżnieniach. Lista laureatów prezentuje się następująco:

  • Najlepszy strój męski – Divane jako Fay z „Tsubasa Reservoir Chornicles”
  • Najlepszy strój żeński – Ah jako Dancer z „Ragnarok Online”
  • Najlepszy strój w konwencji – Kazumi jako Ayanami z „07–Ghost”
  • Podobieństwo do postacji – Mihime jako Sakura Hime z „Tsubasa Reservoir Chronicles”
  • Wykonanie techniczne – Shappi jako Creator z „Ragnarok Online”
  • Prezentacja – grupa z „Tengen Toppa Gurren Lagann”

Warto też wspomnieć o parze z „Naruto”, która dostała największe brawa za swój występ. Wbrew pozorom, nie były to owacje podziękowań za zejście, wprost przeciwnie – wszyscy zgodnie twierdzili, że widząc po raz kolejny w swoim życiu postacie z „Naruto” na scenie, nie spodziewali się czegoś zabawnego, a przy tym dobrego.

Całość show wypadła doskonale, szczególnie, gdyby porównywać ją z zeszłym rokiem i ustawia innym konwentom wyjątkowo wysoką poprzeczkę.

Atrakcją, z którą wszyscy kojarzą Balcon jest Bal Imperialny. Odbył się on krótko po cosplayu i na pół nocy conplace zaroił się od mniej bądź bardziej elegancko ubranych osób. Po krótkim wstępie oficjalnym rozpoczęła się zabawa. Tradycyjnie, część imprezy odbywała się na scenie, zaś część pod nią. W repertuarze nie zabrakło piosenek z pogranicza kultury japońskiej, przeplatanych nowszymi i starszymi hitami rodem z dyskotek szkolnych.

Trzeba zrobić naprawdę wiele, aby atrakcja tego typu się nie udała, jeśli są światła, muzyka i chętni ludzie. Organizacja zadbała także o poczęstunek dla uczestników. Słyszałam, że różnokolorowe pączki układały się w ogromny napis „BALCON”, niestety spóźniłam się kilka minut i już nie zdążyłam tego zobaczyć w całości, ale wierzę, że ktoś zrobił zdjęcie nim wszystkie zostały zjedzone.

Prawdę mówiąc, pisząc tę relację, jestem nieco zdezorientowana. Dawno nie byłam na konwencie, na którym tak dużo by mi się podobało. Ale w garnku miodu jest i łyżka dziegciu. Bywało, że stan łazienek pozostawiał wiele do życzenia. Szkoda też, że brakowało ciepłej wody, ale dało się tą niedogodność przeżyć, zaciskając zęby. Zastanawia mnie też, co z karaoke? Zawsze myślałam, że to widowiskowa atrakcja, tymczasem na Balconie odbywało się nie na mainie, a w auli, w dodatku w trakcie balu. Jak nietrudno się domyślić, uczestników i ludzi było dość mało, ale bawili się oni doskonale.

Nie mogłam być na panelu podsumowującym, więc nie mam pojęcia, czy organizatorzy są z konwentu chociaż w połowie tak zadowoleni, jak uczestnicy. Rozmawiałam bowiem z paroma osobami i wszyscy zgodnie twierdzili, że konwent był jak najbardziej udany. Nie pozostaje mi więc nic innego, tylko pogratulować WWFF, Hikari i reszcie, bo spisali się na medal i ja, jako zwykły konwentowicz nie żałuję wyprawy na Śląsk. Za rok na pewno przyjadę do Chorzowa i mam nadzieję, że następna edycja będzie równie, jeśli nie bardziej udana.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Balcon.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
9,29/10 (14 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 91 dodaj

[1] Re: Balcon 2010
Kamey [*.olsztyn.vectranet.pl], 30.07.2010, 01:04:32, oceny: +1 -5
Pierwszy!
[2] Re: Balcon 2010
Syriusz [89.191.147.*], 30.07.2010, 01:05:04, oceny: +3 -2
SyriuszCholera dopiero drugi
[3] Re: Balcon 2010
Metheor [*.lomza.mm.pl], 30.07.2010, 01:05:08, oceny: +0 -0
MetheorW sumie zgadzam się z recenzją :) Wielkim konwentowym bywalcem nie jestem, ale był to jeden z najlepszych na jakich byłam :)
[4] Re: Balcon 2010
Syriusz [89.191.147.*], 30.07.2010, 01:13:45, oceny: +1 -0
SyriuszSwoją drogą w większości zgadzam się z opinią choć słodzi i to ostro.. mówiąc krótko działo się oj działo!
[5] Re: Balcon 2010
Sefi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 01:19:37, odpowiedź na #4, oceny: +3 -0
SefiZnając Juki, to nie chciała słodzić, podejrzewam, że czuła się nieswojo pisząc taką chwalącą reckę, co z resztą sama napisała XD Ale prawda jest taka, że Balcon był naprawdę dobrym konwentem i raczej nie można było się do niczego przyczepić (choć na upartego zawsze się coś znajdzie).
[10] Re: Balcon 2010
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 09:54:23, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
Jukiosobiscie uwazam, ze nie powinnam BRONIC tekstu, ktory napisalam, ale Sefi ma racje - ja po prostu wlasciwie nie mialam sie do czego przyczepic... A jeśli ktokolwiek pamięta z zeszłego roku, to nie byłam zwolenniczką Balconu. Kwak nazywał takich jak ja, którzy nie sikali po nogach na dźwięk słowa "Imperium", chyba hejterami-cian :c
[23] Re: Balcon 2010
Syriusz [89.191.147.*], 30.07.2010, 13:30:50, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
SyriuszSłuchajcie to nie tak, że kon mi się nie podobał. Wręcz przeciwnie był to jeden z najlepszych na jakich byłem. Generalnie pierwszy raz się spotkałem z tak pozytywną recką.
[47] Re: Balcon 2010
Sefi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 23:42:26, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
SefiBo dobre kony dostają pozytywne recki :) oby więcej takich konów w Polsce :D
[60] Re: Balcon 2010
Kwak [*.adsl.inetia.pl], 31.07.2010, 15:27:30, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
KwakHejterzy-ciani i Maruda-kuny. Chodziło nie tyle o niesikających co o garsteczkę ludzików, którzy nie lubią nas na tyle, że jechali po Balconie jeszcze zanim się odbył. Takie tam żalowe dramu-cian.
[6] Re: Balcon 2010
Sefi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 01:23:43, oceny: +2 -0
SefiDobry konwent i dobra recenzja :) Bawiłam się fantastycznie. Nie byłam na poprzednim Balconie, więc nie mogę porównać, ale na pewno pojadę za rok, jeśli będzie następna edycja. Konwencję dało się wyczuć na każdym kroku. Wszędzie można było dostrzec starania i ciężką pracę organizatorów. Kawał dobrej roboty. Jeden z najlepszych konów, na jakim byłam.

Chciałabym podziękować osobom odpowiedzialnym za sale panelowe, bo naprawdę byli zainteresowani tym, co się dzieje, pomagali i pytali, czy czegoś nie potrzeba :) Dziękuję Usadzie, która na głowie stawała by załatwić mi głośniki na panel XD i Futurowi, który pomagał mi przy podłączaniu rzutnika. I Yenowi za aparat XD Zawsze można na was liczyć i cieszę się, że zdecydowałam się jechać w sumie przypadkiem i poprowadzić te 2 panele. Wspaniała i owocna współpraca, aż miło :)
[8] Re: Balcon 2010
Future [95.108.17.*], 30.07.2010, 01:52:26, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
FutureNie ma za co dziekowac ;) od tego bylem, zeby sluzyc pomoca :)
[19] Re: Balcon 2010
Usada [77.236.0.*], 30.07.2010, 13:00:14, odpowiedź na #6, oceny: +1 -0
UsadaNie ma za co :). Trzeba podziękować Acemanowi za udostępnienie nam głośników z AMV Roomu.
[38] Re: Balcon 2010
Spirit of Coach [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 19:32:52, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
Spirit of CoachZ tego co wiem wszystkie trzy sale były obstawione głośnikami, gdzie i kiedy był jakiś brak?
[48] Re: Balcon 2010
Sefi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 23:43:47, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
SefiW sobotę o 9, czyli jak atrakcje ruszały :) na moim panelu brakło głośników, ale właśnie od Ace'a Usada zdołała pożyczyć na godzinkę, za co i jemu dziękuję :)
[7] Re: Balcon 2010
Kwad_rat [*.adsl.inetia.pl], 30.07.2010, 01:27:22, oceny: +0 -0
Kwad_ratMam podobne odczucia. Balcon zdecydowanie się udał. Już czekam na następną edycję :D
[9] Re: Balcon 2010
T.A.B.S. [95.108.17.*], 30.07.2010, 02:48:04, oceny: +0 -0
T.A.B.S.Napisze krótko - zajebisty konwent!!!
Napisze więcej - dla mnie Cosplay był również najlepszy jaki miałem okazję oglądać na konwentach. Oprócz świetnych strojów i scenek dużą rolę odgrywało nagłośnienie oraz światła na scenie. Widać to było również na Balu oraz na świetnym koncercie Shiro Room wcześniej. Co do samego Balu to zdziwiłem się na maksa jak zobaczyłem , że zmienił się w dyskotekę. A jeszcze bardziej się zdziwiłem jak zobaczyłem przygotowaną choreografię na scenie. Kapitalny pomysł. Zajebiście się bawiłem do samego rana. Jeżeli chodzi o Podsumowanie Konwentu to organizatorzy byli zadowoleni i odbyło się w bardzo fajnej atmosferze :)
[11] Re: Balcon 2010
BENY [*.internetdsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 10:09:15, oceny: +0 -0
fotka paczkow jest:
Balconowe pączki

Co do toalet, hmm... Ja nigdy nie zauwazylem brudu. Nie wiem skad ta lyzka gdziekciu w recce pod adresem kibelpatrolu. Ja odnioslem wrecz przeciwne wrazenie. Bylo czysto, czesto widzialem osoby wynoszace smieci. Papier zawsze byl. No i bylem 3 razy pod prysznicem - zawsze byla ciepla woda :]
[12] Re: Balcon 2010
Piorek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 11:43:24, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
PiorekDokładnie to samo miałem napisać. Był papier, było nawet mydło w dozownikach O_o
[14] Re: Balcon 2010
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 12:01:22, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
Jukii co ja mam wam napisac? ze to sobie wymyslilam?

przykro mi, ze musialam trafic na ten moment, kiedy sprzatanie zawiodlo. jednakowoz, niech wam przykro nie bedzie, bo fakt, iz o tym wspominam znaczy, ze nie bylo wiekszych wad, niz to, ze nie nadazaliscie sprzatac za ludzmi, ktorzy smieca wokolo, uwazajac, ze skoro wydali na wejsciowke, moga rzucac waciki gdzie im sie podoba :c ale to niestety, temat-rzeka, koeljny z cyklu "Jak żyć, aby nie utrudniać sobie życia".
[16] Re: Balcon 2010
BENY [*.internetdsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 12:20:37, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
Juki, piszesz zwracajac sie bezposrednio do nas, jakbysmy my byli helpami od sanitariatow. Nie wiem, jak Piotrek, ale ja nie bylem. Nie chce szufladkowac, ale moze meskie byly po prostu czystsze :)
[24] Re: Balcon 2010
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 14:19:44, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
Jukia byc moze, u was pewnie nikt nie rzuca wacików za siebie...
[33] Re: Balcon 2010
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 30.07.2010, 16:25:47, odpowiedź na #24, oceny: +1 -0
I chipsy. Muszę kiedyś nakręcić ludzi, którzy je jedząc, zostawiają 1/5 na podłodze. Pozdrowienia dla głodnych na auli w niedzielę.
[45] Re: Balcon 2010
borek [*.adsl.inetia.pl], 30.07.2010, 23:17:20, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
borekRoźnica wrażeń wynika stąd, że obaj twoi przedpiścy należą do tej 'mniej pięknej' połowy ludzkości.

Męskie toalety lśniły czystością. Babskie, cóż... sama wyciągnij wnioski :P
[55] Re: Balcon 2010
Nicol Christopher [*.chello.pl], 31.07.2010, 12:43:36, odpowiedź na #45, oceny: +0 -1
Nicol ChristopherTo prawda lazienki damskie w pewnym momencie byly zasyfiale, a meskie byly czysciusienkie widzialam jak poszlam do meskiego wc by przygotowac sie do balu(w zenskiej bylo oblezenie i jeszcze wiekszy syf przez to)
[61] Re: Balcon 2010
Ryoko Yuki [*.insat.net.pl], 31.07.2010, 15:41:48, odpowiedź na #55, oceny: +1 -0
Ryoko YukiBo niestety prawda-sama boli. Choćby i w 20 osobowej ekipie na raptem 5 kibelków płci pięknej nie było możliwości z posprzątaniem na bieżąco tego, co poniektóre konwentowiczki-chan pozostawiały po sobie szykując się na cosplay, czy wspomniany bal.
[77] Re: Balcon 2010
borek [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2010, 13:36:03, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
borekTrzeba zastosować sprzątanie prewencyjne.

Stajemy za konwentowiczką z szczotą do czyszczenia klopów w ręku i ŁUP! za każdy zostawiony wacik do demakijażu :P
[81] Re: Balcon 2010
Ryoko Yuki [*.insat.net.pl], 03.08.2010, 17:58:36, odpowiedź na #77, oceny: +0 -0
Ryoko Yuki~Nya
I tym sposobem mamy 3000 helpów już na wstępie, a Balcon zamienia se w TrupCon :P (innymi słowy sprawa do przemyślenia... tylko gdzieżby tu znaleźć tylu damskich bokserów).
[84] Re: Balcon 2010
shuichi [*.bater.net.pl], 03.08.2010, 20:40:27, odpowiedź na #81, oceny: +0 -0
shuichinie wiem czy starczyło by nam worków i wapna :/
...trochę szkoda tego ogródka za budynkiem
[86] Re: Balcon 2010
Ryoko Yuki [*.insat.net.pl], 03.08.2010, 21:40:46, odpowiedź na #84, oceny: +0 -0
Ryoko YukiWapna???!@#($*&*#&&@???
Dobra nie pytam (chyba, ze chciałabyś na miejscu rozpuszczać trupy, względnie na miejscu przygasić coponiektórych :P).
[21] Re: Balcon 2010
AvantaR [195.93.250.*], 30.07.2010, 13:19:06, odpowiedź na #11, oceny: +0 -1
AvantaRCo do papieru to nie wiem jak z nim bylo, bo z reguly zalatwialem wieksze potrzeby w orgowskim kibelku. Ale co do wody - jak ja sie kapalem to byla zimna (w nocy z soboty na niedziele). Z piatku na sobote byla cieplutka.

No ale jak jest bojler to nie ma szans zeby dla wszystkich starczylo ;)
[56] Re: Balcon 2010
Nicol Christopher [*.chello.pl], 31.07.2010, 12:44:40, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
Nicol Christopherz piatku na sobote sie ciepla woda skonczyla. Ale nie bylo tak zle:D
[69] Re: Balcon 2010
Bell [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.07.2010, 20:16:05, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
BellNie wiem jakim cudem nie było ciepłej wody, ja za każdym razem (piętek, sobota, niedziela) miałam ciepła wodę.
[78] Re: Balcon 2010
AvantaR [195.93.250.*], 03.08.2010, 13:40:47, odpowiedź na #69, oceny: +1 -0
AvantaRTo juz wiemy, kto ja zuzyl cala :>
[28] Re: Balcon 2010
kurizu [*.iwacom.net.pl], 30.07.2010, 15:58:45, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
kurizuJak żałuje, że o pączkach dowiedziałem się dopiero po fakcie T_T , no ale cóż albo konkurs albo jedzenie ^^" Dobrze się patrzy na taki "smakowity" gest ze strony orgów :)
[40] Re: Balcon 2010
Blay [*.internetdsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 20:41:49, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
BlayO 10.00 w niedzielę w damskich toaletach na 1 i 2 piętrze nie było papieru, pojawił się koło 11.00-12.00. No a brud to niestety sprawa konwentowiczów, ale i tak pobyt w toalecie nie pozostawił miłego wrażenia ;)

Bardzo dobra recenzja, konwent był prześwietny, cosplay na wysokim poziomie, bal z genialnymi występami na scenie - oby w przyszłym roku Balcon też się odbył.
[74] Re: Balcon 2010
Vulcan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2010, 17:48:37, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
VulcanNo to można otworzyć usta i iść powiedzieć na akredytację. Czasem jak jest za dużo papieru to potem się walają całe nowe rolki po ziemi i są mokre itp. itd. więc lepiej dokładać na bieżąco niż wyrzucać nieużywane.
[13] Re: Balcon 2010
Beesiak [*.146.198.108.internetia.net.pl], 30.07.2010, 11:47:27, oceny: +0 -0
Zarówno sam konwent jak i recenzja bardzo dobre. Balcon na pewno będę wspominać bardzo miło od samego początku, kiedy to zawiesiłam na szyi identa (w dodatku ciekawego i z bardzo ładnym badżem :) aż do końca, do momentu opuszczenia conplacu :)
[15] Re: Balcon 2010
Cwistak [*.toya.net.pl], 30.07.2010, 12:19:40, oceny: +0 -0
CwistakŁadny tekst, lubię. Doroto, pisz no Ty więcej ; >
[25] Re: Balcon 2010
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 14:22:17, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
Jukizarumieniłeś mnie.
[17] Re: Balcon 2010
Baki_z pracy [*.microchip.net.pl], 30.07.2010, 12:32:44, oceny: +1 -0
Jako Helper mogę obiecać że o stan toalet dbaliśmy jak tylko mogliśmy np. papier był chyba zawsze i pewna ilość mydła też się znalazła xD
[18] Re: Balcon 2010
Hades [*.tvk.torun.pl], 30.07.2010, 12:33:03, oceny: +0 -0
HadesOdnośnie kolejek na conie. Więcej czasu zajmowało ludziom znalezienie dokumentów/pozwolenia od rodziców/numeru Ramiel, niż faktyczna ich obsługa. System spisał się znakomicie, musiałem aż nawoływać naszych towarzyszy do kasy. Warto jeszcze wspomnieć o nie zmordowanej, nie milknącej, nie przejmującej się niczym i nikim grupce, ba bandzie, ludziów od Ultrastara. Przyznaje czasami gdy przechodziłem obok zanuciłem sobie coś tam pod nosem, ale Wy Towarzysze po prostu napier#$@%&*#%@# do późnych godzin nocnych chyba do 2:00 nie wiem co wy tam braliście, ale też chcę trochę. Poza tym recenzja spoko, czekam na Balcon 2011. Czy następna impreza będzie lepsza od tegorocznej? Sprawdzę to na pewno osobiście ^_^
[20] Re: Balcon 2010
Sah [77.236.0.*], 30.07.2010, 13:04:03, oceny: +1 -0
Sahod strony przygotowania grafik czy wydruków nic Balconowi zarzucić nie można + przystojni towarzysze i urodziwe towarzyszki XD
FUCK YEAH tzn. cieszę się, że się podobało :)
[22] Re: Balcon 2010
AvantaR [195.93.250.*], 30.07.2010, 13:30:29, oceny: +1 -1
AvantaRDziekuje za totalne zignorowanie sali planszowkowej :/
[26] Re: Balcon 2010
-Zombik- [*.chello.pl], 30.07.2010, 14:38:13, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
-Zombik-Juki pewnie nie ma pojęcia o planszówkach i nawet tam nie zajrzała. Ze swojej strony muszę pochwalić ilość gier, ale było tyle innych fajnych rzeczy do roboty, że nawet na chwilę tam nie usiadłem.

I duży plus za atrakcje w planszówce, gdyby nie Whose Line, to bym się pofatygował.
[31] Re: Balcon 2010
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 30.07.2010, 16:14:01, odpowiedź na #22, oceny: +0 -1
Jak przekształcisz w końcu pokoik gier w jaskinię hazardu to wtedy będzie więcej stałych bywalców niż w konsolówce. I głośniej też będzie. :P
Nie narzekaj, koledzy pamiętali żeby do ciebie zaglądnąć - z resztą, aula i konsolówka też są tylko przywołane (pierwsze jako miejsce, drugie że było), firmy i sprzedawcy nie są nawet wspomnieni, itd.
[51] Re: Balcon 2010
Avik z Pragi [212.67.69.*], 31.07.2010, 09:59:14, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
O dziwo sala byla prawie caly czas pelna :)

Takze na brak bywalcow nie narzekalem. Dziwi mnie jednak, ze do herbaciarni zajrzala, a do sali na przeciwko (drzwi w drzwi) juz nie :/
[88] Re: Balcon 2010
DH707 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2010, 14:25:23, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
DH707pfff, była zamknięta o 2 w nocy jak mi się nudziło :( a ja kocham grać jak już przysypiam :( *smuteczek*
[90] Re: Balcon 2010
AvantaR [195.93.250.*], 05.08.2010, 13:53:32, odpowiedź na #88, oceny: +0 -0
AvantaRChyba Ci sie sale pomylily, bo planszowkowa zostala zamknieta po godzine 4.
[27] Re: Balcon 2010
-Zombik- [*.chello.pl], 30.07.2010, 14:58:59, oceny: +1 -0
-Zombik-Od siebie dodam, że był to chyba najlepszy konwent, na jakim byłem. Ale jeśli chodzi o uwagi, to kilka mam:
- Planując atrakcje na powietrzu należy brać pod uwagę, że pogoda może nie dopisać
- Nie wiem, co to było, pewnie jakieś kadzidełka, ale jak w niedzielę rano zajrzałem do strefy H, to dostałem jakiejś koszmarnej reakcji alergicznej, oczy mi zaczęły strasznie łzawić, tak, że nic nie widziałem. Po wyjściu przeszło jak ręką odjął.
- I faktycznie, często w toaletach brakowało mydła, papier zawsze był.

I czy gdzieś można przeczytać te wszystkie cytaty rozwieszone po ścianach? Bo nie chciałem wchodzić do damskich toalet tylko po to ;)
[30] Re: Balcon 2010
MJeremy [*.internetdsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 16:11:25, odpowiedź na #27, oceny: +0 -1
MJeremyjak mi sie przypomnisz na gadu to moge ci podeslac w pdfie liste. Albo moze gdzies je opublikujemy.
[32] Re: Balcon 2010
-Zombik- [*.chello.pl], 30.07.2010, 16:21:14, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
-Zombik-Najlepiej opublikować, bo z tego co rozmawiałem z ludźmi, to też by chcieli poczytać.
[37] Re: Balcon 2010
MJeremy [*.multimo.pl], 30.07.2010, 18:28:26, odpowiedź na #32, oceny: +0 -0
MJeremyPomyslimy, bo trzeba jakos to dać w odpowiedniej formie. Byc moze na stronie balconu się pojawi.
[42] Re: Balcon 2010
Alqua [*.ver.abpl.pl], 30.07.2010, 21:09:44, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
AlquaMJ wrzućmy na stronę :)
[70] Re: Balcon 2010
Bell [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.07.2010, 20:17:08, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
BellTe ocenzurowane też? ;)
[71] Re: Balcon 2010
Alqua [*.ver.abpl.pl], 31.07.2010, 21:03:55, odpowiedź na #70, oceny: +0 -1
AlquaNie...
[34] Re: Balcon 2010
anemone [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 17:22:42, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
anemonehm kadzidełek nie było żadnych, właśnie aby takich reakcji uniknąć(: może to od szkolnych roślinek, których tam jednak 'trochę' było. A może to wewnętrzny imperialista tak źle zareagował na zbyt duże zagęszczenie rebelii i wolności (:
[49] Re: Balcon 2010
-Zombik- [*.chello.pl], 30.07.2010, 23:53:20, odpowiedź na #34, oceny: +1 -0
-Zombik-No to nie wiem co. Bo jak w sobotę zaglądałem do strefy H, to nic takiego się nie działo, dopiero w niedzielę.
[58] Re: Balcon 2010
shuichi [*.bater.net.pl], 31.07.2010, 13:58:55, odpowiedź na #49, oceny: +0 -0
shuichihmmm... no wiesz w konkursach były do wygrania zestawy japońskich kadzidełek (łącznie 30 zestawów zostało rozdanych) może ktoś z przybyłych pokusił się do zapalenia czegoś - choć ja osobiście nic nie czułam ^^" ...a może jakaś dziewczyna użyła nie takich perfum...
[44] Re: Balcon 2010
shuichi [*.bater.net.pl], 30.07.2010, 22:22:02, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
shuichieeee aaaaa... w Strefie H nie było żadnych kadzidełek... hmmm... ja nie wiem co to mogło być ^^''' i mówię całkiem szczerze.
[53] Re: Balcon 2010
Pan Królik [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.07.2010, 11:32:15, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
Pan KrólikKadzidełkami to na pewno przy DDR'ze było czuć. Ktoś chyba starał się spocone ciała zakamuflować xD
[68] Re: Balcon 2010
Spirit of Coach [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.07.2010, 19:48:36, odpowiedź na #53, oceny: +3 -0
Spirit of CoachA worki z wapnem były na dole w składziku, carna folia na mainie, sznur przy informacji...
[29] Re: Balcon 2010
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 30.07.2010, 16:01:52, oceny: +0 -0
Poprawka do części o karaoke: jeśli dobrze pamiętam (ewentualnie mnie ktoś poprawi) początek był o 2 - kiedy bal się skończył, z resztą prowadził go wybalowany uprzednio MJ (niestety bez miotły).
Wg odpowiedzi paru osób próbujących się wyspać w okolicy - możliwe to było dopiero po zatonięciu Titanica około 4 czyli z końcem karaoke.
[35] Re: Balcon 2010
EnSa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 17:27:24, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
W porównaniu z zeszłorocznym Balcon 2010 był lepiej zorganizowany niż poprzedni (choć i poprzedniemu niewiele brakowało)... i tu jednak zdarzały się drobne wpadki, acz często niezależne od organizatorów (krótkie przygody z brakiem prądu na samym początku konwentu - czyżby klątwa Balconu? :P). Panele i prelekcje, na których byłam oceniam w miarę pozytywnie (może poza prelekcją o języku japońskim, której prowadzący zakładali chyba że japońskiego to nikt ani w ząb - ale się pomylili! :) i z której szybko uciekłam na przezabawny, profesjonalny, choć przygotowany ponoć w jedno popołudnie, panel o memach). Mnie jak i rok temu podniecił onomatopejowy konkurs dubbingowy czyli jak oddać przemianę Sailor Moon paszczą :) Popularnością cieszył się zarówno pokaz japońskiej restauracji (żarcie!), jak również cosplay - tegoroczny był świetnie prowadzony i zorganizowany, pokazy przeplatane ze scenkami... Muszę też pochwalić ekipę sprzątającą - w kibelkach, do których zaglądałam, zawsze był papier, znalazło się i mydełko, a nawet udało mi się wpaść na sprzątających (MOPujących) hol.... Ehh, długo by wymieniać pozytywy Balconu... czasem tylko nachodziła mnie myśl, że za dużo tych wszystkich atrakcji i obecnie zdarza mi się tęsknić za takimi małymi, swojskimi konwentami... Starzeję się :)

Ale na Balcon 2011 na pewno się wybiorę!!!!
[36] Re: Balcon 2010
MJeremy [*.multimo.pl], 30.07.2010, 17:41:49, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
MJeremyCo do światła np. w sobote rano i sobote w nocy pozno, były to zaplanowane wyłączenia ze wzgledu na przepinanie instalacji elektrycznej na potrzeby oświetlenia maina. Po prostu przy rozkładaniu i składaniu potrzeba było wyłaczyć an chiwlę prąd.
[39] Re: Balcon 2010
Obywatel M.M. [*.internetdsl.tpnet.pl], 30.07.2010, 20:16:14, oceny: +1 -0
Obywatel M.M.Balcon koks! ^^ Poznałem od groma ludzi, jak na żadnym wcześniejszym konwencie. :) Jak dla mnie, jedyne co zostawiało wiele do życzenia, to... cholera, przed chwilą wiedziałem, co napisać. -.- No nic, ale coś było!
[41] Re: Balcon 2010
Adda [*.chello.pl], 30.07.2010, 20:43:11, oceny: +7 -0
AddaBalcon 2010 organizacyjnie przygotowany był naprawdę świetnie, choć lepiej bawiłam się na poprzedniej edycji. Na tegorocznej jakoś mało atrakcji mnie zaciekawiło.
Ach, i z mojej strony owacje dostaje Pea, która wspaniałomyślnie zwiedzała łazienki na ramionach jakiegoś kolesia i zaglądała dziewczynom do kabin. ==' Bardzo mądre, doprawdy.
[73] Re: Balcon 2010
AvantaR [195.93.250.*], 02.08.2010, 09:48:19, odpowiedź na #41, oceny: +0 -0
AvantaRCoz, widac, ze niektorzy maja dziwne fetysze :P
[89] Re: Balcon 2010
DH707 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2010, 14:26:41, odpowiedź na #73, oceny: +0 -0
DH707Wszak to Pea. Mało zaskakujące :P
[43] Re: Balcon 2010
Dziwna [*.tktelekom.pl], 30.07.2010, 21:20:29, oceny: +0 -0
DziwnaNo nie powiem, zgadzam sie z recenzją. Poniekąd. Co do cosplayu to no fakt, zorganizowany był nawet w porządku, światła, oprawa i te sprawy. Ale co mi się nie podobało to to, że strasznie słabo było słychać prowadzących. Ja praktycznie w ogóle nie słyszałam, kto i jaką postać prezentuje. No i nie lubię zbytnio siedzieć na ziemi. xD Ja niestety mam uraz co do cospleyu no i ogólnie nie podoba mi się system w jakim się on odbywa, łączenie scenek, z pokazem strojów, wychodzenie po kilka osób na scenę do pokazu, a potem do scenki te same osoby, takie trochę zamotane i bez sensu, ale to moje zdanie. Pewnie, gdyby nie to, że koleżanka brała udział to w ogóle mnie by tam nie było.
Najlepszy panel/prelekcja na jakiej byłam? Chyba "Japonia oczami Gaijina" (tak sie to pisze? XD)Naprawdę mi się podobało jak gość mówił (sory, nie wiem, kto prowadził xD). Nie zacinał się, nie było "eee", "YyY", jak nie wiedział co powiedzieć pauzował i tak powinno być. Mówił ciekawie, na temat i fajnie było go słuchać. Nie mogłam uwierzyć, że to jego pierwszy panel(?).
Jej karaoke było świetne. Na początku trochę drętwo, chciało się spać, dwie moje koleżanki się nawet zmyły, ale ja postanowiłam zaczekać z jeszcze jedną koleżanką i było warto. Hehe mimo, że w konkursie wystąpiły tylko 4 osoby, to za to po za konkursem ludzie bawili się swietnie i to chyba dzięki Derowi, który trochę to rozruszał. Śpiewanie piosenek z karaoke znalezionego na yt, na laptopie, gdzie tekst się ledwo widziało wyszło nawet i całkiem nieźle. Taaak i piosenka z Tytanica na koniec wyszła nam świetnie! Ha! Serio, nie było źle :D

Osobiście nie byłam na wielu atrakcjach, ale te na które poszłam, były całkiem ciekawe i dobrze się bawiłam. No, trochę się zawiodłam chyba panelem KHR, bo za dużo rozkrzyczanych yaoistek chyba tam było. Lubię yaoi, ale akurat nie w seriach nie yaoi i nie przesadzajmy. Nie trzeba tak krzyczeć! xD

Z konwentu jestem zadowolona. Podobało mi się i bawiłam się świetnie! Nie żałuję, że pojechałam. :)

A co do organizacji, to podobały mi sie porozwieszane plakaty, niektóre nieźle śmiechowe były. No i niestety, ale przed balem to w łazienkach był okropny syf, przynajmniej damskich. Dziewczyny, jak rozczesujecie włosy to zbierzcie je ze szczotki i zlewu i wrzućcie do kosza. To samo z płatkami po zmywaniu makijażu. Bleach, na umywalki się nie dało patrzeć. xD
[46] Re: Balcon 2010
borek [*.adsl.inetia.pl], 30.07.2010, 23:30:07, odpowiedź na #43, oceny: +0 -0
borekZarąbiście prowadzony był także panel o Silent Hill. OMG ta wiedza, te docinki i żadnego "eeee" przez całe dwie godziny.
[54] Re: Balcon 2010
Guile [*.home.aster.pl], 31.07.2010, 12:31:23, odpowiedź na #46, oceny: +2 -0
GuileSzkoda tylko, że prowadząca o Shatered Memories mówiła tylko na podstawie filmików obejżanych na Youtube, a to jest akurat jedna z tych gier, które TRZEBA przejść samemu.
[50] Re: Balcon 2010
Usada [77.236.0.*], 31.07.2010, 00:19:24, odpowiedź na #43, oceny: +0 -0
UsadaCo do panelu o Rebornie to ilość uczestników, jaka przybyła do artroomu, przeraziła same prowadzące czyli mnie i Anikę 8D. Nie spodziewałyśmy się takiej ilości ludzi, inaczej byśmy poprosiły o przeprowadzenie panelu w innej i przede wszystkim większej sali. Na szczęście ofiar w ludziach nie było. Przepraszamy za wystraszenie mniej fazujących na KHR osób-niestety fanservice to bardzo gorący temat wyzwalający burzę emocji :P.
[52] Re: Balcon 2010
Yuzuki [*.chello.pl], 31.07.2010, 11:21:06, oceny: +0 -0
YuzukiNie wiem czy ktoś powyżej napisał już o tym, ale warto wspomnieć o jeszcze jednym plusie Balconu, mianowicie, że uczestnicy byli wpuszczani na 2.5h wcześniej niż atrakcje. Uważam to za duży plus, bo dało mi to czas na obeznanie się gdzie co jest, zaplanowaniem dnia itp.

Balcon 2010 był jednym z najlepiej zorganizowanych konwentów na jakich byłam to fakt, ale je się bawiłam średnio ale pewnie tylko dlatego, że na połowę atrakcji na które chciałam iść nie poszłam (i teraz widząc je na zdjęciach baaardzo żałuje).
[57] Re: Balcon 2010
EnSa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.07.2010, 13:28:40, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
Właśnie o tym mówię - obecnie na konwentach atrakcji jest aż nadto i żeby zaliczyć wszystkie ciekawe należałoby się przynajmniej "rozczworzyć" - optuję więc za zmniejszeniem ilości atrakcji, ale wydłużeniem co ciekawszych (paneli i konkursów) o ile jest to w ogóle możliwe...

I jeszcze jedno co mnie nieco denerwowało - jako że Ultrastar był rozłożony niejako "w przejściu" bywało że odgłosy z tamtąd dochodzące niejednokrotnie przeszkadzały w uczestnictwie w innych atrakcjach - piosenki było słychać m.in w znajdującym się na tym samym piętrze AMV-Roomie, co trochę psuło zabawę... Może osobna salka by się przydała?
[64] Re: Balcon 2010
Uzu [83.1.168.*], 31.07.2010, 16:55:06, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
UzuBrak miejsca na osobną salkę, może kiedyś. Moim zdaniem i tak US był nieźle usytuowany. Na noc został zwinięty, żeby nie przeszkadzać tym co śpią ;)
[59] Re: Balcon 2010
Kwak drobiazgowy [*.adsl.inetia.pl], 31.07.2010, 15:21:01, oceny: +0 -1
Kwak drobiazgowyChyba nie ma nic o głównych nagrodach konwentu (-ów) - konsoli Xbox i mieczu Sephirotha. Warto o tym wspomnieć, bo były niebanalne.
[62] Re: Balcon 2010
Kwak (o boski) [*.adsl.inetia.pl], 31.07.2010, 16:06:44, oceny: +0 -0
Kwak (o boski)Okej, teraz ode mnie niejako z "obowiązku" :)

Na Balconie 2010 (jak i w przypadku poprzedniej edycji) miałem przyjemność (tym razem, całe szczęście, na spółkę z Uzu) koordynować ekipę helperów, którą wesołkowato ochrzciłem Ochotniczymi Hufcami Niewolniczymi. Chciałbym od siebie i ekipy organizatorskiej przekazać im serdeczne podziękowania za pracę i trud jaki włożyli w konwent. Po raz kolejny jestem megazadowolony z teamu. Teamu, co warto zauważyć, odświeżonego o nowe osoby nieraz bez doświadczenia za to z dużym zapałem. Widzę wśród tej ekipy przyszłych tytanów helperowania, koordynatorów a nawet orgów - jeśli Balcony były dla was przedsionkiem do pracy w fandomie, to bardzo mnie to cieszy :) Pozwolę sobie wymienić wszystkie pracowite mróweczki. Niech was widzą! :)
ALIEN, Aryman, Baki, Buster, Ciupuś, Cobra, Dai, Dymek, Endzii, Geradiel, Kamakiri, Kitsune, Klapek, komarEX, Kozak127, Króliczek (Orzeł Sidzina:) ), Leviathan, lili, MAGUS, Mistrz Zua, mistrzx, Mihoshi, Mizuyashi, Natan, Neko, Ogór, Oneitatsu, Pan Królik, Quaker, Qudaci, R, Ren, Rushi, Ryoko Yuki (DZIĘKI), SeNe, Shuri, Sirroco, Sojita, szajbus23, Toru-chan, Valkiria.
Last but not least - Uzu, który ogarniał całość, gdy mnie brakowało.
Jeszcze raz wszystkim i każdemu z osobna wielkie dzięki - daliśmy radę :)
[63] Re: Balcon 2010
Alqua [*.ver.abpl.pl], 31.07.2010, 16:49:51, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
AlquaDodaj jeszcze mróweczkę Spike :)
[66] Re: Balcon 2010
Kwak [*.adsl.inetia.pl], 31.07.2010, 17:51:03, odpowiedź na #63, oceny: +0 -0
KwakI koniecznie Sune, która mi wyleciała z excela i mi się jej niechcący nie zamieściło powyżej, przepraszam Sune.

Also - różne ludziki ciany randomowo rekrutujące się z uczestników. Zawsze tacy są. Zawsze ich podziwiam :)

Also also - AceManowi, który po uber koncercie dziewczyn z Wogule uratował honor męskiego plemienia :)
[65] Re: Balcon 2010
Uzu [83.1.168.*], 31.07.2010, 16:59:17, odpowiedź na #62, oceny: +1 -0
UzuI ode mnie też podziękowania dla wszystkich helperów. I dzięki za współpracę Kwaku, wszystko przebiegło bez żadnych kłopotów, przynajmniej z mojej strony :)
[67] Re: Balcon 2010
Baki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.07.2010, 19:19:54, odpowiedź na #65, oceny: +1 -0
BakiDzięki pracowało się z wami świetnie.
(btw. jak dorwę userów co mi zaraz po rozpoczęciu konu w palarni na cały głos gawędzili wesoło to wam paprieroski w nosy powkładam ^^)
podziękowania odemnie za świetny panel Yena o końcu fandomu i dla Ryoko Yuki za Ciekawą debatę na temat psychologi helperów ^^
[72] Re: Balcon 2010
Hakuro [*.chello.pl], 01.08.2010, 10:43:31, oceny: +0 -0
HakuroBalcon w tym roku był super. Chyba każdy znalazł coś dla siebie, nie wspominając o fandomie, tyle zakręconych osób, to było boskie. Mam nadzieje ze kolejna edycja Balconu również będzie tak udana, bo przyjadę na pewno. :0
[75] Re: Balcon 2010
Sefi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2010, 10:46:11, oceny: +0 -0
SefiŻe tak się przypomnę, bo moje zdjęcia na ftp leżą już od tygodnia, słałam maila i nic odzewu :P Widziałam, że z fotami Seina to samo.
[76] Re: Balcon 2010
Kaczygrod [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2010, 12:54:26, oceny: +0 -0
KaczygrodJa też chciałabym wszystkim podziękować za świetną zabawę, pomoc z moimi nieszczęsnymi butami na bal (medycy uratowali je RKO), świetną ekipę helperów, GENIALNĄ ekipę w Gejwardzie (Draq Qeendor) i za całokształt tego na prawdę miłego konwentu na którym bawiłam się, jadłam bułeczki, drożdżówki-cian i uciekałam przed dziwnymi ochroniarzami (pozdrawiam was gorąco ; )). Przede wszystkim pozdrawiam Kitsune (za nieziemsko gorącą podróż pociągiem), Ryoko Yukiego i Valkirie (przepraszam że was obudziłyśmy:)), Endzii : * (genialna koszulka) i Sirroco (jesteś kompletnie crazy i super ruszałaś dupą na balu). Uwielbiam was i mam nadzieję że zobaczymy się na Nejiro/B2 : *
[79] Re: Balcon 2010
Vulcan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2010, 17:35:39, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
VulcanOchroniarz i egzamin z ginekologii :]]]]]]] Myślałem, że padnę :] Ale chłopaki dobrze kombinowali.
[83] Re: Balcon 2010
Kaczygrod [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2010, 19:48:21, odpowiedź na #79, oceny: +0 -0
KaczygrodA co ja miałam myśleć? Do dziś miewam te okropne sny! ;p Mam nadzieję że widzimy się na Nejiro/B2 : *
[80] Re: Balcon 2010
Ryoko Yuki [*.insat.net.pl], 03.08.2010, 17:56:53, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
Ryoko YukiNu BA!
Smerfastycznie i zajebiaszczo było (a stworzenie, które podkosiło Naszą cudowną wypocinę Gejwardowską z Biberami i innymi ciachami oskalpuję normalnie TT^TT).

Aż zaczynam się obawiać następnego konu :P
[82] Re: Balcon 2010
Kaczygrod [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2010, 19:45:50, odpowiedź na #80, oceny: +0 -0
KaczygrodNo właśnie, kto nam podkosił tą kartkę? Tam jest wycinek z mojego jedynego egzemplarza gazety o G wystawie w Krakowie! Na Nejiro/B2 Gejward powróci ze zdwojoną siłą! Harry Dicktter i..... trzeba wymyślić nazwę haha.
[85] Re: Balcon 2010
Ryoko Yuki [*.insat.net.pl], 03.08.2010, 21:38:58, odpowiedź na #82, oceny: +0 -0
Ryoko YukiNie kuś nie kuś... Kuszenie Ryoków zawsze źle sie kończy, a efekty tego mogłyby być mało odpowienie nawet jak na ACpa :P
[87] Re: Balcon 2010
Kaczygrod [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2010, 23:43:36, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
KaczygrodNa moim profilu jest mój aktualny numer gg, napisz, mam super pomysł!
[91] Re: Balcon 2010
AragornPL (unlogged @ IR na B-2; iPod) [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 28.08.2010, 10:24:18, oceny: +0 -0
Dobra recenzja, konwent takze bardzo mi sie podobal. Co do kibli, to w meskich nie bylo burdelu, moze szanowne panie (cosplayowiczki, balowiczki) nie potrafia inaczej?
Powered by WashuOS