header imageheader imageheader image

Ecchicon 4th Strike

Albi

Co sprawia, że ponad tysiąc osób pakuje swoje graty, wydaje nie wiadomo ile na pociąg, który jedzie nie wiadomo jak długo, by zawieźć ich w jakieś nieznane miejsce, do którego mogą się dostać dopiero po odczekaniu kilku godzin w ścisku i na mrozie? Odpowiedź jest bardzo prosta – damski biust. Tego bożka fandomu postawili na piedestale twórcy konwentu Ecchicon, co w połączeniu z innymi ecchi walorami było istnym strzałem w dziesiątkę. Pierwsze trzy edycje odcisnęły łapki w Alei Sław Polskich Konwentów jako bardzo oblegane, głośne i udane wydarzenia. Całość miała zamknąć się w trylogii niczym kultowy „Lord of the Rings”, lecz organizatorzy zaskoczyli nas kolejną edycją o buńczucznej nazwie Ecchicon 4th Strike. Konwent odbył się w dniach 28.02-1.03 w warszawskim Społecznym Gimnazjum nr 20.

Oblężenie konwentu
Oblężenie konwentu
Patapony
W ruch poszły miecze
068
Ale i tak było wesoło

Kwestia szkoły jest dość ciekawa. Miejsce konwentu było zmieniane aż dwa razy – początkowo na I Liceum Ogólnokształcące im. B Limanowskiego (aby było więcej miejsca), następnie na Społeczne Gimnazjum, w którym ostatecznie odbył się konwent (żeby miejsca nie było zbyt dużo). O ile pierwsza zmiana miała jakiś sens, to zastanawiałam się, czy „mniejsze zainteresowanie” uczestników, którym tłumaczyli swoją decyzję organizatorzy, było jedynym powodem drugiej zmiany. Rezerwacje rezerwacjami, ale ostatnio dużą popularnością cieszą się wejściówki jednodniowe, przez które liczba przewidywanych uczestników może zwiększyć się o połowę. Ponadto, na czwartym Ecchiconie nie było limitu tychże wejściówek. Jeżeli chodzi o zewnętrzny wygląd szkoły, to pierwszą rzeczą, która zwróciła moją uwagę była wysoka, podwójna brama – uniwersalna gwarancja bezpieczeństwa. Niestety, przez tę bramę miałam przed oczami scenę z „Pianisty”, w której prowadzono tłum Żydów do getta. Tłum uczestników przed wejściem tworzył zbitą, niebezpieczną masę. Ochrona w osobie Had robiła, co mogła z pomocą megafonu, ale nijak nie dało się tego nazwać kolejką – cud, że nikt nie odniósł większych obrażeń od naporu Tłumu. Jeszcze smutniejszy był fakt, że część ludzi stała tam od 6:00 rano (zaczęto wpuszczać o 11:00, kolejka rozładowała się około 14:00), co przy mroźnej pogodzie, obładowaniu bagażem i po ciężkiej podróży musiało być dla oczekujących prawdziwym koszmarem. Na teren szkoły wpuszczano po kilka osób, które następnie były obsługiwane przez zaledwie trzy kasy. Jak do tej pory nie wymyślono systemu błyskawicznego przyznawania wejściówek, więc według mnie organizatorzy powinni postawić co najmniej pięć kas i zacząć wpuszczanie o wcześniejszej godzinie.

Jak już ktoś dostał się do Ziemi Obiecanej, po wylegitymowaniu się dowodem lub Kartą Konwentowicza (dla osób poniżej 18 roku życia), otrzymał ecchiconowy informator, ident, smycz, badge'a i długopis. Smycze cieszyły się bardzo dużym uznaniem, przedtem pojawiły się już na HAX-ie, ale ten konwent miał bardzo ograniczoną ilość miejsc. Identyfikatory niestety nie były laminowane, przez co szybciej się niszczyły, ale za to były ładne, proste i czytelne. Informator również prezentował się bardzo dobrze. Po słowie wstępu i przedstawieniu ekipy widniał dwudziestodziewięciopunktowy regulamin konwentu, następnie opisy poszczególnych atrakcji i czytelna rozpiska z podziałem na poszczególne sale. Oprócz tego uczestnik otrzymał osobno tradycyjną rozpiskę na kartce A4 na której atrakcje były przedstawione równolegle.

Ilość atrakcji mówiła sama za siebie – ponad 200 godzin pokazów, konkursów i paneli prezentowało się bardzo dobrze. Widać było też, że program był dopieszczony, a nie stworzony dzień przed konwentem. Atrakcje były głównym atutem imprezy – większość zapowiadała się bardzo ciekawie, było wiele okazji do wykazania się lub też pokazania się (albo chociaż swojej bielizny).

Warsztaty uszkowe
Warsztaty robienia kocich uszek
Panel ZSYPowy
Panel ZSYP unplugged

Atrakcje odbywały się w 12 salach i na boisku. Była sala, w której uczestnik mógł w wolnej chwili pośpiewać (UltraStar), potańczyć (DDR, PiU) lub pograć (gry japońskie i konsolowa). Sale te były non-stop oblegane, a w każdej z nich była inna atmosfera. W sali DDR-a była nawet specyficzna biosfera, która swym polem siłowym odepchnęła mnie dwa metry do tyłu, gdy próbowałam do niej wejść. W każdym razie, większość uczestników była z tych sal zadowolona, o ile udało im się dopchać do maty czy innej gry. Bardziej zorganizowany charakter miały dwie sale konkursowe, dwie panelówki, sala projekcyjna i artystyczna. Zupełną nowością była Otwarta Sala. Idea polegała na umożliwieniu uczestnikom przejęcia inicjatywy – każdy mógł coś zaprezentować lub opowiedzieć o swojej pasji, niekoniecznie związanej z mangą i anime. Na Ecchiconie tą salą zajmowali się Yen, Avantar i Coach, i, z tego co słyszałam, efekty były pozytywne. Może na kolejnych edycjach będzie większe zainteresowanie tym projektem.

Największą zmorą tegorocznego Ecchiconu był tłok. Hasło „jesteś ciasna jak Ecchicon” mówi zresztą samo za siebie. Główną przyczyną ogromnego ścisku było umieszczenie stoisk w korytarzach. Korytarze miały nie więcej niż trzy metry szerokości, a zaraz naprzeciwko stoisk były wejścia do sleeproomów czy też sal z atrakcjami. Wszystko to sprawiło, że przedostanie się z punktu A do B trwało dziesięć razy dłużej niż powinno. Ludzie przyklejeni do stoisk mogli w każdym momencie być porwani przez prąd Tłumu i przetransportowani kilka stoisk dalej. Można było zostać zgniecionym, potrąconym, zmacanym, lub dostać w twarz drzwiami któregoś ze sleepów. Warto nadmienić, że sleepów było bardzo mało. Na szczęście potem udostępniono trzecie piętro szkoły (rano odbywała tam się matura).

Taką ilość ludzi trzeba jakoś wykarmić, więc w piwnicy zorganizowano bufet. Ceny nie były zbyt przystępne, ale to pewnie miało pokryć koszta wynajęcia sławnego Wikinga, który (nie gorzej od Nergala) growlował poszczególne zamówienia. Niestety w pobliżu konwentu nie było żadnego supermarketu, ale za to były mniejsze sklepy i dwie pizzerie.

Stan toalet był bardzo dobry i nie brakowało w nich papieru (ukłon w stronę jej wysokości Okiren wraz z ekipą). Prysznice były dwa: damski i męski, po dwie dobrze wyglądające kabiny w każdym. O dziwo, nie było w nich bagna ani żadnej kolejki, gdy z niego korzystałam – najwyraźniej miałam niesłychanego farta.

Pierwszą atrakcją, na której byłam był panel „Manga i anime w mediach” prowadzony przez Joego, oczywiście z pomocą jego wiernej asystentki Kariny. Mi się panel bardzo podobał, zagubiona karteczka z datami nie stanowiła większego problemu (bo daty i tak mało kogo interesują). Za to było dużo kserówek wycinków z różnych gazet (Wyborcza, Playboy, Wprost), w których pisano o mandze i anime na przestrzeni lat. Szczególnie ciekawe były te z pism katolickich. Pod koniec, na specjalne życzenie, Joe puścił jakże kultowy odcinek programu „Uwaga” i „Dzień Dobry TVN”.

Następnie zobaczyłam część prowadzonego przez Aldara konkursu Air Guitar. Polegał on na graniu na niewidzialnej gitarze do podkładanej muzyki. Uczestnicy bardzo się wczuwali, jeden nawet mało się nie zabił staczając się ze sceny – co oczywiście zostało bardzo docenione przez publiczność.

[ 1 ][ 2

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Ecchicon.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
9,33/10 (9 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 95 dodaj

[1] Re: Ecchicon 4th Strike
Yen [*.adsl.inetia.pl], 06.03.2009, 02:35:53, oceny: +0 -0
YenSprostowanie do OS: Avik prowadził panel, Kołcz był i się krzątał :) A OS wymaga stosownych usprawnień, jeszcze o pozytywach trudno mówić.

I prysznice były praktycznie cały czas wolne, chwała fetordomowi ;)

Anyways, dobry tekst :)
[3] Re: Ecchicon 4th Strike
AceMan [*.chello.pl], 06.03.2009, 08:32:04, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
AceManKoncepcja OS mocno mnie zainteresowała - musisz mi ją przybliżyć przy najbliższej okazji :)
[6] Re: Ecchicon 4th Strike
BENY [*.internetdsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 11:18:47, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
Zgadza sie. Szedlem sie kapac o roznych godzinach, zawsze prysznic byl wolny, czysty, woda byla ciepla. Papier toaletowy zawsze byl, a w ubikacjach nie bylo zle. Tu duze plusy dla orgow.
[46] Re: Ecchicon 4th Strike
Albi [83.238.116.*], 07.03.2009, 23:33:39, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
AlbiNo właśnie to miał być taki żarcik/ironia że fandom się nie myje :P

I dziękuję :)
[2] Re: Ecchicon 4th Strike
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 07:17:45, oceny: +0 -0
GuileJedno male sprostowanie, o ktorym trabie juz od poniedzialku... Co z tego, ze budynek Limana jest ogolem 4 razy wiekszy od gimnazjum na Raszynskiej, skoro okazalo sie, ze miejsca tam bysmy dostali 3 razy mniej?
[4] Re: Ecchicon 4th Strike
Ramroyd [*.internetdsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 09:40:33, oceny: +0 -0
" Ba, był to pierwszy konwent od wieków, gdzie nikt nie cosplayował postaci L'a, a jedyny cosplay z „Naruto” przedstawiał świetnie wykonanego Sasuke."

Przykro mi - Niucon był pierwszy - zero Death Note, zero Bleach i zero Naruto!
[5] Re: Ecchicon 4th Strike
-Zombik- [*.chello.pl], 06.03.2009, 10:41:37, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
-Zombik-Były Death Note'y na Niuconie.
[7] Re: Ecchicon 4th Strike
Ramroyd [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 12:10:33, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
Musiałem przegapić... za to Bleachy i Naruto już brakło (pomijając chwilowego mnie xD
[27] Re: Ecchicon 4th Strike
Wilczy Narutard [*.finemedia.pl], 06.03.2009, 23:18:07, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
Wilczy NarutardZa Naruto robiła zwrotka z "będę brał cię na konwencie"
[17] Re: Ecchicon 4th Strike
Ann- [*.mtm-info.pl], 06.03.2009, 17:10:19, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
Był Naruto i Sasuke (jeszcze jeden), lecz nie występowali na cosplay'u.
[24] Re: Ecchicon 4th Strike
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 06.03.2009, 21:22:38, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
TamikoBrak L'ów itd. rzeczywiście zauważalny, ale jak widzę ludzie z tego powodu nie płakali. Czyżby kolejny etap "cosplayowy" w dziejach polskiego fandomu zamknięty? :]
[8] Re: Ecchicon 4th Strike
Hana [*.adsl.inetia.pl], 06.03.2009, 12:16:57, oceny: +0 -0
no nareszcie się doczekałam *^____^*
chwała bożkowi fandomu! :D
[9] Re: Ecchicon 4th Strike
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 12:54:18, oceny: +0 -0
Jukiwiem ,ze to male przeoczenie, ale kolejka rozladowala sie nie o 14, a okolo 15:30-16:00 - wiem, bo akurat od 14 do 17 mialam swoj dyzur na kasach, miedzy 14 a 14:40 nie moglam sie przedrzec przez dziki tlum, aby na tej kasie usiasc, bo ludzie wchodzili/ wychodzili/ stali/ zalegali ;)

ten czarny worek dostal nagrode za najlepsze techniczne wykonanie stroju? Polska wciąż nierządem stoi =='
[10] Re: Ecchicon 4th Strike
Lord_Zuo (Blondi) [*.chello.pl], 06.03.2009, 13:02:56, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
Lord_Zuo (Blondi)Sam dostałem się do środka dopiero o 15 ^^'' a stałem tam od 10 >.>
[11] Re: Ecchicon 4th Strike
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 13:04:17, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
Jukiboze, jak ja wam wspolczuje... >> ale w sumie nie mialam lepiej, 2-3 godziny na kasie, siedzac w mrozie, piszac na klawiaturze, ou je XD rece mi tak zmarzly, ze nie moglam trzymac dlugopisu normalnie P:
[14] Re: Ecchicon 4th Strike
yunato [*.ssp.dialog.net.pl], 06.03.2009, 16:46:02, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
Rękawiczki się zakłada ;D Ja tak robię nawet w domu czasem ;P
[16] Re: Ecchicon 4th Strike
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 16:54:35, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
Jukioddalam swoje zelowi, on siedzial blizej drzwi XD
[15] Re: Ecchicon 4th Strike
yunato [*.ssp.dialog.net.pl], 06.03.2009, 16:47:13, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
Ta... chyba też zamiast inwestować w 10m materiału kupię trochę bibuły czy czegoś tam, owinę się i wygram i będę elo zią! Kurde, a tyle fajnych strojów było ;/
[22] Re: Ecchicon 4th Strike
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 20:48:37, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
KwakGlędziłem o tym na swoim panelu. Może w tym roku uda się w tej kwestii coś poprawić.
[52] Re: Ecchicon 4th Strike
part of SE group [*.toya.net.pl], 08.03.2009, 23:36:50, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
wyobraź sobie, że aby wykonać ten cosplay, zainwestowaliśmy nie w co innego, jak w dużą ilość materiału (nie bibuły, widać nie możesz ufać swym oczętom). Ponadto cosplayerzy nie byli tym "owinięci", był to strój szyty wg wcześniej wyliczonych wymiarów, wymagał długich przygotowań i wcale nie był prosty do zrobienia(choć tobie się tak wydaje). Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że zanim następnym razem po kimś "pojedziesz", zastanowisz się dwa razy.
ps. żeby nie było wątpliwości - zdaję sobie sprawę, że było dużo innych cosplay'i, które zasługiwały na tę nagrodę, ale pretensji nie możesz mieć do nas.
[60] Re: Ecchicon 4th Strike
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2009, 16:34:30, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
Jukiwyobraź sobie, że aby wykonać ten cosplay, zainwestowaliśmy nie w co innego, jak w dużą ilość materiału. Ponadto cosplayerzy nie byli tym "owinięci", był to strój szyty wg wcześniej wyliczonych wymiarów, wymagał długich przygotowań i wcale nie był prosty do zrobienia

nie potrafie sobie tego wyobrazic. mysle, ze Yunato tez nie potrafi sobie tego wyobrazic.
[63] Re: Ecchicon 4th Strike
part of SE team [*.ms.lnet.pl], 09.03.2009, 17:38:44, odpowiedź na #60, oceny: +0 -0
widać wyobraźnię macie mocno ograniczoną, podobnie jak percepcję - wystarczyło się przyjrzeć, a zobaczylibyście, że strój był wart nagrody (był wykonany niezwykle starannie, ale brakło wam dobrej woli, by to dostrzec). zrobienie stroju dwuosobowego nie jest prostą rzeczą i jak było widać, nikomu innemu nie przyszło do głowy. jest nam przykro, że nie umiecie docenić cudzej pracy (mam nadzieję, że nie wynika to z zazdrości - a może?)
[65] Re: Ecchicon 4th Strike
Rushi [*.chello.pl], 09.03.2009, 19:13:43, odpowiedź na #63, oceny: +0 -0
RushiZazdrość na pewno nie, oj nie~
Rzecz w tym, że kostium sam w sobie jest na prawdę nieskomplikowany, a i waszemu do ideału nadal brakuje.
(bo wystający tutaj u dołu kolega w anime się raczej nie pojawia)

A jak spojrzeć na wiele innych osób, które na prawdę dokładnie odwzorowali postać, znacznie dokładniej, niż wy, to słuszność wyboru jurorów można poddawać w wątpliwość.
[67] Re: Ecchicon 4th Strike
QuantumSoul [*.lodz.mm.pl], 09.03.2009, 20:22:59, odpowiedź na #65, oceny: +0 -0
QuantumSoul(bo wystający tutaj u dołu kolega w anime się raczej nie pojawia)

That's me^^
To kwestia techniczna, generalnie projekt zakładał zaszycie stroju wzdłuż boków przed cosplayem. Jednak w praktyce okazało się niemożliwe tak wystać w 2 osoby w stanie 'combined' przez 2 godziny poczynając od próby, więc trzeba było zrezygnować z tego pomysłu no i pojawiły się drobne tego typu błędy. Inna sprawa to że czubek się zagiął przy przechodzeniu pod kotarą.

A co do naszego wina - cóż, decyzja jurorów i kwestia preferencji, jak dla mnie np. powinien wygrać Devil Jin z Tekkena. I tak to nie ma większego znaczenia, ważne że była dobra zabawa podczas cosplayu, zarówno dla nas jak i jak sądzę dla części publiczności (oceniając m.in. po wielu pozytywnych reakcjach na nasz strój).

IMO generalnie praktycznie wszystkie stroje jakie zaprezentowano na konie były świetne.
[68] Re: Ecchicon 4th Strike
Rushi [*.chello.pl], 09.03.2009, 20:46:35, odpowiedź na #67, oceny: +0 -0
RushiCóż, kwestię płaszcza można by łatwo załatwić suwakiem, który by się zasunęło chwilę przed wyjściem na scenę i takiego błędu by nie było.
I przynajmniej ten maleńki feler powinien wykluczyć wasze zwycięstwo w kategorii TECHNICZNEGO WYKONANIA STROJU~ choć sam kostium mimo wszystko bardzo mi się podobał ^^
[71] Re: Ecchicon 4th Strike
SE [*.toya.net.pl], 10.03.2009, 16:57:26, odpowiedź na #65, oceny: +0 -0
no, wiemy, że nie był idealny, my też mieliśmy innych faworytów:) po prostu jest to wkurzające, jak się tak objeżdża twoją pracę^^'
[75] Re: Ecchicon 4th Strike
Rushi [*.chello.pl], 10.03.2009, 22:15:43, odpowiedź na #71, oceny: +0 -0
RushiAle jak już, to nie argumentuj, że strój był bardzo dopracowany, kiedy widocznie nie był :P
[76] Re: Ecchicon 4th Strike
SE [*.toya.net.pl], 10.03.2009, 23:37:43, odpowiedź na #75, oceny: +0 -0
ale w mojej argumentacji nie było mowy o tym, że strój był "dopracowany", jedynie, że włożono w niego dużo pracy, to co innego:)
[77] Re: Ecchicon 4th Strike
Rushi [*.chello.pl], 10.03.2009, 23:40:16, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
Rushi"(był wykonany niezwykle starannie, ale brakło wam dobrej woli, by to dostrzec)"
~
[78] Re: Ecchicon 4th Strike
se [*.toya.net.pl], 11.03.2009, 00:21:30, odpowiedź na #77, oceny: +0 -0
bo były elementy wykonane "niezwykle starannie" - co nie znaczy, że całość była "dopracowana" ;>
[84] Re: Ecchicon 4th Strike
Chaos [*.acn.waw.pl], 12.03.2009, 08:59:31, odpowiedź na #77, oceny: +1 -0
ChaosRushi, daj im spokój. Nie ich wina, że wygrały.
[23] Re: Ecchicon 4th Strike
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 06.03.2009, 21:13:01, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
CELL767Ciekawe czy kiedyś jakiś L dostanie nagrodę w tej kategorii.
[25] Re: Ecchicon 4th Strike
Rushi [*.chello.pl], 06.03.2009, 21:55:31, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
[38] Re: Ecchicon 4th Strike
Usada [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 13:39:17, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
Usadaooo.. cacy :3. Fajnie wygląda.
[39] Re: Ecchicon 4th Strike
aqua15 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 13:41:23, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
aqua15Na mokonie był taki "dopracowany", poruszał się identycznie ;D
[12] Re: Ecchicon 4th Strike
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 16:06:13, oceny: +0 -0
KwakTłok zabił ten konwent.
Jeśli orgowie przyszłych imprez nie zastanowią się nad żelaznymi zasadami regulującymi ilość ludzi, to będę skłonny darować sobie takie kony. Te masówki są bez sensu.
[13] Re: Ecchicon 4th Strike
GREY [*.ondraszek.ds.polsl.pl], 06.03.2009, 16:08:15, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
GREYA potem sie dziwia, ze niektorzy oskarzaja ich o pazernosc na kase.
[18] Re: Ecchicon 4th Strike
TsukiYasha [*.chello.pl], 06.03.2009, 17:10:21, oceny: +0 -0
Mnie tylko zastanawia czemu prysznice w damskim nie miał zasłon? O zgrozo, cały czas chłopaki wbiegali do damskich toalet.
[19] Re: Ecchicon 4th Strike
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.03.2009, 17:23:43, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
JoeEcchicon.
[21] Re: Ecchicon 4th Strike
GREY [*.ondraszek.ds.polsl.pl], 06.03.2009, 18:43:25, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
GREY...bo wszyscy mamy to samo!
[29] Re: Ecchicon 4th Strike
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 01:47:41, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
HadSivy to obalił przyznając się (w odpowiedzi na pytanie, czy idzie z nami my cipki) "Ale ja nie mam cipki... ;_;".
[26] Re: Ecchicon 4th Strike
mihoshi [*.89-161.tel.tkb.net.pl], 06.03.2009, 22:18:01, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
mihoshiBo prysznice na 90% konwentow nie miały zasłon :)

A tak serio to kaman, mozna postawic kolezanke przed wejsciem, niech pilnuje :D. Pozatym prawda, wszyscy mamy to samo!
[28] Re: Ecchicon 4th Strike
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 00:00:13, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
GuileJesli cie to pocieszy, to meskie tez nie mialy:P
[40] Re: Ecchicon 4th Strike
aqua15 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 13:43:51, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
aqua15A w męskim były bo nie patrzyłam?
Edit: aha, ale tak czy siak powinny być xD
[47] Re: Ecchicon 4th Strike
Albi [83.238.116.*], 07.03.2009, 23:38:20, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
AlbiBo miały drzwi? :P Nawet krzesłem można je było zastawić jak ktoś miał wątpliwości :P

Na Adviku nawet przedział nie było, tylko z 8 pryszniców obok siebie i nikt się nie cackał.
[20] Re: Ecchicon 4th Strike
Spirit of Coach [*.tvtom.pl], 06.03.2009, 18:09:48, oceny: +0 -0
Spirit of CoachCzym się różni Coach od Czajniczka Teodora?
-Czajniczek ma mniejsze ucho.

Sala miała 10x23m

Światełka są z foremek do ciasta, powstały jako element mojej pracy licencjackiej z użyciem sklepów za 4zł, i służą od dawna
(pamiętają jeszcze 3 reanimkę).
[30] Re: Ecchicon 4th Strike
_Hideki_ [*.chello.pl], 07.03.2009, 08:46:10, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
_Hideki_bylem na r3, ale nie pamietam tego wytworu :P masz moze to gdzies na zdjeciach?
[31] Re: Ecchicon 4th Strike
Spirit of Coach [*.tvtom.pl], 07.03.2009, 09:43:13, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
Spirit of Coachr4
r4
r3 ślad działania
r3 gdzieś tu są
r3 red

5 lat służby dla fandomu

BTW, właśnie przeliczyłem, że na Ecci stuknęło mi 10 lat służby dla fandomu (licząc od asuconu 0). Roger, wisisz mi tandetny zegarek.
[32] Re: Ecchicon 4th Strike
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 10:15:29, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
KwakTak na sucho? Trzeba walnąć jaką flachę.
[33] Re: Ecchicon 4th Strike
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 11:03:25, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
GuileJak tylko znajde jakis automat z gashaponami w W-wie, to sie do Ciebie odezwe^o^
[35] Re: Ecchicon 4th Strike
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 07.03.2009, 11:13:39, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
AvantaRMi stuknie 10 lat w kwietniu, juz mam prosic Mikos o prezent :D ?
[41] Re: Ecchicon 4th Strike
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 07.03.2009, 15:05:26, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
A odjąłeś okres partyzantki na zachodnich ziemiach odzyskanych?
:)
[87] Re: Ecchicon 4th Strike
Vulcan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.03.2009, 16:23:29, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
VulcanAsucon 0 w Twoje 18-te urodziny :] 27.02.99 :] No mnie minie 10lat w zabawy w organizowanie konów 17 kwietnia tego roku, czyli w rocznicę pierwszego Asuconu. Na zerówce niestety nie dałem rady być. BYLIŚMY, JESTEŚMY, BĘDZIEMY.

"My rządzimy światem, a nami... manga".
[48] Re: Ecchicon 4th Strike
Albi [83.238.116.*], 07.03.2009, 23:39:30, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
AlbiOMG naprawdę? xD Respect Coachu, respect.
[34] Re: Ecchicon 4th Strike
jinx [*.xdsl.centertel.pl], 07.03.2009, 11:09:39, oceny: +0 -0
Male sprostowanie za stan kibli odpowiedzialna byla ekipa Sparty:) Okiren roznosila tylko papier ;)
[36] Re: Ecchicon 4th Strike
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 07.03.2009, 11:14:04, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
AvantaRProsze, nie rozpoczynajmy tego tematu ...
[37] Re: Ecchicon 4th Strike
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 11:43:46, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
Jukitez bys nie chcial, zeby Twoje zaslugi przywlaszczano komu innemu

(ps. nie wiem, jak naprawde bylo i o to sie nie kloce P:)
[56] Re: Ecchicon 4th Strike
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 09.03.2009, 15:45:26, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
AvantaRJak nie wiesz to po cholere sie odzywasz?
[58] Re: Ecchicon 4th Strike
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2009, 16:25:41, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
Juki"na złosć kurwa Tobie".

a tak naprawde, to przed "nie wiem" przecież umieściłam filozoficzną sentencję ;/
[62] Re: Ecchicon 4th Strike
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 09.03.2009, 17:26:09, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
AvantaR...

PS To teraz ku mej radosci zamilknij na wieki.
[90] Re: Ecchicon 4th Strike
Sivy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.03.2009, 16:34:32, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
SivyA co ma piernik do wiatraka?
"Ps" daje się na koniec listu, co nie zmienia faktu, że stanowi integralną jego część i należy brać pod uwagę o zostało tam napisane. Więc skoro masz pisać głupoty to najlepiej zamilknij na wieki ;]
[44] Re: Ecchicon 4th Strike
lady magma [*.21.rev.vline.pl], 07.03.2009, 18:28:10, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
mozemy polemizowac...ja trzymam strone okiren...sama przez kilka godzin trzymala super pozadek...jak wkroczyla sparta kible byly czesciej niedostepne...sprzatane przez 5 osob na raz ...a porzadek...no nie bylo tak czysto jak sie chwalicie...

ps przez wiekszosc konu siedzialam 6 m od drzwi
[80] Re: Ecchicon 4th Strike
Aries [*.internetdsl.tpnet.pl], 11.03.2009, 11:36:16, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
Aries"My" się gdzieś chwalimy O.o Magma pomyśl zanim coś napiszesz T.T
[49] Re: Ecchicon 4th Strike
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2009, 14:39:54, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
HadNo chyba Cie popierdoliło :).
[53] Re: Ecchicon 4th Strike
Okiren [*.chello.pl], 09.03.2009, 01:46:11, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
OkirenMoj wujaszek kiedys powiedzial "najpierw poznaj wersje obu stron, a pozniej oceniaj", stad tez pozwole sobie na „maly” komentarz z mojej strony:

1) TAK - najswietsza prawda jest, ze czesc spartańskiej ekipy wymyla lazienki w nocy, oraz ze zajela się dystrybucja papieru jak spalam (przynajmniej tak mi się zdaje, ze to oni). Możliwe nawet, ze osoby te zrobily jeszcze wiecej, a ja po prostu tego nie zauważyłam. Gdybym przy okazji nie usłyszała parki niemiłych tekstow skierowanych do mojej osoby, to najprawdopodobniej cala sprawa zakończyłaby się na uśmiechu i wdzięczności z mojej strony.

2) NIE – Okiren nie roznosila tylko papieru. Nie wiem kim jestes człowieku, którys to napisal, ale po tym jak dales Sparcie wyłączność na stan toalet na conie, bez zadnych wyrzutow sumienia mowie Ci: „gowno wiesz to się nie odzywaj”. Tak się sklada, ze w trakcie konwentu mialam okazje grzebac w zapchanych papierami pisuarach pelnych moczu, odklejac z ziemi podpaski (i inne frykasy), które nie trafily do kosza, wycierac zarzygana podloge, wyciągać z zapchanych gownem kibli garscie srajtasmy i przepychac te ze zapachane kibelki, podziwiając z bliska wszystko co do tego zapchania doprowadzilo ORAZ roznosic papier. Gros konwentowiczow nawet nie wie, ze cos takiego ma miejsce, bo na tym polega moja fucha, żeby zwykly user nie myślał o takich rzeczach.

Nie neguje zasług Sparty, która bez watpienia uczestniczyla w zyciu kibelkow na Ecchiconie4, ale na litość boska… miejze człowieku jakis szacunek do cudzej osoby i cudzej pracy- to ze mnie nie złapałeś/-as za reke jak babralam się z tym calym syfem nie znaczy, ze tego nie robie. Nie chce pochwal czy uznania, ale milo by było gdyby chociaż nie negowano pracy jaka wykonalam.

I jeszcze żeby nie było niedomowien w kwestii moich relacji ze Sparta, bo wiele osob mnie w tym temacie zagadywalo, a fandom jaki jest każdy wie i pojecia nie mam co mysli teraz swiat. JA mysle tak: w ekipie tej sa osoby, które wielbie pasjami (guess who ;D) oraz osoby które lubie albo sa mi obojetne. Jedna tylko pani zaszla mi za skore, co jest- musze jej przyznac- nielada osiągnięciem.
Ot i tyle, ide spac.
[92] Re: Ecchicon 4th Strike
VEGON [*.merinet.pl], 16.03.2009, 00:52:32, odpowiedź na #53, oceny: +0 -0
to ja tyko prosze.... wejść tutaj i przesłuchać uważnie trzy razy hmmm a może dziesięć bo chyba nie rozumiecie

====> tutaj
[54] Re: Ecchicon 4th Strike
Yen [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2009, 10:45:54, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
YenTo ja tylko przypomnę o Wielkich Słowach Przepraszam(C), które padły przy okazji Wielkiej Dramy Pofunekajowej[TM]. Zastanawiam się teraz, czy to było pod publiczke, bo traciliście grunt pod nogami i jesteście z Okiren coś nie teges czy po prostu jest to indywidualny wypadek PRowy? Miejcie jaja i ustalcie oficjalną wersje.
[79] Re: Ecchicon 4th Strike
Aries [*.internetdsl.tpnet.pl], 11.03.2009, 11:34:43, odpowiedź na #54, oceny: +0 -0
AriesYen jeśli to skierowane jest do Sparty to zapewniam Cię że u nas nie ma nikogo z nickiem Jinx a pozatym 90% naszej ekipy się tu nie wypowiada. Nasze spory rozwiązujemy bezpośrednio albo wogóle, a nie za pośrednictwem ACP czy innego forum.
Widziałem ten text już wcześniej ale nie komentowałem go, choć wiem że mógł zacząć kolejną "bitwe", gdyż nie chce aby ktos w jakikolwiek sposób odbierał nasze animozje do niektórych osób (choć takie są niezaprzeczę)
Akurat z Okiren żyję w zgodzie i znam wersję obu stron a to całe "toaletowe" nieporozumienie to poprostu cała masa niedomówień...
ech.. wiem że wiele osób (również w Sparcie) ma za złe moje neutralne nastawienie zarówno do życia fandomowego jak i osobistego ale nic na to nie poradzę... nie chodzi o to że "mam wyjebane" na to wszystko, ale urodziłem się Filodoksem a nie Ahrounem ( pozdrawiam wszystkich sierściuchów którzy zrozumieją te 2 słowa ^.^ )
[82] Re: Ecchicon 4th Strike
Okiren [*.chello.pl], 11.03.2009, 12:24:47, odpowiedź na #79, oceny: +0 -0
Okiren:glompik: ^o^ Mam nadzieje, ze zgodnie z tym co bylo powiedziane widzimy sie na Magni :333
[83] Re: Ecchicon 4th Strike
Aries [*.internetdsl.tpnet.pl], 11.03.2009, 13:16:31, odpowiedź na #82, oceny: +1 -0
AriesTa jest ^^ Rezerwacje już potwierdzone ;3
[88] Re: Ecchicon 4th Strike
Vulcan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.03.2009, 16:26:38, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
VulcanMałe sprostowanie do sprostowania: poza wpierdalaniem się miedzy wódkę, a zakąskę przy robocie o której mają średnie pojęcie, jak zwykle tylko wkurwiali ludzi :] Ale trzeba się jakoś rozgrzać przed Funekałem 2.
[42] Co do toalet...
Zitz-sama [*.chello.pl], 07.03.2009, 17:31:45, oceny: +0 -0
Zitz-sama...to ktoś z "Naszych" najwidoczniej jedną z nich pomylił z art-roomem ... Ciekawe czy Orgom się za to dostało ^^"
[43] Re: Co do toalet...
Rushi [*.chello.pl], 07.03.2009, 18:16:43, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
RushiJa podczas sprzątania znalazłem mangową mordkę narysowaną na podłodze ;0
[55] Re: Co do toalet...
Yen [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2009, 10:54:23, odpowiedź na #43, oceny: +0 -0
YenNa niuconie była cała ściana w hetalii :) A potem się dziwic, że nie dostajemy szkol...
[57] Re: Co do toalet...
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 09.03.2009, 15:50:25, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
AvantaRO, znajoma sciana, 'dumalem' przy tym rysunku. I musze tylko powiedziec, ze osoba za to odpowiedzialna jest zwyklym kretynem. Bo, ze wandalem to wiadomo, ale trzeba byc dodatkowo kretynem, zeby akt wandalizmu popelniac w "swoim miejscu". Oby kiedys Ciebie i innych podobnych chujkow (i pip) zlapano, morde obito i wywalono z konwentu czy innej imprezy z wilczym biletem na cale zycie.
[59] Re: Co do toalet...
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.03.2009, 16:30:19, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
JukiOby kiedys Ciebie i innych podobnych chujkow (i pip) zlapano, morde obito i wywalono z konwentu czy innej imprezy z wilczym biletem na cale zycie.

najlepiej to od razu kara smierci. narysowanie mangowej mordki 7 x 7 cm 2 na scianie - zbrodnia gorsza od morderstwa. nikt nigdy na konwencie nie zrobil nic gorszego :O

swiat schodzi na psy.
[61] Re: Co do toalet...
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 09.03.2009, 17:23:04, odpowiedź na #59, oceny: +0 -0
AvantaRNie, swiat na psy zszedl juz dawno temu. Ale oczywiscie, pogratulujmy jest rysunka na scianie i podziekujmy, ze jest taki maly. Nie chodzi tu o sam fakt wandalizmu, ale o coraz to czestsze skretynienie.

Moze ty lubisz pomazane kible, przystanki i bloki. Twoja sprawa, ale to wystarczajaco o Tobie swiadczy. Sloma wystajaca z butow Ci nie wystarcza?
[64] Re: Co do toalet...
Yen [*.adsl.inetia.pl], 09.03.2009, 18:46:24, odpowiedź na #59, oceny: +0 -0
YenWeźcie sobie z Avikiem wyjdźcie za róg, załatwić co trzeba.

A rysowanie po ścianach było fajne, jak się miało 14 lat i anarchistyczne zapędy. Nie zmienia to faktu, że jest to wulgaryzm.
[66] Re: Co do toalet...
Albi [83.238.116.*], 09.03.2009, 19:47:40, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
AlbiW fandomie jest dużo dzieci i nikt nic na to nie poradzi. Chociaż ja nie przypominam sobie abym rysowała po ścianach jak miałam te 14 lat.
[69] Re: Co do toalet...
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 09.03.2009, 21:59:50, odpowiedź na #66, oceny: +0 -0
AvantaRTo nie jest kwestia wieku tylko kwestia braku wychowania. O ile jeszcze moge zrozumiec mazanie napisow w stylu "ZOSIA TO GLÓPIA PISDA" na bloku rzeczonej Zosi, o tyle nie moge zrozumiec ludzi, ktorzy gryza reke ktora ich karmi. Juz teraz ciezko znalezc miejsce na konwent, a babranie po scianach conplace'u to najkrotsza droga do zamkniecia kolejnych furtek.
[70] Re: Co do toalet...
Spirit of Coach [*.tvtom.pl], 09.03.2009, 23:49:42, odpowiedź na #69, oceny: +0 -0
Spirit of CoachEdukacja, drogi Avantarze, Edukacja.
Dzieciaki myślą, że jak mazną na ławce w szkole mangową mordkę, to są cool, i propagują kulturę Japonii.
A przynajmniej pokazują jacy są cool jakiejś emo z ławki obok.
A potem te wzorce przenoszą...

Trzeba ładnie zademonstrować, że czegoś takiego nie chcemy.
Jako iż pluton egzekucyjny nie wchodzi w rachubę, to bym zrobił galerię 'moron na konwencie' i poumieszczał tam takie kwiatki ze stosownym komentarzem, dlaczego ktoś jest skończonym idiotą, do tego bezguściem i rysuje gorzej niż mój żółw srał na piasku.
Dolary przeciw orzeszkom, że moron się pochwalił swoim wątpliwym dziełem wszystkim ziomkom, dlatego wystarczy zadbać, by dołączyć do tego 'dzieła' podpis 'debil' a informacja dotrze do zainteresowanego.
[72] Re: Co do toalet...
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 10.03.2009, 17:57:55, odpowiedź na #70, oceny: +0 -0
AvantaRTez miales zolwia? To milo ;3
[89] Re: Co do toalet...
Vulcan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.03.2009, 16:31:35, odpowiedź na #72, oceny: +0 -0
VulcanJa nawet jeszcze pamiętam jego żółwia :]
[74] Re: Co do toalet...
SStefan [*.akademiki.uni.torun.pl], 10.03.2009, 22:06:01, odpowiedź na #70, oceny: +0 -0
SStefan'Debil' to ja mówię czule do mego lubego, prosiłabym więc o zmianę słowa :)
Eniłej pomysł świetny i popieram, sama nie cierpię, gdy ktoś syfi/coś rozwala/paćka tylko dlatego, żeby się popisać. Czym i przed kim, się pytam, hm?
[73] Re: Co do toalet...
Usada [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.03.2009, 19:25:59, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
UsadaPo cholerę kupowałam szary papier i umieściłam go w art roomie na szaloną twórczość konwentowiczów _O_? Ktoś chyba faktycznie pomylił miejsca...Ja wiem, ze fajnie się tak spontanicznie tworzy ale najpierw trzeba pomyśleć gdzie się to robi. Jestem u kogoś w gościnie- to mu nie syfię w mieszkaniu. To samo się powinno tyczyć conplace'ów.
[45] Re: Ecchicon 4th Strike
Edy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.03.2009, 19:45:50, oceny: +0 -0
Edy"Mam nadzieje że te zdjęcia zostaną opublikowane. :)"
Jeśli anonimowi ksiądz i zakonnica się zgodzą to będą. Jak nie - będą mieli ciekawą pamiątkę :P
Na razie ich nie przerabiamy nawet :P
[81] Re: Ecchicon 4th Strike
Aries [*.internetdsl.tpnet.pl], 11.03.2009, 11:44:49, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
AriesAkurat te zdjęcia uznał bym za dość kontrowersyjne ... przynajmniej kilka z nich, i niesądzę czy spodobały by się osobistością ze świata mocherowego... opublikowanie niektórych z nich uważam za niewskazane dla dobra mangowej populacji konwentowej...
[50] Re: Ecchicon 4th Strike
S'Adam [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.03.2009, 21:23:39, oceny: +0 -0
S'AdamSpodoba ł mi się tekst o prywatnej biosferze pokoju DDRowego - i w 100% się z tym zgadzam. Byłem tam przez jakieś pięć minut, potem po prostu nie byłem w stanie wytrzymać dłużej fetoru tańczących ciał. ^^
[51] Re: Ecchicon 4th Strike
Albi [83.238.116.*], 08.03.2009, 21:40:19, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
AlbiNom, według moich prywatnych statystyk na tegorocznym Ecchi DDRka waniała najmocniej :P
[91] Re: Ecchicon 4th Strike
Loleth [*.gprs.plus.pl], 15.03.2009, 15:12:03, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
Wiesz... mnie tam nie przeszkadzał zapaszek... Bardziej wolałam Oglądać Tańczących chłopców...
[85] Re: Ecchicon 4th Strike
Dyrcie [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 12.03.2009, 14:20:32, oceny: +0 -0
DyrcieBędzie jakaś relacja video z Ecchiconu?
[86] Re: Ecchicon 4th Strike
Fensir [94.254.148.*], 13.03.2009, 04:41:48, oceny: +0 -0
To ja byłem tym biczowanym, i to własnym biczem. Choć nie powiem, osoba biczująca chociaż znała się na rzeczy ;p
[93] Re: Ecchicon 4th Strike
Asturia [*.aster.pl], 22.03.2009, 19:23:25, oceny: +0 -0
Brałam udział w ecchi cosplayu i fakt że wyszło to dość dennie ^^Ale kurde ludzie żeby od razu tak zjechać to że ktoś miał odwagę wyjść na scenę i porobić z siebie idiotę ku Waszej uciesze.To chyba nie powód żeby od razu nazywać go desperatem^^Trzeba umieć się bawić :P

A jeżeli komuś się nie podobało mógł wyjść.
[94] Re: Ecchicon 4th Strike
Akkarin [*.chello.pl], 26.07.2009, 23:06:52, odpowiedź na #93, oceny: +0 -0
AkkarinMoże i wyjdę na idiotę, że dopiero teraz pisze ale cóż takie życie :D Było zajebiście to był mój drugi konwent po mokonie (więc musiało się udać :D) Ale jeszcze pamiętam ten tłum i ten ścisk:D Kto ntego nie doświadczył niech żałuje!!!!!!!!
[95] Re: Ecchicon 4th Strike
TAL [*.icpnet.pl], 07.06.2010, 15:07:50, oceny: +0 -0
TALnie rozumiem,dlaczego ludzie zaczęli krytykować popularne cosplaye ... jak ktoś chce to niech się przebiera, nawet gdyby miały byc same cosplaye np. z "Naruto"..:)
Powered by WashuOS