header imageheader imageheader image

KoneCON Strikes Back

Albi

Jadąc na drugi KoneCON spodziewałam się postępu względem zeszłorocznej edycji, jednak rzeczywistość przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Szczeciniacy

Nie znaleziono pliku "14704461"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
dokonali skoku milowego jeśli chodzi o organizację imprezy. Polski fandom chyba wyczuł to w kościach, ponieważ w dniach 3-5 lipca 2009 Szczecin odwiedziło ponad 850 osób z całego kraju.

DSC_0779
Budynek konwentowy sąsiadował z cmentarzem i jednostką wojskową
DSC_0819
W środku był bardzo przestronny
039-stoiska
Rockband był jedną z atrakcji konwentu

Same umiejscowienie konwentu było dość nietypowe. Szkoły Salezjańskie przy ulicy Ku Słońcu znajdowały się obok kaplicy (w której podczas konwentu odbywały się msze święte), naprzeciwko jednostki wojskowej i nieopodal cmentarza. Właśnie dlatego konwent przybrał konwencję upiorną. Dla niektórych kłopotliwy mógł się okazać dojazd na conplace – z dworca należało wsiąść w autobusową linię zastępczą, a potem przesiąść się do tramwaju. Plusem umiejscowienia był znajdujący się trzy przystanki dalej Carrefour z bazarkiem na którym można było spróbować zacnej, taniej chińskiej kuchni (i nie tylko), Biedronka i coś dla nocnych tropicieli, czyli stacja benzynowa. Sama szkoła była bardzo duża i przyjemna dla oka. Szerokie korytarze, trzy prysznice, dobrze zaopatrzony bufet oraz aula ze sceną i balkonem sprawiały, że idealnie nadawała się na tego typu imprezy. Wewnętrzne patio i duże boisko również znalazły swoje zastosowanie. Frapujący był zapach mszalnych kadzideł w piwnicy i od czasu do czasu przechadzający się po korytarzu ksiądz

Nie znaleziono pliku "16192417"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
(którego nie należało denerwować bo miał zwyczaj wyłączać prąd w szkole).

Upiorno-erotyczna grafika na identyfikatorach przypadła mi do gustu; szkoda tylko że identy nie były laminowane i szybko ulegały zniszczeniu. Bardzo dobrze wypadł liczący 36 stron informator (formatu A5). Po wstępie i krótkim regulaminie uczestnik mógł się zapoznać z rozkładem atrakcji rozpisanym na dwa sposoby – tradycyjny schemat oraz wg poszczególnych dni. Następnie dokładne opisy atrakcji w których podobały mi się informacje o ilości miejsc na dany konkurs, ograniczeniach wiekowych, a w przypadku projekcji – języku w którym wyświetlano napisy do anime. Bardzo czytelna mapka ułatwiała poruszanie się po konwencie, a objaśnienia nazw sal (dormitoria, podzamcze, komnata) rozwiązywały ewentualne nieścisłości. Informacje o pizzerii Palermo, w której organizatorzy załatwili 30% zniżkę, taniej zupie w jadalni i Meido Cafe pomagały w polowaniu na obiad. Z działu Dodatkowe Informacje można się było dowiedzieć jak rozpoznać orga i helpera, w jakich godzinach odbywają się msze, czas ciszy nocnej (23-8 w sleepach) i inne. Pod koniec lista głównych organizatorów, rozkład jazdy tramwajów oraz patroni i sponsorzy. Całość w schludnej czarno-białej oprawie z ładnymi grafikami. Mimo paru literówek i nieścisłości związanych z godzinami atrakcji informator oceniam na plus.

W informatorze znajdowała się również dość zaskakująca dla mnie informacja. Otóż na konwent przybyli zaproszeni goście z Niemiec. Bardzo miłym gestem organizatorów było stworzenie specjalnie dla nich niemieckiej wersji strony KoneCONu i niemieckiego informatora. Niemcy mieli nawet własne stoisko w jednej sali konwentowej. Ceny nie były zbyt niskie, ale wybór był bardzo duży.

Pisząc o stoiskach warto zwrócić uwagę na ich pokaźną ilość – uczestnik mógł wydać swoje pieniądze w ponad 20 sklepikach. Dzięki szerokim korytarzom na konwentowym bazarze nie było mokonowego tłoku, tym bardziej, że kilka stoisk znajdowało się wewnątrz sal.

Sal z atrakcjami było bardzo dużo, a każda prezentowała dobry lub wysoki poziom. Tak więc nie brakowało Ultrastara, Rockbanda, GO, DDR-ki (trafnie zwanej Stajnią), podziemi z planszówkami oraz dwóch konsolówek (Chillout Zone i battle Arena). Sale te były praktycznie non-stop oblegane, w szczególności na konkursach i turniejach. Second Main pełnił funkcję sali projekcyjnej. Oprócz tego uczestnik mógł spędzić czas w AMV Roomie lub jednej z czterech komnat, w których odbywały się konkursy i panele. Mógł też zjeść deser zaserwowany przez urocze lolity w kawiarence Meido Cafe, gdzie również odbywały się atrakcje. Tam też prezentowana była wystawa strojów gothic lolit.

024-koty
Wybory Miss Neko 2009
071-show
Z archiwum XDLOL Squad

W dniu rozpoczęcia konwentu panował morderczy upał, więc pierwszą atrakcją na którą poszłam po życiodajnym prysznicu były wybory Miss Neko 2009 w Sali Bankietowej, czyli na mainie. Prowadzący ten punkt programu Lord Zuo wraz z jury zadawali pytania poszczególnym zawodniczkom („Jaki jest twój stosunek do kociej miętki?”, „Jakim jesteś kotem?”). Następnie kandydatki miały pokazać jak miauczą, mruczą, bawią się myszką i zaprezentować kocie pozy. Na sam koniec po uzasadnieniu dlaczego właśnie one mają być wybrane, Jury wyłoniło finałową trójkę z dziesięciu zawodniczek: trzecie miejsce przypadło Yoko, vice miss została Keiko, a tytuł Miss Neko przypadł Kiu.

Prowadzone przez Kuro Akane i Ayu warsztaty lolita w Meido Cafe cieszyły się sporym zainteresowaniem, i to nie tylko płci pięknej. Najpierw Akane zaprezentowała poszczególne elementy ubioru gothic lolity, a potem uczestnicy szyli malutkie krawaty i mankiety przy kawce.

Panel „Ciekawostki o Japonii” również w tym roku prowadził nauczyciel japońskiego Maciej Wasielewski. W ciekawy i wesoły sposób mówił przede wszystkim o swojej wyprawie do Kraju Kwitnącej Wiśni w 2005 roku, o Tokio w aspekcie urbanizacyjnym, zwyczajach religijnych i obrzędach pochówkowych Japończyków, ich posiłkach i ubiorze oraz kamiennych ogrodach.

Równie zajmujący był panel o znaczeniu sztuk walki w doskonaleniu pracowników japońskich przedsiębiorstw. Piotr Węcławik (Jiu Bushi) z werwą i humorem ukazał filozofię samodoskonalenia.

O 23:00 w Sali Bankietowej miało miejsce przedstawienie "Z archiwum XD" grupy XDLOL Squad. Tutaj wielki ukłon w stronę Szczeciniaków; jeszcze nie widziałam aby jakaś grupa oprócz konwentu była w stanie zorganizować tak dobre przedstawienie. Świetne stroje, rekwizyty i scenografia prezentowały się bardzo dobrze, a skecze były pozytywnie odbierane przez publiczność. Fabuła oscylowała wokół popełnionego na konwencie morderstwa i przeplatały ją motywy z „Archiwum X”, „Scoooby Doo” i „Strasznego filmu”. Spektakl został nagrodzony owacjami na stojąco.

Jakby tego było mało po 1:00 na boisku szkolnym odbył się Fire Show. Trwał około dziesięciu minut, ponieważ grupa Piromania miała problemy techniczne (poiki nie chciały się należycie palić). Wielbiciele zabaw z ogniem jednak nic nie stracili – następnego dnia odbyła się powtórka. Tym razem wszystko już (dosłownie) wypaliło i wraz z oprawą muzyczną konwentowi piromaniacy uraczyli widzów prawdziwym show.

W sobotę o 11:00 Vranz poprowadził Pokemon Evil Cosplay. Uczestnicy losowali zestaw trzech pokemonów, a następnie wybierali jednego i musieli w niego ewoluować przy pomocy materiałów znalezionych na terenie konwentu. Spośród licznych prowizorycznych poków najlepszy cosplay przygotowała Lenuśka przebrana za Michaela Jacksona mangowców, czyli Pikachu (w wersji Piczu).

Następnie na mainie odbyły się warsztaty Para Para Dance na których 23 konwentowiczów uczyło się od Ayu i Pauli układu do radosnej piosenki „Soran”. Jeżeli komuś było mało tańczenia mógł wziąć udział w kursie tańca prowadzonego przez profesjonalną instruktorkę – Weronikę Fedorczuk.

Wewnętrzne szkolne patio było pozaprogramowo zagospodarowane przez konwentowiczów. Oprócz grilla z Avantarem w roli kucharza nie brakowało kultowej konwentowej sziszy. Gdy po potwornych upałach, przez które powstał badge „Jestem mokra jak KoneCON”, spadł błogi deszcz, kilku uczestników wybiegło na patio skorzystać z odświeżającego prysznica. Podczas gradu było mniej chętnych, ale za to powstał drugi badge, którego treści już ze względów estetycznych nie przytoczę.

Dla głodnych i spragnionych zabaw z gęstymi białymi substancjami idealny był konkurs Owsiankuj! prowadzony przez Campera. Polegał on na jedzeniu owsianki jedynie przy pomocy cienkiej słomki i mieszadełka do kawy. Najszybciej udało się tego dokonać Blaxerowi.

Panel o umieraniu nie był dla mnie zbyt odkrywczy, jednak pasował do konwencji i przyciągnął wiele osób. Akane mówiła m. in. o dawnych metodach egzekucji, samobójstwa i stadiach wstrząsu pocięciowego

Nie znaleziono pliku "5172671"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
.

095-precosplay
Na cosplay tradycyjnie przybyły tłumy widzów
145-cosplay
Uczestników też było mnogo

Cosplay był taki jaki sobie wymarzyłam. Czyli szybki (trwał 1,5h), zorganizowany i bezscenkowy. Prowadzeniem main eventu zajęła się grupa WTF Productions i trzeba przyznać że wyszło im to świetnie. Cosplay rozpoczęły fajną scenką w której przedstawiły prowadzące i jury. 40 uczestników zaprezentowało się nadzwyczaj dobrze, tzn. każdy potrafił stanąć w najlepiej oświetlonym punkcie w przynajmniej trzech pozach przed zejściem ze sceny. Poziom strojów również był bardzo dobry, szczególnie, że większość strojów wywodziła się z mniej oklepanych anime. Uczestnicy wychodzili zza foliowego parawanu i mieli zapewnioną bezpieczną drogę do wyjścia. Widzowie musieli siedzieć na ziemi ale dzięki temu większość z nich zmieściła się w sali. Po zaprezentowaniu strojów wszyscy uczestnicy weszli na scenę do wspólnego zdjęcia. W tym czasie jury wydumało co następuje:

  • Nagrodę za najlepszą prezentacje otrzymały Averka przebrana za Grell Sutcliff oraz Cocolinka jako Madame Red z serii „Kuroshitsuji”.
  • Pierwsze miejsce w kategorii techniczne wykonanie stroju otrzymała Ignis-ai jako Ciel Phantomhive z „Kuroshitsuji”.
  • Najbardziej podobna do swojej postaci była Shizuka w roli Aerith z „Final Fantasy VII”.
  • Dodatkowo, wyróżnienie otrzymała Ningensanka za Asahine Mikuru z „Haruhi” za zauroczenie jury.

Największym plusem cosplayu, oprócz pomyślnego przebiegu, była pora w jakiej się odbył, czyli około 18:30 (z poślizgiem). Dzięki temu po jego zakończeniu widzowie mieli czas na choćby prysznic, by móc potem cieszyć się jeszcze innymi atrakcjami.

Drugą bardzo ważną atrakcją tego dnia był konkurs upiorny, podczas którego miał się wyłonić nowy Władca Ciemności. Onion dzielnie stawiał czoła wielu kandydatom różnej maści: Słodki Władca Ciemności, Władca Ciemności Ciemności, Władczyni Ciemności z Dziwnym Głosem, Retarded Władca Ciemności i inni. Najpierw kandydaci w 20 minut musieli stworzyć swój mroczny strój, potem przedstawić się i odpowiedzieć na pytania, a na końcu zaprezentować swoją własną śmierć i zrobić nagrobek. Wszystkie te próby najlepiej (i nie bez obrażeń) przeszedł Xef co dało mu honorowy tytuł i 100 punktów do wykorzystania w konwentowym sklepiku z nagrodami.

Co rzuciło mi się najbardziej w oczy na KoneCONie 2 to wszechobecny brak reklam Balconu

Nie znaleziono pliku "15138158"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
. Druga sprawa to dość kiczowate baloniki-duszki które miały podkreślić nietypową jak na tę porę roku konwencję. Po trzecie druga edycja tego konwentu zawsze będzie mi się kojarzyć z upałem (który na szczęście potem trochę zelżał).

Jednak co najważniejsze to dużą ilość atrakcji i świetna zabawa jaką przygotowali organizatorzy i za to Szczecinowi należy się wielkie thumbs up! Gołym okiem było widać, że wszystko zostało dokładnie przemyślane i zaplanowane. Przypuszczam, że zanim orgowie zajęli się swoją imprezą wiele nauczyli się przy pomocy w tworzeniu innych konwentów. W połączeniu z dobrą, solidną ekipą

Nie znaleziono pliku "4043681"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
efekt był naprawdę świetny. Sami organizatorzy byli zadowoleni z tegorocznego KoneCONu i zapowiadają trzecią edycję, którą z czystym sumieniem polecam.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: KoneCON.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
9,41/10 (17 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 112 dodaj

[1] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 09.07.2009, 03:24:23, oceny: +0 -0
Addaw Szczecinie nie ma fandomu ;]
recenzja bardzo zgodna z tym, co sama zapamiętałam! :] oby w przyszłym roku było jeszcze lepiej ;]
[12] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 09.07.2009, 11:19:15, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
Chcąc nie chcąc, szczecińska mafia sama przeradza się powoli w fandom, to chyba nieuniknione ;)
[16] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 09.07.2009, 11:36:21, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
Addano to powoli, ale na razie, to wiesz ;>
[24] Re: KoneCON Strikes Back
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 12:29:34, odpowiedź na #12, oceny: +2 -0
Ramroyd DeloroRóża inaczej nazwana będzie tak samo piękna więc nawet mafia pod nazwą fandom dalej będzie mafią xD
[25] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 09.07.2009, 12:34:50, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
Złota sentecja, zapamiętam ją xD
[61] Re: KoneCON Strikes Back
michio [*.pr2-nat.espol.com.pl], 09.07.2009, 23:35:06, odpowiedź na #1, oceny: +1 -1
michioEch, młodzi.
[70] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 10.07.2009, 10:23:15, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
Addamłodzi?
wystarczy, żebyśmy byli młodzi, aby Qudacz nas kochał ^^'
[2] Re: KoneCON Strikes Back
Lenuska90 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 07:16:25, oceny: +0 -0
Lenuska90Racja Pani Addo - u nas nie ma fandomu ;]
Hahaha xD I tak o to Lenka została Michaelem xD Obym nie skończyła podobnie xD
A na poważnie :P Nawiązując do obezwładniającego upału, to brakuje mi wzmianki o cudownej fontannie, która była oblegana przez konwentowiczów ;)To nie deszcz, ale właśnie ta fontanna ratowała większość przed upałem :D

A kto nie był na KoneCONie 2 niech żałuje ;]
[6] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.1 OPSRV01], 09.07.2009, 09:18:36, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
AlbiPisząc reckę ta fontanna jakoś wyleciała mi z głowy :P Ale fakt, sporo osób się w niej moczyło.
[3] Re: KoneCON Strikes Back
chika [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 08:27:12, oceny: +0 -0
chikaMaciej Wasielewski, nie Wasilewski.
[4] Re: KoneCON Strikes Back
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 09:02:19, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
JoePoprawione, dzięki.
[5] Re: KoneCON Strikes Back
ano777 [*.devs.futuro.pl], 09.07.2009, 09:15:25, oceny: +0 -0
Strasznie się ciesze ze takim n00bom jak my udało się zrobić cosplay, z którego większość jest zadowolona :3
[14] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 09.07.2009, 11:32:53, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
Addano ba, ja jako widz (tak, wyzwij mnie od leni i czego tam jeszcze chcesz, bo powiesz prawdę xD) stwierdzam, że naprawdę mi się podobało, jak to przygotowałyście :3 dobra robota, bardzo dobra ;]
[41] Re: KoneCON Strikes Back
linasakura [*.chello.pl], 09.07.2009, 16:27:57, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
linasakuraKurde, w końcu coś dobrego ;-;!
[7] Re: KoneCON Strikes Back
SD [*.adsl.inetia.pl], 09.07.2009, 10:08:45, oceny: +0 -0
Albi - uwielbiam twoje recenzje :)
Nawet jak człowiek nie był na konie, to odczuwa inne wrażenie.
[8] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.1 OPSRV01], 09.07.2009, 10:12:37, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
AlbiBardzo dziękuję :3
[83] Re: KoneCON Strikes Back
SD [*.adsl.inetia.pl], 11.07.2009, 00:01:14, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
Pisz dalej, bo piszesz interesująco.
Konkrety, trochę smaczków, dopisków - jak dla mnie masz plusa za recki.
[9] Re: KoneCON Strikes Back
MJeremy [*.multimo.pl], 09.07.2009, 10:42:59, oceny: +0 -0
MJeremyCo do mojej koszulki, to tam nie bylo reklamy Balconu [co innego w informatorze KoneConu :P]
[10] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.1 OPSRV01], 09.07.2009, 10:48:42, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
AlbiOu, nie zauważyłam O.o Sprawdze jak wróce do domu :P
To jednak nie zmienia faktu że nie było transparentów, flag i Dajmosa w stroju imperialnym :P
[13] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 09.07.2009, 11:31:53, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
To raczej easter egg - spójrz na plan budynku ;)
[15] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 09.07.2009, 11:34:13, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
Addajak mi to Judit pokazała pierwszy raz, to mało się ze śmiechu nie popłakałam XD'
[20] Re: KoneCON Strikes Back
Rushi [*.chello.pl], 09.07.2009, 12:11:38, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
RushiSeconded, zaliczyłem automatycznego zgona, jak MJ mi to pokazał XD
[65] Re: KoneCON Strikes Back
Judit [*.chello.pl], 10.07.2009, 01:01:03, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
Juditto ja Ci to pokazałam? xD
[66] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 10.07.2009, 01:23:56, odpowiedź na #65, oceny: +0 -0
Addano a nie Ty? XD
[76] Re: KoneCON Strikes Back
Judit [*.chello.pl], 10.07.2009, 14:12:45, odpowiedź na #66, oceny: +0 -0
Juditwłaśnie nie pamiętam... xD
[77] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 10.07.2009, 14:52:08, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
Nie ma to jak siostry mieszkające pod jednym dachem i rozmawiające przez ACPa xD
[78] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.1 OPSRV01], 10.07.2009, 15:12:58, odpowiedź na #77, oceny: +0 -0
AlbiZaraz do nich wpadnie antyterrorka spamowa :P
[88] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 11.07.2009, 21:55:54, odpowiedź na #77, oceny: +0 -0
Addadlaczego zdradzasz nasze małe sekrety?! psujesz mi całą radochę z droczenia się z ludźmi!
[90] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 11.07.2009, 22:01:31, odpowiedź na #88, oceny: +0 -0
Ale mi droczenie się ;)
[92] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 12.07.2009, 00:46:47, odpowiedź na #90, oceny: +0 -0
AddaTy nie zdajesz sobie sprawy, jak fascynujące było słuchanie wszelkich domysłów, przypuszczeń, powiązań między mną a Dżó - tym bardziej, że niektóre były naprawdę kosmiczne XD a Ty wszem i wobec to niszczysz, ogłaszając, że jestem z nią spokrewniona >XD
[94] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 12.07.2009, 11:04:58, odpowiedź na #92, oceny: +0 -0
Nie martw się, mogę to ubarwić ;)
[96] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 12.07.2009, 13:38:39, odpowiedź na #94, oceny: +0 -0
Addano dajesz, już ciekawa jestem, co Ci tam znowu do głowy przyszło ;>
[98] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 12.07.2009, 22:44:08, odpowiedź na #96, oceny: +0 -0
Chociażby zakazana siostrzana kazirodcza miłość! *serducha*
[100] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 13.07.2009, 00:38:14, odpowiedź na #98, oceny: +0 -0
Addano ale już bez takich!
[104] Re: KoneCON Strikes Back
Anka [*.nat.tvk.wroc.pl], 13.07.2009, 23:30:39, odpowiedź na #100, oceny: +1 -0
Az nie wiem, czy sie oburzac, czy miec nadzieje na zobaczenie czegos takiego x>~
[105] Re: KoneCON Strikes Back
Zuoś [*.chello.pl], 14.07.2009, 15:39:01, odpowiedź na #104, oceny: +0 -0
ZuośW fandomie możesz dosłownie wszystko zobaczyć xD
[108] Re: KoneCON Strikes Back
Anka [*.nat.tvk.wroc.pl], 14.07.2009, 17:11:57, odpowiedź na #105, oceny: +0 -0
nie zawsze ._.
[110] Re: KoneCON Strikes Back
saku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 15.07.2009, 16:26:37, odpowiedź na #108, oceny: +0 -0
sakutrochę cierpliwości. nie ten konwent to inny! XD
[111] Re: KoneCON Strikes Back
Anka [*.nat.tvk.wroc.pl], 15.07.2009, 16:36:40, odpowiedź na #110, oceny: +0 -0
Pewnie i tak sie nie stanie. Ale... wygladalo by fajnie ;3~~
[22] Re: KoneCON Strikes Back
MJeremy [*.multimo.pl], 09.07.2009, 12:14:25, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
MJeremyJedynie były przemówienia do pustej sali Avika i moje zachęcające do przyjazdu na Balcon XDd [dobrze, że nikt prawie tego nie widział :P]
[33] Re: KoneCON Strikes Back
garbi [*.chello.pl], 09.07.2009, 14:32:32, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
garbiDajmos był ;o ale na szczęście został złapany ;>
[48] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 09.07.2009, 21:22:22, odpowiedź na #33, oceny: +0 -0
Addaod tego mamy tak dzielną ekipę, która wspaniale się spisała! ;]
[11] Re: KoneCON Strikes Back
Chaos [*.acn.waw.pl], 09.07.2009, 10:50:21, oceny: +0 -0
ChaosZENON! Kocham cię za tego Gyro!
[17] Re: KoneCON Strikes Back
Ayu:3 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 11:42:55, oceny: +0 -0
Ayu:3Świetna recenzja, aż się poczułam jakbym tam wróciła ;D
I całkowicie zgadzam się z opinią autorki!
[18] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.1 OPSRV01], 09.07.2009, 11:47:36, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
AlbiDziękuję ^^
[19] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 09.07.2009, 12:07:32, oceny: +0 -0
Recenzja bardzo przyjemnie napisana i bardzo podnosi na duchu ;)
[23] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.1 OPSRV01], 09.07.2009, 12:24:24, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
AlbiDziękuję, jaki konwent taka recka ;]
[21] Re: KoneCON Strikes Back
Rushi [*.chello.pl], 09.07.2009, 12:13:21, oceny: +0 -0
RushiJak dla mnie, to na razie najlepszy konwent w tym roku, ciężko będzie to przebić. Widzicie mnie w Szczecinie za rok!
[26] Re: KoneCON Strikes Back
Mate [*.pz3-nat.espol.com.pl], 09.07.2009, 12:41:25, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
MateAle Ty mówisz tak tylko dlatego, że JA tam byłem xD

A recka sympatyczna, może jeszcze więcej osób zachęci do odwiedzenia Szczecina. ^^
[27] Re: KoneCON Strikes Back
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 12:56:17, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
Ramroyd DeloroJeśli tylko pociągi z Krakowa/Katowic nie będą tam jechać przez Wrocław to z przyjemnością zawitam xD.

(Ale kto wie - może znajdę pracę i będę bogaty w przyszłym roku muahahah i przyjadę xD)
[28] Re: KoneCON Strikes Back
Lenuska90 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 13:21:10, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
Lenuska90Niedoczekanie Twoje Mateuszku xD
On tak mówi dlatego, że Ja ( a nie Ty, nieudany wuteefowy szpiegu xD) tam byłam ;] xD
[31] Re: KoneCON Strikes Back
Rushi [*.chello.pl], 09.07.2009, 14:04:35, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
RushiAww, biją się o mnie :D Tylko kogo wybrać.. kogo.. Ada, ratuj!
[67] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 10.07.2009, 01:24:42, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
Addaco Ada? co Ada? XD
a niech się biją ;]
[37] Re: KoneCON Strikes Back
Onion z tajnej bazy [*.1 localhost:3128 (squid/2.6.STABLE12)], 09.07.2009, 15:23:03, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
Ale Ciebie nikt nie zna przecież ;P
[38] Re: KoneCON Strikes Back
Lenuska90 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 15:44:54, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
Lenuska90Znać to i może nie znają, ale większość chyba zaczyna kojarzyć ten pomarańczowy kondom z kapelusikiem i laską xD
A to już połowa sukcesu ^^
[63] Re: KoneCON Strikes Back
Judit [*.chello.pl], 10.07.2009, 00:56:57, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
Juditej ale Onionowi chodziło o Ciebie, a nie o Rushiego ;]
[74] Re: KoneCON Strikes Back
Onion [*.acx.pl], 10.07.2009, 11:52:07, odpowiedź na #63, oceny: +0 -0
OnionTrue ;]
[39] Re: KoneCON Strikes Back
saku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 16:22:42, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
sakukonwent był cudowny, bo byłaś tam Ty, Adusia i Judit~ XD

a Mate to tylko psuł dobre wrażenie XDDD
[42] Re: KoneCON Strikes Back
Lenuska90 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 16:33:50, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
Lenuska90Mate failujesz xD

Och Saku zobaczysz następnym razem albo wprowadzę się do waszego sleepa, albo Ciebie porwe do naszego ;D
Trzeba się poza tym jeszcze spotkać tak nie konwentowo i nacieszysz swoim towarzystwem (bez Matego xD) ^^
[43] Re: KoneCON Strikes Back
saku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 16:48:02, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
sakujestem za! XD
możesz mnie porwać kiedy chcesz

a do Poznania jesteś zawsze zaproszona
[64] Re: KoneCON Strikes Back
Judit [*.chello.pl], 10.07.2009, 01:00:12, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
JuditSaku, wiesz, że Cię kocham? :D :*
[79] Re: KoneCON Strikes Back
saku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.07.2009, 15:55:41, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
sakuz wzajemnością! :*
[89] Re: KoneCON Strikes Back
Adda [*.chello.pl], 11.07.2009, 21:57:28, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
Addaawrmh!!!
:*
[55] Re: KoneCON Strikes Back
ano777 [*.devs.futuro.pl], 09.07.2009, 22:02:26, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
tak konkretnie nieudany XD
[29] Re: KoneCON Strikes Back
Hana [*.adsl.inetia.pl], 09.07.2009, 13:22:06, oceny: +0 -0
*^___^*
aż po przeczytaniu żałuję, że nie mogłam stawić się na tym conie....
Albi - wymiatasz ;*
[30] Re: KoneCON Strikes Back
Jacer [88.220.147.*], 09.07.2009, 13:43:27, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
Faktycznie recenzja potwierdza moje odczucia na temat konu. Fajnie było :)
A co do księdza, nie wiem czy to ten sam, ale któryś z duchownych budził w bursie chłopaków z kolonii korzystając z radiowęzła (o 8 rano). Oczywiście komunikaty wyrywały z błogiego snu także tych konwentowiczów, którzy postanowili skorzystac z bursy. Teksty miał przednie ;)
[52] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.pl], 09.07.2009, 21:48:11, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
Albi;*
[32] Re: KoneCON Strikes Back
Anka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 14:30:29, oceny: +2 -0
"Podczas gradu było mniej chętnych, ale za to powstał drugi badge, którego treści już ze względów estetycznych nie przytoczę."

SRAM GRADEM JAK KONECON 2!

:D
[34] Re: KoneCON Strikes Back
Inochi-chan [*.nowogard.vectranet.pl], 09.07.2009, 14:44:51, oceny: +0 -0
Inochi-chanJak dla mnie było po prostu świetnie. Nie spodziewałam się takiego postępu. WTF PRO.DUCTIONS oraz cosplay wymiótł. Będę również na następnej edycji. :)
[35] Re: KoneCON Strikes Back
Gotenks [*.tvkdiana.pl], 09.07.2009, 14:45:36, oceny: +0 -0
GotenksŚwietna recka. Aż człowiek żałuje, że nie był na tym conie :)
[36] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.1 OPSRV01], 09.07.2009, 14:53:06, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
AlbiA jest czego, dziękuję ;]
[40] Re: KoneCON Strikes Back
saku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 16:26:50, oceny: +0 -0
sakuah, to Ty siedziałaś obok mnie na cosplayu i notowałaś?~ XD

Recka bardzo dobra, mogę się podpisać pod nią rączkami i łapkami, w wielu kwestiach mam identyczne zdanie i odczucia. Konwent udany!
[49] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.pl], 09.07.2009, 21:32:04, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
AlbiDziękuję ;] A możliwe że to ja :P
[44] Re: KoneCON Strikes Back
bLaXeR [*.stargardszczecinski.vectranet.pl], 09.07.2009, 18:08:58, oceny: +0 -0
"Dla głodnych i spragnionych zabaw z gęstymi białymi substancjami"

Dobry Humor xD

PS: Nawet Smaczna Ta Owsianka :)
[50] Re: KoneCON Strikes Back
Albi [*.pl], 09.07.2009, 21:33:32, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
AlbiNawet dobrze wyglądała jak na owsiankę* :3

*która z reguły wygląda jak wymiociny niemowlaka
[45] Re: KoneCON Strikes Back
Harven [*.szczecin.mm.pl], 09.07.2009, 18:32:28, oceny: +0 -0
Recka jak najbardziej oddaje faktyczny stan tego, jak na Koneconie 2 było. Ten kto nie był, niech żałuje, po prostu. Szkoda tylko, że pogoda nie mogła być taka jak teraz - chłodna i deszczowa. :D
[46] Re: KoneCON Strikes Back
Lenuska90 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 19:07:28, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
Lenuska90Nie ma co zbytnio narzekać na pogodę, bo na nią nie miało się wpływu, aczkolwiek, gdyby było właśnie deszczowo i chłodno, wtedy wszyscy, by narzekali, że chcą słońca xD
[47] Re: KoneCON Strikes Back
Rushi [*.chello.pl], 09.07.2009, 21:21:49, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
RushiEj, przecież przez spory kawałek konwentu było chłodno i deszczowo! Dla każdego po trochu~!
[51] Re: KoneCON Strikes Back
Xef [*.globalconnect.pl], 09.07.2009, 21:36:59, oceny: +0 -0
Xef"Nic gorszego, niż rola Freda mnie już na tym konwencie spotkać nie może" ... jak następnym razem będę takie bzdury plótł, niech ktoś mnie zdzieli po ryju ;D
[53] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 09.07.2009, 21:52:13, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
Ależ zdzielił przecież! Podłogą...
[54] Re: KoneCON Strikes Back
ano777 [*.devs.futuro.pl], 09.07.2009, 22:01:47, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
nie okaleczaj tak lekkomyślnie twarzy Fred'owej! T^T
[56] Re: KoneCON Strikes Back
Ayu:3 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.07.2009, 22:07:24, odpowiedź na #54, oceny: +0 -0
Ayu:3dobrze, że już było po scence. ;p
[57] Re: KoneCON Strikes Back
Xef [*.globalconnect.pl], 09.07.2009, 22:12:22, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
XefO tak. Ale spokojnie, w niedzielę idę na zdjęcie szwów i możecie wykorzystywać do woli mój wizerunek ;P
[69] Re: KoneCON Strikes Back
Kudłaty [*.stargardszczecinski.vectranet.pl], 10.07.2009, 07:49:39, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
mam tylko nadzieję że nie ja będe musiał Cie wieść na zdjęcie nitki z brody :P
[81] Re: KoneCON Strikes Back
Xef [*.globalconnect.pl], 10.07.2009, 17:40:19, odpowiedź na #69, oceny: +0 -0
XefNie, dzięki, nie chcę się zadłużać u Ciebie na więcej piw :D
[58] Re: KoneCON Strikes Back
Rushi [*.chello.pl], 09.07.2009, 22:36:00, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
RushiTy lepiej nie mów "Nic gorszego, niż zdzielenie podłogi facjatą mnie już na tym konwencie spotkać nie może" bo kto wie..
[60] Re: KoneCON Strikes Back
Xef [*.globalconnect.pl], 09.07.2009, 22:54:17, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
XefNa szczęście Konecon się już skończył, więc nic gorszego nie mo... albo dobra, nie będę kusił losu :P
[59] Re: KoneCON Strikes Back
sos-chan [*.globalconnect.pl], 09.07.2009, 22:52:50, oceny: +0 -0
sos-chanTeatr Ognia PIROMANCJA , a nie piromania. Taki mały błąd do poprawienia ;p
[62] Re: KoneCON Strikes Back
Mate [*.pz3-nat.espol.com.pl], 09.07.2009, 23:50:56, odpowiedź na #59, oceny: +0 -0
MateJa po fire wyglądam jak młode emo xD Wszyscy jak widzą tą rękę, to pytają, czy się ciąłem. xD
[68] Re: KoneCON Strikes Back
Przewodniczący Komitetu Dyscyplinarnego [*.devs.futuro.pl], 10.07.2009, 02:04:09, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
emo co się ciąć nie umie XD"
[73] Re: KoneCON Strikes Back
Inochi-chan [*.nowogard.vectranet.pl], 10.07.2009, 11:37:40, odpowiedź na #68, oceny: +1 -1
Inochi-chanA które emo potrafi się ciąć? :D Żadne :D Motto emaka: "Idę się zabić! Do jutra chłopaki!" ^^ Tak więc jeśli na serio ręce wyglądają jakby były pokaleczone od żyletek, to fakt: można wyglądać jak emo. XD
[71] Re: KoneCON Strikes Back
sos-chan [*.globalconnect.pl], 10.07.2009, 11:15:44, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
sos-chanlamo, a kazał Ci ktoś uderzać swingiem o rękę?! Małeś tylko się "podpalać", a nie robić sobie blizny XD
[72] Re: KoneCON Strikes Back
Inochi-chan [*.nowogard.vectranet.pl], 10.07.2009, 11:31:31, oceny: +0 -0
Inochi-chanCo do informatorów - miały jeszcze jedną wspaniałą funkcję: otóż świetnie sprawdzały się w rolach wachlarzy. ;)
[75] Re: KoneCON Strikes Back
saku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.07.2009, 13:03:47, odpowiedź na #72, oceny: +0 -0
sakuświetnie wyglądało to zwłaszcza na panelu o FMA (mimo otwartych na oścież okien upał był nie do zniesienia), jak dosłownie wszyscy wachlowali się albo identami albo informatorami~ XD
[80] Re: KoneCON Strikes Back
Harven [*.szczecin.mm.pl], 10.07.2009, 16:18:44, odpowiedź na #72, oceny: +0 -0
Tak, ale tylko przez jakiś czas. Potem się gniotły i nici z wachlowania. T.T
[84] Re: KoneCON Strikes Back
Inochi-chan [*.nowogard.vectranet.pl], 11.07.2009, 12:32:22, odpowiedź na #80, oceny: +0 -0
Inochi-chanA mój jest nadal sprawny :)
[82] Re: KoneCON Strikes Back
Rozetka [*.cable-modem.tkk.net.pl], 10.07.2009, 20:01:14, odpowiedź na #72, oceny: +0 -0
RozetkaUe. Było nie tyle gorąco, co straszliwie duszno. :D
[85] Re: KoneCON Strikes Back
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 11.07.2009, 14:58:47, oceny: +0 -0
KwakCo rzuciło mi się najbardziej w oczy na KoneCONie 2 to wszechobecny brak reklam Balconu.
Mam z Kone dość interesujące zdjęcie... Skichacie się :)
[86] Re: KoneCON Strikes Back
Byciek [*.chello.pl], 11.07.2009, 15:47:51, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
Byciekto pokaż je :D
[87] Re: KoneCON Strikes Back
Vranz [213.155.191.*], 11.07.2009, 17:18:14, odpowiedź na #86, oceny: +0 -0
Nie poganiaj artysty! ;)
[91] Re: KoneCON Strikes Back
ano777 [*.dynamic.gprs.plus.pl], 11.07.2009, 23:47:50, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
o rany XD"
[93] Re: KoneCON Strikes Back
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 12.07.2009, 10:28:28, odpowiedź na #91, oceny: +0 -0
KwakŚpij spokojnie, nie chodzi o ciebie :) Nie tym razem przynajmniej...
[95] Re: KoneCON Strikes Back
Xef [*.globalconnect.pl], 12.07.2009, 12:22:17, odpowiedź na #93, oceny: +0 -0
XefKażda spostrzegawcza osoba która była na Kone powinna i tak wiedzieć, o co chodzi :P
[101] Re: KoneCON Strikes Back
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.07.2009, 00:41:00, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
KwakHehe, wcale nie o to. To co mam w galerii to jest wisienka na ciastku :)
[102] Re: KoneCON Strikes Back
Niemti [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.07.2009, 00:49:20, odpowiedź na #101, oceny: +0 -0
Niemticiekawe kiedy świat ujrzy ten mroczny obrazek..... XD'
[103] Re: KoneCON Strikes Back
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.07.2009, 08:56:24, odpowiedź na #102, oceny: +0 -0
KwakNa początku tego tygodnia powinienem się wyrobić.
[109] Re: KoneCON Strikes Back
Ayu:3 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 14.07.2009, 22:52:09, odpowiedź na #103, oceny: +0 -0
Ayu:3No ja czekam na tą galerię i czekam ;p mam nadzieje że będzie warto! ;>
[99] Re: KoneCON Strikes Back
Niemti [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.07.2009, 00:11:45, odpowiedź na #93, oceny: +0 -0
Niemti...ja już chyba wiem o co chodzi... XDD''' UGH
[97] Re: KoneCON Strikes Back
Wiki-chan [*.chello.pl], 12.07.2009, 17:01:12, oceny: +0 -0
Wiki-chankrótko i na temat, konwent był świetny. Warto było jechac tę całą noc:) i jeśli tylko za rok będzie również w wakacje to na 100% pojade^^.
[106] Re: KoneCON Strikes Back
Zuoś [*.chello.pl], 14.07.2009, 15:44:59, oceny: +0 -0
ZuośSzkoda tylko, ze nie zrobiliśmy żadnego LARPa PataPonowego, bo szkoła się do tego doskonale nadawała :P (toby się dopiero ksiądz dyrektor zdziwił jakby się na to nadział w trakcie obchodu xD (on tam naprawdę był, łaził bez koloratki w czerwonej koszuli i wyłączał prąd xD)
[107] Re: KoneCON Strikes Back
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 14.07.2009, 15:52:28, odpowiedź na #106, oceny: +0 -0
CELL767Ja tam liczę ze ktoś kiedyś zrealizuje mój pomysł na LARP-a Katamari:P
[112] Re: KoneCON Strikes Back
Andy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.07.2009, 21:23:31, odpowiedź na #107, oceny: +0 -0
AndyJestem za!
Powered by WashuOS