header imageheader imageheader image

Manga no Sekai 6 (Świat Mangi 6)

Grzybek

W pewien zimny dzień marca udałem się na dworzec PKP. Wyjazd do Gdyni miałem o 04:59. Wczesny poranek, zimno i rozważania jaki będzie kolejny Świat Mangi...

W Gdyni zjawiłem się około godziny 7:30 i udałem się do budynku - YMCA. W gmachu, można było spotkać starych bywalców, którzy już czekali na godzinę otwarcia. W pewnej chwili zjawili się sprzedawcy, którzy oferowali swoje towary w różnych cenach. Początek imprezy (4 marca) zaczął się chyba podczas sprzedaży ID. Identyfikatory były bardzo ładne i wszyscy chętnie je nosili.
Rozdawano również kupony na tańszy posiłek, ale śnieżyca skutecznie zniechęcała do dalekich wędrówek. Sprzedawcy serwowali wiele obniżek i niespodzianek. Waneko sprzedawała po tańszej cenie swoje mangi, wraz z którymi można było dostać plakat. JPF sprzedawała też mangi po tańszej cenie, no i pozbywała się oryginalnych negatywów, z których drukowano mangi.

W salach projekcyjnych puszczano filmy. W tym roku szło to bardzo sprawnie, gdyż można było przyjść na ustaloną godzinę i zobaczyć wybrany film. Anime były w tym roku bardzo ciekawe, choć zdarzały się i powtórki z poprzednich konwentów na przykład "Hotaru no Haka". Również na MnS6 pokazano nam nowe DEMKA komputerowe, które jak zwykle odnosiły się do anime. Można było sprawdzać ile się rozpoznało postaci...

Przed godziną 15:00 zaczęła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli przedstawiciele polskich wydawców mang + News Service + uczestnicy MnS6. Konferencja na MnS6 nie była tak "drastyczna" jak z poprzednich lat, ale i tak można było zauważyć ataki fanów na pewne osoby.

Skutkiem konferencji okazało się rozpoczęcie przygotować przez JPF do wydawania mang Urushihary! Po konferencji była szansa obejrzeć anime "Locke - superczłowiek", ale jakość filmu była wyjątkowo zła. Anime było chociaż z polskim SUBem. Po filmie fani oczekiwali na COSPLAYowców, którzy w tym roku też potrafili nas rozbawić. Szczególnie rozbawił mnie duet "Michael-owy"!!!! Na MnS6 pojawiły się również panele. Na głównej sali - panel o samurajach, później w classicu panel o hentai. :)

W godzinach nocnych, można było zagrać w RPG na podstawie " Kaze-no tani-no Nausicaa ", której autorem jest BUAKU z Krakowa. Gra była przednia...

Rano odespałem trochę nockę. Plan nie uległ dużym zmianom, a ja wraz z Jodanem - Bydgoskim Klubem Mangi & Anime - udałem się na pociąg, gdyż w poniedziałek było trzeba się pojawić w szkole...

Na MnS też była konferencja przeznaczona tylko dla przedstawicieli klubów M&A z Polski, na której powołano do życia organizację zrzeszającą kluby polskie - FAM.

Podsumowując imprezę, muszę stwierdzić, że staje się ona bardziej komercyjna i z biegiem czasu gdzieś zanika atmosfera jedności fanów i zaangażowanie. Jednak tym razem organizatorzy nie nawalali i można było się poświęcić całkowicie oglądaniu anime.

Prawdopodobnie MnS będzie imprezą odbywającą się co rok. Z jednej strony to lepiej, gdyż będzie można lepiej przygotować plan anime i konkursy, ale z drugiej strony jest to zamknięcie dla fanów kontaktu z nowościami i możliwością poznania nowych fanów z pomorskiego rejonu.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Manga no Sekai (Świat Mangi).

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
10,00/10 (1 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 1 dodaj

[1] Re: Manga no Sekai 6 (Świat Mangi 6)
karaczan [*.dynamic.chello.pl], 16.11.2013, 19:03:07, oceny: +0 -0
karaczanByło mega.
Powered by WashuOS