header imageheader imageheader image

NEGIcon okiem Seby

Seba

296-9693_IMG
Kolejka przed wejściem
297-9750_IMG
Stoiska wystawców

W dniach 28-29 października w warszawskim domu kultury Świt odbywał się konwent NEGIcon. Impreza reklamowana jako zlot miłośników twórczości fanowskiej zgromadziła łącznie około 400 osób. Kolejka do kasy ustawiła się już kilka godzin przed oficjalnym rozpoczęciem, jednak dość dużo czasu zajęło samo wpuszczanie uczestników. Działo się tak za sprawą ochroniarzy, którzy pozwalali wchodzić do budynku małymi grupkami. Uniknięto dzięki temu chaosu przy kasach, jednak trzeba było swoje odstać. Na wejściu każdy uczestnik otrzymał informator, rozpiskę godzinową, kupon do głosowania w konkursach oraz, rzecz jasna, identyfikator – przypinaną plakietkę. Dobrym pomysłem było rozdzielenie informatora i rozpiski. Ten pierwszy, w postaci bardzo ładnej, kolorowej książeczki można było zostawić w plecaku, natomiast kserowany plan atrakcji nosić przy sobie, bez obawy, że uszkodzi się cenną pamiątkę. Szkoda tylko, że po drugiej stronie rozpiski nie wydrukowano mapki budynku. Po dokonaniu akredytacji uczestnik mógł udać się na stoiska – wśród nich znalazły się Waneko, Honya, Otaku i Anime Virtual – lub do jednej z sal – panelowej, konkursowej, kominkowej (czyli sali muzycznej), konsolowej oraz kinowej. Osobiście żałuję, że zabrakło pomieszczeń przeznaczonych do gry w Go i DDR-a, jednak ich obecność na konwentach nie jest regułą, więc nie będę się czepiał. Co ważne, wszystkie sale były bardzo dobrze wyposażone (komputer i projektor), w sali konsolowej do dyspozycji graczy oddano 5 stanowisk z PS2 i jedno z Xboxem 360, natomiast profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie na sali kinowej robiło spore wrażenie. Poza tym uczestnicy mieli na swój użytek jeden duży sleeping room (który pomieścił wszystkich chętnych) oraz samoobsługową szatnię, w której pozostawiono również dwa czajniki. Po zapoznaniu się z rozkładem sal można było udać się na przygotowane atrakcje.

IMG_8557
Konkurs karaoke wygrała Karin z piosenką „Endless Rain”
IMG_8601
Panel o cosplayu

Niestety plan atrakcji nie imponował. Od razu w oczy rzucała się kilkugodzinna dziura programowa, w czasie której dostępna była tylko sala kinowa. O ile jestem w stanie zrozumieć wstrzymanie wszystkich atrakcji na czas cosplayu (największej konwentowej atrakcji), o tyle już zmuszanie ludzi do udziału w gali rozdania Otakonów czy koncertach nie było dobrym pomysłem. Generalnie paneli i konkursów było mało, jednak te, na których byłem prezentowały wysoki poziom (podobnie jak i te, na których nie byłem, a o których opowiadali znajomi). Dobrze przygotowane warsztaty dziennikarskie, na których Joe raczej uczył jak nie pisać, niż jak pisać; prowadzony przez Tamiko i Edka panel o cosplayach, na który prowadzące przygotowały pokaźną galerię zdjęć; konkurs „dajdziowu”, polegający na rozpoznawaniu postaci z anime po jej głosie, czy choćby robiona przez Grisznaka nocka z shōjo-ai poprzedzona panelem o yuri. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych konwentów, mało atrakcji zostało odwołanych lub przeniesionych (wiadomo mi tylko o jednym konkursie, na który po prostu nie stawił się żaden uczestnik). Równie dobrze prezentowała się muzyczna część konwentu na czele z karaoke (wygranym przez Karinę śpiewającą „Endless rain”) i koncertami In’You i Tamiko, podczas których sporo ludzi bawiło się na scenie (oraz dwójka wiernych fanów pod nią). Niestety tego samego nie można powiedzieć o sali konsolowej, która prowadzona była koszmarnie. Główny opiekun był niesympatyczny dla uczestników, sam brał udział w turnieju Soul Calibura 3 (który notabene wygrał), a także przekładał w nieskończoność turniej Tekkena 5, który w końcu odbył się nad ranem. Jedynym jasnym punktem tej sali był około pięciogodzinny turniej Naruto. Jako ciekawostkę można dodać, że podczas konwentu narodził się nowy fandomowy bohater – Hard Gay, który zajął miejsce po ustępującym już porze.

298-9883_IMG
Cosplay imponował ilością uczestników i oprawą wizualną

Kilka osobnych słów należy napisać o cosplayu, reklamowanym jako główna atrakcja imprezy. Konkurs zgromadził rekordową liczbę uczestników (zapisanych było 51), zaś poziom wykonania większości strojów był bardzo wysoki. Oprawa cosplayu również mogła się podobać, ale to głównie zasługa wyposażenia sali kinowej. Po konkursie, chyba pierwszy raz w historii polskich konwentów, zorganizowano sesję fotograficzną. Nagród w cosplayu przyznano pięć – za podobieństwo do postaci, technikę wykonania, dwie nagrody od publiczności za strój i scenkę oraz specjalną nagrodę organizatorów. Uniknięto dzięki temu oskarżeń o kolesiostwo i przyznawanie nagrody po znajomości.

Same nagrody prezentowały się adekwatnie do poziomu konkursów – maty do DDR-a za pierwsze miejsca, mangi, płyty, kubki (prezent od Empiku) czy mangowe gadżety. Organizatorzy zadbali również o dobry kontakt z uczestnikami – na oficjalnym rozpoczęciu każdy z orgów mógł się zaprezentować publiczności, wszyscy zostali również przedstawieni w informatorze. Organizatorzy w większości byli sympatyczni i pomocni, nie było widać spięć z uczestnikami ani wywyższania się tych pierwszych nad drugimi. Co ważne, uniknięto chaosu organizacyjnego i impreza przebiegała spokojnie, nie odnotowano również większych problemów z alkoholem.

Ogólnie konwent wypadł bardzo pozytywnie, co cieszy tym bardziej, że była to pierwsza impreza robiona przez tą ekipę. Zalety było zdecydowanie więcej, niż wad, a wysoki poziom atrakcji, w połączeniu z miłą atmosferą i dobrym zapleczem sprzętowym złożył się na udaną imprezę, jaką NEGIcon faktycznie był. Podczas panelu podsumowującego konwent główne organizatorki zapowiedziały, że była to pierwsza i ostatnia edycja, jednak mam nadzieję, że szybko zmienią zdanie, bo – parafrazując słowa Hard Gaya – NEGIcon był naprawdę Okay!

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: NEGIcon.

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
9,00/10 (8 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 51 dodaj

[1] Re: NEGIcon okiem Seby
FinnMacCool [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.11.2006, 14:34:32, oceny: +0 -0
FinnMacCoolSay, say, say, say...że Negicon jest Okeeey!! Hoooooooo'!!!
[2] Re: NEGIcon okiem Seby
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.11.2006, 14:35:36, oceny: +0 -0
GuileByly 4 ps2, xbox i x360 =,=
[7] Re: NEGIcon okiem Seby
Seba [*.petrus.com.pl], 02.11.2006, 19:04:36, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
Na konsolach się ni ch**a nie znam, policzyłem stanowiska i dodałem jednego 360 o którym wiedziałem. Zresztą, czy to robi jakąś różnicę?
[21] Re: NEGIcon okiem Seby
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 04.11.2006, 21:52:56, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
Wina korekty.
Czy robi różnicę? Cóż...

- Na konwencie było Nintendo Wii...
- Ale przecież to było N64.
- Ni ch**a się nie znam. Jakaś różnica?

:)
[35] Re: NEGIcon okiem Seby
Qub [*.internetdsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 21:58:16, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
na nintendo wii to sam bym sobie chcial zagrac ;>
[38] Re: NEGIcon okiem Seby
Anka [*.tvk.torun.pl], 09.11.2006, 22:17:37, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
Upierdliwcom mówimy STANOWCZE NIE!!
[39] Re: NEGIcon okiem Seby
RadaZ_:) [*.tvk.torun.pl], 09.11.2006, 23:19:09, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
Jak to jest, że macie czas na Internet i pisanie recenzji, a brakuje go Wam, żeby odebrać ode mnie popierniconowe graty? XD
[40] Re: NEGIcon okiem Seby
Anka-_- [*.tvk.torun.pl], 10.11.2006, 01:15:51, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
Anka-_-Spójrz na zegarek :P Teraz po nie iść nie będę na bydgoskie :P
[41] Re: NEGIcon okiem Seby
RadaZ_:) [*.tvk.torun.pl], 10.11.2006, 07:58:38, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
Wiesz, Wy (a przynajmniej Seba) nawet jak się umówicie to nie przyjdziecie. _O_"
A rzeczy leżą od czerwca, hooo~~~... ^^"
[42] Re: NEGIcon okiem Seby
Seba [158.75.58.*], 12.11.2006, 13:25:35, odpowiedź na #41, oceny: +0 -0
Po pierwsze, nie pamiętam, żebyśmy się umawiali w tej sprawie kiedykolwiek na jakiś konkretny termin. Po drugie, może o wypełnianiu zoovowiązań się nie wypowiadaj, zanim nie wypełnisz swoich i nie oddasz Hentaiowi obiecanej skrzynki piwa panie studencie japonistyki.
[43] Re: NEGIcon okiem Seby
RadaZ_;] [*.tvk.torun.pl], 12.11.2006, 18:13:17, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
Miało być "jakoś po ANiMAconie". Potem Ktoś, stojąc z Towarzyszem Ozzy'm pod pomnikiem Kopernika, powiedział, że "wpadnie jakoś w przyszłym tygodniu"... :)

Sprawa z Hentai'em Ciebie NIE dotyczy, więc chyba nie powinieneś zabierać w niej głosu. Tym bardziej, jeśli nie wiesz, o co chodzi.
Ja Mu żadnej skrzynki piwa NIE OBIECAŁEM, ale to już wyjaśnię z samym zainteresowanym. =]

Ja czekam. Nie będę Cię prosił, byś odebrał SWOJE rzeczy. Wyniosę do piwnicy po prostu i kiedyś, jak bedziesz chciał / miał czas etc., to sobie odbierzesz po prostu. :)
[3] Re: NEGIcon okiem Seby
Lisek [*.witnet.pl], 02.11.2006, 15:54:52, oceny: +0 -0
Lisek"Osobiście żałuję, że zabrakło pomieszczeń przeznaczonych do gry w Go i DDR-a, jednak ich obecność na konwentach nie jest regułą, więc nie będę się czepiał."
Na 15 konwentach na ktorych bylem na kazdym byl DDR :P
Osobiscie bardzo zaluje, ze nie moglem przyjechac na Negi, no ale coz, nie ma sie wszystkiego co sie chce (szczegolnie jak sie nie ma kasy).
[31] Re: NEGIcon okiem Seby
eltomas [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 21:09:19, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
eltomaswymien je ;)
[34] Re: NEGIcon okiem Seby
Seba [*.petrus.com.pl], 08.11.2006, 08:32:25, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
Widzisz, a ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy DDR był miłą niespodzianką od orgów, a nie regułą. Zresztą, na 8 konwentów, na których byłem w tym roku, na 2 DDRa nie było wcale, a na 2 kolejnych organizowali go sobie uczestnicy.
[4] Re: NEGIcon okiem Seby
Serafina [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.11.2006, 16:05:15, oceny: +0 -0
SerafinaKon był boski :3
[5] Re: NEGIcon okiem Seby
maestro Selene [*.lodz.mm.pl], 02.11.2006, 16:42:39, oceny: +0 -0
maestro Selenekażdy kto był na NEGI wie że było fantastycznie :]
[10] Re: NEGIcon okiem Seby
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 02.11.2006, 21:11:52, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
TamikoByło cacy - zgodnie z reklamą NEGIconu.
[6] Re: NEGIcon okiem Seby
Mazok [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.11.2006, 18:59:49, oceny: +0 -0
cztery słowa: Negicon, hoooooo~! nie no, mi się bardzo podobało! Mam nadzieję, że ta ekipa jeszcze raz zorganizuje jakiś con, bo było poprostu wyśmienicie ^^
[8] Re: NEGIcon okiem Seby
Evil Yuki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.11.2006, 20:20:03, oceny: +0 -0
Evil Yukisay, say, say, hoooo~!!! xDDDD
[9] Re: NEGIcon okiem Seby
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 02.11.2006, 21:09:14, oceny: +0 -0
TamikoUściski dla "dwójki wiernych fanów" spod sceny :*** xD.
[11] Re: NEGIcon okiem Seby
Ozz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.11.2006, 21:46:33, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
OzzArigato ;]
[12] Re: NEGIcon okiem Seby
Maru [217.96.67.*], 02.11.2006, 23:45:17, oceny: +0 -0
MaruCóż bardzo żałuje, że mnie tam nie było, a coraz to więcej żalu dokładam sobie oglądając foty i czytając relacje Seby :( Cóż mogę powiedzieć gratuluje udanego konwentu, a co do tego że nie będzie więcej edycji. Też to powiedziałem kiedy skończył się ANiMAcon, i co? Będzie druga edycja i tegoż samego życzę NEGIconowi.
[32] Re: NEGIcon okiem Seby
eltomas [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 21:12:53, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
eltomastaka sama sytuacja byla po hideconie1 oraz uniconie1. namowy fanow wygraly z 'juz nigdy wiecej'.
[36] Re: NEGIcon okiem Seby
Qub [*.internetdsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 22:01:47, odpowiedź na #32, oceny: +0 -0
na uni nie bylem... a hide2 mialem watpliwy zaszczyt helpowac... i musze przyznac ze zaluje ze namowy fanow wziely gore ~~
[13] Re: NEGIcon okiem Seby
Sasek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.11.2006, 00:51:25, oceny: +0 -0
SasekYhmm... Nie było tak źle ^^' fajnie że tyle osób przyjechało bo można było zebrać większość swoich pozamiastowych znajomych i naładować baterie ich widokiem do następnego kona xD W tym momencie żałuje że nie będzie drugiej edycji bo mimo iż sama impreza średnio mi się podobała (też by się wam nie podobało jakbyście w czasie imprezy dostali gorączki xD) to zawsze konwent jest konwentem... Mam nadzieje że w przyszłości, osób do robienia konwentów będzie jeszcze więcej niż obecnie i że owoce ich pracy będą tak samo udane jak udany był NEGIcon xD (ale "elo" przemówienie)
[14] Re: NEGIcon okiem Seby
Zoisaite [*.chello.pl], 03.11.2006, 08:14:04, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
Zoisaiteelo spontan przekaz bez barier yo
[15] Re: NEGIcon okiem Seby
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 03.11.2006, 10:54:34, oceny: +0 -0
GrisznakByło dobrze.
Trochę nawaliło jeśli chodzi o konwencję, ale całość ratowała świetna atmosfera (chyba najfajniejsza od czasów pierwszego ...Conu) i ludzie.
[16] Re: NEGIcon okiem Seby
DreaM HunteR [*.olsztyn.mm.pl], 03.11.2006, 12:31:14, oceny: +0 -0
DreaM HunteREndless story a nie Endless Rain X'''''D
[26] Re: NEGIcon okiem Seby
}:> [*.spray.net.pl], 06.11.2006, 13:28:03, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
}:>hai hai "endless story" by Ito Yuna... w boskim wykonaniu nyuuu ^_^ odezwij sie na priva na sanctuary plisss...
[33] Re: NEGIcon okiem Seby
DreaM HunteR [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.11.2006, 02:18:09, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
DreaM HunteRDobrze dobrze ^^ Chyba ze zbyt dużym opóźnieniem to przeczytałam X"D przepraszam ^^'
[17] Re: NEGIcon okiem Seby
Deedlit [*.ols.vectranet.pl], 03.11.2006, 15:37:07, oceny: +0 -0
DeedlitSay, say, say! & Hooooo >XD I to by było na tyle >XD
[18] Re: NEGIcon okiem Seby
gokunoBaka [*.futuro.pl], 03.11.2006, 16:58:11, oceny: +0 -0
gokunoBakazdecydowanie najfajniejszy kon na ktorym bylam od dluzszego czasu. pomijajac drobne usterki techniczne bawilam sie swietnie ;D mam nadzieje ze enwiak i kairi jeszcze cos zorganizuja ;}
[19] Re: NEGIcon okiem Seby
Mao [81.219.208.*], 03.11.2006, 17:36:15, oceny: +0 -0
MaoHOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO~to było najlepsze na tym conie xD
[20] Re: NEGIcon okiem Seby
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 04.11.2006, 21:50:34, oceny: +0 -0
Po dokonaniu akredytacji
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy akredytacja to nie rodzaj uprawnień?
[22] Re: NEGIcon okiem Seby
Arris [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.11.2006, 23:13:59, oceny: +0 -0
ArrisNegi był HOOOOOOOOOOOOOO~!!! nic dodać nic ująć
[23] Re: NEGIcon okiem Seby
Yen [212.160.215.*], 05.11.2006, 19:13:09, oceny: +0 -0
YenNEGI > BAKA'06
Sad but true.
[24] Re: NEGIcon okiem Seby
n [*.cza.warszawa.supermedia.pl], 05.11.2006, 20:39:22, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
komu sad temu sad. no ale przeciez 'renoma', nie?
[25] Re: NEGIcon okiem Seby
Maya [*.warszawa.dialog.net.pl], 06.11.2006, 08:44:55, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
MayaOj prawda prawda Yen Dla mnie akurat nie sad :D Nie warto było się tak męczyć z dojazdem - w przyszłym roku chyba odpuszczę sobie...
[28] Re: NEGIcon okiem Seby
Ozz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.11.2006, 19:06:18, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
OzzJeżeli będzie za rok...
[29] Re: NEGIcon okiem Seby
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.11.2006, 19:36:30, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
JoeZ dobrze poinformowanych źródeł dało się słyszeć, że to była ostatnia BAKA. Nawet jeśli będą kolejne konwenty we Wrocławiu to pewnie pod inną nazwą.
[27] Re: NEGIcon okiem Seby
Tamiko [*.internetdsl.tpnet.pl], 06.11.2006, 15:02:42, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
TamikoKompletne rozczarowanie i z mojej strony.
[37] Re: NEGIcon okiem Seby
Qub [*.internetdsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 22:04:02, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
prawdopodobnie wszyscy byli tak samo rozczarowani :x
[30] Re: NEGIcon okiem Seby
Ino [*.tp.unicity.pl], 06.11.2006, 22:13:17, oceny: +0 -0
InoHOOOOOOOO~ Świetny cosplay. Mało atrakcji (to fakt), ale za to ludzie nadrabiali te braki...atmosfera i zabawa była świetna.
[44] Re: NEGIcon okiem Seby
Hades [*.petrus.com.pl], 13.11.2006, 21:25:15, oceny: +0 -0
HadesI Ty też Seba wziołeś się za pisanie Ozz nie wystarczy... A z resztą HOOOOOOOOOOOOO!!!
[45] Re: NEGIcon okiem Seby
Ozz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.11.2006, 22:25:41, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
OzzO zgrozo.... _^_
[46] Re: NEGIcon okiem Seby
Hades [*.petrus.com.pl], 14.11.2006, 22:37:10, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
HadesTak wiem, nie musisz nic mówic, tak jest jak człowiek nie ma stałego dostępu do netu...
[47] Re: NEGIcon okiem Seby
Mao [*.satbit.pl], 18.11.2006, 00:21:48, oceny: +0 -0
MaoHoooo~ fandom rulz xD, zdecydowanie zniszczymy pora xD
[48] Re: NEGIcon okiem Seby
DreaM HunteR [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 24.11.2006, 22:30:24, odpowiedź na #47, oceny: +0 -0
DreaM HunteRPor już daaawno wyszedł z mody :P
[49] Re: NEGIcon okiem Seby
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 25.11.2006, 00:03:44, odpowiedź na #48, oceny: +0 -0
Po porze był surprise buttsechs i on już zniszczył KWP*...

*) Kult Wielkiego Pora
[50] Re: NEGIcon okiem Seby
Ozz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.11.2006, 23:00:14, odpowiedź na #49, oceny: +0 -0
OzzEmmmm, że co? Że niby Surprise buttsechs zniszczyło pora? Nie rozśmieszaj mnie;]
[51] Re: NEGIcon okiem Seby
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 01.12.2006, 21:01:52, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
Tentacle-chan i ANiMAcon nie kłamią, man. :)

Por się przejadł (hmm... :P) ludziom jeszcze przed ANiMAconem.
Powered by WashuOS