header imageheader imageheader image

Pierwszy Krakowski Cosplay Walk

Inalion

P1030030
Cosplayerzy na ul. Floriańskiej...
P1030032
... i na Rynku Głównym

Przychodząc na Coslay Walk nie spodziewałam się tak naprawdę dużego odzewu wśród krakowskich mangowców. Poprzednie tego typu wydarzenie – Manga Mob – kompletnie odebrało mi wiarę w fandomową zdolność samoorganizacji, która zaczynała się od „przyjdę zobaczyć jak wyszło”, a kończyła na „coś mało osób, lepiej w ogóle do nich nie podchodzić”. Jakież było moje zdziwienie, kiedy niecałą godzinę od rozpoczęcia marszu obejrzałam się za siebie i ujrzałam blisko sto osób. Kolorowych, poprzebieranych, rzucających się w oczy, ale co najważniejsze: z uśmiechami na twarzach. To właśnie te uśmiechy, uwiecznione na licznych zdjęciach zasypujących Facebookowe serwery od sobotniego popołudnia są najlepszym dowodem na to, że wydarzenie nie tylko spełniło zamierzoną rolę, a po prostu udało się, najlepiej jak tylko mogło!

13:00, Barbakan. Słonecznie, może trochę za ciepło, dla stojących nieopodal hetardów w grubych mundurach, ale zawsze lepsze to, niż prześladujący nas przez wakacje deszcz, który zniszczyłby stroje i peruki. Nie wszyscy są w strojach, część osób nawet nie założyła tradycyjnej już konwentowej koszulki z rzucającym się w oczy białym nadrukiem, ale aż po samą Bramę Floriańską stali „nasi ludzie”, z kilometra rozpoznawalni jako mangowcy. Szybko wywołaliśmy spore zainteresowanie – oglądali się za nami turyści, przechodnie robili zdjęcia, jakaś babcia kurczowo trzymała wnuczka ostrzegając by nie zbliżał się do tych „złych ludzi”. Szliśmy Floriańską, później przez Rynek Główny (odbierając chwilowo publikę złotym mimom i ulicznym grajkom), Grodzką pod królewski zamek (posądzeni o propagowanie równych praw w miłości), aż na murek przy Wiśle, by odrobinę odsapnąć w cieniu drzew i kamienic. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że natłok rzucającej się w oczy młodzieży był większy niż na niejednym konwencie, a na pewno wywoływała ona większe zainteresowanie nagle „wypuszczona z klatki na wolność”. Była krwawa pokojówka maszerująca razem z lokajem pod ramię, Miku Hatsune z pokaźnym porem w dłoni, żartobliwy grabarz z „Kuroshitsuji”, Miyavi, nawet lekarz, chociaż wątpię, by był w stanie pomóc choremu w potrzebie. Złaknieni sesji zdjęciowych pozowali przed obiektywami licznych fotografów, spragnieni integracji mogli porozmawiać z kim tylko chcieli, chętni do zawarcia nowych znajomości z całą pewnością również zaspokoili swoje potrzeby. Po krótkim odpoczynku znów ruszyliśmy przed siebie, aby znaleźć się pod Muzeum Manggha, gdzie planowo mieliśmy zakończyć całe wydarzenie. I tu wywołaliśmy niemałe zainteresowanie, choć wydawałoby się, że po praktykowanych tu kiedyś spotkaniach pracownicy powinni być oswojeni z widokiem mangowców. Ci zaś, zapewne z lekkim przerażeniem, obserwowali nasze poczynania z cichego dotychczas wnętrza. Jeszcze ostatnie słowo z nową koleżanką w fioletowych włosach, jeszcze ostatnie pamiątkowe zdjęcie, łyczek mrożonej herbaty na ugaszenie dokuczającego pragnienia i po krótkiej zabawie w kojącym cieniu budynku, mniej więcej koło godziny piętnastej, rozeszliśmy się do domów.

Łącznie przeszliśmy prawie trzy kilometry i zwróciliśmy uwagę kilkuset mijanych ludzi. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie i każdy, kogo nie było ma pełne prawo żałować błędnej decyzji o spędzaniu tamtej soboty z kimś innym. Oczywiście, doszukując się wad znajdziemy tych wszystkich „randomów”, choć przecież była zasada, że trzeba się przebrać, tych spóźnialskich, którzy nie wiedzą, co znaczy „trzynasta” i tych odłączających się w połowie leniuchów, których bolały nóżki, ale gdzie podziałby się cały urok, wszystko było idealne? Pozostaje mi tylko powiedzieć „dziękuję” dla wszystkich tych, którzy odeszli od anime, żeby pokazać się tamtego dnia miastu i czekać na następną edycję Krakowskiego Cosplay Walku!

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
8,67/10 (9 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 50 dodaj

[1] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Hope [*.adsl.inetia.pl], 23.08.2011, 13:41:44, oceny: +10 -0
Hopezaiste! miło było spędzić czas w tak doborowym i roześmianym towarzystkie :3 teraz tylko czekać do kolejnych cosplay-walków ..no i konwetów =w=
[2] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
moojej [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.08.2011, 18:03:47, oceny: +9 -0
Brawo dla Krakowa :D

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[7] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion [213.134.173.*], 25.08.2011, 18:14:20, odpowiedź na #3, oceny: +5 -2
Ja jako organizator widzę - jakieś 100 osób fajnie spędziło sobotę, dobrze się bawiło i ogółem jest zadowolonych z weekendu. Pozostaje mi się tylko cieszyć :)

Tak jak pisałam Ci na forum, Cosplay Walk wcale nie jest wydarzeniem, które ma promować japońską kulturę w Polsce. Jeżeli ktoś, kto zorganizował pierwszy w kraju miał taki zamiar, to ewidentnie coś mu nie wyszło - 90% mijanych osób nie miała pojęcia, że mamy cokolwiek wspólnego z Krajem Wschodzącego Słońca. Byliśmy dla nich paradą równości, aktorami przedstawienia, homoseksualistami, ale na pewno nie fanami mangi i anime, bo to nie jest aż tak rozpoznawalne w Polsce hobby.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[9] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion [213.134.173.*], 25.08.2011, 22:52:38, odpowiedź na #8, oceny: +5 -3
Pytaj pomysłodawców. Ja zaledwie pchnęłam coś takiego w Kraków :)

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[15] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Anonim [*.pl], 29.08.2011, 12:28:29, odpowiedź na #11, oceny: +7 -2
do gały sukinkocie.
[18] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion niezalogowana. [*.152.130.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 29.08.2011, 15:42:04, odpowiedź na #11, oceny: +10 -0
Pozostaje mi tylko powtórzyć - ponad setka ludzi dobrze bawiła się na tej atrakcji. Cieszę się, że ją zorganizowałam, właśnie w takiej formie. Szkoda, że masz problem do czegoś, co sprawiło przyjemność tylu osobom :)
[13] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
liquidsugar [*.152.130.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 29.08.2011, 12:04:20, odpowiedź na #8, oceny: +8 -0
liquidsugar"W takim razie — dlaczego forma parady?"

bo to cosplay WALK (walk = chodzić) a parada charakteryzuje się między innymi IDĄCYMI ludźmi.

Swoją drogą, za każdym razem kiedy spotykasz się ze znajomymi i z nimi idziesz = łamiesz swoją regułę, "chodzenie podczas spotkania z innymi jest nie odpowiednią formą"

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[21] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion [213.134.173.*], 30.08.2011, 16:38:19, odpowiedź na #20, oceny: +2 -0
Więc, tak jak pisałam, pytaj pomysłodawców. Nie ja wymyśliłam konwencję Cosplay Walka. I nie, nie zrzucam tutaj niczego na pierwszych paradujących cosplayerów, ponieważ to, że cokolwiek nam nie wyszło wymyśliliście Ty i Ramroyd, a Was tam nawet nie było :) Też nikt mnie do organizacji nie zmusił, sama chciałam zrobić coś, co zapewni fajnie spędzoną sobotę setce osób. Jeżeli taka parada ma na celu propagować cokolwiek, to chyba tylko "subkulturę" cosplayerów, nic więcej. Na pewno nie kulturę Japonii, co najwyżej mangę i anime. Przepraszam, że wszyscy nie zrobiliśmy sobie transparentów z jakim hobby jesteśmy związani żeby później narzekać na nagły wzrost liczby pseudo fanów pojawiających się w internecie... :)

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[27] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion [213.134.173.*], 30.08.2011, 23:23:24, odpowiedź na #26, oceny: +1 -0
*facepalm* Kompletnie nie o to mi chodziło. Nie piszę, że nie chcę. Zresztą nie ważne. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :P

Btw, napisałam już kilka razy, że Cosplay Walk NIE MA promować kultury Japońskiej, bo po prostu nie ma jak :) Co najwyżej jej jeden aspekt, mangę i anime, a to i tak w tym kraju wyszło by średnio nawet, gdyby każdy przebrał się za postać z serii puszczanej w Polsce... Tu nie chodzi o to, czy mi na czymś zależy, czy nie, a o dobrą zabawę dla ludzi. Dlaczego forma parady dla dobrej zabawy? Bo wóda i fajki już nam się znudziły... *facepalm*
[30] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
liquidsugar [*.183.229.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 31.08.2011, 13:09:16, odpowiedź na #26, oceny: +4 -0
liquidsugarOd kiedy, podstawowym celem parady jest promocja ? o.O chyba hostess w Tesco ;)

"Parada - uroczysta, widowiskowa ceremonia."

W całej definicji nie ma nic o promocji, promowaniu czy pochodnych, chyba że chodzi ci o defiladę, ale cosplay walk nie ma nic wspólnego z wojskiem.

Zapoznaj się z terminologią zanim zaczniesz się wypowiadać, bo wymyślanie swoich rozwinięć do pojęć jest takie trochę nie na miejscu.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[35] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion [213.134.173.*], 31.08.2011, 19:36:51, odpowiedź na #32, oceny: +0 -0
Taaaaak, tylko, że w żadnym słowniku tego nie ma. Jest przemarsz, widowisko z udziałem wielu osób, popisy/występy, ale nic o propagowaniu czegokolwiek :P A, że popularne 'parady równości' propagują to i owo, to inna sprawa, która wcale nie oznacza, że musimy się na tym wzorować :)

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[39] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Gargu [*.154.246.94.ip4.artcom.pl], 31.08.2011, 21:16:03, odpowiedź na #38, oceny: +4 -0
GarguBo to bylo po prostu spotkanie cosplayerow. Jak tu w Danii, tylko lepiej. Przestan dorabiac do tego na sile jakas polityke (to miales na Anime Boston, hetaliowcy idacy heilowac na Pasche niedaleko Muzeum Holocaustu).
[46] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
liquidsugar [*.183.229.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 01.09.2011, 00:48:11, odpowiedź na #38, oceny: +3 -0
liquidsugar"Słowniki raczej tłumaczą czym coś jest, a nie po co. "

Za to Ty doskonale wiesz po co coś jest, baaa Ty przecież wiesz najlepiej. Również gratuluję, a później powiesz, że wysnuwam jakieś domysły, naprawdę nie muszę.

"Pokazywanie się ludziom, popisy, występy — to jest właśnie promocja."

Owszem, jeśli liczysz na zyski i robisz to komercyjnie, to bardzo ważna kwestia co do promocji. Tutaj nikt nic nie miał z tego, poza dobrą zabawą i udziałem w przedsięwzięciu.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[42] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
liquidsugar [*.183.229.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 01.09.2011, 00:16:19, odpowiedź na #32, oceny: +3 -0
liquidsugar"Akurt defilada nie ma na celu promocji, zią."

yyy chłopcze, defilada ma na celu promocje wojska o.O idziesz na defiladę, masz podjarę, wstępujesz do armii. Jak również promocję/manifestację siły danego państwa.

"Celem marszu czy też parady jest przede wszystkim pokazanie się, manifestacja."

Ty chyba nie wiesz co to jest manifestacja. SJP się kłania. Ten marsz bardziej można zaliczyć do pochodu, jak już. "pochód - 1 ( noun ) pochód [pɔxut] marsz tłumu ludzi" nie ma nic o manifestacjach, promocjach czy innych ach.

"Czyli wracamy do punktu wyjścia."

Tak, wracamy do punktu, w którym nie masz pojęcia o czym piszesz ale piszesz.
[24] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
liquidsugar [*.183.231.52.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 30.08.2011, 19:31:43, odpowiedź na #20, oceny: +6 -0
liquidsugarCo ty do mnie rozmawiasz ? Chcieli się przejść to się przeszli, jaki Ty masz w tym problem ? i co ma przejście się po mieście, spacer, do targów anime bez wystawców i sprzedawców ? Ja mam lepszy przykład, twoje życie jest bezcelowe o.O chcieli i zrobili, masz problem to nie wiem, powieś się albo rzuć na podłogę tupaj nogamii płacz. Jest po fakcie, tak jak zostało zaplanowane, tak zostało wykonane, nie masz na to najmniejszego wpływu, a twoje kolejne opinie które jak na złość mijają się z przeświadczeniem i oceną imprezy ludzi którzy na niej BYLI (o zgrozo czemu musisz komentować tak zawzięcie coś na czym nawet nie byłeś ? wybrałeś sobie za punkt honoru trollowanie na nieznany Ci temat ?), zaczynają być tak suche jak Sahara. Myślę, że platynowy toster powinieneś dostać. Owszem możesz wyrazić swoje zdanie, ale nie w tak dziecinny i bezsensowny sposób + mógłbyś czasem pomyśleć, że inni też mogą mieć rację i w sumie mają tym razem. Powtórzę Ci to jeszcze raz (może wypada nawet przeliterować, nie wiem), ludzie chcieli cosplay walka, przyszli na niego, dobrze się bawili, więc Twoja opinia, że forma czy cokolwiek była bezcelowa czy nie odpowiednia mija się z prawdą a co najważniejsze celem. Hejters gonna hejt. No, i dont get it at all, cuz its stupid to the core.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[28] Angielski dla poczatkujacych
Gargu [*.154.246.94.ip4.artcom.pl], 31.08.2011, 05:11:05, odpowiedź na #25, oceny: +5 -1
GarguTo nie byla parada (parade), to byl marsz (walk).
[31] Re: Angielski dla poczatkujacych
liquidsugar [*.183.229.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 31.08.2011, 13:19:25, odpowiedź na #28, oceny: +3 -0
liquidsugarTy to wiesz, ja to wiem, inni to wiedzą, ale chłopakowi, który wymyślił sobie swoje własne tłumaczenia i definicje, po czym uważa je za jedyne słuszne i prawdziwe, chyba nie przetłumaczy. Gratulujemy kolejnemu, który został profesorem filologii polskiej w wieku 18 lat.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[36] Re: Angielski dla poczatkujacych
Inalion [213.134.173.*], 31.08.2011, 19:39:02, odpowiedź na #33, oceny: +1 -0
...Ty wiesz, że on Cię widział raz w życiu...? Jakie wycieczki osobiste? Krytykowanie kogoś za sposób i temat wypowiedzi w internecie to nie 'wycieczki osobiste'...

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[45] Re: Angielski dla poczatkujacych
liquidsugar [*.183.229.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 01.09.2011, 00:42:02, odpowiedź na #37, oceny: +3 -0
liquidsugarJa krytykuje, tak dla twojej wiadomości, to Ty masz jakieś dziwne manie prześladowcze. W związku z którymi nie mogę ci pomóc, nie domyślam się nic, wypowiadam się na temat tego co widzę z autopsji. Chyba mi wolno ?

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[43] Re: Angielski dla poczatkujacych
liquidsugar [*.183.229.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 01.09.2011, 00:36:56, odpowiedź na #33, oceny: +2 -2
liquidsugarNie mam żadnych domysłów, nie musze mieć, ładnie pokazujesz czarne na białym. Nie jestem twój ziom tak a pro po i ten, ja Cie nie znam -.- więc jakie osobiste ?

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[29] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
liquidsugar [*.183.229.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 31.08.2011, 12:59:34, odpowiedź na #25, oceny: +3 -0
liquidsugarNope, but ur schizophrenic.

"Skoro chodzi o spotkanie się z innymi fanami, chyba lepiej wybrać bardziej odpowiednią do tego formę niż paradowanie w kostiumach po miejscach publicznych."

"organizowanie spotkania w formie parady jest bezcelowe."

"Czytaj jeszcze raz, aż do skutku.
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do sposobu przeprowadzenia cosplay walku"

No to chyba ty sobie czytaj, swoje wypowiedzi, aż do skutku.

" Zapytałem tylko (tak, zapytałem — to jest wg ciebie to dziecinne zachowanie?)"

No chyba kurde nie bardzo, jak dziecko zacząłeś się rzucać, że forma CW była bezsensowna, a to raczej na pytanie nie wygląda, chyba, że zmienili coś w j. polski i nie daje się nawet znaku zapytania "?" na końcu pytania, o formie już nie wspomnę.

I jeszcze raz, to był cosplay WALK a nie parada równości.

PS. nie rzucaj się tak bo strasznie emocjonalnie podchodzisz do tego, jak nie masz racji to zaciśnij zęby i z tym żyj jak MĘŻCZYZNA (skoro dzieckiem nie jesteś), a nie "Get it" "U mad" itp itd, nieprzyjemnie się czyta, takie wręcz trollowe wypowiedzi.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[44] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
liquidsugar [*.183.229.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 01.09.2011, 00:39:38, odpowiedź na #34, oceny: +2 -0
liquidsugarMasło jest maślane bo nie jest maślanka z której też się robi masło ? Dokładnie tak brzmisz w tym momencie. Właśnie te "LuLze" pokazują jak bardzo emocjonalnie podchodzisz, do zwykłej rozmowy. Gratuję.

PS. Skoro wyjaśniła, znaczy, że rozumiesz, to w takim razie po co drążysz ?

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[17] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Anime [*.pl], 29.08.2011, 12:29:44, odpowiedź na #8, oceny: +6 -2
Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[12] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion niezalogowana. [*.183.236.248.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 26.08.2011, 12:33:49, odpowiedź na #10, oceny: +16 -3
W takim razie nie należało by również pisać na ACP o spotkaniach mangowych i konwentach - przecież one nie promują kultury japońskiej wśród randomowych przechodniów, bo kto widząc bandę przebierańców wychodzących ze szkoły pomyśli, iż mają oni cokolwiek wspólnego właśnie z Krajem Kwitnącej Wiśni? Wątpię aby ktokolwiek, chyba, że zapyta.

Co chcę przez to powiedzieć : Cosplay Walk to nie miało byś wydarzenie, po którym cały Kraków będzie huczał na temat Japońskiej kultury, ale to NIE ZNACZY, że nie ma z nią nic wspólnego. Przepraszam, że nie zmusiłam ludzi do przebierania się za gejsze, samurajów i postaci z naruto - dla mnie ich dobra zabawa jest ważniejsza, niż chore zachcianki promowania swojego hobby.

Moim zdaniem, które podziela kilkadziesiąt obecnych na CW osób, wydarzenie się udało. Waszej dwójki tam nawet nie było :) Rozumiem więc, iż konwent też będziesz oceniać po galeriach z ACP, Ramroydzie.

Odnosząc się jeszcze do ostatniego sensownego akapitu Twojej wypowiedzi, widząc to ile przebranych osób było na CW w Krakowie wątpię, że na pierwszym w Polsce mogło być więcej cosplayerów niż tym razem. Bo nie wiem czy wiesz, ale to, czy ktoś się przebierze, czy nie, nie zależy od organizacji. Ja sama nie cosplayuję, (być może nie miałam w Twoich oczach prawa się tam pojawić) ale zaprosiłam chyba wszystkich Krakowskich cosplayerów, których znam - może winą są moje słabe znajomości?

Pozostaje mi przeprosić, że śmiałam coś takiego zorganizować :) Bo dla mnie chorą sytuacją jest, że pretensje dotyczące organizacji i ogólnego wydźwięku imprezy mają nie Ci, którzy faktycznie widzieli jak to wyglądało, a ludzie, którzy nawet na nią nie przyszli, mimo, że z tego co Wiem Ramryodzie cosplayowałeś kilka razy w swoim życiu, nawet całkiem nieźle. Nie przyszedłeś, a teraz narzekasz na brak cosplayów? No proszę Cię...
[14] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
liquidsugar [*.152.130.41.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 29.08.2011, 12:23:07, odpowiedź na #10, oceny: +6 -1
liquidsugar"To wspaniale, że to widzisz, jednak ACP to strona dotycząca ogólnie pojmowanej kultury japońskiej"

A ja myślałem, że ACP stands for ANIME.com.pl a nie PORTAL OGÓLNIE POJMOWANEJ KULTURY JAPOŃSKIEJ.com.pl

"Super, ale tak jak w przypadku cytatu numer 1 - po co w takim razie pisać o tym na ACP?"

Ponieważ cosplay jest nieodłączną częścią kultury japońskiej ze strony anime ? Tam gdzie seria anime, tam cosplayerzy.

"Przeglądałem kilka razy galerię zdjęć z "Cosplay Walk" i nie dziwię się, że nie mieliście nic wspólnego. "

Widziałem twoje fotki na fejsie i nie dziwię się teraz twojemu poziomowi. Żeby wiedzieć trzeba BYĆ.

Ogólnie to jest cosplay walk, jedyna organizacja na takiej imprezie, to oznaczyć miejsce startu i trasę, reszta w woli ludzi. To, że nie znasz serii z której ktoś zrobił cosplay, to tylko i wyłącznie twoja wina, ewentualnie napisz do każdego z cosplayera z osobna, żeby następnym razem nakleił sobie karteczkę z danymi postaci, za którą się przebiera.

Jak już się tak udzielasz negatywnie to może zjedź jeszcze ich:
link
że na cosplay walku z castlevani nie było kimon i promocji Japonii.

"że organizatorowi pierwszego CW coś nie wyszło?"

tak się tworzy markę, jak komuś coś nie wyjdzie to każda kolejna konwencja musi się borykać z opinią zaczerpniętą o pierwszej edycji.
[23] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion [213.134.173.*], 30.08.2011, 19:19:00, odpowiedź na #14, oceny: +4 -0
A może niech Ramroyd zorganizuje 'Popularization of Japanese Culture Walk'? ;) Zobaczymy czy znajdzie chociaż 50 osób, które będą w stanie przebrać się w tradycyjne kimona :P
[16] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Anonim [*.pl], 29.08.2011, 12:29:16, odpowiedź na #10, oceny: +7 -3
w dupie byłeś, gówno widziałeś.
[19] Ramroyd vs cosplaymanifa
Gargu [*.154.246.94.ip4.artcom.pl], 30.08.2011, 11:34:52, odpowiedź na #10, oceny: +6 -0
GarguJestes bardziej skwaszony niz Wilq. Congrats.
[4] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Menoa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 23.08.2011, 20:30:53, oceny: +13 -0
MenoaNo i ja niestety byłam tym spóźnialskim, ale lepsze to niż wyjście bez wszytego zamka w płaszczu. ;) Wszyscy cosplayerzy oraz pół-cosplayerzy wyglądali świetnie, czekam na kolejną krakowską edycję. ^ ^
[5] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Inalion [213.134.173.*], 23.08.2011, 21:03:25, oceny: +4 -3
"ale gdzie podziałby się cały urok, wszystko było idealne?" Poprawiający tekst zdaje się zjadł 'gdyby' :) Przy okazji uniknęłam stwierdzenia 'gdyby wszystko było idealne', aby nie tworzyć powtórzenia z 'wszystko' w poprzedniej linijce, dlatego zostawiłam 'gdyby nic nie było nieidealne', ale jak wolicie :)
[6] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Tako [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 24.08.2011, 13:45:50, oceny: +7 -0
TakoNiektórzy pomylili miejsce zbiórki, ale to wcale nie oznacza, że specjalnie się spóźnili xD
Mi się bardzo podobało, szczególnie nasz bardzo szybki cosplay walk : ) Pewnie dlatego niektórzy nie wytrzymali, było gorąco + marsz + pełny cosplay = niektórzy nie dali rady. Ale i tak ciesze się, że spędziłam wolny czas z Wami ^-^
[40] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Gargu [*.154.246.94.ip4.artcom.pl], 31.08.2011, 21:32:24, odpowiedź na #6, oceny: +1 -0
GarguGdziescie poszli?
[41] Re: Pierwszy Krakowski Cosplay Walk
Tako [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2011, 22:32:31, odpowiedź na #40, oceny: +1 -0
TakoNoo, wszyscy dotarliśmy pod mangghe : ) A początkowo zabłądziliśmy na obszarze runku, ale z powrotem trafiliśmy na miejsce zbiórki.
Powered by WashuOS