header imageheader imageheader image

Animatsuri 2

Joe i Karniak

IMG_2522
W oczekiwaniu na wejście
IMG_2542
Pochwycenie duchów Mokonu

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy relację na półżywo z Animatsuri 2. Bogatsi o doświadczenia z Balconu postanowiliśmy podejść do tematu nieco inaczej: relacja będzie miała formę dziennika pokładowego, który będziemy uzupełniać mniej więcej co dwie-trzy godziny, w zależności od tego co się będzie działo na konwencie. Po konwencie napiszemy podsumowanie. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.

Piątek

19:25

Od otwarcia konwentu dla uczestników minęło niespełna półtorej godziny. Pod bramą szkoły zastaliśmy pokaźny tłumek konwentowiczów, ale dzięki ładnej pogodzie czekanie nie było uciążliwe, tym bardziej, że otoczenie szkoły jest przyjemnie zielone. Wpuszczanie uczestników przebiegło sprawnie i bez wypadków. Nieco gorzej wyglądało zajmowanie sleepów – bardzo szybko zabrakło w nich miejsca i ludzie zaczęli rozkładać się na korytarzach. Podobnie jak rok temu organizatorzy przygotowali też sleep w namiocie rozbitym koło szkoły – jeśli optymistyczna prognoza pogody się sprawdzi to może spanie tam może być o wiele przyjemniejsze niż w dusznej klasie. Część uczestników przyjechała z własnymi namiotami i chyba też dobrze na tym wyjdą.

O 19 odbyło się oficjalne rozpoczęcie konwentu. Zamiast zwyczajowej gadki organizatorskiej miało ono formę mini przedstawienia, w trakcie którego duch Mokonou został pochwycony i na wniosek rozjuszonego tłumu widowiskowo zdekapitowany. Reakcja publiki była bardzo żywiołowa, więc pomysł chyba chwycił. Najbliższe 48 godzin pokaże czy gusła były skuteczne.

Wedle informacji głównego organizatora na konwencie jest ponad 700 osób i co jakiś czas jeszcze dojeżdżają kolejne. Więcej pewnie dojedzie jeszcze jutro. Jeśli czytacie te słowa przed wyjazdem pomyślcie o wzięciu namiotu – w przeciwnym razie możecie być skazani na spanie na schodach.

Za chwilę rozpoczynają się pierwsze atrakcje, więc rzucamy się w wir konwentowania.

22:26

Jesteśmy na konkursie „Ciągnij druta”. Wedle opisu miał on polegać na wykonywaniu różnych rzeczy z kawałków druta, jednak z powodu braku zarówno prowadzącego jak i druta plan zastąpiła improwizacja. W pierwszej z zaimprowizowanych konkurencji należało utrzymać w pionie jak najdłuższą część kabla monitorowego. Wyczyny uczestników zdawały się przeczyć prawom fizyki, a jedyna uczestniczka płci pięknej zdeklasowała konkurencję. Kobieca ręka czy doświadczenie? Druga z wymyślonych na poczekaniu konkurencji została rozegrana na komputerze. Prowadząc myszkę lewą ręką należało narysować przejście przez jelitokształtny labirynt (bez dotykania ścian). Uwierzycie, że jakieś 40 osób z zapartym tchem śledziło rysowanie linii w Paincie? W końcu jeden z orgów przyniósł drut, a w chwilę później przyszedł prowadzący. Uczestnicy podzielili się na drużyny i ciągną druty. Za jakiś czas zobaczymy co stworzą, a w międzyczasie kilka słów o innych atrakcjach.

Pierwszą konkurencją rozegraną na boisku był rzut moherem. Jak to zwykle bywa z konkurencjami ruchowymi nijak nie związanymi z manga czy anime, cieszyła się ona dużym zainteresowaniem i wywołała żywe emocje. Wyniki podawano w jednostce zwanej moherem, najlepszy wynik w przeliczeniu na metry wynosił ok. 10-12 m. Konkurencje na świeżym powietrzu, zwłaszcza przy ładnej pogodzie, dostarczają sporo frajdy. Jutro będzie ich więcej, fajnie, że organizatorzy wykorzystują zalety szkoły (ładne boisko i sporo zieleni wokół).

Ok. 21 na scenie rozpoczął się koncert skrzypcowy. Anonimowy (nie znaleźliśmy jego personaliów w informatorze) artysta wykonywał solo utwory z anime. Na ile możemy ocenić to jego wykonania nie imponowały techniką, ale repertuar wpasował się w gusta publiczności. Udało mu się nawiązać kontakt z publiką m.in. dedykując jeden z utworów dziewczynie, która miała urodziny. W sumie koncert wypadł sympatycznie.

Zanim na dobre ruszyły atrakcje oblężenie przeżywały stoiska wystawców. Towary w ekspresowym tempie zmieniały właścicieli. Na Animatsuri 2 przeważają stoiska fanowskie z przypinkami, plakacikami i innymi drobiazgami, ale bez problemu można nabyć większość mang i anime dostępnych w Polsce, pluszaki i inne mangowe artefakty. Zanosi się na to, że wystawcy będą zadowoleni z konwentu.

Zastanawiamy się czy zgodnie z nową świecką tradycją na Animatsuri 2 zostanie dopisany kolejny wers do listy cech idealnej dziewczyny. Póki co największą plagą konwentu są komary, które rżną jak najęte. Może być pikantnie.

Sobota

3:50

Uff, fajrant. Po Hentajowym Konkursie Dubbingowym postanowiliśmy zakończyć uczestnictwo w konwencie na dziś. O samym konkursie napiszemy następnym razem, choć już teraz zdradzimy, że była to bardzo oblegana atrakcja. Gdy wychodziliśmy ze szkoły ok. 3:30 dużo osób już spało (gdzie popadnie), ale konwent bynajmniej nie zamarł – atrakcje odbywały się w najlepsze, sporo osób też uprawiało szeroko rozumiany „socjal”. Ciekawe czy ktoś czyta to o 4 nad ranem?

15:40

Zgodnie z obietnicą zacznijmy od konkursu dubbingowania hentajów. Ostatnimi czasy konkurs ten stał się jedną z głośniejszych atrakcji konwentowych, a co za tym idzie jedną z bardziej obleganych. Również na Animatsuri 2 w sali konkursowej panował nieprzyzwoity ścisk. Jak to się mówi, gdyby nie pani Helenka nie byłoby gdzie palca włożyć. Może wstyd się przyznać, ale dotychczas nie byliśmy na żadnej z dotychczasowych edycji Hentajowego Contestu Dubbingowego, tym bardziej chcieliśmy porównać zasłyszane opinie z rzeczywistością. Niestety, przeżyliśmy drobne rozczarowanie. W większości scenek uczestnicy wykazywali się dość poślednim wyczuciem sytuacji i niezbyt lotnym humorem. Niektórzy wyglądali na skrępowanych sytuacją, mało kto poszedł „na całość”, co w tym konkursie jest niezbędne. Owszem, śmiechu było sporo, kilka tekstów było niezłych, ale chyba żaden z nich nie będzie powtarzany po konwencie. Po części odpowiedzialność spoczywa na prowadzących, którzy mogli lepiej dobrać urywki do dubbingowania. Część z nich składała się z samych scen „akcji”, w których uczestnicy nie mieli okazji się wykazać.

Trudy dnia poprzedniego sprawiły, że na konwent dotarliśmy dopiero po południu. Ominęło nas kilka atrakcji, na które planowaliśmy się wybrać, m.in. Wielka Szkolna Olimpiada Animatsuri, turniej onomatopejowy czy prezentacja wspólnego projektu Anime Gate i firmy Pentagram. Z wiarygodnych źródeł wiemy, że olimpiada udała się, frekwencja dopisała, a rywalizacja była zacięta.

Niedługo rozpoczyna się cosplay. Na liście uczestników jest około 80 osób; ciekawe czy zmieszczą się w tych dwóch godzinach... Scena na świeżym powietrzu to naprawdę świetny pomysł, zwłaszcza w porównaniu z duszną i zatłoczoną salą gimnastyczną.

17:50

Ku naszemu zdziwieniu cosplay trwał niecałą godzinę, a to dzięki temu, że uczestnicy często gęsto wychodzili na scenę stadami, a scenka była tylko jedna. Prezentowane stroje kwalifikowały się do średniej krajowej, w większości były ładnie wykonane, ale brakowało strojów rzucających na kolana. Niewątpliwie królowała „Hetalia”, cosplayarzy przebrani za postacie z tego anime na oko stanowili jedną czwartą wszystkich uczestników. Ich prezentacje wzbudzały też najżywsze reakcje publiki. Backstreet Boys za czasów swojej świetności nie wywoływali takiej histerii jaką wywołała kilkunastoosobowa grupa hetaliowych cosplayerów. Już chyba najwyższy czas żebyśmy zapoznali się z tym tytułem, bo póki co fenomen „Hetalii” jest dla nas niezgłębioną tajemnicą. Główną nagrodę w obu kategoriach (wykonanie stroju i podobieństwo do post>aci) zdobyła jednak Ignis-ai przebrana za Shuichiego z „Gravitation”. Werdykt nieco nas zaskoczył, bo w naszej ocenie było sporo lepszych strojów. Gdy pojawią się zdjęcia z cosplayu sami będziecie mogli ocenić.

18:45

Nowatorską inicjatywą są dwie sale Anima Gate. W jednej odbywają się atrakcje związane z kulturą Japonii, a w drugiej projekcje filmów Anime Gate i inne atrakcje związane z działalnością tej firmy. W tej chwili siedzimy na spotkaniu o planach wydawniczych AG. Czy ktoś z was spodziewał się wydania „Evangeliona” w Polsce? Nie? A jednak: odnowiona wersja „Neon Genesis Evangelion 1.01” ma trafić na półki sklepowe jeszcze w tym roku. To nie jedyna ciekawostka, którą można było usłyszeć na tym spotkaniu. My bacznie nadstawialiśmy ucha i już wkrótce podzielimy się z wami tym, co usłyszeliśmy.

21:29

O 19 na scenie rozpoczęło się karaoke. Jako że pogoda dopisała, atrakcja ta cieszyła się sporym powodzeniem. Wykonawcy mocno wczuwali się w śpiewanie, a publiczność mocno ich dopingowała. Zabawa była na tyle przednia, że karaoke przerodziło się w spontaniczną imprezę. Mimo ataku wygłodniałych komarów, tłum ludzi skakał pod sceną w rytm różnorakich kawałków, od Gackta przez muzykę z „Pokemonów” po „Yatta!” i „Macarenę”.

Jedną z bardziej śmiechowych atrakcji był konwentowy odpowiednik „Silent Library” – „Silent Room”. Pierwsza runda tego konkursu zgromadziła całkiem pokaźną publiczność, która, jak to bywa przy takich okazjach, miała problem z utrzymaniem ciszy. Szóstka uczestników-desperatówmusiała zmierzyć się z hardkorowymi zadaniami takimi jak jedzenie różnych obrzydliwości, picie żółtka, jedzenie surowego popcornu, ściskanie sutów spinaczami do bielizny (tzw. strojenie radia – brr...) i tym podobne.

O 21:30 zaczęło się długo wyczekiwane spotkanie z anime.com.pl. Rednacz Joe-sensei w towarzystwie redaktora Yena zabawiał licznie zgromadzoną publiczność ciekawostkami związanymi z działaniem serwisu. Krótka historia powstania serwisu połączona z minikonkursem wiedzy na temat acp przerodziła się w dyskusję na temat aktualnych problemów i planów na przyszłość.

Niedziela

1:22

Z konwentu ulotniliśmy się trochę przed północą. Niektórzy Uczestnicy wykazują już zmęczenie materiału, gdy wychodziliśmy widzieliśmy więcej śpiących osób niż pierwszej nocy ok. 3. W programie jednak wciąż jest sporo atrakcji, więc uczestnicy z zapasami energii nie powinni się nudzić.

Już pierwszego dnia pisaliśmy o deficycie miejsc w sleeproomach. Część korytarzy jest zablokowana przez śpiących użytkowników, jednak nie ma tragedii – nikt nie rozłożył się na schodach. Skoro już piszemy o zapleczu socjalnym konwentu to warto wspomnieć o warunkach sanitarnych.

Skoro już piszemy o zapleczu socjalnym konwentu to warto wspomnieć o działającym w szkole barku. Po przystepnych cenach moża w nim kupić kanaki, szybkie dania na ciepło oraz ciepłe i zimne napoje, a co ważniejsze działa bez przerwy. Konwentowicze z większymi wymaganiami i zasobniejszymi portfelami mogą się stołować w pobliskiej knajpie chińskiej lub pizzeri. W tej drugiej orgowie postarali się o zniżkę dla uczestników. Poza tym w pobliżu szkoły znajduje się niewielki acz dobrze zaopatrzony sklep spożywczy. Z głodu na Animatsuri raczej nikt nie zginie.

Zgonu z powodu przekroczenia dozwolonej ilości zarazków na metr kwadratowy też raczej nie należy się spodziewać. Jeśli chodzi o warunki sanitarne to szkoła jest dobrze wyposażona. Do dyspozycji konwentowiczów są toalety, które (jak dotąd) są całkiem czyste. Ba, nawet więcej niż całkiem! Dowodem na to (i na to że jednak miejsca w sleepach brak...) jest materac rozłożony w damskiej toalecie! Oprócz godziwych toalet, szkoła oferuje również koedukacyne prysznice. To niewątpliwie dobrze, ale przydałoby się jeszcze żeby kowentowicze chętniej z nich korzystali...

19:50

Nie, nie jesteśmy jeszcze na konwencie, wedle naszej wiedzy już się skończył, ale dopiero teraz zebraliśmy siły, żeby dokończyć relację.

Ostatniego dnia w szkole pojawiliśmy się nieco przed południem. Do oficjalnego zakończenia imprezy pozostało ponad dwie godziny, ale wyraźnie było widać, że spora część uczestników już wyjechała, a exodus trwał w najlepsze. W końcu można było przejść korytarzami nie przeskakując nad materacami i śpiworami.

Trafiliśmy akurat na końcówkę Evil Cosplayu, a konkretnie na striptiz Mamy Muminka. Poza nią w cosplayu wystartowało jeszcze dwóch uczestników, więc frekwencja była znikoma. W tworzeniu strojów uczestnicy nie wykazali się zbytnią inwencją, więc Evil Cosplay wyszedł tak sobie. Korzystając z ostatniominutowych wyprzedaży uzupełniliśmy kolekcję kolczyków z „Hello Kitty” po czym udaliśmy się na obchód szkoły. Atrakcje wciąż się odbywały, ale frekwencja na nich była znikoma. Chwilę zabawiliśmy na konkursie wiedzy o „Last Exile”, później przez moment poobserwowaliśmy konkurs maskotkowy by w końcu dołączyć do pikniku na dziedzińcu szkoły. Tam przebywała większość uczestników. Część z nich umilała sobie czas tańcem i tańcopodobnymi wygłupami, chwilowe ożywienie wywołało puszczenie „Macareny” i kilku innych szlagierów. W tym czasie organizatorzy zwijali sprzęt i sprzątali budynek. Widząc, że już prawdopodobnie nic ciekawego się już nie wydarzy pożegnaliśmy się ze znajomymi i nieco po 14 zakończyliśmy naszą bytność na Animatsuri 2.

Podsumowanie

Najkrócej rzecz ujmując: nam się podobało. Doświadczenia zebrane podczas wcześniejszych konwentów stowarzyszenia Animatsuri najwyraźniej zaczęły procentować i w połączeniu z odrobiną szczęścia zaowocowały imprezą, z której większość uczestników wyjechała z miłymi wspomnieniami. Organizatorów należy pochwalić za:

  • Wybór szkoły – otoczony zielenią budynek to idealne miejsce na konwent w środku lata. Plusami obiektu były też dobre zaplecze sanitarne, przestronne korytarze i kuchnia z prawdziwego zdarzenia. Do pełni szczęścia brakowało jedynie większej ilości sleep roomów.
  • Dobrze pomyślany i takoż wykonany program konwentu. Wprawdzie bywaliśmy na konwentach z ciekawszymi programami, ale i tak przez większość czasu nie mieliśmy problemu ze znalezieniem atrakcji dla siebie. Organizatorzy wykorzystali atuty szkoły i sporą część programu przenieśli na świeże powietrze. Podobało nam się to, że atrakcje rozpoczynały się nie tylko o pełnych godzinach. Dzięki temu nawet jeśli w danej chwili nie działo się nic nas interesującego nie musieliśmy czekać godziny na kolejne atrakcje. Co ważne, program był konsekwentnie realizowany. Na własnej skórze doświadczyliśmy tylko jednego opóźnienia, a z tego co słyszeliśmy ogółem nie było ich wiele. Póki co wiemy tylko o jednej atrakcji, która się nie odbyła. Szkoda, że zabrakło sal dedykowanych atrakcjom tematycznym jak np. fotostudio czy sala artystyczna. Zapewne powodem był brak wolnych sal, bo gdyby zaanektować na nie kolejne sleepy to tłok na korytarzach byłby jeszcze gorszy.
  • Ścisłą współpracę z Anime Gate. Po raz pierwszy firma z rynku mangi i anime była tak zaangażowana w tworzenie programu, przedpremierowa sprzedaż i projekcje anime to miły gest. Cieszy również deklarowana przez Anime Gate otwartość na opinie fanów.

Szczęśliwie dopisała pogoda, Animatsuri 2 skąpane w deszczu mogłoby wyglądać zupełnie inaczej. Dopisali też uczestnicy, zarówno pod względem liczby jak i humoru. Nieuzbrojonym okiem było widać, że ludzie chcą się bawić, niejednokrotnie programowe atrakcje miały spontanicznie organizowany ciąg dalszy, uczestnicy sami sobie świetnie organizowali czas. Nie ujmując niczego organizatorom, jesteśmy skłonni zaryzykować twierdzenie, że nawet gdyby na konwencie nie było żadnych atrakcji to ludzie i tak bawili by się dobrze.

W naszej ocenie Animatsuri 2 było udanym konwentem. Z lektury pierwszych komentarzy można wywnioskować, że większość uczestników się z nami zgodzi. Zadowoleni są również organizatorzy. Rytuał przegnania duchów Mokonu najwidoczniej okazał się skuteczny, Animatsuri 2 pokazało niedowiarkom, że nad stolicą nie ciąży żadne fatum i da się w niej zorganizować konwent, który zostanie zapamiętany ze względu na swoje zalety a nie wady.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: Animatsuri.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
8,18/10 (17 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 282 dodaj

[1] Re: Animatsuri 2
ja [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.07.2009, 20:27:27, oceny: +0 -1
Podróżujemy w czasie, tylko w piątek relacja z jutra!!!!
[2] Re: Animatsuri 2
Vulcan [188.33.3.*], 31.07.2009, 20:43:10, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
VulcanFixed :]
[3] Re: Animatsuri 2
Ifrexalis [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.07.2009, 21:53:10, oceny: +0 -0
Tylko boli niezmienione "c.d.n." w poprzedniej relacji.
[5] Re: Animatsuri 2
Vulcan [188.33.3.*], 31.07.2009, 22:33:14, odpowiedź na #3, oceny: +0 -1
VulcanTo już też poruszyłem w innym topicu :]
[9] Re: Animatsuri 2
Joe [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 31.07.2009, 23:41:40, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
JoeMnie też, ale taki lajf - czasu brak. W nadchodzącym tygodniu chciałbym ją mieć już ja z głowy.
[4] Re: Animatsuri 2
komarEX [*.146.226.194.ip.abpl.pl], 31.07.2009, 22:23:07, oceny: +0 -0
Zobaczymy czy ta relacja będzie lepiej aktualizowana niż ta BalConowa.
[8] Re: Animatsuri 2
Joe [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 31.07.2009, 23:39:39, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
JoeStaramy się, ale uczestnictwo w konwentach jest bardzo absorbujące. Dla dobra relacji staramy się przede wszystkim uczestniczyć w konwencie i w wolnych spisywać wrażenia, a nie na odwrót. ;-)
[6] Re: Animatsuri 2
Motoko 17 [*.aster.pl], 31.07.2009, 22:37:56, oceny: +0 -0
Motoko 17Cierpie że mnie nie ma bo nie mogłam jechaćwyjątkowo x( .
[7] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 31.07.2009, 23:19:07, oceny: +0 -0
Krzych AyanamiRzut moherem był rozczulający :D . Jaki entuzjazm, ilu chętnych :D ...
[10] Re: Animatsuri 2
komarEX [*.146.226.194.ip.abpl.pl], 01.08.2009, 00:28:30, oceny: +0 -0
Póki co największą plagą konwentu są komary, które rżną jak najęte.
He he, realia :P
btw. Macie ze sobą kamerkę?
[11] Re: Animatsuri 2
ja [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 01:30:24, odpowiedź na #10, oceny: +2 -0
Dziewczyna powinna być ciasna jak Ecchicon, mokra jak Konecon, ciemna jak Balcon, ssać jak Mokon i rżnąć jak komary na Animatsuri?
[14] Re: Animatsuri 2
xionacz [*.c192.msk.pl], 01.08.2009, 03:19:09, odpowiedź na #11, oceny: +2 -1
xionaczbyć upierdliwa jak komary ;)
[155] Re: Animatsuri 2
Mroczus [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 16:15:27, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
MroczusWcześniejsza wersja była lepsza.
[12] Re: Animatsuri 2
AragornPL (unlogged@masonski teliefon) [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 01.08.2009, 02:56:58, oceny: +0 -0
Super kon, chyba jeden z lepszych, na jakich mialem przyjemnosc przebywac. A zaraz panel o Shibari :3.
[18] Re: Animatsuri 2
Arag (unlogged@boisko) [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 01.08.2009, 06:15:38, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
Im dalej, tym fajniej. AMV HELL FTW! XD
[13] Re: Animatsuri 2
xionacz [*.c192.msk.pl], 01.08.2009, 03:15:56, oceny: +0 -0
xionaczA jak tam konsolówki :>
[15] Re: Animatsuri 2
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 04:03:34, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
JoeJakaś jest i w coś tam sobie ciupają. Zapuściłem tam jeno szybkiego żurawia, ale na życzenie publiczności mogę dokonać dokładniejszych oględzin.
[107] Re: Animatsuri 2
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 22:56:46, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
KwakMieli jakąś Narutową gierkę na PS3. Grafika i animacje ataków sprawiły, że spędziłem w konsolówce więcej, niż zwyczajowa minuta.
[112] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 23:20:22, odpowiedź na #107, oceny: +0 -0
Ultimate Ninja Storm zapewne.
[150] Re: Animatsuri 2
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 12:54:19, odpowiedź na #107, oceny: +0 -0
Ramroyd DeloroNaruto Ultimate Ninja Storm jest dotychczas najlepszą grą w świecie Naruto, jaką znam - jest ładna grafika i nawet jeśli nie potrafisz w to grać, to walka potrafi być ciekawa. Do tego gagi przy niektórych najsilniejszych atakach (podeślę Ci ultimate Gai-senseia to padniesz) i po prostu cudo.
[157] Re: Animatsuri 2
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 16:24:54, odpowiedź na #150, oceny: +0 -0
Guile"Naruto Ultimate Ninja Storm jest dotychczas najlepszą grą w świecie Naruto, jaką znam"

Widać w mało grałeś...
[158] Re: Animatsuri 2
Kwak [213.25.205.*], 03.08.2009, 17:07:14, odpowiedź na #150, oceny: +0 -0
Kwak(podeślę Ci ultimate Gai-senseia to padniesz)
Nie trzeba, ja temu zdjęcia robiłem. Trafią do galerii, bo są epic :)
[201] Re: Animatsuri 2
Chaos [*.acn.waw.pl], 04.08.2009, 00:32:37, odpowiedź na #150, oceny: +0 -0
ChaosTa żenada najlepszą grą z Naruto? Jaja sobie robisz stary. To szmatławstwo straszliwe jest. Nie do porównania z Accelem 2 czy Narutimate 3.
[207] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 00:54:51, odpowiedź na #201, oceny: +0 -0
LeviathanCoz... co kto lubi ;P Ja np mam wciaz slabosc do Super Mario Bros mimo iz gierka juz tak stara to wciaz trzyma poziom. Zlozony swiat, ciekawi bohaterowie, zaskakujace zwroty akcji ;P czego chciec wiecej :)
[269] Re: Animatsuri 2
Luchianka [*.siedlce.vectranet.pl], 06.08.2009, 16:51:10, odpowiedź na #207, oceny: +0 -0
LuchiankaCoś wiem szczególnie,że kumpela jest taką fanką tych gier ,że wszystko co z nimi związane posiada na kompie/w pokoju.
[244] Re: Animatsuri 2
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 19:56:25, odpowiedź na #201, oceny: +0 -0
Ramroyd Deloro"najlepszą grą w świecie Naruto, jaką ZNAM"

Powiększyłem kluczowe słowo w mojej wypowiedzi. Gotcha
[241] Re: Animatsuri 2
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 04.08.2009, 16:44:32, odpowiedź na #150, oceny: +0 -0
CELL767Gra miała potencjał na najlepsza grę o Naruto, ale niestety jak w przypadku wielu gier na PS3 wygląda jakby została wypuszczona za szybko i brakuje jej naprawdę sporo do miana dobrej gry.
[151] Re: Animatsuri 2
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 12:57:41, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
Ramroyd DeloroBodajże 8 stanowisk w tym 2 z wysokiej klasy telewizorami HD (poprawcie jeśli liczby mylę). Gry to między innymi: Tekken 5: Dark Ressurection, Soul Calibur III i IV, King of Fighter 2002 Ultimate Match, Wipeout Fury, Time Crisis III, Eye Toy, Bisho Bash (czy jakoś tak - tytuł zapomniałem), Naruto Ultimate Ninja i jedna gra z naruto, co pojawiała się na wcześniejszych konwentach. Sala do ogromnych nie należała, ale nie było masakrycznego ścisku, a gracze w większości byli dla siebie życzliwi i dzielili się wiedzą i napierniczali z gagów które się pojawiały.
[16] Re: Animatsuri 2
Golczas [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 04:04:49, oceny: +0 -0
GolczasCiekawe czy ktoś czyta to o 4 nad ranem?

Czyta, czyta ;)
[17] Re: Animatsuri 2
Frozen [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 04:30:40, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
FrozenCo się dziwić? Godzina jak każda inna ^^
[19] Re: Animatsuri 2
Fau [*.acn.waw.pl], 01.08.2009, 07:28:37, oceny: +0 -0
Zaraz tam do WAS jadę ]:->
Mam nadzieję, że uda mi się kupić dziś jedną z tych 200 wejściówek :x
[20] Re: Animatsuri 2
AlexNoir [*.aster.pl], 01.08.2009, 11:15:37, oceny: +0 -0
AlexNoirjeśli was nie ma to nic nie tracicie.
A przynajmniej tak było w piątek - mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej @_@

i gdzie do cholery konkurs o Detroit Metal City? >
[21] Re: Animatsuri 2
GREY [*.broker.com.pl], 01.08.2009, 11:40:05, oceny: +0 -0
GREYJestem ciekaw kto poprowadzil HCD. Szkoda, ze orgowie mnie o tym nie poinformowali :( Byloby milo wiedziec, ze ktos to robi.
[31] Re: Animatsuri 2
Joe [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 01.08.2009, 18:51:57, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
JoeHCD prowadzili EgaO, Fensir i Krecik. Wyszło im średnio na karnego jeża, więcej w relacji.
[40] Re: Animatsuri 2
Lord_Canti [94.254.180.*], 01.08.2009, 20:06:00, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
Lord_CantiGuile od Cantiego:

Ostatnim razem jak Ciebie informowaliśmy, to mówiłeś że nie ma sprawy i możemy korzystać z tej atrakcji bez pytania za każdym razem o pozwolenie. Oczywiście o ile dobrze pamiętam... Dobra, wracam zdychać:)
[42] Re: Animatsuri 2
GREY [*.broker.com.pl], 01.08.2009, 20:13:48, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
GREYSpoko, no problem. Po prostu nie zagladalem na wasza strone.
[136] Re: Animatsuri 2
Yui Tohma [*.jeleniagora.vectranet.pl], 03.08.2009, 10:10:17, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
Yui Tohmapopatrz, a mnie podobna sprawa spotkała, bo ktoś na piernicu będzie prowadzić Battle Royale Larp, którego dotąd prowadziłam ja. A tu taka...niespodzianka
[137] Re: Animatsuri 2
Seba [*.torun.mm.pl], 03.08.2009, 10:21:52, odpowiedź na #136, oceny: +0 -0
Battle Royal pierwszy raz prowadzony był na Animaconie 3 lata temu, teraz ta sama osoba postanowiła go powtórzyć w ulepszonej formie. A Ty kiedy prowadziłaś pierwszy raz swój?
[271] Re: Animatsuri 2
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 06.08.2009, 18:53:24, odpowiedź na #137, oceny: +0 -0
AvantaRNaprawde nie macie sie juz o co klocic ;)
[22] Re: Animatsuri 2
NEOZ [*.acn.waw.pl], 01.08.2009, 12:45:30, oceny: +0 -0
NEOZYeahh Hentajowy Contest dubbingowy można powiedzieć wygrany xP teraz..czas na..Czyj to biust! a jak na razie konwent bardzo pozytywny
[23] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 15:05:46, oceny: +0 -0
Albo z tą relacja coś nie tak, albo tam się nic nie dzieje :)
[92] Re: Animatsuri 2
Chaos [*.acn.waw.pl], 02.08.2009, 19:42:42, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
ChaosDziało się ciągle i wszędzie, to Joe nie wiedział gdzie sie podziać.
[95] Re: Animatsuri 2
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 20:33:28, odpowiedź na #92, oceny: +0 -0
JoeChyba nie załapałeś ironii.
[152] Re: Animatsuri 2
Chaos [*.acn.waw.pl], 03.08.2009, 14:12:57, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
ChaosNie załapałem. Byłem ledwo-ledwy po powrocie ze sprzątania konu.
[24] Re: Animatsuri 2
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 16:47:47, oceny: +0 -0
Scena na dworzu powiadacie? Raz miało być chyba coś takiego na BACE i nawet było, ale tylko przez krótką chwilę. Z tego co pamietam powodem zwinięcia się do szkoły był nalot dresów. Mam nadzieje że tam nie stanie się nic podobnego
[25] Re: Animatsuri 2
Eev [*.e-wro.net.pl], 01.08.2009, 17:13:31, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
EevW zeszłym roku na Animatsuri scena też była na dworze, wszyscy żyją z tego co wiem.
Co do BAKI, wybrali sobie wyjątkowo pechowe miejsce - wieczorem na tamtym boisku co wieczór zbierają się dresy, widać nikt ich nie uprzedził, że ich ławeczki zajmą dziwnie ubrani ludzie o:
[26] Re: Animatsuri 2
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 17:29:30, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
jak na Animatsuri to wyszło to bardzo dobrze ;P to w takim razie życze udanej imprezy ;]
[29] Re: Animatsuri 2
Ifrexalis [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 18:14:16, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
Ich ławeczki? Nie wierzę, że osoby popularnie zwane "dresami" wykonały kawał roboty i ufundowały/zbudowały ławki. Bardziej prawdopodobne jest to, że te osoby jedynie koczują tam w towarzystwie mętnego słownictwa i puszek procentowych. Jeśli jest inaczej - call me.
[35] Re: Animatsuri 2
Eev [*.e-wro.net.pl], 01.08.2009, 19:44:06, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
EevAch, przepraszam. Chociaż wierzę, że wszyscy poza Tobą, nie wzięli tego tak dosłownie i zrozumieli o co mi chodzi -_-"
[54] Re: Animatsuri 2
Ifrexalis [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 22:17:30, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
Ależ nie chodzi w żaden sposób o opisane niżej "łapanie za słówka" - chodzi o samą sytuację. Po prostu uważam, że ww. ławeczki nie są ani konwentowiczów, ani dresów, ani nikogo innego - są dobrem wspólnym, każdy może z nich skorzystać, więc akcja państwa w uniformach sportowych jest sama wiesz jaka.
Dzień wcześniej parę kilometrów od mojego miejsca zamieszkania właśnie tacy ludzie urządzili sobie "ustawkę", taką z białą bronią - pociąg chcieli ponoć zatrzymać i "ustawić" rywali. Przykładów jest n - dlatego tak skoczyłem na "ich". Jeśli Cię to uraziło, to pardon.
[37] Re: Animatsuri 2
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 19:50:34, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
jak chcesz się bawić w łapanie za słówka:
towarzystwo mętnego słownictwa? To nie dość że słownictwo się zmaterializowało w formie osoby, to jeszcze jest mętnej konsystencji? łał... chciałbym to zobaczyć. Tak samo jak osoby popularnie zwane "dresami" upijają się zagryzając aluminium. Bo rozumiem że to właśnie znaczą "procentowe puszki"?
[141] Re: Animatsuri 2
Vito [*.1 ProxyServer:8080 (squid/2.6.STABLE20)], 03.08.2009, 10:43:28, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
Vitonie traka znowu krótką. O ile pamiętam odbyło sie 75% cosplayu.
[27] Re: Animatsuri 2
Dajmos [*.euro-net.pl], 01.08.2009, 18:01:25, oceny: +0 -0
DajmosDlaczego mnie sie wydaje że Animatsuri ma wiekszosć atrakcji z innych konów, niekoniecznie prowadzonych przez pomysłodawców ?
[28] Re: Animatsuri 2
GREY [*.broker.com.pl], 01.08.2009, 18:04:50, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
GREYBo tak jest na wiekszosci konow? To normalne.
[38] Re: Animatsuri 2
Dajmos [*.euro-net.pl], 01.08.2009, 20:03:44, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
DajmosWiem że normalne, aczkolwiek HCD zawsze prowadziłeś TY i o ile dobrze pamiętam to zawsze pytali Cię czy ktoś inny może poprowadzić - np Deviler.
[41] Re: Animatsuri 2
GREY [*.broker.com.pl], 01.08.2009, 20:13:06, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
GREYNo tak Guile pytal sie mnie rok temu przed Animatsuri 1. Wtedy tego nie poprowadzili wiec pomyslalem, ze juz tego w ogole nie poprowadza. Nie zagladalem tez na ich strone do listy atrakcji, stad wiec moje zaskoczenie. Jak widac zorganizowali sie i poprowadzili to HCD ino z rocznym opoznieniem XD. Ogolnie to nie ma co robic dramy bo nic sie nie stalo.
[30] Re: Animatsuri 2
Lord_Canti [188.33.63.*], 01.08.2009, 18:19:26, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
Lord_CantiA jakie są to według ciebie atrakcje, bo sam już nie wiem może chodzi o Coslpay albo Karaoke ^^
[39] Re: Animatsuri 2
Dajmos [*.euro-net.pl], 01.08.2009, 20:04:59, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
DajmosO tak, wejściówki na konach też.
Np Olimpiada... ? BYła na Piernicu także jako Japoński dzień sportu.
Nie zarzucam plagiatów.
[43] Re: Animatsuri 2
Lord_Canti [94.254.180.*], 01.08.2009, 20:27:07, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
Lord_CantiGuile od Cantiego (2):

Czy było jako japoński Dzień Sportu, to osobiście nie pamiętam, ale konkurencje raczej mało miały wspólnego z tym co na takim wydarzeniu faktycznie się odbywa. No ale dobra, powiedzmy nawet, że "plagiat", ale jeśli już to odwetowy, bo na Pierniconie 4 nie dość, że pojawiła się nasza atrakcja, to jeszcze zrobili bezczelną copypastę opisu z informatora Animatsuri 2008 (Hyaku Monogatari):)
[46] Re: Animatsuri 2
Dajmos [*.euro-net.pl], 01.08.2009, 20:46:26, odpowiedź na #43, oceny: +0 -0
DajmosWięc sprawa wyjaśniona.
I czytaj ze zrozumieniem, nie oskarżałem o plagiat.
Ot zwykłe zapytanie.
[113] Re: Animatsuri 2
VEGON [*.merinet.pl], 02.08.2009, 23:20:44, odpowiedź na #46, oceny: +0 -0
taki dzien spotru odbyl sie jeszcze na Teleporcie 2k5 we Wrocku ale nie kazdy moze pamietac :P
[142] Re: Animatsuri 2
Seba [*.torun.mm.pl], 03.08.2009, 10:47:02, odpowiedź na #113, oceny: +0 -0
A to nie były czasem mangowe dożynki?
[144] Re: Animatsuri 2
VEGON [*.merinet.pl], 03.08.2009, 11:11:15, odpowiedź na #142, oceny: +0 -0
jakos tak... nie zmienia to faktu ze wymagany byl od uczestnikow wysilek fizyczny :P
[194] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 23:07:24, odpowiedź na #144, oceny: +0 -0
LeviathanO tak :P
Do tej pory odczuwam zakwasy po CatFight ;P Najwyrazniej slabo u mnei z kondycja, bo nie takie rzeczy sie odwalalo za mlodu na podworku ;P
[32] Re: Animatsuri 2
komarEX [*.146.226.194.ip.abpl.pl], 01.08.2009, 18:56:50, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
Być może pomysłodawca nie chce prowadzić po raz enty?
[130] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 03.08.2009, 09:37:33, odpowiedź na #27, oceny: +0 -1
AriesJak dla mnie nie ma w tym nic złego jednak dobór repertuaru na HCD był o kilka klas niższy niż w przypadku pierwowzoru :/ a największą kichą były tam scenki Yaoi!!! dla homofoba takiego jak ja (i nie tylko widząc reakcje publiki) było to żalosne
[272] Re: Animatsuri 2
Anka [*.nat.tvk.wroc.pl], 07.08.2009, 15:24:15, odpowiedź na #130, oceny: +0 -0
Sam jestes zalosny. Zawsze mogles wyjsc albo zaslonic oczy. Nie wspomniales o yuri, wiec:
a) nie bylo go
lub
b) jestes zasranym hipokryta i walisz bez przerwy ogladajac yuri, nagle zapominajac o "homofobii".

Nie musisz odpowiadac, po prostu GTFO.
[281] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 10.08.2009, 11:53:52, odpowiedź na #272, oceny: +0 -0
AriesNo widzisz ... jakoś tak wyszło że Yuri też nie oglądam xD interesuje mnie sex only Live-Action a jako że brałem udział w konkursie wyjść zostawiając resztę ekipy nie mogłem
[33] Re: Animatsuri 2
ezzi [*.debica230.tnp.pl], 01.08.2009, 19:17:19, oceny: +0 -0
dla mnie się konwent skończył dziś ok 10-11 jak złamałem sobie obojczyk xp ale na tych atrakcjach, które udało mi się zaliczyć i salach gdzie byłem było dość ciekawie i miło ;d
[55] Re: Animatsuri 2
Joe [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 01.08.2009, 22:51:23, odpowiedź na #33, oceny: +0 -0
JoeJak? Gdzie? Kiedy? Wow...
[60] Re: Animatsuri 2
ezzi [*.debica230.tnp.pl], 02.08.2009, 09:29:14, odpowiedź na #55, oceny: +0 -0
na biegu w kaftanie tak niefortunnie upadłem
[251] Re: Animatsuri 2
Rabit [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 21:52:37, odpowiedź na #60, oceny: +0 -0
RabitNie martw się nie tobie jednemu się to przydarzyło na tej konkurencji, mi w zeszłym roku też się to przydarzyło podczas biegu w kaftanie.
[253] Re: Animatsuri 2
ezzi [*.mmpnet238.tnp.pl], 04.08.2009, 22:18:07, odpowiedź na #251, oceny: +0 -0
trochę mi lepiej, że nie nie jestem sam xd
[65] Re: Animatsuri 2
Tokyo [*.chello.pl], 02.08.2009, 12:42:27, odpowiedź na #33, oceny: +0 -0
Tokyouuu biedaku :(
dobrze, ze zdazylem ci zdjec narobic przed wypadkiem :P
[34] Re: Animatsuri 2
Volve [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 19:39:37, oceny: +0 -0
VolveNo no, Hetalia wymiata konwent jak planowała xD
[36] Re: Animatsuri 2
mihoshi [89.161.9.*], 01.08.2009, 19:48:04, oceny: +0 -0
mihoshiEVA w Polsce? Na DVD? Nie 80zł za 2 odcinki? OBY! Wspaniała wiadomość, czekam :DD
[44] Re: Animatsuri 2
ja [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 20:35:20, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
Film EVA You are (not) alone ;D
[45] Re: Animatsuri 2
ja [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 20:42:06, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
sorki źle zinterpretowałem "odnowioną wersję" XD
[57] Re: Animatsuri 2
ja [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 00:03:24, odpowiedź na #45, oceny: +0 -0
Czyli jednak dobrze zinterpretowałem.
[69] Re: Animatsuri 2
mihoshi [89.161.9.*], 02.08.2009, 14:10:36, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
mihoshiMeh, źle przeczytałam... Jak kinówka to trochę lipa :/. Pewnie i tak się kupi ;)
[47] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 20:50:21, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
A kolega kiedyś zażartował: 'Bodaj ci Evangeliona w PL AG wydało"... Koszmar się spełnia.
[50] Re: Animatsuri 2
Vulcan [*.mobile.playmobile.pl], 01.08.2009, 21:24:02, odpowiedź na #47, oceny: +0 -0
VulcanTrzeba będzie spalić A-G za szarganie świętości, jak to wydają jak resztę swoich tytułów:/ Niestety jak się domyślam takiego PLATINUM boxa nie ma się co spodziewać. Cóż jaki kraj taki Evangelion :(
[59] Re: Animatsuri 2
GREY [*.broker.com.pl], 02.08.2009, 09:11:02, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
GREYMysle, ze A-G wzielo przyklad z KyoAni i bedzie nas tak trollowac i podkurwiac przez najblizsze 3 lata, a potem... zacznie sie od poczatku. oo loop of trolling!
[131] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 03.08.2009, 09:40:12, odpowiedź na #59, oceny: +0 -0
Ariesnie ma co narzekać, niech wydadzą a jak mi się nie spodoba to po prostu nie kupię. Nie róbmy relikwii ze zwykłego anime xD
[48] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 01.08.2009, 20:58:30, oceny: +0 -1
Krzych AyanamiEvangelion (Nie) jesteś sam: Wersja kinowa, bez dodatkowych scen. Wydanie jeśli dobrze zrozumiałem wyłącznie na DVD. Po prostu umowa, gdy rozpoczęto negocjacje nie obejmowała wersji HD.

Nowa seria w tym roku: Moonlight Mile. W przyszłym SkullMan

Reszta jak zjem.
[49] Re: Animatsuri 2
GeraLT [*.53.rev.vline.pl], 01.08.2009, 21:09:07, odpowiedź na #48, oceny: +0 -0
GeraLTjedz szybko, czekamy! ^^"
szkoda ze bez dodatkowych scen. ale i tak kupie na 100% ^_^ W najgorszym razie wysępie na urodziny.... -_-"
[62] Re: Animatsuri 2
Deedlith__Anthy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 10:44:18, odpowiedź na #48, oceny: +0 -0
Hurra!
Evangelion
[63] Re: Animatsuri 2
Deedlith__Anthy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 10:45:34, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
Lol.zjadlo mi 3/4 komentarza.
Swietnie, ze bedzie Evangelion, fajniej, jakby wydali serie TV, ale film tez moze byc i mam nadzieje, ze wydadza go jak najszybciej.
[51] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 01.08.2009, 21:31:05, oceny: +0 -1
Krzych AyanamiDVD / Blu Ray: Obecnie negocjowane umowy zawierają klauzulę, że nowe pozycję będą mogły być wydawane również w wysokiej rozdzielczości. Wydawnictwo nie chce ich jednak wydawać równolegle z DVD. Będzie to robione w ten sposób, że najpierw serial zostanie wydany w niskiej rozdzielczości na kilku płytkach - a następnie w HD pokaże się wydanie "zbiorcze" na jednej Blu Ray. Przynajmniej taka jest idea.

Starsze pozycje: Przed rozpowszechnieniem się płyt Blu Ray raczej bez szans. Po prostu Japończycy chcą za starocie mniej więcej tyle samo - lub nawet więcej - co za pozycje nowe. A ponieważ zdarzają się pozycje dłuższe, to wydawnictwo chce poczekać aż będzie mogło dać na płytę więcej niż 6-7 epizodów.

Tasiemce : w obecnej sytuacji na rynku interes zupełnie dla wygodnictwa nieopłacalny.

We wrześniowym wydaniu Otaku znajdzie się płyta DVD z pierwszymi odcinkami Hellsinga, Trinity Blood, Tokyo Maijin, Słodkich słodkich czarów i tej drugiej pozycji dla dzieci.

Wydawnictwo planuje większe uczestnictwo w konwentach - jeśli organizatorzy tychże będą sobie tego życzyć. Ideą która jest brana pod uwagę jest organizacja spotkania na kilka tysięcy uczestników związanego z szeroko rozumianą kulturą japońską, gdzie same anime będzie jedynie częścią atrakcji.
[52] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.08.2009, 21:35:05, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
Jak oni zamierzają kilka(naście) epów upchać na jednym BD to ja dziękuje za takie High Definition.
[56] Re: Animatsuri 2
xionacz [*.c192.msk.pl], 01.08.2009, 23:43:38, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
xionaczBędzie RHDR - Ready to HD Ready ;)
[58] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 02.08.2009, 06:41:21, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
Krzych AyanamiTak, tak, jakie to straszne, że w Polsce anime jest wydawane, po prostu koszmar...
[61] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 10:12:37, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
Ojoj jacy jesteśmy sarkastyczni. Podchodząc od strony konsumenta, skoro płacę to mam prawo oczekiwać, że film zostanie wydany dobrze, i nie będzie przypominał pod względem jakości pirata zrzuconego z netu, co w przypadku AG jest dość częste. Cena nie jest tu żadnym argumentem.
[64] Re: Animatsuri 2
xionacz [94.254.139.*], 02.08.2009, 11:34:55, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
xionaczZgadzam się. Kupie nasze polskie wydanie, odpale na większym telewizorze i już jakość DVD wymięka przy HD. Daleko szukać nie muszę - Appleseed od AG miał gorszą jakość niż dvdrip w ogm, który to dostępny był w sieci p2p.
[67] Re: Animatsuri 2
Cwistak [*.toya.net.pl], 02.08.2009, 13:41:20, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
Cwistaknie będzie przypominał pod względem jakości pirata zrzuconego z netu
To raczej będzie trudne, bo z tego co pamiętam to dobrze zakodowane piraty z sieci są lepsze niż japońskie wydania dvd :)
[68] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 14:00:01, odpowiedź na #67, oceny: +0 -0
Niektóre rzeczywiście, aczkolwiek mi chodziło raczej o przypominał w negatywny sposób :)
[71] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 02.08.2009, 14:36:19, odpowiedź na #61, oceny: +1 -0
Krzych AyanamiFajnie, ale ty nie jesteś klientem, tylko upierdliwym zrzędą wylewającym swoje żale. Eva zostanie wydana w listopadzie - i czepianie się naszego wydania jest wyłącznie truciem. Bo krytykowanie czegoś, co nie istnieje, nie jest niczym innym.
[73] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 14:59:45, odpowiedź na #71, oceny: +0 -0
Krytykuje to czego nie ma na podstawie tego co było. A to co było krytykuje na podstawie smutnego faktu posiadania owych wydań. Więc jak najbardziej jestem klientem i jako taki mam prawo do swojej opinii. Tak działa wolny rynek.
[81] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 02.08.2009, 18:08:05, odpowiedź na #73, oceny: +0 -0
Krzych AyanamiRozciągasz swoje "prawa" do granic możliwości i moim zdaniem je przekraczasz. Po prostu krytykować można coś, co ktoś już zrobił, lub rzecz, która ma swoje wady. I która istnieje fizycznie. Ty sobie jednak wystawiasz wyroki a priori, nie czekając na to jak dany pomysł zostanie zrealizowany.
[85] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 18:19:28, odpowiedź na #81, oceny: +0 -0
Ok, to zrobimy tak. Jak tylko to wyjdzie zrobię ci zestawienie klatek z wydania PL i JP i wtedy podzielimy się spostrzeżeniami.
[86] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 02.08.2009, 18:23:51, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
Krzych AyanamiJak zrobisz zestawienie klatek z wydań z pozycji, które nie miały w Polsce jeszcze swoich wydań?
[87] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 18:24:48, odpowiedź na #86, oceny: +0 -0
Gdy Evangelion ukaże się w PL wtedy zrobię. I proponuje na razie zakończyć na tym. Będę o Tobie pamiętał. a temat nich służy konwentowi.
[132] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 03.08.2009, 09:50:25, odpowiedź na #87, oceny: +0 -0
Ariesnie ma to jak być zawodowym malkontentem xD
[162] Re: Animatsuri 2
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 03.08.2009, 19:47:08, odpowiedź na #132, oceny: +0 -0
Zawodowy, nie.
Na twoją starą nie narzeka.
[70] Re: Animatsuri 2
Vulcan [94.254.163.*], 02.08.2009, 14:26:35, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
VulcanOsobiście to mi jakość HD jest niepotrzebna. Zresztą o czym my mówimy, najpierw to trzeba umieć wydawać tytuły w jakości DVD. Jak będzie porządna jakość DVD to mi to wystarczy.
[72] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 02.08.2009, 14:38:39, odpowiedź na #70, oceny: +0 -0
Krzych AyanamiTrinity Blood wygląda całkiem fajnie - moim zdaniem.
Po za tym tak naprawdę to u nas oczekuje się, że za 40 złotych otrzyma się jakość wydania japońskiego remastera, który kosztuje jakieś 1500 złotych więcej...
[104] Re: Animatsuri 2
marek1712 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 22:17:10, odpowiedź na #52, oceny: +0 -0
No to policz sobie ile wejdzie 25-min odcinków na dwuwarstwową (50GB) płytę BD z jakim bitratem? Gwarantuję, że do 1080p wystarczy aż nadto (pod warunkiem zastosowania AVC, nie MPEG2).
[53] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 01.08.2009, 21:53:21, oceny: +0 -1
Krzych AyanamiAG we współpracy z firmą Pentagram umieści pierwszy odcinek Tokyo Maijin na nowej generacji odtwarzaczy Vanquish ICER. Mają one posiadać zupełnie nową elektronikę oraz cyfrowe dodatki. Będą one do pomacania w empikach i sklepach z elektroniką.
[66] Re: Animatsuri 2
Lord_Canti [188.33.41.*], 02.08.2009, 12:43:02, oceny: +0 -0
Lord_CantiEga0 od Cantiego:

Co do HCD, to w miarę dobry poziom prezentowała grupa ostatnia (wybaczcie, nie pamiętam nazwy). Jedno mnie głównie bolało: zarzucanie stronniczości. Wybaczcie, ale chcąc nie chcąc ostatnia grupa wyraźnie odstawała od reszty ze względu na dubbing. Publiczność zresztą też mi to przyznała na koniec, kiedy to oni sami wybrali zwycięzcę. Fakt faktem, że ja też ponoszę część odpowiedzialności za takie, a nie inne scenki. A to, że trochę osób było zdegustowane scenkami yaoi, to wybaczcie, ale samych scenek "facet - kobieta" nie chciałem umieszczać, w miarę możliwości starałem się o różne typy scenek (zwykłe, yuri, yaoi, bondage, rape itp.), by każdego gusta mogłyby zostać zaspokojone. Mam nadzieję, że jednak Was to nie zrazi i z chęcią weźmiecie udział w tej atrakcji następnym razem.

Co do Silent Room, to główny problem polegał na tym, że limit miejsc wyczerpał się po 60 minutach od otwarcia Informacji. Za duży popyt, za mało miejsc. Jednakże w drugim terminie przyszło akurat 6 osób, bo części osób z listy nie było i atrakcja odbyła się bez większych problemów (choć początkowo był problem z Rundą II).
[84] Re: Animatsuri 2
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 18:18:15, odpowiedź na #66, oceny: +0 -0
JoeMoim zdaniem różnorodność tematyczna scenek to dobry pomysł, daje uczestnikom większe pole do popisu. Ważne by umieli z tego skorzystać.
[116] Re: Animatsuri 2
VEGON [*.merinet.pl], 02.08.2009, 23:33:15, odpowiedź na #84, oceny: +0 -0
co do HCD to tak yaoi i Yuri moze nie koniecznie.... zwlaszcza YAOI bo jak sama nazwa wskazuje to jest Hentai-owy ... wiem tak Japonczycy maja rozne zboczenia i jest ich mnoga ilosc ale dajmy sobie spokoj z Yaoi i Yuri mozna na to zrobic oddzielne Dub Contesty... wtedy Yaoistki bede piszczaly i ociekaly entuzjazmem od uszu po kostki...
Wybor scenek momentami byl tosc nie trafiony bo zazwyczaj druzyny dziela sie glos meski, damski i dzwieki a w scence nagle pojawia sie jakas osoba trzecia... oczywiscie ktos od dzwiekow moze przejac ta role ale kilka osob sie pogubilo.

Jeszcze co do Yaoi to w sumie nie dziwie sie druzynie ktora zwatpila i zaniechala podkladania glosu... mi tez by bylo ciezko bo nie mialem ochoty na to patrzec.

A tak na przyszlosc to tak sobie mysle na tych konkursach po za uczestnikami jest wielu widzow jak juz historia pokazala w salach dosc proporcjonalnie rosnie wilgotnosc i temperatura a spada poziom tlenu na korzysc CO2, moze by tak sie zastanowic i skorzystac z sali wiekszec i moze nawt dac jakies naglosnienie bo w salwach smiechu i oklaskow instytucja "dzwiekow" troszke sie zatraca po za tym lepiej by bylo slychac kwestie. Wiadomo tutaj nie bylo takiej mozliwosci ale to tak apstrahujac od tego konu. w sumie chyba to tyle bo nie mam weny na dalsze pisanie :P
[273] Re: Animatsuri 2
Anka [*.nat.tvk.wroc.pl], 07.08.2009, 15:35:16, odpowiedź na #116, oceny: +0 -0
lol, co ma yaoi i yuri do zboczen? Radzilabym sie zapoznac z definicja zboczenia. Moze byc na wikipedii, whatever. Nie podoba mi sie yaoi, chwilami nawet potrafi mnie niezle obrzydzic. Nie rozumiem jednak facetow, ktorzy tak sie oburzaja, ze na HCDku byly tego typu scenki. Owszem, mozna sie wkurzyc, ze to komplikowalo druzynie dubbing, to jednak jest jakas niespodzianka. Ale cholera, nie wierze, ze narysowany seks gejowski mogl odrzucic tak, ze ktos odmowil podkladania glosu. I to jeszcze pewnie faceta.
[274] Re: Animatsuri 2
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 07.08.2009, 21:50:23, odpowiedź na #273, oceny: +0 -0
CELL767Co ma do zboczeń? Hmmm...cóż nie każdy nagle uwierzył ze to normalne jak WHO zdjęło to z listy chorób...
Zresztą jak coś jest nikłym procentem populacji to raczej odchył od normy, no i nie zapominajmy ze dwie panie świderkując czy panowie robiąc ciuchcie raczej nie zrobią +1 :F
Co do scenki byłem w środku, wiem jak to wyglądało, było oblechowo i zakryłem oczy by przeczekać to jakoś.
[276] Re: Animatsuri 2
Chaos [*.acn.waw.pl], 08.08.2009, 14:49:34, odpowiedź na #274, oceny: +0 -0
ChaosCo do scenki byłem w środku, wiem jak to wyglądało, było oblechowo i zakryłem oczy by przeczekać to jakoś.

Mięczak.
[277] Re: Animatsuri 2
Anka [*.nat.tvk.wroc.pl], 08.08.2009, 18:42:39, odpowiedź na #274, oceny: +0 -0
Jak zdjelo z listy chorob leworecznosc to tez nie uwierzyli? Ladnie to o tych "nie kazdych" swiadczy. Ja wiem, ze to raczej jest lekki odchyl od normy, ale nie wierze, ze hetero facet ogladajacy seks gejowski obrzydza sie tak, ze nie moze usiedziec w sali. Podsmierduje mi to demonstracja "jestem taaaaki hetero, ze patrzac na gejow prawie rzygam". Nie spotkalam jeszcze dziewczyny reagujacej tak alergicznie na jakikolwiek stosunek homoseksualny (meski, zenski, whatever). Wiec... wybacz - wyglada na to, ze dramatyzujecie.
[278] Re: Animatsuri 2
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.08.2009, 19:04:29, odpowiedź na #277, oceny: +0 -1
co do leworęczności: podejrzewam że nie wszyscy uwierzyli.

co do obrzydzenia: Widziałem i znam ludzi którzy są hetero a nie mogą patrzeć na zwykły hetero seks bo ich to obrzydza. A jeśli chodzi o różnicę między yaoi a yuri, to kobiety są po prostu bardziej atrakcyjne i "estetyczne". I to Ci powie i facet i kobieta. Dlatego kobiecie łatwiej jest znieść yuri niż facetowi yaoi. Dlatego wierze że niektórych może to brzydzić bo seks to ogólnie nieczysta zabawka. Z jakiegoś powodu w większości tak samo hentaiów jak i zwykłych pornosów pokazywana jest głównie kobieta a facet jest bo jest wymagany.

ale zgadzam się że osoba nazywająca się homofobem i oglądająca yuri jest hipokrytą.
[279] Re: Animatsuri 2
Chaos [*.acn.waw.pl], 08.08.2009, 23:24:28, odpowiedź na #278, oceny: +0 -0
ChaosMmmm...świeży seksizm, doprawiony staromodną bigoterią, z lekką nutką braku wiedzy.

1. Argument o ludziach nie mogących patrzeć nawet na stosunki płciowe we własnym spektrum seksualnym nie nadaje się na argument w kontekście HCD.
2. to kobiety są po prostu bardziej atrakcyjne i "estetyczne" to Ci powie i facet i kobieta. - oto i rzeczony seksizm. Nie każdy facet i nie każda kobieta. I nie mam na myśli gejów.
3. Dlatego wierze że niektórych może to brzydzić bo seks to ogólnie nieczysta zabawka. - jak kto uprawia.
[280] Re: Animatsuri 2
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.08.2009, 04:20:19, odpowiedź na #279, oceny: +0 -0
Mmmm...świeży seksizm, doprawiony staromodną bigoterią, z lekką nutką braku wiedzy. na początku myślałem że nie mówisz o mnie bo ani jeden z tych "opisów" nie pasuje ani do mnie, ani do tego co napisałem

1. dlatego nie odnosze sie do HCD tylko do wypowiedzi Anki. I był to skrajny przykład żeby pokazać że takie nieskrajne przypadki w jakie jej nie chce się wierzyć jednak mają prawo istnieć, bo istnieją również ludzie z poglądami jeszcze gorszymi. Ale nie jest to pogląd mój, tylko wiem że tacy ludzie istnieją więc przyczepienie mi plakietki "bigoterii" jest tu nietrafne powiedzialbym nawet bardzo.
2. pogrubiony fragment nie wiem do czego ma się odnosić... bo niema tam ani słowa "każde" którego nie użyłem, ani nawiązania do seksizmu. Za seksistowski można uznać fragment niepogrubiony, gdzie to też jest zła jego interpretacja. Bo primo: oczywiście że wiem że nie każdy facet i nie każda kobieta Ci to powie, tak samo jak nie każda kobieta jest bardziej atrakcyjna i "estetyczna" od mężczyzn i nie każdy mężczyzna jest mniej atrakcyjny i "estetyczny" od kobiet. A seksizmem to nie jest, ponieważ nie uważam że z tego względu kobiety są lepsze albo gorsze. To jak powiedzieć że jabłko jest bardziej okrągłe od gruszki. Zależy kto jak interpretuje słową "okrągły" i jaka wezmie sie gruszke i jakie jablko.
3. jakkolwiek kto uprawia. Ale tu znów interpretacja hasła "nieczysta". I od razu Ci powiem że moja interpretacja tego słowa w tym konkretnym kontekście nie ma odniesień religijnych.
[129] Re: Animatsuri 2
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 03.08.2009, 06:26:10, odpowiedź na #66, oceny: +0 -0
CELL767"to w miarę dobry poziom prezentowała grupa ostatnia (wybaczcie, nie pamiętam nazwy)."
Słudzy Boży się nazywaliśmy z bezbożnym klerykiem w rolach damskich.
Osobiście jednak uważam że ekipa Ariesa była lepsza.
[74] Re: Animatsuri 2
Pati-chan [*.chello.pl], 02.08.2009, 16:19:34, oceny: +0 -0
Pati-chan"(...)szkoła oferuje również koedukacyne prysznice. To niewątpliwie dobrze, ale przydałoby się jeszcze żeby kowentowicze chętniej z nich korzystali..."
Że co kurwa?! Ja przepraszam za wyrażenia, ale jeszcze chętniej niż były wykorzystywane?! Ostatniej nocy koło pierwszej czekałam ponad pół godziny żeby skorzystać z prysznica (w międzyczasie kimnęłam z powodu bycia na nogach od 42 godzin) a za mną w kolejce było jeszcze chyba ze 13 osób! Jakby były jeszcze większe kolejki to ja bym miała chyba już szybciej do domu pojechać i wziąć prysznic mimo że to godzina w jedną stronę.
[75] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 17:21:54, odpowiedź na #74, oceny: +0 -0
Zatem widać, że ilość w przełożeniu na liczbę uczestników była niewystarczająca. I nie ma się po co unosić.
[76] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 17:25:50, odpowiedź na #75, oceny: +0 -0
glodaWażne że prysznice w ogóle były i w dodatku CAŁY czas była ciepła woda ( podobno nia niektórych konwentach nie było tego "luksusu"... xD ) Osobiście korzystałem w nocy koło 3-4 i nie czekałem więcej niż 20 minut :) Oczywiście 4 "kabiny" na jakieś 800 osób to mało ale na szczęście / nieszczęście nie każdy z nich korzysta...
[77] Re: Animatsuri 2
Lord Raven [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 17:35:50, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
No pewnie , ze ważne. Nikt nie twierdzi inaczej.
[121] Re: Animatsuri 2
Yen [*.adsl.inetia.pl], 02.08.2009, 23:58:24, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
YenKto się kąpie w ciepłej wodzie w taki upał?
A kolejki nie zawsze były, sam akurat trafiałem na puste kabiny.
[103] Re: Animatsuri 2
Pati-chan [*.chello.pl], 02.08.2009, 22:09:09, odpowiedź na #75, oceny: +0 -0
Pati-chanNo fakt, trochę się uniosłam. Gomen. Po prostu chciałam wtedy szybko wziąć prysznic i się położyć bo jednak nie spałam prawie dwie doby, a skończyło się na tym że usnęłam na podłodze oparta o ścianę przed wejściem do prysznica, a po półgodzinnym śnie kolejka była posunięta o 4 osoby przede mną, co jest szczególnie wqrwiające że zanim zasnęłam to połowa kabin była wolna. Najbardziej jednak współczuję reszcie ludzi którzy byli jeszcze za mną bo ustawili się w kolejce dosłownie 2 minuty po mnie... :/
[82] Re: Animatsuri 2
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 18:14:41, odpowiedź na #74, oceny: +0 -0
JoeNapisałem tak bo:
a) W zamkniętych pomieszczeniach czuć było, że niektórzy konwentowicze mieli za sobą pracowity dzień.
b) W nocy widziałem osobników chodzących spać na trolla.
[78] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 17:38:48, oceny: +0 -0
Jukina szybko napisze, ze mnie rowniez bardzo dziwi wynik cosplayu. niekoniecznie to, ze Ignis-Ai wygrala, bo stroj i prezentacje miala fajna, ale czemu dostala obie nagrody? gdyz dostala za podobienstwo do postaci I techniczne wykonanie? Iga miala za jasne wlosy XD

anyway, mozna bylo dac dwom osobom nagrody. Tak jednej to smutno. duzo fajnych strojow bylo, powaznie u.u
[79] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 02.08.2009, 18:02:25, odpowiedź na #78, oceny: +0 -0
Krzych AyanamiIngis była tą piosenkarką z Macrossa?
[80] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 18:07:50, odpowiedź na #79, oceny: +0 -0
Jukinie. Ignis to byl Shuichi z "Gravitation" :3 ten strój, ale lepszy
[83] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 02.08.2009, 18:17:47, odpowiedź na #80, oceny: +0 -1
[88] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 18:43:26, odpowiedź na #83, oceny: +0 -0
Jukiegzakli :3
[90] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 19:26:48, odpowiedź na #78, oceny: +0 -0
glodaDwie nagrody dla jednej osoby też były dla mnie lekkim zaskoczeniem :) Ale tak swoją drogą to jakie cosplay'e uważacie za najlepsze ( obojętnie w jakiej kategorii)* ?
________
* Kategoria " The Worst Cosplay Ever" też się liczy xD
[91] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 19:36:18, odpowiedź na #90, oceny: +0 -0
Jukimowisz o animatsuri czy w ogole? :P

duzo wymieniania : X
[93] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 20:27:10, odpowiedź na #91, oceny: +1 -0
glodaKonkretnie Animatsuri 2 xD Mi się bardzo podobała "scenka " z Hetali. Była przemyślana i miała jakiś głębszy sens :)
Niezłe stroje były z Soulu Eater'a i ANBU też nie takie kiepskie :)
[94] Re: Animatsuri 2
Jeyka [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 02.08.2009, 20:29:00, odpowiedź na #90, oceny: +0 -0
Mi osobiście najbardziej się podobał strój Blair z Soul Eatera. Był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach (nawet włoski zakręcone!).

Może yaoistka była w komisji, dlatego Shuichi wygrał? -_-"
[97] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 20:37:02, odpowiedź na #94, oceny: +0 -0
JukiBlair fajna, ale z mojej perspektywy nie wygladala zbyt imponujaco... :X nie ma to nic wspolnego ze strojem.

W jury bylo wiecej osob niz jedna.
[111] Re: Animatsuri 2
Jeyka [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 02.08.2009, 23:18:21, odpowiedź na #97, oceny: +0 -0
Pewnie, że w jury było więcej osób. To by było totalnie nie fair xD"
[195] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 23:09:08, odpowiedź na #94, oceny: +0 -0
LeviathanJak juz chodzi o SE to fakt bylo fajknie, ale jak dla mnie prym wiedzie Alu jako Medusa :) Wygladala... po prostu slicznie :)
[89] Re: Animatsuri 2
Krzych Ayanami [*.chello.pl], 02.08.2009, 19:12:29, oceny: +0 -1
Krzych AyanamiZ rzeczy, które sobie jeszcze przypomniałem. Można się spodziewać, że w animkach AG będą dwa rodzaje tłumaczenia. Jedno dla osób zupełnie nie zorientowanych w terminach japońskich - czyli bez żadnych sufiksów. Oraz drugie, dla fanów, którzy są już zorientowani w "-chanach", "-sanach" i tak dalej.

Wydawnictwo zamierza również podjąć walkę z serwisami, które będą rozpowszechniać fansuby z wydawanymi przez nich pozycjami, bądź wręcz DVD-ripy z ich pozycji. Jeśli ktoś będzie chciał podjąć się czegoś takiego, to proszę bardzo, ma wolną rękę. Pytanie tylko, czy ma również jakieś 30 tysięcy złotych. Płatnych za JEDEN wrzucony do sieci epizod. Kreskowki.pl już próbowały się stawiać, może ktoś uzna, że mu się uda i nie podzieli ich losu...

Anime Gate zamierza zainteresować również w większym stopniu media tematyką anime. Na Animatsuri 2 byli obecni goście z Gazety Wyborczej i TVN'u.

Po za tym docelowo na stronie mają się znaleźć wszystkich sklepów - tradycyjnych - które będą oferować anime. Z każdego, nawet najmniejszego miasta.
[96] Re: Animatsuri 2
Jeyka [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 02.08.2009, 20:34:21, odpowiedź na #89, oceny: +0 -0
O Wyborczej słyszałam, bo też słuchałam planów AG, ale TVN? O_O Tego nie dosłyszałam...

Mam nadzieję, że w ekipie TVN nie znalazła się SuperNiania oraz UWAGA! ^^"
Jeszcze by się rzucili na "Cześć, Michael" albo "Ikara" za wiadomo jakie scenki XD"
[109] Re: Animatsuri 2
AkashiMorii [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 23:11:27, odpowiedź na #96, oceny: +0 -0
AkashiMoriiTak, prasa była ze względu na zaproszonego przez nas gościa i moją osobistą znajomą - Yoshimi sensei.

W prawdzie jeszcze nie odpocząłem do końca i jestem pół przytomny jak większość zapewne organizatorów.
Aczkolwiek chciałem zaznaczyć kilka mniejszych uwag:

1. Osobiście miałem "małe obawy" by zapraszać Urasenke i Murasaki pod patronatem Vision. Wszyscy pamiętamy zachowanie niektórych konwentowiczów na minionych różnych konwentach. Tutaj naprawdę wszyscy byliśmy miło zaskoczeni gdyż konwentowicze z powagą podeszli do zajęć tam prowadzonych i za to chciałem wam wszystkim podziękować. Naprawdę już dawno nie widziałem takiej ciszy i spokoju na konwencie. Raz jeszcze dziękuję.

2. Oczywiście podziękowania także należą się organizatorom którzy naprawdę nas wspierali w 101% przez cały konwent. Bez nich zaangażowania naprawdę ciężko byłoby wszystko tak dobrze zgrać.

3. Zapomnieć także nie mogę o Urasenke i Murasaki, którzy zgodzili się dać pokaz oraz poprowadzić zajęcia podczas trwania konwentu. Naprawdę wysiłek włożony przez nich w przygotowaniu atrakcji był ogromny.

4. Tak samo wielkie podziękowania należą się osobą wspierających mnie przez cały konwent. Bez nich nie dało by się wszystkiego tak sprawnie zorganizować oraz zredukować niektóre pomniejsze "wpadki", które także się pojawiały w ogniu walki.

Tutaj mówiąc szczerze każdemu należą się personalne podziękowania które oczywiście pojawią się oficjalnie na naszej stronie i jak podejrzewam także na ACP'ie

Wybaczcie jednak nerwy, zmęczenie i nieprzespane noce robią swoje, pisać więcej na chwilą obecną nie będę, zanim wypuszczę więcej zonk'ów na wolność.
Pozwólcie więc, że część oficjalną związaną z podsumowaniem konwentu i podziękowaniami dla poszczególnych osób umieścimy za kilka dni :)

pozdrawiam,
Adam "Akashi Morii" Bochiński
[105] Re: Animatsuri 2
marek1712 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 22:21:04, odpowiedź na #89, oceny: +0 -0
Kreskowki.pl już próbowały się stawiać, może ktoś uzna, że mu się uda i nie podzieli ich losu...
Jak to przeczytałem, wpisałem adres i LOL... nie ma.
[110] Re: Animatsuri 2
AkashiMorii [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 23:16:40, odpowiedź na #105, oceny: +0 -1
AkashiMoriiTutaj jest jeszcze jeden adres "www" związany z kreskówkami.
Ta strona już została zabezpieczona poprzez wydział policji do walki z piractwem, dalsze losy określi tej strony określi już prokuratura.
[127] Re: Animatsuri 2
borek [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 04:09:33, odpowiedź na #89, oceny: +0 -0
borekTak ze zwykłej ciekawości - skąd akurat 30 tysięcy i jak zamierzacie je wyegzekwować, wg. polskiego prawa?

Ogólnie nie widzę problemu, najlepiej będzie rozwiązać sytuację po amerykańsku - czyli póki na rynku nie ma danego tytułu to fansubujemy do woli (to jest, coby nie gadać, darmowa reklama robiona przez innych za darmo), jak już coś wydajecie, to dana seria jest dropowana. Przy czym miło by było, gdyby dropowanie mogło nastąpić w momencie wydania serii, a nie ogłoszenia w stylu "chcielibyśmy wydać a,b,c ,d, z i 20 innych tytułów".
[148] Re: Animatsuri 2
AkashiMorii [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 12:36:00, odpowiedź na #127, oceny: +0 -0
AkashiMoriiPo pierwsze jest coś takiego jak licencja na pokazy publiczne i steaming w sieci, że nie wspomnę o każe za dystrybucję bez zezwolenia, kwota tu podana była lekko zaniżona, niż kwota jakiej możemy się domagać w takich przypadkach.

Powtarzać nie zamierzam tego co mówiłem w kwestii fansub'ów i reszty. W największym skrócie tak godzę się na takie zasady na jakich istnieją fansuby, czyli znikają jak jest licencja. Jeśli ktoś próbuje mi wmówić, żę DVD-RIP 1:1 wydanego przez nas anime jest fansubem to brak mi słów.

Policja jest stanie ustalić ilość oglądających dany film na stronie choćby nawet po adresach IP, a prawo pozwala potraktować każdą oglądającą osobę, jako pokaz publiczny. Tu nie trzeba wielkiej matematyki by ustalić jaka może być kara. Wszyscy wiecie jakie są kary w przypadku łamania praw autorskich i jakie roszczenia ma ZAiKS.

Co do innych stron polskich o podobnej treści, zwróciłem się z prośbą do administratorów tych stron i nasze tytuły zostały usunięte. Nie musiałem jak w przypadku jednej strony wysyłać kilkunastu e-maili by dopiero po przekazaniu sprawy policji "opiekunowie" tej strony nagle się skontaktowali (jakieś dwa miesiące po kilku prośbach o usunięcie materiałów).

Więc tu nie ma się co obawiać, że na dzień dobry od razu będziemy powiadamiać policję. Najpierw będziemy się kontaktować i prosić o usunięcie materiałów. Jeśli prośby nie zostaną spełnione wówczas będą kroki karne. Nie będziemy tolerować piractwa, bo przypominam fansub w momencie wydania jakiegoś tytułu musi zniknąć - takie są reguły fansub'ów.

Więc tyle w tej kwestii, stanowisko w tej sprawie jest jasne i nie zmierzamy tego zmieniać.
[160] Re: Animatsuri 2
borek [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 19:35:46, odpowiedź na #148, oceny: +1 -0
borekOk, stanowisko jest jasne i bardzo właściwe. Popieram.
[98] Re: Animatsuri 2
MedusaxD [*.toya.net.pl], 02.08.2009, 21:35:12, oceny: +1 -0
MedusaxDJa powiem tylko tyle, że dobrze się bawiłam na tym konwencie. ;)
[99] Re: Animatsuri 2
LadyStyx [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 21:36:50, oceny: +0 -0
LadyStyxbyło fajnie :D
mój pierwszy konwent, w którym nie miałam ochoty wynosić się ze sleepa @___@
pogoda idealna, wszystko pięknie, ładnie.
Nikt na nic nie narzeka...

no i jeden WIEEEEEEELKI minus... cholera. Animatsuri nie zaliczyło żadnej kłopotliwej wpadki, która wryłaby się w historię fandomu ;<
nie można nic dopisać do ideału kobiety D: ... *drama drama drama*
[100] Re: Animatsuri 2
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 21:39:41, odpowiedź na #99, oceny: +0 -0
DoliCzyżby? Idealna kobieta powinna rżnąć jak komary na Animatsuri xD
[102] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 22:08:37, odpowiedź na #100, oceny: +0 -0
glodaNie wiem kto ale dopisał na liście :
"Skakać ze sceny jak na Animatsuri " xD
Tak tez można...
[115] Re: Animatsuri 2
Jeyka [213.158.194.*], 02.08.2009, 23:27:43, odpowiedź na #102, oceny: +0 -0
A glosna lub pogodna jak Animatsuri? XP
[120] Re: Animatsuri 2
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 23:53:45, odpowiedź na #115, oceny: +0 -0
KwakGORĄCA jak Animatsuri (muszę to wykorzystać w galerii).
[122] Re: Animatsuri 2
Yen [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 00:03:12, odpowiedź na #120, oceny: +0 -0
YenPoobijana jak Animatsuri :)
[125] Re: Animatsuri 2
MJeremy [*.multimo.pl], 03.08.2009, 01:10:24, odpowiedź na #122, oceny: +0 -0
MJeremyCicha w nocy jak Animatsuri XD
[126] Re: Animatsuri 2
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 01:26:43, odpowiedź na #125, oceny: +0 -0
DoliDobra, zdecydujmy się w końcu na jedyną słuszną wersję :-)
[128] Re: Animatsuri 2
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 03.08.2009, 06:12:52, odpowiedź na #126, oceny: +0 -0
CELL767Miał powstać Badge " Jestem głośna jak Animatsuri2" :P
[133] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 03.08.2009, 09:54:06, odpowiedź na #115, oceny: +0 -0
AriesPogodna jak animatsuri to bardzo trafne określenie dla "kobiety idealnej" =3
[135] Re: Animatsuri 2
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 10:04:41, odpowiedź na #133, oceny: +0 -0
JoeTrafne, ale chyba się nie przyjmie. Rżnięcie jest bardziej medialne.
[138] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 03.08.2009, 10:22:42, odpowiedź na #135, oceny: +0 -0
Ariesno cóż... liczą się fakty, a te są takie że komarów faktycznie nie brakowało ;3
[140] Re: Animatsuri 2
VEGON [*.merinet.pl], 03.08.2009, 10:39:26, odpowiedź na #138, oceny: +0 -0
poobijana jak Animatsuri to moj glos i Chester chyba tez sie ze mna zgodzi.... prawda ? :3
[143] Re: Animatsuri 2
MJeremy [*.multimo.pl], 03.08.2009, 10:48:34, odpowiedź na #140, oceny: +0 -0
MJeremyOj nie tylko ona ladowała.
[146] Re: Animatsuri 2
LadyStyx [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 11:28:50, odpowiedź na #140, oceny: +0 -0
LadyStyxnie tylko czester...
kilka innych osób miało swoje wypadki...
np. koleżanka zaczęła chodzić obwiązana bandażami, a jej znajomi mieli inne przypadłości @____@

głos za poobijaną.
[149] Re: Animatsuri 2
Darya [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 12:45:51, odpowiedź na #140, oceny: +0 -0
DaryaChyba będzie potrzebna ankieta :P

Na konie mnie nie było, ale wolałabym "pogodna", niech coś pozytywnego będzie ;3
[101] Re: Animatsuri 2
Silafein [*.adsl.inetia.pl], 02.08.2009, 22:03:06, oceny: +0 -0
SilafeinZ mojej strony, jako organizatora oraz koordynatora do spraw ekipy, chciałbym podziękować za pomoc Łódzkiej Sparcie w składzie Aries, Bib, Ifu, Kluss, Sein oraz Yukii. Jestem Wam bardzo wdzięczny za pomoc.
Podziękowania należą się także Duo oraz jego składowi sprzątającemu w składzie: Duo, Xann, BlackStar, Sakuraczek, Teela, Kodama.
Bez tych dwóch grup byłoby ciężko zapanować nad porządkiem na konie oraz bufetem. Kochani, odwaliliście kawał świetnej roboty, bez Was byłoby zdecydowanie ciężej i nie byłoby tak fajnie. Cieszę się, że zgodziliście się nam pomóc.
Paweł "Sil" Biernacki.
[134] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 03.08.2009, 09:58:55, odpowiedź na #101, oceny: +0 -0
AriesNie ma sprawy :D świetnie się przy tym bawiliśmy więc możecie na nas liczyć i przy następnych konwentowych projektach ^.^ [po powrotno-pociągowych pogaduszkach wiem że to nie tylko moja opinia] =3

PS: Ale tego "zagubionego 15-to latka" to Ci nie wybaczę xD
[156] Re: Animatsuri 2
Silafein [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 16:20:26, odpowiedź na #134, oceny: +0 -0
SilafeinAle serio. To jak pisałeś to pasowało mi do "zagubionego 15-to latka". Jeszcze raz przepraszam :< *Emo mode on*
[188] Re: Animatsuri 2
Duo~ [*.torun.mm.pl], 03.08.2009, 22:14:21, odpowiedź na #156, oceny: +0 -0
Duo~zapomniałeś o Elzeiu 8D też odwalił duużo dobrej roboty :O !
[222] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 04.08.2009, 10:58:36, odpowiedź na #188, oceny: +0 -0
AriesTak samo jak Olsik ^.^ nie wińmy go za brak pamięci ... widziałem go jako poranne zombie xD
[214] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 04.08.2009, 07:29:37, odpowiedź na #156, oceny: +0 -0
AriesJak przeprosiny to bez telewizji się nie obejdzie ;3
[106] Re: Animatsuri 2
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 22:29:39, oceny: +0 -0
Ramroyd DeloroVeni, Vidi, Got PWNED

Plusy już się pojawiały masowo, a o minusy dla mnie było ciężko. Dlatego postanowiłem podać to, co nie do końca mi odpowiadało (gusta gusta):

-Sala z planszówkami: Po Balconie jakoś niechętnie wkroczyłem do sali, w której zdołałem zobaczyć tylko kilka stolików i jakieś 3 grupki, 1 grała w GO, pozostałe dwie w gry, których nie znałem... nie dopatrzyłem się mas gier planszowych do wyboru... chyba powinienem się wtedy już wyspać...

-Turniej Ultrastar - trochę dziwny system wprowadzono, bo gracz mógł wybrać sobie masakrycznie długą piosenkę i wyciągnąć z niej over 9000 wynik... żadnym eliminacji ani nic pod ten deseń. Do tego mała sprzeczka z prowadzącą ten konkurs...

A teraz pora leczyć gardło...
[117] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 23:43:23, odpowiedź na #106, oceny: +0 -0
glodaGry było kilka Go, Hanafuda, Mahjog i "klasyczne karty"
Niestety nie odbyło się coś takiego jak "Turniej gry w kości" ale chyba nie było z tego powodu problemu :)
Turniej Jungle Speeda trochę się opóźnił z racji chwilowego braku zestawu do gry. W eliminacjach było 20 osób a komplety tylko 2 :(
Za to odbył się "na dziko" turniej gry w Kenta xD
Była fajna zabawa :) Dzięki tym którzy wytrwali te 4 godziny ^^
[119] Re: Animatsuri 2
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 02.08.2009, 23:51:00, odpowiedź na #117, oceny: +0 -0
"Gry było kilka Go, Hanafuda, Mahjog i "klasyczne karty""

wszystkie gry dość trudne i skomplikowane ^^" A Ramroydowi raczej chodzilo o brak takich gier jak... nie wiem... osadnicy czy inny Hive ;P
[123] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 00:03:59, odpowiedź na #119, oceny: +0 -0
glodaGry trudne ale cały czas siedziały w roomie bardzo miłe osoby które wręcz "łopatologicznie" tłumaczyły zasady gier dzięki czemu po 2 grach już można było grać samodzielnie z innymi :)
Te miłe osoby to Klub Gier Japońskich z UW / Polibudy *(?)
* Potrzebne sprostowanie :)
[154] Re: Animatsuri 2
tsuciek [*.chello.pl], 03.08.2009, 15:32:40, odpowiedź na #123, oceny: +0 -0
raczej UW :)
[147] Re: Animatsuri 2
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 12:18:36, odpowiedź na #117, oceny: +0 -0
GuileGra w kosci sie w zasadzie nie odbyla tylko dlatego, ze chetnych brakowalo.
[197] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 23:12:53, odpowiedź na #147, oceny: +0 -0
LeviathanKurde, a mialem isc... ale tak dobrze mi sie spalo o tej porze :) do tego mile towarzystwo na materacu w cichym sleepie ;P
[175] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 21:30:47, odpowiedź na #117, oceny: +0 -0
AlexRrRBył też turniej Go.
[200] Re: Animatsuri 2
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 00:07:15, odpowiedź na #117, oceny: +0 -0
DoliDodatkowo jeszcze na biurku w tej sali leżały jakieś łamigłówki japońskie do rozwiązywania, całkiem fajne zresztą.
[240] Re: Animatsuri 2
Mroczus [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 16:39:15, odpowiedź na #117, oceny: +0 -0
MroczusTak naprawdę to jedynym opóźnieniem był podział na grupydo eliminacji bo o tym że jednak ktoś ma Jungle Speeda prywatnego się okazało na 5 minut przed planowanym czasem( przynajmniej wg. mojego zegarka.)

Ps. Nie zabijajcie za braki w interpunkcji ;)
[108] Re: Animatsuri 2
Stonekeep [*.lukman.pl], 02.08.2009, 23:08:12, oceny: +0 -0
StonekeepNo ja powiem tak. To był pierwszy konwent na jakim byłem i będę go wspominał pozytywnie. Było parę minusów (już na forum konwentu pisałem). Ale plusów więcej na szczęście ^_^.

TYLKO TE KOMARY~! >.
[114] Re: Animatsuri 2
Jeyka [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 02.08.2009, 23:21:57, odpowiedź na #108, oceny: +0 -0
o.O To mnie jakoś te komary omijały z daleka...
[118] Re: Animatsuri 2
Tokyo [*.chello.pl], 02.08.2009, 23:44:46, odpowiedź na #114, oceny: +0 -0
Tokyokomary były, ale pogryziony nie wróciłem.

za to nie zapomnę przenikliwego krzyku jednej z konwentowiczek siedzących przed sceną, którą zaatakował krwiożerczy kosarz XDD
[176] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 21:32:10, odpowiedź na #108, oceny: +0 -0
AlexRrRW porównaniu z moimi okolicami nie było komarów xD Ja ukatrupiłam tylko jednego :D
[242] Re: Animatsuri 2
Mroczus [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 16:46:23, odpowiedź na #176, oceny: +0 -0
MroczusJa żadnego. Ciekawe może były tresowane żeby gryzły tylko niektórych?
[124] Re: Animatsuri 2
Yen [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 00:19:11, oceny: +0 -0
YenKiedy już myślałem, że fandom woli narzekać i porzucił ideę spontanicznej zabawy...
Wspaniale się bawiłem, dziękuję organizatorom i uczestnikom za dobrze spędzony weekend :)
Przyjemny cosplay, kalambury od siedmiu boleści (to było to, czego brakowało często na konwentach - wyzwania bez ograniczeń), sporo zabawy na Air Guitar (pozdrawiam kolegę Grochu, mam nadzieję się zmierzyć kiedyś jeszcze ;) ), niezła rozrywka na larpie Yakuzowym oraz ogólnie chciałbym pochwalić konkursy Aldara - układasz rozwalające pytania, będę musiał częsciej odwiedzać Twoje atrakcje :)
Dziękuję Celebrianie na spontaniczną naukę tańca w niedzielę i złe mojo team za krzesełkowe wariacje :)

Widzę, że na plus rozwija się system kolorystyczny i ubraniowy - helperzy tym razem na czerwono, organizatorzy na niebiesko z yukatą (?). Szkoda że nie szło to zbytnio w parze z, sympatycznymi poniekąd, identyfikatorami.

Szkoda tylko że:
W informatorach nie było informacji, kto co prowadzi - to jest pomocne.
Night Festiwal bez atrakcji nocnych, ze względu surowo egzekwowaną ciszę nocną. Szkoda, rozumiem, że sąsiedzi byli konsekwentni, jak ta sprawa wyglądała w szczegółach?
Nieczytelna i niefunkcjonalna rozpiska atrakcji - stosowanie wypełnień szarości dla wierszy rozwiązuje problem a roboty jest na 2 minuty.
Zdarzały się obsunięcia w atrakcjach.

Nie miałem na tyle czasu aby odwiedzić sale tradycyjną - wygladała masakrycznie ciekawie, uznanie dla osób za nią odpowiedzialnych.

To tyle z mojego czasu na porzyg. Cheers :)
[145] Re: Animatsuri 2
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 11:25:46, odpowiedź na #124, oceny: +0 -0
[206] Re: Animatsuri 2
DH707 [*.dynamic.gprs.plus.pl], 04.08.2009, 00:51:40, odpowiedź na #145, oceny: +0 -0
DH707:D lol'd
[139] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 03.08.2009, 10:36:04, oceny: +0 -0
AriesNiestety to był mój jedyny Con w te wakacje które mam zapchane weselami, wyjazdami i innymi atrakcjami typowo socjalnymi.
Tak czy inaczej nie żałuję że przyjechałem, od samego początku do samego końca bawiłem się rewelacyjnie ^.^

Po dyżurce w kuchni wiem że nadaję się do pracy w kawiarni, ale puki co nie zamierzam zmieniać pracy xD ("Bishe w kuchni";P)

Nie było mnie na zbyt wielu atrakcjach gdyż byłem zajęty poznawaniem coraz to nowszych ludzi a w przerwach kopałem tyłki w SC4 z padem w łapkach ^o^

Cieszę się również, że pomimo 1-ego chwilowego problemu sprzętowego, mój konkurs cieszył się powodzeniem u resztek konwentowiczów którzy pozostali do końca na conie.
Gratki dla Jajcana za zwycięstwo.

Teraz na con jadę dopiero na jesień i choć ten zakończył się wczoraj już nie mogę doczekać się następnego wypadu ^^
[153] Re: Animatsuri 2
Chaos [*.acn.waw.pl], 03.08.2009, 14:21:41, oceny: +0 -0
ChaosZe swojej strony chciałem publicznie podziękować wszystkim uczestnikom którzy brali udział w prowadzonych przeze mnie (czy samego, czy z kimś) atrakcjach. Zwłaszcza ludziom robiącym miny na konkursach, okraszając je komentarzami "CO?!?", "JAK TO?!?" oraz "NO CO TY?!?". Jesteście boscy :P

Za rok też będę sadystą ;)
[186] Re: Animatsuri 2
Serduszko [*.internetdsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 22:13:37, odpowiedź na #153, oceny: +0 -0
Żadne słowa nie opiszą w pełni tego co przeżyłem na Animetsuri second ed.Odjeżdzając poczułem pustkę,jakbym odszedł z Edenu:]Mile byłem zaskoczony bo myślałem że to nie będzie na taką wielką skalę i tak dobrze zorganizowane.Nie było chwili żebym się nudził,poznałem dużo ludu i dużo zobaczyłem.Zasmakowałem nowych atrakcji i przełamałem parę barier min.grę w DDR,dyskusje:P Soł dzięki wielkie wszystkim ORg.którzy(w co wierzę)włożyli dużo wysiłku w ten konwent!Kiedy następny:P
[159] Re: Animatsuri 2
Dymek [*.aster.pl], 03.08.2009, 17:14:56, oceny: +0 -0
DymekKonwent był dla mnie prawie świetny. Znacznie lepiej od pierwszej edycji wyszło.

Najgorsze, że panowie mundurowi lubili odwiedzać konwent w nocy. Sąsiedzi okazali się społeczniakami, nie umiejącymi zakryć łba poduszką, jak obok z piątku na sobotę trwa impreza :/

Inną złą rzeczą było to, że nie odbyło się Kimodameshi. Ale wiadomo...nie mogło być po prostu z powodów niezależnych od nas.

Wiedzówka MGS...chciałbym podziękować tylko tym 4 osobom co przyszły na nią. Gargu, który wyglądał jakby nic nie wiedział i brał najłatwiejsze pytania zajął drugie miejsce xD Pierwsze Yoyo. Gratulejszyn.

Świetnie, że nie bylo żadnych poślizgów czy czegoś w ten klimat.

Bawiłem się przednio, ostro zdarłem gardło na Ultrastarze i konkretnie się wypociłem na scenie w czasie trwania baletu wieczornego w sobotę.
Zapewne kolejny konwent będzie jeszcze lepszy.
[247] Re: Animatsuri 2
Gargu [*.154.246.94.artcom.pl], 04.08.2009, 21:13:23, odpowiedź na #159, oceny: +0 -0
GarguPrzyszedlem wygrac walkoverem (jak zapisywalem sie nie bylo nikogo), chociaz faktycznie w sumie to i tak wlasnie bylo. Ale ten koles z prawej odemnie chyba zdziwil sie ze przegral :)
[161] Re: Animatsuri 2
MJeremy [*.multimo.pl], 03.08.2009, 19:41:10, oceny: +0 -0
MJeremyTo nie bedzie tylko komentarz do Animatsuri, ale tez będzie sie tyczyć innych konwentów.
Jako, że sam pomagam przy konwentach, organizuję, wiem jaki to jest wysiłek, stres i ogólnie wiele wyrzeczeń. Orgowie i helperzy czasami łatają dziury, dwoją się i troją, aby było wszystko dobrze. Jednak nasuwa się pytanie: czy warto poświęcać swoje zdrowie. I będę teraz jechał z ksywki. Fensir, jako, że jesteś, byłes odpowiedzialny za medyczna stronę na animatsuri, przynajmniej tak słyszałem, więc powiedz mi szczerze czy chciałbyś byc badany przez zmęczonego lekarza? Wyglądałeś jak wrak człowieka, sam prosiłem Cię wiele razy abyś odpoczął, bo coś się stanie. Posprzątać śmieci może kto inny, a nie osoba będąca odpowiedzialna za takie coś jak opieka medyczna. Jak przechłodziłeś obok to myślałem, ze ten konwent upada, jak widze takiego z ekipy. To moje wrażenie. I szczerze, jakby *odpukać* mi się coś stało nie pozwoliłbym abyś mnie dotknął palcem. Nie kwestionuje twoich zdolności medycznych, ale po prostu nie wierzyłbym w twoje jasne postrzeganie sytuacji. Chłopie, zmień swoje nastawienie, bo odpoczynek jest ważny.
Tutaj napisze, że ja tez czasami pracuję ponad wymiar czasowy, ale odpoczywam i wiem dobrze, że nie sprawię kłopotu organizatorom przez jakiś błąd wynikający ze zmęczenie i nie beda mnie musieli reanimować lub czy miałbym zasłabnąć. Ty jesteś nieodpowiedzialny doprowadzając się do tego stanu. Nie możesz się odwadniać na konwencie czy nie jeść.

I niech to bedzie takie info dla innych, traktujcie swoje zdrowie poważniej. Ja juz to zrozumiałem dawno, wiem na co mnie stać. Szczególnie tutaj kieruję do kierowców - wy tez uważajcie na wasze zmęczenie.

Za ten tekst Fensir może mnie nie lubić i się burzyć. Ale ucieszyłbym się, aby do takich sytuacji nie dochodziło już.
[165] Re: Animatsuri 2
VEGON [*.merinet.pl], 03.08.2009, 20:24:46, odpowiedź na #161, oceny: +0 -0
Fakt zmeczony organizator to kiepski organizator po za tym kazdy z was "sprzedaje" jakis produkt w tym wypadku rozrywke a jak wiadomo w marketingu liczy sie pozytywne nastawienie i przyjazne nastawienie. A jesli podchodzi sie do orga z jakims pytaniem a ten omalo nas nie pogryzie tylko dlatego ze ma zly humor bo jest zmeczony to raczej odechciewa sie kontaktu zarowno werbalnego jak i wzrokowego bo moze sie to zle potoczyc... dlatego NIE ROBCIE Z SIEBIE MECZENNIKOW nikt wam nie powie zlego slowa gdy po 18h pracy przespicie te 6 pozostalych jakie posiada doba. Potem ktos mowi ale jestem zmeczony spalem 15 minut albo wcale... ale nie wspominaja ze zagryzli 15 osob bo spytaly o godzine ani nie przypomna o urwanych konczynach za staniecie im na drodze.... Wasz odpoczynek to wasza sprawa ale gdy wplywa to na postrzeganie otoczenia to robi sie kwasno...

A teraz czekam na sroga krytyke ktorej mi zapewne nie oszczedzicie
[166] Re: Animatsuri 2
GREY [*.broker.com.pl], 03.08.2009, 20:27:02, odpowiedź na #165, oceny: +0 -0
GREYNienawidze Cie-chan!
[167] Re: Animatsuri 2
VEGON [*.merinet.pl], 03.08.2009, 20:29:56, odpowiedź na #166, oceny: +0 -0
dzieki GR3Y .... moj ulubiony Hater
[169] Re: Animatsuri 2
Vulcan [188.33.90.*], 03.08.2009, 20:34:02, odpowiedź na #165, oceny: +0 -0
VulcanPrzykład jakim nie należy być dla konwentowiczów dali nam organizatorzy konwentu Funekał 2008 :)
[215] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 04.08.2009, 07:43:41, odpowiedź na #169, oceny: +0 -0
AriesJak bym miał taką twarz ja ty też by mi się wszystko z
"kałem" kojarzyło xD
Możecie po mnie jechać dowoli za ten tekst ale jak dla mnie Vulkan jesteś żałosny. Cały czas się nas czepiasz choć g... o nas wiesz. Jak chcesz nam coś nawrzucać, to zrób to na konwencie a nie cały czas jesteśmy obsmarowywani na forach a kiedy widzą nas oko w oko nagle musza gdzieś iść byle by tylko zniknąć nam z pola widzenia...
[217] Re: Animatsuri 2
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 09:04:14, odpowiedź na #215, oceny: +0 -0
tym i swoim kolejnym komentarzem po prostu potwierdziłeś to co było napisane
[218] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 04.08.2009, 09:09:34, odpowiedź na #217, oceny: +0 -0
Aries"Nie ma dymu bez ognia"
Jestem jaki jestem i o swoją opinię nie dbam ale nie pozwalam obrażać moich bliskich.
Nie czepiam się nikogo ale nie lubię gdy czepiają się bez powodu. Jak chcą docinek na forum to będą je mieli :)
Jeśli ktoś twierdzi że zachowałem się wobec niego chamsko podczas Fune niech mi to powie w 4-y oczy a nie wywala brudy na acpie
[228] Re: Animatsuri 2
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 12:52:28, odpowiedź na #218, oceny: +0 -0
HadTylko, że Aries ma rację.

Krzysiu, nie byłeś w orgach na Funekai, jeśli mnie pamięć nie myli, więc zanim zaczniesz gadać takie saskie pierdoły, to się zastanów. Sparta Spartą chyba już wystarczająco dostali w dupę, to swoją drogą, ale FFS, było, minęło, już się to nudne robi, ile można? Osobiście czekam na Funakai 2 z niecierpliwością.
[230] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 04.08.2009, 13:21:58, odpowiedź na #228, oceny: +0 -0
AriesDzięki Hadzik ^.^
[191] Re: Animatsuri 2
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 22:53:18, odpowiedź na #161, oceny: +0 -0
HadI tak najlepsze było w ostatni dzień jak Fensir faktycznie zemdlał. Łódzkie pogotowie wykonczyło się samo. To taki symboliczny fakt, ze Fensir, jednak ustąp miejsca lepszym i odpowiedzialniejszym od siebie, co? Bo osobiście połamawszy sobie (odpukac) obie nogi na konwencie, jakbym Cię zobaczyła idącego do mnie, to wszyscy zobaczyliby cudowne ozdrowienie i zapierdalałabym do szpitala sama. Do Krakowa.
[192] Re: Animatsuri 2
MJeremy [*.multimo.pl], 03.08.2009, 23:00:51, odpowiedź na #191, oceny: +0 -0
MJeremyJa właśnie piłem do tego omdlenia. Wyszedł za zakręt budynku szkoły, bo jedzie do domu i bach... zemdlał. Naprawdę byłem wkurzony z takiej postawy osoby, która była odpowiedzialna za opiekę medyczna. I nie wspomnę twoich tekstów do osób poszkodowanych... naprawdę nie są na miejscu.
[205] Re: Animatsuri 2
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 00:46:46, odpowiedź na #192, oceny: +0 -0
HadIMHO, co mu zresztą powiedziałam, medycy powinni mieć swojego prywatnego sleepa i nic nie robić na konwencie, poza byciem medycznym i zbijaniem bąków. Najlepszy medyczny to skuteczny medyczny, wypoczęty i trzeźwo myślący, czego Fensirowi niestety brakuje (o jak się cieszę, że nic mi się nie stało), chwała Bogu, że Naomi była na konwencie. Nie chcę ujmować zapałowi Fensira (co momemntami robi Naomi tez robiąc się na wiecznie mądrzejszą - no offence, ale chłopak się stara, żarty żartami, ale czasem wrzuć na luz), bo to się chwali, że ktoś jednak chce wziąć na siebie tak dużą odpowiedzialność, jaką jest ludzkie życie, ale swoim zachowaniem na Animatsuri pokazał, że nie jest wart zaufania, sorry. Medyczni powinni jedynie siedzieć i pachnieć, dopóki nie są po prostu potrzebni, a nie zapierdalać w te, wewte, prowadzić atrakcje, nosić ławki, pomagać ochronie (na chuj Fensir to robiłeś, kompleksy masz, czy co?)...
Rozumiem, że się chłopak chce czuć potrzebny, ale wpierdalanie się wszędzie gdzie się da ze swoją pomocą, tym samym zajeżdżanie się na śmierć - nie budzi podziwu, ani szacunku, tylko co najwyżej FACEPALM.
Albo zrozumiesz, że dobry medyczny to PRZYTOMNY i ODPOWIEDZIALNY medyczny, albo sry, no bonus.
[163] Re: Animatsuri 2
Nekoi [*.netdrive.pl], 03.08.2009, 19:54:34, oceny: +0 -0
No cóż, Animatsuri faktycznie był dobrym konwentem xD.
Szkoda tylko, że na praktycznym konkursie yaoi zamknęli okna... Tj: Tam naprawdę można było się udusić. 9_6
Ale rozumiem, yaoistki za mocno piszczały xD'.
I cosplaye z Hetalii wymiatały =3.
Choć potem samych cosplayerów trudno było złapać, bo szybko się większość albo poprzebierała, albo gdzieś ukryła o_0.
[164] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 20:12:09, odpowiedź na #163, oceny: +0 -0
Jukiposzlismy na sesje a potem poprzebieralismy sie. jednak bylo dosc goraco XD
[168] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 20:30:35, odpowiedź na #164, oceny: +0 -0
glodaFaktycznie było gorąco jedna z cosplay'erek z Hetali zasłabła wiec rozsądną decyzja było zdjęcie strojów :)
[autoreklama] Cosplayerzy One Piece pozowali do zdjęć jeszcze przez godzinkę xD
[171] Re: Animatsuri 2
Nekoi [*.netdrive.pl], 03.08.2009, 20:45:19, odpowiedź na #168, oceny: +0 -0
Ach, rozumiem. @_@
W końcu stroje z Hetalii nie należą do przewiewnych i lekkich... cóż.
A cosplayerów z One Piece, widziałam i po konkursie cosplay, faktycznie xD.
Świetnie wyszliście =3.
[270] Re: Animatsuri 2
Luchianka [*.siedlce.vectranet.pl], 06.08.2009, 17:00:15, odpowiedź na #171, oceny: +0 -0
LuchiankaDo końca na sesji nie mogłam zostać bo odrazu po cosplayu byli Milionerzy na których chodzę co roku.
[170] Re: Animatsuri 2
Fearwing [*.atgsatel.pl], 03.08.2009, 20:39:50, oceny: +0 -0
FearwingNikt nie wspomniał o konwentowej białej mokonie, evencie Katamari ani o sleepie w męskiej toalecie ^^
[177] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 21:45:09, odpowiedź na #170, oceny: +0 -0
AlexRrRByła też Ssąca Mokona :D
Zauważył ktoś, że turniej zatytułowany był "Katamari Damacy", a graliśmy w "We love Katamari"? xD
[187] Re: Animatsuri 2
Andy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 22:14:03, odpowiedź na #177, oceny: +0 -0
Andycicho ;P
[231] Re: Animatsuri 2
Fearwing [*.atgsatel.pl], 04.08.2009, 13:25:30, odpowiedź na #177, oceny: +0 -0
FearwingNie chodziło mi o turniej katamari, tylko konwentowy event - ludzie robiący katamari na żywo :D
[232] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 14:17:57, odpowiedź na #231, oceny: +0 -0
LeviathanUoo :P owy evencik bardzo mi sie podobal ;P
Akurat szukalem niejakiej Madimiel, gdy mnie dopadla duza grupka ludzi z Ramroydem na czele ;P zanim sie czlowie kzorientowal oni byli wszedzie z kazdej strony :D
Musze to kiedys powtorzyc :)
[236] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.adsl.inetia.pl], 04.08.2009, 15:01:36, odpowiedź na #231, oceny: +0 -0
AlexRrRJak to się nazywało? I kiedy odbyło? *o*
[238] Re: Animatsuri 2
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 04.08.2009, 15:22:11, odpowiedź na #231, oceny: +0 -0
CELL767Czyli ktoś wreszcie zrealizował mój pomysł :O ciekawe gdzie ja wtedy byłem...a biegałem w wielkim kondomie...
[248] Re: Animatsuri 2
Fearwing [*.atgsatel.pl], 04.08.2009, 21:39:48, odpowiedź na #231, oceny: +0 -0
FearwingNie liczy się kto był na czele, a kto był w środku, a w środku byłem ja XD (w końcu to środek zaczyna grę). Faktycznie trzeba to kiedyś powtórzyć - efekt był genialny (niezorientowane osoby wciągane nagle przez wielkie Katamari :D ).

Niestety nie pamiętam kiedy to uczyniliśmy, ale chyba jakoś koło 15 dnia drugiego.
[250] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 21:51:32, odpowiedź na #248, oceny: +0 -0
LeviathanNiewiem Fear... mi sie wydaje, ze to bylo jakos w sobote na wieczor, bo wtedy po konkursie One Piece szukalem Madimiel, aby jej dac znac, ze ma odebrac punkty za 2 miejsce ;P
Krecilem sie wtedy z karteczka na ktorej napisalem "Szukam Madimiel" ;P moze ktos mnie kojarzy, bo oblazlem kazda sale na parterze ;P i jak wspominalem kolo konsolowki dorwala mnie grupa ludzi ;P niezapomne miny Imperatora aka Baloo jak mimo bycia sciskanym pokazalem mu te kartke ;P
[189] Re: Animatsuri 2
Andy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 22:20:35, odpowiedź na #170, oceny: +0 -0
AndySleep i pretensje po jego opuszczeniu były genialnym pomysłem.
[223] Re: Animatsuri 2
Lenyka [*.internetdsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 11:16:59, odpowiedź na #170, oceny: +0 -0
No ciekawe. ;d
[266] Re: Animatsuri 2
Yoakemi [*.4web.pl], 05.08.2009, 16:49:23, odpowiedź na #170, oceny: +0 -0
YoakemiO sleepie w damskiej chyba też nie. A przydałoby się, bo było to trochę nie na miejscu. Rozumiem, conplace był zapchany, ale żeby rozwalać się z materacami, tobołami i swoimi dupami w kiblu? Litości, tam się chodzi za potrzebą co najwyżej wypełnienia ankiety acepowej, nie snu. O bonusach rozrywkowych nie wspomnę.
[172] Re: Animatsuri 2
Mizuyashi [*.xdsl.centertel.pl], 03.08.2009, 21:02:34, oceny: +0 -0
MizuyashiAaaach, Animatsuri. Miłości ma.

Drugi raz byłam, po raz kolejny się nie zawiodłam. Jakże bym mogła, toć ta ekipa chyba nie potrafi zawodzić, prawda? Ale może po kolei, żeby nie być gołosłownym, przytoczę moje argumenty za.

Na oficjalnym otwarciu mnie nie było, ale słyszałam ( i czytałam w moim zeszyciku z wrażeniami wpisanymi przez konwentowiczów), że wyszło bardzo fajnie. Dla mnie najfajniejsze było to, że przychodząc o 18.30 stałam w kolejce nie dłużej niż 10 minut. W porównaniu do ubiegłego roku, kiedy to staliśmy w pełnym słońcu "over 9000" minut było to rzeczą wspaniałą (o Mokonowej kolejce wcale nie wspomnę, bo o tym wszyscy już zapomnieli). Weszłam i od razu dowiedziałam się, że Sleepy są zapełnione po brzegi. Jako, że na konwentach nie sypiam, nie przejęłam się zbytnio, a miejscówka na sleep-korytarzu na przeciwko łazienki była jeszcze lepsza - blisko do schodów, blisko do łazienki, obok kontakt, a jeszcze potem przynieśli nam czajnik!

Czas spędziłam głównie na konkursach i panelach. Pierwszym była wiedzówka o D.Gray-Manie, w której udziału nie brałam i się cieszę. Bailing, pytania były ZA-BÓJ-CZE, z moim ulubionym "O czym w 147 chapterze pomyślał X, kiedy zobaczył wstawającego z łóżka Y?" na czele. Masakra.
Wszechstronny konkurs rozpoznawania postaci zaskoczył mnie niestety negatywnie, gdyż okazało się, że prowadzący nic nie wiedzieli o listach uczestników, na których zapisywano się w informacji, a usłyszałam w zamian, że "żadnych list nie robili i o żadnych nie wiedzą, mają już komplet i do widzenia". Jedyny niemiły incydent, jaki mnie spotkał podczas konwentu. A teraz do przyjemniejszych rzeczy wróćmy.

Sala UltraStara, to chyba miejsce, które wspominam najcieplej. Oczywiście tu też do klawiatury dorwali się fani metalu, więc w pewnym momencie nie za wiele osób bawiło się dobrze, ale po chwili wrócili fani muzyki z anime i już dalej rozlegały się dźwięki openingów i endingów. Nie zrozumcie mnie źle - ja nie mam nic do metalu, sama słucham niektórych zespołów, grających taką muzykę, ale ja uważam, że konwent jest miejscem mangowym i takie piosenki powinno się tam śpiewać. Może i dziwne, ale to subiektywna opinia i tyle.

Później odwiedziłam panelówkę, gdzie obejrzeliśmy AMV HELL 0 i /0. Hardkor, a największym, hardkorem był prowadzący, czyli Kaminari, który najpierw uraczył nas kilkoma krótkimi filmikami, po czym - gdy już włączył AMVkę, uciekł z przeraźliwym wrzaskiem krzycząc, że nie będzie już więcej tego oglądał, bo widział zbyt dużo razy. (Muszę się z nim zgodzić, ja widziałam 3 razy i chyba nigdy więcej tego nie włączę.)

Potem wspaniały panel o FMA. Najlepszy, na jakim byłam. Chociaż spoilery wlatywały drzwiami i oknami, to i tak najlepiej pamiętam wpaniałe paringi: AlxScar; RizaxEd... I Al umierający z głodu zaraz po przywróceniu mu ciała. Mistrzostwo. Komentarze Sila też były fajne (O, rly?), a najbardziej podobało mi się, kiedy się zorientował, że właśnie prowadzi zabawy integracyjne. "Te drzwi się nie zamykają!" też zapadły w pamięć.

Niech żałują wszyscy Ci, którzy nie byli na Air Guitar. Widok fanek, które uciekły spod skaczącego w nie Grocha był bezcenny. Całe szczęście, że nic sobie nie złamał. Jak już jestem na zewnątrz, to wspomnę o Cosplay'u, na który poszłam pierwszy raz w życiu - głównie dlatego, że moja siostra, Aitho, namówiła mnie. Nie żałuję, bo podobał mi się. Zaskoczył mnie tylko wynik, bo, moim skromnym zdaniem, kilkunastoosobowa Hetalia powinna była przebić innych samym faktem, że Ci ludzie dogadali się i zrobili te przebrania w takiej liczbie i jakości. Scenka również miała dla mnie sens głębszy, niż spacerek po scenie, odbyty przez innych przebranych.

Kolejny świetny panel: "Konwenty od kuchni", głównie dzięki prowadzącym (Aldar i Sil, czyli najlepszy duet konwentu :P). Były na nich m. in. fotki... które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. :P A także dużo zachęceń do zostania helperem ("Szkolenie helpera" wymiata). Nie będę się rozpisywać na temat tego panelu, bo opisałam go w temacie Ecchiconu VI, wazeliny wystarczy. ^^ Tak samo nie będę długo się rozwodzić nad "Milionerami", bo tak jak wcześniej było genialnie. Najbardziej podobały mi się pytania z cyklu: "Kto prowadzi ten konkurs?" oraz "Na jakim jesteś konwencie?". Wydaje się proste? Po dwóch prostych pytaniach następowało takie, na które każdy miał problem odpowiedzieć. Prowadzący-sadysta.

Jeśli chodzi o inne konkursy, byłam na: "openingach i endingach", nawet trudne. "Wiedzówka o mandze i anime" (znów wygrałam, pozdrowienia dla Zombika i Chaosa XD), "konkurs wiedzy o FMA", oraz "Co to za anime?" (też wygraliśmy, Tentakle górą!). Pochwaliłam się, czuję się na spełniona.

Ogólnie konwent bardzo mi się podobał, największy z problemów, czyli tłok przy wejściu, nie istniał, dlatego nie mam zastrzeżeń. Wkurzyli mnie tylko niektórzy konwentowicze, którzy deptali bez skrupułów po śpiących ludziach, gasili światło tam, gdzie nie powinno być zgaszone (a czy krzyknięcie do Guile'a "Zgaś ten ogień!" było aktem odwagi, czy głupoty?). Opóźnień nie było (a przynajmniej ja nie zauważyłam).

A co jeszcze było ciekawe: apel Sila, dotyczący sprzątania i szacunku odniósł sukces. Widziałam sprzątających po sobie - i nie tylko - ludzi. Był tak przekonywujący, że ja sama szłam po korytarzu i zbierałam papierki.

A na koniec prywata - pozdro dla Rutki, Marcusa, Shizuku, Aitho, Ciacha i Maćka. Widzimy się na Ecchi V - oby był przynajmniej w połowie tak udany, jak Animatsuri 2!
[173] Re: Animatsuri 2
Fearwing [*.atgsatel.pl], 03.08.2009, 21:28:28, odpowiedź na #172, oceny: +0 -0
Fearwing"Wkurzyli mnie tylko niektórzy konwentowicze, którzy deptali bez skrupułów po śpiących ludziach, gasili światło tam, gdzie nie powinno być zgaszone (a czy krzyknięcie do Guile'a "Zgaś ten ogień!" było aktem odwagi, czy głupoty?)."

Wiesz, gdy sleepów jest niewiele więcej niż na mokonie i spać nie ma gdzie... Przydałoby się, żeby na korytarzach przez jakiś choćby czas było zgaszone światło. Nie wystarczy, że śpiący ludzie zrobią przejście i po pół-ciemku nie dacie rady przejść? Po mnie nikt nie deptał, bo ustawiłem sobie elegancko ławeczki z boku korytarza, za to światło wkurzało mnie niesamowicie.
[178] Re: Animatsuri 2
Azazel [213.199.253.*], 03.08.2009, 21:50:59, odpowiedź na #173, oceny: +0 -0
AzazelPolecam opaskę na oczy. Działa.
[196] Re: Animatsuri 2
Jeyka [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 03.08.2009, 23:10:14, odpowiedź na #178, oceny: +0 -0
Kumpela wpadła na pomysł wykorzystania rękawa bluzy, poprzez narzucenie go na oczy jak opaskę i działał równie doskonale ^^
[204] Re: Animatsuri 2
borek [*.adsl.inetia.pl], 04.08.2009, 00:36:25, odpowiedź na #178, oceny: +0 -0
borekYup, opaska na ślepiątka, zatyki do uszu (40 groszy, a taaaaaaaaka cisza) i można spać nawet na mainie w trakcie wyborów Bisha Konwentu:P

O ile nie zadeptają:P
[209] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 01:15:10, odpowiedź na #204, oceny: +0 -0
Jukitak! zatyczki do uszu po stokroc! to najlepszy wynalazek ever! XD
[180] Re: Animatsuri 2
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 21:51:48, odpowiedź na #173, oceny: +0 -0
GuileJa nic nie chce mowic, ale za kazdym razem jak wchodzilem do Namiot Roomu (TM), to widzialem w nim sporo luzu, wiec skoro wybieraliscie do spania korytarz, to tylko z wlasnej nie przymuszanej woli, choc nie przecze, ze wszyscy by sie tam nie zmiescili. Miejsca do spania (w budynku) wiecej byc nie moglo, bo odbiloby sie na ilosci sal z atrakcjami, a to byloby nie fajne, z namiotami natomiast poszlo sie walic, bo w calej Warszawie najzwyczajniej nie bylo ich do wypozyczenia, a kupujac ten jeden duzy niezle nadszarpnelismy nasz budzet... Co do swiatla, to przykro mi, ale na tym korytarzu az tak widoczne wszystko nie bylo i osobiscie sam nieraz mialem problemy z przejsciem po ciemku, a osoby z gorszym niz ja wzrokiem pewnie radzily sobie jeszcze gorzej, wiec moim zdaniem swiatlo na korytarzu musi byc gaszone.
[182] Re: Animatsuri 2
Mizuyashi [*.xdsl.centertel.pl], 03.08.2009, 22:03:55, odpowiedź na #180, oceny: +0 -0
MizuyashiTym bardziej, że regulamin sleep room'u obowiązywał tylko korytarz na ostatnim piętrze.
[184] Re: Animatsuri 2
Silafein [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 22:08:22, odpowiedź na #172, oceny: +0 -0
SilafeinDziękuję :) Cieszę się, że moja osoba jako tako wpływa na ludzi i mogę dać troszkę radości konwentowiczom.
[185] Re: Animatsuri 2
Nami-chan [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 22:09:35, odpowiedź na #184, oceny: +0 -0
a ja? ; ;
[202] Re: Animatsuri 2
Chaos [*.acn.waw.pl], 04.08.2009, 00:33:36, odpowiedź na #172, oceny: +0 -0
Chaos"Wiedzówka o mandze i anime" (znów wygrałam, pozdrowienia dla Zombika i Chaosa XD)

Nawzajem i zapraszamy znowu. We are hardkor.
[174] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 21:29:20, oceny: +0 -0
Jukidobrze, mam troche czasu ^3^

bawilam sie na konwencie doskonale.

minusy: no z prysznicem troche bieda, ale i tak nie korzystalam, no to... ; p
plusy: same.

bardzo dobry konwent, serio. glownie ze wzgledu na atmosfere - luzniutko, cieplutko, mozna polezec na trawce i popatrzec na atrakcje mainowe.
jedzonko dobre XD
miejsca malo, bo namiotow braklo, ale koniec koncow ponoc spac sie dalo.

przyznam, ze Animatsuri 2 w moim osobistym rankingu uplasowalo sie na trzeciej pozycji, glownie dlatego, ze nie przeszkadzal sie bawic, a wrecz zachecal (bo np. Funekał bardzo przeszkadzal XD)
[179] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 21:51:10, odpowiedź na #174, oceny: +0 -0
AlexRrRW jakim sensie brakło namiotów?
Kto sobie przywiózł ten miał spokój i luksus prywatności :D
[181] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 21:56:27, odpowiedź na #179, oceny: +0 -0
Jukina poprzednim animatsuri byly wypozyczone namioty ,sztuk wiecej niz jeden. sporo rozluznily sleepy.
[193] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.adsl.inetia.pl], 03.08.2009, 23:05:16, odpowiedź na #181, oceny: +0 -0
AlexRrRAha, teraz rozumiem.
Ale i tak zalatuje mi to troszkę "przyjadę na gotowe". Btw. był ten duży, niebiesko-biały.
[198] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.08.2009, 23:13:35, odpowiedź na #193, oceny: +0 -0
Jukiech...
chodzi o to, ze namioty rozluznilyby atmosfery w sleepie. nie kazdy musi posiadac namiot, nie kazdy musi spac, jednakowoz, jak jest za malo sal przeznaczonych na sleepy, to ludzie sa niezadowoleni.
[216] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 04.08.2009, 08:46:54, odpowiedź na #174, oceny: +0 -0
AriesA nam ty przeszkadzałaś więc można to wszystko rozwiązać w prosty sposób. Jeżeli nie lubisz Fune to nie przyjeżdżaj na ewentualną 2gą edycję, ty będziesz się dobrze bawiła w domu a my nie będziemy musieli oglądać pryszczatego marudnego Evil Bloba.
Zrób lepszy kon to będziesz mogła wrzucać, wasz Mokon wypadł gorzej niż źle więc odczep się od innych
[219] Re: Animatsuri 2
Juki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 09:26:45, odpowiedź na #216, oceny: +0 -0
Jukichyba sie nie wyspales :(
oczywiscie, ze na Funekaj 2, o ile sie odbedzie, pojade, bo jest blisko. nawet jak bedzie przeszkadzal sie bawic, to mysle ,ze warto, dla samych znajomych.
Mokon wyszedl zle, ale widzisz gdziekolwiek, zebym bohatersko bronila go na jakims forum? Wiesz, czemu? Bo wiem, ze dobre rzeczy bronia sie same, a tych zlych bronia autorzy. Fakt, ze komus nawrzucasz i obrazisz go na "jakims forum" nic nie zmieni, dalej bedzie marny jaki byl.
Mokon zawalil nie przeze mnie, ja moge umyc rece i pisac wszedzie, ze to nie moja wina, ale ty i tak go powiazesz ze mna, bo o wiele latwiej Ci powiedziec "skoro ja smierdze, to i ty smierdzisz" niz szukac nieco glebiej i przyznac sie do tego, ze Funekaj jest niezalezny od Mokonu. Bo jest, ale nie znajdziesz zadnego lepszego argumentu na mnie procz tego, ze "moj" konwent tez ssał.
Z resztą, moze nastepnym razem powiedz mi to w cztery oczy? Wszystko, co Ci we mnie nie pasuje? Tak lubisz szczerosc, o czym piszesz troche wyzej, a widze, ze nie mogles sie powstrzymac od nawrzucania mi tutaj :) troche smieszne, ale chyba spodziewalam sie po Tobie, akurat po Tobie więcej. Ale coz, wszyscy się mylą. Ja rowniez.
[221] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 04.08.2009, 10:41:33, odpowiedź na #219, oceny: +0 -0
AriesWidzisz Juuki potrafisz użyć prawidłowej formy xD ale tu chodzi o coś innego. Twój tekst mógłby swobodnie tu istnieć bez Funekaiowej docinki.
Czepiacie się nas jak rzep psiego ogona a przejrzyj moje wcześniejsze posty na tym czy jakimkolwiek innym forum i wskaż mi ten w którym czepiałem się waszego konwentu, lub taki w którym napisałem do was jakąś aluzję... jak chcesz to szukaj ale ja odrazu powiem Ci że nie znajdziesz. Ani u mnie ani u Ifu, Seina, Cho czy Yuuki (tej naszej Spartańskiej ^.^)
Powód jest prosty, ja nie szukam zaczepki do sprzeczek i nie wytykam innym błędów bo i po co. Są natomiast osoby które robią to dla sportu bo lubią kłócić się na forach czy jakoś tak... sam nie wiem co nimi kieruje i mam to gdzieś. Wiem że nasz kon miał swoje ciemne strony i trzeba wiele naprawić ale nie zamierzam dłużej wysłuchiwać docinek pod naszym adresem.
Mam gdzieś te wszystkie wojny fandomowe, te "wasze" kłótnie i docinki i wytykania sobie nawzajem błędów są właśnie powodem dla którego "Łódź Sparta Squad" nie chce mieć z tymi ludźmi nic wspólnego. Co chwila jeden szydzi z drugiego, wrzuca na coś bo coś się nie udało.
Wrzucajcie sobie na siebie dowoli, mam to gdzieś, ale ja nie należę do osób które nadstawią policzek, kiedy ktoś chce się na mnie rzucić może spodziewać się kontry...
"Mądry głupiemu ustępuje,
ale co gdy głupi się z tego nie raduje.
Krzyczy z grubym kijem, że "połamie Ci kości"
że mądry ustąpił ... to oznaka słabości[...]"
I tym milutkim cytatem zakończę moją wypowiedź ^o^
[183] Re: Animatsuri 2
Koiori [*.cust.tele2.pl], 03.08.2009, 22:06:12, oceny: +0 -0
KoioriTak, animatsuri było wspaniałe.
Nie podobała mi się tylko rozpiska. W tamtym roku również na nią narzekaliśmy i w tym roku to samo. Niestety zginanie nie zawsze działało, więc się walnęłam godzinowo na początku kilka razy... .
A reszta...genialnieee:D. Powtórzę tutaj opinię o genialnym połączeniu Sila i Aldara (XD), dzięki czemu uśmiałam się jak głupia :D. Koncert skrzypcowy bardzo udany, Panu ślicznie wszystko wyszło. Prelekcja Kibita (i Kunia)jak zwykle długa i jak zwykle poprowadzona perfekcyjnie, prowadzący się wczuł i ma naprawdę talent do przekazywania informacji (a pomyśleć że gdyby nie splot okoliczności to po tamtegorocznym magistrowaniu na rozpisce Kibita nie trafiłabym na panel!). Po raz pierwszy zrezygnowałam z cosplayu na korzyść dyskusji Zombika-nie żałuję ;).
No i...wieeelki plus za atmosferę! Dzięki!
Ps: mnie nie gnębił żaden komar. Oo. Ale to pewnie dlatego jak wróciłam do domu i mojego pokoju to miałam ich rekordową ilość a nie miałam siły żeby podnieść packę T_T.
[190] Re: Animatsuri 2
Duo~ [*.torun.mm.pl], 03.08.2009, 22:23:12, oceny: +0 -0
Duo~było wyku*%^%&^& w księżyc :O !! Dziękuje wam wszystkim 8D jesteście kochani :D !! I dziękuje wszystkim z Ekipy Smietnikowej xD !

Srki za to że pimp my mecha się nie odbył :< shame on me D:
pozdrowienia dla wszystkich ludków z Mecha Pilot i innych moich atrakcj 8)

Animatsuri 3 XD ! już tylko rok 8D !
[199] Re: Animatsuri 2
trzareq [*.dynamic.gprs.plus.pl], 03.08.2009, 23:48:14, odpowiedź na #190, oceny: +0 -0
trzareqMecha Pilot był genialny ... szkoda że nikt tego nie nagrał. @Duo - kiedy wystawisz teksty z Mecha Pilot na animatsuri.pl?
[203] Re: Animatsuri 2
Chaos [*.acn.waw.pl], 04.08.2009, 00:33:56, odpowiedź na #190, oceny: +0 -0
ChaosPompki, panie kapitanie!
[208] Re: Animatsuri 2
Morgul [*.aster.pl], 04.08.2009, 01:10:55, oceny: +0 -0
MorgulSame pozytywne komentarze na acepie. Boziu, rajuśku, aż trudno mi uwierzyć O_o XD
Ale fakt, ze wszystkich konwentów na których byłam w ciągu ostatniego roku (a może i dłużej...?) na Animatsuri bawiłam się najzajebiściej ^o^
[210] Re: Animatsuri 2
Wiki-chan [*.chello.pl], 04.08.2009, 01:22:43, oceny: +0 -0
Wiki-chanZ 4ech konwentów na których byłam do tej pory to był 2gi który był znakomity^^. Wróciłam obolała do domu ale wytańczona wybawiona i szczęśliwa^.^
[211] Re: Animatsuri 2
-Zombik- [*.chello.pl], 04.08.2009, 01:29:28, oceny: +0 -0
-Zombik-:)

Dziękuję wszystkim za tłumne przybycie i naprawdę cieszę się, że bawiliście się tak dobrze jak mogę przeczytać.

Ze swej strony chciałbym napisać, że z konwentu jestem bardzo zadowolony, choć mam sobie do zarzucenia kilka rzeczy jako koordynatorowi do spraw atrakcji - przez moje zaniedbanie kilka atrakcji się nie odbyło. Najbardziej boli mnie to, że okazało się, że wyciągnięty przeze mnie na LARP yakuzowy Ramroyd miał w tym czasie panel o Ragnarokowym Trio. Niemniej uważam, że na LARPie pokazał klasę.

Dziękuję wszystkim za udział w prowadzonych przeze mnie atrakcjach, dziękuję wszystkim prelegentom i prowadzącym konkursy spoza ekipy, dziękuję Anime Gate, przedstawicielom Kół Gier Japońskich UW i PJWSTK, Chmurkowi i ekipie od DDR Roomu za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konwentu. Dziękuję WWFF za pomoc techniczną, Ernestowi i chłopakom ze ochronę, a także Huskionowi, Morgul i stowarzyszeniu Boris za wypożyczenie sprzętu. Dziękuję profesorowi Henrykowi Lipszycowi oraz Urasenke Sunshinkai i szkole kaligrafii Murasaki za przybycie i zaszczycenie nas poprowadzonymi atrakcjami. Wreszcie dziękuję całej ekipie organizacyjnej za ciężką pracę i oddanie, a także wszystkim uczestnikom - bez was nie byłoby tak fajnie.

No i pozostaje mi zaprosić Was wszystkich na Ecchicon 5ummer 5pecial już w przyszłym roku :)
[234] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 14:24:39, odpowiedź na #211, oceny: +0 -0
LeviathanJezeli 5ummer 5ecial ma byc na takim poziomie jak Animatsuri lub wyzszym to na bank trzeba pojechac ;P Ecchi5 i Anima3 to podstawa :P
Dla mnie to jeden z lepszych konwentow z wielu powodow m.in.
a) dobrze sie bawilem
b) dobrze mi sie spalo
c) poznalem wielu zajebistych ludzi
d) jesc dostalem za darmo ;P cieplutk ihod dog ;] cos cudownego :)
Byly co prawda minusy np. w postaci owej rozpiski, bo trzeba bylo sie uzerac z jej wyczytaniem, badz tez to, ze zgubilem badge'a, lub przespanie nocnych atrakcji, ale kazdy musi keidys odpoczac ;P
O dziwo nie uswiadczylem komarow, ktore rzekomo rznely jak szalone
[212] Re: Animatsuri 2
Teela [*.chello.pl], 04.08.2009, 02:24:19, oceny: +0 -0
Wszystko byłoby ok, gdyby nie ta rozpiska. Osobiście nie chcę pamiętać ile miałam problemów z odczytaniem godziny danej atrakcji. ZGROZA! Osobiście wolałabym by godziny zostały zapisane w informatorze, choć kartka zapewne miała być w mniemaniu organizatorów wygodniejsza. Owszem - była, ale mogłaby zostać jakoś inaczej zaprojektowana.

Kolejny minus - sleepy. Ale to akurat jest oczywiste xD

I ostatni minus - cosplay. Zleciał za szybko, stroje były przeciętne, a ta jedna scenka to był wielki żal >D Na plus oceniam tylko prezentację z Hetali, (nie jestem zagorzałą fanką!) ponieważ zrobiła na mnie niesamowite wrażenie oraz z KHR (cosplay Lambo wyjątkowo mi się podobał). Poza tym nie przepadam za cosplayem, gdzie ludzie są proszeni o parę słów do mikrofonu, ponieważ ich to po prostu stresuje i potem wygadują głupoty w stylu "dziewczyńska wersja Deidary" czy "kucyki na twarzy" >.>
[213] Re: Animatsuri 2
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 02:54:40, odpowiedź na #212, oceny: +0 -0
Guile"Poza tym nie przepadam za cosplayem, gdzie ludzie są proszeni o parę słów do mikrofonu, ponieważ ich to po prostu stresuje i potem wygadują głupoty w stylu "dziewczyńska wersja Deidary" czy "kucyki na twarzy" >.>"

Gdyby nie tych pare slow do publicznosci, to cosplay trwalby jeszcze krocej. Poza tym po samej prezentacji moim zdaniem ciezko jest ocenic kogos za podobienstwo do postaci, bo w tym przypadku nie powinno sie oceniac tylko wygladu, ale przede wszystkim zachowanie. W sumie co ja tam wiem, poprowadzilem cosplay, a sam sie na tym nie znam, wiec nie bede probowal przekonywac do mojego zdania:)
[224] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 11:18:32, odpowiedź na #213, oceny: +1 -0
glodaFakt szkoda że o tym że mamy coś powiedzieć dowiedziałem się dopiero na parę minut przed wejściem na scenę :(
Możliwe że było to mówione a ja nie słuchałem w tym wypadku to mój problem xD Ale i tak uważam że sztuka improwizacji to podstawa i zawsze się przydaje ^_^
[229] Re: Animatsuri 2
Teela [*.chello.pl], 04.08.2009, 13:14:15, odpowiedź na #213, oceny: +0 -0
"Gdyby nie tych pare slow do publicznosci, to cosplay trwalby jeszcze krocej."

W sumie święta prawda. Zwracam honor. Ale i tak uważam, że byłoby o wiele lepiej uprzedzić wcześniej o tym fakcie uczestników.
[239] Re: Animatsuri 2
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 15:25:33, odpowiedź na #229, oceny: +0 -0
GuilePodczas proby mowilismy uczestnikom cosplayu o tym, ze zanim zejda ze sceny powinni jeszcze powiedziec pare slow do publicznosci.
[249] Re: Animatsuri 2
Fearwing [*.atgsatel.pl], 04.08.2009, 21:41:50, odpowiedź na #213, oceny: +0 -0
FearwingDziewczyńska wersja Deidary? Serio tak powiedziała? Nie załapałem się na ten moment, więc może ktoś mi opowie ;)
[260] Re: Animatsuri 2
Teela [*.chello.pl], 05.08.2009, 02:46:32, odpowiedź na #249, oceny: +0 -0
Nie ma nawet co opowiadać. Za pozowała, powiedziała, że to jej pierwszy cosplay, dostała brawa i na koniec strzeliła gafę xP Ale nie było to tak bardzo rażące w oczy.
[263] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.08.2009, 13:11:58, odpowiedź na #260, oceny: +0 -0
AlexRrROj, było, było.
[220] Re: Animatsuri 2
Jeyka [*.nat.umts.dynamic.eranet.pl], 04.08.2009, 09:29:05, odpowiedź na #212, oceny: +0 -0
W sumie w rozpisce można było zmienić jedną rzecz i byłoby dobrze. Tzn. kolumny z dwoma panelówkami i konkursówkami (które znajdowały się na środku) przenieść na boki, najbliżej godzin, a właśnie boisko, planszową czy konsolówkę dać bliżej środka, bo tam atrakcji nie było aż tak dużo, więc sprawdzenie ich tylko parę razy, a nie ciągle, nie byłoby aż takim problemem ;)
[233] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 14:19:30, odpowiedź na #220, oceny: +0 -0
LeviathanWiesz... mozna to bylo zrobic jeszcze inaczej...
Co druga albo co trzecia kolumna to moglabyc rozpiska godzin...
Godzina Boisko Godzina Konsolowka godzina Panelowka
itede. itepe.
To na pewno by takze zycie ulatwilo, bo uzeranie sie z rozpiska troszke irytowalo i stanowilo jeden z niewielu minusikow Animatsuri :)
[225] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.adsl.inetia.pl], 04.08.2009, 11:29:51, odpowiedź na #212, oceny: +0 -0
AlexRrRJa nie miałam problemów z korzystaniem z rozpiski. Jak nie było widać to ident jako linijka sprawdzał się znakomicie. A parapet i ołówek rozwiązały problem na dobre, zapisałam sobie godziny.
[226] Re: Animatsuri 2
Aries [*.1 ML350], 04.08.2009, 11:49:00, odpowiedź na #225, oceny: +0 -0
AriesJa też nie... poprostu jej nie używałem ;P
Ale fakt faktem rozpiska była mało czytelna ^^
[227] Re: Animatsuri 2
AlexRrR [*.adsl.inetia.pl], 04.08.2009, 11:50:06, odpowiedź na #226, oceny: +0 -0
AlexRrRAle dało się jej używać :D
[235] Re: Animatsuri 2
Wiki-chan [*.chello.pl], 04.08.2009, 14:57:21, odpowiedź na #225, oceny: +0 -0
Wiki-chandokładnie tam samo używałam identa i było to dosyc wygodnexD
[237] Re: Animatsuri 2
ElMroko [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 15:19:50, oceny: +0 -0
ElMrokoAni naprawdę wypadło całkiem nieźle i moje obawy co do stołecznych konów chyba się rozpłynęły. A tak się zapierałam, że do W-wy nie pojadę...
Minus taki, że przywiozłam grypę do Krakowa, co mnie dziwi o__O
[243] Re: Animatsuri 2
Serduszko [*.internetdsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 18:40:44, odpowiedź na #237, oceny: +0 -0
Gloda a kim ty byłeś/aś na cosplayu?
[245] Re: Animatsuri 2
gloda [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 20:51:12, odpowiedź na #243, oceny: +0 -0
glodaMonky D. Luffy ten w kapeluszu co pomagał wam w scence ANBU xD
[246] Re: Animatsuri 2
kairi~ [*.home.aster.pl], 04.08.2009, 21:06:50, oceny: +0 -0
kairi~najlepszy konwent tego roku, wybawilam sie swietnie i dziekuje za to organizatorom. :D daliscie rade!

zaluje tylko ze nikt nie docenil ifu na cosplayu O_o chodzi mi o techniczne wykonanie cosplayu.
[252] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 21:54:20, odpowiedź na #246, oceny: +0 -0
LeviathanIfu byla rewelacyjna to na bank, a z wynikow nie sadze, aby wielu bylo zadowolonych, ale to norma jak widzisz nie kazdemu dogodzisz...

Ignis to fakt wygladala rewelacyjnie, ale jak dla mnie bylo wiele ciekawszych strojow jak np. Sakura badz tez wspomniana Ifu lub tez Kodama i jej Juli :)
Kazdy mial swoje typy, zal troche z tego powodu, ale co tam...
[254] Re: Animatsuri 2
kairi~ [*.home.aster.pl], 04.08.2009, 23:09:40, odpowiedź na #252, oceny: +0 -0
kairi~to znaczy, najbardziej mnie dziwi fakt, ze kategorie byly dwie przeciez i mimo, ze ignis dala czadu generalnie overallem(baaardzo inchara i w ogole shuczan jak sie patrzy ;D), to jednak bylo kilka osob ktorym o wiele bardziej nalezala sie nagroda za technike wykonania, koniecznosc zastosowania nietypowych rozwiazan, etc itp.
[255] Re: Animatsuri 2
Rabit [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 23:44:11, oceny: +0 -0
RabitFotki z konwentu Animatsuri 2
Dodaje bo zanim dodadzą mą galerię miną wieki.
[256] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 23:48:47, odpowiedź na #255, oceny: +0 -0
LeviathanJuz zasysam stary ;P ciekawe co ciekawego sie w tej galeryjce znalazlo ;P
[257] Re: Animatsuri 2
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 05.08.2009, 00:02:52, odpowiedź na #256, oceny: +0 -0
CELL767Całkiem sporo twoich fotek, więc pewnie ci się spodoba. Sama galeria też dobra tylko czemu chyba z 50% to Cat Fight?:P
[259] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.08.2009, 00:09:24, odpowiedź na #257, oceny: +0 -0
LeviathanMasz racje stary, fajna ta galeryjka :) Nawet jesli 50% to KetFajt ;P przywoluja wspomnienia i to najwazniejsze :) z reszta nawet jak wrzuca te foty to i tak je pewnie okroja ;P w kazdym razie wiele fotek jest rewelacyjnych, podoba mi sie zwlaszcza jedna, nie pameitam ktory numerek, ale tam duzy usmiechniety pan dostaje strzala od nizszej panny w czerwieni ;P
[261] Re: Animatsuri 2
Rabit [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.08.2009, 11:36:28, odpowiedź na #257, oceny: +0 -0
RabitBo Cat Fight było jedną z lepszych atrakcji na Animatsuri :)
No jeszcze Silent Room, a poniżej filmiki z tej atrakcji
Depilacja - Silent room
Pejcz - Silent room
Zapaszek - Silent room
Ps. eh... szkoda że nikt nie nagrał mnie jak jadłem biszkopta z wasabi mniam - tyle że skąpili coś tego wasabi eh... ;)
[267] Re: Animatsuri 2
Andy [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.08.2009, 17:50:42, odpowiedź na #261, oceny: +0 -0
AndyPrzepraszam, nastepnym razem naloze wiecej ;]
[258] Re: Animatsuri 2
MJeremy [*.multimo.pl], 05.08.2009, 00:06:55, odpowiedź na #255, oceny: +0 -0
MJeremyCzy wysłałes im wszystkie fotki co w tym pliku do ściągnięcia, czy robiłes selekcję, poprawiałeś kadrowanie lub chociaz trochę nasycenie kolorów zmieniałeś.

Jeżeli wysłałes wszystko tak jak leci, to wiem, czemu towja galeria się jeszcze nie pojawiła. Jezeli zrobiłeś selekcję i zdjęc jest mniej to widocznie jeszcze oczekuje na akceptację.
[262] Re: Animatsuri 2
Rabit [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.08.2009, 12:57:55, odpowiedź na #258, oceny: +0 -0
RabitZrobiłem selekcje, a i tak wysłałem im zaledwie 269 fotek ;)
[264] Re: Animatsuri 2
MJeremy [*.multimo.pl], 05.08.2009, 13:35:19, odpowiedź na #262, oceny: +1 -0
MJeremyzaledwie... hm kwaku robi po 1200 fotek z czego wysyla im ze 130 - moze wiecej [oczywiscie robi zlepki zdjec, gify, inne cuda]. siedzi nad nimi z kilka dni. wiec chyba trzeba czasami byc cierpliwszym i poczekac, albo zrobic wieksza selekcje i moze te 70 zdjec pojdzie szybciej na acepa niz te 269
[265] Re: Animatsuri 2
Leviathan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.08.2009, 16:42:14, odpowiedź na #262, oceny: +0 -0
LeviathanZaledwie 269? To ile ty zrobiels wszysktich? I mozesz dac jakis link do calosci ;P? tj. wszysciutkich ;P
[268] Re: Animatsuri 2
Rabit [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.08.2009, 11:46:34, odpowiedź na #265, oceny: +0 -0
RabitNie zrobiłem ich znowu aż tak dużo jakieś 380 ale część n ie przeszło przez moją cenzurę tzn. kto chce oglądać śpiących konwentowiczów czy też kilka zdjęć jednej osoby ?
[275] Re: Animatsuri 2
Fensir [188.33.54.*], 08.08.2009, 12:24:11, oceny: +0 -0
MJ, Had dziękuję Wam za komentarze. Wnioski z Waszych wypowiedzi na pewno wyciągnę.
Had, sleepa swojego mieliśmy mieć, ale ktoś dał go ochronie.
[282] Re: Animatsuri 2
Alisasi [*.gdynia.mm.pl], 29.08.2009, 11:16:09, oceny: +0 -0
Demotywatory Photo

Jesteście nawet na Demotywatorach xD
Ciekawe... fakt że komentarz taki se ale zszokowana lekko była. Jak bylo wczesniej - gomenasai...
Powered by WashuOS