header imageheader imageheader image

KoneCON

Albi

konecon.png

Odbywający się w dniach 14-15 czerwca KoneCON był jednym z pierwszych większych konwentów organizowanych w Szczecinie. Choć impreza miała lokalny charakter, to jednak część osób pochodziła z dalszych zakątków Polski. W sumie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Szczecinie gościł około 700 uczestników, w tym w większości były to osoby niepełnoletnie. Tak duża frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów.

Konwencja szkolna, która wedle zapowiedzi miała być tematem przewodnim imprezy, nie rzucała się w oczy. Niektóre organizatorki były ubrane w mundurki szkolne, ale ten klimat wyraźnie nie przypadł do gustu uczestnikom, zapewne z powodu zbliżających się wakacji.

003
Konwentowa kasa
007
Zabawa w DDR Roomie

Na wejściu, po uporaniu się z formalnościami, uczestnik otrzymywał informator i identyfikator. Muszę przyznać, że pierwszy z nich, zatytułowany „Podręcznik do KoneCONu”, zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Był przejrzysty, czytelny i miał ładną grafikę. Niestety identyfikatory nie były laminowane, przez co szybko ulegały zniszczeniu.

Budynek szkoły prezentował się bardzo dobrze. Bez trudu pomieścił wszystkich uczestników i znajdował się w spokojnej okolicy, o czym świadczył brak wizyty Tych-Którzy-Zawsze-Noszą-Dres. Na pierwszym i drugim piętrze znajdowały się sleep roomy. Było ich wystarczająco dużo, więc uczestnicy nie musieli spać na korytarzach i w innych niewygodnych miejscach. Wielkim plusem były prysznice z ciepłą wodą i dość czyste łazienki, w których nie brakowało mydła w płynie oraz papieru toaletowego. Niestety, na konwencie nie było żadnego punktu gastronomicznego, ani nawet stoiska z wrzątkiem, więc trzeba było maszerować do Galaxy Centrum lub zadowolić się drogimi hot-dogami z pobliskiej budki.

Na pierwszym piętrze znajdowały się trzy Sale Lekcyjne, w których odbywały się panele i prelekcje oraz Sala Egzaminacyjna przeznaczona do konkursów. Na parterze był DDR Room, Ultra Star i Guitar Hero, Konsolówka oraz sale przeznaczone do gier karcianych. Stoiska prezentowały się miernie — jedynym wydawnictwem obecnym na konwencie był JPF, brakowało choćby stoiska z przypinkami. Ku uciesze konwentowiczów można było jednak nabyć lub przekartkować pierwszy numer Arigato. Sala Sportowa, czyli Main Room, była zaopatrzona w głośniki, oświetlenie i wytwornice dymu, czyli 150 kg sprzętu przywiezionego aż z Gdyni transportem kolejowym. Oświetlenie nie było jednak zbyt widoczne ze względu na brak zaciemnienia okien (cosplay odbywał się o 20:00, więc było jeszcze jasno), a dym nie utrzymywał się przy podłodze tylko unosił do góry, co psuło cały efekt.

067
W cosplayu wystartowało tylko 15 uczestników
022
Panele cieszyły się dużym zainteresowaniem

Cosplay wypadł bardzo marnie. Organizatorka podczas wywiadu ujawniła, że był on po części wzorowany na „Cosplayu 2.0”, jednak wyszła z tego co najwyżej parodia. Około piętnastu uczestników zaprezentowało stroje, które jakościowo przypominały cosplaye z konwentów, które odbywały się jakieś trzy lata temu. Blisko połowa prezentowanych przebrań pochodziła z „Naruto”, co jednak podobało się publiczności, która w większej części składała się z fanów tego anime. Niską liczbę uczestników można wytłumaczyć małą popularnością pierwszej edycji szczecińskiej imprezy, jednak strona organizacyjna również nie zachwycała. Nie było przygotowania do cosplayu, większość uczestników nie umiała się zaprezentować i szybko uciekała ze sceny. „Yuri” również nie wydawało się być przygotowane do swej roli. Pytania wydawały się być wymyślane na poczekaniu, a z niektórymi uczestnikami nie był przeprowadzony żaden dialog. Na rzutniku widać było przygotowane foldery ze zdjęciami prezentowanych postaci, ale w większości wypadków nie były one pokazywane. Drugim błędem było ustawienie rzutnika na wprost uczestników, przez co wspomniane foldery były wyświetlane na ich twarzach. Ogólnie, całość wypadła bardzo chaotycznie. Jedyna scenka nie była ani zabawna, ani dobrze przygotowana — dopiero po czasie cosplayerzy zdecydowali się użyć mikrofonu. Pierwsze miejsce ex aequo zajęło dwoje uczestników przebranych za postaci z anime „Samurai Champloo”, drugie miejsce otrzymał Cloud, a trzecie Lavi. Nagrodę publiczności otrzymał Tobi z „Naruto”

Nie znaleziono pliku "15265168"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
.

Panele cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Największe tłumy przyciągnęła prelekcja o 4chanie prowadzona przez Oniona, polegająca głównie na pokazywaniu i omawianiu kultowych filmików, tłumaczeniu znaczeń poszczególnych memów oraz prezentacji zdjęć i motivational posterów. Równie oblegany był panel o kulturze Emo; jego wniosek końcowy — Emo nie istnieje

Nie znaleziono pliku "3763524"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
. Uczestnicy wyrażali pozytywne opinie na temat wykładu o tarocie, przeprowadzonego przez Zipa.

031
Pokaz jujitsu
035
Warsztaty Caramelldansen

Większość konkursów mnie osobiście zawiodła. Tak jak w przypadku cosplayu, organizacja pozostawiała wiele do życzenia. Kalambury były czystą improwizacją, mimo iż zasady i hasła można wymyślić w 10 minut. Konkurs „Szkolniak” prowadzony przez Sante składał się z trzech części. W pierwszej należało puścić wodze wyobraźni i napisać sobie ciekawe usprawiedliwienie z nieobecności, w drugiej pokryć materiały pomocnicze rysunkami, a na koniec rzucić gąbką do celu, którym był narysowany na tablicy nauczyciel. W konkursie karaoke wzięło udział jedynie trzech uczestników, z których wygrała Oliko, która śpiewała „Kiseki no Umi”. Randka w ciemno nie wyróżniała się niczym szczególnym. W pamięci zostały mi finałowe męsko-męskie przytulanki wybierającego i wybranego, przy okazji których dotkliwie ucierpiał ekran od rzutnika. Fanki yaoi były w każdym razie zadowolone. Podobny do randki w ciemno był finał „Whose initiative is is anyway?”, w którym czterech uczestników musiało zmierzyć się z zadaniami w konwencji yaoi, które wywoływały salwy śmiechu

Nie znaleziono pliku "16192417"
Jeśli widzisz ten napis to znaczy, że ktoś z redakcji anime.com.pl dał ciała i nie sprawdził poprawności artykułu. Najlepiej zgłoś to na adres webmaster@anime.com.pl.
. Nie brakowało również konkursu związanego z jedzeniem — podczas konkursu „Kisielkuj” uczestnicy musieli zjeść kisiel przy pomocy pałeczek. Do konkursów rysunkowych należał „Zaprojektuj swój własny mundurek”.

Ciekawy był pokaz jujitsu prowadzony przez Piotra Wecławskiego ze Szczecińskiej Szkoły Samoobrony. Można się było wiele dowiedzieć nie tylko o jujitsu, ale również o innych sztukach walki. Publiczności podobał się kuriozalny sposób prezentowania niektórych technik, a dziewczyny poznały nowe sposoby mówienia „nie jestem zainteresowana”. Pan Wecławski miał bardzo dobry kontakt z młodzieżą, potrafił rozbawić i zaciekawić. Walki w kostiumach sumo były bardzo widowiskowe — uczestnicy wyglądali w nich jak balony z helem, jakie zazwyczaj się widuje na festynach. Nauka kaligrafii prowadzona przez Macieja Wasilewskiego wypadła bardzo profesjonalnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nie brakowało również atrakcji dla Gothic Lolitek, które na warsztatach mogły uszyć pewne części garderoby. Warsztaty Caramelldansen polegały na synchronicznym wykonywaniu odpowiedniego gestu, na wzór postaci ze znanej animacji flash. Bardziej ambitni uczestnicy mogli spróbować stworzyć układ do reszty piosenki. Celem panelu było stworzenie konwentowego teledysku.

Jadąc na KoneCON zdawałam sobie sprawę, że jest to projekt, który przeciera szlaki innym tego typu inicjatywom w Szczecinie. Dlatego nie mogę powiedzieć, że jestem zawiedziona, tak samo jak osoba dorosła nie może powiedzieć, że jest zawiedziona rysunkiem małego dziecka. Widać było wielkie chęci i zapał organizatorów, więc wszelkie błędy i niedociągnięcia można wytłumaczyć brakiem doświadczenia. Szczecin wydawał się być odcięty od reszty fandomu, wielu uczestników po raz pierwszy uczestniczyła w konwencie, niewiele osób śledziło poczynania portali związanych z polskim światkiem mangi i anime. Mimo wszystko, zarówno organizatorzy jak i większość uczestników byli zadowoleni, co jest przecież najważniejsze. Dzięki temu możliwe jest, że zostanie zorganizowana kolejna edycja KoneCONu, na której będzie możliwość skorygowania błędów. W każdym razie chętnie się przekonam jak rozwinie się szczecińska inicjatywa.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: KoneCON.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
9,17/10 (6 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 62 dodaj

[1] Re: KoneCON
bAnAnx [*.gdynia.mm.pl], 17.06.2008, 23:59:12, oceny: +0 -0
_______________ - pass
[2] Re: KoneCON
Onion [*.acx.pl], 18.06.2008, 00:38:09, oceny: +0 -0
OnionWhose Line konwencja Yaoi... wat ? xD
[15] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 09:38:47, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
AlbiTo był żart ;] Mi się ta scenka po prostu wydawała bardzo yaoistyczna :P
[52] Re: KoneCON
Nikku x3 [77.88.183.*], 28.06.2008, 19:42:22, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
Nie tylko tobie ^^'
[3] Re: KoneCON
Vranz [213.155.191.*], 18.06.2008, 00:38:24, oceny: +0 -0
Ehm... Akurat na karaoke było 6 osób śpiewających, a nie 3 ;)
Co do "Whose initiative" - z tą konwencją yaoi to lekka przesada xD
[5] Re: KoneCON
Kisiel [*.e-wro.net.pl], 18.06.2008, 00:48:15, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
Vranz, było 6 osób i 5 piosenek ;)
Ostatnia osoba (sorki, nie pamiętam nicka) mnie zmiażdżyła i zadziwiła :D
[13] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 09:34:54, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
AlbiMoje niedopatrzenie. Chyba weszłam na karaoke jakoś w połowie i ubzdurałam sobie że to jest początek.
[4] Re: KoneCON
Kisiel [*.e-wro.net.pl], 18.06.2008, 00:46:38, oceny: +0 -0
Albi, informator tak był ładny ale najważniejsza rzecz czyli rozpiska to byłą czysta abstrakcja - dostałem informację tuż po wejściu na konwent, że składały ją 2 osoby w ogóle nie konsultując tego ze sobą. Wyszła przez to niezła kaszanka.

Identyfikator też mi sie pogiął, nasz szczęście mam zapasowy ;)

"..w spokojnej okolicy.." - hmm.. Ja tam słyszałem, że tam mieszkaja w pobliżu nożownicy :D

"..uczestnicy nie musieli spać na korytarzach.." - ah ta pierwsza noc i moje latające kapcie :D

A kto najwięcej zarobił? facet z budki z hot-dogami. Kolejka po prostu nie znikała.

Aha, chcę podziękować za interwencję w "punkcie opatrunkowym", żel mimo, że rozwodniony (powinno sie go trzymać w lodówce) bardzo mi pomógł na kolano.
[16] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 09:41:44, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
AlbiInformator wg mnie się trzymał kupy i jakoś działał, więc był dobry :P

"- hmm.. Ja tam słyszałem, że tam mieszkaja w pobliżu nożownicy :D"

Ciii... To tylko plotki. Albo część folkloru ;P

"- ah ta pierwsza noc i moje latające kapcie :D"

Kisielku, doprawdy nie wiem czemu wybyłeś ze sleepa :D Była taka fajna zabawa.
[22] Re: KoneCON
komciak [*.gdynia.mm.pl], 18.06.2008, 11:19:30, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
komciakjego strata ;d
[6] Re: KoneCON
FW [*.espol.com.pl], 18.06.2008, 00:50:11, oceny: +0 -0
FWYaoi? xD
tez prostestuje, to, że ktoś sobie zazyczył scene yaoi na wyspie w moim, Oniona i Quadaciego wykonaniu, to tylko wina publiczności. xD
[7] Re: KoneCON
ZedeKiaH [*.chrobry.pl], 18.06.2008, 00:55:34, oceny: +0 -0
ZedeKiaHChciałabym zwrócić na duży błąd. na konwencie było również stoisko studia JG. w sobote było najwczesniej,od 8:30,zajmowało wszystkie stoły po lewej(potem mniej bo ogromna ilośc towaru poszła w 2 godziny). Stoisko było też najdłużej w sobote i jako jedyne jeszcze funkcjonowało w niedziele.Przykro,że recenzant to pominął.
Ale reszta recenzji uważam za dobrą i sie zgadzam,choć może jeszcze kwestia papieru toaletowego.Recenzant nie był w damskich łazienkach=P papieru było mało,a jak juz to był on mokry lub leżał na podłodze.
[9] Re: KoneCON
Arianna [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 02:14:39, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
AriannaRecenzent jest płci żenskiej, to chyba w damskich toaletach byl :D Ja zreszta tez bylam, i przez wiekszosc conu uswiadczylam papier :)
[10] Re: KoneCON
Evul [62.61.46.*], 18.06.2008, 02:28:06, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
Też tam bywałem i był papier, na parapecie zawsze leżał :P
[14] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 09:37:32, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
AlbiBardzo przepraszam za przeoczenie. Po prostu dopiero w drodze powrotnej zdecydowałam się napisać recenzję i nie miałam zgromadzonych materiałów. Musiałam się opierać na zawodzącej pamięci a na stoiskach naprawdę byłam tylko chwile i zapamiętałam pustki, Arigato i JPF. Miscuzi.
[25] Re: KoneCON
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 18.06.2008, 13:43:13, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
AvantaRA myslalem, ze baby maja wiecej oleju w glowie i papieru uzywaja do podcierania a nie wycierania podlogi :S
[53] Re: KoneCON
Byciek [77.88.184.*], 01.09.2008, 14:02:36, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
ByciekTak a propos damskich łazienek.
Papier w damskiej toalecie był z całą pewnością.
O dziwo, gdy wysłano mnie do przetarcia podłogi w niedziele pod koniec konwentu, nie leżał na ziemi (no może gdzie nie gdzie), czy był mokry to nie wiem, wolałem nie dotykać go (bałem się :D) ale wyglądał na suchy.
Przynajmniej wiem czemu w reklamach środków do czyszczenia łazienek (i nie tylko) jest "Oto brud w typowo MĘSKIEJ łazience". Po prostu damska łazienka wymaga więcej czasu, pracy i poświęcenia, nawet jeśli chodzi o zwykłe przetarcie podłogi ^^

btw.
co tam było wylane przy umywalkach? ;]

p.s.
a i tak dla jasności, jestem facetem ‡D
[8] Re: KoneCON
Dark Serge [217.153.170.*], 18.06.2008, 01:15:23, oceny: +0 -0
Dark Sergeno to lecimy :
"na konwencie nie było żadnego punktu gastronomicznego, ani nawet stoiska z wrzątkiem"

- Więc czym było stoisko z Hot Dogami za 3,3zł(niska cena jak za to) i ludzie z czajnikami biegającymi po szkole ? Bo raczej nie parafrazowali motywatora z Darthem Vaderem nalewającego wode z czajnika do kubka, stojąc po kolana w morzy (Sense. This picture makes none)

Co do 'Whose...' konwencja nie była yaoi, ew. mogło się tak wydawać bo to damska część publiki pisząc scenki do kapelusza tak wybrała ;P
Owsianka to konwentowe meme, powinnaś wiedzieć będąc na panelu o 4chan'e ;] nie od parady KoneCon w niektórych kręgach nazywany jest OwsianKonem ;] A owsianka stała się cebulowa bo jednym z uczestników był Onion :D

To tak gwoli wyjaśnień - dzięki za relacje :D
[11] Re: KoneCON
XeN [*.chello.pl], 18.06.2008, 06:56:05, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
Więc czym było stoisko z Hot Dogami za 3,3zł
Ta "budka" na kółkach, o której nie było żadnej informacji, która stała na parkingu i która zniknęła w sobotę wieczorem?

ludzie z czajnikami biegającymi po szkole
A te czajniki to czyje były? Dostarczone przez organizacje? Były stosowne informacje, że sleep nr taki oferuje czajnik? No i dzięki ich nadmiernej ilości nie było prądu w niedziele rano w sleepach.
[17] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 09:42:30, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
AlbiTr00. Organizatorzy nie włożyli w dokarmianie uczestników zbyt wiele inwencji.
[24] Re: KoneCON
Onion [*.acx.pl], 18.06.2008, 12:30:27, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
OnionZ tego co kojarzę to na szkołę były dwa czajniki i nie było problemu z wykorzystaniem ich. Wystarczyło zapukać do org roomu lub spytać się wędrownego helpera co by wskazał drogę ;)

A co do budki... skoro nawet nie było informacji o niej to i tak wydawali żarcie, więc... :P
[18] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 09:49:53, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
AlbiJa wiem o chodzi z owsianką, jednak wiele osób wciąż skrobie się po głowie ;D
[33] Re: KoneCON
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 22:50:23, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
Owsianka była cebulowa bo tak wyszło po którejś sence z kapelusza ;P ale fakt dochodzi do tego fakt że jedną z osób w to zamieszanych był w/w Onion ;]
[12] Re: KoneCON
Sailor Dream [*.adsl.inetia.pl], 18.06.2008, 09:31:57, oceny: +0 -0
KoneCON sucks? ;3
[19] Re: KoneCON
linasakura [*.bazapartner.pl], 18.06.2008, 09:53:35, oceny: +0 -0
linasakuraKonwent to tez ludzie, moi dopisali i wcale tak źle się nie bawiłam :3
[20] Re: KoneCON
Elzei [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 10:03:46, oceny: +0 -0
W imieniu organizatorów, chciałem podziękować za rzetelną recenzję. Zgrabne zbieranie większość plusów jak i minusów, które zdążyliśmy zauważyć i usłyszeć od uczestników zasługuje na pochwałę. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
[28] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 15:57:21, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
AlbiTez się ciesze że mogłam coś od siebie skrobnąć :) Starałam się być jak najbardziej obiektywna. Mimo wszystko osobiście bawiłam się dobrze :)
[42] Re: KoneCON
Santa [*.chello.pl], 18.06.2008, 23:57:45, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
Rzekłeś, Elzei. Ja również uważam, że recenzja jest porządna, i dołączam się do podziękowań. To znaczy, ty już podziękowałeś w moim imieniu, ale ja też dziękuję. W swoim imieniu. I w innych imieniu też. Właśnie.
[21] Re: KoneCON
junior [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 11:12:06, oceny: +0 -0
juniorMnie siętam podobało >D

A fakt, techniczna część cosplayu była zkiepszczone.

No i przepraszam, czy to wina organizacji,żę postacie były głównie z naruto ? O.x
[26] Re: KoneCON
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 18.06.2008, 13:45:23, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
AvantaRNie, wina organizacji jest niezaciemniona sala, zle ustawiony rzutnik i nie pokazywane grafiki ;)
[34] Re: KoneCON
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 22:51:46, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
grafiki które były były pokazane, więc przepraszam ;P a cosplay po całej lini był porażką więęęęęc...
[29] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 15:58:07, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
AlbiZaznaczyłam że przedstawiane postacie to decyzja uczestników :)
[23] Re: KoneCON
ano777 [*.devs.futuro.pl], 18.06.2008, 11:33:55, oceny: +0 -0
Zapewne za oryginalny pomysł z tenisówkami.

u made my day XD

btw świetna recenzja :D
[46] Re: KoneCON
_Kotori [*.intelink.pl], 19.06.2008, 10:36:01, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
_Kotoridokładnie, bardzo przyjemnie się czytało.
a o co chodziło z tenisówkami?
[47] Re: KoneCON
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.06.2008, 10:42:47, odpowiedź na #46, oceny: +0 -0
osoba ktora cosplayowała Tobiego miała czerwone trampki
[48] Re: KoneCON
ano777 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.06.2008, 11:05:19, odpowiedź na #47, oceny: +0 -0
w gwoli ścisłości to niebieskie XD
[49] Re: KoneCON
_Kotori [*.intelink.pl], 19.06.2008, 15:14:09, odpowiedź na #47, oceny: +0 -0
_Kotoriniestety niewiele mi to mówi (nie oglądałam owej znamiennej serii na N.) ale dzięki za odpowiedź.
[27] Re: KoneCON
Nayru [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 15:18:17, oceny: +0 -0
NayruPrzyznam, że cosplay wypadł marnie, ale ogólnie konwent mi się podobał.
Szczególne miejsce w serduchu znalazł sobie u mnie konkurs i panel o D.Gray-man'ie (pozdro Lila i reszta ekipy :'D).
Jak wszystko dobrze pójdzie, to za rok też będę.
[30] Re: KoneCON
Hana [83.238.116.*], 18.06.2008, 18:29:16, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
pikne dziołcha :*
[31] Re: KoneCON
veuna [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 19:58:59, oceny: +0 -0
veunaNie, no konwent oceniam dosc pozytywnie :) Uważam tylko, że było dosyc ciezko nawiazac kontakt z Orgami, nawet w sprawach typowo organizacyjnych (moze po prostu byli za bardzo zalatani, a ja sie czepiam? :P) Poza tym minusem byl brak miejsca z wrzatkiem - po cholere mi zupki jak i tak nie moglam ich zalac? Cosplay cienki, uważam ze powinny wygrac inne osoby niz wygraly, ale napisy na poczatku mnie rozbawily :D
[35] Re: KoneCON
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 22:53:09, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
co do napisów... w imieniu swoim i Oniona: proszę bardzo : )
[45] Re: KoneCON
Onion [*.acx.pl], 19.06.2008, 10:01:13, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
OnionAle moje były lepsze napisy, Ty częściej sucharowałeś xD
[32] Re: KoneCON
ewoska [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 21:42:43, oceny: +0 -0
zgadzam sie z recenzentem, mam nadzieje, ze w przyszlym roku bedzie lepiej *co nie znaczy ze w tym bylo zle* na pewno przyjade! ;))
[36] Re: KoneCON
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 22:55:26, oceny: +0 -0
a o tym że chcąc uratować senke wyszlismy i strzeliliśmy caramelldansen, to nikt nie powie? XD i o fireshow? :P
w skrócie: konwent dobry, cosplay sux, organizacja sux, ludzie rox
[37] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 23:00:05, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
AlbiMyślałam czy by nie napisać czegoś o fireshow ale nie był związany z konwentem :) No może tylko to że bardzo zdolne dziewczyny z konu brały w nim udział. Tytaj moge napisać ze fireshow był po prostu genialny i chyba była to najlepsza atrakcja jaka widziałam w Szczecinie ;)
[38] Re: KoneCON
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 23:02:26, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
ej, a ja to co? XD nie czuje się raczej dziewczyną ;P
[39] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 23:06:15, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
AlbiO przepraszam, to te włosy ;P Ale nie martw się, ja tez jestem 'recenzentem' a nie 'recenzantką' :P
[40] Re: KoneCON
Pan XeN Szycha Fandomu [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 18.06.2008, 23:07:38, oceny: +0 -0
A tu taki mały bonusik - wywiad z jedną z organizatorek Koneconu. Enjoy ;3
[41] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 18.06.2008, 23:25:26, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
AlbiAri mogłaś to bardziej uwypuklić :P
[43] Re: KoneCON
komciak [*.gdynia.mm.pl], 19.06.2008, 00:21:30, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
komciakuwypuklajaco uwypuklic ;x
[44] Re: KoneCON
Elzei [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.06.2008, 01:38:17, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
Chciałem tylko naprostować, że organizatorka troszkę się pomyliła. Nie brałem nigdy udziału, czy też nie pomagałem w organizowaniu BAKI.
[54] Re: KoneCON
Byciek [77.88.184.*], 01.09.2008, 14:08:16, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
ByciekCzy tylko mi nie działa link? ;]
[50] Re: KoneCON
Spirit of Coach [193.238.200.*], 19.06.2008, 18:34:45, oceny: +0 -0
Spirit of CoachUwaga techniczna - są dwa rodzaje wytwornic dymu, jedna robi gęste powietrze, czyli dym unoszący się do góry, przydatny jak chce się widzieć promienie światła.
Drugi rodzaj robi tzw. ciężki (zimny) dym, który trzyma się przy ziemi.
Pierwsza to przerośnięty czajnik, druga to taki czajnik plus klimatyzacja. Ta klimatyzacja kosztuje, w zasadzie o jedno zero więcej ;PP
[51] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 19.06.2008, 20:36:22, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
AlbiDziękuje za wyjaśnienie, teraz będę mogła poszpanować tą wiedzą :D
[55] Re: KoneCON
mroku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.01.2009, 22:12:53, oceny: +0 -0
mrokuz tego co przeczytałam, to było nawet spoko, myślałam niedawno, żeby na kolejną edycję się załapać. to i tak pewnie lepsze od mokonu, który na nieszczęście był moim pierwszym konwentem :PP
[56] Re: KoneCON
Albi [83.238.116.*], 22.01.2009, 13:18:18, odpowiedź na #55, oceny: +0 -0
AlbiDruga edycja zapowiada się ciekawie :)
[57] Re: KoneCON
sos-chan [*.globalconnect.pl], 03.02.2009, 18:12:32, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
sos-chandruga edycja zapowiada się BARDZO ciekawie :D tak więc, zapraszamy serdecznie, Szczecin wcale nie jest tak daleko jak się wydaje ^^
[58] Re: KoneCON
mroku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.02.2009, 20:40:57, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
mrokuno cóż, zależy dla kogo :D
ale skoro to w wakacje, to bym się chętnie wybrała.
[59] Re: KoneCON
sos-chan [*.globalconnect.pl], 05.02.2009, 15:20:41, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
sos-chanWiesz, gorzej jak na Mokonie to już chyba nigdzie nie będzie XD
[60] Re: KoneCON
mroku [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.02.2009, 17:09:23, odpowiedź na #59, oceny: +0 -0
mrokudaj spokój, to była masakra jakaś :D
[61] Re: KoneCON
Szyszok [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 13.04.2009, 20:05:34, odpowiedź na #60, oceny: +0 -0
SzyszokJak to mędrcy powiadają : "To nie konwent, to Mokon"
[62] Re: KoneCON
Sagara1989 [*.icpnet.pl], 19.06.2009, 11:45:58, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
Sagara1989Kto jedzie na Konecon 2 z Poznania lub chce po prostu spytac jak było rok temu piszcie na gg 2749989 pozdrawiam:)
Powered by WashuOS