header imageheader imageheader image

Mangowcu idź na wybory!

Inalion

Czy współczesny fan mangi i anime może być patriotą? Nie, powinniśmy raczej zadać pytanie: czy on chce nim być? Śmiertelnie zauroczony Japonią, obrażony na ojczystą Polskę za babcię w berecie, która krzywo spojrzała na przypinkę z Miku, wolący wchłonąć kolejny odcinek „Naruto”, zamiast obejrzeć wieczorne wiadomości, ślepo powtarza, że polityka go nie interesuje, a w ogóle to w tym kraju nie ma na kogo głosować, mimo, że tak naprawdę nawet nie wie, jakie poglądy mają partie bijące się o władzę w tegorocznej kampanii. Szczerze? Mi też dalsze losy Nezumiego i Siona wydają się o niebo ciekawsze od przekomarzań liderów i ciągłego szukania spisków we wszystkim, co nie ma na sobie znaczka odpowiedniej dla szukającego partii.

Wśród tych kompletnie niezainteresowanych mangowców, znajdźcie mi jedną osobę, która nigdy w życiu nie narzekała na Polskę. Taką, która nigdy nie śmiała się z naszych dziurawych dróg, niedopracowanego szkolnictwa, ciągle drożejącego cukru do wieczornej herbatki, czy mangi kosztującej kilka złotych więcej niż kiedyś. Tak naprawdę, to powinniśmy brać przykład ze wspaniałej Japonii! Budować ich drogi, wprowadzić ich mundurki, przejąć ich mentalność, żeby ta babcia w berecie też zaczęła nosić przypinkę z Miku, w ogóle wszyscy tam wyjedźmy, do ukochanej ziemi obiecanej, w której na pewno się znajdę, jak tylko skończę studia! Zostawmy to ile prawdy jest w wyobrażeniach niektórych „otaku” na temat kraju wschodzącego słońca, skupiłabym się raczej nad ilością tych animowych maniaków, którzy faktycznie wyjadą kiedykolwiek do kraju swoich marzeń. Już nie mówię o zostawaniu tam na stałe, ile chociaż wyjedzie z wycieczką, zbierze te kilkanaście tysięcy na dwutygodniowy pobyt w krainie cudów, której Polska nie dorasta do pięt? Obstawiałabym…. Pięćdziesięciu. Na kilka tysięcy pełnoletniego fandomu mieszkającego obecnie w naszym kraju. Dziesiątce może uda się kiedyś znaleźć tam jakąś pracę, albo szczęśliwie wyjść za mąż zyskując tym samym możliwość upragnionego życia. Dziesiątce z pośród setek, która zawsze o tym marzyła. Przestańmy się oszukiwać, takie „dziecinne” marzenia dla nieszczęśliwej większości nigdy się nie spełnią. Kto wie, czy najdalszą zagraniczną podróżą mangowca z blokowiska nie będzie wyjazd do „doitsu” w celu zbierania „ichigo” zarabiając na chleb dla schorowanej matki. Co to dla nas oznacza? Że nie oddając tego przeklętego głosu skazujemy się na wieczne narzekanie, bez cienia szansy na jakiekolwiek zmiany standardów w miejscu naszych narodzin, życia i śmierci. Nawet, jeśli ciężką pracą i samozaparciem udało nam się już dostać na ukochaną japonistykę, od pięciu lat zbieramy na bilet lotniczy, cudem znajdziemy pracę w nieprzychylnym Tokio, to czy mamy prawo zapomnieć o warunkach życia matki, która nas wychowała i kompletnie odciąć się od Polskiej polityki? Nie, mangowcu! To, że sercem jesteś w Japonii nie oznacza, że możesz wypiąć się na interes swojej ojczyzny.

Tu nie chodzi o wybór partii, poglądy, czy kłótnie, kto załata więcej dziur przed Euro 2012. Głosujcie nawet i na tych najgorszych, którzy głupim gadaniem odetną nam gaz z Rosji albo znowu obciążą kieszenie matek polek obowiązkowymi mundurkami, byle byście tylko wierzyli w to, co robicie i poszli „walczyć” o lepsze, waszym zdaniem, życie dla Was i Waszych dzieci, których jeszcze pewnie nawet nie planujecie. Nie odbierajcie sobie prawa do decydowania, nie róbcie z siebie młodych zgryźliwców nadających na wszystko, wokoło bo prawdę powiedziawszy, jakie mamy prawo narzekać na polityków, których naszą obojętnością dopuściliśmy do władzy? Pokażcie, że zależy Wam na własnych życiach, oderwijcie się od komputerów, idźcie na wybory!

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
4,66/10 (41 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 222 dodaj

[1] Re: Mangowcu idź na wybory!
MJeremy [*.multimo.pl], 02.10.2011, 21:12:44, oceny: +24 -6
MJeremyJak najbardziej jestem, aby Ci co moga poszli na wybory. Fajnie, że niby nie serwis od teog, ale przypomina o tym obowiązku każdego. W końcu jeżeli głosujesz, to masz prawo narzekać.
[31] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 09:31:50, odpowiedź na #1, oceny: +12 -4
BercikSorki, że się podpinam pod pierwszy komentarz ale - masakra.
Głosować powinni ci, którzy wiedzą na co głosują. TYLKO. Dlaczego?

obejrzyj

To jest przykład tego, do czego prowadzi jak ktoś nie wie a głosuje. Głosując z tłumem, albo oddając ślepy głos tylko szkodzisz (sobie i innym). Zresztą "Głosujcie nawet i na tych najgorszych, którzy głupim gadaniem odetną nam gaz z Rosji " chyba mówi samo za siebie. A kampanie społeczne zachęcające do głosowania próbują wywołać poczucie winy, że brak oddanego głosu jest bardziej szkodliwy, niż strzał w ciemno.

Dziwi mnie, że w serwisie dla mangowców, którzy w większości są naprawdę bardzo inteligentni pojawił się taki art. ;/

Jeśli wiesz na kogo głosujesz, to nie ma problemu. Śmiało, ale wybory to nie lemingi.
[139] Re: Mangowcu idź na wybory!
Hornet [89.228.127.*], 03.10.2011, 22:32:29, odpowiedź na #31, oceny: +1 -0
HornetPopieram Twoje zdanie na ten temat, natomiast nie neguję samej idei napisania newsa o tym na tej stronie ( choć fakt, przydałoby się zaznaczenie, że uprzednio zanim głos się odda, powinno się zapoznać z realiami polityki oraz programami wyborczymi )
[147] Re: Mangowcu idź na wybory!
Elia [*.static.espol.com.pl], 04.10.2011, 08:27:30, odpowiedź na #31, oceny: +1 -0
EliaPopieram. Lepiej nie oddać głosu, niż oddać na cokolwiek i tym samym zaszkodzić.
Ale tekst niech sobie będzie.
[160] Re: Mangowcu idź na wybory!
inuko [*.dynamic.chello.pl], 04.10.2011, 15:44:33, odpowiedź na #31, oceny: +1 -0
"byle byście tylko wierzyli w to, co robicie i poszli „walczyć” o lepsze, waszym zdaniem, życie"
Myślę, że tu nie chodzi o głosowanie w ciemno, ale o nie olewanie sprawy. Żeby każdy brał udział w kreowaniu swojego państwa i głosował na to, w co wierzy, bez względu na to, co to będzie. Sądzę również, że autor powyższego tekstu poniekąd ufa, że nie będziemy głosowali na co popadnie. Jeżeli nie mamy klarownego zdania, na co głosować, to chociaż przeciwko temu, z czym się nie zgadzamy. Co w ogólnym rozrachunku wyjdzie głosującym na lepsze, niż byłoby w przypadku biernej obserwacji.
[222] Re: Mangowcu idź na wybory!
Van Hentai [*.0.199.109.static.rdi.pl], 14.12.2011, 22:28:24, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
Van HentaiEmmm... Autor wątku nie miał zapewne na celu skłonić nikogo do głosowania w ciemno. po prostu ma swoje poglądy na temat która partia jest słuszna, a która jest najgorsza. Tylko że jak by napisał "ale pamiętajcie, partia XYZ to największe zuo, nie głosujcie na nich" to mógł by podpaść zwolennikom tej partii na acepie (chcąc wątpię by tacy tu byli ;) A on zręcznie napisał "głosujecie sobie nawet na tych niekompetentnych, gadających głupoty i spadających w samolotach , którzy są źli i niekompetentni, ale idźcie na wybory".. taki zręczny zabieg psychologiczny ^^
[213] Re: Mangowcu idź na wybory!
Rozwalający pedały o kamienie [193.200.150.*], 09.10.2011, 09:20:35, odpowiedź na #1, oceny: +0 -1
Ja już byłem i zagłosowałem na XYZ. Możecie na tą partię nawet nie głosować byle byście tylko nie głosowali na XYZ.

Edit:
Hej, ładnie to tak włączać cenzurę? Po wpisaniu nazwy dowolnej partii zamiast rzeczonej partii pojawia się XYZ.
[214] Re: Mangowcu idź na wybory!
Natcian [*.adsl.inetia.pl], 09.10.2011, 10:15:31, odpowiedź na #213, oceny: +1 -0
NatcianCisza wyborcza? :p
[216] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 09.10.2011, 18:07:23, odpowiedź na #214, oceny: +0 -0
HRGA chcesz dostać mandat za zakłócanie ciszy wyborczej? Ciesz się, że jest coś takiego.
[217] Re: Mangowcu idź na wybory!
Rozwalający pedały o kamienie [193.200.150.*], 10.10.2011, 05:19:44, odpowiedź na #216, oceny: +0 -2
Ech, tylko częściowo dałyście się strolować. Byłem ciekaw czy znajdzie się jakiś frajer, który sprawdzi czy rzeczywiście cenzuruje nazwy partii politycznych. Ale fakt, że tylko baby to łyknęły jest znamienny.

Dlaczego kobiety mają krótsze stopy niż mężczyźni? Żeby mieć bliżej do zlewozmywaka.
[218] Re: Mangowcu idź na wybory!
Natcian [*.adsl.inetia.pl], 10.10.2011, 05:41:52, odpowiedź na #217, oceny: +0 -0
NatcianAle przecież nikt z nas nie sprawdzał czy cenzuruje nazwy partii, ja Ci tylko napisałam, że jeśli cenzuruje to pewnie przez ciszę. Twój plan failed.
[219] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 11.10.2011, 11:12:13, odpowiedź na #218, oceny: +0 -0
HRGW rzeczy samej. -_-
[2] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 02.10.2011, 21:17:14, oceny: +6 -1
HRGNa wybory wybierać się wybieram i bez tego tekstu bym poszła. Co do apelu, bo można to tak nazwać... Narzekanie na polskie drogi, politykę, mocherowe babcie czy też NFZ jest domeną większości, o ile nie wszystkich Polaków. Narzekają fani mangi i anime, mocherowe babcie, fani motocykli, rocka, sataniści, księża. Szczerze powiedziawszy nie ma to znaczenia czym się interesujesz, na Polskę i tak ponarzekasz. Nie dziwię się ludziom, którzy na wybory nie chcą iść. Od wielu lat nie ma nikogo na kogo można by głosować z czystym sumieniem. Większość kieruje się zasadą "wybieram mniejsze zło". Zagłosuję na tych, bo nie chcę tych u władzy. Cała filozofia. To czy jesteś fanem m&a nie ma znaczenia. A co do wywodu na temat Japonii i realności marzeń. Każdy sobie zdaje z tego sprawę, że życie nie jest usłane różami, ale po to są marzenia by o nie walczyć, a rzucanie smutnymi statystykami nikogo nie przekona by te marzenia porzucić, a tymbardziej nie zmusi do spacerku do urny. Może i kierują tobą jakieś patriotyczne przesłanki, ale nie rób z nas fanów m&a jakiś większych odszczepieńców niż nimi jesteśmy ^^ (bo przecież każdy kto lubi m&a to potencjalny samobójca i satanista, nie wiedzieliście o tym?). Bądź co bądź jeżeli chodzi o politykę mamy te same poglądy co 90% mieszkańców tego kraju. Oczywiście jeżeli chodzi o sam pomysł przekonania do wyborów nie jest on zły, ale źle dobrałeś argumenty.

EDIT: A chciałam dać pierwsza komentarz. MJ mnie wyprzedził :P.

Komentarz ukryty z powodu przewagi negatywnych ocen. pokaż

[29] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 03.10.2011, 08:58:31, odpowiedź na #15, oceny: +9 -1
HRGTak jak napisałam w komentarzu robisz z nas oszołomów, oszołómów którzy jako jedyna grupa społeczna gardzą wyborami i ojczyzną. Mały symbol naszego uwielbienia do Japonii...phi, jasne, że lepiej wielbić kraj w którym się nie żyje. Japonia rajem na ziemi nie jest, tak jak każde państwo ma swoje wady i zalety, choć nie zaprzeczysz, że w pewnych sprawach bije nas na głowę i tego nie przeskoczysz. A większość mangowców jako swój powód do nie-głosowania tłumaczy brakiem osób na które można zagłosować, nieznajomością tematu... jakoś nikt się nie tłumaczy miłością do Japonii.
[3] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 02.10.2011, 21:17:19, oceny: +8 -2
marcinm[...] Głosujcie nawet i na tych najgorszych, którzy głupim gadaniem odetną nam gaz z Rosji albo znowu obciążą kieszenie matek polek obowiązkowymi mundurkami, [...]

Panie, co za bełkot. Chociaż w pierwszym zdaniu udało Ci się zawrzeć prawie wszystko co trzeba wiedzieć o tych, którzy głosują na tych "najlepszych", względnie na Palikotowych "antysystemowców".

Co do całości, można by trochę mniej infantylnie?
[13] Re: Mangowcu idź na wybory!
Inalion [213.134.173.*], 02.10.2011, 23:22:19, odpowiedź na #3, oceny: +1 -4
Dopiero teraz zauważyłam, że nie odniosłam się w żaden sposób do mangowców umysłowo dorosłych, nie zaledwie pełnoletnich. Wybacz, ale prościej mi pisać o zachowaniach, które widzę wokół siebie, a niestety nie mam okazji zadawać się z ludźmi starszymi ode mnie o dziesięć lat :) Kurcze, mimowolnie, wąski target. A może nie? W końcu polski fandom ma dość niski przedział wiekowy...
[4] Re: Mangowcu idź na wybory!
Krzych Ayanami [*.dynamic.chello.pl], 02.10.2011, 21:45:33, oceny: +25 -2
Krzych AyanamiDość żałosna propaganda na poziomie szkoły podstawowej.
Ewentualne plany wyjazdu do Japonii nie mają żadnego związku z pójściem lub nie na wybory. Jest to uzależnione od tego, jak człowiek ułoży swoje życie. Czy będzie chciał do czegoś dojść i starał się to zrealizować. Od niego to zależy, a nie od polityków.
[8] Re: Mangowcu idź na wybory!
Ifrexalis [*.adsl.inetia.pl], 02.10.2011, 22:26:49, odpowiedź na #4, oceny: +3 -2
Ifrexalis?
Wplątanie wątku Japonii ma tutaj znaczenie symboliczne, ma za zadanie nawiązać do tematyki serwisu - trafić do odpowiedniego odbiorcy w odpowiednim miejscu.
Osobiście nie nazwałbym takiego apelu "żałosną propagandą", gdyż autor jedynie wyraził swoje zdanie i zachęcił uprawnione osoby do.. obowiązku.
Co jak co ale jest prawda w tym, że coraz częściej spotyka się na drodze fantomy-obywatelskie, cienie. Osoby, które w nosie mają kształt organizacji konwentu pt. "Polska".
Wielu mówi, że jest źle i jest to zgodne ze stanem faktycznym. Nowoczesny młodzik nie ma pojęcia o tym jak bardzo polityka może namieszać w jego życiu - a to dzięki brakom w jego doświadczeniu. Mówi się, że najlepszym sposobem na poznanie właściwości ognia, jest oparzenie się..

Wybory w chimerze zwanej demokracją (chimerze, gdyż z demos cratos, została dzisiaj chyba jedynie nazwa) dają jedyną szansę szarej myszce na "pozamiatanie" parkietu w kuluarach władz. Po co sobie odbierać taką przyjemność?
[11] Re: Mangowcu idź na wybory!
Inalion [213.134.173.*], 02.10.2011, 22:57:31, odpowiedź na #4, oceny: +2 -5
W takim razie radzę cieszyć się, że nie znasz "dorosłych" ludzi, którzy nienawidzą Polski i na wybory nie idą, bo kochają Japonię i chcą jak najszybciej uciec z ojczyzny. Do tego typu osób ta "żałosna propaganda na poziomie podstawówki" jest kierowana :) W sprawie "wyjazdu do Japonii uzależnionego od polityków", to nie wiem z którego fragmentu tekstu to wynika? Piszę w nim o tym, że większość z nas swoich marzeń nie spełni, nie dostanie się na japonistykę, nie wyjedzie do Japonii, a więc zostanie w kraju, którego rządu nie wybierała, bo przecież była pewna swojej ucieczki. Użyte argumenty są wymierzone do pewnej grupy odbiorców, która niestety istnieje. Miej na uwadze, że głosujący to nie tylko osoby dojrzałe psychicznie, ale też chociażby licealiści dopiero co wyrabiający dowody osobiste.
[5] Re: Mangowcu idź na wybory!
Sadakot [*.toya.net.pl], 02.10.2011, 21:49:12, oceny: +5 -3
SadakotTo może ktoś rzuci ankietę po 9? Kto był, a kto nie i kto był niepełnoletni?

A tak na poważnie, kto nie głosuje nie ma prawa narzekać. Smutne, że w zasadzie nie ma na kogo, ale głos trzeba oddać.
[169] Re: Mangowcu idź na wybory!
borek [*.adsl.inetia.pl], 04.10.2011, 23:21:44, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
borekJeżeli tylko można byłoby oddać głoś na:
"pozamykać (w rożnych ciekawych miejscach) wszystkich czterystu sześćdziesięciu" to zapewniam, frekwencja wyborcza byłyby znacznie wyższa.

Takie naganianie z głosowaniem na siłę służy tylko tworzeniu fałszywej legitymacji władzy i przerzucaniu odpowiedzialności na wyborców. Założę się, że po wyborach usłyszymy od m.in. Ciebie i Tobie podobnych bardzo podobną śpiewkę: "sami ich wybraliście, więc nie macie prawa narzekać".

Tak więc nie - nie zamierzam głosować dla samego głosowania.
[196] Re: Mangowcu idź na wybory!
Zuoś [*.dynamic.chello.pl], 06.10.2011, 02:05:00, odpowiedź na #169, oceny: +0 -0
ZuośSą nawet ludzie którzy od 15 lat głosują te same poglądy i twardo chcą małego sejmu i pozbycia się biurokracji a nawet przewidywali że nfz i zus dojdą do takiego stanu i tak dalej. Ale partie nie finansowane z budżetu nie mają pieniędzy na spoty w TV i są pomijane, więc ludzie głosują na to co jest w sondażach "bo po co glosować na kogoś kto wg tv nie wejdzie do sejmu", albo nawet jak jedna zebrała dość podpisów, to odmawia się zarejestrowania pełnych list w całym kraju "bo nie"...
Przez taką postawię jak twoja: "mam to w dupie bo wszyscy są fe" i wynikający z tego brak zainteresowania nic się nie zmienia, bo ludzie rozsądni popadają w obojętność, a nie rozsądni dają sobie wciskać medialną papkę :/
[6] Re: Mangowcu idź na wybory!
darnek [*.e-wro.net.pl], 02.10.2011, 22:01:52, oceny: +9 -1
darnekCzyli, że jeżeli wybiorę dobrą partię to od razu dostanę pracę i pojadę do Japonii?
O nie to nie tak działa, w tych sprawach to my musimy wziąć się za siebie.
Co do wyborów moim zdaniem tylko obywatele znający dobrze scenę polityczną powinny głosować, a nie szary tłum baranków.
[7] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 02.10.2011, 22:09:38, odpowiedź na #6, oceny: +6 -1
HRGTu się z tobą w pełni zgodzę. Nie ma co ufać sondażom, bo te są ustawiane. Trzeba ruszyć dupcię i dowiedzieć się co jaka partia oferuje, choć w sumie to najlepiej jest orientować się na bieżąco, bo przed wyborami każda z partii ciśnie kiełbaskę wyborczą.
[9] Re: Mangowcu idź na wybory!
Natcian [*.adsl.inetia.pl], 02.10.2011, 22:38:23, odpowiedź na #7, oceny: +5 -0
NatcianDla mnie w tym momencie najważniejsza jest reforma szkolnictwa wyższego wprowadzona przez PO. Do niedawna byłam za większością pomysłów, które głosili w tej sprawie, ale jak szczegółowo zobaczyłam co zrobili ze stypendiami i jak utrudnili życie tym, których te stypendia ratowały to niestety, stwierdzam jedno - tej partii już dziękujemy. Szukają oszczędności nie tam gdzie trzeba.
A co do pozostałych partii to przepraszam, ale nie zauważam ich pracy. Opozycja tylko krzyczy, że "oni by to zrobili lepiej", ale jakoś nie widzę szczegółowego planu tych robót. Nic nie robią tylko się kłócą i rzucają hasłami, że zasługujemy na więcej (kłótni?). Rzucać hasłem to ja też mogę, ale słowa bez pokrycia nic nie znaczą.
Serio, nie ma na kogo głosować. Chyba zostanie mi tylko Palikot, przynajmniej byłoby ciekawiej.
[197] Re: Mangowcu idź na wybory!
Zuoś [*.dynamic.chello.pl], 06.10.2011, 02:07:44, odpowiedź na #9, oceny: +0 -2
ZuośParadoksalnie na moim wydziale teraz o wiele łatwiej o stypendium ^^' Wydaje mi się, że z ogólnego punktu widzenia wyrównało to szanse pomiędzy różnymi uczelniami, bo fundusze przeznaczone na stypendia przecież nie zmalały.
Też chcę zagłosować na Palikota, jedyna prawdziwie liberalna partia w tym kraju ^^
[198] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [88.220.106.*], 06.10.2011, 02:13:59, odpowiedź na #197, oceny: +0 -0
Od kiedy rozdawnictwo nazywamy liberalizmem?
[211] Re: Mangowcu idź na wybory!
Natcian [*.adsl.inetia.pl], 08.10.2011, 21:25:21, odpowiedź na #197, oceny: +0 -0
NatcianW jaki sposób wg Ciebie fundusze na stypendia nie zmalały? Na naukowe zostały pomniejszone o 10% i połączono je razem ze sportowymi i artystycznymi. W dodatku ustawa o zmianie sposobu przyznawania tych stypendiów weszła z dnia na dzień, dosłownie, studenci nie mieli nawet miesiąca by się na nią przygotować :/ Poza tym bardzo krzywdzące jest to, że te stypendia dostanie max 10% osób danego KIERUNKU ze WSZYSTKICH lat - a każdy kto studiował wie, że są takie lata, gdzie piękną średnią można było zrobić z palcem w nosie, a są też takie, gdzie można się skichać, zakuwać a i tak średnia będzie oscylować w okolicach tej dolnej granicy.

O drugim kryterium pt. osiągnięcia naukowe już nawet się nie wypowiadam, bo nie wiem w jaki sposób będą to oceniać. Jak ocenić czy praca jednego studenta opublikowana w czasopiśmie X jest ważniejsza niż taka opublikowana przez innego studenta w czasopiśmie Y? I dlaczego ten najlepszy z tych 10% ma dostać tyle samo pieniędzy co ten z końcówki?

Burdel w stypendiach był. Trzeba było z nim zrobić porządek, fakt. Ale wg mnie lepiej by zrobili, gdyby zajęli się tzw. "dochodami 0zł" przy stypendiach socjalnych i nie robili tej ustawy na szybko, bo tak naprawdę większość studentów bardzo ona krzywdzi (mnie najbardziej krzywdzi to, że po skończeniu jednego kierunku nie przysługuje Ci już żadne stypendium, nawet to rektorskie, które bądź co bądź otrzymujesz nie za nic, ale jako nagrodę za ciężką pracę).
[10] Re: Mangowcu idź na wybory!
Tuan [*.dynamic.chello.pl], 02.10.2011, 22:40:06, odpowiedź na #7, oceny: +5 -1
TuanTa Palikot ponoć wyrósł na III siłę w parlamencie choć nie wierzę że ktokolwiek w tym kraju dobierze się do kieszeni kościoła. PO spokojne rządy ani bez wielkich reform ani katastrof byle przetrwać do kolejnych wyborów, PiS powrót do IV RP której niezbyt miło wspominam (nie licząc kabaretów), reszta żeby coś uszczkną dla siebie musi wejść w koalicję z partią zwycięskom.
[12] Re: Mangowcu idź na wybory!
Vampircia [*.dynamic.chello.pl], 02.10.2011, 22:59:45, oceny: +8 -0
VampirciaW Polsce mamy większy wybór niż wielka lewatywa i kanapka z kupą, więc uważam, że jest na kogo głosować.
[23] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 08:36:59, odpowiedź na #12, oceny: +2 -2
AvantaRTo kogo proponujesz, bo ja już naprawdę nie wiem. Z jednej strony część postulatów Palikota mi się podoba (czyli bardziej z lewa), z drugiej zaś Korwina (tu znowu z prawa). Obydwaj pajace, którzy realnego wpływu na władzę nigdy nie mieli (no dobra, Palikot był w komisji Przyjazne Państwo, ale jak sam stwierdził - sam wiele nie mógł zrobić) i nie wiadomo jakby po objęciu władzy ich pomysły się pozmieniały.
PJN mnie ani ziębi, ani grzeje - takie nie wiadomo co w sumie.

PO, PIS, SLD, PSL - tutaj w sumie od lat nic się nie zmienia.
Powiem szczerze, że rozważam zagłosowanie jednak na PO. Pomimo tego, że nazywa się ich oszustami itd. (który polityk spełnij swoje obietnice wyborcze?) Z prostej przyczyny - jeśli ktokolwiek inny dojdzie do władzy, będziemy mieli znowu 4 lata rewolucji, burdelu i układania polski i polaków po siebie. Bo niestety u nas nie da się przynajmniej częściowo zachować kadr i polityki poprzedników. Nawet jeśli coś jest dobre to trzeba ludzi pozmieniać, program udupić, byle byłoby po naszemu!
[40] Re: Mangowcu idź na wybory!
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 03.10.2011, 10:26:51, odpowiedź na #23, oceny: +4 -4
Z prostej przyczyny - jeśli ktokolwiek inny dojdzie do władzy, będziemy mieli znowu 4 lata rewolucji, burdelu i układania polski i polaków po siebie.

lol
A Platforma O. to niby co zrobiła jeśli nie to? Nawet wydali kasę na "puchar Donalda Tuska" jakby to on to finansował z własnej kieszeni. Poza tym co takiego dokonała ta partia? Nic dobrego. Ceny poszły gwałtownie w górę i zamiast skupiać się na gospodarce Tusk zajmował się dopalaczami albo rzucał inne zasłony dymne i właził w ***ę Angeli Merkel i innym. Przez ten czas program w szkole został okrojony po raz kolejny (już niedługo fizyka i chemia będą opcjonalne żeby nie przemęczać główek dzieci) i dzięki temu wielkimi krokami zbliżamy się do poziomu edukacji w Średniowieczu. Z tą niewielką różnicą, że zamiast wierzyć we wszystko co głosił kościół, kwestionuje się wszystko co głosi kościół. Natomiast poziom edukacji jest ten sam, a ludzie tak samo głupi, łykają wszystko co im GW i inne TVN-y powie. Jeszcze kilka(naście) lat temu w LO, w klasach o profilu mat.-fiz. przerabiano rachunek całkowy (przynajmniej całki nieoznaczone) i algebrę "trochę wyższą" (liczby zespolone, macierze, liczenie wyznaczników metodą Laplace'a, itd.). Teraz jeśli wprowadzone są pochodne jest dobrze (a i tak przeważnie nie są to pochodne złożone). Podobnie jest z fizyką. W 2,5 roku nauczyciel nie jest w stanie przygotować ze wszystkich działów. Sam prąd elektryczny mógłby zająć 4 lata nauki i jeśli ktoś ma omówione prawa Kirchoffa, połączenia w układach trójfazowych (albo w ogóle zaczęty prąd zmienny) to jest nieźle. Tak samo z dynamiką. Przeważnie pomija się bryłę sztywną lub omawia tę tematykę bardzo wybiórczo, bo żeby to zrozumieć trzeba dobrze umieć algebrę liniową (przede wszystkim iloczyn wektorowy). A przecież są jeszcze działy współczesnej fizyki jak fizyka ciała stałego, fizyka kwantowa, astrofizyka, itd. na które niegdyś poświęcało się cały rok, a w dzisiejszej szkole miesiąc. Na studiach, na wielu uczelniach pierwszy semestr jest wyrównawczy, bo po 2,5 latach w liceum większość jest na takim poziomie jak niegdyś po 8 klasach podstawówki. Tragedia po prostu, ale dla PO inteligentny elektorat to zły elektorat, bo takim osobom nie wciśnie się, że za całe zło odpowiedzialny jest kaczor.
[45] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 10:50:04, odpowiedź na #40, oceny: +0 -1
BercikNo, bo już traciłem wiarę w ACPa ;)

Niestety rządzący żeby przypodobać się młodym będą robili dużo więcej takich rzeczy, aż wrócimy do punktu, w którym człowiek wykształcony to taki - który umie czytać.

Jedyne co bym zmienił dobór przykładów w Twojej wypowiedzi, bo "przytłaczanie" tłumu całkami nie wyjdzie na dobre - wszak nie chcieli ich wtedy więc teraz tym bardziej się nie zgodzą z Twoją opinią i czym prędzej polecą głosować na przedstawicieli P*.
[64] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 11:46:58, odpowiedź na #40, oceny: +3 -0
AvantaROczywiście, że zrobiła to samo. Ja osobiście nie odczuwam, że w ciągu ostatnich 4 lat było mi jakoś specjalnie gorzej. Ceny wzrosły? A kiedy nie wzrosły ceny? Normalna sprawa. Naprawdę myślisz, że jak ktoś inny z czołówki politycznej się dorwie do koryta to będzie lepiej? Nie, nie będzie.

Nie mówię, że na pewno zagłosuję na PO. Ale ktokolwiek inny by nie wygrał to zawsze będzie tłumaczenie "to nasi poprzednicy". PO takie narzędzia mieć już nie będzie.

A poziom kształcenia od lata spada na łeb na szyję i akurat PO jakoś się tu specjalnie nie wybija (nie wspominając co było za czasów Giertycha i jego amnestii maturalne).
[66] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 11:52:47, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
BercikTo, że nie odczuwasz znacznego pogorszenia stanu, nie znaczy, że go nie ma. I od razu mówie, że nie mówię tego "bo tak słyszałem" tylko to po prostu odczuwam. Za równo jako przedsiębiorca jak i pracownik. Pisać elaboratów nie będę. W każdym bądź razie - partie na P* to ewidentnie zaciskanie sobie pętli wokół własnej szyi. Nie dziś, nie jutro... ale prędzej czy później każdy poczuje kto rządzi.. jeśli oczywiście ruszy głową i przejrzy na oczy.
[70] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 11:58:56, odpowiedź na #66, oceny: +1 -0
MorgE, jest jeszcze PJN (czyli miejsce, gdzie poszli sobie wszyscy sensowni politycy, którzy byli w PiS-ie). A dla bardziej antysystemowych PJKM.
[79] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 12:15:52, odpowiedź na #70, oceny: +1 -0
AvantaRI nie przenieśli się do PO.
[81] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 12:18:43, odpowiedź na #66, oceny: +1 -0
AvantaRNie no ja pytam po prostu konkretnie o co chodzi z tym gorszym życiem. Bo wszyscy takim ładnym hasłem prosto z TV rzucają, ale mało kto może powiedzieć coś konkretnego. Nie jestem przedsiębiorcą - więc nie wiem czy macie gorzej (jedynie z narzekań Ravena widzę,że coś nie tak jest :P).

Na kogo głosować będziesz w takim razie? Bo zostaje z tego co kojarzę SLD, Nową Prawicę i Ruch Palikota.
[86] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 12:33:33, odpowiedź na #81, oceny: +1 -0
BercikOprócz tego, że było źle to może powiem co się pogorszyło + to co najbardziej boli na tę chwile.
Jako zatrudniany
- złem jest m.in obecność płacy minimalnej, która bardzo hamuje rozwój i prowadzi do leserów (jako bonus dodam jeszcze social, i pokolenie "za tysionc pincet to ja do roboty nie pójde!!11oneone"
- obowiązek bycia ubezpieczonym i pierdyliard składek
Jako zatrudniający
- again.. składki.. nie dość, że trzeba je płacić za pracownika, nawet wielokrotnie jeśli jest zatrudniony w kilku miejscach to płaci kilka razy to samo
- obowiązek płacenia ZUSu za siebie... nawet jeśli firma przynosiłaby straty
- mega biurokracja.. obiecane zmniejszenia ilości urzędasów.. oczywiście poszło w drugą strone

Plus jako bonus obiecane obniżenie podatków, a pojawil się wyższy VAT, którego oczywiście już nigdy nie obniżą bo Polacy lykną wszystko jak pelikany. ehh

w pracy siedze. to nie miejsce na takie dyskusje i na gorzkie żale... długo by tak jeszcze można.
[87] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 12:53:55, odpowiedź na #86, oceny: +1 -0
          pokolenie "za tysionc pincet to ja do roboty nie pójde!!11oneone"
To tylko jedna grupa osób. Druga to taka, że "Do roboty pójdę nawet za psie pieniadze!!111oneone, byle miec kasiure" oraz pracodawców "nie dam 50zł wiecęj wypłaty - na pana miejsce znajdzie sie tysioncpińćset innych chętnych".
[88] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 12:55:34, odpowiedź na #87, oceny: +1 -2
MorgLepiej więc według Ciebie brać zasiłki, niż pracować za kilkaset złotych?

Gratuluję podejścia.
[90] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 13:07:23, odpowiedź na #88, oceny: +0 -0
          Nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Są prace, które warto wykonywać za kilkaset złotych. Są prace, które warto wykonywać za 1500zł. Są też prace, gdzie takie płace to wykorzystywanie jeleni.

Gratuluję myślenia, że praca za psie pieniądze w obecnych czasach (gdzie podobno niewolnictwo nie jest czymś normalnym) jest okej.
[91] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 13:11:12, odpowiedź na #90, oceny: +1 -0
MorgJeśli jakaś praca jest warta więcej, to ktoś za nią tyle da, bo pracodawca wbrew pozorom też potrzebuje pracownika (szczególnie jeśli jest to pracownik wykwalifikowany), a nie tylko pracownik pracodawcy.
[94] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 13:26:03, odpowiedź na #91, oceny: +0 -0
          Jeśli jakaś praca jest warta więcej, to ktoś za nią tyle da
Chyba dawno nie szukałeś pracy.

Przez wakacje pracowałem w dużej firmie. Była tam osoba który zarabia miesięcznie ponad 3000zł (i posiada tel+auto służbowe). Potrafiąc więcej niż ona, wykonując zadania szybciej, solidniej oraz wykazując się w tej firmie dostałem propozycję przedłużenia swojej umowy i zastąpienia go na czas wakacji za 1000zł netto (na miesiąc). Gdy powiedziałem, że chcę więcej kasy nie zapytano mnie nawet ile.

Zastanawia mnie więc jak możesz pisać tak zabawne rzeczy.
[96] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 13:33:12, odpowiedź na #94, oceny: +0 -0
MorgJeśli był nieuczciwy, to możesz się sądować, bo pracodawca nie może dyskryminować pracowników (z czego wynika m.in. że tak samo efektywnym pracownikom wykonującym taką samą pracę musi płacić tyle samo). Jeśli Ci się nie chce, uważasz że nie masz szans, albo nie masz po prostu ochoty targać się po sądach, to OK – Twoja sprawa. Tylko co państwo ma zrobić jeszcze więcej ponad danie takiej możliwości (i ewentualne ułatwienie realizacji prawa do sądu)? Powrócić do gospodarki nakazowo-rozdzielczej i regulować płace? Ja jednak podziękuję i postoję.
[98] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 13:45:32, odpowiedź na #96, oceny: +0 -0
          Nie podpisałem przedłużonej umowy, a wcześniej pracowałem na innym stanowisku. W dodatku nawet gdybym podpisał, to nadal pracowałbym na innym stanowisku niż tamta osoba (gdyż tamta osoba miałaby być moim przełożonym, więc dlaczego miałbym zarabiać tyle co ona).

Nie mówię, że chciałem np. 3000zł - moje kwalifikacje zawodowe, czy też doświadczenie zawodowe były mniejsze niż tamtej osoby, więc zrozumiałe było, że z automatu zaproponują mi mniej (inna sprawa, że wykonywaliśmy tą samą pracę i tak jak wspominałem, wychodziło mi to lepiej).

Co państwo może zrobić? Nie wiem. Zaledwie pokazuję, że należę do pokolenia "za tysionc pincet to ja do roboty nie pójde!!11oneone" (albo raczej za tysionc, a nie tysionc pincet) i wcale nie uważam tego za złe. Ba, jest to powód do dumy.
[184] Re: Mangowcu idź na wybory!
niechcemisie [*.dynamic.chello.pl], 05.10.2011, 18:04:17, odpowiedź na #96, oceny: +0 -0
Brawo.
sąd pracy nie zajmie się 40% pracowników w ogóle, którzy pracują na umowę zlecenie, chociaż w 90% przypadków taka umowa jest nieuzasadniona. Możesz sprawę oddać wobec tego do sądu cywilnego, jednakże sprawa jak wszyscy wiemy, będzie się ciągnąć latami i na zakończenie pracodawca zapłaci jakąś tam karę, a ty więcej pracy w swoim zawodzie nie dostaniesz, wiadomo, nikt nie zatrudni awanturnika.
Poza tym, na godzinę w większości prac fizycznych płaca wynosi ok. 5 zł/h, wobec czego aby wyrobić minimalną musisz zapierdzielać nawet 250 h na miesiąc. Zgodzę się, że minimalna to zgroza - a zwłaszcza jej podnoszenie, bo pracownicy muszą po prostu więcej zarabiać za takie same pieniądze. Można by wprowadzić minimalną na godzinę... Ale nieee, po co. Lepiej podnosić miesięczną.
[172] Re: Mangowcu idź na wybory!
borek [*.adsl.inetia.pl], 05.10.2011, 00:07:25, odpowiedź na #88, oceny: +1 -1
borekA ja zapytam inaczej - jak pracować za kilkaset (powiedzmy 400, 500, 900) złotych i utrzymać się przy życiu? Nawet przy minimalnej opłacenie podstawowych rachunków media i mieszkanie (o żadnym kredycie na własne nie może być mowy) i najprostsze, najmniej zdrowe wyżywienie zakrawa o cud. Jak w takich warunkach pozwolić sobie na jakąkolwiek konsumpcję? Nie wspominam nawet o założeniu rodziny, czy zapewnieniu edukacji dzieciom (na prywatnej uczelni wyższej, bo wszystkie państwowe przecież zlikwidujemy).

A ty najchętniej zlikwidowałbyś nawet minimalną i płacił ludziom z 600 stów miesięcznie, i szarpał włosy, czemu oni zgłaszają się po boski zasiłek w kwocie 529zł przez 6 całe miesięcy.

Swoją drogą, Polska jest jednym z najbardziej bezwzględnie liberalnych krajów całej Europy pod względem poziomu pomocy społecznej, zabezpieczania praw pracowników, etc.
[175] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 05.10.2011, 00:46:45, odpowiedź na #172, oceny: +1 -0
MorgSpójrzmy realnie – istnienie płacy minimalnej nie powoduje, że ludzie zarabiają więcej. Jak pracodawca będzie chciał zapłacić pracownikowi mniej, to zapłaci mniej. Co najwyżej nie zatrudni na umowę o pracę, a na inną (co jest pogorszeniem sytuacji pracownika, bo odbiera mu ochronę wynikającą z prawa pracy), albo w ogóle na czarno (co jest pogorszeniem sytuacji tym bardziej). Względnie nie zatrudni go w ogóle, bo wyjdzie mu, że mu się to nie opłaca.
[89] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 13:02:53, odpowiedź na #87, oceny: +0 -1
BercikNo właśnie. Albo się pracuje, albo się nie ma.
A social niszczy, bo ja haruje na lenia któremu sie dupy ruszyć nie chce.
Nie podoba sie pracować za 1500? Boją się o swoją posadę? Niech zaczną pracować wydajniej. Wciąż źle? Niech pójda do lepszej pracy. Nie umieją? niech sie naucza.
Nie? to nie..
A takto wszyscy uczciwie pracujący sponsorują leniuchów. Zasiłek można dostać jak coś się stanie, wywalą z pracy i potrzebujesz na 3 miesiace, żeby za czynsz zapłacić jeśli nie mogłeś odłożyć z pensji. Ale z zasiłków się NIE ŻYJE.
[92] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 13:18:11, odpowiedź na #89, oceny: +3 -0
AvantaRZapominasz tylko o jednym - nie tylko pracownicy bywają tymi "złymi". Pracodawcy (szczególnie prywaciarze) często są zwykłymi skurwysynami, którzy oszukują pracowników, wykorzystują i mają w dupie to, że pracownik odejdzie, bo zaraz znajdzie się kolejny, który zrobi to samo za podobne lub mniejsze pieniądze.

I nie ważne czy pracownik pracuje dobrze czy źle. Ma pracować wydajniej? Super, tylko skąd motywacja? To jest problem, że pracodawcy często pracowników traktują jak gówno, a wymagają nie wiadomo jakiej lojalności i wydajności. Wiem to po części z własnego doświadczenia.
[93] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 13:24:02, odpowiedź na #92, oceny: +0 -0
BercikOd tego są procedury dochodzenia swoich praw. Ale tu wszystko kuleje.. jak pracownik się ma sądzić 20 lat o to, czy mu się nie/należy cośtam, albo czy pracodawca postąpił słusznie, to wszystkim się odechciewa pracować. ;/

Tu kuleje nie to, że trzeba coś obniżyć/podwyższyć.. tu kuleje cały system.
[95] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 13:27:07, odpowiedź na #93, oceny: +0 -0
Morg20 lat to może nie, ale co pracownikowi np. po tym, że Sąd nakaże przywrócenie go do pracy? Ja tam bym nie chciał pracować gdzieś, gdzie szef mnie nie chce i gdzie będzie tylko szukał kolejnego powodu, żeby mnie zwolnić.
[109] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 14:34:15, odpowiedź na #95, oceny: +0 -0
BercikDziwni mnie, że w ogóle bierzecie sądowe przywrócenie do pracy jako opcje. Przecież to strzał w stopę dla obu stron. Pracodawca pracownika nie chce, bo się pogryźli i szuka na niego haka. Pracownik wie, że ponowne wylecenie z roboty to tylko kwestia czasu.

I przy okazji @AvantaR. To nie jest tak, że jak pracownik jest be to jest fajnie. Pracodawca też ma prawo go szutrchnąć, jeśli poważnie napsoci, zwłaszcza świadomie.

"atmosfera jest chujowa, presja psychiczna itd. No, ale najlepiej powiedzieć "nie podoba się, to zmień pracę""
Nie popadajmy w skrajności, nie każę ludziom rzucać pracy, strzelać fochów i ogólnie robić z tego wielkiego halo. Ale jeśli nie pasuję to trzeba szukać nowej. Chyba mało ludzi ma sytuacje taką, że w tydzień przejdzie z firmy do innej kiwając tylko palcem. Nawet ludzie z doświadczeniem muszą się namęczyć przy zmianach.
[116] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 15:53:11, odpowiedź na #109, oceny: +1 -0
AvantaRA kto mówi, że jak pracownik jest be to jest fajnie? Natomiast z Twoich postów wychodzi, że pracownik to z reguły nierób, który powinien na kolanach dziękować za pracę, natomiast pracodawca to bóg, który jest uber, bo tą pracę daje.

Nie można mówić po prostu "się nie podoba to zmień pracę". Bo życie nie jest czarno-białe niestety.
[124] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 03.10.2011, 18:59:48, odpowiedź na #109, oceny: +1 -0
HRGA jak myślisz dlaczego ludzie godzą się na 1500, na stres, na presję, na wyzysk. Bo lubią? Zdajesz sobie co to jest mieć rodzinę na utrzymaniu, znalezienie nowej pracy zajmuje jakiś czas, żeby przez jakiś czas się utrzymać bez pracy (bo sory, ciężko jest chodzić na rozmowy rekrutacyjne, szkolenia i robić pełen etat gdzieś tam) trzeba mieć oszczędności. A skąd taka osoba ma je mieć? Odmówi sobie, odejmie dzieciom i będą żyli na suchym chlebie. Ludzie tyrają za te pieniądze, bo muszą, a nie chcą.
[134] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.rudaslaska.vectranet.pl], 03.10.2011, 21:31:32, odpowiedź na #109, oceny: +0 -0
          I przy okazji @AvantaR.
Nie spoileruj :/
[99] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 13:45:40, odpowiedź na #93, oceny: +1 -0
AvantaRSorry, no ale to jest teraz trochę nie fair - jak pracownik jest beee to jest beee i chuj. A jak pracodawca jest beee to dochodź swoich praw :/

No i tak jak już wyżej napisano - jak sobie wyobrażasz pracowanie dla kogoś, na kogo donos złożyłeś? Ja sobie nie wyobrażam takiej pracy.

Także to nie zawsze jest tak, że ludziom się nie chce za 1500 robić. Czasem po prostu robią znacznie więcej niż było w umowie, atmosfera jest chujowa, presja psychiczna itd. No, ale najlepiej powiedzieć "nie podoba się, to zmień pracę". Pewnie, ale nie wszyscy mogą, nie wszyscy znajdą od razu. A rodzinę czy też siebie samego utrzymać trzeba. Rachunki się same nie popłacą niestety :(
[199] Re: Mangowcu idź na wybory!
Zuoś [*.dynamic.chello.pl], 06.10.2011, 02:20:13, odpowiedź na #86, oceny: +0 -0
ZuośNie zapominaj o absurdalnym podatku dochodowym , przez który państwo zabiera ci z kieszeni 1/3 wypłaty która idzie gdzieś w chuj. W zamian mam całkowicie "darmową" służbę zdrowia.

Jestem osobą chorą na cukrzycę i w końcu całe życie będę potrzebować pomocy medycznej, ba! nawet mam niepełnosprawność w stopniu lekkim. W praktyce:
- Do lekarza muszę chodzić i tak prywatnie bo nawet nie mają gdzie mnie przyjąć inaczej chyba ze poczekam kilka miesięcy w kolejce w zamian na wypisanie recept bo nie ma czasu na konsultacje, które są ważne przy tej chorobie, w której ciężko dobiera się dawki leków.
- Darmowe mam tylko leki sprzed 15 lat które wymagają znacznego spadku komfortu życia i silnie uzależniają od godzin jedzenia - co nawet utrudnia studiowanie, które wymaga dużej elastyczności etc. Ponadto Powodują powikłania. Nowocześniejsze leki z których korzystam są : jeden refundowany w 50%, drugi wcale. Co sprawia, że co miesiąc zostawiam w aptece ok 120 zł.

To tylko jeden przykład jak to jest w praktyce. Gdyby państwo nas mniej okradało z pensji a pozwoliło się ubezpieczyć na wypadek cięższych wypadków, to mielibyśmy na lekarza i fundusz emerytalny i bylibyśmy na sporym plusie :/ A i absurdem jest to, że jakiś urząd decyduje jakie metody leczenia są na tyle dobre bym mógł na nie wydać swoje pieniądze z podatków, a nie specjaliści.
[205] Re: Mangowcu idź na wybory!
Soark [*.internetia.net.pl], 07.10.2011, 23:57:14, odpowiedź na #81, oceny: +0 -0
SoarkAkurat z edukacją góral ma rację. Dawniej podstawy całek były w lepszych liceach nie tylko na profilach mat-fiz. Jestem z biotechu i szczerze żałuję że nie wprowadzono mi wcześniej więcej podstaw matmy, bo teraz za każdym przedmiotem dowiaduję się czegoś nowego o pochodnej. Nie wyobrażam sobie jak będą funkcjonować przyszli studenci po jeszcze większych cięciach programowych. Zreszą równa bida z płaceniem za drugi kierunkek. Dotyczy to nie tylko równoczesnego studiowania dwóch kierunków na raz, ale także osób które ukończyły np. studia licencjackie i zaczęły coś od nowa. Czyli wszystko,a by wychować jak najgorzej przygotowanych obywateli...

W sprawach gospodarczych i administracyjnych też lipa. Czas oczekiwania na zezwolenie na budowę, innowacje czy cokolwiek wydłużył się wielokrotnie, a takie przeciąganie czasowe modernizacji kosztuje i państwo, i osobę inwestującą.

A tak dla wszystkich wielbicieli PO- nie zwróciliście uwagę jakie starają się bez nagłaśniania ustawy przeforsować? Choćby ich ostatni śliczny akcent, który miałby zezwolić policji m.in. na wolny wgląd do kont bankowych obywateli, bez zgody sądu (nie wierzycie poszukajcie sobie na google). Nic nie mówię, ale w policji jak w każdym miejscu pracy- są ludzie uczciwi i ci drudzy. Specem od polityki nie jestem, ale można się trochę zainteresować, bo w tv o takich rzeczach niechętnie mówią.

Ale trzeba przyznać że z partiami jest bida...
[170] Re: Mangowcu idź na wybory!
borek [*.adsl.inetia.pl], 04.10.2011, 23:39:24, odpowiedź na #40, oceny: +0 -1
borekFajnie się zaczyna "Platforma O." - jakby to oskarżeni przez prokuratora wkrótce_kryminaliści.

Co do poziomu, to całek w LO zwyczajowo nie rusza się już od co najmniej 8 lat, ale zawsze najlepiej przyczepić się do Platformy. Zresztą - od kiedy to znajomość całkowania (piszę to jako mgr inż.) ma być wyznacznikiem czyjeś inteligencji?

Swoją drogą, to jeszcze w czasach przed-PISowskich, przed-nowo-maturalnych mówiło się o reformie edukacji nastawionej w mniejszym stopniu na wkuwanie encyklopedycznych ilości materiału, a bardziej na rozwijanie umiejętności i wiedzy 'przydatnej w życiu'. Wychodzi na to, że w końcu ktoś zaczął wprowadzać tą reformę.
[206] Re: Mangowcu idź na wybory!
Soark [*.internetia.net.pl], 08.10.2011, 00:03:00, odpowiedź na #170, oceny: +0 -0
SoarkCałki zdecydowanie nie są wyznacznikiem inteligencji, ale jeżeli są wprowadzone wcześniej i tłumaczone np. semestr, to niewątpliwie stanowią dobre podstawy dla przyszłych studentów. Przypuszczam że na części uczelni (np. polibuda) czas poświęcony na matmę wystarcza do (mniej więcej) oswojenia się z materiałem. Ale na naukach przyrodniczych nie ma na to tyle czasy, ponieważ teoretycznie jest to dla nas mniej ważny przedmiot. A niewątpliwie fajnie jest kiedy nie trzeba się dopytywać o poprawność obliczeń znajomych z wydziału matematyki lub innych pewniej czujących się w temacie- tak, tak pozdrawiam bioinformatyków:D
[208] Re: Mangowcu idź na wybory!
Zuoś [*.dynamic.chello.pl], 08.10.2011, 01:10:22, odpowiedź na #170, oceny: +0 -0
ZuośTu chodzi o to, że profile matematyczne powinny przygotowywać do studiów technicznych, a idąc na studia bez znajomości chociaż pochodnej tak naprawdę nie masz pojęcia co się dzieje na przedmiotach, dopiero potem wracając się jesteś w stanie coś ogarnąć, przez co pierwszy semestr jest cały zmarnowany na nadrabianie matmy a potem na każdym kroku odczuwa się te tyły :/ To całkowicie niweczy sens liceum, które miało przygotowywać do dalszego kształcenia, bo przecież nie da ci zawodu ani nic w ten deseń,
[14] Re: Mangowcu idź na wybory!
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 01:07:29, oceny: +1 -1
Ramroyd DeloroPoszedłbym, ale mówiąc krótko wogóle w tym nie siedzę. Można mnie nazwać ignoranckim bucem, który nic nie robi, a krytykuje na lewo i prawo, ale to nie są pierwsze wybory, nie pierwszy raz ludzie nawoływali do głosowania itp itd i co to nam aktualnie dało?

Prośba do ludzi bardziej obeznanych i widzących świat realistyczniej - Pokażcie mi, szaremu człowiekowi w szarej masie zwanej społecznością... możecie nawet pokazywać palcem i napisać czcionką 72 Comic Sans... ale pokażcie mi te zmiany, których dokonały te partie, na które kiedyś głosowaliście lub głosowali wasi znajomi (kiedy byliście za młodzi na głosowanie), a które Ja jako jednostka mogłem odczuć.

Tak, jestem ślepy, nie widzę zmian - dlatego proszę o pokazanie mi tych zmian. Media nagłaśniają tylko spory a kampanie wyborcze to stek obietnic. Chciałbym wiedzieć, czy te całe PISy, PO i inne ekipy osiągnęły coś realnego. Takie szczere pytanie Nadwornego Trola.
[20] Re: Mangowcu idź na wybory!
coach_ [91.206.65.*], 03.10.2011, 07:17:29, odpowiedź na #14, oceny: +4 -0
To masz przed sobą ciężką drogę, bo to co mamy w mediach to teatrzyk i mydlenie oczu, prawdziwa polityka rozgrywa się w kuluarach przy wódce, a realne działania polityków są skrzętnie wmiatane pod cyrki smoleńskie i inne afery.

Tu musisz się kierować wyczuciem - kto jest mężem stanu, a kto się na takiego kreuje, kto jest oszołomem, a z kogo media robią oszołoma...
Czy wolisz ekipę która cię okradnie z uśmiechem i w białych rękawiczkach, czy taką, co cię okradnie mniej, ale narobi wstydu, czy taką co cię okradnie po cichu, czy taką co jest nowa i nie wiadomo czy okradnie, ale też nie wiadomo do końca co zrobi.

Do tego większość powszechnie dostępnych informacji pełni bardziej rolę propagandową niż informacyjną.

Natomiast kop. Wbrew temu co sugerują media wybór nie ogranicza się do kłamców, rozkrzyczanych rozmodlonych i komunistów. Nie wierz w statystyki, bo te są jedynie narzędziem propagandowym, sprawdź programy wyborcze aktualne i z zeszłych lat i zobacz który program ci pasuje, i u kogo nie są to czcze obietnice.

Od siebie personalnie dodam - nie głosuj na stare świnie, jeśli chcesz zmienić koryto. I sprawdź ordynację wyborczą, byś wiedział, na kogo tak naprawdę głosujesz.

A jak ci się nie chce, to oddaj głos z kilkoma zakreśleniami, albo dodaj sobie pole [X] Żaden z powyższych nie nadaje się do reprezentowania mojego zdania w sprawach Polski i Narodu Polskiego.
[43] Re: Mangowcu idź na wybory!
g_o_r_a_l [*.torun.mm.pl], 03.10.2011, 10:34:03, odpowiedź na #20, oceny: +0 -4
Nie głosowałem na stare świnie w zeszłych wyborach i zmarnowałem głos. Dlatego karty głosowania powinny mieć opcję wielokrotnego wyboru. Oddaję głos na kogoś, a gdyby ten ktoś do sejmu nie wszedł to kandydat drugorzędny przejąłby ten głos. Skomplikowałoby to cały proces, ale pozwoliłoby głosować na tego kogo faktycznie chciałoby się zobaczyć w sejmie, a nie mniejsze zło. Chciałem głosować na Korwina, ale byłoby to zmarnowanie głosu niestety, a nie chcę żeby partia PO (a tym bardziej Palikota) wygrała.
[63] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 11:44:31, odpowiedź na #43, oceny: +0 -0
Morg> karty głosowania powinny mieć opcję wielokrotnego wyboru

To byłby eksperyment, coś takiego nie jest stosowanego w żadnych poważniejszych wyborach na świecie. Choć ja bym był nawet za przeprowadzeniem takowego i wybierania (pod warunkiem, że system by się sprawdził w wyborach niższego szczebla, np. samorządowych) prezydenta, a może nawet parlamentarzystów w okręgach jednomandatowych za pomocą metody Schulzego. Niestety do tego trzebaby przede wszystkim przeprowadzić komputeryzację systemu wyborczego.
[146] Re: Mangowcu idź na wybory!
coach_ [*.multimo.pl], 04.10.2011, 07:32:13, odpowiedź na #43, oceny: +4 -1
Nie ma czegoś takiego jak zmarnowanie głosu.
Może i wchodzisz pod próg, ale dajesz wyraz swoim przekonaniom, w jedynym realnym sondażu opinii publicznej.
Oddany głos przekłada się nie tylko na dupy usadzone na stołkach w parlamencie. To także manifestacja poglądów, o czym się uparcie (celowo )zapomina.

Niestety w Polsce, zgodnie z naszymi cechami narodowymi, nie głosuje się ZA partią, stronnictwem, ugrupowaniem czy programem wyborczym.
Głosuje się PRZECIW. Ma się jakąś partię której się nie chce u władzy, i głosuje się na jej oponenta.

I potem wychodzą takie kwiatki, że PO ma ileś tam POPARCIA.
Kit z tym, że to PIS ma ileś procent wrogów, a większość wyborców poparła by PO co najwyżej sztachetą bez łeb.
I jednocześnie wychodzi na to, że partie mające jakieś sensowne poglądy nie mają poparcia, więc poglądy te można olać, bo nie przynoszą głosów.

W Polsce słuszną modyfikacją by były głosy przeciw. Głosuję przeciw partii X bo uważam, że przynoszą wstyd Polsce.
Niestety, demokracja to równanie w dół, do poziomu imbecyla.
A dla imbecyla zakreślenie jednego pola to i tak wysiłek intelektualny.

A nasza ordynacja wyborcza,w połączeniu z medialną szopką sondażową jest idealnym samoregulującym się mechanizmem do utrzymywania przy korycie tych samych ryjów.

Dlatego głosuj twardo za swoim faworytem, z dumą 'marnuj' głosy za swoje przekonania, a nie daj się zapędzać jak baran do obozu z napisem 'mniejsze zło'.
[148] Re: Mangowcu idź na wybory!
Spirit of Coach [*.multimo.pl], 04.10.2011, 08:29:22, odpowiedź na #146, oceny: +17 -1
Spirit of CoachWyobraźmy sobie, że znany portal gildia ma 3 stronnictwa:
- tolkienistów - maniaków uważających że na gildii jest miejsce dla jedynie słusznego tolkiena, reszta to syf do wywalenia.
- fantastowców - uważających tolkienistów za debili, a tolkiena za przebrzmiałą klasykę.
- mangowców - będących mangowcami i mających jakieś 20%

Dochodzi do wyborów na administrację portalu. Wybory mają formę najgorszą z możliwych - demokratyczną.
Tolkienistów jest sporo, fantastowców też. Mangowcy którzy z racji tego że gildia jest mniejszością,
nie ma szans na wybranie własnego admina, głosuje na fantastowców, żeby czasem nie wybrano admina z tolkienistów.
I wychodzi potem na to, że fantastowcy dostali 65% głosów, tolkieniści 34%, inne frakcje 1%.
I cool, tolkieniści nie zdemolowali gildii, sukces.
Miesiąc później gildia dostaje od sponsora ofertę na nagrody za 10tyś zł na różne konkursy.
Admin zerka na wyniki wyborów, i widzi, że na portalu ma 99% fantastów (z czego część to tolkieniści),
a mangowców w zasadzie prawie wcale. To nagrody idą na konkursy fantastyczne.
Dwa miesiące później mangowcy chcą wprowadzenia nowej funkcjonalnośći. Avatarów z nekomimi.
Admin wycenia potrzebny wkład programistów i grafików, przychody z portalu, i wychodzi mu,
że aby akcja się zwróciła w przeciągu 2 lat potrzeba by było około 10% ruchu. A mangowcy
to niecały 1%, więc inwestowanie w nich nie zwróci się w realnym czasie....

Czujesz teraz co to znaczy zmarnować głos? To w imię walki z jakimś tam wrogiem dać się wypchnąć poza margines.
[149] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 04.10.2011, 08:39:12, odpowiedź na #148, oceny: +2 -0
BercikKocham tego posta.. chyba najlepszy i najbardziej obrazowy przykład. Na główną z tym!
[159] Re: Mangowcu idź na wybory!
Froh [78.9.15.*], 04.10.2011, 15:38:55, odpowiedź na #149, oceny: +1 -0
Całkiem dobry - pod warunkiem że to są wybory na prezydenta - czyli obsadza się jeden stołek. Albo wolna elekcja i wybieramy króla.
W wyborach parlamentarnych jest bardziej zabawnie - jest proporcjonalny system podziału mandatów w okręgach
[191] Re: Mangowcu idź na wybory!
coach_ [*.1000lecie.pl], 05.10.2011, 21:13:22, odpowiedź na #159, oceny: +0 -0
Jeden pies, a dla przykładu warto było uprościć.

Ordynację mamy taką wredną, że i tak wybieramy pomiędzy betonem z jednego a drugiego ugrupowania. Sztuką jest trzymać się trzeciej opcji.
[173] Re: Mangowcu idź na wybory!
borek [*.adsl.inetia.pl], 05.10.2011, 00:29:18, odpowiedź na #148, oceny: +0 -2
borekMylisz głosowanie z badaniami statystycznymi.

To, że w twoim przykładzie mangowcy sprytnie wykorzystali przysługujące im prawo głosu, blokując WielkiegoZłegoTolkienistę, co kazałby każdemu przebierać się za orka (i to bez kawaii), w żaden sposób nie wpływa na fakt bycia mangowcami. W twoim przykładzie, to to nadal są mangowcy. Ot, admin dupa (skoro nie wie, jaka ma strukturę zainteresowań wśród czytelników).
[190] Re: Mangowcu idź na wybory!
coach_ [*.1000lecie.pl], 05.10.2011, 21:10:26, odpowiedź na #173, oceny: +0 -0
Badania statystyczne powinny mieć teoretycznie 3% próg błedu.
A jako iż badania zlecane przez różne podmioty różnią się znacznie, to widać, że to bardziej narzędzie propagandy niż informacji. Dlatego realnym badaniem są właśnie wybory.

Bierz też pod uwagę, że demokracja polega na kupowaniu głosów za obietnice. Czasem wybiórczo spełniane, coby elektorat całkiem się nie obraził.
Nie opłaca się poświęcać czasu i środków na roszczenia elektoratu, który przyciśnięty progiem wyborczym i tak zagłosuje na mniejsze zło. Takim nie trzeba nic obiecywać.
Nic dla nich robić. Wystarczy postraszyć gorszą opcją a potem olać na 4 lata.

Statystyki+próg wyborczy+teoria marnowania głosu to idealna maszyna do tworzenia 'wyboru bez wyboru'.
Coś jak pytanie 'chcesz mi oddać swoje pieniądze przelewem czy gotówką?'.
[189] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [88.220.106.*], 05.10.2011, 20:12:10, odpowiedź na #148, oceny: +0 -0
za te dwa posty dałbym miliard plusów.
[200] Re: Mangowcu idź na wybory!
Zuoś [*.dynamic.chello.pl], 06.10.2011, 02:24:26, odpowiedź na #148, oceny: +0 -0
ZuośOMG w życiu nie widziałem jeszcze, żeby Coach napisał coś tak mądrego :3
[207] Re: Mangowcu idź na wybory!
Soark [*.internetia.net.pl], 08.10.2011, 00:11:48, odpowiedź na #146, oceny: +0 -0
SoarkPrawda, cały czas się zapomina że nie mamy systemu dwupartyjnego. Głosowanie na mniejszcze partie nie jest złe, skoro prezentuje poglądy wyborcy. Zresztą nie dając im szansy nie będziemy mogli nic zmienić.
Osobiście boli mnie że nie mogę "prawdziwie" zagłosować na konkretną osobę- jakkolwiek na to spojrzeć głosuje się aktualnie na listę.

Głosy przeciw zrobiłyby furorę w Polsce. Myślę, że przy naszym temperamencie parę partii mogłoby mieć na minusie. To by była radosna nowość.
[24] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 08:38:05, odpowiedź na #14, oceny: +1 -1
AvantaRJesteś ignoranckim bucem!
[138] Re: Mangowcu idź na wybory!
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 22:16:19, odpowiedź na #24, oceny: +1 -0
Ramroyd DeloroWiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć ;)
[16] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [88.220.106.*], 03.10.2011, 02:48:12, oceny: +6 -1
> niskopoziomowa propaganda quasi-polityczna
> zakamuflowana propaganda antyPiS (proPO?)
> twierdzenie, że głosowanie jest obowiązkiem
> forma, moje oczy krwawią
> no6faggotry
> twierdzenie, że głosowanie uprawnia do narzekania (komentarze)

Podsumowując: co, u diabła, ja czytam? Idę spać, zanim napiszę tu elaborat na trzy strony.
[19] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 07:12:25, odpowiedź na #16, oceny: +2 -0
Kolo_z_WrockaA ja się znowu spóźnię do pracy, bo nie powstrzymałem się przed elaboratem ^^"
[17] Re: Mangowcu idź na wybory!
HΛЯPΛGŌN [*.152.142.0.dsl.dynamic.t-mobile.pl], 03.10.2011, 04:36:39, oceny: +9 -6
HΛЯPΛGŌNBadziewne wypociny napisane przez jakiegoś podstarzałego typa, któremu nie udało się puknąć małej czarnej. Teraz coś bredzi o ojczyźnie i wyborach. Tak gównianych przemyśleń nie było tu od dawna. Chyba jednak wolę jak mi Tomuś wchodzi na głowę.
[41] Re: Mangowcu idź na wybory!
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 03.10.2011, 10:31:03, odpowiedź na #17, oceny: +3 -2
Mocno nie trafiłeś z opisem autora, bro xD xD xD
[18] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 07:07:50, oceny: +17 -4
Kolo_z_WrockaWszystko na temat, ale mimo wszystko pokuszę się o komentarz:
Ja pierdolę, kolejna mądra po dupokratycznej szkole (bo nie wierzę, że człowiek, któremu nie wcisnęliby w szkole tej kretyńskiej propagandy, mógłby pisać takie brednie).
Żeby coś robić, trzeba się na tym znać. Jeżeli "walka o lepsze życie dla siebie i swoich dzieci" ma wyglądać w ten sposób, że nakłaniasz do rządzenia (poprzez wybory) ludzi, którzy nie znają się na polityce, ekonomii, prawie, sprawach gospodarczych itd., to ja kurwa podziękuję, już ponad 20 lat ludzie o to walczą i co wybory wybierają debili. Dlaczego? Bo skoro kretyn nie zna się na polityce, to wybierze tego, kto mu najwięcej obieca - czyli jakiegoś jebanego oszusta.

Poza tym, jaki "mangowcu"? Chyba jesteś jakąś zasraną otaku, która nie ma w ogóle kontaktu z ludźmi, bo np. w środowisku wrocławskich mangowców rozmowy o polityce są zupełnie normalne. Ba, normalne są dyskusje, a nawet kłótnie. I nieważne, że stoimy często po dwóch przeciwnych biegunach (ja jestem "pojebanym korwinistą", kolega "jebanym czerwonym"), lepiej, żeby ktoś taki szedł głosować, niż jakaś nolife, dla której ciekawsze są losy Nezumiego i Siona (aż musiałem wygooglać, co to w ogóle ma być...).

Autorce radzę samej się leczyć (nie odbieraj sobie prawa do decydowania! Nie oddawaj swojego i swoich nienarodzonych dzieci losu w ręce lekarzy! Przy odrobinie szczęścia, może nie dożyjesz do następnych wyborów...), samej się bronić w sądzie, a nawet samej kręcić sobie anime i rysować mangi - sama zadecyduj, co będą oglądać twoje dzieci! Wszak nie liczy się wiedza i umiejętności, a samodzielność i prawo do decydowania!

Tak już kończąc... To, że sercem jesteś w Japonii nie oznacza, że możesz wypiąć się na interes swojej ojczyzny.

Z tym się zgodzę. Mangowcu, jeżeli nie znasz się na polityce, to kurwa nie głosuj. Dzięki.

Edit: W ogóle, musiałem edytować, bo byłem pewien, że to facet pisał. Teraz tym bardziej się przekonałem, że kobiety (z nielicznymi wyjątkami) powinny się trzymać z dala od polityki...
[21] Re: Mangowcu idź na wybory!
Ramroyd Deloro [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 07:43:07, odpowiedź na #18, oceny: +0 -1
Ramroyd DeloroKudosy dla Ciebie Kolo, aczkolwiek i tak spodziewałem się tutaj komentarza od Ciebie jako (przynajmniej dla mnie) najbardziej rozpoznawalnej osoby w społeczności mangowej/ACP, która siedzi w tematyce prawa/polityki.
[25] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 08:44:50, odpowiedź na #18, oceny: +8 -1
AvantaRLubię gdy jesteś taki władczy :*
[30] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 03.10.2011, 09:02:38, odpowiedź na #18, oceny: +4 -0
HRGPiękne podsumowanie :). Jasne, że najłatwiej jest wysłać grupę baranów na wybory, którym wystarczy naobiecywać, albo którym ksiądz powie na kogo głosować, tylko, że potem trzeba się użerać z wynikami.
[35] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 09:51:38, odpowiedź na #18, oceny: +13 -8
JoeBzdury pleciesz, ale to akurat cecha wszystkich korwinistów. :-)
[57] Re: Mangowcu idź na wybory!
Guile [*.home.aster.pl], 03.10.2011, 11:36:11, odpowiedź na #18, oceny: +5 -3
GuileNie siedzę w polityce, nie śledzę codziennie co mówią politycy i jakie głupoty robią. Nie bawi mnie to, a są ciekawsze rzeczy do śledzenia. Mimo wszystko uważam, że powinienem głosować. W głosowaniu kieruję się prostą zasadą, czyli "Wszystko byle nie PiS". Nie pozwolę na to, żeby taki jareczek wrócił do władzy. Cała reszta mnie nie interesuje i nikt nie ma prawa mi mówić co mam myśleć na ten temat. Gdyby nie taki ogromny elektorat jakim są mohery, można by było się kierować tą zasadą, którą tutaj Kolo przedstawiłeś. Niestety nie da się wyperswadować tej grupie osób czegoś takiego i chociażby dlatego powinien głosować każdy kto może.
[61] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 11:41:01, odpowiedź na #57, oceny: +4 -2
AvantaRJednym słowem jesteś tak samo głupi, jak elektorat Kaczyńskiego - tylko, że oni myślą "wszystko byle by PiS". Ja dziękuję, za takie "świadome" głosowanie.
[62] Re: Mangowcu idź na wybory!
Guile [*.home.aster.pl], 03.10.2011, 11:42:38, odpowiedź na #61, oceny: +0 -3
GuileTrudno. Są ciekawsze rzeczy do robienia. Gdyby nie mohery i "widmo powrotu jarka", to bym nie głosował w ogóle i byłoby po problemie.
[65] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 11:47:35, odpowiedź na #62, oceny: +1 -2
BercikWiększą szkode czyni Twój głos, niż jakbyś wrócił do przeglądania /b/ czy cokolwiek robisz w swoim wolnym czasie.
[71] Re: Mangowcu idź na wybory!
Guile [*.home.aster.pl], 03.10.2011, 12:00:42, odpowiedź na #65, oceny: +2 -2
GuileCzyli rozumiem, że jeśli chociaż 20% głosujących zna się na polityce i świadomie oddaje swój głos, to cała reszta nie powinna tego robić, bo bardziej szkodzi niż pomaga. Rozumiem również, że Ty będziesz się zajmował uświadamianiem moherów i Twoim zdaniem się to uda, wystarczy tylko im puścić jakiś "śmieszny" filmik? Jakoś wątpię. Dobra, to teraz załóżmy, że ja i cała reszta osób wyznająca zasadę "Wszystko byle nie PiS" nie pójdzie głosować, bo się na tym wszystkim nie znają, innymi słowy wszystko będzie w rękach osób uświadomionych i moherów. Jak myślisz jaka grupa jest większa?
[77] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 12:14:21, odpowiedź na #71, oceny: +0 -2
AvantaRMoże jeszcze mamy Ci dziękować? Wygrałby PiS to by wygrał - jakie społeczeństwo taki rząd.
[80] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 12:18:04, odpowiedź na #71, oceny: +2 -1
Bercik>chociaż 20% głosujących zna się na polityce i świadomie oddaje swój głos, to cała reszta nie powinna tego robić

Jak najbardziej. Lepiej 20% przemyślanych głosów, niż 100% totolotka.
Co do uświadamiania społeczeństwa. Używane są chyba wszystkie formy. Spotkania, publikacje, czasem wykłady na uczelniach przez zorientowane w sprawie osobistości, są też jak je określiłeś "śmieszne" filmiki. Bo do każdego trzeba trafić inaczej. jeden będzie chciał przeczytać dane statystyczne inny obejrzeć kreskówke która mu wyjaśnia co to jest krzywa Laffera. Albo jak działa ZUS.

A że co, 'bajeczki" są złe? Powiedział fan M&A...
[120] Re: Mangowcu idź na wybory!
Guile [*.home.aster.pl], 03.10.2011, 17:21:43, odpowiedź na #80, oceny: +1 -0
Guile20% uświadomionych głosów na różne partie plus stały elektorat moherowy, który pewnie jest większy. Nie interesuje mnie na jakiej zasadzie działa uświadamianie społeczne, ale interesuje mnie jak byś chciał dotrzeć do takich moherków, które jedyne co robią w ciągu dnia, to oglądają telenowele i słuchają Rydzyka? Jakby TYLKO miało głosować te 20% osób uświadomionych, to ja nie widzę w tym nic złego i sam zrezygnowałbym wtedy z zawracania sobie głowy wyborami. Niestety tak łatwo nie jest.
[121] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 17:49:38, odpowiedź na #120, oceny: +0 -0
BercikTrzeba siać siać siać...
Jak wnusio przejrzy na oczy i nabierze ogłady, to może któregoś dnia zaczepi babunie i jej powie, że są inne opcje przytaczając proste przykłady. Ot choćby, że podniesienie podatku do 23% nie znaczy, że cena chleba podniesie sie o 1 punkt procentowy, tylko znacznie więcej. To samo, babunie krzyczą, że paliwo może drożeć bo one nie jeżdzą. Nie zdając sobie sprawy, że te koszta przekładane są na produkty każdej postaci. Mówić.. mówić... mówić
Nie można zmusić nikogo niech odda głos na kogoś mądrego, to on MUSI zrozumieć, dlaczego na mądrego warto głosować, a nie tego.. kto najładniej wygląda czy najgłośniej krzyczy.
[125] Re: Mangowcu idź na wybory!
Guile [*.home.aster.pl], 03.10.2011, 19:40:50, odpowiedź na #121, oceny: +0 -0
GuileGdyby to było takie proste jak mówisz to by już dawno weszło w życie. Akcja "Zabierz babci dowód" już miała większe szanse powodzenia...
[126] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [*.edu.pl], 03.10.2011, 19:45:28, odpowiedź na #125, oceny: +0 -0
BercikJa nie mówię, że to jest proste. Krzykacze u władzy jak widzisz trzymają się od wielu lat. Już mi się nawet nie chce pisać kto co zrobił, lub czego nie zrobił. Generalnie beton jeśli chodzi o rozwój kraju.

A akcja schowaj babci dowód - bez komentarza ten sabotaż zostawię.
[174] Re: Mangowcu idź na wybory!
borek [*.adsl.inetia.pl], 05.10.2011, 00:38:15, odpowiedź na #120, oceny: +0 -0
borekAj aj. Ale mocherem przecież się nie rodzisz.
Mocher to jest właśnie efekt bardzo skutecznego "uświadamiania społecznego".
[67] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 11:56:30, odpowiedź na #62, oceny: +4 -1
AvantaRA tak poważnie, to co Ci ten Kaczyński konkretnie zrobił? Skoro polityką się nie interesujesz, to jak rozumiem wiadomości nie oglądasz, gazet nie czytasz. No praktycznie nic Cię ten Kaczyński boleć nie powinien. Ja osobiście w życiu codziennym nie odczułem jakieś specjalnej zmiany za jego rządów. Za to było mi wstyd, głównie na arenie międzynarodowej.

Także proste pytanie - jak Kaczyński zmienił Twoje życie za IV RP?
[72] Re: Mangowcu idź na wybory!
Guile [*.home.aster.pl], 03.10.2011, 12:07:20, odpowiedź na #67, oceny: +1 -3
GuileWystarczająco się tym interesowałem w szkole średniej właśnie poprzez czytanie gazet i oglądanie telewizji, żeby wiedzieć, że Kaczyński się nie nadaje do rządzenia. Teraz mnie to już wszystko męczy i dlatego nie chce mi się tego śledzić, ale nadal się kieruję tą zasadą.
[128] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 03.10.2011, 19:58:44, odpowiedź na #72, oceny: +1 -1
marcinmPapcio Adam jest z Ciebie dumien.
[131] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 03.10.2011, 20:50:39, odpowiedź na #128, oceny: +2 -1
HRGRządy Kaczyńskiego były rządami głośnymi, pełnymi afer (bądź co bądź jak się poukładał z LPR i Samoobroną to wyszło jak wyszło), ale w sumie jeżeli chodzi o dokonania to rządy zarówno PiS jak i PO są tym samym. Jednakże ja również nie chcę Jarka przy władzy ponieważ nie wyobrażam sobie, że w rządzie zasiądzie ktoś kto ma nierówno pod sufitem. Od katastrofy smoleńskiej ten człowiek wprost ześwirował. To co on wyprawia na scenie politycznej to jest pożal się boże. Wieczne oskarżenia, wieczne zasłanianie się "dziełem" swojego brata, wieczne jęczenie jaki to on pokrzywdzony i wybrzydzanie na wszystko. Sory, ale ten koleś robi swoją karierę na śmierci.
[133] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 03.10.2011, 21:27:20, odpowiedź na #131, oceny: +1 -2
marcinm>>>Rządy Kaczyńskiego były rządami głośnymi, pełnymi afer (bądź co bądź jak się poukładał z LPR i Samoobroną to wyszło jak wyszło),

Fakt, ledwie PO doszło do władzy, to się okazało, że żadnych afer nie było, Sawicka chciała sobie tylko, niewinnie dorobić do diety, Rysiu ze Zbysiem po prostu lubią spacery po cmentarzach, Misiak kocha żonę i nic innym do tego, prywatyzacja stoczni to najwyższe standardy Europejskie itd. Nie wspomnę o porażającej PiS-owskiej aferze dorszowej i sprawie zabójstwa laptopów, która pogrążyła tamten niesławny rząd.

>>>ale w sumie jeżeli chodzi o dokonania to rządy zarówno PiS jak i PO są tym samym.

nie chce mi się rozpisywać - nie są.

>>>ie wyobrażam sobie, że w rządzie zasiądzie ktoś kto ma nierówno pod sufitem. Od katastrofy smoleńskiej ten człowiek wprost ześwirował. To co on wyprawia na scenie politycznej to jest pożal się boże. Wieczne oskarżenia, wieczne zasłanianie się "dziełem" swojego brata, wieczne jęczenie jaki to on pokrzywdzony i wybrzydzanie na wszystko. Sory, ale ten koleś robi swoją karierę na śmierci.

tutaj już jawnie drwisz, sorry myślałem, że odpisujesz na poważnie. Rozumiem, że jedyna akceptowalna reakcja Kaczora w Twojej opinii to konopny sznur? Bo jakby tylko odszedł z polityki, to tak, czy siak nadal by "milcząco judził" i "nienawistnie milczał". Aha, naprawdę uważasz, że sposób, w jaki "rozegrano" Smoleńsk (lepszego słowa nie znajduję) był w porządku a śledztwo było realizowane z uwzględnieniem standardów, nie światowych, ale chociażby afrykańskich?
[137] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 03.10.2011, 22:13:33, odpowiedź na #133, oceny: +1 -1
HRGWybacz, ale w moim odczuciu rządy Tuska były stabilniejsze (nie napisałam, że były idealne), bądź co bądź jemu rząd się nie sypnął w połowie kadencji. Zarówno PiS jak i PO więcej się nakrakały niż zrobiły. Sory, ale obydwa za przeproszeniem dużo naobiecywały, a gówno zrobiły. Dlatego nie zamierzam głosować na żadną z tych partii, a już na pewno nie zagłosuje na PiS. Dlaczego? Bo jestem wredną, pierdoloną ateistką, która gardzi wartościami takimi jak Bóg i Ojczyzna, której rzygać się chce na widok Radia Maryja i wolę wpierdalać koty niż interesować się polityką.
A teraz już na poważnie.

Co do Smoleńska... owszem była to tragedia i żal mi ludzi, którzy tam zginęli. Podkreślam ludzi nie polityków. Jako politycy byli w większości kiepscy, a Lech żadnym wybitnym prezydentem nie był. Ale jako jednostkę ludzką go żałuję. Co do śledztwa, jasne, że spieprzyli sprawę od początku do końca, co to w ogóle za pomysł zabezpieczać wrak po miesiącu od katastrofy, ale zwolennikiem jakiś teorii spiskowych w stylu sztuczna mgła i koalicji TuskXPutin nie jestem i nie będę. Co do samego Kaczyńskiego to nie ma co go wybielać, buduje on swoją karierę na śmierci brata. Świadczy o tym fakt pojawiania się Lecha na każdym spocie wyborczym PiS i wieczne nawijanie o kontynuacji jego dzieła. Jasne może dopominać się prawdy, ma do tego prawo, ale on całą tą sytuacją podbudowuje sobie ego, bo w końcu to jego dopuścili do rzeczy wielkich (nie zauważyłeś, że dopóki Lech żył, dopóty Jarek żył w jego cieniu). Kaczyńskim gardzę jako politykiem, ale także jako człowiekiem. Bo jest dwulicowy, bo jest bezwzględny, bo jest fałszywy. I tak drwię sobie, mam do tego pełne prawo.
[140] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 03.10.2011, 22:44:07, odpowiedź na #137, oceny: +1 -1
marcinmNie mam zamiaru namawiać do głosowania na cokolwiek, po prostu Twoja wypowiedź wywołała u mnie dosyć silny dysonans poznawczy :). Co do stabilności - nasza obecna stabilizacja kojarzy mi się z balem na Titanicu, ale to przejdziemy empirycznie, jeśli się mylę, to mój zysk i tak. PiS-owska niestabilność miała źródła w tym, że tamten rząd naraził się zbyt wielu grupom interesu, ze szczególnym naciskiem na tą, która bardzo nie życzyła sobie przeprowadzenia procesu, który był standardem w "cywilizowanych" państwach postkomunistycznych (ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec - sznurek. I tak dziw, że utrzymali się dwa lata.

Co do dwulicowości Jara i wykorzystywania tragedii, masz prawo do takiej interpretacji (tutaj już mój dysonans poznawczy jest potężny). Mam wrażenie, że nie jesteśmy w stanie znaleźć wspólnej płaszczyzny porozumienia, przynajmniej w temacie polityki. Różnice w interpretacji podstawowych faktów są zbyt duże - tym samym dyskusja jest z gruntu jałowa.

Pozdrawiam.
[154] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 04.10.2011, 09:46:30, odpowiedź na #140, oceny: +0 -0
HRGTak wiem co masz na myśli. Chodzi o lustrację zgadza się? Tu się zgodzę powinna jak najbardziej być przeprowadzona. Ludzie, którzy budowali komunę po dziś dzień siedzą w polskim rządzie. To przykre, ale prawdziwe. Rzeczywiście afery lustracyjne były dominantą rządów PiS. Tak samo zresztą jak wpadki na arenie zagranicznej.

Oj wiesz myślę, że dopóki Titanic nie przywalił w górę lodową to bal toczył się w miarę spokojnie XD.

Cóż od siebie dodam tylko, że nawet jeżeli dajmy na to nie byłabym niechętna tak Jarkowi, to i tak bym na PiS nie zagłosowała. Z moimi poglądami zdecydowanie bliżej mi do lewicy niż do prawicy.

Pozdrawiam.
[164] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 04.10.2011, 20:19:24, odpowiedź na #154, oceny: +0 -0
marcinmto przynajmniej w jednym się zgadzamy :).
[150] Re: Mangowcu idź na wybory!
Spirit of Coach [*.multimo.pl], 04.10.2011, 08:53:29, odpowiedź na #133, oceny: +0 -2
Spirit of CoachSposób jaki 'rozegrano' smoleńsk przyćmił nawet sposób, w jaki 'rozegrano' holocaust.
Bo w obu przypadkach z tragedii uczyniono broń polityczną.
I tak teraz każdy kto podpadnie żydom jest nazistą i antysemitą, a każdy kto nie zgadza się ze smoleńskimi teoriami spiskowymi to ruski piesek i wręcz morderca zimnego Lecha. Ta, właśnie - zimny lech - idealny przykład paranoi która się wytworzyła dookoła całej sprawy.

Niczym niezwykłym jest to, że po tragedii musi się znaleźć jakiś winny czy kozioł ofiarny, i że Rosjanom zależy na tym,
żeby to nie był nikt od nich, bo za 10 lat jakiś PISowski historyk wypisze, że ruscy wymordowali światłą kadrę polityczną, budując lotnisko-pułapkę.

Dobry polityk by brał pod uwagę dobro Państwa, i nawet jak by mu zaproszony do domu Putin zeżarł na śniadanie kota, to pilnował by spraw ważnych dla gospodarki i dobrobytu obywateli. Kaczyński sieje zamęt, nakręca spiralę nienawiści, a jego priorytetem politycznym jest działanie przeciw innym państwom, a nie na korzyść naszego.
A po śmierci brata mu się wybitnie pogorszyło, nie wiem tylko czy to dlatego, że nikt go nie hamuje, czy dlatego, że mu się trafił powód, czy po prostu utrata brata siadła mu na psychę. Zaletą jego jest to, że jako oszołom ma inne priorytety niż zawodowy polityk-sprzedawczyk z konkurencyjnej frakcji, i tak łatwo się nie sprzeda.

Natomiast wybór pomiędzy stratami spowodowanymi fatalną polityką zagraniczną, a cichym poświęcaniem stabilność państwa dla doraźnych korzyści klasy rządzącej - nie jest wyborem. Na szczęście alternatywy istnieją, pomimo tego co twierdzi TVN.
[163] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 04.10.2011, 20:18:53, odpowiedź na #150, oceny: +1 -1
marcinmMogę prosić o jakieś Jarkowe cytaty potwierdzające Twoje słowa? Nie śledzę wiernie jego wypowiedzi, więc pewnie coś mi umknęło. Mam za to cały wachlarz wypowiedzi prominentnych członków jaśnie nam panującej partii, określających ludzi, którzy zadają dosyć proste pytania dotyczące chociażby niezgodności w dokumentacji medycznej i wynikach sekcji ofiar, sposobu zabezpieczenia lotniska, faktycznego braku lotniska zapasowego, sposobu traktowania kluczowych dowodów (wraku) oraz samych ofiar (rozwleczone kości, znajdowane jeszcze na pół roku po katastrofie), brak jakiegokolwiek zabezpieczenia terenu (jak się okazało Polacy nie wystąpili z taką prośbą, więc Rosjanie nie widzieli potrzeby), etc. (mogę wymieniać do jutra). Co by nie stracić wątku - nazywają ludzi z wątpliwościami - oszołomami, moherami, przygłupami, faszystami, bolszewikami - pełen wachlarz. Dobrze to ująłeś, idealny przykład paranoi i schizofrenii. Co do historyków, historyk powinien pracować na konkretnych danych - dokumentach, do jakich jest w stanie dotrzeć, artefaktach materialnych, chociażby zeznaniach świadków. W przypadku Smoleńska pisać będą mogli, opierając się zapewne jedynie na dedukcji, opierając się na tym, co się wokół tej katastrofy działo. O to, żeby nie można było pracować na niczym konkretnym - troskliwie zadbano. Zresztą, co to za określenie "PiSowski historyk"- każdy, kto nie zgadza się z wersją tvn to jebany pisowiec?

Z drugim akapitem również się nie zgadzam, jakieś przykłady tego słynnego nakręcania spirali nienawiści do sąsiadów? Chodzi o Gruzję? O Lizbonę? Ja mam wrażenie, że sytuacja jest dokładnie odwrotna - świat polityki kieruje się kilkoma zasadami, jedną z nich jest "ten kto nie szanuje siebie, nie będzie szanowany przez innych" - skutki mamy - Nord Stream i South Stream są faktami dokonanymi, co efektywnie zlikwidowało Nabucco oraz szans na jakąkolwiek sensowność istnienia gazportu (w sytuacji, gdy na rynku pojawiły się gigantyczne nadwyżki LPG). Mamy chyba najgorszy w Europie kontrakt na dostawę gazu - od ceny, przez warunki, po okres czasu na który został zawarty. Sytuacja z gazem łupkowym udowadnia prawdziwość powiedzenia "lepiej z mądrym stracić, niż z głupim znaleźć". Przy podejmowaniu najważniejszych decyzji w UE jesteśmy jedynie tłem, a częściej jesteśmy nieobecni. Partnerstwo Wschodnie w zasadzie przestało istnieć, podobnie jak trójkąt Wyszechradzki, jesteśmy w stanie zimnej wojny z Litwą, dla Ukrainy i naszych południowych sąsiadów nie jesteśmy już w żadnym stopniu równorzędnym partnerem, itp, itd. Same sukcesy chciałoby się rzec.

Co do pogorszenia na kaczej mózghownicy - siakieś cytaty, nie wycięte z kontekstu?
[176] Re: Mangowcu idź na wybory!
borek [*.adsl.inetia.pl], 05.10.2011, 00:52:32, odpowiedź na #72, oceny: +1 -3
borekJa tylko dodam, że z śledzenia zawirowań wewnątrz i między partyjnych, oglądania konferencji prasowych i analizowania wydarzeń politycznych wyłania się obraz Kaczora i PiSu znacznie gorszy niż w latach rządów Rządu z Przystawkami.

PiS został opuszczony przez wszystkie ostatki wiedzy technicznej z zakresu zarządzania państwem, a ostatki, które nie uciekły poginęły na pokładzie tupolewa. W chwili obecnej brak tam _jakiegokolwiek_ zaplecza zdolnego rządzić krajem, a niekompetencja osób wypychanych na możliwe stanowiska ministerialne jest wręcz porażająca. Pomijając słynny Kaczy Pęd Na Władzę, przy obecnej światowej sytuacji gospodarczej (powtórka z 1930'tych nabiera rozpędu) rząd tak skrajnie niekompetentny gwarantuje nam zepchnięcie Polski do poziomu Gabonu czy RWKS.

Obecny PiS, teraz to naprawdę bardzo, bardzo zła rzecz.
[177] Re: Mangowcu idź na wybory!
tom-- [*.pila.vectranet.pl], 05.10.2011, 02:01:39, odpowiedź na #176, oceny: +3 -4
A ty co antyPIS. Żałosny jesteś.
[178] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 05.10.2011, 08:11:26, odpowiedź na #177, oceny: +2 -2
HRGA ty ProPlatforma? Żałosna to jest twoja wypowiedź, bo nie poparta argumentami. Jak już z tematu recenzji przeszłeś na politykę to chociaż tu nie pokazuj swoje odmóżdżenia. Ma prawo mieć takie zdanie i z treści wypowiedzi można wywnioskować, że przynajmniej się jako tako w polityce orientuje. A jego poglądów czepiać się nie masz prawa, możesz polemizować, ale nie narzucać. Żałosne tak można skwitować ciebie.
[185] Re: Mangowcu idź na wybory!
tom-- [*.pila.vectranet.pl], 05.10.2011, 18:05:15, odpowiedź na #178, oceny: +3 -8
Posłuchaj mnie uważnie odmóżdżona gnido. Co jak co, ale pomyśl zanim coś do mnie napiszesz, a szczególnie jakie używasz słowa. Nie jestem tolerancyjny na żadne obraźliwe słowa w moją stronę.
[186] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 05.10.2011, 18:42:47, odpowiedź na #185, oceny: +3 -2
HRGPosłużę się wzorem odpowiedzi stworzonym przez ciebie samego:
Żałosny jesteś.
Ty masz prawo obrażać innych, ale inni ciebie już nie?
[187] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 05.10.2011, 19:04:52, odpowiedź na #185, oceny: +2 -2
marcinmweź pan idź w ch.

Plonk.
[68] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [88.220.106.*], 03.10.2011, 11:56:44, odpowiedź na #62, oceny: +3 -1
Lubię takie podejście - kraj może bankrutować, płonąć ale i tak zagłosuję na PO (inne partie? a idź pan!) bo wszystko tylko nie Kaczyński!
[73] Re: Mangowcu idź na wybory!
Guile [*.home.aster.pl], 03.10.2011, 12:11:13, odpowiedź na #68, oceny: +1 -0
GuileNa ostatnich wyborach głosowałem na SLD, więc źle trafiłeś.
[105] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [*.centertel.pl], 03.10.2011, 14:09:09, odpowiedź na #73, oceny: +5 -1
No tak, nic nie przebije darmowych iPadów i kuponów do KFC :(
[107] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 14:18:19, odpowiedź na #105, oceny: +1 -1
AvantaR"kuponów do KFC :("

XDDDDDDDDDDD
[22] Re: Mangowcu idź na wybory!
Mesiaste [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 08:36:10, oceny: +4 -1
MesiasteSkończ waść (waćpanna), wstydu oszczędź. To, że na konwentach pląta się ostatnio w dużej mierze olewająca wszystko gównażeria, która guzik wie o życiu, to nie znaczy, ze wszyscy ludzie, którzy od czasu o czasu wpadają na acepa, są osłami i nie potrafią o sobie i swoich czynach decydować z uwzględnieniem racjonalnych czynników.
[26] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 08:46:22, oceny: +4 -1
AvantaRTekst z dupy. Zasadniczo zgadzam się z Kolem - jeśli w ogóle nie interesujesz się polityką, nie masz bladego pojęcia kto jakie poglądy reprezentuje, to lepiej daruj sobie wybory. Bo jesteś wtedy medialnie sterowaną marionetką, a tego chyba nie chcesz?
[33] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 09:42:22, odpowiedź na #26, oceny: +6 -4
JoePo rozważeniu wszelkich za i przeciw pozwolę sobie nie zgodzić się. Uczestnictwo w wyborach jest lepsze niż brak zainteresowania. Ergo: tekst nie jest z dupy.
[34] Re: Mangowcu idź na wybory!
Lord Raven [*.ip.netia.com.pl], 03.10.2011, 09:48:24, odpowiedź na #33, oceny: +0 -0
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoim stanowiskiem Joe. Od agitacji politycznej jest telewizja, radio, prasa i billboardy. Szczerze - osobiście mam już tej agitacji dość. Ostatnim miejscem gdzie chciałbym aby mnie agitowano, w sposób nieudolny zresztą, jest portal zajmujący się mangą, anime i tematyką fandomową.
[37] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 10:03:11, odpowiedź na #34, oceny: +1 -0
JoeKwestię udolności pozostawiam otwartą, bo przedstawione w felietonie argumenty nie do wszystkich trafiają.

Dla mnie agitacja na rzecz brania udziału w wyborach nie jest gorsza od innych akcji społecznych, chociażby pomocy chorym dzieciom. Kiedy zamieszczamy apele by wziąć udział w jakiejś akcji charytatywnej raczej nie trafiają się komentarze "ojapierdolę, od agitacji społecznej jest radio, telewizja, prasa; nie dla agitacji społecznej na acp". Zgodzę się, że polityka w Polsce cieszy się złą opinią, ale to się może zmienić tylko jeśli wzrośnie świadomość wyborców, a pierwszym krokiem ku temu jest przekonanie, że w wyborach warto brać udział.
[38] Re: Mangowcu idź na wybory!
Lord Raven [*.ip.netia.com.pl], 03.10.2011, 10:10:38, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
Ok, zwiększenie frekwencji jest szczytnym celem, nie powiem, aczkolwiek powiedz szczerze Joe - czy znasz kandydatów z Twojego okręgu? Czy ktoś z tych osób zrobił coś dobrego dla Twojej dzielnicy / województwa? Czy działają czynnie czy tylko odklepują posiedzenia? Czy twój kandydat ma dla Ciebie, jako wyborcy, czas? Większość osób, które są agitowane wyborczo nie potrafią na te pytania odpowiedzieć. Osobiście interesuje się polityką regionalną i wiem kto i co zrobił dla mojego miasta, regionu czy województwa, zatem wiem na kogo ewentualnie mogę chcieć oddać głos, ale gwarantuję Ci nie głosowałbym tylko dlatego, że ktoś powiedział by mi, że tak trzeba, kierując się tylko fizjonomią kandydata. Uważam, że udział w wyborach powinien być świadomy, a nie być efektem nagonki i pompowania wyborczej papki bezpośrednio do mózgu.
[51] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 11:11:48, odpowiedź na #38, oceny: +2 -1
JoeOwszem, głos w wyborach powiniejn być poparty znajomością programu kandydata/partii. Jednak mając z jednej strony ignorowanie wyborów, a z drugiej głosowanie na kandydata, który najładniej uśmiecha się na plakacie wolę tę drugą opcję. Ktoś, kto wziął udział w wyborach bierze odpowiedzialność za swój wybór. Jest szansa, że jeśli później przeczyta w gazecie, że jego kandydat zasłaniał się immunitetem przy zatrzymaniu za jazdę po pijaku, to poczuje, że podjął złą decyzję i następnym razem bardziej przyłoży się do wyboru.
[84] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 12:23:48, odpowiedź na #51, oceny: +2 -0
          Albo następnym razem zrezygnuje z wyborów. Głosowanie w ciemno jest gorsze niż oddanie pustego głosu, czy zignorowanie wyborów.

Dlaczego mam brać odpowiedzialność za ludzi, których nie znam? Nie zostałem zaproszony na apel żadnej z grup (partii?), biorących udział w wyborach. Dlaczego więc ja mam się tym interesować? To im zależy na przejęciu władzy, nie mi. Każda ze znanych mi grup zaśmieca miasta swoimi plakatami, a te które nie zaśmiecają, są mi zupełnie nieznane (bo skąd mam się o nich dowiedzieć?). Głosowanie na ludzi znanych z internetu, to jak branie ślubu z kobietą, którą poznało się przez internet i której się nigdy w RL nie widziało.

Interesujecie się polityką? Wydaje się Wam, że znacie kandydata/partię na którą głosujecie? Idźcie na wybory. Jeżeli nie, to po co tracić czas?
[36] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 10:01:50, odpowiedź na #33, oceny: +2 -0
AvantaRNo to skoro je rozważyłeś to teraz się nimi z nami podziel. Bo moim zdaniem obowiązek głosowania łączy się z obowiązkiem przynajmniej minimalnego zapoznania się z kandydatem/partią/programem. Z chęcią posłucham Twojego zdania.
[47] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 10:51:05, odpowiedź na #36, oceny: +0 -1
JoeTeza robocza: sterowane medialnie marionetki i ludzie nie mający zielonego pojęcia o kandydatach i ich programach nie powinni głosować. Skuteczność takiego podejścia doskonale ilustruje obecna sytuacja, wszak powtarzająca się od lat frekwencja na poziomie 50% oznacza, że głosują w większości ci, którzy są do tego w ten czy inny sposób zmotywowani, a zatem mają choćby szczątkową wiedzę za kim (lub przeciwko komu) oddają głos. Na tej podstawie moim zdaniem można przyjąć, że tezę roboczą można potłuc o kant przysłowiowej dupy.

Chyba, że sądzisz, że jeśli frekwencja jeszcze spadnie do powiedzmy 20% to jakość wyłonionych władz wzrośnie. Że jeśli z podejmowania ważnych wyborczych decyzji wyeliminujemy ludzi niekompetentnych to wszystkim będzie lepiej. Najlepiej czynne prawo wyborcze przyznać osobom z wykształceniem wyższym i o dochodach netto przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie – wszak jeśli poradzili sobie dobrze w życiu to znaczy, że umieją podejmowac słuszne decyzje. Tak sądzisz? Jeśli tak to jesteś w błędzie, to już było i się nie sprawdziło.
[52] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 11:18:36, odpowiedź na #47, oceny: +2 -0
AvantaRNo i widzisz, tutaj nie rozumiesz jednej rzeczy. Nie chodzi o to, żeby do wyborów szli ludzie, wykształceni itd. Tylko ludzie, którzy jak już wrzucają ten głos, to wiedzą przynajmniej jak dany kandydat z pyska wygląda.

Jestem po prostu przeciwny zachęcaniu do owczego pędu. I nie mów mi, że niska frekwencja oznacza, że Ci co już idą do wyborów wiedzą co robią. Nie, tak niestety nie jest. Większość idzie bo czuje, że spełnia obywatelski obowiązek. Tylko nie rozumieją tego, że obywatelski obowiązek to nie tylko skreślenie randomowego nazwiska, ale także obowiązek zapoznania się choćby minimalnie z tym co dana persona prezentuje.

Także bezmyślne głosowanie wcale nie jest chwalebne, jest po prostu głupie i szkodzi Polsce.
[54] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 11:25:36, odpowiedź na #52, oceny: +1 -1
JoeTak jak napisałem powyżej, zagłosowanie na ładnie wyglądającego kandydata jest lepsze niż brak głosu. W kontekście wyborów często mówi się o mniejszym źle i właśnie takim mniejszym złem jest głosowanie impulsywne. Wydaje mi się, że osoba, która tak zagłosowała rokuje większe szanse na oddanie przemyślanego głosu w przyszłości niż osoba, która wypina się na mechanizmy funkcjonowania społeczeństwa demokratycznego.
[58] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 11:37:25, odpowiedź na #54, oceny: +1 -1
AvantaRNo cóż, to widać mamy inne zdania. Bo osoba, która głosuje na ładnego kandydata najzwyczajniej w świecie do demokracji nie dorosła.
[69] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 11:57:48, odpowiedź na #58, oceny: +1 -2
JoeJeśli posługujemy się analogią do dorastania to Twoje oczekiwania sprowadzają się do tego, żeby dzieci rozpoczynały obcowanie z literaturą od przynajmniej „Mistrza i Małgorzaty”. Tymczasem większość dzieci na swoje pierwsze lektury wybiera komiksy z Kaczorem Donaldem lub też inne książeczki z kolorowymi okładkami. W wieku 18 lat młody człowiek tak naprawdę stawia pierwsze kroki w życiu w społeczeństwie, podobnie jak dziecko które dopiero nauczyło się czytać w świecie literatury, więc głosowanie motywowane wyglądem kandydata jest odpowiednikiem czytania komiksów z Donaldem. Dzięki temu złapią nawyk czytania i stopniowo będą dorastać do coraz to bardziej skomplikowanych książek i bardziej krytycznie je oceniać. Ale do tego trzeba dorosnąć. Ty zaś oczekujesz, że pierwszoklasiści od razu będą znawcami literatury, a jeśli mają czytać jakies bzdury to lepiej żeby w ogóle nie czytali. A wracając do kwestii wyborów, jeśli ktoś już podłapie nawyk głosowania i zrozumie, że to jest ważne to prędzje czy później zacznie się przykładać do podejmowania decyzji.
[74] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 12:12:14, odpowiedź na #69, oceny: +2 -1
AvantaRSorry, ale porównanie do czytania książki jest tu zupełnie bez sensu (choćby dlatego, że przeczytanie tej książki nie może mieć raczej wpływu na całokształt państwa). Młody wiek wcale nie usprawiedliwia niewiedzy. Tu nie chodzi o to, żeby 18 latek głosował kierując się priorytetami 40 latka. Chodzi o to, żeby wiedział na co głosuje. Jeśli pali trawę i w aktualnym momencie jest to dla niego priorytet (co dla dorosłych z reguły priorytetem nie będzie) to niech głosuje na Palikota albo JKM. Ale przynajmniej wie na co głosuje i dlaczego. Któryś kandydat obiecał mu coś konkretnego i dlatego na niego zagłosuje. A nie tak jak Roger - głosować, żeby PiS nie wygrał. Jakby chociaż znał program PiSu i wiedział co tak naprawdę mu grozi, ale sam pisze, że go to nie interesuje.

Nie można propagować głupoty i niewiedzy. A zachęcanie do głosowania bez żadnego "przygotowania" to głupota i niewiedza właśnie.

Ps. Ja nadal czytam każdego Kaczora Donalda :P
[112] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 15:06:05, odpowiedź na #74, oceny: +0 -0
JoeCały czas nawijasz o świadomym głosowaniu, poznawaniu kandydatów itd., a teraz piszesz, że wystarczy, że kandydat coś obieca. Przecież to jest właśnie medialna papka, którą tak gardzisz.

Co do analogii czytelniczej, wydaje mi się, że nie zrozumiałeś. Chodziło mi o wyrabianie dobrych nawyków. Czytanie jest dobrym nawykiem, podobnie jak mycie rąk przed jedzeniem. Dziecko może nie widzieć w tym sensu, ale zrozumienie przyjdzie z czasem. Podobnie z głosowaniem: nastolatek może za pierwszym czy drugim razem pójdzie głosować bezmyślnie, ale przy odrobinie szczęścia za trzecim już głębiej przemyśli swój wybór. Ważne, żeby wyrobić ten dobry nawyk jakim jest branie udziału w wyborach.

A tak nieco z innej beczki, wydaje mi się, że spadający poziom czytelnictwa ma przełożenie na całokształt państwa. Wydaje mi sie, że zarówno na poziomie debaty publicznej jak i rozmów zwykłych ludzi widać uboższe słownictwo i coraz większe problemy z sensownym wyrażeniem się. Nie jest to może wpływ bardzo widoczny, zwłaszcza jeśli pod pojęciem całokształtu państwa masz na myśli przede wszystkim gospodarkę, ale jest.
[117] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 15:55:07, odpowiedź na #112, oceny: +0 -0
AvantaRWszystkie programy itd. to tak naprawdę obietnice. Ale żeby poznać te obietnice to trzeba poznać trochę tego kandydata, zainteresować się.
[103] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [*.centertel.pl], 03.10.2011, 14:06:21, odpowiedź na #69, oceny: +0 -1
Kompletnie chybione porównanie. Czytając KD decydujesz co najwyżej o tym co robisz ze swoimi pieniędzmi.
[113] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 15:13:51, odpowiedź na #103, oceny: +2 -0
JoeW porównaniu, które bynajmniej nie było chybione, chodzi nie o skutki, jakie ma wybór tej czy innej książki, ale o dorastanie do przemyślanego udziału w wyborach. Dodatkowo chodzi o wyrabianie dobrych nawyków, o których napisałem powyżej.
[59] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 11:39:22, odpowiedź na #54, oceny: +0 -1
Bercik*facepalms*
to widać ;).
[129] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 03.10.2011, 20:03:15, odpowiedź na #33, oceny: +2 -0
marcinmZainteresowanie często raz na parę lat, a wybór dokonywany na podstawie głosów aktualnych celebrytów, "ałtorytetów", względnie innych naganiaczy.

A tak w ogóle system, w którym głos profesora jest tyle samo wart, co głos menela, który zagłosuje za pól litra, jest systemem złym.
[27] Re: Mangowcu idź na wybory!
Lisek [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 08:52:35, oceny: +6 -1
LisekPolityka na ACP? Hahaha.

>> Tu nie chodzi o wybór partii, poglądy, czy kłótnie, kto załata więcej dziur przed Euro 2012.
Czyli co, wystarczy iść zagłosować na kogokolwiek i już jest w Polsce lepiej? Nie zgodzę się. Uważam, właśnie zupełnie inaczej.

Nie siedzisz w polityce - nie idź na siłę głosować. Jeśli jedynym kryterium na bazie, którego dajesz swój głos jest bo ten pan ma ładną buzię albo bo on ma w planie jedną fajną rzecz... to daruj sobie. Szczególnie, że takie osoby "z przypadku" wiedzą o istnieniu góra 4 partii politycznych. Ta ekipka z koryta raczej dużo nie będzie zmieniać, nie ważne kto z nich wygra.
[28] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 08:58:29, odpowiedź na #27, oceny: +8 -0
AvantaRLisek powiedział coś mądrego ... koniec jest blisko :x
[60] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 11:40:56, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
JoeW Polsce będzie lepiej, jeśli świadomość społeczna będzie większa, a branie udziału w wyborach jest częścią tej świadomości. Oczywiście nie ma prostej zależności pomiędzy frekwencją wyborczą, a dobrobytem kraju, ale większa frekwencja prędzej czy później przyczyni się do polepszenia sytuacji.
[108] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [*.centertel.pl], 03.10.2011, 14:22:06, odpowiedź na #60, oceny: +0 -0
Większa frekwencja przekłada się na większą świadomość społeczną? Świadomość czego, jeśli można spytać?
[110] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 14:44:06, odpowiedź na #108, oceny: +0 -0
JoeTego, że żyjemy w społeczeństwie, na którego kształt i działanie mamy wpływ. Co za tym idzie, „władza” to nie są jacyś „oni”, którzy nie wiadomo skąd się biorą, ale ludzie, których (mniej więcej – kwestie ordynacji) sobie wybraliśmy. Patrząc jeszcze szerzej, chodzi o realizację idei społeczeństwa obywtelskiego.
[111] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [*.centertel.pl], 03.10.2011, 14:58:02, odpowiedź na #110, oceny: +0 -0
Wydaje mi się, że jest dokładnie odwrotnie: to świadomość społeczna przekłada się na większą frekwencję. Człowiek świadomy obserwuje działania Sejmu przez całą kadencję i idzie na wybory bo ma wyrobioną opinię. Człowiek nieświadomy idzie z kolei dlatego, że ktoś go do tego namówił (patrz liczne kampanie społeczne). Mało to ludzi, którzy upolityczniają się co kilka lat, rzucają komunałami, jarają się że "wygrała partia na którą stawiali" i wracają do facebooka?
[115] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 03.10.2011, 15:48:44, odpowiedź na #111, oceny: +0 -0
JoeTo trochę problem jajka i kury. Tylko skąd ta świadomość się bierze?

Problem: mamy dużą grupę osób, który życie społeczne ( w tym wybory) w ogóle nie interesuje. Cel: skłonić tych ludzi do aktywniejszego udziału, w tym do głosowania w wyborach. Wydaje mi się, że łatwiej skłonić ludzi do relatywnie prostej rzeczy jaką jest ruszenie tyłka i postawienie krzyżyka, a później dobudowanie do tego uzasadnienia, niż vice versa.
[143] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 23:38:32, odpowiedź na #115, oceny: +3 -0
Kolo_z_WrockaJoe, ale nawet, gdyby ludzie zaczęli się aktywizować, to - statystycznie - dalej będą źle wybierać. Wraz z rozwojem społeczeństwa, rośnie też poziom specjalizacji. Kiedyś każdy mężczyzna i każda kobieta mieli mniej-więcej takie same role, dziś wzrósł poziom zawodów (więcej ról społecznych) i trzeba się w pewnych rzeczach specjalizować. Nie można wymagać od każdego, że - nawet, gdyby się zaangażował - to będzie wiedział, na kogo głosować.

Nawet, jeżeli ktoś przeczyta programy wyborcze wszystkich partii, to i tak - bez dobrej znajomości pewnych dziedzin życia społecznego - nie będzie w stanie rzetelnie zagłosować.

Weźmy za przykład 2 skrajne partie - PIS i KNP. Proponują zupełnie inne systemy gospodarcze. Obie partie mówią, że będzie lepiej, ale posługują się zupełnie innymi metodami. Jeżeli ktoś nie zna się na ekonomii, to wybór jednej z tych partii będzie nieracjonalny.

Osiągnięcie prawdziwej demokracji możliwe będzie tylko wtedy, gdy rzeczywiście wszyscy obywatele będą mieli rzetelną wiedzę na temat gospodarki, prawa, dyplomacji i różnych innych dziedzin wiedzy - także, w praktyce jest niemożliwe. Dlatego osobiście jestem za monarchią, ale - skoro żyjemy w demokracji - to chociaż niech głosują ci obywatele, którzy mają chociaż minimum wiedzy.
A nóż szczęśliwie dobrze wybiorą.
[155] Re: Mangowcu idź na wybory!
Joe [*.seedfund.z.tpnet.pl], 04.10.2011, 10:32:25, odpowiedź na #143, oceny: +0 -0
JoeSęk w tym, że nawet osoby z tytułem doktora ekonomii, prawa itd. często nie zgadzają się w ocenie różnych rozwiązań. Czy potrzeba kogoś jeszcze mądrzejszego, kto by zadecydował, kto ma rację?

Owszem, większa część społeczeństwa nie ma wiedzy, która pozwalałaby im krytycznie spojrzeć na obietnice partii. Natomiast zdecydowana większość jest świadoma swoich problemów. Może więc zagłosować na partię, która deklaruje rozwiązanie tego problemu, a przy kolejnych wyborach rozliczyć ją z obietnic. Mimo niedoskonałości tego systemu uważam, że jest on lepszy niż to co proponujesz.
[32] Re: Mangowcu idź na wybory!
Lord Raven [*.ip.netia.com.pl], 03.10.2011, 09:42:16, oceny: +24 -0
Nie dla polityki na ACP.
[39] Re: Mangowcu idź na wybory!
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 10:19:02, oceny: +4 -1
Idę na wybory i oddam pustą kartę. Właśnie dlatego, że wiem, jaki program i cele mają partie polityczne startujące w wyborach.
[49] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 11:05:42, odpowiedź na #39, oceny: +9 -1
MorgLepiej skreślić zbyt wielu. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale w ten sposób likwidujesz możliwość, że ktoś chyłkiem dostawi gdzieś krzyżyk. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.
[53] Re: Mangowcu idź na wybory!
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 11:21:25, odpowiedź na #49, oceny: +0 -0
A no fakt, dzięki za podpowiedź!
[132] Re: Mangowcu idź na wybory!
HRG [*.stk.vectranet.pl], 03.10.2011, 20:57:59, odpowiedź na #53, oceny: +2 -0
HRGA mnie kusi napisanie czegoś głupiego ^^.

Uzumaki Naruto - właściwy ninja, na właściwym miejscu XD.
[78] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 12:15:18, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
          Mi by było szkoda czasu.
[83] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 12:20:18, odpowiedź na #39, oceny: +1 -1
AvantaRI to jest właśnie dobrze rozwiązanie, też już kiedyś tak uczyniłem, ale na jakiś lokalnych wyborach.

Ps. Ale lepiej coś pokreśl po tej kartce albo weź ją do domu - co by kogoś jakaś manipulacja nie kusiła.
[42] Re: Mangowcu idź na wybory!
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 03.10.2011, 10:33:21, oceny: +0 -1
Pewnie jakbym poszedł, to, ot tak, zagłosowałbym na Palikota. Tylko mam pewne wątpliwości, czy to aby na pewno dobry wybór...
[44] Re: Mangowcu idź na wybory!
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 10:38:46, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
Gdyby zmienił zachowanie, to też bym rozważał możliwość zagłosowania na niego. W obecnej sytuacji nie chcę, by mój reprezentant odstawiał takie szopki.
[46] Re: Mangowcu idź na wybory!
Pottero [*.rybnik.vectranet.pl], 03.10.2011, 10:50:54, oceny: +4 -1
PotteroNie po to otrzymałem dowód, żeby teraz nie chodzić na wybory :). Problem w tym, że zazwyczaj nie mam na kogo głosować, bo trzeba wybrać pomiędzy mniejszym a większym złem. W tym roku jednak wyjątkowo mam swój typ – Palikota. Podobnie jak Zyll666 nie wiem, czy to na pewno dobry wybór, ale dla mnie najbliższy programowo, więc adiós, SLD, lewico z nazwy, która mnie już kilka razy zawiodłaś zupełną bezczynnością i kompletnym brakiem pomysłu na siebie.

Komentarz ukryty przez moderatora. pokaż

[55] Re: Mangowcu idź na wybory!
Zyll666 [*.chelmnet.pl], 03.10.2011, 11:32:35, odpowiedź na #48, oceny: +7 -0
Po oddaniu głosu dostajesz kod na wszystkie chaptery.

Więcej na www.glosuje-i-czytam-naruto.pl

Komentarz ukryty przez moderatora. pokaż

[50] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 11:08:48, oceny: +0 -0
MorgCóż, głosować niewątpliwie należy... ja chciałbym tylko zauważyć, że można też głosować nogami i nie zawsze jest to wynikiem lenistwa, tumiwisizmu, czy przekonania że "ja się nie znam". Ot, takie wotum nieufności dla naszych polityków. Szczególnie w regionach, gdzie, choć zmieniają się partie, to od -nastu lat startują wciąż ci sami kandydaci. Szlag może człowieka wtedy (słusznie) trafić.
[76] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 12:14:07, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
          Dlaczego należy? To nie jest niewątpliwe (widać to po frekwencji).
[82] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 12:18:48, odpowiedź na #76, oceny: +0 -1
MorgJakbyś przeczytał mój komentarz do końca, to byś zauważył, że niegłosowanie ("głosowanie nogami") też uważam za swoiste oddanie głosu (poza wypadkami, które wynikają z lenistwa itp.)

A głosować należy dlatego, że polityków trzeba kontrolować.
[85] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 12:33:13, odpowiedź na #82, oceny: +0 -2
          Czemu trzeba kontrolować?
[104] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kamey [*.centertel.pl], 03.10.2011, 14:07:52, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
Kpisz czy o drogę pytasz?
[106] Re: Mangowcu idź na wybory!
           [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 14:13:14, odpowiedź na #104, oceny: +0 -1
          Czekam na sensowne argumenty. Pytanie oczywiście odnosi się do poprzedniego komentarza - nie przychodzi mi do głowy, jak głosowanie wpływa na kontrolę nad politykami.
[142] Re: Mangowcu idź na wybory!
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 03.10.2011, 23:11:15, odpowiedź na #106, oceny: +0 -0
Przez swoisty dobór naturalny - jako przedstawiciel pewnej grupy ludzi i ich potrzeb - reprezentuje je. Jeśli nie po drodze mu te potrzeby reprezentować - jest także nie potrzebny tej grupie ludzi na następnych wyborach. Tyle teorii. Praktyka jest w krzakach.
[56] Re: Mangowcu idź na wybory!
Yen [78.133.245.*], 03.10.2011, 11:32:49, oceny: +4 -4
Yentl;dr - nie głosujesz jesteś bucem.

A co do wątpliwości - ja zawsze byłem przychylny fakultatywnym egzaminem na obywatelstwo z przywilejem do głosowania i uczestnictwie w życiu społecznym. Stop hipokryzji.
[114] Re: Mangowcu idź na wybory!
Klapek [*.pyskowice.jotanet.pl], 03.10.2011, 15:17:35, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
KlapekJestem za testem na obywatelstwo, ludziom musiałoby się chcieć wykazać minimum inicjatywy, a przy okazji ich głos byłby dużo więcej wart.

Osobiście znam sporo osób z moimi poglądami, które teoretycznie wykluczają mnie z życia społecznego, gdyż sam Siebie uważam za nie dość poinformowanego do głosowania.
[145] Re: Mangowcu idź na wybory!
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 03.10.2011, 23:48:02, odpowiedź na #114, oceny: +0 -0
Ojej, musiałoby... więcej wart?
A ile są warte moje podatki? Albo ile jest wart spokój państwa przed obecnymi emerytami - w końcu moja "emerytura" którą sobie "odkładam" jest przez nich właśnie przejadana.
A ile jest warte w ogóle to obywatelstwo - bo jak ma się coś zdobywać czy udowadniać to powinno być to coś warte? I czemuż to za ten sam "przywilej" Polak mieszkający na stałe poza krajem, nie płacący podatków, nie ponoszący żadnych konsekwencji swoich wyborów ma identyczne prawa i zero obowiązków? Sam zdajesz sobie sprawę co powinno być logiczną konsekwencją takiej sytuacji - czysta matematyka. A jednak ludzie chcą tutaj budować, pracować, tworzyć. I to jest test na obywatelstwo i patriotyzm. Inaczej już byłby strumień ludzi spadających do Kongo. Może by tak jednak państwo wykazało minimum inicjatywy i udowodniło że mój głos jest dlań więcej wart? Może przez zmniejszenie liczby posłów - wtedy nawet pojedyncze glosy znaczyłyby wygraną lub porażkę. Albo gdybym swym głosem mógł zmniejszyć czyjąś szansę na wybór. Jak na razie to tylko bierze - nie dając wiele.
[161] Re: Mangowcu idź na wybory!
Klapek [*.pyskowice.jotanet.pl], 04.10.2011, 17:43:52, odpowiedź na #145, oceny: +0 -0
KlapekZ tego co ja akurat dostrzegam, to wiele ludzi w Polsce żyje bo nie ma dla nich alternatywy, w czym nie widzę patriotyzmu

Chwilę rozmyślałem nad moim poprzednim stwierdzeniem i niestety muszę się wycofać póki co z twierdzenia "nie znasz się nie głosuj".

Doszedłem do wniosku, że jednak ludzie powinni głosować czy się znają czy nie, jedyne co to może formę wyborów bym zmienił, np. na wybranie głównych postulatów za którymi jesteśmy, na podstawie tego przydzielało by punkty partią które dane poglądy reprezentują. Oczywiście musiałoby to być bardzo przemyślane ale ogólny zarys wiadomo o co chodzi.

A wycofuje się z testów z racji tego iż stwierdziłem że oszołomy oraz skrajni aktywiści na pewno by te testy zdali i na wybory poszli, a ludzie zwyczajni którym do polityki nie śpieszno, lecz jakieś swoje poglądy też mają nie brali by udziału w wyborach.

Moim zdaniem polska scena polityczna jest zbyt mało różnorodna, tylko ciekawi mnie czy jest tak gdyż polska jest taka realnie, czy tylko poprzez manipulacje mediów. Chciałbym aby istniało jakieś ograniczenie co do wielkości partii, żeby było może kilka mniejszych, ale za to o różnych priorytetach żeby można było wybrać coś co pasuje każdemu, gdyż obecnie mniejsze partie nie mają praktycznie żadnego znaczenia w "Wielkiej Polityce"
[167] Re: Mangowcu idź na wybory!
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 04.10.2011, 21:48:10, odpowiedź na #161, oceny: +0 -0
Uśmiałem się jak fretka.

A kiedy już się obśmiałem to mogę ci tylko tyle powiedzieć: system partyjny wspiera ludzi którzy zbierają się wokół wspólnych poglądów i dążeń. Jeśli połączyć to z wyborami to mamy system który wspiera grono osób aby zostało wybrane do władz. My zaś potrzebujemy system wspomagający wybieranie ludzi którzy wspierają poglądy wyborców. Dlatego wolę wybory samorządowe od parlamentarnych.
[153] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.10.2011, 09:22:20, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
Kolo_z_WrockaService guarantees Citizenship!

Wszystko na temat? ;-)
[97] Re: Mangowcu idź na wybory!
Daisetsu-bushido [*.air-net.gda.pl], 03.10.2011, 13:34:24, oceny: +0 -0
Najważniejsze to przede wszystkim wybrać taką partię, która w jak najwyższym stopniu zainteresuje się sprawami swojego narodu. Najgorzej będzie, jeżeli wygrają tacy, którzy zamiast pomagać w problemach swoich obywateli, będą myśleli jedynie o tym co zrobić, żeby napchać sobie jak najwięcej do kieszeni. Osobiście wkurza mnie strasznie jak politycy zamiast myśleć korzystnie o sprawach kraju, myślą co zrobić, żeby tylko zdenerwować członków innych partii, a takie przypadki często się zdarzają [zwłaszcza w kampanii wyborczej].
Cóż, kto wygra, ten wygra. Jedyne co możemy zrobić, to oddać głos i mieć nadzieję, że kiedyś będzie lepiej.
[100] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 03.10.2011, 13:48:50, oceny: +5 -2
AvantaRJa powiem jeszcze jedno. Sami politycy tego kraju nie zmienią. Nie zmienią mentalności. I choćbyśmy mieli najcudowniejszych polityków to i tak to nie zmieni pewnych rzeczy. Będzie praca na odpierdol, będzie kombinowanie na boku itd. To jest niestety jeszcze taka poprlowska mentalność (szczególnie w budżetówce), która może za 1-2 pokolenia zniknie (oby).
[102] Re: Mangowcu idź na wybory!
Morg [*.dynamic.chello.pl], 03.10.2011, 13:59:13, odpowiedź na #100, oceny: +0 -0
MorgAmen.
[130] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 03.10.2011, 20:22:26, odpowiedź na #100, oceny: +0 -0
marcinmMoim zdaniem nieuzasadniony pesymizm. Śmiało kroczymy drogą przetartą przez Węgry i jest spora szansa, że wszystko trzaśnie na początku, najdalej w połowie przyszłej kadencji. Jak już naprawdę zrobi się zabawnie, to zmiany - także w mentalności będą nieuniknione. Gorzej, że nie mamy własnego Orbana.

Ciekawi mnie, jak unikniemy przekroczenia progu 55% (1. a że przekroczymy, to pewne - choćby tytułem rosnących kosztów obsługi zadłużenia)(2. względnie progu 60%, jak chyży z Palikotem uzyskają wystarczający wynik).
[101] Re: Mangowcu idź na wybory!
Vulcan [*.mielec133.tnp.pl], 03.10.2011, 13:54:35, oceny: +1 -0
VulcanOczywiście, że zależy nam na własnych rzyciach, jak każdemu chyba:] A politycy dbają tylko i wyłącznie o własne rziycie :)

Powinno być: Pokażcie, że zależy Wam na WŁASNYM ŻYCIU, oderwijcie się od komputerów, idźcie na wybory!

Bo przecież każdy z nas ma tylko jedno życie...
[118] Re: Mangowcu idź na wybory!
Arwena [*.sm-rozstaje.pl], 03.10.2011, 16:37:34, oceny: +14 -3
ArwenaJestem niepełnoletnia...Dlatego wchodząc na acepa i inne stronki chcę oderwać się od polityki, którą widzę na plakatach, ulotkach i w TV.
Wchodzę na ACePa i co widzę? eh... Jak ktoś chce chodzić na wybory to niech chodzi.
Tylko niech zagłosuje na kogoś kto naprawdę zasługuje.
[119] Re: Mangowcu idź na wybory!
Bercik [195.212.29.*], 03.10.2011, 16:55:22, odpowiedź na #118, oceny: +3 -2
Bercik*slap* kto Jej daje minusy, za wyrazanie własnej opinii -_-'

Do tej pory było fajnie, a widze, że nawet ludzie lubiący sie obrzucają sie błotem w tym temacie ;/
[122] Re: Mangowcu idź na wybory!
Daiku [*.stk.vectranet.pl], 03.10.2011, 17:52:27, oceny: +2 -1
DaikuNienawidzę tego kraju, a zwłaszcza niektórych obywateli, ale mimo to pójdę na wybory.
Swoją drogą polecam to każdemu kto może, fajne uczucie. Przychodzi się do takiej komisji macha dokumentem, potem dostaje kartkę z nazwiskami i kratkami przy nich. Zakreśla się którąś z nich. W puste miejsca na karcie można narysować jakiś kwiotek czy inną Miku, a potem cieszyć się jak głupi do sera, że jest się tym 1% z wszystkich głosujących.
[123] Re: Mangowcu idź na wybory!
Miras [*.StrefaWiFi.kolnet.eu], 03.10.2011, 18:40:03, oceny: +9 -0
Wydaje mi się, że statystyczny polski mangowiec jest za młody by iść na wybory...
[127] Re: Mangowcu idź na wybory!
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 03.10.2011, 19:55:31, oceny: +5 -0
FLEEEEJM!!!!

...podbijamy ilość wejść na stronę czy co?
A już na temat - to Coś się nazywa czynne PRAWO wyborcze. Możemy mówić o tym że jest to obywatelski obowiązek i podobne frazesy ale jeśli zadecyduję że pomimo barwnych obietnic i programów żadna z partii nie spełnia moich oczekiwań - to nie będę rzucał kostką czy wybierał kogoś kogo najmniej nie lubię - tylko pójdę na ryby.
Osoby, które obrzucają mnie marną propagandą o patriotyzmie czy o chwili na decydowanie o losie państwa - chciałbym przypomnieć iż to nie tak ma być. To nie tylko dzień wyborów ma być dniem decydowania obywatela o losie państwa. Właśnie dzięki takiemu myśleniu już po wyborach polityk ma w dupie dotrzymywanie obietnic - aż do następnych wyborów i następnych obietnic. I dzięki temu widzę te same twarze , słyszę same banialuki i to samo bagienko.
Wracając do fandomu na wyborach... zapraszam na cosyhell.pl gdzie Raven zastanawia się nad "fenomenem" konwentów - zwłaszcza tych "legendarnych". Ciekawy tekst i spostrzeżenia - ale jeśli założyć iż podobnie fandom zareaguje na wyborach - to czas spieprzać do Kongo.
[135] Re: Mangowcu idź na wybory!
Deru [*.multi-play.net.pl], 03.10.2011, 21:40:59, oceny: +2 -6
DeruInalion! 10 points for Kyuutherin!

Że Ty z takim tekstem piękny, piękne. :) Fajne.

Ja sie nie interesuję polityką - zagłosuję.
Ale czy ja kiedyś narzekałem na Polskę? Chyba w żartach. HAHA! Jestem dumnym Polakiem!

(to japończcy sa jacyś tacy.... nooooooooooo.... inni) xD
[157] Re: Mangowcu idź na wybory!
Sakuya [*.centertel.pl], 04.10.2011, 14:33:00, odpowiedź na #135, oceny: +0 -1
SakuyaWidzę, że jedna jedyna osoba miała odwagę przyznać się, że tekst jest ok ;) cóż, widać, że wszyscy nagle w fandomie zaczęli interesować się polityką...
[158] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 04.10.2011, 15:19:51, odpowiedź na #157, oceny: +1 -0
AvantaRWszyscy? Ja tu widzę kilka osób, które w jakimś tam stopniu interesują się polityką. 20? Może 30? To raczej nie cały fandom ;)
[171] Re: Mangowcu idź na wybory!
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.10.2011, 00:00:42, odpowiedź na #157, oceny: +1 -0
To chyba dobrze.
[182] Re: Mangowcu idź na wybory!
Deru [*.internetdsl.tpnet.pl], 05.10.2011, 13:30:46, odpowiedź na #157, oceny: +1 -0
DeruTo znaczy wiesz - szczerze. Sprawa IMHO ważna. Uważam się za patriotę i nie interesuję się polityka. Nie czuję w tym mocy, chęci, potrzeby - dla mnie nie politycy tworzą kraj, tylko ludzie. Politycy są zawsze tacy sami - są politykami. Kraj zaś stworzy nasza moralnośc, nastawienie, dobre serce dla innych, inteligencja, obrotność.

Zagłosuję, nawet bez tego tekstu jednak, z prostej przyczyny. To ważne, być Polakiem i udzielać się. To ważne działać, aczkolwiek to tylko ułamek działań, które możemy podjąc, aby ten kraj był lepszy.

A narzekanie (szczególnie na politykę i religię) to taka główna narodowa (każdego narodu na świecie), zabawa. Ja się czuje ważny, bez wyrażania gromiących powaliny świata opinii na temat gwiazd, władz i kościołów. Ważne jest to, że żyję i chcę żyć dobrzy. Nie każdy z Was tak ma lub powinien mieć?
[183] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 05.10.2011, 14:33:23, odpowiedź na #182, oceny: +0 -0
AvantaRNo, ale jak Ty chcesz zagłosować, skoro sam piszesz, że się polityką nie interesujesz. Znaczy się, że co - randomowego kandydata zakreślisz? Jeśli tak to ja bym chyba wolał, żebyś nie był patriotą :)
[188] Re: Mangowcu idź na wybory!
Deru [*.ema.telnet.krakow.pl], 05.10.2011, 19:46:11, odpowiedź na #183, oceny: +1 -0
DeruOczywiście masz rację Avik w podejściu "nie interesuje sie polityką, ale oddam głos bo tak należy - tylko na kogo, przecież ich nie znam".
Na czas wyborów staram się poznać o czym mówią ów frakcje, co oferują, mam swojego "faworyta" na ów głosowanie, choć nie bardzo wierzę, by był on bardzo lepszy od innych. Powiedzmy, że przyjrzałem się każdej z partii i wybieram to co uważam za słuszne - nie zupełnie w ciemno. Aczkolwiek między wyborami wiem "null". Kibicuje Śląskowi, żeby stał się fajny i lajkuje linki dotyczące śląska, które zamieszczasz na FB :P
[136] Re: Mangowcu idź na wybory!
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 21:59:26, oceny: +1 -2
RyujiCo się tak wszyscy przyczepili autorki i napinają z powodu tego tekstu? Ma do tego prawo i może wyrazić swoją opinię w formie i treści, które uzna za najodpowiedniejsze do tego.
Co do samej polityki - nie będę się zagłębiał w to, kto jest lepszy, dlaczego i bla bla, bo to bagno bez dna, co więcej nie śledzę wydarzeń politycznych na bieżąco i w ogóle średnio interesuje mnie polityka.
Mimo to i tak pójdę na wybory, pomimo tego, iż mangowcem nie jestem ;) Jak zwykle pewnie skończy się na tym, że zagłosuję na "mniejsze zło", bo niestety nie ma tutaj żadnego "dobra" w moim przekonaniu. Przynajmniej nie będę mógł ani ja, ani nikt inny zarzucić sobie, że niczego nie zrobiłem, by chociaż próbować zmienić cokolwiek w tym kraju. Zawsze też rezerwuję sobie dzięki temu prawo do późniejszego narzekania i sumienie jest tak jakby czystsze.
Jeżeli żaden z kandydatów do partii wam nie pasuje, to dopiszcie swojego własnego. A nóż widelec przy dostatecznej ilości głosów uda mu się wejść do sejmu/senatu ;P
Koniec końców - niech ci, którzy mają taką możliwość, głosują. Nic nie stracicie, a możecie jeszcze coś zyskać.
[141] Re: Mangowcu idź na wybory!
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 03.10.2011, 23:07:59, odpowiedź na #136, oceny: +5 -0
A który z powodów będzie dla ciebie dość ważny?
Dlatego iż zakłada, bez podania powodów że wszyscy jesteśmy ignorantami?
Dlatego że jest to prosty, wręcz sztampowy tekst propagandowy?
Dlatego że rypie argumentami i stereotypami jak nawozem z rozrzutnika.
Owszem - to jej prawo, ale i konsekwencja. Wyrażając swe zdanie nawiązuje dyskusję i podlega prawu innych do wyrażenia opinii. To jest zasada równego prawa dla wszystkich. I korzystamy z niego tak samo jak Ona, Ty i inni.
[209] Re: Mangowcu idź na wybory!
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.10.2011, 19:49:49, odpowiedź na #141, oceny: +0 -0
RyujiJa się oczywiście zgadzam, tak samo jak z osobami poniżej, każdy ma prawo do wyrażania swojej własnej opinii.
Jedynie chyba trochę mnie zdenerwowało, że autorka została zjechana za wprowadzanie polityki na łamy acepa. Z pewnością miała dobre intencje, by zachęcić ludzi do pójścia na wybory, może jedynie dosyć niefortunnie dla siebie dobrała słowa i formę, co dobrze wypunktowałeś. Po prostu mnie to tak osobiście nie ruszyło, ale to pewnie dlatego, że nie czuję się bezpośrednim targetem tego tekstu.
[144] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kolo_z_Wrocka [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 03.10.2011, 23:40:20, odpowiedź na #136, oceny: +7 -0
Kolo_z_WrockaA my mamy prawo przyczepić się do autorki, a także wyrazić swoją opinię w formie i treści, które uznamy za najodpowiedniejsze do tego.
[151] Re: Mangowcu idź na wybory!
AvantaR [194.9.53.*], 04.10.2011, 08:58:20, odpowiedź na #136, oceny: +2 -0
AvantaRNo a my mamy prawo, żeby napisać, że nie ma racji i tekst jest z dupy :P
[152] Re: Mangowcu idź na wybory!
Yen [*.dynamic.chello.pl], 04.10.2011, 09:00:11, oceny: +2 -0
YenAh i wogóle im więcej będziecie się spinać tym bardziej Kaczyński wygra. O.
[156] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kitsune [*.play-internet.pl], 04.10.2011, 12:49:05, oceny: +3 -0
Kitsuneno, no, w czasach PRLu dostałabyś prace jako pisarz przemówień dla partyjnych, albo komentarzy do wydarzeń w kraju w tvp :D:D tylko krótsze zdania, bo jeszcze lud nie zrozumie :D:D
[162] Re: Mangowcu idź na wybory!
Ludek [*.wroclaw.vectranet.pl], 04.10.2011, 18:54:00, oceny: +2 -0
LudekTak naprawdę, to powinniśmy brać przykład ze wspaniałej Japonii!

Tak, tylko że gdy Tusk budował orliki, były premier Japonii - Junichiro Koizumi za pomocą mahjonga na spółkę z Putinem, Benedyktem XVI, Julią Tymoszenko i rodzinką Bushów walczył z Czwartą Rzeszą przybyłą z księżyca pod przywództwem Hitlera.

Że o jego transcendencji w stan boski nie wspomnę.

Naszym politykom trochę do tego brakuje, a szkoda bo kocham japońską fikcję polityczną.
[165] Re: Mangowcu idź na wybory!
marcinm [*.kopnet.pl], 04.10.2011, 20:43:34, oceny: +0 -0
marcinmPrzy okazji, in b4 porządny crisis - "to wina liberalizmu, odpowiedzią jest socjalizm". Gdybym mógł, to dałbym władzę Korwinowi na parę miesięcy. Chociażby, żeby zobaczyć, co tak naprawdę byłby w stanie zrobić.

sznurek

sznurek
[166] Re: Mangowcu idź na wybory!
Fenek Alfa [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.10.2011, 21:17:44, oceny: +0 -3
Fenek AlfaJa jako że jeszcze nie mam 18 to nie idę, ale widząc to co się dzieje, to dochodzę do wniosku, że nie ma na kogo głosować. Cytując: "It's all the same s#it". Wszystkim politykom obecnym w tej chwili na scenie politycznej chodzi o forsę i władzę, a nie o dobro ludu.
[168] Re: Mangowcu idź na wybory!
Usada [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.10.2011, 22:59:07, oceny: +4 -0
UsadaJa w tym roku mam autentyczny problem bo nie wiem na kogo głosować. Wszyscy po kolei mnie zawiedli. Niedobrze mi się już robi od ich obietnic przedwyborczych. Chciałabym mądrze wybrać ale nikt jak dotąd mnie do siebie nie przekonał. Nie chcę głosować na siłę metodą na "mniejsze zło".
[179] Re: Mangowcu idź na wybory!
Dred [*.adsl.inetia.pl], 05.10.2011, 08:42:02, odpowiedź na #168, oceny: +5 -0
Wybierz większe zło, głosuj na Cthulu!
[180] Re: Mangowcu idź na wybory!
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.10.2011, 09:21:01, odpowiedź na #179, oceny: +0 -0
Lepiej na Tzeentcha,
Change, we can make it.
[192] Re: Mangowcu idź na wybory!
Aldar [*.home.aster.pl], 05.10.2011, 21:28:22, odpowiedź na #168, oceny: +1 -1
AldarOj nie wszyscy... Janusz Korwin Mikke Cię przecież jeszcze nie zawiódł - nie miał kiedy sprawować swych silnych rządów xD
[195] Re: Mangowcu idź na wybory!
Usada [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.10.2011, 23:29:50, odpowiedź na #192, oceny: +4 -1
UsadaWystarczy mi jak czytam jego wypowiedzi ; ).
[181] Re: Mangowcu idź na wybory!
jeycam [*.play-internet.pl], 05.10.2011, 10:40:43, oceny: +2 -2
Miałem już nadzieję, że ktoś z fandomu startuje, a to tylko mdły, pozbawiony większego sensu tekst...
[193] Re: Mangowcu idź na wybory!
Monogatari [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.10.2011, 21:44:50, oceny: +0 -0
Monogatari"Polskiej" piszemy z małej litery~
[201] Re: Mangowcu idź na wybory!
Slova [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 06.10.2011, 08:46:32, odpowiedź na #193, oceny: +0 -1
Nie prawda! Tylko ukryta opcja żydowsko- nazistowsko-leninowska i jej spisek głosi taki brednie!
[202] Re: Mangowcu idź na wybory!
Dred [*.adsl.inetia.pl], 06.10.2011, 09:34:10, odpowiedź na #201, oceny: +2 -0
Zapomniałeś o Masonach.
[220] Re: Mangowcu idź na wybory!
Monogatari [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 12.10.2011, 20:49:24, odpowiedź na #202, oceny: +0 -0
Monogatari...i polonistach. Chyba, że to się wlicza? @.@'
[194] Re: Mangowcu idź na wybory!
Aldar [*.home.aster.pl], 05.10.2011, 22:17:27, oceny: +3 -0
AldarCzytając większość z komentarzy odnoszę naprawdę ciekawe wrażenie. Spora ilość osób pisze, że głosować nie warto. Ok - to normalne. Tylko nie byłoby problemu, gdyby nie to, że niektórzy z takich osób wręcz mówią "głosowanie jest be, a kto głosuje to też jest be". Oczywiście to duże uproszczenie, bo "świadomy wyborca" oczywiście "be" nie jest. Ale mimo to skoro ktoś ma głos i jest to jego prawem, to czemu się takie osoby czepiają, że np. głosuje w stylu "byle nie PIS" i już szkodzi państwu? To jego głos i ma prawo do tego. Jak ktoś nie głosuje, to będzie się zapierał "ręcoma", że ma do tego prawo (do nie-głosowania), bo wybory są wolne i w ogóle wszyscy go zawiedli. A kogoś np. zawiódł PIS i nie chce go, więc woli dać swój głos na jego przeciwnika, który jest mu "neutralny". Podobnie kogoś np. zawiodło PO i będzie głosować "byle nie na PO". I nie chodzi tutaj nawet o przekonywanie do głosowania, bo jak ktoś nie czuje obowiązku obywatelskiego, albo nie ma w tym własnych korzyści (w pełni świadome popieranie partii dla określonych celów), to się go nie zmusi. Co najwyżej zniechęci jak widać. Ale czemu Ci "zniechęceni" krytykują głosujących za to, że oni wolą pójść nawet z takich powodów? Tego nie rozumiem. Ma głos? Niech wykorzysta jak chce - taki urok demokracji, której sam akurat nie popieram, ale się do niej dostosowuje.
[203] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kwad_rat [*.internetdsl.tpnet.pl], 06.10.2011, 19:01:34, oceny: +11 -6
Kwad_ratMoim zdaniem w tym kraju są ważniejsze rzeczy niż manga i nie ma sensu przez jej pryzmat patrzeć na wybory. Każdy głosuje zgodnie z własnym sumieniem.
Moim zdaniem serwis typu anime.com.pl nie jest miejscem na to, żeby rozmawiać o polityce. Ten artykuł powinien zniknąć.
[204] Re: Mangowcu idź na wybory!
Klo/Shi [*.dynamic.chello.pl], 07.10.2011, 21:16:58, odpowiedź na #203, oceny: +4 -4
Klo/ShiCzyli są ważniejsze rzeczy niż manga w tym kraju?! Szok. A jak można glosować patrząc przez pryzmat mangi? Serio ciekawa jestem.
Nie widzę nic złego w poruszaniu takich tematów na acp, to serwis dla mangowców, którzy czasem lubią wymienić poglądy nie tylko na temat m&a.
[210] Re: Mangowcu idź na wybory!
Kwad_rat [*.adsl.inetia.pl], 08.10.2011, 20:48:36, odpowiedź na #204, oceny: +1 -0
Kwad_ratChodzi o to, by nie głosować patrząc jedynie na to, czy dany kandydat lub kulturę japońską (w tym mangę i anime), tylko z myślą o tym co jego ugrupowanie może zmienić, gdy dorwie się do władzy. Jestem zdania, że akurat anime.com.pl nie powinno się mieszać w politykę. Nie po to odwiedzam ten portal, żeby znowu czytać o czymś, co męczy mnie na każdym innym dużym portalu społecznościowym i nie łączy się tak naprawdę bezpośrednio z moim hobby, jakim jest manga i anime. W dodatku polityka to dość drażliwy temat, który często tylko gra wielu ludziom na nerwach. Stąd też uważam, że na tego typu artykuł nie ma miejsca w tym serwisie.
[212] Re: Mangowcu idź na wybory!
Klo/Shi [*.dynamic.chello.pl], 08.10.2011, 23:40:10, odpowiedź na #210, oceny: +0 -0
Klo/ShiTo są tacy kandydaci i się tym afiszują w dodatku? Strasznie kombinujesz :P
[215] Re: Mangowcu idź na wybory!
Vampircia [*.dynamic.chello.pl], 09.10.2011, 14:16:01, odpowiedź na #210, oceny: +2 -0
VampirciaNie po to odwiedzasz ten portal, żeby znowu czytać o czymś, co męczy cię na każdym portalu społecznościowym, ale jednak w link kliknąłeś i przeczytałeś, chociaż mogłeś ten artykuł spokojnie zignorować.
[221] Re: Mangowcu idź na wybory!
Hichi90 [*.telpol.net.pl], 05.12.2011, 20:50:32, oceny: +0 -0
Hichi90Co do podróży do Japonii to wybieram się tam za jakiś czas i już zbieram pieniądze.Ale na pewno nie marze, aby tam zamieszkać.Powód jest prosty: jestem zbyt przywiązany do naszej małej,dziurawej,zabitej dechami ojczyzny, która zadała sobie tyle trudu ,aby wydać z siebie ludzi tak...eee...bardzo wyróżniających się ^^
Po drugie, tak jak w tekście zostało wspomniane, Japonia to żaden raj na ziemi,chociaż np. taką Akihabare przydałoby się wybudować w centrum Warszawy czy gdzieś indziej.
Rozpływamy się jacy to japońscy politycy są cudowni,pracowici i honorowi,a przeciętny Japończyk i tak narzeka na nich z byle powodu.W paru anime mamy nawet motyw,że japoński parlament jest niszczony w efektywny sposób, a główni bohaterowie nic sobie z tego nie robią, a nawet cieszą się z tego faktu(Dororon Enma kun,Hetalia:paint it! white movie).
Nasz główny problem polega na tym że sami sobie wmawiamy że jesteśmy nieudacznikami,że nasze osiągnięcia jako narodu są nic nie wartę.
Pod jednym względem powinniśmy brać przykład z Japończyków:KOCHAĆ NASZĄ OJCZYZNĘ MIMO ŻE DO DOSKONAŁOŚCI JEJ DALEKO.Poszedłem i zagłosowałem.Nie jestem zadowolony ze swego wyboru,ale przynajmniej wiem że jeszcze trochę na losach mojego kraju mi zależy.
Powered by WashuOS