header imageheader imageheader image

PierniCON 4

Michał Durys

Toruński PierniCON w krótkim czasie zyskał sobie popularność. Na poprzednich edycjach bywało różnie, ale co by się nie działo większość uczestników wyjeżdżała z miasta Kopernika zadowolona. Również w tym roku PierniCON zapowiadał się jako jeden z ciekawszych konwentów, a z pewnością najdłuższych — jako jedyny trwał cztery dni, od 22 do 25 sierpnia 2008. Dlatego redakcji anime.com.pl nie mogło tam zabraknąć.

Piątek

Ostatnie poprawki sprzętowe
Oficjalne rozpoczęcie konwentu
Sleeproom
Sleeproom na sali gimnastycznej

Na teren konwentu dotarliśmy nieco po 17, trochę ponad godzinę po oficjalnym rozpoczęciu. Nie było kolejki, ale przed budynkiem kręciło się już sporo uczestników. Na akredytacji spotkało nas małe rozczarowanie: obsługa nie wiedziała czy naszej redakcji należą się darmowe wejściówki, dopiero interwencja jednego z głównych organizatorów wyjaśniła sytuację. Niestety zabrakło identyfikatorów VIP-owskich, więc dostaliśmy orgowskie. Nie było też informatorów — dopiero „składały się”. Pierwsze minuty poświęciliśmy na rozmowy z licznie przybyłymi znajomymi i poznanie terenu konwentu.

Okolica nie była zbyt ciekawa (tu i ówdzie zapomniano rozwinąć asfalt), ale sama szkoła prezentowała się porządnie, a co ważniejsze okazale. Przy szkole znajdowały się obszerne boiska do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Nie sposób było przeoczyć sąsiadującego ze szkołą aquaparku. W odległości jednego rzutu beretem od szkoły znajdowała się pizzeria i dwa spożywczaki — wszystko, czego konwentowicz potrzebuje do szczęścia. Konwent odbywał się w dwóch budynkach: w większym znajdowały się sale AMV, Host Club/Asian, panelowo-konkursowa, artystyczna, japońska, games room, DDR, UltraStar, konsolówka, także sleep roomy i stoiska wystawców. W drugim budynku była główna sala, tam też później otwarto dodatkowe sleepy, gdyż miejsce do spania okazało się towarem deficytowym. Główny sleep znajdował się na sali gimnastycznej w pierwszym budynku i już w chwili naszego przybycia był całkowicie zajęty. Wisząca przy wejściu kartka „Solidarni z Gruzją — obóz dla uchodźców-cianów” może nie była w dobrym smaku, ale oddawała wygląd sali. Bardzo szybko uczestnicy skolonizowali korytarze.

Rozmowy, które odbyliśmy na początku imprezy potwierdziły, że organizacja w dużej mierze opiera się na improwizacji. Do obsługi main roomu przeznaczono zupełnie nieprzygotowany do tego komputer. Oficjalnego otwarcia konwentu dokonał, ku swemu zaskoczeniu, Yanek. W tym czasie obsługa walczyła z konfiguracją komputera i rzutnika. Najwyraźniej kwestia zapisów na cosplay nie była jasna — uczestnicy pytali Yanka czy u niego można się zapisać. Sala z UltraStarem nie wystartowała na czas.

Whose line is it anyway
Whose Line Is It Anyway?
Koncert
Koncert Tamiko

Mimo widocznych niedociągnięć ludzie nie narzekali. Większość znalazła dla siebie coś w programie konwentu, część buszowała po licznych stoiskach, reszta korzystając z ładnej pogody, pielęgnowała stare i te nieco nowsze znajomości na szkolnym dziedzińcu, testowała atrakcje w aquaparku lub wyruszyła na stare miasto. Jednym słowem — piknik.

Pierwszą atrakcją, którą odwiedziliśmy była konwentowa wersja „Whose Line Is It Anyway?”, czyli popularnego programu polegającego na improwizowaniu krótkich scenek. Być może niektórzy pamiętają, że na tegorocznym MAGNIFIconie również odbył się ten konkurs, ale na PierniCONie udał się o wiele lepiej. Widać było, że uczestnicy przygotowywali się do występu jeszcze przed konwentem, dzięki czemu uniknięto nieporozumień, a i poziom dowcipów był lepszy, jeśli wiecie, co mamy na myśli.

W piątek odbyła się pierwsza konkurencja sportowa w ramach japońskiego dnia zdrowia, czyli po prostu mangowej olimpiady. Był to turniej jan-ken-pon, w którym piękniejsza część naszej ekipy reporterskiej zajęła czwarte miejsce. Prosta zabawa skusiła pokaźne grono uczestników i wyzwoliła niemałe emocje. Nawet napastliwe komary nie popsuły zabawy.

Bez wątpienia największym wydarzeniem pierwszego dnia był koncert Tamiko. Odbył się na głównej sali, która zapełniła się prawie w całości. Repertuar był strzałem dziesiątkę, przeważały dynamiczne i taneczne kawałki, może nie znane i lubiane hity, ale bardzo szybko pod sceną zaczęła pląsać grupka uczestników, która wkrótce potem się rozrosła i zajęła scenę. Atmosfery nie popsuła awaria komputera — Tamiko dokończyła piosenkę a capella, choć publiczność usilnie przeszkadzała klaszcząc nie w rytmie. ;-) Planowany na godzinę koncert trwał blisko dwa razy dłużej, a zakończył się licznymi bisami i wspólnym śpiewaniem z uczestnikami.

Ostatnia atrakcją, o którą zahaczyliśmy były poryte kalambury. Nazwa idealnie pasowała do pokazywanych haseł. Kilka przykładów: „ostatnim kondom dalajlamy”, „pustak gwałtu”, „cegłówka aborcji”, „mała stara dziewczynka”. Zarówno uczestnicy jak i liczni kibice bawili się dobrze, choć osobiście uważam, że hasła były nieco za trudne — tylko kilka udało się odgadnąć.

Sobota

Mecz
Piłka nożna na mangowej olimpiadzie

Ponieważ spaliśmy w hotelu po drugiej stronie Wisły, a noc zakończyliśmy dość późno, w sobotę na konwencie pojawiliśmy się dopiero po południu. Niestety przegapiliśmy kilka ciekawie zapowiadających się atrakcji, m.in. początek rozgrywek w piłkę nożną czy panel o technicznej stronie cosplayu. Z tego co słyszeliśmy, bardzo udany był panel o wpływie japońskich artystek na sztukę współczesną. W sali host clubowej załapaliśmy się na samą końcówkę konkursu scenkowego. Nie widzieliśmy żadnej scenki, ale sala była wypchana po brzegi, a ludzie wyglądali na bardzo zadowolonych.

Dla utrzymania formy wzięliśmy udział w kolejnej dyscyplinie mangowej olimpiady — grze w dwa ognie. Choć walczyliśmy jak lwy, nasza drużyna przegrała jednym punktem. Pomimo porażki bawiliśmy się świetnie. Z apetytem zaostrzonym grą postanowiliśmy zdegustować wyrobów pobliskiej pizzerii La Pablo. W lokalu zastaliśmy tłum konwentowiczów. Na zamówioną pizzę czekaliśmy blisko 40 minut. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania i ilość pudełek po pizzy na terenie szkoły, można powiedzieć, że pizzeria była wielkim wygranym tegorocznego PierniCONu. Sama pizza okazała się średnia, ale przynajmniej była tania — dużą pizzą za 20 zł dwie osoby mogły się najeść na cały dzień.

Cosplay
Cosplay jak zwykle zgromadził tłumy
Cosplay
Uczestnicy cosplayu

Najważniejszą atrakcją soboty i konwentu w ogóle był tradycyjnie cosplay. Zgodnie z przewidywaniami, chętnych do obejrzenia cosplayu było więcej niż mogła pomieścić sala. Już samo wejście było dość problematyczne, kilkaset osób stłoczonych w wąskim korytarzu czekało na wejście kilkanaście minut. W chwili otwarcia drzwi tłum momentalnie wlał się na salę, gdyby nie interwencje ochrony, która sterowała tłumem, mogłoby dojść do wypadków.

Rolę konferansjera, podobnie jak na wcześniejszych Piernikach, powierzono Yankowi. Jego zachowanie na scenie można lubić lub nie, ale póki co wszyscy inni wypadają w tej roli dużo gorzej niż on.

Na scenie swoje przebrania prezentowało ponad 50 osób. Poziom strojów był wysoki, jury zapewne miało trudności z wyborem najlepszego przebrania, tym bardziej, że nie miało osobnej sesji z uczestnikami. Swoją nagrodę przyznawała także publiczność. Osobną kategorię stanowiły gothic lolitki. Wystąpiło ich sześć, a pierwszą nagrodę wygrała Maya, która, o ile dobrze pamiętam, już wcześniej tryumfowała w tej kategorii.

Scenki zaprezentowało sześć grup. Choć większość scenek była dobra lub bardzo dobra, z wyborem tej najlepszej publiczność nie miała problemu. Wygrał niezawodny zespół WTF Productions, który tym razem przedstawił wierszowaną bajkę o Kopciuszku z postaciami z „Final Fantasy”. Moim zdaniem równie dobra była scenka z „Gurren Lagan”, szczególnie ujęły mnie tagi z ksywkami (w tym moją) na biuście Yoko. Nie byłoby także problemu z wyborem najgorszej scenki — ekipa przebrana za postacie z „Naruto” zanudzała publiczność przez co najmniej 10 minut. Ludzie, trzeba mieć naprawdę super pomysł i dobry warsztat, żeby utrzymać zainteresowanie publiczności przez więcej niż 5 minut. Jeśli nie macie co do tego pewności lub jeśli to wasza pierwsza scenka — niech będzie krótka.

W sobotę odbył się drugi z konwentowych koncertów. Na scenie zadebiutowała Black Geisha, która wcześniej wielokrotnie zdobywała nagrody na karaoke. Jej ksywka nie ma jeszcze takiej mocy przyciągania jak starszych stażem artystek, więc na koncert przybyło niewiele osób. Na repertuar złożyły się mniej znane i niezbyt taneczne piosenki, dlatego publiczność bardzo opornie ruszała się z krzeseł. Trzeba jednak pochwalić Blackie za to, że śpiewała bez kartki i dobrze poruszała się na scenie — ma zadatki na konwentową gwiazdkę.

[ 1 ][ 2

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: PierniCON.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
8,36/10 (11 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 144 dodaj

[1] Re: PierniCON 4
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 28.08.2008, 14:22:21, oceny: +0 -0
GrisznakPrawdą niestety jest, że co najmniej kilkanaście osób może zapomnieć o tym, że kiedykolwiek na Pierniku dostanie orga czy helpa - w sytuacjach, w których potrzeba nam było pomocy, owi ludzie znikali.

Tak czy siak - uczciwy, rzetelny tekst. Dało się.
[21] Re: PierniCON 4
hyoger [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 17:09:21, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
Prawda niestety jest, ze niektorzy zostali poproszeni o pomoc, a potem olani.
[124] Re: PierniCON 4
Zell [*.easynet.co.uk], 03.09.2008, 01:49:25, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
ZellW komentarzach do wpisu o Pierniconie w kalendarium ACP wstawiłem już spory tekst z sugestiami jak możnaby poprawić sytuację z brakiem rąk do pomocy na przyszłym konwencie... Co sądzicie o tych radach?
[23] Re: PierniCON 4
Sasek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 18:00:50, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
SasekMam nadzieję że to nie o mnie @___@ starałem się jak tylko mogłem ._.
[113] Re: PierniCON 4
Rushi [*.chello.pl], 01.09.2008, 10:42:44, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
RushiJeśli się starałeś, to to było widać :P
Tak samo, jak było widać, że niektórzy się opierdalali, bo liczyli tylko na darmową, czy tam tańszą wejściówkę =='
[35] Re: PierniCON 4
PulpetMaster [*.wroclaw.mm.pl], 28.08.2008, 20:29:48, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
PulpetMasterAle wystarczyło postraszyć kilku helpów, że będą musieli albo zapłacić za wejściówkę, albo wezmą się do roboty i korytarz został zamieciony ;)
[39] Re: PierniCON 4
Ino [*.tp.unicity.pl], 28.08.2008, 21:30:01, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
Inogówno prawda, bo ja zamiatałam korytarz, a nie byłam helpem.. xD
[44] Re: PierniCON 4
chisette [*.promax.media.pl], 28.08.2008, 22:38:43, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
chisetteProponuję na przyszłość punkt informacyjny, albo duża tablicę informującą o tym co jest do roboty.
Albo kartki rozwieszone. Albo przejście z apelem po salach & sleepach.
Na pewno o dowolnej porze n ludzi nie umiejących organizować sobie czasu właśnie umiera z nudów i wręcz z wdzięcznością przyjmie tę miotłę do ręki
a może ja naiwna jestem :F

ale nie powiem, coś jest na rzeczy, że plus-minus połowa "helperów" zgłasza się po te plakietki głównie dla lansu :0
[65] Re: PierniCON 4
PulpetMaster [*.wroclaw.mm.pl], 29.08.2008, 09:03:07, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
PulpetMasteri to jest główny błąd braku helpowskich identów, innym rozwiązaniem może być zwrot kasy helpom po konwenccie a nie od razu dawanie im wejsciówki za frajer.
[82] Re: PierniCON 4
Ino [*.tp.unicity.pl], 29.08.2008, 13:56:55, odpowiedź na #65, oceny: +0 -0
Inoi kto niby mial oceniać, kto zasłużył na zwrot kasy, a kto nie?!
a co w przypadku, gdy helper pomagał, a org tego nie widział? nie przypilnujesz wszystkich... po za tym już widzę, jak orgowie konwentu "który się nie zwrócił" oddają po konie kase wszystkim helpom xD
[92] Re: PierniCON 4
PinkEuzebiusz [*.as.kn.pl], 29.08.2008, 20:15:29, odpowiedź na #82, oceny: +0 -0
PinkEuzebiuszkszanić kase ja zapłaciłam, wziełam wejściówkjie, pomagałam nieco a za zwrotem nie chciało mi sie potem biegac.:P

Co do jakiegos sensownego WCZESNIEJSZEGO podziału pracy tom jest za! (chyba nie trudnym jest zwołac wszystkich helpów przed rozpoczeciem,-i tak wiekszość była juz w czwartek, podzielic na grupki powiedzmy 5 osobowe i przydzielic im ogólne zadania albo terytoria(he he) do pilnowania.)

duza liczba helpów nie wiedziała co ma robic.. ja sama o dyżurze na Second roomie dowiedziałam sie jakoś tak chwile przed... a potem to jak cos mła sie nadto rzucało w oczy...

przy okazji, z tego miejsca chciałam uskutecznić czołobitność do OKIREN, obyś zawsze trwała na swym posterunku, nie bedąc osamotniona! XDDD
oh. lol
[114] Re: PierniCON 4
Rushi [*.chello.pl], 01.09.2008, 10:47:49, odpowiedź na #92, oceny: +0 -0
RushiTak, czy inaczej, przydałaby się Okiren pomoc. Kobita świetnie swoją robotę wykonuje, ale ile można?

ps. przydała się ta dycha po Telepie? xD
[130] Re: PierniCON 4
PinkEuzebiusz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.09.2008, 17:39:49, odpowiedź na #114, oceny: +0 -0
PinkEuzebiuszta na szlugi? owszem ^-^
jeszcze raz: dzieeeeki :*
[135] Re: PierniCON 4
HENTAI [*.internetdsl.tpnet.pl], 08.09.2008, 12:14:41, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
HENTAI"a ja mówię że konwent ssał, orgowie ssali i w ogóle wszyscy ssali... a było tak, bo ja tak mówię"
[2] Re: PierniCON 4
Albi [83.238.116.*], 28.08.2008, 14:37:25, oceny: +0 -0
AlbiByłam na bardzo niewielu piernikowych atrakcjach i po przeczytaniu tekstu trochę tego żałuję. Niemniej bawiłam się dobrze. Konwent oceniam jako średni, ale może to dlatego że to mój pierwszy kon po powrocie z Pragi. Największym minusem były oczywiście komary :P

Dłuższy konwent, dłuższa recka, trochę wyróżnia się od pozostałych ale dobrze się czyta. 8/10
[13] Re: PierniCON 4
Evil Yuki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 16:03:17, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
Evil YukiNajwiększym minusem były oczywiście komary :P
Chrzanić komary - gorsze były szerszenie ; ;
[20] Re: PierniCON 4
Kisiel [*.e-wro.net.pl], 28.08.2008, 17:08:15, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
mordercze osy T_T
[26] Re: PierniCON 4
Pea [83.238.116.*], 28.08.2008, 18:20:57, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
PeaOsy i inne robactwo to zmora tego lata ;_;.
Recka bardzo dobra, odzwierciedlajaca klimat konwentu, jego plusy i minusy. Nic tylko sie podpisac ^^
[95] Re: PierniCON 4
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 22:17:33, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
RyujiDzięki wielkie za ragnarokowy konkurs sprawnościowy! :3
[27] Re: PierniCON 4
CELL767 [*.gdynia.mm.pl], 28.08.2008, 18:32:04, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
CELL767Ja tam żadne szerszenia nie widziałem :P a komary to się mną tak "zaopiekowały" że ktoś chciał połączyć kropki na mnie :P
[53] Re: PierniCON 4
Evil Yuki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 23:17:01, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
Evil Yukimielismy dwa razy szerszenia w sleepie - raz w piatek raz w niedziele albo sobote.
[127] Re: PierniCON 4
Gargu [*.60.jawnet.pl], 03.09.2008, 13:56:05, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
[3] Re: PierniCON 4
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 14:52:04, oceny: +0 -0
KwakAAArgh!!!!1one

Nie chomik.pl/Kwak tylko chomikuj.pl/Kwak :)
[4] Re: PierniCON 4
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 28.08.2008, 15:04:28, oceny: +0 -0
"Solidarni z Gruzją — obóz dla uchodźców-cianów"

Któż mógł wymyślić tak brutalne hasło! ;]
[6] Re: PierniCON 4
Odyn [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 15:12:20, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
Odyn:]
[8] Re: PierniCON 4
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 28.08.2008, 15:15:15, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
I któż śmiał je napisać! I nakleić! ;P
"Uderz w stół, na nożyce się otworzą" - jak mawiał Andrzej Lepper.
[128] Re: PierniCON 4
Gargu [*.60.jawnet.pl], 03.09.2008, 14:02:27, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
[5] Re: PierniCON 4
Syriusz [82.146.225.*], 28.08.2008, 15:06:54, oceny: +0 -0
Luzu było aż za dużo, na szczęście udało się uniknąć dużej większości nieciekawych sytuacji. Mnie najbardziej brakowało dobrego rozpoczęcia, takiego z parą, z dobrym AMV i przygotowanym przemówieniem. Klimat jednak był powiedziałbym rodzinny. Wszystko szło zorganizowane ale on-fly. Im dalej w dniach tym helperów było mniej ale i tak uważam, że jak na takie problemy konwent udał się dość dobrze
[7] Re: PierniCON 4
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 28.08.2008, 15:14:52, oceny: +0 -0
załapaliśmy się na (...) karaoke, akurat na moment, kiedy prowadzący ten konkurs RadaZ i Lord Raven wykonywali słynna piosenkę „Yatta”

>>> Prowadzącym imprezę był Pierrot. Udająca śpiewanie dwójka zapewniała jedynie technical support. :)
[45] Re: PierniCON 4
Lord Raven [*.internetdsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 22:39:43, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
Wykonywali to bardzo luźne określenie ;P
[62] Re: PierniCON 4
SStefan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 00:57:01, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
SStefanRadaZ, a nie wiesz kto wymyślił ten przekozacki dowcip: Wiecie, jak wygląda kaleka? RadaZ z piłką! :D :D LOL, LOL.
[67] Re: PierniCON 4
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 29.08.2008, 09:40:57, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
To jest "przekozacki dowcip"? O_o"
Od dziś "kalectwo" i "poczucie humoru SStefana" to synonimy. ]:)
[87] Re: PierniCON 4
SStefan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 16:25:38, odpowiedź na #67, oceny: +0 -0
SStefanRadaZ, kupo jedna, "przekozacki" to była ironia==". Po prostu zastanawiam się nad etymologią, bo usłyszałam ten dowcip na koniec konwentu, więc być może dotyczył jakichś konkretnych wydarzeń? Hm?
[9] Re: PierniCON 4
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 15:23:40, oceny: +0 -0
HadZ miejsca pragnę podziękować ochronie konwentowej w składzie: Sobieraj, JA! :D, Raven, Syriusz, Łukasz, Piotrek, Kaper... (celowo pomijam pewnego osobnika, który się opierdalał cały konwent na zmianę chlejąc/śpiąc kurwa, kiedy inni zapierdalali, a tłumaczył to faktem że "nie płacą mi za to").

Byliście panowie wspaniali, mimo kilku sprzeczek, jednak się dogadaliśmy i mam nadzieję, że zobaczymy się za rok w tym samym składzie (odchudzonym o jednego debila).

"Morał z tego płynie słodki..."

Ps. moja recka się już produkuje.
[17] Re: PierniCON 4
Klamot [*.adsl.inetia.pl], 28.08.2008, 16:50:12, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
Klamotze niby ja? bo na liscie skladu siebie nie widze :( a spalem mniej od siemina ;O
[22] Re: PierniCON 4
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 17:40:52, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
HadI oczywiście mój kochany KLAMOCIK, który dzielnie wypijał zapas napojów energetycznych na konwencie :*
[75] Re: PierniCON 4
Akai_Kaze [*.aster.pl], 29.08.2008, 12:33:11, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
Fakt, szkoda mi Cię było Klamot, bo zdzierałeś papę na dresów za dwie osoby :P

I ja dziękuję Hadziku, zobaczymy się na bank :D
[76] Re: PierniCON 4
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 12:49:42, odpowiedź na #75, oceny: +0 -0
Had:*
[138] Re: PierniCON 4
Syriusz [82.146.225.*], 11.09.2008, 13:29:56, odpowiedź na #76, oceny: +0 -0
SyriuszNo na mediatorów narzekać nie można było nie ma co!!
[136] Re: PierniCON 4
HENTAI [*.internetdsl.tpnet.pl], 09.09.2008, 14:27:00, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
HENTAIdla Ciebie Pani Recka :p
[10] Re: PierniCON 4
TEcHNO [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 15:24:51, oceny: +0 -0
1. Nie z konfiguracją rzutnika/kompa tylko z kablem który złamał się w kilku miejscach, a rzutnik przybył o 1530 więc nie było możliwości testowania wcześniej.
2. Osobiscie oceniam ze łączenie przez Dyskoteke przewineło się mnie mniej niz 150 osób, być może nawet 200. Długi czas trwania dyskoteki powodował rotację.
[11] Re: PierniCON 4
linasakura [*.bazapartner.pl], 28.08.2008, 15:39:16, oceny: +0 -0
linasakuraWTF PRO.DUCTIONS się cieszy, że scenka dała radę :)

co do panelu o związkach homoseksualnych to nawet ja nie sądziłam, że przyjdzie tyle osób i że dyskusja będzie taka ciekawa i długa.

panel o DGM na wesoło początkowo trochę się sypnął (ale ja nie narzekam bo zdążyłam ochłonąć po emocjach na karaoke), ale kiedy dziewczynom dostarczono odpowiednie rzeczy wszystko poszło zgodnie z planem i było bardzo zabawnie ("przez wasze mózgi przepływa już tylko powietrze" XD).
[40] Re: PierniCON 4
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 21:56:28, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
KwakWTF PRO.DUCTIONS się cieszy, że scenka dała radę :)
Szacun, szacun.
[46] Re: PierniCON 4
chisette [*.promax.media.pl], 28.08.2008, 22:43:56, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
chisetteWTF jesteście masakratorki i (ja)(osobiście) bardzo się cieszę, że jest ktoś taki, albo w sumie takie ktosie, którym się CHCE
proszę proszę chcijcie dalej
:D
[96] Re: PierniCON 4
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 22:21:32, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
RyujiScenka=Epic!
[12] Re: PierniCON 4
Adi_IW [*.eimperium.pl], 28.08.2008, 15:50:50, oceny: +0 -0
Adi_IWChoć o konsolówce dużo nie było, to jednak dobre słowo na koniec się znalazło, dzięki!

Konwent w mojej krótkiej historii oceniam całkiem nieźle, mimo kilku poślizgów atmosfera była wspaniała, w końcu to głównie ludzie ją tworzą, a tych w Toruniu nie zabrakło :)
[125] Re: PierniCON 4
Zell [*.easynet.co.uk], 03.09.2008, 01:57:00, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
ZellAtmosfera na konwencie była przednia... Może dam sobie spokój na którymś konwencie i pojadę gdzieś jako zwykły uczestnik czego dawno nie robiłem? :).

Anyways, podziękowania dla Seby i Hentaia za sprawną współpracę przy organizacji konsolówki na tegorocznym Pierniku... Moim zdaniem poszło całkiem nieźle pomimo, że planowane plazmy na sam koniec nie dotarły na miejsce (kłopoty na dobę przed konwentem się niestety zdarzają aż za często). A my na przyszłość coś musimy zrobić z tymi słynnymi przerwami technicznymi (choć takie złe ponoć nie były bo życie towarzyskie na korytarzu przed stołówką kwitło :) ).
[14] Re: PierniCON 4
Evil Yuki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 16:07:33, oceny: +0 -0
Evil Yukiw imieniu grupy cosplayowej sqad A.C. (sqad anonimowych cosplayowiczów), jedynej formacji tego typu nie posiadającej stałych współpracowników i lansującej swoją pracę, a nie członków, chciałam podziękować redaktorowi Durysowi za zwrócenie uwagi na naszą scenkę!
wbrew pozorom, "Scenka 2.0" posiadała drugie dno, o wiele bardziej rozbudowane niźli pierwsze. Chcieliśmy zwrócić wszystkim uwagę na problemy fandomu, zarówno ogólnomangowego jak i cosplayowego.
[31] Re: PierniCON 4
Shere [*.ols.vectranet.pl], 28.08.2008, 19:41:10, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
Ludzie za bardzo lecą na łatwy i przystępny dowcip. Głębsze dno jest dobre, ale nie każdy to czai. Taka jakaś głupia zasada tłumu...
[43] Re: PierniCON 4
Oen [*.chello.pl], 28.08.2008, 22:34:24, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
OenNo bo tłum lubi się składać w mniejszości z jednostek bardziej kumatych i większości z mniej kumatych. Dlatego też nie będąc komercyjnym ciężko jest spotkać się z jego aprobatą ;p No ale nie martwcie się ja akurat klaskałem sqadowi A.C. najgłośniej :*
[48] Re: PierniCON 4
Spirit of Coach [*.tvtom.pl], 28.08.2008, 22:59:39, odpowiedź na #43, oceny: +0 -0
Spirit of CoachTłum rządzi się swoimi prawami. Nawet jak się składa z indywidualnych niegłupich jednostek, to człowiek w tłumie jest tłumokiem. Potrzeba jeszcze wielu pokoleń ewolucji by zachowania stadne się zatarły.
[52] Re: PierniCON 4
Evil Yuki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 23:08:16, odpowiedź na #48, oceny: +0 -0
Evil Yukizachowania stadne NIGDY się nie zatrą. poki ciagle laczymy sie w zgromadzenia i squady, poty jestesmy zwierzetami, troche inteligentniejszymi.
[15] Re: PierniCON 4
PinkEuzebiusz [*.as.kn.pl], 28.08.2008, 16:07:40, oceny: +0 -0
PinkEuzebiuszprzegraliśmy dwoma punktami w dwa ognie... -_-
ale dziekuje drużynie której matkowałam... ża żabawę ;*
[16] Re: PierniCON 4
Arczi [*.acn.waw.pl], 28.08.2008, 16:27:51, oceny: +0 -0
ArcziZ mojej strony, jako jednego z 3 organizatorów amv roomu mogę powiedzieć, że mimo drobnych problemów, spowodowanych "zniknięciem" projektora - i przez to zmianą godzin eventów amvkowych - ludzie zazwyczaj wychodzili z amv roomu uśmiechnięci i zadowoleni.
[37] Re: PierniCON 4
Alt_z3 [*.eranet.pl], 28.08.2008, 21:06:58, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
Alt_z3AMV room był ekstra, pomysł bloków tematycznych o strzał w dziesiątkę. Każdy mógł sobie wybrać, które amv go interesują i nie liczyć na fuksa z randomową listą. Montowanie na żywca amv hella było niesamowitą i wyjątkowo śmieszną zabawą, a warsztaty gdzie ktoś kto nigdy nie robił amv mógł usiąść do kompa i pod okiem specjalistów coś pomontować było ekstra pomysłem. Gratki dla Arcziego, Szwagra i AceMana.
[18] Re: PierniCON 4
Usada [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 16:50:45, oceny: +0 -0
UsadaZe swej strony chciałabym podziękować Sebie, Eudial, Grisznakowi i Dajmosowi w organizacji Sali Artystycznej. DZięki Waszej nieocenionej pomocy udało mi się poprowadzić wszystko prawie bezproblemowo :]. Dziękuje Kwakowi za poprowadzenie panelu o dA, Techno za ciekawe rozmowy i za wypożyczenie laptopa do niecnych celów XP. Dziękuję Anice i Blackie za pomoc przy Sali a Tsumatrze za opiekę nad stoiskiem. Dzięki dla Wszystkich , którzy aktywnie zaangażowali się w organizację atrakcji w Sali Artystycznej.
Bardzo się cieszę, ze Sala jako blok tematyczny się sprawdziła na konwencie i że ludziom sie podobało :3.

Mi osobiście sie kon podobał, poznałam całą masę wspaniałych ludzi, byłam na rekordowej w mym życiu liczbie atrakcji (inna sprawa ze czesc z nich sama prowadzilam :P )i jeszcze do tego moglam sie ostaniego dnia popluskac w basenie XDD.
DO WANT jeszcze raz za rok!!!
[24] Re: PierniCON 4
TEcHNO [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 18:01:41, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
A myśmy się z tym pluskaniem mineli, bo w poniedziałek też udało mi sie na Basena skoczyć.
[28] Re: PierniCON 4
Usada [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 18:33:39, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
UsadaNo niestety.... albo i stety XP. Jak tam Twoj komp zyje po tej ilosci ogladanych przez nas eee.. fajnych mang?
[77] Re: PierniCON 4
TEcHNO [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 13:11:51, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
Jeszcze żyje, aczkolwiek obawiam się o niego. Trzeba będzie posprzątać, bo jeszcze mnie z Cache'a cos wy/za-skoczy ;)
[41] Re: PierniCON 4
Kwak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 21:57:24, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
KwakDziękuje Kwakowi za poprowadzenie panelu o dA
Mów mi Grisznak :)
[42] Re: PierniCON 4
Usada [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 22:17:22, odpowiedź na #41, oceny: +0 -0
UsadaAaaa... to mi przypomniało ze Griszu ma "pozdrowienia" od uczestników panelu dA na tej kartce z listą obecności XDDD
[104] Re: PierniCON 4
Giwi [*.espol.com.pl], 31.08.2008, 10:52:30, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
łohohoh, i to jakie pozdrowienia XD
[19] Re: PierniCON 4
Onion [*.acx.pl], 28.08.2008, 16:59:43, oceny: +0 -0
OnionDobra recenzja, chciałem tylko dodać, że Whose Line pojawił się również na KoneConie i Funekai (aczkolwiek na Fune kto inny go organizował i był to raczej konkurs aniżeli show ;) )
[54] Re: PierniCON 4
Dajmos [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 23:22:20, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
Dajmosaktualnei wszystkie Whose line poza waszym onionie były jako konkursy, taka forma nie wypaliła zupełnie jak sam widziałeś na FUNE i jako ze sam organizowałem dwa Whose line , to uważam ze wasz pomysł był jednak najlepszy, macie zagrane poczucie humoru, gratuluje całej ekipie i do next whose line.
ALE JAK MI JESZCZE RAZ KTOŚ POWIE ZE MÓWI PO ŚLĄSKU TO ZABIJE !
[70] Re: PierniCON 4
Onion [*.acx.pl], 29.08.2008, 10:28:31, odpowiedź na #54, oceny: +0 -0
Onionthx
A to już wina Vranza z tą sląską mową ;)
[78] Re: PierniCON 4
Vranz [213.155.191.*], 29.08.2008, 13:13:18, odpowiedź na #70, oceny: +0 -0
Spoko, następnym razem przyczepię się do czegoś innego ;)
[89] Re: PierniCON 4
Qudacz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 18:15:14, odpowiedź na #70, oceny: +0 -0
właśnie XD to miał być akcent 70-latka XD a nie śląski ;P
[115] Re: PierniCON 4
Rushi [*.chello.pl], 01.09.2008, 10:57:05, odpowiedź na #54, oceny: +0 -0
RushiKooffa, a ja z moim fartem muszę konsekwentnie unikać wszystkich konów, gdzie Whose Line się odbywa =='
[25] Re: PierniCON 4
Blackie [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 18:13:52, oceny: +0 -0
BlackieBardzo dziękuję za wzięcie mnie pod uwagę ;)
Przyznam szczerze że dla mnie i tak publika dopisała. Bałam się, że przyjdzie z 10 osób. Ale tak nie było dzięki bogu ^_^
"W sobotę odbył się drugi z konwentowych koncertów. Na scenie zadebiutowała Black Geisha, która wcześniej wielokrotnie zdobywała nagrody na karaoke."

E tam wielokrotnie XD2 razy pierwsze miejsce i raz trzecie :3 Poza tymi nagrodami śpiewałam na konkursach szkolnych ale ich tematykę przemilczę XD
"Na repertuar złożyły się mniej znane i niezbyt taneczne piosenki, dlatego publiczność bardzo opornie ruszała się z krzeseł. "
To ja sie wytłumaczę! Jakoś tak sie złożyło, że na mój głos taneczne piosenki w większości odpadają.Co do tych bardziej znanych...cóż poprostu jakoś mało ich znam, bardziej siedze w niepopularnych XDAle mam nadzieje że na następny koncert przygotujecie wraz ze mną repertuar ;3
"Trzeba jednak pochwalić Blackie za to, że śpiewała bez kartki i dobrze poruszała się na scenie — ma zadatki na konwentową gwiazdkę."
Dobrze poruszałam sie na scenie?O_OBoże dziękuję!;_; bałam się że to mi najgorzej wyjdzie. Dzięki tańczącemu pierwszemu rzędowi mogłam sie wyluzowac *jeszcze raz ci Tamis dziekuje :*
[101] Re: PierniCON 4
DH707 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2008, 00:54:39, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
DH707CHOLERA ominęłam Twój koncert -__- uhhhhhh masz gdzieś nagranie? jak poszło? jak wrażenia? cokolwiek xD?
[106] Re: PierniCON 4
Blackie [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2008, 12:52:49, odpowiedź na #101, oceny: +0 -0
BlackieNo niestety nie mam nic nagranego :< Chyba nawet zdjęc nie mam zadnych ;w;'
Poszlo chyba dobrze az tak nie falszowalam no i ludzie mowili ze im sie podobalo xDA co do wrazen- ja chce jeszcze raz!XD Tyle ze moze jednak serio pojde na jakas nauke spiewu czy cos xDale to dopiero w liceum ^_^
[111] Re: PierniCON 4
DH707 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2008, 17:05:11, odpowiedź na #106, oceny: +0 -0
DH707A skąd jesteś ;3 ? Nauka zawsze się przydaje, bo jednak teorię trzeba znać.
[117] Re: PierniCON 4
Blackie [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.09.2008, 12:44:00, odpowiedź na #111, oceny: +0 -0
Blackiez Łodzi xDTak jak tamiko ^_^
Ja praktycznie chodze na szkolny chór z babką która jest chórzystką w filiharmonii łódzkiej, jeżdzę z nią na konkursy...i jakoś sie żyje XD
[120] Re: PierniCON 4
DH707 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.09.2008, 16:23:28, odpowiedź na #117, oceny: +0 -0
DH707A, no to chyba, że tak ^-^
[131] Re: PierniCON 4
Blackie [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 05.09.2008, 19:45:03, odpowiedź na #120, oceny: +0 -0
BlackieJakos sie zyje XDteraz kombinuje nad utworkiem nany mizuki ale cos mi nie idzie a chcialam to wziasc na bake D: bedziesz na bace tak btw?
[29] Re: PierniCON 4
maya-chan [*.icpnet.pl], 28.08.2008, 19:07:59, oceny: +0 -0
maya-chanOsobną kategorię stanowiły gothic lolitki. Wystąpiło ich sześć, a pierwszą nagrodę wygrała Maya, która, o ile dobrze pamiętam, już wcześniej tryumfowała w tej kategorii.
Dziękuję za wspomnienie. To prawda, że wcześniej również w tej kategorii wygrała Maya, ale nie ta sama ;) po prostu zbieg okoliczności.

Bardzo dobra recenzja.
Mnie się na konwencie podobało mimo, że ominęło mnie kilka atrakcji na które chciałam zawitać.
[49] Re: PierniCON 4
Spirit of Coach [*.tvtom.pl], 28.08.2008, 23:02:12, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
Spirit of CoachTo ja mam taką nieśmiałą prośbę - weźcie się w gotycką kupę i jakoś zorganizujcie, co? Bo z cosplayem standardowym lecimy w nowości, a Was ciągle się wmiata pod dywan...
[50] Re: PierniCON 4
Evil Yuki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 23:06:22, odpowiedź na #49, oceny: +0 -0
Evil Yukijuz zwrocilam na to uwage, jako zaciekla fanka lolit i nie martw sie - chce w tej kwestii zrobic rewolucje na konach. czyli koniec dopuszczania do konkursu pan, ktore mysla, ze styl GL to tylko koronki _&_
[60] Re: PierniCON 4
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 00:19:19, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
HadYeeeeeeeeeeeee~!
[102] Re: PierniCON 4
DH707 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2008, 00:56:22, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
DH707... i parasolki ;3
[112] Re: PierniCON 4
Evil Yuki [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2008, 22:56:33, odpowiedź na #102, oceny: +0 -0
Evil Yukii gorsety _^_
[30] Re: PierniCON 4
korsarz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 19:29:11, oceny: +0 -0
Że też nie dowiedziałem się wcześniej o dodatkowych sleepach, nie musiałbym rozkładać się na korytarzu (do tego z upatrzonego miejsca mnie przepędzono jak tylko wróciłem z koncertu Tamiko...).

Pozytywnie wspominam ten piknikowy klimat imprezy. Jak również koncert Tamiko (nieźle wykonała opening do Higurashi ^_^). Warunki higieniczne były faktycznie dużo lepsze, niż w zeszłym roku, gdzie zdarzało mi się myć zęby obok zlewu zapchanego petami...
Co do pryszniców to z jednej strony fajnie, że były, a z drugiej... Powiem tyle, że mycie się zimną wodą to średnia przyjemność.
Niezły ubaw był w AMV-roomie (przeróbka "A teraz coś z zupełnie innej beczki" Monty Pythona rządzi :D . Nie mówiąc już o klasyku, jakim jest "AMV Hell 3"... ).
Rozwaliło mnie rozpoczęcie konwentu.
Przygody białego kabelka na niebieskim ekranie XD
No i najważniejsza rzecz - udało mi się nawiązać parę znajomości :)

Oby mi się udało wpaść tam za rok ^_^

PS. A recenzja bardzo dobra :)
[32] Re: PierniCON 4
veuna [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 20:04:26, oceny: +0 -0
veunaHmh ja się panu Odynowi nie dziwię, że prosi o nie zamieszczanie zdjęć ;P Pewnie nie chciałby aby przypadkiem opiekunowie pani Pei to zobaczyli :D
(mimo wszystko jeśli zostało to gdzieś nagrane, to ja to chcę zobaczyć jeszcze raz xD *perversion*)
[34] Re: PierniCON 4
GREY [*.adsl.inetia.pl], 28.08.2008, 20:21:20, odpowiedź na #32, oceny: +0 -0
GREYPea jest juz pelnoletnia wiec nie ma co sie bac.

BTW hentajowego. Jutro umieszcze na ACP notke odnosnie zasad i uwag dotyczacych tego konkursu bo zauwazylem, ze ciagle ludzie nie moga pojac pewnych rzeczy.
[36] Re: PierniCON 4
veuna [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 20:36:49, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
veunaWiem, o tym że Pea jest pełnoletnia, ale wątpie w to, że akurat chciałaby, żeby jej rodzice to zobaczyli ;P
[74] Re: PierniCON 4
Pea [83.238.116.*], 29.08.2008, 11:40:49, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
PeaZdziwiliby sie pewnie xD (choc w sumie widzieli juz duzo dziwnych zdjec, hmmm). Mysle, ze rodziciele wiekszosci innych uczestnikow tez.
Konwent- event artystyczny... zawsze mozna powiedziec, ze to taki happening byl :). Ale zachowanie tych zdjec w kolekcjach prywatnych (albo niedopuszczenie do galerii tych najpikantniejszych) to chyba najtaktowniejszy i najwlasciwszy pomysl. Bo inaczej moze sie jakies bydlo zrobic. I nie tyle mi chodzi o rodzicow, co o jakies wredne media, co sie moga do tego dorwac i doprowadzic do tego, ze znalezienie budynku na konwent bedzie graniczylo z cudem xD
[88] Re: PierniCON 4
Fire [*.malbork.mm.pl], 29.08.2008, 16:26:24, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
FireNiech ktos wrzuci gdzies te rymowanki, bo za nie zloty medal powinien byc
[91] Re: PierniCON 4
Pea [83.238.116.*], 29.08.2008, 18:30:46, odpowiedź na #88, oceny: +0 -0
PeaEu-cian ma, napisze, by wrzucila :)
[99] Re: PierniCON 4
Fire [*.malbork.mm.pl], 29.08.2008, 23:45:32, odpowiedź na #91, oceny: +0 -0
FireDzieki wielkie, czekam z niecierpliwoscia ;p
[33] Re: PierniCON 4
Hades [*.tvk.torun.pl], 28.08.2008, 20:04:53, oceny: +0 -0
HadesI właśnie dzięki takim recenzją wiem co w ogóle działo się na conie. Dzięki za dobrą recenzję i ciesze się że się podobało. POZDRAWIAM.
[38] Re: PierniCON 4
SStefan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 21:24:19, oceny: +0 -0
SStefan"Same informatory również nie były najwyższych lotów: luźne kartki, czarno-biały druk, mała czcionka, tylko niezbędne minimum informacji."
To wina Vegona, Vegona!
A na serio, w całym Toruniu nie dało się dostać zszywaczy ze zszywkami w takim samym rozmiarze, po prostu jakieś szaleństwo =="

Konwent najlepszy, na jakim w życiu byłam. W przyszłym roku zgłaszam się musowo do pomocy, bo odkryłam, że pomaganie jest świetne, no i zlewy, oraz prysznice były syfiaste, a dla mnie to sprzątać to betka.
Joe, ominął Cię najdłuższy i chyba najbardziej śmiechogenny event, czyli penisy, każdy, kogo tam wtedy nie było, powinien żałować :D
[47] Re: PierniCON 4
chisette [*.promax.media.pl], 28.08.2008, 22:57:17, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
chisetteJoe, WŁAŚNIE :D
penisy miiiiszcze yay !!!111! (gdzie ta lista? gdzie ta lista? :>)

poza tym czytając recezję - dobrą, obiektywną i przedstawiającą wasz punkt widzenia, za co chwała - że byłam gdzieś na równoległym, bo jakoś tak poza standardami typu cosplay błądziłam po innych miejscach i atrakcjach, hehe

... cały czas bawiąc się na poziomie oscylującym od bardzo dobrego do wspaniałego :))))
muchas gracias organizacja, oczywiście że się da :))

i naprawdę, tak ze szczerego serca, te informatory czy worki śmieci czy obsuwy czy zmiany to są *SZCZEGÓŁY* do których co poniektórzy przywiązują za dużą wagę

ach, i w tym miejscu chciałabym pozdrowić bywalców (i mieszkańców :F) "Bad Apple Room", było przekozacko, następnym razem chyba przywiążę się do maty i nie dam tego zamknąć o 1 :D
[59] Re: PierniCON 4
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 00:17:34, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
HadZgłoś się do ekipy Okiren: Sracz i Kret Sp. Z.o.o.

:)
[93] Re: PierniCON 4
SStefan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 20:45:05, odpowiedź na #59, oceny: +0 -0
SStefanAle ona jest od kibli, zlewami i prysznicami też się zajmuje?...
[133] Re: PierniCON 4
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.09.2008, 14:49:10, odpowiedź na #93, oceny: +0 -0
HadTak, zajmuje się z reguły wszystkim.
[51] Re: PierniCON 4
Yanek [*.acn.waw.pl], 28.08.2008, 23:06:34, oceny: +0 -0
YanekA... a ja dostałem brudny identyfikator...
[55] Re: PierniCON 4
Dajmos [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 28.08.2008, 23:23:47, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
Dajmosa ja za niego przeprosiłem :P
[56] Re: PierniCON 4
gabriel [*.adsl.inetia.pl], 28.08.2008, 23:49:41, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
gabrielCiesz się, że jakikolwiek dostałeś. Ja np. nie dostałem żadnego :D. Zaś przed samym moim wyjazdem w niedzielę jakiś "służbista" nagle mnie nie chciał wpuścić na teren :D.
[61] Re: PierniCON 4
SStefan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 00:55:48, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
SStefanA ja dostałam dwa, ha! Na początku dwudniowy, czerwony, bo innych nie było, a gdyśmy się już zbierali, podszedł do nad jakiś org i rozdał nadmiarowe zielone, te właściwe, tylko niedocięte i bez dziurek 'macie, weźcie sobie na pamiątkę' :D
I oba były CZYSTE, ha!
[122] Re: PierniCON 4
Dajmos [*.ekspres.net.pl], 02.09.2008, 08:52:30, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
DajmosNo to akurat byłem ja :)
[123] Re: PierniCON 4
Rushi [*.chello.pl], 02.09.2008, 14:57:36, odpowiedź na #122, oceny: +0 -0
RushiCo to za zbiorowa spowiedź? xD
[139] Re: PierniCON 4
Syriusz [82.146.225.*], 11.09.2008, 13:40:24, odpowiedź na #123, oceny: +0 -0
SyriuszKto jeszcze narzeka, że dostał brudnego identa noo :/ hehe ja dostałem (jeśli można to tak nazwać) usera i to ostro zdezelowanego... na szczęście napisy na koszulkach i odwrocie identa rekompensowały straty moralne
[132] Re: PierniCON 4
akasuna [*.eranet.pl], 07.09.2008, 09:32:11, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
akasunaTo kolory mialy jednak jakieś znaczenie xDD??
[66] Re: PierniCON 4
PulpetMaster [*.wroclaw.mm.pl], 29.08.2008, 09:06:01, odpowiedź na #56, oceny: +0 -0
PulpetMasterto chyba byłem ja :P
[71] Re: PierniCON 4
Onion [*.acx.pl], 29.08.2008, 10:30:46, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
OnionDaj spokój... dostałem źle wydrukowany plan konwentu ...
[118] Re: PierniCON 4
Byciek [77.88.184.*], 01.09.2008, 13:29:03, odpowiedź na #51, oceny: +0 -0
ByciekSzukacie błędów na siłę :D
[121] Re: PierniCON 4
Qudaci [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 01.09.2008, 19:40:36, odpowiedź na #118, oceny: +0 -0
ssij byciu ;p
[57] Re: PierniCON 4
gabriel [*.adsl.inetia.pl], 28.08.2008, 23:52:00, oceny: +0 -0
gabrielA o Wormsach nawet słowa nie napisał :D
[58] Re: PierniCON 4
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 00:14:42, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
HadGabryś, było Cię cudownie spotkać :*
A Wormsy kopały dupę, byłam chwilkę tylko, ale uśmiałam się setnie :D
[63] Re: PierniCON 4
rikli [*.gprs.plus.pl], 29.08.2008, 02:26:37, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
rikliwormsy były mega, pełzaj dziwko! next time biore udział, nie ma bata ;D
[69] Re: PierniCON 4
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 29.08.2008, 10:11:51, odpowiedź na #63, oceny: +0 -0
GrisznakWormsy były pierwsza klasa. Za rok pokombinować trzeba będzie, aby je jakoś urozmaicić.
[72] Re: PierniCON 4
Fire [*.malbork.mm.pl], 29.08.2008, 10:54:17, odpowiedź na #69, oceny: +0 -0
FireProwadzacy sie pogubil, mialo nie byc akcji po teleportowaniu sie, jak w Wormsach. Potem sie widac zamieszal przez co wygral kto wygral. Teleport i akcja na sudden death... brilliant.
[80] Re: PierniCON 4
Vranz [213.155.191.*], 29.08.2008, 13:16:17, odpowiedź na #72, oceny: +0 -0
No i przede wszystkim - więcej czasu potrzeba następnym razem, i może większą planszę? Zdążyła spaść raptem tylko jedna paczka i zaraz włączył się tryb nagłej śmierci... Bawiłem się przednio, ale za krótko ;)
[84] Re: PierniCON 4
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 29.08.2008, 15:21:44, odpowiedź na #80, oceny: +0 -0
gabrielKu wyjaśnieniu: Wormsy były niestety przygotowane "na szybko" z powodu małego nieporozumienia organizacyjnego. Na przygotowanie gry mieliśmy mieć godzinę, na samą grę - kolejną. Tym czasem czas skurczył nam się niesamowicie, dlatego sama zabawa trwała bardzo krótko. Następnym razem larp zostanie przeprowadzony tak jak został pierwotnie zaplanowany. Na pewno się nie zawiedziecie, bo w planach kolejne "upgrade`y" :).
Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować oryginalnym pomysłodawcom "konwentowych Wormsów" - grupie organizacyjnej konwentu 3fikcje z 3miasta.
[98] Re: PierniCON 4
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 22:36:27, odpowiedź na #84, oceny: +0 -0
RyujiMimo wszystko larp wormsowy był bardzo udany i setnie się uśmiałem ze znajomymi! xD Oby następną razą trwał dłużej i będzie si.
"I`ll get you!" ;)
[126] Re: PierniCON 4
Zell [*.easynet.co.uk], 03.09.2008, 02:10:29, odpowiedź na #98, oceny: +0 -0
ZellNo i dlaczego nie poszedłem zobaczyć tego LARPu... Teraz mogę tylko żałować :)
[137] Re: PierniCON 4
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.09.2008, 13:00:51, odpowiedź na #126, oceny: +0 -0
RyujiŻałuj synu, żałuj. Było na co popatrzeć ;P
[140] Re: PierniCON 4
Syriusz [82.146.225.*], 11.09.2008, 13:43:04, odpowiedź na #137, oceny: +0 -0
SyriuszTo był taki swoisty trailer przed tym co się będzie działo na następnym pierniku jeśli chodzi o wormsy, dlatego tak krótko :P
[83] Re: PierniCON 4
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 29.08.2008, 15:17:40, odpowiedź na #63, oceny: +0 -0
gabrielRikli: jeżeli to ty byłaś jedną z dziewczynek trzymających owe teksty na karteczkach, ubolewam nad Twoją kulturą osobistą i kiepskim poczuciem humoru. Nie chciałem już robić wstydu przy publice i stosownie skomentować. To samo tyczy się Cosplayu, gdzie sytuacja ponoć była podobna. Jeżeli to nie Ty, serdecznie przepraszam.
[86] Re: PierniCON 4
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 29.08.2008, 15:25:42, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
gabrielJa Ciebie też :*
;)
[79] Re: PierniCON 4
TEcHNO [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 13:14:39, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
Jeszcze raz przepraszam Ciebie za Wormsy, wiesz za co.
[85] Re: PierniCON 4
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 29.08.2008, 15:25:08, odpowiedź na #79, oceny: +0 -0
gabrielTechniacz: już ci mówiłem na konwencie, że znamy się chyba nie od dziś i na tyle, żeby nie zwracać uwagi na takie duperele, prawda ? ;)
[134] Re: PierniCON 4
Had [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.09.2008, 14:50:24, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
HadAle to Techno. Jak zapomni Ci pod koniec konwentu powiedzieć "smacznego" jak jesz pizze, to wyśle Ci smsa o takowej treści nawet z Opola :D
[64] Re: PierniCON 4
Mate [*.espol.com.pl], 29.08.2008, 03:18:48, oceny: +0 -0
MateKonwent ciekawy, chociaż chaotyczny.
Barek był świetnym pomysłem (dorwałem tam w końcu kawę, od której jestem uzależniony xD)
Co do przekładania paneli- Who's Line przekładany był dwa razy, jechaliśmy na konwent z wiadomością, że będzie o 20. Otrzymaliśmy plan- pisze, że 19.
Przechodzę koło drzwi drugiego budynku- plan wisi, godz. 18 xD
Co nie zmienia faktu, że się odbył i chyba nawet komuś się podobało (i że Vranz, jeżeli chodzi o wymyślanie tematów scenek, jest sadystą) xD
BTW: Toruń ładne miasto, więcej konwentów tam.
[81] Re: PierniCON 4
Vranz [213.155.191.*], 29.08.2008, 13:18:11, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
Jakie dwa razy? Mówiłem o tym, że mamy go od 19 do 20, a potem został nagle przeniesiony poprzez tajemnicze siły na 18.
[94] Re: PierniCON 4
Mate [*.espol.com.pl], 29.08.2008, 21:59:55, odpowiedź na #81, oceny: +0 -0
MateWszystko dlatego, że jak zwykle Ciebie nie słuchałem. xD
[119] Re: PierniCON 4
Byciek [77.88.184.*], 01.09.2008, 13:30:57, odpowiedź na #94, oceny: +0 -0
ByciekA ja słuchałem. Byłem. Zobaczyłem. Nagrałem ^^
[68] Re: PierniCON 4
Fifu [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 09:59:22, oceny: +0 -0
FifuMasa piernikowa? O__o jakby nie mogli dać prawdziwego piernika , cholery jedne. Precież ludzie głodni chodzą (tak zjadłam swojego medala i nie tylko ja)
[73] Re: PierniCON 4
Ciupuś [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 11:27:12, odpowiedź na #68, oceny: +0 -0
Ciupuśtaaa, dobry był ten medal...trochę twardawy, ale dobry
[90] Re: PierniCON 4
Qudacz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 18:19:22, odpowiedź na #73, oceny: +0 -0
moj tam twardy nie był ;]
[97] Re: PierniCON 4
Ryuji [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2008, 22:33:03, odpowiedź na #90, oceny: +0 -0
RyujiMój twardawy, owszem, ale bardzo dobry! ^^
Niech żyje jan-ken-pon!!! ;P
[141] Re: PierniCON 4
Syriusz [82.146.225.*], 11.09.2008, 13:45:17, odpowiedź na #97, oceny: +0 -0
SyriuszNie no sorry ja dostałem kawałek medalu i gdyby nie fakt, że byłem ostro wygłodzony nie dałbym mu rady był bleee
[100] Re: PierniCON 4
GREY [*.adsl.inetia.pl], 30.08.2008, 11:45:10, oceny: +0 -0
GREYHCD (Hentajowy Contest Dubbingowy) odbył się już na 5 konwentach (Porytkon 1 i 2, Ecchicon 3, Magnificon 6, Funekai), a HCD Live! na Pierniconie 4. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza, że jest to atrakcja przeznaczona dla osób pełnoletnich. Na początku nie potrzebowałem ochrony by wpuszczać ludzi ale ostatnio musiałem skorzystać z pomocy aż 3-4 ochroniarzy. To źle, że z powodu jednej atrakcji, która odbywa się w zwykłej sali panelowej trzeba ściagać połowe ochrony. Myślę, że to z powodu nieznajomości porządkowych zasad konkursu. Dlatego właśnie postanowiłem je tutaj spisać by na przyszłość nie było takich problemów i by wystarczył mi tylko jeden ochroniarz, który sprawdzałby dowody osobiste na wejściu.

  1. Wjazd na konkurs mają tylko osoby w 100% PEŁNOLETNIE (wymagany dowód osobisty lub legitymacja).

  2. Przed konkursem proszę ustawiać się PRZED SALĄ i CZEKAĆ aż ochroniarz zacznie wpuszczać ludzi. Sala i tak będzie opróżniona przed konkursem by ją przewietrzyć i ustawić sprzęt. Tak więc proszę nie przeszkadzać osobą na atrakcjach przed HCD. Proszę też o zrobienie przejścia do sali oraz obok sali tak by osoby niezainteresowane konkursem mogły obok niej przejść. Ideałem byłoby gdyby ludzie ustawiali się w kolejce wzdłuż ściany.

  3. Najpierw na sale wpuszczani są uczestnicy konkursu. Nie prowadzę zapisów na konkurs tak więc proszę zgłaszać się przy wejściu na konkurs.

  4. Uprasza się o nie bycie wulgarnym w czasie konkursu.

  5. Jedna dziewczyna w drużynie naprawdę podnosi jakość dubbingu, a dwie przydają się w scenach yuri. Nie przewiduje yaoi w kolejnych edycjach konkursu.

  6. Robienie zdjęć i nagrań na konkursie nie jest zabronione ale proszę je publikować z rozwagą i uszanować wole uczestników jeśli nie chcą publikacji konkretnych zdjęć i nagrań.


Co do przyszłości konkursu...

Najbliższy konkurs HCD odbędzie się na Bace Y2K8 (módlcie się by sesja nie przedłużyła mi się na październik). Od razu też mówię, że na Mokonie nie będzie HCD. Po zapełnieniu się kalendarza na 2009 wybiorę 2-3 konwenty na których poprowadzę HCD. Jeśli chodzi o HCD Live! to wybiorę tylko jeden konwent na 2009.

Jeszcze jedna uwaga. Nie roszczę sobie praw autorskich do tego konkursu (w sumie każdy mógł coś takiego wymyślić) tak więc jeśli ktoś gdzieś chce poprowadzić taki konkurs to proszę bardzo :3
[103] Re: PierniCON 4
DH707 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2008, 01:08:47, odpowiedź na #100, oceny: +0 -0
DH7071. Następnym razem niech grupy występują "rotacyjnie". Nerv za każdym razem był ostatni i znając kategorię mieli sporo czasu na ułożenie swoich rymowanek co było nie w porządku do innych grup (pomijając fakt, że inny grupy ssały niemiłosiernie).
2. Konkurs nie miał żadnego związku z mangą i anime a jedynie z obleśnymi dowcipami. Tylko występy zwycięskiej grupy czasem śmieszyły. Reszta była po prostu żałosna i to nie jest tak, że dziewczynka zobaczyła zboczone sceny i teraz mówi "a fuuuj!" - widziałam miny jurorów: zanudzone, zniesmaczone.
3. Wersję "Live!" uważam za całkowitą porażkę. Widzowie rzadko kiedy się śmiali - byli raczej tak samo zanudzeni jak jurorzy.
4. "Uprasza się o nie bycie wulgarnym w czasie konkursu." - rozbawiło mnie to zdanie. Grey, sam widziałeś co według tych drużyn jest zabawne i jakie było słownictwo. Zrób "gentle edition" z zakazem używania wulgaryzmów - drużyny będą siedziały cicho z prostej przyczyny: jedyne na co ich było stać to wciąż powtarzane "ssij kur*o" itp.
5. Następnym razem wymyślaj kategorie przed konkursem. Twój brak kreatywności odbił się też na jakości scenek i zaniżył tym samym (i tak już niski) poziom kreatywności uczestników konkursu.

PS.: Większość uwag nie dotyczy grupy nervowej. O ile to, co pokazywali nie różniło się w ogóle od reszty grup to jednak dialogi mieliście rewelacyjne :D
PS.2: Grey - nie krytykuję Ciebie ale raczej grupy, które brały udział tylko... tylko błagam!, nie rób więcej edycji "Live!"...
[105] Re: PierniCON 4
GREY [*.adsl.inetia.pl], 31.08.2008, 11:28:23, odpowiedź na #103, oceny: +0 -0
GREYAd 1. Z ta rotacja to TRUE, co do poziomu grup to juz kwestia gustu.
Ad 2. To czy byloby to zwiazane z manga i anime zalezalo od kreatywnosci ludzi, nie mnie.
Ad 3. Ten konkurs byl eksperymentem. Liczylem sie z tym, ze moze nie wypalic.
Ad 4. Dlatego tez przestaje robic HCD na kazdym konwencie jak leci. Mnie to tez juz meczy.
Ad 5. Nastepnym razem bardziej sie postaram. Zdecydowanie dalem za malo wytycznych co do scenek przez co druzyny radzily sobie po swojemu zamiast podazyc za wyznaczonym tematem.

Ad PS. Nie tylko dialogi, piosenki tez pierwsza klasa -_^
Ad PS.2. Spoko, ja sie nie obrazam :3 Jak mowilem duzo czasu minie zanim znowu poprowadze Live!
[108] Re: PierniCON 4
chisette [*.promax.media.pl], 31.08.2008, 14:27:08, odpowiedź na #103, oceny: +0 -0
chisetteMoim zdaniem problem z konkursem polegał na tym, że niezależnie od kategorii za każdym razem oglądaliśmy właściwie to samo, może z drobnymi różnicami, że czasami na krześle, a czasami na podłodze.

Apropo podłogi, mnie osobiście śmieszyły dosyć głupie momentami miny uczestników próbujących się "wczuwać w role", niestety, żeby cokolwiek zobaczyć musiałam w trzecim rzędzie stawać na palcach - jeśli już mają się gwałcić, niech to robią na przyszłość na jakimś podwyższeniu, bo powiadam wam, ruchy wykonywali prymitywne, ale miny miewali epickie :D

"Audio" nie stało na najwyższym poziomie, racja, jednak główny problem z nim polegał na tym, że publiczność zagłuszała tak +/- 70% :F
W sumie nawet byłam prawie pewna, że jedną z uwag czy zasad tu opublikowanych będzie
"ludzie CISZEJ dajcie im pracować"
:>

I ostatnia uwaga, ale chyba najważniejsza - scenki były *ZA DŁUGIE.* Tak o połowę. Albo wręcz o 3/4.
miałam wrażenie, że już nawet sami uczestnicy mają tego dosyć, ale z jakiegoś tajemniczego powodu zamiast przestać w momencie, gdy jest to jeszcze śmieszne wolą dociągać do nieszczęsnego limitu czasowego, przez co publiczność zdążyła przynajmniej kilkakrotnie poumierać z nudów.

Mimo wszystko nie powiedziałabym jednak, że mieliśmy do czynienia z porażką. Ot, ciekawy eksperyment :>
[107] Re: PierniCON 4
Dajmos [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2008, 13:08:59, odpowiedź na #100, oceny: +0 -0
Dajmosa na HAX? Mowiles ze zezwalasz na prowadzenie tam hentaiowego :)
[116] Re: PierniCON 4
GREY [*.adsl.inetia.pl], 01.09.2008, 11:21:49, odpowiedź na #107, oceny: +0 -0
GREYZezwalac zezwalam, dlaczego mialbym zabraniac? Tylko jak mowilem nie mam czasu przykladac do tego swoich lapek bo 22 i 25 wrzesnia mam egzaminy z PTC i maty :S
[144] Re: PierniCON 4
Shere [*.ols.vectranet.pl], 05.11.2008, 21:06:15, odpowiedź na #100, oceny: +0 -0
Ale może next time, jak masz zamiar wyjasniac zasady swojego konkursu i pokazywac jaki jestes wspanialy, rob to gdzies indziej a nie jako komentarz do konwentu, bo bez przesady, ale na twoim konkursie ten konwent sie nie opieral.
[109] Re: PierniCON 4
Kikut [*.lan.net.pl], 31.08.2008, 15:18:18, oceny: +0 -0
Kikut"że niektórzy wyzbyli się nawet kąpielówek" - A jednak ktoś nas widział ! Świetnie ! :D
[110] Re: PierniCON 4
DH707 [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2008, 17:03:38, odpowiedź na #109, oceny: +0 -0
DH707Jak zwykle najciekawsze mnie omija ;{
[143] Re: PierniCON 4
Shere [*.ols.vectranet.pl], 05.11.2008, 21:04:45, odpowiedź na #110, oceny: +0 -0
Najciekawsze mija OJ'a :P
[129] Re: PierniCON 4
Froh [*.bielsko.dialog.net.pl], 03.09.2008, 22:40:16, oceny: +0 -0
Może tak przestać już ludzi traktować jak niepełnosprawnych i podsumować szczerze - a nie miło się uśmiechać.
Fakt że ludzie jak pojadą trochę kilometrów w Polskę i poświęcą swój weekend to będą się starali na przekór wszystkiemu dobrze się bawić - ale to chyba nie jest główny punkt oceny konwentu?
Zgadzam się też że z opisu wygląda impreza "tak jak zwykle" ale czy to powód aby w nieskończoność twierdzić iż tak może być?
Btw - zwalanie winy na helperów którzy olewali robotę to połowa medalu. Ale druga to te osoby które ich akceptowały i miały nad nimi pieczę. Od czegoś jest ta hierarchia.
[142] Re: PierniCON 4
T@ishi [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 12.10.2008, 02:05:37, odpowiedź na #129, oceny: +0 -0
T@ishiheh trzeba to bedzie okieLZNAC w przyszlosci ale czy Dziadkow wposzczaja :P heh sie zobaczy... kiedys to byl ostry spontan
Powered by WashuOS