header imageheader imageheader image

PierniCON SE

Michał Durys

Za sprawą tegorocznej konwentowej posuchy młody toruński konwent przebojem awansował do ekskluzywnej ligi najbardziej wyczekiwanych mangowych imprez w roku. Duże oczekiwania częstokroć chodzą w parze z dużymi rozczarowaniami, na szczęście z tej próby organizatorom PierniCONu udało się wyjść obronną ręką. Najprawdopodobniej większość uczestników opuściła imprezę zadowolona.

274-7499_IMG
Zapalanie świeczek na jubileuszowym torcie
Sala 10-lecia
Eksponaty na wystawie 10-lecia mangi

PieniCON po raz drugi odbył się w czasie długiego weekendu od 16 do 18 czerwca 2006, w osiem miesięcy po pierwszej edycji. Czerwcowe okoliczności przyrody z pewnością bardziej sprzyjają konwetowaniu niż listopadowa szaruga, co można uznać za pierwszy plus. Motywem przewodnim były obchody 10-lecia mangi w Polsce, zaś za datę początkową uznano wydanie pierwszego tomu mangi „Aż do nieba” przez JPF. Oczywiście można się spierać o słuszność wyboru daty, ale sam pomysł jubileuszu był ciekawy. Atrakcji z nim związanych nie brakowało, od paneli poprzez projekcje anime emitowanych w polskiej telewizji, konkursy, aż po wystawę pamiątek z minionych dziesięciu lat. Niestety organizatorzy nie wykorzystali w pełni potencjału tkwiącego w ich pomyśle. Przykładowo, na konwencie zabrakło wydawnictwa JPF, a jak sądzę właśnie jego przedstawiciele powinni mieć najwięcej do powiedzenia o dekadzie mangi w Polsce. Wspomniana wystawa pamiątek była raczej przypadkową zbieraniną różnych mniej lub bardziej interesujących artefaktów, która osobie ze stażem mniejszym niż dziesięcioletni zapewne niewiele mówiła. Brakowało chociażby plansz z opisami, które pozwalałyby docenić wagę prezentowanych eksponatów, a także ich podziału wedle jakiegoś klucza. Konferencja zatytułowana „Co z tą mangą?”, która miała szanse być ciekawą i poważną dyskusją podsumowującą owe 10 lat mangi w Polsce szybko przerodziła się w wygłupy zaproszonych ekspertów, zapewne dlatego, że zabrakło wśród nich osób mających coś sensownego do powiedzenia, jak choćby przedstawicieli wydawnictw. Konwencję jubileuszu można też było wykorzystać do przybliżenia młodszemu pokoleniu mangowych realiów sprzed 10 lat od strony praktycznej, jak choćby wyzwań, jakich dostarczało oglądanie dwunastej kopii z kopii Evangeliona na magnetowidzie podłączonym do telewizora Elemis. Moim zdaniem można się też było pokusić o podkreślenie jubileuszu w oprawie konwentu. Tymczasem zarówno wystrój budynku jak i materiały konwentowe (identyfikatory, informator, strona www) nie miały z nim nic wspólnego. Jednak te niedociągnięcia i braki raczej nie zatrą pozytywnych wrażeń związanych z obchodami, zwłaszcza tłumnego śpiewania „sto lat!” i pysznego piernikowego tortu.

272-7231_IMG
PierniCONowa Orihime Inoue kręcąca porem

Oprócz oficjalnych obchodów dziesięciolecia PierniCON SE spontanicznie przekształcił się w święto pora. Za sprawą psychodelicznej i niesamowicie inwazyjnej mentalnie animacji to niepozorne warzywo pojawiało się w najróżniejszych, czasami zaskakujących kontekstach, a charakterystyczny fragment piosenki fińskiej folkowej grupy Loituma dało się słyszeć wszędzie. Czas pokaże czy od PierniCONu SE datować się będzie zmierzch ery Zoltana i początek ery pora w fandomie.

Poza atrakcjami jubileuszowymi PierniCON oferował pełen standardowy pakiet konwentowych atrakcji. Trzy dni, w sumie niemal 48 godzin, były nimi naładowane po brzegi, nie sposób było zaliczyć choćby połowy z nich. Dzięki temu były duże szanse, że każdy znajdzie coś dla siebie i rzeczywiście osób wałęsających się bez sensu po budynku była ledwie garstka. W programie znalazły się zarówno atrakcje z żelaznego repertuaru jak cosplay, karaoke czy konkurs wiedzy jak i całkiem nowatorskie, m.in. konkurs „czy jesteś szychą fandomu?” i warsztaty karykatury. Trzeba jednak zaznaczyć, część atrakcji nie odbyła się, niektóre były przekładane na inne terminy, a inne odbywały się z poślizgiem.

272-7272_IMG
Główna nagroda w cosplay’u przypadła rogaczowi z Ragnaroka
273-7308_IMG
Zwyciężczyni w kategorii gothic lolita

Tradycyjnie jednym z najważniejszych punktów programu był cosplay. Został przeprowadzony wedle pomysłu sprawdzonego na zeszłorocznym reANIMation 4 — uczestnicy najpierw prezentowali się jury na zamkniętym pokazie, dzięki czemu komisja mogła dokładnie obejrzeć stroje i zadawać uczestnikom pytania, a występ na scenie był już wyłącznie dla publiczności. Ponadto wprowadzono osobną kategorię dla gotyckich lolit. W sumie na scenie zaprezentował się ponad tuzin uczestników — mniej niż na największych polskich cosplay'ach, ale więcej niż średnia krajowa. Powyżej średniej był też poziom przebrań, obyło się bez tektury i taśmy klejącej, stroje w większości były szyte, a nie kompletowane z gotowych elementów i cieszyły oko dopracowanymi detalami. Typowe dla średniej krajowej były natomiast scenki, zwyczajowo nudne i żenujące, choć na szczęście było ich tylko trzy. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce przypadło rogaczowi z gry Ragnarok Online, drugie zajęła Miwako z „Paradise Kiss”, zaś trzecie Mitsuki z „He is my Master”. Wśród gothic lolit jury najwyżej oceniło słodką, różową kreację Mayi. Ogólnie cosplay wypadł bardzo dobrze, było na co popatrzeć, a i werdykt jury był przemyślany — jakość stroju przeważyła nad scenicznymi wygłupami.

Podczas cosplay’u miał też miejsce niecodzienny, pozasceniczny incydent z udziałem wentylatorka i jednego z organizatorów — Seby. Zrządzeniem losu długie włosy tego drugiego wkręciły się w łopatki tego pierwszego w rezultacie paraliżując śmiechem wszystkich w promieniu 15 metrów, łącznie z prowadzącym cosplay. Gorączkowe próby oddzielenia człowieka od maszyny tylko nakręcały spiralę śmiechu. Płaczący, czerwoni na twarzy, targani spazmami śmiechu współorganizatorzy przez kilkadziesiąt krytycznych sekund byli niezdolni do wykonania jakichkolwiek skoordynowanych ruchów tym samym dostarczając gapiom potężnej dawki śmiechu. Tak oto cierpienie jednostki było pożywką dla szczęścia mas.

271-7173_IMG
PierniCONowy Idol

Wedle sprawdzonego na reANIMation pomysłu odbył się także konwentowy Idol czyli karaoke okraszone komentarzami złośliwego jury. Nie zabrakło też zwykłego karaoke, a osoby nie lubiące publicznych występów mogły pośpiewać przy Singstarze. Muzyczne występy cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności. Blado natomiast wypadł koncert In`You, który oglądała ledwie garstka uczestników i to z umiarkowanym entuzjazmem. Nawet taki hit jak „Zankoku”, który kiedyś każdą publiczność potrafił poderwać na nogi teraz przeszedł bez echa. Zapewne dlatego koncert trwał o połowę krócej niz planowano. Trochę szkoda, bo dziewczyny przyłożyły się do występu, wystarczy spojrzeć na ich dopracowane stroje.

Panel GL #1
Panel o gothic lolitach w RP

Najliczniej reprezentowaną kategorią atrakcji były panele na najróżniejsze tematy. Podyskutować można było japońskich toaletach, najgorszych mangach wydanych w Polsce, miernocie polskich cosplay'ów czy miłości dworskiej okresu Heian. Ambitne plany w kilku przypadkach rozbiły się o mur obojętności uczestników, a średnia frekwencja na panelu wyrażała się jednocyfrową liczbą, ale takie tematy jak seks na konwentach czy gothic lolity w polskiej rzeczywistości przyciągnęły liczne grono aktywnych dyskutantów.

Nie sposób opisać wszystkich punktów programu PierniCONu, ale z kronikarskiego obowiązku należy odnotować jeszcze skromną reprezentację mangowych stoisk na konwencie, tylko cztery stanowiska konsolowe ustawione w ciasnym korytarzu, dopracowany technicznie konkurs wiedzy w stylu teleturnieju Va Banque, rozwiązanie konkursu na „jajo fandomu”, przyznanie nagrody 10-lecia wydawnictwu JPF.

Oprócz ciekawych atrakcji programowych organizatorzy całkiem dobrze poradzili sobie z zadaniami techniczno-logistycznymi. Wprawdzie na miejscu nie było żadnego barku z jedzeniem, ale organizatorzy zadbali o dostępność ulotek pobliskich lokali z jedzeniem na telefon, a na terenie konwentu dostępny był wrzątek i darmowa herbata. Na potrzeby sleeping roomów zostało przeznaczone całe drugie piętro szkoły, ale i tak panował w nich ścisk i ludzie spali gdzie popadnie. Organizatorzy mogli pokusić się np. o udostępnienie jako sypialni sali z wystawą 10-lecia w nocy z soboty na niedzielę. Wszystkie sale panelowe były wyposażone w komputery, umożliwiając prowadzenie ciekawszych prezentacji. Niestety jedyny rzutnik był na głównej sali, którą tradycyjnie stanowiła sala gimnastyczna z prowizorycznie zaciemnionymi oknami. Jakość projekcji pozostawiała trochę do życzenia, być może za sprawą ekranu z prześcieradeł, a może przeciętnego rzutnika. Także jakość dźwięku była jedynie znośna, a mikrofony co i rusz sprawiały problemy.

Impreza miała swoje wady i to liczne, m.in. paskudne informatory, ciasnota w sleeping roomach, awaria światła w sali panelowej oraz pominięte i opóźnione atrakcje, lecz nie są to wady najcięższego kalibru. Wiele rzeczy można było zrobić lepiej, np. bardziej wykorzystać konwencję jubileuszu, skorzystać z ładnej pogody do przeprowadzenia atrakcji na zewnątrz budynku albo zapewnić uczestnikom rozrywki, które mogliby sami prowadzić, takie jak piłkarzyki czy twister. W bilansie plusów i minusów tych pierwszych jest więcej, a całościowy obraz imprezy jest jak najbardziej pozytywny. Do najlepszych polskich konwentów jeszcze PierniCONowi brakuje, ale jeśli kolejne edycje BAKI lub reANIMation miałyby się nie odbyć to organizatorzy toruńskiej imprezy są dobrej drodze by lukę po nich zapełnić.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: PierniCON.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
5,67/10 (6 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 50 dodaj

[1] Re: PierniCON SE
Yanek [*.acn.waw.pl], 19.06.2006, 22:13:54, oceny: +0 -0
Yanek"Wprawdzie na miejscu nie było żadnego barku z jedzeniem" - był na chyba drugim pięterze bar ukryty za drzwiami. Przynajmniej tyle w niedziele zobaczyłem.
[2] Re: PierniCON SE
Froh [*.bielsko.dialog.net.pl], 19.06.2006, 22:53:37, oceny: +0 -0
przychodzi na myśl przysłowie - "Na bezrybiu i rak ryba"...
[3] Re: PierniCON SE
michio [*.espol.com.pl], 19.06.2006, 23:02:35, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
michioŁojeju, ależ pierdoły Joe popisałeś. To już relacja na karniaku była sensowniejsza.
[4] Re: PierniCON SE
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 19.06.2006, 23:06:39, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
JoeDoprecyzuj pojęcie „pierdoły” proszę.
[6] Re: PierniCON SE
Yanek [*.acn.waw.pl], 20.06.2006, 00:22:41, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
Yanekp-yen-doły
[13] Re: PierniCON SE
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 20.06.2006, 11:54:05, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
gabrielp-Yan-doły ;P
[14] Re: PierniCON SE
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 20.06.2006, 11:54:31, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
gabrielew. Por-doły ;P
[21] Re: PierniCON SE
Froh [*.bielsko.dialog.net.pl], 20.06.2006, 16:03:16, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
hmm... a statystyka, liczby i podobne? Ilu było - skoro już porównujemy do eRek czy BAKA. Nie będę już porównywać z relacjami z innych konwentów czy też wytykać standardową "atmosferę" jako lek na wszelkie bolączki, to chciałoby się przynajmniej wiedzieć.
[27] Re: PierniCON SE
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.06.2006, 18:59:15, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
JoeW piątek na wejściu odnotowano ok. 300 osób. W sobotę po południu statystyki pokazywały ponad 450 dusz. Można zgadywać, że w sumie przez konwent przewinęło się niecałe 500 uczestników.
[40] Re: PierniCON SE
michio [*.espol.com.pl], 21.06.2006, 22:53:56, odpowiedź na #4, oceny: +0 -0
michioNo np. to co napisałeś o "debacie w polsacie" trochę mija się z prawdą.
[41] Re: PierniCON SE
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.06.2006, 01:17:29, odpowiedź na #40, oceny: +0 -0
JoeUważam, że z tej debaty niewiele wyszło. Wśród dyskutantów nie było ani jednej osoby z gatunku przedstawiciela wydawnictwa czy innej firmy, a być powinna. Ci co byli zbyt dużo mądrego do powiedzenia nie mieli, ze mną włącznie. Na dodatek wszystko to było bardzo chaotyczne, bo prowadzący nie pokierował dyskusją. Dlatego uważam, że ten punkt programu raczej się nie udał.
[43] Re: PierniCON SE
michio [*.espol.com.pl], 22.06.2006, 10:05:58, odpowiedź na #41, oceny: +0 -0
michioHaha. Znaczy ja nie wiem, jakiego cudu oczekiwałbyś od wydawców, którzy na każdej konferencji powtarzają tę samą litanię żali i nadziei.

Natomiast parę rzeczy - IMO ważnych - zostało przypomniane. Choćby prawdziwa historia mangi w Polsce.
[12] Re: PierniCON SE
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 20.06.2006, 11:53:33, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
gabrielIMO Michio ma troche racje. Nie bylo Cie od poczatku, nie bylo Cie w nocy. Recenzja mocno krytyczna...za mocno :>
[16] Re: PierniCON SE
Coach [*.intersat.net.pl], 20.06.2006, 12:11:54, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
CoachCzy ja wiem? Joe nie jest jedyną osobą, której brakło dopelnienia konwencji poprzez odpowiednie projekcje (np wszsytkie perełki z 10 lat). Pozatym konwent przerósł nieco siły ekipy co wychodziło nie raz. Piernik nadrabiał atmosferą, ale lista poprawek jest dłuuuga. Nie wiem czy gdyby konwent był lepiej zorganizowany to wytworzyła by się taka atmosfera (zrozumienie uczestników, kooperacja ekip różnych konwentów), w każdym razie od strony organizacyjniej konwent był niestabilny. Ale za to ducha miał jak cholera.
[20] Re: PierniCON SE
gabriel [*.oi.pg.gda.pl], 20.06.2006, 14:10:43, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
gabrielJednakze porownujac oba te czynniki IMO wyszlo bardzo "na plus" :>
[42] Re: PierniCON SE
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 22.06.2006, 01:22:40, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
JoeKrytyczna, ale werdykt ogólny jest na plus. PierniCON w moim odczuciu miał sporo braków, choć na szczęście nie z gatunku najcięższych, ale mimo to oferował dobrą zabawę, co w ostatecznym rozrachunku jest najważniejsze. W skali szkolnej dałbym mu 4. Jak na moje standardy oceniania to wysoka ocena. ;-)
[5] Re: PierniCON SE
Drake [*.akron.net.pl], 19.06.2006, 23:58:01, oceny: +0 -0
Drake"(...)skorzystać z ładnej pogody do przeprowadzenia atrakcji na zewnątrz budynku(...)" - np. "Bić Dresa" xD
[7] Re: PierniCON SE
Yanek [*.acn.waw.pl], 20.06.2006, 00:24:42, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
Yanekalbo "poznaj swojego dillera" :P
[8] Re: PierniCON SE
RadaZ [*.tvk.torun.pl], 20.06.2006, 00:38:42, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
"b(ydg)oskie* royale", e? ;>

*) dzielnica nazywa sie 'bydgoskie przedmiescie'
[9] Re: PierniCON SE
Deedlit [*.ols.vectranet.pl], 20.06.2006, 10:04:30, oceny: +0 -0
DeedlitPierniCon jako zapychacz pomiędzy BAKAMI I Reanimkami? Good idea >XD Wg mnie nie było źle, chociaż pierwsza edycja wypadła lepiej, ale przyjemnie było się znów wpotkać ze znajmomymi ^0^ I oto przecież chodzi >X3
[10] Re: PierniCON SE
O_o [217.153.4.*], 20.06.2006, 10:10:41, odpowiedź na #9, oceny: +0 -0
Między czym i czym?
[11] Re: PierniCON SE
Harii [*.olsztyn.mm.pl], 20.06.2006, 11:21:38, odpowiedź na #10, oceny: +0 -1
Konwencik znakomity, gratuluje organizatorom, odwalili kawał swietnej roboty!! wg mnie po reanimkach i telepie 2004 to najlepszy konwent w Polsce! ma co prawda troche niedociągniec ale robiła go naprawde wspaniała ekipa za co gratuluje. Na pewno zawitam na nastepnej edycji, ktora wierze ze bedzie jeszcze lepsza! P.S. Nawet Yanek tak ostro nie jezdził po ludziach na cosplayu:):)
[18] Re: PierniCON SE
Yanek [*.acn.waw.pl], 20.06.2006, 12:24:50, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
YanekJa jeszcze raz powtaszam - ja daje ludziom szanyse ;) - mogli napisać na fikuśnych karteczkach co chcieli by żeby o nich powiedzieć. Mogli też napisać to wyraźnie ;P ostrzegałem że jak kto nie napisze i jak kto napisze niewyraźnie lub nieczytelnie to będe brał z głowy... a że w mojej głowie pierdoły i brzydkie wyrazy się kręcą... co ja na to PORadze? ;) jestescie kochani
[15] Re: PierniCON SE
Coach [*.intersat.net.pl], 20.06.2006, 11:57:24, oceny: +0 -0
CoachTo ja od strony technicznej wytknę chroniczny brak helperów, zwłaszcza z gatunku tych pracowitych. Jednostki zapieprzające w ilości mniejszej niż 10 w skali czasu trwania i rozmachu konwentu to zdecydowanie za mało.

Tu oddam honor orgom Animaconu, a przynajmniej temu wycinkowi ekipy co pomagał i trenował na pierniconie, bo wykazali się i zapieprzali jak małe pszczółki. Aż mi głupio było, że traktowałem ich początkowo jak jakąś młodą ekipę co wyskoczyła zza krzaka na jakimś zadupiu. Więc by choć trochę zapłacić ekipie za pomoc mała kryptoreklama - Animacon to nie konwent jedynie narutowy, a w konwencji naruto (elementy programu i parę socjalnych atrakcji), a ekipa nie jest rozlazłą bandą żółtodziobów.

Złotów leży koło Piły, na północ od Poznania.
[17] Re: PierniCON SE
ellizjum [*.asta-net.com.pl], 20.06.2006, 12:14:28, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
Coach dziękujemy! nareszcie ktoś nas zauważył! XD [i dorzucił kryptoreklame]. A właśnie, ktyproreklama była cały czas na mainie, bo Maru miał na pulpicie plakat ANiMAconu i cały czas był on widoczny między wyświetleniami ;] Nie tylko my pracowaliśmy i ten honor należy się nie tylko nam oczywiście, ale i tak dzięki za zauważenie i docenienie ;] Do zobaczenia na następnym conie ;]
[19] Re: PierniCON SE
Coach [*.intersat.net.pl], 20.06.2006, 13:18:59, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
CoachWiesz, tapeta narobiła IMO wam bardziej problemów niż reklamy. Robicie konwent w mieście które nie jest wojewódzkim, ani węzłem komunikacyjnym, co gorsza nikt się nie orientuje gdzie leży. Jak na pulpicie była by mapa polski z dużą kropą i datą, to IMO było by dużo skuteczniejsze. A tak przez cały kon wisiała tapeta, która utrwalała ludziom, że jesteście konwentem niszowym dla narutowców, TYLKO dla narutowców, a to stereotyp który przyjdzie wam raczej naprostować niż utrwalać w najbliższym czasie. "Konwent narutowy niewiadomogdzie".

Na waszym miejscu szybko i szeroko zaczął bym edukować geograficznie fandom i wycofywać rakiem z nadmiaru naruto w reklamach.

Nie wiem też, czy nie było by dobrze wykorzystać fakt, że Złotów to miejscowość po troszku wakacyjna, z zamkiem, śliczną okolicą itp. Ofotografować teren, podać namiary na sensowne ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe i te sprawy, czy nawet zasugerować nieoficjalne przedłużenie konwentu w postaci jakiegoś namiotowego ninja-camp. Wiem, że to wypadkowa pogody i ludzkoch chęci, ale gdyby wyszło... Do tego jakieś podchody czy ganianie po lesie, wcześniej sprawdzone namiary na jakiś paintball... Konwent jako część integracyjna, a po konwencie, już na żywioł, część wakacyjna.
Owszem, to jest trudne, i jeśli chce się mieć jakiekolwiek szanse na powodzenie należy konwentowiczom zawczasu wystawić wszelkie potrzebne informacje, zasugerować co się da, wylistować okoliczne atrakcje razem z cennikami itp. I to zaraz, zanim ludzie rozplanują wakacje. Szanse ze wyjdzie w 100% jak opisuję są nikłe, ale taki Teleport na przykład był często rozważany jako tania baza noclegowa między wypadami na plażę, piernik pokazał, że na konwencie coraz większe znaczenie ma sfera socjalna, więc kto wie, może warto.
[25] Re: PierniCON SE
Sasek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.06.2006, 18:50:03, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
SasekHmmm może ekipa ze Złotowa zastanowi się nad propozycjami wysuniętymi przez Ciebie Coach... Co więcej, są to całkiem trafne spostrzeżenia aczkolwiek trudno będzie coś takiego zrealizować na miesiąc przed konwentem ... A co do miejsca to chyba nie możemy narzekać że robią ipreze w swojej rodzinnej miejscowości... Osobiście jestem pełen podziwu dla nich że mimo iż nie mieszkają w żadnym znanym mieście to z tego co wiem robią naprawdę dobry konwent na który warto się wybrać pomimo pewnych eeee trudności z dojazdem ...
[22] Re: PierniCON SE
B [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.06.2006, 17:52:56, oceny: +0 -0
Joe, pozwol ze nieco uzupelnie twoja recenzje :]

Moje odczucia dotyczace PierniCon'u byly raczej slabe, co bylo widac po moich powszednich komentarzach. Poszedlem drugiego dnia, ale poprosilem znajomych zeby zdali mi kompletna relacje z tego konwentu. I w ten oto i sposob zaczynamy:P:

Pierwsze co mnie zaciekawilo to powiedzenie przez Ciebie, ze PierniCon SE byl konwent, ktorego tematem przewodnim bylo 10-lecie Mangi w Polsce. Blad polega na tym, ze na stronie PierniCon'u jest wyraznie napisane "10-lecie M&A", tak wiec jesli chodzi o pierwsza mange wydana w Polsce, to tutaj mieli w miare racje, ale jesli chodzi o Anime, to juz to bylo klamstwem, poniewaz pierwsze Anime w Polsce bylo wydane okolo 30 lat temu i bylo wyswietlane tylko w kinie (wydaje mi sie, ze to byla mangowa adaptacja "Kota w Butach").

[23] Re: PierniCON SE
Taishi [*.public.solarme.pl], 20.06.2006, 18:13:05, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
TaishiA ja uzupelnie ze rogacz nazywa sie Shirek =P i sie podpisal na zdjeciach =P
[24] Re: PierniCON SE
B [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.06.2006, 18:20:36, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
Sorka, komp mi sie laguje i musze dokonczyc w drugim komencie:P

Tak wiec wracajac do konwentu:

Nastepna sprawa:
Organizacja Piernicazapewniala, ze nie powtorzy sie sytuacja sprzed 8-miu miesiecy i napewno bedzie prad w Sleepach, oczywiscie go nie bylo:P Inne problemy z pradem to spalenie sie dwoch telewizorow i oczywiscie, to co opisal Je:)
Obsuwy, przesuniecia i czesciowe nie odbywanie sie danych atrakcji, mnie bardzo zdenerwowalo (nie moge wybaczyc konkursu zlap Tentacla i SM Larp ;]). Czesc paneli bylo zrobionych z rozmachem i zupelnie nie byly przemyslane, np. Panel o Karykaturach (chyba to byl ten:P), na ktorym koles czytal z kartki i mylil sie w nazwach T_T I to sie nazywa "Ekspert":P
Z tego co mi bylo wiadomo, to informator konwentowy byl robiony dwa razy. Za pierwszym bylo tam tyle bykow, ze nie mogl przejsc, a drugi raz mimo bykow poprostu dodali errate, ktora wiele spraw wyjasniala. Caly informator byl juz tak kiepsko wydrukowany, ze trzeba bylo czytac zaraz przy oczach, bo wszystko (a przynajmniej wiekszosc tych najwazniejszych rzeczy), bylo nieczytelne i wygladalo conajmniej obrzydliwie.
Do plakietek ogolnie nic nie mam, ale zeszloroczne duzo bardziej mi przypadly do gustu, natomiast zastanawia mnie kim jest ta pani na zdjeciu ;]
Co do Idola... Nie wiem czemu wszyscy pisza, ze zapoczatkowalo go R4, Avangarda 2005, ktora byla wczesniej, jako pierwszy konwent pokazal ta atrakcje...
Ogolnie bylo jeszcze pare spraw, do ktorych moglbym sie przyczepic, moze zrobie to pozniej, moze wogule... ale podsumowujac ten konwent (w moim odczuciu) wypadl blado i gdybym nie poznal paru naprawde fajnych osob, to bym juz na serio caly czas mowil, ze wyrzucilem pieniadze w bloto...

Na przyszly PierniCon nie przyjade, chyba ze bede mial zapewnione, ze nie bedzie pieprzonego "deja vu", bo wedlug mnie mozna bylo zrobic w tej samej szkole, bo chyba mnialy tego samego architekta, a cale rozplanowanie bylo dokladnie takie same, ale zawsze by to sie odbylo w bezpieczniejszej okolicy, gdzie nie usiwiadczysz dresa na kazdym kroku.

Mala prosba do Ogrow (:P):
Wezcie sie w koncu do roboty! Zmiejszcie ilosc orgow, bo sie burdel robi i nie robcie tylu paneli, bo nudno sie robi, albo lepiej sie do nich przygotujcie :]

Pozdrawiam
[26] Re: PierniCON SE
Sasek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 20.06.2006, 18:59:08, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
SasekEj no sorry, daj spokój... Orgowie dawali z siebie wszytko by con okazał się sukcesem i nie na miejscu jest pisanie żeby wźieli się do roboty == ... Pozatym nie możemy mieć pretensji że parę atrakcji się nie odbyło skoro po drodze natrafili na przeszkody na jakie natrafili :( Skoro skupiasz się na wyglądzie identyfikatorów i na próbie zjechania razem z Joe orgów piernika to znaczy że takie miałeś plany i nie sposób cię przekonać że było inaczej. Szkoda że nie doceniacie pracy i wysiłku jaką wkłada się w zorganizowanie konwentu i nawet jak taka impreza nie odbywa się zgodnie z planem to i tak wielkie brawa że coś zrobili bo powiedzmy sobie szczerze, większość z nas nie zrobiła by na własną ręke nawet stoiska z lemoniadą na ulicy na której mieszkacie >__>
[28] Re: PierniCON SE
Seba [*.petrus.com.pl], 20.06.2006, 19:56:08, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
Pozwolę sobie trochę pokomentować.

(nie moge wybaczyc konkursu zlap Tentacla i SM Larp ;]

Złap Tentacla się odbyło, spytaj S1vego :] O wypadnięciu SM Larp dowiedzieliśmy się juz po druku informatorów, nie nasza wina, że prowadzącemu wypadłą praca. Bynajmniej info o odwołaniu tego wisiało od startu konwentu.

Panel o Karykaturach (chyba to byl ten:P), na ktorym koles czytal z kartki i mylil sie w nazwach T_T I to sie nazywa "Ekspert":P

Yen, czytałeś z kartki? Won z organizacji :p A tak serio, coś nie wierzę, żeby Yen sie nie przygotował do czegoś, na czym się bardzo dobrze zna, więc na moje czytanie z kartki było wliczone w konwencję warsztatów (nie panelu). Jeśli tego nie załapałeś to juz nie moja wina.

Z tego co mi bylo wiadomo, to informator konwentowy byl robiony dwa razy. Za pierwszym bylo tam tyle bykow, ze nie mogl przejsc, a drugi raz mimo bykow poprostu dodali errate, ktora wiele spraw wyjasniala. Caly informator byl juz tak kiepsko wydrukowany, ze trzeba bylo czytac zaraz przy oczach, bo wszystko (a przynajmniej wiekszosc tych najwazniejszych rzeczy), bylo nieczytelne i wygladalo conajmniej obrzydliwie.

Był robiony raz, nie wiem skąd masz te dane.

Co do Idola... Nie wiem czemu wszyscy pisza, ze zapoczatkowalo go R4, Avangarda 2005, ktora byla wczesniej, jako pierwszy konwent pokazal ta atrakcje...

Idol na konwencie robiony był juz dobre kilka lat temu (w tym momencie nie pomnę na którym). Na r4 zapoczątkowaliśmy Idola w formie i składzie, jaki został powtrórzony teraz i w jakim powtórzymy go jeszcze na kilku konwentach i na moje właśnie to Joe miał na myśli (Joe, popraw mnie, jeśli się mylę).

Mala prosba do Ogrow (:P):
Wezcie sie w koncu do roboty! Zmiejszcie ilosc orgow, bo sie burdel robi i nie robcie tylu paneli, bo nudno sie robi, albo lepiej sie do nich przygotujcie :]


Jednym słowem LOL. Paneli było mniej w stosunku do poprzedniej edycji, to raz. Liczba orgów też, to dwa. I raczej ich zabrakło, niż było za dużo. A do roboty sam byś się lepiej wziął, bo tutaj nikt nie odpoczywa i już w dzień po jednej edycji zaczęliśmy robić kolejną imprezę (szczegóły wkrótce).

Przy okazji, dziękuję za wszystkie opinie, zarówno te pozytywne jak i negatywne. Z błędów zdajemy sobie sprawę i nie mamy zamiaru się na nikogo obrażać. Pozostaje tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski i przygotować się porządnie do następnej edycji.
[37] Re: PierniCON SE
Guile [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.06.2006, 19:33:56, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
GuileHmm... skoro wszyscy orgowie mieli czerwone sznurki, to chyba ich ilosc nie wynosila "dwa" :P
[29] Re: PierniCON SE
R-chan [*.tvk.torun.pl], 20.06.2006, 20:03:40, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
R-chando komentarza seba dodam jescze tyle, ze za brak pradu odpowiadaja uczestnicy odlaczajacy 8(!) czajnikow w jednym sleepie, a wrzatek byl pietro nizej. w wiekszosci sleepow prad byl. na instalacje elektryczna nic ni poradzimy. byla w stanie w jakim byla. inna sprawa robimy te konwenty dla was i nikt nam za to nie placi. wszystko odbywa sie na zasadzie dobrej woli i naprawde robimy co w naszej mocy zeby uczestnicy sie dobrze bawili i postaramy sie popelnic mniej bledow:) co do orgow to zdecydowanie bylo ich za malo, a nie za duzo
[30] Re: PierniCON SE
Meitsa [*.smgr.pl], 20.06.2006, 22:30:54, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
O, z tym się zgodzę, że orgów było za mało bo zawsze gdy chciałam nie mogłam ich znaleźć >_> Musiałam do każdego podchodzić na odległość najmniej metra zeby zobaczyć czy na ne jego plakietce pisze coś innego niż bumelant. W ogóle orgowie byli jeszcze jakoś oznakowani??
A przyczepić to ja się mogę do... zbyt dużej ilości atrakcji związanych z grami. Nie lubie ich i przez to troche się nudziłam. Małym minusem wg mnie był tez brak ciepłych dań typu zapiekanka jak na r4, ale to juz takie moje marudzenie :)
[31] Re: PierniCON SE
Sasek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.06.2006, 02:04:41, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
SasekJest tak jak mówi R-chan... Przyczepiacie się do tego że oni mają inicjatywe coś zrobić i starają się zrobić to najlepiej jak się da a i tak zawsze się znajdzie ktoś kto będzie wytykał błędy... R-chan, miałaś rację ostatniej nocy na "posiedzeniu" w herbatka-zonie że nikt niewiele osób docenia wasz wysiłek włożony w realizajcię konwentu. Jedyne co mogę powiedzieć to olejcie takich co się przychrzaniają ... Wiele, naprawdę wiele osób jest zadowolonych z konwentu i już nie mogą doczekać się następnego ;) Więc nie zniechęcajcie się i róbcie co macie w planach... A co do małej ilości orgów to może to niewiele ale zawsze mogę w czymś pomóc :) wystarczy powiedzieć
[35] Re: PierniCON SE
R-chan [*.tvk.torun.pl], 21.06.2006, 16:29:07, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
R-chanOj az tak radykalna to ja nie bylam:P jak jezdzilam jako uczestnik sama bluzgalam na orgow:P ale szybko mi przeszlo bo zaczelam pomagac:P co do rozroznienia org-uczestnik to orgoie mieli czerwone sznurki, vipowie zolte, niebieskie, czarne i biale dla uczestnikow nie mow mi ze sznurkow nie bylo widac?
[36] Re: PierniCON SE
Coach [*.intersat.net.pl], 21.06.2006, 16:58:47, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
CoachWidać było, ale klucz znali nieliczni ;PP
[38] Re: PierniCON SE
R-chan [*.tvk.torun.pl], 21.06.2006, 20:44:49, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
R-chanheh poprawimy to nastepnynm razem :P bedzie gigantyczna kartka wyjasniajaca ktory sznurek do czego^^
[46] Re: PierniCON SE
Froh [*.bielsko.dialog.net.pl], 23.06.2006, 15:47:18, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
ech... epoka spłuczek ze sznurkiem odeszła - jeden kolor na szczęście odpada. Prościej jest poszukać jakiejś niedużej firmy reklamowej w okolicy, w której jeszcze robi jakiś znajomek i pomyśleć nad zrobieniem kilku koszulek (coś typu tego co noszą "nowogildianie"). Koszt "po znajomości" nie byłby duży - dla jednokolorowego nadruku: koło 5zł od koszulka (najtańsza), 30 zł matryca (jednorazowo) nadruk (orientacyjnie podane przy 50 szt.) to 1,5 do 2 zł. Mówię co prawda o cenach netto i bez marży ale... "bez łaski" w necie widziałem w waszych okolicach cenę 28 zł za sztukę...
[50] Re: PierniCON SE
Neo-kun [*.g.intelink.pl], 09.07.2006, 22:38:17, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
Neo-kunZe pozwole sobie wracic :D Tez juz pare lat robilem Imprezy Masowe :D i wnioskuje ze pownilo byc pary Main Org'ow potem wiencej ORG'ow, ale jak powiedizal Coach wiekszoscia powinli byc PPZ'ci :D na naszych konwentach co roku zmniejszala sie ilosc ORG'ow i na moje i chyba nie tylko moje zdanie to wychodzilo coraz lepiej ? ale to juz wam oceniac :D Bo ocenianie przez ORG'a waslnego konu to troche niedorzeczna sprawa. Pozdro :D Neo
[48] Re: PierniCON SE
Yen [212.160.215.*], 26.06.2006, 17:39:46, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
YenPanel o Karykaturach (chyba to byl ten:P), na ktorym koles czytal z kartki i mylil sie w nazwach T_T
Koleś zarzucił w ostatniej chwili rozbudowanie wstępu teoretycznego, bo wolał mieć zaliczony rok, zamiast godzinnej prezentacji. Przepraszam również, że nie wykułem francuskich nazwisk i musiałem je odczytywać z kartki oraz przepraszam, że miałem zaszkicowany konspekt i także do niego zaglądałem. Za to wszystko przepraszam i biję się pierś, w prawą, lewą i prawą ponownie.

I to sie nazywa "Ekspert":P
orz lol iksde lmao
[32] Re: PierniCON SE
hyoger [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.06.2006, 07:30:13, oceny: +0 -0
A mnie szalenie rozbawilo, ze musialem urwac sie wczesniej z panelu, gdzie gromy rzucano na zlodziei na konwentach, ktorzy w swej przebieglosci potrafia wyniesc dysk czy kolumne - zeby pojsc na maina, na ktorym przygotowywalem konkurs. A tam pusto.. Dwa kompy stoja, sprzet sie wala, projektor chodzi - a wkolo ani zywej duszy, ktora by to pilnowala. Lapie jednego orga, zeby ostrzec, ze zaczynam grzebac w cudzym kompie, zeby lepiej ktos przyszedl i sie zainteresowal. Doczekalem sie po kwadransie. Biorac pod uwage, ze tuz za mainem bylo wyjscie na parking, a ja bylem samochodem, to nawet i 5 by mi starczylo, zeby sale oproznic.
[33] Re: PierniCON SE
Maru [*.asta-net.com.pl], 21.06.2006, 10:13:36, odpowiedź na #32, oceny: +0 -0
MaruTak, a reszta osób by siedziała i patrzyła jak wszystko wynosisz tym samym uniemożliwiając im oglądanie danego anime, już to widzę. Co do pilnowania to faktycznie nie zawsze było tam osoby która wszystkiego by dopilnowała. Ja byłem tam bardzo często, prawie że cały czas, lecz niestety też miałem inne obowiązki i problemy. Akurat co do sprzętu na mainie to wyniesienie go czy też chociaż jego części jest po prostu nie możliwe, think about this. A za wszelkie uwagi, że coś się dzieje na mainie dziękuje.
[34] Re: PierniCON SE
Coach [*.intersat.net.pl], 21.06.2006, 12:50:12, odpowiedź na #33, oceny: +0 -0
CoachOj, zdziwił byś sie Maru. Już kilka razu uskutecznialiśmy dowcipy projektorowe, polegające na sfingowanej kradzieży projektora i patrzeniu, jak odpowiedzialna osoba zmienia kolorki. I dyski nauczyliśmy się przykręcać (poszukaj informacji o osiemnastkonie). Z konwentowiczami jest ten problem, że jak ktoś przyjdzie i po prostu zdemnotuje projektor, to pomyślą, że gdzieś go potzreba albo co, nawet fotki nie zrobią. kolorowe sznurki do IDków mozna bylo podwedzic nie raz, a potem wynieść. Było by to baaardzo ryzykowne (monitoring) ale lepiej pilnować. Zwłaszcza, że taki niedoszy złodziej nawet spłoszony, może odłączyć prjektor w biegu od sieci, co kończy się deformacją matrycy.
[39] Re: PierniCON SE
hyoger [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 21.06.2006, 21:21:06, odpowiedź na #33, oceny: +0 -0
Jaka reszta osob? Przeciez mowie, ze na sali nie bylo zywej duszy, a zadne anime akurat nie lecialo. Reszta jak mowi coach - nawet gdyby, nikt by sie nie zainteresowal. A do wyniesienia projektora nie trzeba nawet trzech minut - wiem, bo w szkole gdzie pracuje na przerwach miedzy lekcjami musze czasem takowy montowac lub rozmontowywac, wlacznie z przetransportowaniem kompa do sekretariatu. Think about this.
[47] Re: PierniCON SE
Seba [*.petrus.com.pl], 26.06.2006, 11:57:42, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
Spoko Hyo, klucz od drzwi od Maina był niedostępny :) wręcz za bardzo niedostępny :P
[44] Re: PierniCON SE
ano777 [*.chello.pl], 22.06.2006, 22:47:45, oceny: +0 -0
oj tam konwet był świetny było piernikowo mangowo i yaoicowo >XD same geje itp XD mi się najbardziej podobał penel o sexie w anime ale w sumie komu nie >X3?
[49] Re: PierniCON SE
Klamot [*.tvk.torun.pl], 30.06.2006, 20:38:46, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
Klamot"same geje itp XD" jakie geje?? toz to Torun jest! juz o. Rydzyk i armia wszechpolski sie o to postarala zeby zadnych pedziow nie bylo :P
[45] Re: PierniCON SE
Pea [*.internetdsl.tpnet.pl], 23.06.2006, 01:51:39, oceny: +0 -0
PeaPiernicon byl swietnym konwentem, bo mial tzw "klimat", a bez tego nawet najlepiej zorganizowany i dopracowany konwent nie da rady. Pea czeka na nastepny piernik *__* Dziaaaaaaa!!!!! ^_^
Powered by WashuOS