header imageheader imageheader image

Poradnik pomagiera acp

Michał Durys

Jeśli czytasz ten tekst oznacza to, że pomysł podesłania czegoś na anime.com.pl przynajmniej przeszedł ci przez głowę. I bardzo lepiej, bo to najcenniejsza pomoc jaką możemy otrzymać. Niniejszy artykuł jest swego rodzaju instrukcją obsługi anime.com.pl dla potencjalnych współpracowników.

Niusy

Niusy są podstawową atrakcją acp. Wysyłać może je każdy za pomocą prostego formularza. Zanim zasiądziesz do pisania niusa zastanów się czy aby na pewno jest szansa by kogokolwiek on zainteresował oraz czy acp to właściwe miejsce do jego publikacji. Przykłady nietrafionych pomysłów znajdziesz tutaj. Pisząc niusa staraj się przestrzegać poniższych zasad.

 • Upewnij się, że nikt już cię nie ubiegł w nadesłaniu danej informacji. W tym celu możesz skorzystać z szukacza.
 • Nie kopiuj bezpośrednio treści ze źródła, staraj się ją sparafrazować, skomentować, wybrać najistotniejsze punkty, dodać coś od siebie. Jeśli w kolejce będą znajdować się dwa niusy na ten sam temat zamieszczony zostanie ten lepiej napisany.
 • Podawaj wiarygodne i sensowne źródła. Wpisywanie w polu źródło „ja” albo „autopsja” nie ma sensu. Staraj się zamieścić sznurek prowadzący prosto do treści źródła, a nie np. do strony głównej serwisu, w którym źródłowy nius się znajduje.
 • Pisz poprawnie. Błędy ortograficzne i stylistyczne znacznie zmniejszają szanse na publikację niusa.

Teksty

Publicystyka jest obecnie najsłabszą stroną anime.com.pl dlatego tym chętniej opublikujemy wszelkie teksty nadsyłane przez was. Z otwartymi ramionami przywitamy felietony, recenzje, relacje z konwentów – słowem wszystko co wiąże się z mangą, anime lub Japonią i jest napisane z sensem.

Artykuły do publikacji wysyłaj na adres redakcja@anime.com.pl. Format pliku dowolny: zwykły tekst, HTML, RTF, PDF, dokument Worda. W liście zaznacz jaki jest tytuł artykułu, kto ma figurować jako jego autor (twoje imię i nazwisko, ksywka, coś innego) oraz czy chcesz aby w opisie pojawił się sznurek do twojego maila albo strony. Jeżeli w tekście mają znajdować się ilustracje dołącz je do listu. Jeśli chcesz by znajdowały się w konkretnym miejscu w tekście zaznacz to wyraźnie w treści.

W galerii chętnie umieścimy nadsyłane przez was zdjęcia z konwentów, fanarty, komiksy i inne ciekawe obrazki. Wystarczy, że je do nas wyślecie. Pliki można wysłać na trzy sposoby:

 • Na ftp ftp.anime.com.pl. Dostęp anonimowy czyli jako nazwę użytkownika podaj „anonymous”, a jako hasło twój adres e-mail. Pliki możesz wrzucać do katalogu „upload”, najlepiej jeśli stworzysz sobie w nim własny podkatalog. Nie ma limitu wielkości wrzucanych danych. Po wrzuceniu wszystkich plików najlepiej powiadom o tym fakcie redakcję, który nie zagląda na ftp codziennie.
 • Mailem na adres redakcja@anime.com.pl. Nie obawiaj się wysyłać wielomegowych załączników – skrzynka powinna to wytrzymać.
 • Od biedy możesz podesłać sznurki do plików udostępnionych w innym serwisie.

Nadesłane pliki zostaną ocenione przez redakcję i opublikowane bądź odrzucone, w obu wypadkach zostaniesz o tym poinformowany. Zdarza się, że galeria zostaje opublikowana już tego samego dnia, ale najczęściej zajmuje to ciut więcej czasu. Denerwować się i słać przypomnienia możesz zacząć mniej więcej po tygodniu. ;-)

Przy wysyłaniu plików do galerii miej na względzie następujące rzeczy:

 • Minimalna ilość obrazów do galerii konwentowej to 30, a maksymalna to ok 200. Jedynie w szczególnych wypadkach zamieszczamy większe galerie.
 • Minimalna ilość obrazów do galerii fanartowej to 10.
 • Napisz co ma być wpisane jako autor galerii: twoja ksywka, imię i nazwisko czy jeszcze coś innego.
 • Mile widziany będzie opis galerii lub przynajmniej jakieś sugestie do opisu. Przykładowo, wysyłając fanarty możesz napisać jaką techniką zostały stworzone, skąd czerpiesz inspiracje, itd.
 • Jeżeli chcesz, żeby przy opisie galerii pojawił się sznurek do twojej strony albo e-maila zaznacz to.
 • Jeżeli poszczególne obrazki mają mieć tytuły lub opisy to zamieść je w osobnym pliku, najlepiej tekstowym lub arkuszu (MS Excel, OO Calc).
 • W nazwach plików nie używaj polskich znaków.
 • O ile przesyłanie dużych plików nie stanowi dla ciebie problemu nie musisz bawić się w zmniejszanie obrazów, zrobimy to sami. Im wyższa jakość nadesłanego pliku tym lepiej.
 • Będziemy wdzięczni za podsyłanie materiałów już przeskalowanych i przesianych pod kątem jakości, to bardzo ułatwia nam pracę i przyspiesza zamieszczenie galerii. Jeżeli jednak masz z tym spore kłopoty możesz przesłać nam nieobrobione pliki, postaramy się obrobić je sami. W tym przypadku im wyższa jakość nadesłanego pliku tym lepiej. Miej jednak na uwadze, że przygotowanie w taki sposób galerii zabiera sporo czasu.
 • Chcąc przesłać obrazki już obrobione kieruj się tymi wytycznymi:
  • Rozdzielczość obrazów w galeriach konwentowych powinna wynosić około 1000 pikseli na dłuższym boku. Wyjątek stanowią zdjęcia typu „fotostory”, które w pionie mogą być większe, ale sugerujemy nie przekraczać 5000 px. Z kolei akceptowalne minimum to 800 pikseli na dłuższym boku.
  • Rozdzielczość obrazów w galeriach fanartowych powinna wynosić maksimum 1200 pikseli na dłuższym boku.
  • Ustawienie stopnia kompresji tudzież jakości dla obrazów w formacie JPEG na 75% przeważnie daje przyzwoite wyniki przy rozsądnych rozmiarach plików.
  • Obrazki w odcieniach szarości lub czarno-białe przeważnie bardzo dobrze wyglądają w 16 kolorach. Taki obrazek najlepiej zapisać w formacie PNG (GIF ssie). Jeśli 16 kolorów to za mało spróbujcie 32 lub 64. Jeśli w trybie paletowym obrazek wciąż wygląda źle to zapiszcie go jako JPEG, ale w odcieniach szarości – plik będzie mniejszy.
  • Obrazki w formacie JPEG nie powinny zawierać nagłówków EXIF.
  • Jeżeli przesyłasz skany do galerii fanartowej, postaraj się wstępnie usunąć wszelkie zabrudzenia, ułatwi to nam bardzo pracę i na pewno poprawi recepcję Twojej galerii.
  • Jeżeli nie wiesz jakim programem dokonać powyżej opisanych zabiegów użytkownikom Windows polecamy darmowy IrfanView. Aby hurtowo pomniejszyć obrazki w tym programie wykonaj następujące instrukcje:
   1. Po uruchomieniu programu wejdź w File>Batch Conversion/Rename... lub naciśnij klawisz B.
   2. W oknie po prawej umieść obrazy, które chcesz przekonwertować.
   3. W Batch conversion settings możesz zmienić ustawienia dotyczące konwersji formatu plików graficznych. Zaznacz po prawej opcję Use advance options.
   4. Wejdź do Set advanced. W nowym menu wybierz Resize, następnie Set new size i Set long side to wpisując 1024 pikseli (lub 800, jeżeli się uprzesz na mniejszą rozdzielczość).
   5. Zaznacz opcje Preserve aspect ratio i Use Resample fuction, jeżeli są odznaczone.
   6. Ustaw katalog wyjściowy (Set output folder) i wciśnij Start.
   Jeśli jesteś dość sprytny by nie używać Windows zapewne wiesz też jakim programem obrabiać grafikę. ;-)
 • Wysyłając komiksy uczulamy, aby poprawić błędy ortograficzne i typograficzne. Jeżeli nie masz dostępu do ciekawych czcionek, możesz skorzystać z zasobów internetu (Anime Ace, Mystical, Inkburrow, wszelkie czcionki „odręczne” i stylizowane). Pamiętaj także o odpowiednim ułożeniu tekstu w dymkach (wyrównywanie tekstu). Zachęcanie czytelnika do swojej pracy zaczyna się od takich prostych rzeczy. :-)

Dodaj do:

Zobacz także

Z tą publikacją nie są jeszcze powiązane żadne sznurki.

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
9,04/10 (28 głosów)

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 36 dodaj

[1] Re: Poradnik pomagiera acp
Neris [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 17.01.2006, 22:20:13, oceny: +0 -1
:P
[2] Re: Poradnik pomagiera acp
SmOk-u [*.citinet.pl], 14.08.2006, 15:31:52, oceny: +0 -0
SmOk-uuuu.... musze sie w to zainstalowac w takim razie xD
[3] Re: Poradnik pomagiera acp
kare_reiko [*.borotek.pl], 23.11.2006, 22:21:01, oceny: +0 -0
kare_reikoa amv to tylko wtajemniczeni XP?
[4] Re: Poradnik pomagiera acp
MiYa_18 [*.stk.vectranet.pl], 07.01.2008, 17:42:15, oceny: +0 -0
MiYa_18Kiedy będzie aktualizowana galeria ???
Już chyba tydzień temu wrzuciłam na FTP swoje fanarty i nic dalej ich niema T_T PROSZE o pomoc T_T
[5] Re: Poradnik pomagiera acp
Bakura [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.06.2008, 15:35:00, oceny: +0 -0
BakuraNie wiem czemu, ale na waszym serwerze ftp w ogóle nie można się zalogować anonimowo, jak w IE6 wchodzę, wpisuję "anonymous" i swój e-mail to w kółko mi wyskakuje to samo pole w które to wpisywałem i pisze u góry, że nie akceptuje mojego adresu e-mail, bądź nie ma możliwości logowania się anonimowo.
Jak wchodzę FF, to nie mam w ogóle tego pola, pojawia mi się zawartość folderu upload, ale nie mogę dodawać żadnych plików.
[6] Re: Poradnik pomagiera acp
Greed [*.chello.pl], 09.06.2008, 20:36:59, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
GreedTo samo ni chu chu nie moge dodac moich pliczkow :(
[8] Re: Poradnik pomagiera acp
Bakura [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.06.2008, 19:21:23, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
BakuraA więc ten błąd nie tylko mi występuje, aby dodać zdjęcia musiałbym przerobić wszystkie na niższy rozmiar i wrzucić na maila.
[9] Re: Poradnik pomagiera acp
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.06.2008, 19:34:10, odpowiedź na #8, oceny: +0 -0
DoliTeraz już działa wszystko, tylko musisz wejść na ftp za pomocą ALFTP albo jakiegoś innego programu.
[7] Re: Poradnik pomagiera acp
Doli [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.06.2008, 20:38:54, oceny: +0 -0
DoliJa się zalogowałem za pomocą ALFTP, ale nie mogę nic uploadować, bo katalog "upload" jest tylko do odczytu.
[10] Re: Poradnik pomagiera acp
Bakura [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.06.2008, 20:04:19, oceny: +0 -0
BakuraMailem na adres webmaster@anime.com.pl. Nie obawiaj się wysyłać wielomegowych załączników – skrzynka powinna to wytrzymać.
Ile macie na myśli pisząc wielomegowych, zdjęcia zamujące 8 mega już nie przeszły, to na mojego maila można przesłać do 10 mega. No comment
[12] Re: Poradnik pomagiera acp
Vulcan [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 04.08.2009, 15:28:12, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
VulcanTo wina Twojej poczty, odbieram na acp maile kilkudziesięciomegowe bez problemu.
[13] Re: Poradnik pomagiera acp
GREY [*.broker.com.pl], 29.08.2009, 00:02:59, odpowiedź na #10, oceny: +2 -0
GREYPoczta e-mail nie sluzy do przesylania plikow! Kiedy ludzie naucza sie obslugi FTP?
[18] Re: Poradnik pomagiera acp
Kisiel [*.e-wro.net.pl], 29.08.2009, 13:23:18, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
Prawda? A wystarczy pierwszy lepszy program do FTP (polecam filezillę) lub commander (np. total commander ma wbudowana funkcję klienta ftp ale już polski freecommander niestety nie).
[26] Re: Poradnik pomagiera acp
Katsu~ ZH [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 29.08.2009, 23:19:59, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
Katsu~ ZHSzczerze?
Wystarczy Internet Explorer.
[19] Re: Poradnik pomagiera acp
Vulcan [*.mobile.playmobile.pl], 29.08.2009, 13:25:22, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
VulcanA to już inna sprawa. FTP jest dużo wygodniejsze i nie muszę ssać wielgachnych załączników jak chce ściągnąć pocztę. Mogliby się ludzie nauczyć.
[31] Re: Poradnik pomagiera acp
Marcianek [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 30.08.2009, 19:26:05, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
Marcianekto nie dawajcie możliwości wysłania na maila, to będą w potrzebie się nauczyć ;p A tak sami dajecie możliwość, to o co psioczycie... tak samo a propo czyjejś wypowiedzi, że maile nie służą do wysyłania plików- to po co jest funkcja dołączania wielomegowych załączników...raczej nie do ozdoby. chyba że raczej wam chodzi o to, że to ryzykowne, to już inna rozmowa.

Ale nie mówię, nie potrafię obsługiwać FTP (też się nie mogę zalogować z FF btw) ale nauczyć się wrzucać wam pliki przy pomocy podanych przez użytkowników wyżej programów nie zaboli. Jak wam ma być łatwiej i ja mam wynieść jakąś nową wiedzę, to sytuacja na plus. Ale powiem szczerze, że gdyby tak mi się nie spieszyło z wysłaniem galerii, to wybrałabym raczej mail, niż na szybcika i pewnie spier....wszy coś po drodze z powodu niewiedzy przez ftp ;p
[32] Re: Poradnik pomagiera acp
GREY [*.broker.com.pl], 30.08.2009, 21:14:56, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
GREYWielkie zalaczniki to chwyt marketingowy by przyciagnac do siebie klientow. Tak nawet tych darmowych kont bo latwo jest tam wciskac reklamy oraz badac zachowania uzytkownikow. Ktos "genialny" wyskoczyl raz tym pomyslem i teraz reszta musi to nasladowac by nie wypasc z konkurencji.
[34] Re: Poradnik pomagiera acp
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2009, 10:46:54, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
JoeZależy nam na tym, żeby ludzie do nas przysyłali swoje zdjęcia i rysunki, więc idziemy im na rękę. Dlatego dopuszczamy przesyłanie materiałów mailem, choć mail nadaje się do przesyłania plików jak Fiat 126P na autobus.
[23] Re: Poradnik pomagiera acp
borek unplugged [*.77.broadband4.iol.cz], 29.08.2009, 18:16:08, odpowiedź na #13, oceny: +0 -0
Jak nie służy, jak służy.

Niby każdy komputer powienien mieć uruchomiony własny serwer ftp według ciebie? I mieć włączony komputer 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu?

Po coś jednak wymyślono _serwery_ pocztowe.

A co do kodowania, to nie tylko samym MIME człowiek żyje. Usenet jakoś poradził sobie z tym problemem, to i programy mogą.

Insza inszość, że e-mail jest nieziemsko przestarzałym wynalazkiem i już dawno powinien zostać zastąpiony czymś nowym. (tak jak było z http v1.0 i ipv4). Brak natywnej obsługi multimediów (zarówno kodowanie, jak i sposób składowania danych na serwerze), brak jakiejkolwiek autoryzacji nadawcy (każdy może wysłać maila z w.kaczor@prezydent.pl), SPAM (kurwa, jakby przez 20 lat istnienia faksów nie mogli się nauczyć...), brak wbudowanego szyfrowania/podpisywania wiadomości i wiele innych. Śmieć, a nie protokół.
[24] Re: Poradnik pomagiera acp
GREY [*.broker.com.pl], 29.08.2009, 19:20:30, odpowiedź na #23, oceny: +0 -0
GREY1. Nie sluzy.
Z RFC 821 - "The objective of the Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) is to transfer mail reliably and efficiently."

2. ACP ma wlasny serwer FTP na ktory mozna wysylac zdjecia i nagrania. Zanim zaczniesz sie rzucac przeczytaj o co chodzi.

3. Jak sama nazwa wstazuje "serwery pocztowe" sluza do przesylania poczty.

4. Milego skladania plikow z Usenetu.

5. Dlatego tym bardziej nie powinno sie nim wysylac plikow. Po co jeszcze bardziej nadwyrezac tak "ulomny" protokol? W ogole po co korzystac z tego calego nieautoryzowanego internetu?
[27] Re: Poradnik pomagiera acp
borek unplugged [*.77.broadband4.iol.cz], 30.08.2009, 03:37:49, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
Nikt nigdzie nie napisał, że mail to tylko i wyłącznie pliki tekstowe, żeby nie było.

Upload na ftp acepa podobno chwilowo nie działa, od tego zaczeła się całą dyskusja.

SABnzbd składa i nawet naprawia za mnie. Zresztą każdy inny klient grup dyskusyjnych (nawet outlook express!) to potrafi.

TCP/IP ma przynajmniej IPsec'a.

A ja mam inne podejście - używać, używać i możę jak zapchają im sie wszystkie serwery, to w końcu zaktualizują ten protokół.
[29] Re: Poradnik pomagiera acp
GREY [*.broker.com.pl], 30.08.2009, 13:08:35, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
GREYPewnie. Mlotkiem tez mozna wybijac zeby.

Jak juz pod to podciagasz to raczej od tego, ze ludzie z FTP nie potrafia korzystac. Z e-maili tez skoro nawet nie pisza do Joego. Z doswiadczenia wiem, ze jesli cos zwiazanego z acepem nie dziala jak nalezy to wystarczy do niego napisac. Jeszcze nigdy nie musialem czekac na odpowiedz Joego dluzej niz dzien, a w sprawie niedzialania serwerow reaguje blyskawicznie.

Wiem o tym. Ale ponoc jestes wrogiem starych, sypiacych sie protokolow.

A to, ze nie jest to jeszcze powszechne wynika z drugiego akapitu. Ludzie nie potrafia sie polaczyc z anonimowym FTP co dopiero obsluzyc sie IPsec.

Teraz juz wiemy kogo winic za zapchane lacza.

Poza tym to EOT.
[35] Re: Poradnik pomagiera acp
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 31.08.2009, 10:51:14, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
JoePodobno to w Wąchocku zawiązują krowom supły na ogonach. FTP anime.com.pl działa bez najmniejszych problemów.
[11] Re: Poradnik pomagiera acp
Merki [*.mmj.pl], 27.07.2009, 10:21:19, oceny: +0 -0
MerkiJa jestem ciekawa ile zajmuje adminom odpowiedzenie na maila XD
Bo tam galerie to mozna zalozyc i za miech, ale odpowiedziec na maila by wypadalo chociaz :/
[14] Re: Poradnik pomagiera acp
Zuoś [*.chello.pl], 29.08.2009, 01:23:15, oceny: +0 -0
Zuośjeśli chodzi o skalowanie, zmniejszanie rozmiaru przy zachowaniu jakości w łatwy sposób to polecam bardzo program ACD-SEE używam startej wersji 5.0 i przeróbek tego rodzaju dokonuje błyskawicznie przy pomocy skrótów klawiszowych i równie skutecznie jak w Photoshopie XD' Kurde aż mam ochotę coś wrzucić ale mam mało własnych zdjęć z PienrniConu >.>'
[20] Re: Poradnik pomagiera acp
Vulcan [*.mobile.playmobile.pl], 29.08.2009, 13:34:59, odpowiedź na #14, oceny: +1 -0
VulcanIrfanView nie dość, że darmowy to jeszcze wystarcza, aż nadto do tego celu. Ludzie, którzy używają PS do zmiany rozmiaru zdjęć są po prostu śmieszni, bo to jakby strzelać z armaty do wróbli, a ACDsee nie jest niestety darmowe (nie licząc starszych wersji - chyba już nawet 6-tka jest darmowa, a piątki sam kiedys używałem, ale powiedzmy sobie szczerze, jak ludzie kradną to większość kradnie to co najnowsze:] ).
[22] Re: Poradnik pomagiera acp
Drakar [*.bb.online.no], 29.08.2009, 14:40:02, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
Ja mam VSO Image Resizer, darmowy, mały, sprawny, niezawodny.
[25] Re: Poradnik pomagiera acp
knyp logged out [*.zicom.pl], 29.08.2009, 19:39:05, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
nie sa smieszni, bo wiedza, ze photoshop ma duzo lepsze filtry przeliczania pikseli i wiedza tez, jak zrobic prosta akcje zmiany rozmiaru. Jeden klik na zdjecie.
[28] Re: Poradnik pomagiera acp
VEGON [*.merinet.pl], 30.08.2009, 12:52:47, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
Vulcan najglupszym i najlatwiejszym rozwiazaniem do zmiany wielkosci zdjec jest wdudowan w windowsa Microsoft Office Picture Menager ...
[30] Re: Poradnik pomagiera acp
Froh [*.ssp.dialog.net.pl], 30.08.2009, 17:14:33, odpowiedź na #25, oceny: +0 -0
jeśli można coś zrobić w prosty sposób a dodatkowo propagując rozwiązania nie wymagające kupna drogiego oprogramowania (ani jego jumania) to jest to właściwe.
Dużo lepsze filtry? A ktoś to będzie drukował w dużych formatach?
[33] Re: Poradnik pomagiera acp
Vulcan [188.33.101.*], 31.08.2009, 00:49:27, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
VulcanZ doświadczenia napiszę i owszem lepsza jakość, a debil w poligrafii i tak potrafi spierdolić. Pamiętam jak zaniosłem duże pliki gotowe w postscriptach z kolorami ustawionymi pod konkretnego Xeroxa, żeby mi kolorów nie rozwalili, to idiotka która w zastępstwie miała mi to wydrukować była na tyle genialna, że zaimportowała te PS'y do Corela (sic!) i z niego mi to wydrukowała. Nie muszę nawet mówić jaki był efekt:/ Zabić to mało. A idąc dalej trzeba być idiotą, żeby kupować program za dobrych kilka tys. (bo przecież wszyscy takich używamy:]]]), do zmiany rozmiaru zdjęć:] A filtry zapewne lepsze, ale jak już sam napisałeś nie na tyle, żeby to na stronie www była jakaś różnica. Zresztą Ci, którzy picują galerie to i tak obrabiają fotki w programach do tego i nie potrzebują tutka jak zmniejszyć fotki, a Ci którzy nie mają o tym pojęcia to używając właśnie np. Photoshopa są śmieszni.
[15] Re: Poradnik pomagiera acp
Syriusz [89.191.147.*], 29.08.2009, 09:47:10, oceny: +0 -0
SyriuszDobrze, że pojawił się taki poradnik, na pewno ułatwi to upload'owanie. Dla wielu była to czarna magia.
[16] Re: Poradnik pomagiera acp
Tofu [*.adsl.inetia.pl], 29.08.2009, 10:54:28, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
Tofudla niektórych dalej pewnie będzie bo nie doczytają "bo mi się nie chce" ale cóż...
[17] Re: Poradnik pomagiera acp
knyp logged out [*.98.19.197.meganet.net.pl], 29.08.2009, 12:19:06, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
ależ on był od paru lat już udostępniony lol
[21] Re: Poradnik pomagiera acp
Vulcan [*.mobile.playmobile.pl], 29.08.2009, 13:37:03, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
VulcanNo ale było za dużo pytań co i jak zrobić. Tak więc od czasu do czasu można odświeżyć jakiś przydatny artykuł, zwłaszcza, że ACP zyskuje dużo nowych użytkowników.
[36] Re: Poradnik pomagiera acp
knyp logged out [*.98.19.197.meganet.net.pl], 08.09.2009, 12:13:41, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
imo poza odświeżeniem, lepiej podlinkować go na każdej głównej stronie galerii, bo zauważyłam informacje o nim tylko w galeriach :>
Powered by WashuOS