header imageheader imageheader image

BAKA Y2K6

Michał Durys

Piąta edycja Bardzo Atrakcyjnego Konwentu Anime odbyła się po dwuletniej przerwie w dniach 4-5 listopada 2006. BAKA Y2K6 pod wieloma względami różniła się od wcześniejszych edycji, niestety w dużej części były to zmiany na gorsze.

IMG_8778
Konwentowi przebierańcy
IMG_9035
Nieoficjalne limbo party

Pierwsze sygnały, że z BAKĄ jest coś nie tak pojawiły się jeszcze przed samym konwentem. Przede wszystkim niepokój budziły bardzo skąpe informacje o nim. Oficjalna zapowiedź pojawiła się około trzech miesięcy przed konwentem, podczas gdy o poprzednich edycjach było głośno na pół roku i więcej przed planowanym terminem. Same informacje także były dawkowane pipetką, na oficjalnej stronie imprezy nie było nawet informacji o godzinie otwarcia budynku. Przyjęta konwencja studia telewizyjnego aż się prosiła o jakiś promocyjny teledysk, jednak takowy też nie powstał.

Na miejscu sprawy nie wyglądały lepiej. Bakowy weekend we Wrocławiu był zimny, deszczowy i ponury. Po konwencie nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że kiepska aura w pewien sposób korespondowała z atmosferą na konwencie. O ile w latach ubiegłych do konwentowego budynku zazwyczaj można było dojść piechotą z dworca, w tym roku niezbędna była dwudziestominutowa wyprawa autobusem. Sam budynek Zespołu Szkół Integracyjnych pokryty natarczywie różową farbą z zewnątrz prezentował się nieciekawie. W środku nadrabiał dużą ilością sal, przestronnymi korytarzami, przyzwoitymi łazienkami i ładnymi prysznicami, w których non-stop była gorąca woda. Niestety sala gimnastyczna pełniąca rolę głównej sali była za mała i podczas bardziej obleganych atrakcji nie mogła pomieścić wszystkich chętnych.

Z pierwszą poważną wpadką organizacyjną uczestnicy stykali się już na wejściu – organizatorzy nie zdążyli przygotować informatorów. Ich marnym substytutem były pojedyncze kserówki formatu A4 z planem atrakcji ujętym w tabelkę. Naniesione ręcznym pismem poprawki sugerowały, że były one przygotowywane w ostatniej chwili. Nieciekawy wygląd można było przeboleć, ale w praktyce okazały się bezużyteczne, bo plan atrakcji zmieniał się z godziny na godzinę. Jedynym w miarę wiarygodnym źródłem informacji był grafik wiszący na ścianie. Brakowało też mapki budynku, bo mnogość sal w połączeniu z kiepskim ich oznaczeniem sprawiała, że odnalezienie właściwej sali było kłopotliwe.

Chaos organizacyjny był widoczny na każdym kroku. Wiele z planowanych atrakcji nie odbyło się, część została przesunięta na inne godziny lub w inne miejsca, a większość rozpoczęła się z opóźnieniem. Nieporozumienia panowały również w szeregach organizatorów. Sytuacje, w których prowadzący nie stawiali się na prowadzone przez siebie atrakcje nie należały do rzadkości. Czasami na ratunek przychodzili pomocnicy, niestety nie każda opuszczona atrakcja znalazła swojego wybawcę.

Plagą konwentu były liczne drobne wpadki, jak chociażby ta z pizzą. W punkcie informacyjnym leżały ulotki pizzerii. Niestety, gdy zadzwoniłem pod wskazany numer okazało się, że konwentowa szkoła znajduje się poza terenem dostaw. Najwidoczniej nikt nawet nie pofatygował się by to sprawdzić. Niedoświadczone organizatorki NEGIconu nie dość, że tego dopilnowały to potrafiły załatwić specjalną promocję dla konwentowiczów.

304-0483_IMG
Koncert In’You

Nie dopisali także uczestnicy i nie chodzi tu o frekwencję, bo ponad 700 osób nie jest złym wynikiem, ale o nastrój i chęć do zabawy. Korytarze, bufet i inne wolne miejsca były okupowane przez mniejsze i większe grupki, które kisiły się we własnym gronie i nie były skłonne do udziału w konwentowych atrakcjach. Najlepiej było to widoczne na koncertach: połowę z ok. 30 zgromadzonych na widowni osób stanowili krewni i znajomi królika i tylko oni byli skłonni do ruszenia się z miejsca. Mimo ciekawej oprawy wizualnej (światła i dym) koncerty wypadły blado. Pierdzące i przerywające mikrofony na pewno nie pomogły, ale koncerty przede wszystkim położyła obojętność publiczności. W tym miejscu warto odnotować, że oprócz „standardowego” tria w osobach In’You i Tamiko na BACE zadebiutował duet Blite. Pomimo niesprzyjających warunków technicznych i ciężkiej publiczności debiut uważam za udany.

304-0430_IMG
Finaliści cosplay’u

Oczywiście BAKA Y2K6 miała też swoje blaski. Tradycyjnie jednym z najciekawszych punktów programu był cosplay. W tym roku nie szokował ilością uczestników, ale prezentowane stroje były przyzwoite, a publiczność wypełniła główną salę po brzegi. Wśród prezentowanych scenek na wyróżnienie zasłużyły debiut Gendō Ikariego w roli sprzedawcy kebabów oraz rozważania Kamuiego Shirō o wstąpieniu do LPR-u. Zastrzeżenia mogę mieć jedynie do sposobu wyłonienia zwycięzcy cosplay’u – pomiar natężenia oklasków jest umiarkowanie miarodajny i mam wrażenie, że Gendō wygrał raczej za sprawą scenki niż stroju. Osobny punkt programu stanowił evil cosplay, którym wystąpiła tylko jedna ekipa, ale dzięki fajnemu pomysłowi i wykonaniu potrafili bawić publiczność przez dobre kilkanaście minut. Tradycyjne dla BAKI limbo party wypadło słabo, ale za to nieoficjalna rozgrzewka na korytarzu była o wiele bardziej udana. Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs Ragnaröka, na który uczestnicy walili drzwiami i oknami. Nieco mniejszą publiczność przyciągnął konkurs fandomowy, ale zabawa i tak była dobra. Swoją stałą obsadę miała salka konsolowa i DDR-owa. Dopisali także wystawcy, na konwencie można było kupić większość z obecnej oferty wydawniczej zarówno mang jak i anime.

Od strony organizacyjnej pochwalić należy działający non-stop barek, który serwował ponadstandardowy asortyment szybkich przekąsek. Duża ilość sal przeznaczonych na sypialnie umożliwiła w miarę wygodne przenocowanie uczestników; jeśli ktoś spał na korytarzu to tylko z własnego wyboru, bo miejsce w sleepach było. Niewątpliwym plusem, choć niedocenionym przez ogół uczestników, były dwa duże prysznice z gorącą wodą.

W kategoriach bezwzględnych piąta edycja BAKI nie była złym konwentem, moim zdaniem sytuuje się tuż poniżej krajowej przeciętnej. Jednak w porównaniu ze znakomitymi wcześniejszymi edycjami różnica jest kolosalna, a rozczarowanie wynikłe z konfrontacji oczekiwań z rzeczywistością ogromne. BAKA Y2K6 była tylko bladym cieniem poprzednich, nie miała ani właściwego rozmachu, ani dopracowania, ani atmosfery.

Podobno tegoroczna BAKA była ostatnim konwentem z tej serii. Szkoda, że nazwa, którą kojarzyłem z jednymi z najlepszych imprez w Polsce odchodzi. Szkoda, że odchodzi w takim stylu. Ale bardziej było by mi szkoda, gdyby kolejne BAKI przynosiły takie rozczarowania jak BAKA Y2K6.

Dodaj do:

Zobacz także

Powiązane tematy: BAKA.

Inne serwisy:

Ocena

12345678910
Wystawiać oceny mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Brak głosów.

Komentarze

Sposób wyświetlania:

Ilość komentarzy: 92 dodaj

[1] Re: BAKA Y2K6
Nodame [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 02:54:35, oceny: +0 -0
prosze, prosze, proszę - niech ktoś rzuci filmik z Ikrim jako sprzedawce kebabów np. na rapidshare. Bo skoro to był taki przebłysk to chciałabym obejrzeć, a nie mam mozliwośi ściągać megaplików z całego cosplayu (które na pewno pojawia się na torrencie).. więc jeśli ktos może rzucić ten filmik na rapidshare to byłabym wdzięczna.
[2] Re: BAKA Y2K6
R4Zi3L [82.139.11.*], 07.11.2006, 08:03:56, odpowiedź na #1, oceny: +0 -0
R4Zi3Ljuz dawni nie pojawil sie zaden filmik z konwentu :(
[12] Re: BAKA Y2K6
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 16:29:08, odpowiedź na #2, oceny: +0 -0
JoeNa BACE widziałem ludzi z kamerami, m.in. Future'a. Jeśli ktoś zechce się podzielić swoim nagraniem to postaram się je udostępnić za pośrednictwem anime.com.pl.
[38] Re: BAKA Y2K6
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 07.11.2006, 22:35:37, odpowiedź na #12, oceny: +0 -0
TamikoJoe w tym problem ze kamera była moja :P. Cosplayu nie nagrywałam.
[91] Re: BAKA Y2K6
gokunoBaka [*.futuro.pl], 24.11.2006, 14:45:43, odpowiedź na #38, oceny: +0 -0
gokunoBakacosplayowe filmiki z negi sa na youtube (niestety) XD ale z baki nie widzialam ; o
[3] Re: BAKA Y2K6
Chaos [*.acn.waw.pl], 07.11.2006, 08:28:57, oceny: +0 -0
ChaosHmm...a ja na dworcu, jak wsiadałem do pociągu, to gadałem z Hebim i mówił, że następna edycja będzie...podobnie na forum baki...niestety, reszta z tego co mówisz się zgadza... ech...
[5] Re: BAKA Y2K6
Mirajka [*.vivaldiego.wroclaw.pl], 07.11.2006, 08:53:20, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
To proponuje, zeby Hebi zrobil sobie Hebicon a nie Bake.
[8] Re: BAKA Y2K6
shinX [*.e-wro.net.pl], 07.11.2006, 11:55:58, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
O to to!! Niee beedziee Hebi pluł nam w twarz! Ni baki nam bezcześcił! ;)

Baki by Mirai ftw!!!!!11!!!jeden!!! ;))))
[13] Re: BAKA Y2K6
Smk [*.dip.t-dialin.net], 07.11.2006, 16:37:21, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
Nie gryźć się, jeno dogadać się >< Wstyd mi za was, doprawdy.
[29] Re: BAKA Y2K6
Chaos [*.acn.waw.pl], 07.11.2006, 19:54:45, odpowiedź na #5, oceny: +0 -0
ChaosPowiedz to Hebiemu, a nie mnie. Jeżeli ci to poprawi nastrój, to wiedz, że według mnie BAKA padła głównie z braku KOGOŚ ( ^_- ) kto by trzymał towarzystwo za mordę i pilnował, żeby robili, co ma być robione.
[40] Re: BAKA Y2K6
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 07.11.2006, 22:36:37, odpowiedź na #29, oceny: +0 -0
TamikoChaos cukrujesz :).
[44] Re: BAKA Y2K6
Qub [*.internetdsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 22:55:50, odpowiedź na #3, oceny: +0 -0
a wedlug mnie braklo kogos kto by ja wogole zorganizowal, a nei kto by jej dopilnowal juz w trakcie trwania ;3
[52] Re: BAKA Y2K6
Ozz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:23:54, odpowiedź na #44, oceny: +0 -0
OzzA wedug mnie brakowao Romana Giertycha
[4] Re: BAKA Y2K6
Karda [*.wroclaw.dialog.net.pl], 07.11.2006, 08:48:29, oceny: +0 -0
KardaCo do cosplay'u to zgadzam się, że sytuacja była mocno dyskusyjna. Trochę mi głupio było, bo widziałem jakie genialne stroje mieli Chaos i Zombik. Byłem niemal pewien, że odpadnę >< a jak zobaczyłem wchodzącą na scenę słodziutką (nyo~!) Purin Fon to byłem pewien. Faktem jest, że za strój, to średnio dostałem, bo miał być chyba oceniany strój, a nie anorektyczne predyspozycje noszącego xD. Nie zmienia to faktu, że się bardzo cieszę i dziękuję baaaardzo wszystkim, którzy na mnie głosowali!!!

Co do spodobu oceniania. Oklaski były pomysłem na pewno lepszym niż żuri, ale zdaje się, że najrozsądniej byłoby zrobić głosowanie na małych karteczkach. Fakt, że dłużej by to potrwało, ale byłoby kompletnie obiektywne. Widz dostawałby karteczkę przed wejściem na Cosplay i wrzucał do urny przy wyjściu i tyla ^_^.
[6] Re: BAKA Y2K6
TaiCat [*.internetdsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 09:02:57, oceny: +0 -0
TaiCatDla mnie ta BAKA była bardzo miłym doświadczeniem.Głównie ze względu "spotkań po latach" i "spotkań w realu".Oprócz Cosplayu który wkurzył mnie przedwczesnym startem i to że fandubbing jako tako się nie odbył nie mam zastrzeżeń do niczego innego.Fakt,to nie ta ogromna BAKA co dwie ostatnie ale klimacik był i cieszę się że pojechałam te 200 km tam i wefte :P
[68] Re: BAKA Y2K6
Karin [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 12:59:46, odpowiedź na #6, oceny: +0 -0
KarinSzczególnie oglądanie Naruto z podkładem by TaiCat&co :P Btw TaiCat odezwij się do mnie, bo zgubiłam twoje gg xD Najlepiej na maila: karin_kun@wp.pl.. Pzdr all :)!
[7] Re: BAKA Y2K6
Kisiel [*.e-wro.net.pl], 07.11.2006, 11:51:49, oceny: +0 -0
"Szkoda, że nazwa, którą kojarzyłem z jednymi z najlepszych imprez w Polsce odchodzi."
Ale o co chodzi :P przecież odchodzi tylko nazwa a nie konwent
A co do Ragnarokowego to chyba następnym razem będę was wpuszczał z ochroną, bo już nie panowałem nad tym :D
[9] Re: BAKA Y2K6
Zoisaite [*.chello.pl], 07.11.2006, 12:58:54, odpowiedź na #7, oceny: +0 -0
Zoisaitejak plebs z kdr sie wbija to co sie dziwic ;>
[10] Re: BAKA Y2K6
Hadarniel [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 14:33:16, oceny: +0 -0
HadarnielA mnie się podobało i to bardzo. Jak zawsz enie bylam na niczym (zero konkursow, paneli, nawet cosplay se odpuscilam) a jakos sie bawilam dobrze z ludźmi, których od DOJI nie widziałam i było bosko. Ja sie chyba nawet na dupianym konwencie umiem dobrze bawic, nie wiem, moze jakas zboczona jestem XD. I chyba znowu mnie na zadnej fotce nie widac XDDDDDDDDDDD.
[11] Re: BAKA Y2K6
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 14:54:43, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
JoeWiesz, ja też się nie nudziłem, ale nie było to zasługą organizatorów, a jedynie – jak sama zauważyłaś – znajomych. Od dobrego konwentu oczekuję jednak czegoś więcej niż zapewnienia miejsca do spotkania ze znajomymi.
[15] Re: BAKA Y2K6
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 07.11.2006, 16:56:04, odpowiedź na #11, oceny: +0 -0
AvantaRNiestety - wiekszosc uczestnikow konwentu nie potrafi odroznic "dobrze zorganizowanego i udanego konwentu" od "milego i udanego spotkania ze znajomymi, ktorych nie widzielismy X dni/miesiecy/lat". Jest to glownie dolegliwosc ludzi, ktorzy na konwencie byli 1-2 razy, pozniej dopiero mozna naprawde obiektywnie ocenic konwent.

Dla mnie Baka pod wzgledem "konwentowym" byla kompletnym nieporozumieniem, natomiast pod wzgledem "towarzystkim" byla jak najbardziej udana.
[17] Re: BAKA Y2K6
Crawley [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 18:02:39, odpowiedź na #15, oceny: +0 -0
CrawleyAno ;) Tylko czemu nasz sleep byl caly czas pusty? :P
Na bake pojechalem tylko ze wzgledow towarzyskich. Nie szukalem zbytnio atrakcji, zas swojej kamiekipy nie widzialem bardzo dlugo. I z tegoz powodu ciesze sie ze bylem, ze moglem zobaczyc - nie tylko ich, ale i nieco osob poznanych na konach. A ze nie bylo ciekawych atrakcji (choc Wilku wkurzajacy sie na kalamburach byl ciekawym widokiem :P) to juz inna sprawa - gdybym dla nich przyjechal na BAKE bylbym mocno nie pocieszony.
A tak BTW to pozdro dla calej VIP-owskiej ekipy z ow kamikazowatego sleepengroomu ^___^ (Joe, zdeptal Cie ktos na srodku sleepa? :P)
[19] Re: BAKA Y2K6
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 18:39:36, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
JoeMnie osobiście nie, ale zanim poszedłem po rozum do głowy i nadmuchałem leżący na podłodze materac (swoisty odpowiednik etykietki "zarezerwowane") to przebiegło po nim chyba stado bizonów.
[20] Re: BAKA Y2K6
Crawley [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 19:05:42, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
CrawleyNo ale poradziliscie sobie z jego wytrzepaniem :] (co bylo niezlym osiagnieciem :P)
[36] Re: BAKA Y2K6
Roshi [*.gprspla.plusgsm.pl], 07.11.2006, 21:37:16, odpowiedź na #20, oceny: +0 -0
A kto krzyczał przez pół korytarza "Baka była kijowa"? XD
[47] Re: BAKA Y2K6
Crawley [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:02:14, odpowiedź na #36, oceny: +0 -0
CrawleyJa :]
[28] Re: BAKA Y2K6
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 07.11.2006, 19:53:43, odpowiedź na #19, oceny: +0 -0
AvantaRNie dziw sie - tak ten materac ustawiliscie (albo Ci od drugiego materaca - nie wiem dokladnie kto, nie chce wskazywac palcem), ze na przyklad w nocy trzeba bylo sie fajnie nagimnastykowac zeby przejsc ;)
[35] Re: BAKA Y2K6
Vulcan [*.pools.arcor-ip.net], 07.11.2006, 21:35:09, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
VulcanJa stawiałem nogę pomiędzy materacem Joe'go i Kariny, a materacem Mikos i Jarka, i jakoś dało radę przejść, ale faktycznbie podłoga była zagospodarowana w pełni, już pomijam, że wchodząc do sleepa nieuważna osoba mogła się wypierniczyć wprost na Łukasza, który spał przy drzwiach, a jakżeby inaczej - na materacu:)
[39] Re: BAKA Y2K6
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 07.11.2006, 22:36:16, odpowiedź na #35, oceny: +0 -0
AvantaRTaa ty zes wrocil o tej porze co ja prawie wstawalem :P Jak ja w nocy z Millie przechodzilem to nawet z czolowka wykonywalismy tam "prawie" taniec z gwiazdami aby do drzwi dotrzec i nie uderzyc spiacego karniaka (o ktorym w nocy nie wiedzielismy :P)
[56] Szczęście Kokury
karniak [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.11.2006, 02:44:00, odpowiedź na #39, oceny: +0 -0
karniakTym razem nie dostałam. Ho, ho, ho.
[90] Re: BAKA Y2K6
Wilku [*.t3.ds.pwr.wroc.pl], 22.11.2006, 15:39:49, odpowiedź na #28, oceny: +0 -0
Wilkunic jednak nie zastąpi Tenchiego przewracającego się na nasze śpiwory oraz kolesia wbijającego nad ranem bawiącego się światłem. Ehhh. Konwent średnio udany. Kilka fajnych pomysłów, ale totalna dezorganizacja. Choć przyznać muszę, że miło było znowu wszystkich zobaczyć
[34] Re: BAKA Y2K6
Vulcan [*.pools.arcor-ip.net], 07.11.2006, 21:31:49, odpowiedź na #17, oceny: +0 -0
VulcanMiło było z Wami w sleepie, a faktycznie kiedy by nie wejść to było w nim pusto:) A materace jak przyłaziłem chyba ze trzy razy w nocy nie były takim problemem, jak butelka po Powerade Avantara, przez którą prawie bym wyrżnął orła jak w kreskówce i jeszcze bym się wypierniczył na Joe'go i Karinę:)
[46] Re: BAKA Y2K6
Crawley [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:01:38, odpowiedź na #34, oceny: +0 -0
CrawleyTo byl doskonale przemyslany zamach na Ciebie i tylko dzieki niewiarygodnemu szczesciu przezyles :P
[43] Re: BAKA Y2K6
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 07.11.2006, 22:51:44, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
TamikoHad w przypadku dupnych konwentow znajomi zawsze ratują sytuację :P.
[45] Re: BAKA Y2K6
Qub [*.internetdsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 22:58:17, odpowiedź na #10, oceny: +0 -0
oczywiscie ja tez sie bawilem swietnie zarowno w czasie trwania konwentu jak i dzien przed :P ale bawilbym sie rownie dobrze jakbym sobie wynajal z tymi ludzmi szkole a nie placil za konwent ktorego praktycznie nie bylo :x
[14] Re: BAKA Y2K6
Passer-by [*.adsl.inetia.pl], 07.11.2006, 16:49:26, oceny: +0 -0
Passer-byCóż, zgadzam się niestety z tą (dez)organizacją - połowa paneli na które się wybierałyśmy albo sie nie odbyła, albo okazało się, że już była. Wcześniejsze ropoczęcie cosplayu to kompletne nieporozumienie O.o Co do głosowania oklaskami - wśród cosplayowiczów słychać było ile dostał Sesshoumaru i to żółte coś, i to było zdecydowanie najwięcej. (I od kiedy cosplay i scenka to jedna kategoria? O.o) Głosowanie na karteczkach byłoby lepsze, a wymówka prowadzącego o marnowaniu papieru... cóż, przy wejściu leżała cała bryza nieaktualnych uhm, programów ^^' Przyznam też, że prowadząca karaoke uwijała się naprawde żeby to nieżle wyszło, ale pominęła jeden szczegół... nie patrzyła na widownię podczas liczenia oklasków, a na zwyciężczynię klaskałą tylko jej liczna grupka przyjaciółek... Według wypytywanych przeze mnie ludzi wygrała Tamiko i L. Ale i tak gratuluję jej zebranie tego do kupy :D
[18] Re: BAKA Y2K6
Inok [*.devs.futuro.pl], 07.11.2006, 18:04:53, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
nie mow tak bo bedzie mi smutno XDDDDDDDD.....
[22] Re: BAKA Y2K6
Passer-by [*.adsl.inetia.pl], 07.11.2006, 19:32:05, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
Passer-byAch, wybacz, ja nie mówię, że byłas zła :D Ale jak L śpiewał(a) to widziałam jak ludziom szczeny poopadały a tu nawet 3ciego miejsca? O.o Tak jakoś... dziwnie... Generalnie na karaoke było ogólnie nieźle, uszka pomęczył tylko pan śpiewający X-dream ^^ Ale do tego utwory trzebam mieć głos (nie to, zebym sama miała jakikolwiek ;P )
[23] Re: BAKA Y2K6
Passer-by [*.adsl.inetia.pl], 07.11.2006, 19:33:47, odpowiedź na #22, oceny: +0 -0
Passer-byNo i publicznośc ogólnie anemiczna w klaskaniu była ;P
[57] Re: BAKA Y2K6
shinX [*.e-wro.net.pl], 08.11.2006, 09:15:45, odpowiedź na #18, oceny: +0 -0
Wszyscy wiemy że tak naprawde do Ty wygrałaś :D poka szpony!(i cy... ee, to na priv;)
[85] Re: BAKA Y2K6
Passer-by [*.adsl.inetia.pl], 13.11.2006, 00:03:25, odpowiedź na #57, oceny: +0 -0
Passer-byJa mam głos jak przeziębiona kaczka i wykorzystuję karaoke na konwentach do torturowania ludzi :]
[87] Re: BAKA Y2K6
Passer-by [*.adsl.inetia.pl], 13.11.2006, 00:07:41, odpowiedź na #85, oceny: +0 -0
Passer-byTam miało być: "A za to ja ..."
[25] Re: BAKA Y2K6
Anonymous [*.60.jawnet.pl], 07.11.2006, 19:40:39, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
AnonymousTru. Jak mozna zaczac cosplay pol godziny WCZESNIEJ? Poza tym, pierotnie chyba mial byc w niedziele (cos mnie tknelo pojsc zobaczyc na ten plan). Btw, kiedy od piatku chcialem plan do reki, to org pytali sie mnie co to jest plan (dostalem dopiero wieczorem w sobote ta karteczke). Paranoja.

Konsolowka byla niewiarygodnie beznadziejna: brudne ledwo dzialajace telewizory, losowe pirackie plyty w poniszczonych pudelkach w tekturowym pudle... nic nowszego od PS2. Za to(?) byl powrot copy roomu, w dzisiejszych czasach to oczywiscie laptopy.
[41] Re: BAKA Y2K6
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 07.11.2006, 22:48:11, odpowiedź na #14, oceny: +0 -0
TamikoO_o'... Miło że komuś podobało się moje zawodzenie *.*!

Co do cosplayu to wyszłam przed ogłoszeniem wyników bo wyniki były śmiechu warte. Jeden z najlepszych strojów zupełnie nie dostał się do "finału" głosowania publicznosci. Mówię w tym przypadku o stroju Chaosa jako Inuyashy (przebranie na poziomie NEGIconowego Eventu).
Gratuluję pomyślunku w sytuacji gdy scenka i najlepszy strój są oceniane jednocześnie. Na temat prowadzenia samego cosplayu szkoda słów (czy mi sie wydawało czy nie dysponował nawwet najmnieszą kartką z uczestnikami?).
[88] Re: BAKA Y2K6
Passer-by [*.adsl.inetia.pl], 13.11.2006, 00:09:17, odpowiedź na #41, oceny: +0 -0
Passer-byProwadzący był tylko trochę mniej zdezorientowany niż uczestnicy :D Tak, Inuyasha rządził :D razem z braciszkiem :D
[16] Re: BAKA Y2K6
Ino [*.tp.unicity.pl], 07.11.2006, 17:38:19, oceny: +0 -0
InoYeah..nieoficjalne limbo na korytarzu wymiata ;];];] kurcze na tym zdjeciu wyglądam jakbym gryzła ten kijek :/:/
[49] Re: BAKA Y2K6
Qub [*.internetdsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:11:51, odpowiedź na #16, oceny: +0 -0
ty nawet nie wiesz jakie ja mam teraz zakwasy po tym limbo... a jeszcze pozniej poszedlem na oficjalne - przy moim wzroscie to nie ejst prosta konkurencja XD A yenowi sie oberwie za to zdjecie co mi od przodu zrobil jak bylem pod tyczka :x
[21] Re: BAKA Y2K6
Anonymous [*.60.jawnet.pl], 07.11.2006, 19:21:39, oceny: +0 -0
AnonymousTo konwencja byla?
[24] Re: BAKA Y2K6
Magda [*.org], 07.11.2006, 19:40:16, odpowiedź na #21, oceny: +0 -0
Na konwencie chodzil i robil wywiady jakis dziennikarz. Orientuje sie ktos, w jakim radiu owe wywiady beda puszczone i kiedy? Czy byly jeszcze jakies inne media, oprocz tego radia? Widac, ze chlopakowi sie mocno spodobalo, bo caly czas siedzial na konwencie i rozmawial z ludzmi, a nie jak wiekszosc dziennikarzy, kilka wywiadow i do domku. A chlopak na plakietce mial napisane: grzybek
[26] Re: BAKA Y2K6
Anonymous [*.60.jawnet.pl], 07.11.2006, 19:44:38, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
Anonymouslawl
[27] Re: BAKA Y2K6
P-chan [85.195.123.*], 07.11.2006, 19:49:36, odpowiedź na #26, oceny: +0 -0
faktycznie byl tam facet o nicku grzybek. Lawla nie widzialem ale jestem tez ciekawy w jakim radiu poleca wywiady z uczestnikami
[31] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 20:23:48, odpowiedź na #27, oceny: +0 -0
looool nie skomentuje tego xD *tarza siep o ziemi ze smiechu*
Nio to grzybku masz nowa fuche;p *nadal sie kula, wycierajac lzy*
[32] Re: BAKA Y2K6
michio. [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 20:32:01, odpowiedź na #31, oceny: +0 -0
michio.Może ma fuchę, może nie ma.
[30] Re: BAKA Y2K6
AvantaR [*.ekspres.net.pl], 07.11.2006, 19:56:51, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
AvantaRDoszly mnie sluchy, ze ten koles byl z Radia Maryja, ktore wlasnie szykuje nowy program tematyczny "Nowa Gildia". Ma on byc ponoc poswiecony dewiacjom mlodych ludzi, jak widac - manga tez sie do tych dewiacji zalicza.

Tak w ogole to, OMG!
[50] Re: BAKA Y2K6
Qub [*.internetdsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:16:56, odpowiedź na #30, oceny: +0 -0
tez chce powiedziec OMG XD ... chociaz przez pewna osobe na konwencie juz mam dosc tego powiedzenia (pozdrowienia dla czekolady) Coraz wiecej sie rozmawia o ludziach nowych w fandomie ktorzy wogole nie sa zorientowani (i nie wiedza co to evangelion XD) a tu prosze... oni sa wsrod nas ! XD
[74] Re: BAKA Y2K6
Pea [*.internetdsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 23:41:58, odpowiedź na #50, oceny: +0 -0
PeaGrzybek w radiu, to byloby cos x3
[79] Re: BAKA Y2K6
zdjecie [85.195.119.*], 10.11.2006, 20:45:16, odpowiedź na #74, oceny: +0 -0
[80] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 11.11.2006, 00:32:57, odpowiedź na #79, oceny: +0 -0
Tak, a slodka mordka to grzybek.
[33] Re: BAKA Y2K6
eltomas [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 20:47:08, odpowiedź na #24, oceny: +0 -0
eltomasno co sie smiejecie. grzybek tez czlowiek ;). a mozna go spotkac tu. a troche wiecej fotek mozna zobaczyc tu
[37] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 22:16:59, oceny: +0 -0
Bardzo dziekuje w imieniu zespolu za milo komentarz.

Choc musze przyznac, ze bedac na scenie mialam momenty zalamania, gdy mimo zachet nikt nie chcial potanczyc przy muzyce. Byc moze repertuar, byc moze zbyt male zdolnosci, a moze zmeczenie po wystepie In`You. Jednak i tak dziekuje wszystkim tym, ktorzy dotrwali do konca.
[42] Re: BAKA Y2K6
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 07.11.2006, 22:49:44, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
TamikoYunato to jestety sa polskie realia: "koncerty dla statycznej publicznosci" -_-'.
[60] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.11.2006, 09:35:59, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
Nie masz co narzekac, u ciebie tanczyli ^^'
[63] Re: BAKA Y2K6
Maya [*.warszawa.dialog.net.pl], 08.11.2006, 13:39:01, odpowiedź na #60, oceny: +0 -0
MayaYunato koncert naprawdę dobrze Wam wyszedł. Gdyby nie to, że musiałyśmy jechać to same byśmy poskakały. Repertuar ciekawy choć mnie średnio znany ale ja się troszkę w innych kręgach muzycznych obracam. Naprawdę gratuluję:D
[64] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 08:20:03, odpowiedź na #63, oceny: +0 -0
Ojej dziekuje Mayciu. Mi sie wydawalo, ze jednak repertuar srednio byl dobry [i juz sie za niego zabralam;p]. No i te mikrofony. Oby dwie mialysmy problem z tym samym, tyle ze moj calkiem padl^^'
[65] Re: BAKA Y2K6
Kura (bez logowania) [*.spray.net.pl], 09.11.2006, 09:10:55, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
A mi się najbardziej podobała Yubiwa na głosy... normalnie mnie soniak musiał siłą z drzwi wyciągć, bo właśnie spakowani mieliśmy wsiadać do auta ^^ No i Tobira wo Akete :) lubię ta piosenkę :)
[67] Re: BAKA Y2K6
Maya [*.warszawa.dialog.net.pl], 09.11.2006, 11:53:12, odpowiedź na #64, oceny: +0 -0
MayaNo za mikrofony to bym kogoś najchętniej zamordowała, tak mnie wybiły z rytmu, że tekstu zapomniałam ;/ Mam nadzieję, że uda nam się kiedyś jeszcze może nawet razem zaśpiewać coś na porządnej scenie np w Świcie :D
[69] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 18:27:35, odpowiedź na #67, oceny: +0 -0
Myslisz piosenka na 4/5 glosow;p?
Niefajnie bylo jak niemal cala piosenke zaspiewac musiala bornis, a ja dobiegalam za kazdym razem z kucek, podczas zabawy z zepsutym mikrofonem [koniec koncow dostalam nowy, moj xD]
[71] Re: BAKA Y2K6
PocketKocur [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 20:28:50, odpowiedź na #67, oceny: +0 -0
PocketKocura mi sie podobalo koi no dansu saito seksii biiim! XD"
[73] Re: BAKA Y2K6
}:> [*.spray.net.pl], 09.11.2006, 23:30:25, odpowiedź na #71, oceny: +0 -0
}:>:D SEXI BIIMUUU!!!!

piosenka wypas, myślę, że zagości na stałe w naszym repertuarze :) oczywiście zapraszam tez Tamisiaka i Blite - to by dopiero fajnie wyszło na 5 głosów :D
[77] Re: BAKA Y2K6
PocketKocur [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.11.2006, 20:03:53, odpowiedź na #73, oceny: +0 -0
PocketKocurhmm... a moze sie skrzyknie pare chloptasiow i dzieweczek; obwinie w jakies arabskie szmaty i bedzie wersja ze wspomaganiem xD" ? to jest prosty uklad ^^ trzeba by bylo tylko pewne 'dziury' wypelnic jakimis wygibasami xD
[86] Re: BAKA Y2K6
Passer-by [*.adsl.inetia.pl], 13.11.2006, 00:07:01, odpowiedź na #42, oceny: +0 -0
Passer-byHmm, Bakowa publicznośc, zmęczona szukaniem nieistniejących paneli padła na krzesła w sali i nie miałą siły reagować żywiołowo. Bakowa publicznośc (cosplay, karaoke, koncert) byłą najpardziej apatyczną publicznością jaką widziałąm, ale z w/w powodu sie nie dziwię...
[48] Re: BAKA Y2K6
Crawley [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:04:09, odpowiedź na #37, oceny: +0 -0
CrawleyTrzeba bylo nas zwolac to bysmy Ci mlyn na scenie zrobili :)
[51] Re: BAKA Y2K6
Ozz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:20:32, odpowiedź na #48, oceny: +0 -0
OzzPFFFF Teraz to możecie sie w kapustę pocałować, my z Sebą mamy wyłączność:D Poza tym, jeżeli chodzi o koncerty metalowe to polska publiczność jest uznawana za najbardziej 'szaloną'. Więc raczej nie chodzi tu o Polskę tylko o wstydliwych konwentowiczów albo fraglesów którzy nie umieją się bawić ;]
[61] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.11.2006, 09:36:45, odpowiedź na #48, oceny: +0 -0
Crowciu juz wczesniej was zapraszalam;p Tak to jest jak sie o przyjaciolach zapomina *sob*
[70] Re: BAKA Y2K6
Crawley [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 09.11.2006, 19:28:39, odpowiedź na #61, oceny: +0 -0
Crawleychcialem wpasc ale cos niezbyt wyszlo :( Coz, beda jeszcze okazje wiec nie boj nic.
[53] Re: BAKA Y2K6
DreaM HunteR [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:25:38, oceny: +0 -0
DreaM HunteRNic nowego, że podczas cosplay'u sala wypełniona była po brzegi - tak jest zawsze. Czy barek jest atrakcją cosplay'u? Też w to wątpię.

Z tekstu wynika, że BAKA Y2K6 była jednym wielkim flakiem. Nie byłam na konwencie i... nie żałuję. Wystarczyło wejść na stronę Baki i od razu dało się zauważyć brak organizacji, szczególnie, że atrakcje zostało wypisane tydzień przed samym konwentem (zabawne...) - dlatego uznałam, że lepiej pojechać na NEGIcon bo tam chociaż byłam pewna, że w ogóle konwent się odbędzie a z Baką takiej pewności nie miałam...

Organizatorzy BAKI Y2K6 powinni się wstydzić... -___-' ...
[54] Re: BAKA Y2K6
Ozz [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 07.11.2006, 23:52:23, odpowiedź na #53, oceny: +0 -0
OzzNa pewno nie było AŻ tak źle, i warto było przyjechać. Oczywiście były takie wpadki jak brak informatorów, brak pewnych paneli i konkursów, złe nagłośnienie i inne. Ale na pewno nie zepsuło mi to całego conu. Najlepiej bawiłem się ( tak, powiem to jeszcze raz) na koncertach i na genialnym panelu Grzyba XD Pozatym, czy nie sądzicie, że żarło w bufecie było boskie *_*
[55] Re: BAKA Y2K6
DreaM HunteR [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 08.11.2006, 02:16:13, odpowiedź na #54, oceny: +0 -0
DreaM HunteROzz, do cholery X"D! na konwenty nie jedzie się po to, że JEŚĆ, nie sądzisz???

Nie pisze mi, że warto było przyjechać bo zacznę żałować X"D
[58] Re: BAKA Y2K6
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 08.11.2006, 09:31:21, odpowiedź na #55, oceny: +0 -0
TamikoChyba że uważasz ze można konwent na głodniaka przezyc to xD.
[76] Re: BAKA Y2K6
DreaM HunteR [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.11.2006, 19:20:27, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
DreaM HunteRJa na NEGIcon pojechałam bez grosza na pożywienie i przeżyłam ^^' Zawsze ludzie poratują ;D ...
[84] Re: BAKA Y2K6
Passer-by [*.adsl.inetia.pl], 11.11.2006, 20:46:50, odpowiedź na #58, oceny: +0 -0
Passer-byNo, ja przeżyłam konwent na batoniku vitalis, połowie czekolady, Marsie i dostanym od koleżanki Kit-Kacie (aha, koło 2 w nocy jeszcze się prażynki przydażyły). Przyznaję, że w połączeniu z lataniem kilka godzin w gorsecie wywołało to nieprzyjemny efekt zasłabnięcia... (ale to wina gorsetu, bo na Reanimce przelatałąm cały dzień na Marsie i było OK ;P )
[59] Re: BAKA Y2K6
Tamiko [*.astral.lodz.pl], 08.11.2006, 09:31:55, odpowiedź na #54, oceny: +0 -0
TamikoI ty uważasz to co wymieniłeś za "niewielkie" wpadki :>?
[66] Re: BAKA Y2K6
Kura (bez logowania) [*.spray.net.pl], 09.11.2006, 09:23:20, odpowiedź na #54, oceny: +0 -0
a ja nawet nie byłam w tym bufecie >___< przynajmniej jest choć jedna rzecz, której żałuję po BAKA :P
[78] Re: BAKA Y2K6
PocketKocur [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 10.11.2006, 20:06:31, odpowiedź na #66, oceny: +0 -0
PocketKocurnie masz czego zalowac >>', za lada staly 3 panie ktore nie wyrabialy z zamowieniami _D_' Angelus czekal bodajze... 30min jesli nie wiecej, na gyros Oo'
[81] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 11.11.2006, 11:24:13, odpowiedź na #78, oceny: +0 -0
A lepiej by bylo, jakby dostal go na pol-surowo ;p?
[82] Re: BAKA Y2K6
PocketKocur [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 11.11.2006, 17:15:56, odpowiedź na #81, oceny: +0 -0
PocketKocurja tam sie w szczegoly kulinarne nie wdaje XD" czekal w kazdym razie dluuuuugo xP
[83] Re: BAKA Y2K6
yunato [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 11.11.2006, 18:37:41, odpowiedź na #82, oceny: +0 -0
Jak dla mnie normalnym jest czekac na cos, co musi sie upiec ;p A mieso na gyros ma to do siebie, ze potrzebuje wiecej czasu ;/ Tak jak kurczak z rozna [w koncu gyros to tez rozen, nie?]
[89] Re: BAKA Y2K6
Joe [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 14.11.2006, 22:46:49, odpowiedź na #83, oceny: +0 -0
JoeJeśli mnie pamięć nie myli to mięso na gyros było wcześniej podpieczone i jedynie podgrzewane w mikrofalówce.
[62] Re: BAKA Y2K6
Mesiaste [*.net.autocom.pl], 08.11.2006, 12:44:15, odpowiedź na #53, oceny: +0 -0
MesiasteSWAT? Wstydzić się? Dziecko, piekło musiałoby zamarznąć XD A całkiem serio, na konie mnie nie było...siedziałam w pracy i układałam przez 12 godzin chrupki na półce sklepowej XD I wiecie co? Cieszę się z tego niezmiernie, bo zamiast wydać stówke na przejazd i wejściówke na ten jakże Bardzo Amatorski Konwent Anime dorobiłam sobie do wypłaty..LOL
[72] Re: BAKA Y2K6
kai [*.acn.waw.pl], 09.11.2006, 21:37:38, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
omg, jakie rozwiniecie skrotu xD
[92] Re: BAKA Y2K6
DreaM HunteR [*.neoplus.adsl.tpnet.pl], 24.11.2006, 22:21:58, odpowiedź na #62, oceny: +0 -0
DreaM HunteRNo w sumie masz rację XD Wiele osób nie zna znaczenia słowa "pokora" ;]...
[75] Re: BAKA Y2K6
Grisznak [*.satfilm.net.pl], 10.11.2006, 14:31:57, oceny: +0 -0
GrisznakZ tekstu wynika, że dobrze zrobiłem, wybierając NegiCon zamiast Baki...
Powered by WashuOS